Heftorens bepalen silhouet De Gouwe startklaar Vergaderingen in oktober Nederlaag Excelsior Ontwikkelingssamenwerking ook een zaak voor het bedrijfsleven Klaverjassen Diefstal van bankstellen Vox Jubilans in De Doelen Informatie avond Speyer- therapie Hoogenboezem is mislukt Spoorweg- bomen bleven gesloten Huishoudelijke artikelen blijven gevraagd Peuterspeelzalen Emancipatie Gehandicapten Onderlinge Kunstcentrum Zwemmen Zuidplas Minderheden Waterpolo f Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 27 september 1989 Kinderopvang speerpunt I t I I (tweede ronde van de ge- 4. j boom). touderproject. Op een stelpost nader te verdelen is tevens 125.000,- opgeno men voor ondermeer kinderopvang. dan de Gouwe, werd met 15-8 versla gen. WADDINXVEEN - De zwem- en poloclub De Gouwe kan terugzien op een zeer succesvol seizoen ’88-’89. De tijd dat de prestaties bij het water polo en met name die van het eerste herenteam, als graadmeter voor het niveau van De Gouwe gold, behoort tot het verleden. Dit wordt gelukkig niet veroorzaakt door mindere prestaties van dit team, integendeel, maar mede door de successen bij het zwemmen en door de goede resultaten van andere teams. Op de vraag of de heren kampioen zul len worden durft coach Huug Boon- stoppel alleen maar te zeggen dat ze tot de kandidaten behoren, een waarheid als een koe. De heren, die door Ruca- nor in een geheel nieuwe trainingsoutfit gestoken zijn, hebben door hun ge toonde spel echter wel laten zien dat ze tot een heel serieuze kandidaat gere kend kunnen worden. Het tweede herenteam is versterkt met Jan Verwey, die na 16 jaar voor het eer ste te zijn uitgekomen, zijn plaats heeft afgestaan aan de jeugd. Ook dit team, uitkomend in de reserve le klasse bond, heeft tijdens oefenwedstrijden aange toond dat zij hun karwei in deze klasse aankunnen. werd de Wilhelminakade/Stoofkade tij delijk een doodlopende weg voor au to’s. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 september is de spoorwegovergang op de Kerkweg-West enige tijd af gesloten geweest wegens een sto ring in de slagbomen, die naar be neden bleven. De afsluiting duurde van 16.00 uur tot 20.15 uur. Door de gemeente werden omleidings- borden geplaatst. t I M Het Kabinet heeft recentelijk zijn plan nen bekend gemaakt met betrekking tot verdeling van de kinderopvanggelden. Dit kan voor Waddinxveen resulteren in een financiële ondersteuning voor kinderopvang van 140.000,indien ook de gemeente de nodige financiële middelen ter beschikking stelt. In de begroting is op stelpost een bedrag van 45.000,- opgenomen ten behoeve van kinderopvang, waaronder het Gas- WADDINXVEEN/GOUDA - In het zuiden van Waddinxveen verandert heel duidelijk het silhouet doordat van verschillende kanten de 100 miljoen gulden kostende nieuwe spoorbrug over de Gouwe goed te zien zijn. De vier 45 meter hoge heftorens beheersen het landschap onmiskenbaar. De nieuwe spoorbrug, die minder vaak nen voor de toekomst uitgezet. De komende periode zal dan ook met name gericht zijn op continuïteit, toe zicht op de verdere uitvoering, en zono dig verhoging van de kwaliteit van het werk. Dit behoeft overigens geen pas op de plaats te betekenen. Juist de wel zijnssector kenmerkt zich door veran deringen en nieuwe problemen waar tij dig beleidsmatig op moet worden gerea geerd. Ook in de komende periode zullen B. en W. hun beleid voeren in goed overleg met het particulier initiatief, uiteraard onverlet onze eigen verantwoordelijk heid. meest succesvolle verenigingen is. De Gouwe blijft echter niet lang stil staan bij de successen van vorig jaar en is druk met de voorbereidingen bezig om het komende seizoen mogelijk nog succesvoller af te ronden. De in de loop der jaren gerealiseerde uitbreiding van 3 naar 5 gesubsidieerde peuterspeelzalen kan blijkbaar nog niet geheel de behoefte dekken. Nieuwe particuliere initiatieven met betrekking tot opzet en exploitatie bereiken mo menteel de gemeente. Daarop zullen B en W. zich beraden in overleg met de Stichting Peuterspeelzalen. De felle veldpressing en de snelle uit braken van De Gouwe verraste de BZ&PC-spelers. De mogelijke phy- dagmiddag 30 september haar mede- sieke tekortkomingen ten opzichte van de tegenstanders worden door de Gou- wespelers ruimschoots gecompenseerd door hun inzet, techniek en zwemsnel- heid. Binnen het jonge team weet kee per Kors van Tilburg zich als enig oud gediende nog goed te handhaven en vormt zijn inzet en trainingsarbeid een goed voorbeeld voor de jeugd. voor de scheepvaart open zal moeten dan de bestaande lagere spoorbrug, is een onderdeel van het nieuwe spoortra ject dat de Nederlandse Spoorwegen Voor de vrijkomende oude spoorbaan rond Gouda aan het aanleggen zijn. De spoorbrug is eerder klaar dan het ge hele karwei dat in 1992 moet zijn ge klaard. Voor de aanleg van de nieuwe en verbrede spoorlijn (vier sporen) Door de fusie met zwemclub Boskoop is De Gouwe een vereniging die in de breedte sterk is gegroeid en scoort op alle fronten. Er kan gerust gesteld wor den dat De Gouwe hierdoor, op haar hoeft niet” moeten echter niet het enige terrein, landelijk gezien een van de zijn. Politieke partijen, bedrijfsleven en an deren hebben ook een eigen verant woordelijkheid ten aanzien van het ont wikkelingsvraagstuk. B. en W. zullen zich beraden hoe zij de raad en anderen hierbij kunnen betrekken. Er zijn initiatieven genomen om de We reldwinkel beter te doen functioneren, met name voor wat betreft het bereiken van een redelijk omzetniveau. Dit mag blijken uit de resultaten van de verschillende oefenwedstrijden. Wer den eerst Vivax en Donk, voorheen ge duchte tegenstanders, moeiteloos aan de kant gezet, het afgelopen weekend was BZ&PC uit Bodegraven de dupe van de dadendrang van de Gouwe. Zo werden achtereenvolgens de Zijl/ LGB 1 en Aliance 2 (6-2) verslagen en verrassen ook zij hun tegenstanders met snel en flitsend waterpolo. Gezien de leeftijdsopbouw binnen deze ploeg is het behalen van een kampioenschap (en dus promotie) volgens coach Wim Groen niet verstandig en ligt dit ook niet voor de hand maar voor de toe komst heeft hij goede verwachtingen. Uit bovenstaande mag blijken dat als de bondscompetitie op 21 oktober van start gaat en alle bondsteams thuiswed strijd hebben af te werken, we veel spektakel in het zwembad de Sniep kun nen verwachten. Kortom De Gouwe is er startklaar voor! Na een aantal succesvolle jaren is Arie van Hoorn gestopt als trainer/coach van de damesselectie. Wim Groen is zijn op volger en Arie zal zich o.a. bezig gaan houden met de coaching van dames 2. Wim Groen weet enthousiasme en fana tisme goed over te brengen op de dames en er is duidelijk meer trainingsarbeid verricht dan in de afgelopen jaren. Als coach van dames 1 heeft hij gekozen voor een zeer jong team waarbij speel sters rechtstreeks vanuit de adspiranten in dames 1 terechtgekomen zijn. Tevens hebben de dames versterking gekregen van Riet Boere-Verwey, die na enkele tropenjaren bij Donk weer terug is bij De Gouwe en de nodige routine met zich meebrengt. Ondanks de verjonging blijkt uit de re sultaten van oefenwedstrijden, tegen teams uitkomend in dezelfde klasse, dat ook dit team voor de toekomst niets te vrezen heeft. In de nota ’’gemeentelijk emancipatie beleid” zijn de beleidskaders aangege ven. ’’Daarmee zijn we er echter niet”, aldus het college. Realisatie van de be leidsvoornemens vraagt om concrete stappen. Daarom zullen wij de subsidie verzoeken van de vrouwenorganisaties toetsen aan de in de nota genoemde cri teria en de vrouwenorganisaties uitno digen voor nader overleg over realisatie van de overige beleidsvoornemens, waarbij de inventarisatie van sociaal on veilige lokaties een eerste concrete stap is”. In deze begroting zijn de financiële con sequenties van de nota (verhoging met 7.000,-) verwerkt. bij ’t Weegje zijn plannen om deze bij het recreatiegebied te betrekken. Vanaf die ’’dijk”, die tot wandelgebied omge toverd zou kunnen worden, heeft ieder een een mooi uitzicht. De nieuwe spoorbrug met de 45 meter hoge heftorens, gezien vanaf Waddinxveense kant. (Foto: Sjaak Note- -1 j l i Onlangs is in Waddinxveen een obsta- kelvrije route gerealiseerd. Overleg met de organisaties van/voor gehandi capten in de laatste maanden van 1989 achten B. en W. gewenst, waarbij ac tualisatie van de gehandicaptennota één van de agendapunten is. In het afgelopen jaar is in Waddinxveen een gezinsvervangend tehuis gereali seerd. De realisatie van meer wonin gen, wooneenheden of internaten ten behoeve van geestelijk of lichamelijk gehandicapten wordt door ons college BZ&PC, dat een klasse hoger uitkomt WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de Waddinxveense damver eniging Excelsior moest vorige week donderdag in eigen huis de winst (7- 9) aan het bezoekende Samen Sterk uit Hazerswoude laten. Lange tijd zag het er overigens naar uit, dat de Waddinxveners op de winst zouden af stavenen. Jaap van der Eist strafte een fout van zijp tegenstander onmiddellijk af en Teun Twigt liet even later zijn klasse zieh. Hij liet een voltooide hekstelling toe, doch kreeg wel sterk centrumspel, wat uiteindelijk resulteerde in een posi tioneel afgedwongen schijfwinst. Door het gelijkspel van Adriaan Blom leidde Excelsior met 5-1. Hierna volgden aan Excelsior-zijde drie nederlagen. Cor Barelds had in een ge- lijkopgaande strijd remise binnen hand bereik, doch een verkeerde zettenwis- selfng kostte hem het te behalen punt. Op niet al te moeilijke wijze kon zijn te genstander naar dam combineren. Diëk Dibbets lepk een goede strategi sche positie te hebben, maar zijn tegen stander wilde zich niet zo maar laten verschalken. Deze wist zelf de beide punten in de wacht te slepen. Tijmen den Ouden jr. speelde een posi tionele strijd. De Samen Sterkspeler forceerde in het middenspel ten koste van een schijf een doorloop naar dam. Dé resterende stand bracht hem vol doende voordeel om de volle winst bin nen te halen. Henri Berghout speelde een zeer goede poSitiepartijIn het eindspel wist hij WADDINXVEEN - Vrijdagavond 29 september wordt de tweede ronde ver speelt van de klaverjas- en jokercompe- titie bij Waddinxveen-voetbal. Het kaarten vindt als vanouds in de kan- tiné van de vereniging plaats in het sportpark De Sniep en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open. Voorafgaande aan de behandeling in de gemeenteraad zal openbare behan deling plaatsvinden in de onderstaande commissies: 1de commissie voor algemeen bestuurlijke zaken: WADDINXVEEN - De hele maand oktober staat in Waddinxveen in het teken van de behandeling van de gemeentebegroting voor 1990. Voor de af sluitende gemeenteraadsvergadering zij n drie dagen uitgetrokken en er vol gen ook nog beraadslagingen in een negental commissies over het Waddinx veense huishoudboekje. De vergaderingen van de gemeenteraad waarin deze stukken worden be handeld, worden gehouden op: - maandag 23 oktober 1989, aanvang 19.30 uur (algemene beschouwingen van de politieke partijen); - dinsdag 24 oktober 1989, aanvang 15.00 uur (antwoord van Burgemees ter en Wethouders); - donderdag 26 oktober 1989, aanvang 09.00 uur (tweede ronde van de ge meenteraad; antwoord van Burgemeester en Wethouders en verdere af handeling). ook nog vele combinatieve dreigingen in de stand te vlechten. Hoewel hij zijn tegenstander een dam moest toestaan, wist hij deze partij te winnen. Dirk Heeren I was in het gevorderde middenspel een schijf achter gekomen maar bood desondanks veel verzet. Hij wist, zij het ten koste van materiaal, op dam te komen, doch zijn tegenstander won dankzij overmacht. In verband met de competitiewedstrijd van het eerste achttal werden in de 2e ronde van de onderlinge competitie ne gen wedstrijden gespeeld. Slechts vier hiervan eindigden in een beslissing en er vielen 5 remises te noteren. Bertus van Eijk herstelde zich van de nederlaag uit de eerste ronde en klopte Zwanenburg. Piet van Gils wist ook de volle winst te behalen. Dit ging ten koste van Jan de Heer. Gerrit van der Zijden blijft altijd moei lijk te bespelen. In de 2e ronde moest Teun Driesse dit ervaren. Teun moest beide punten aan Gerrit laten. Jan Kra mer boekte zijn 2e winstpartij. Sjaak de Wit moest in hem zijn meerdere erken nen. De afgelopen jaren is op het welzijn sterrein in Waddinxveen het nodige in gang gezet. Ondanks dat van rijkswe- gen geen (financiële) impulsen kwamen zijn op tal van terreinen nieuwe beleids initiatieven ontwikkeld. Met de recen telijk door B. en W. uitgebrachte nota Ouderenbeleid hebben zij nu voor de belangrijkste beleidsonderwerpen op het gebied van welzijn en kuituur de lij- Na een periode van intensieve voorbe reiding heeft de raad in juli het groene licht gegeven om te komen tot realisatie van het centrum voor kunstzinnige vor ming. Daarmee zijn tevens nieuwe im pulsen gegeven voor het jeugd- en jon gerenwerk (De Bonkelaar) en het min- derhedenwerk (De Boog). Veel steun werd gevonden in de van vele zijden ondervonden medewerking. In de nieuwe begroting zijn de conse quenties voor de algemene dienst 45.000,- voordeel) ten gevolge van de realisering van het Kunstcentrum. Te vens is opgenomen een uitbreiding van het budget van het sociaal-cultureel werk/CKV in verband met de groei van de gemeente ter grootte van 20.000,-, zijnde 3% van het netto-budget. Deze ’’volume-uitbreiding” zal onder andere aangewend worden ter dekking van de kosten van de luilakviering en de popprijs Midden-Holland. De vaststel ling door de raad van de artikel 61-ver- ordening CKV/SCW hangt samen met de oplossing van de bekende BTW-pro- blematiek. Deze BTW-kwestie blijkt echter een weersbarstige problematiek te zijn, die op landelijk niveau tot vragen, initiatie ven en recreaties heeft geleid. Dat brengt met zich mee dat ook op lande lijk niveau naar oplossingen wordt ge zocht. De nota Ouderenbeleid ’’Hoezo oud” is zeer recent aan de raad gepresenteerd. Verbreding en versterking van het ou derenbeleid hebben consequenties voor de stichtingen, die nu op het terrein van het ouderenwerk actief zijn. De ge schetste nieuwe Stichting Welzijn Ou deren moet die verbreding en verster king mede gaan dragen. B. en W. hebben in de nota benadrukt en blijven dit ook nu doen dat de rechtvaardiging van dit nieuwe beleid voortkomt uit de noodzaak een ade quaat antwoord te geven op de proble men van (een deel van de) ouderen in de gemeente. Geen nieuw beleid voeren betekent in feite dat de ouderen daar de dupe van worden. Vooruitlopend op de besluit vorming in de raad omtrent de nota heb ben B. en W. in de begroting het subsi die van de Stichting Dienstverlenings- centrum - als eerste stap - met 85.000,- verlaagd. Door deze verlaging kunnen de salaris kosten van de coördinator ouderenzorg worden gedekt. Verdere subsidieverla- gingen zullen gefaseerd worden doorge voerd (zie meerjarenbegroting). Het college is overigens bereid in over leg met de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting en de Stichting Dienstverleningscentrum te zoeken naar adequate oplossingen voor poble- men, die zij door deze herstructure- ringsoperatie zullen ondervinden. Spraken B. en W. vorig jaar nog de wens uit voor nadere plannen van deze werkgroep, nu hebben zij reeds een tweetal introductie-avonden en een ak- tieweek achter de rug. Bovendien is door de raad geld beschikbaargesteld voor bewustwordingsactiviteiten onder de Waddinxveense bevolking en de steun van een tweetal door de werk groep geselecteerde projecten, name lijk het project van de Zuidafrikaanse Dienstbodenbond en een bijdrage in de geschiedenisboekjes van Namibië. Nieuwe initiatieven juichen B. en W. toe en zullen zij blijven steunen. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking is één van die Waddinxveense groepen die met een hechte groep en een sterke betrokkenheid vorm geeft aan het gemeentelijk beleid en daartoe financiële steun geniet. Op het gebied van bewustwording is ze ker al het nodige bereikt. De initiatie ven van deze groep en groepen als de Wereldwinkel en rond de actie "Honger WADDINXVEEN - Tussen zondag 17 en maandag 18 september is getracht een aantal bankstellen te ontvreemden bij het meubelbedrijf Hoogenboezem aan de Wilhelminakade. Uit een inge steld onderzoek is gebleken dat meer dere daders hiermee bezig geweest zijn. Nadat men een loopplank over een sloot gelegd had wist men in het bedrijf te komen door het forceren van een deur en het uitnemen van een raam. De daders wisten in totaal 7 bankstellen buiten te zetten. Het vervoer hiervan mislukte echter omdat de meegebrachte vrachtauto tot de assen verzakte in de drassige grond. De zwemafdeling, olv. trainster Trudy Vermeulen, was zeer succesvol bij de laatst gehouden kringkampioenschap- pen. Hier werden 38 gouden, 22 zilve ren en 24 bronzen medailles behaald. In de B-afdeling van de zwemcompetitie behaalde De Gouwe een 4e plaats, net niet genoeg voor een promotie naar de hoogste klasse. Jan Willem van de Hoek, Mark van de Zijden en Marion van Hooft werden uitgenodigd voor in terlandwedstrijden. Gezien de huidige inzet van de zwem mers bij de toch wel zware trainingen en het enthousiasme binnen de zwemafde ling mogen we verwachten dat de pupil len van Trudy Vermeulen ook dit sei zoen weer hoge ogen zullen gaan gooi en. In de septemberraad is een besluit tot realisatie van een multi-functionele ac commodatie (waaronder een sociaal- cultureel gedeelte) genomen. Het pro gramma van eisen van het wijkgebouw past in de filosofie van het lokale so- ciaal-culturele werk. Naast het gebouw zal ook een speeltuin worden gereali seerd. De ruimteproblematiek bij het wijkge bouw ’’Zuid” willen B. en W. graag be zien in relatie tot eventuele ruimte bij de wijkschool St. Jozef. Met de brass band ’’Voorwaarts” zijn inmiddels af spraken gemaakt voor een nadere oriëntatie over de huisvestingsmoge- lijkheden binnen het Kunstcentrum. Ontspanningsmogelijkheden voor jon geren zijn er in Waddinxveen niet in overvloed. Hoewel het sociaal-cultureel werk het nodige te bieden heeft, is de marktsector wat achtergebleven. De totstandkoming van het uitgaanscen trum nabij de Dreef ondersteunen B. en W. dan ook van harte. In de vorige nota begrotingen is een drietal aandachtspunten in een secto raal beleid genoemd, te weten onder wijs, werkgelegenheid en welzijn. De twee eerste zijn beschreven in de betref fende paragraaf. Een aanzet tot meer samenhang in de welzijnsvoorzieningen voor minderhe den is gegeven met de realisatie van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming en de concentratie van de activiteiten in ”De Boog". B. en W. achten het wenselijk nader overleg te plegen met de organisaties van en voor minderheden en zullen het initiatief daartoe nemen. Met betrek king tot de realisatie van een ruimte voor een dit jaar trachten met een oplossing te komen. Over de uitvoering van de Regeling Op vang Asielzoekers heeft intensief en constructief overleg plaatsgevonden met het vluchtelingenwerk. Het resul taat in de vorm van een goede financiële en beheersmatige structuur, die het wel zijn van de asielzoekers en vluchtelin gen hoog in het vaandel heeft, hebben B. en W. de raad teerd. De financiële gevolgen zijn in deze begroting verwerkt. WADDINXVEEN - Vanwege de per soonlijke en algemene belangstelling bij een vorige informatie-avond over de Speyer-psycho therapie, zal die op maandag 2 oktober om 20.00 uur in wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan te Waddinxveen herhaald worden. De entree van deze avond is gratis. Te lefonische opgave is noodzakelijk van wege de beschikbare plaatsen. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor deze avond. Voor persoonlijke en/ of nadere informatie kan men zich wen den tot: J. van Gooien, tel. 01828- 14117. WADDINXVEEN - Waddinxveen werkt aan een kinderopvangplan met een zoveel mogelijk op de Waddinxveense situatie toegesneden netwerk van kinderopvangvoorzieningen. Burgemeester en Wethouders kondi gen in hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1990 aan dit plan binnenkort te presenteren, één en ander afhankelijk van de definitieve fi nanciële voorstellen van de rijksoverheid. Voor het Waddinxveense col lege is een ruimer aanbod van kinderdagopvangmogelijkheden een speer punt voor de jaren negentig, al lijkt het erop dat de tijd dat uitsluitend wordt gehamerd op de totstandkoming van een kinderdagverblijf voorbij is. Turkse moskee zullen zij nog In het seizoen '88-’89 degradeerde geen u» i enkel team, werden 4 teams kampioen en tweemaal werd de kringbeker ge wonnen. De adspiranten meisjes wer den bij de Nederlandse Kampioen schappen 3e en diverse jeugdspeelsters werden geselecteerd voor het kring- team. Wim Vermeulen en Gillian van de Berg werden zelfs uitgenodigd voor de Nederlandse selectie. De herenselectie bij het waterpolo onlangs gepresen- wordt ook dit jaar weer getraind door i jqUUg Boonstoppel terwijl hij ook de coaching van het eerste team verzorgt. De komst van Ronald Schens en Wil fred Bontje (ex-AZC/Tarvo) en de op zijn oude nest teruggekeerde Marc Fa ber betekent niet alleen een uitbreiding van de selectie maar tevens een behoor lijke versterking voor het eerste zeven tal. in Waddinxveens beleid Binnenkort hopen B. en W. de raad voorstellen te doen over de realisatie van een kunstwerk in de ’’Zuidplas”, op de plek waar het laagste polderwater- peil ter wereld (-7.10) wordt gemeten. De fototentoonstelling van karakteris tieke Waddinxveense gebouwen en plekken werd druk bezocht, zelfs zoda nig dat Ben W mede op instigatie van uit de raad, voornemens zijn deze ten toonstelling nogmaals aan het publiek te presenteren. Zij zijn verheugd over de grote betrokkenheid van de bevol king bij dit onderwerp. De reacties op de Waddinxveense kunstdagen waren eveneens positief. Er is uitzicht op het behoud van het oude raadhuis. De door de Stichting Wad dinxveense Kunstdagen samengestelde ’’kunstroute” vinden B. en W. een prima initiatief en vraagt om herhaling. De totstandkoming van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming en de nieuwe organisatiestructuur kunnen ge volgen hebben voor het huidige funktio- neren van de commissie Kunst en Cul tuur. B. en W. zullen in open overleg met betrokkenen deze zaak bespreken. De kamermuziekconcerten werden dit jaar minder bezocht dan normaal. Al noopt de financiële situatie ertoe ook hier voor de begroting een beperkte be zuiniging aan te brengen, toch zullen B. en W. met de werkgroep zoeken naar wegen voor nieuwe impulsen. WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen laat weten dat in verband met een overstel pend aanbod van kleding hieraan voor lopig geen behoefte meer is. Kleine huishoudelijke artikelen en linnengoed blijven van harte welkom. Bij aanbie ding van meubels graag vooraf telefo nisch overleg. Het is niet altijd mogelijk deze op te halen of op te slaan in de op slag. De kantooruren van de stichting zijn: maandag- t/m vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. Adres: P. Zuidlaan 3 (voormalige kleuterschool Woelwater), tel. 11780. gestimuleerd. Een optimale intergratie binnen de Waddinxveense samenleving is daarbij uitgangspunt. Voor het bibliotheekwerk is afgezien van de voorgenomen verhoging van 5.000,-, aangezien naar de mening van B. en W. de huidige in deze periode reeds verhoogde subsidie voldoende is. De lokale omroep RTW kan een posi tieve functie vervullen in de informa tieve en communicatieve sfeer binnen de Waddinxveense gemeenschap. Voorwaarde daarvoor is echter wel een breed lokaal, wellicht zelfs een regio naal, draagvlak. dinsdag 3 oktober 1989, 19.30 uur; 2. de commissie volksgezondheid en milieuzaken: donderdag 5 oktober 1989,19.30 uur; 3. de commissie voor kunst en cultuur: maandag 9 oktober 1989, 20.30 uur; de commissie voor de ruimtelijke ordening c.a.: dinsdag 10 oktober 1989, 19.30 uur; •5. de commissie voor welzijnszaken: woensdag 11 oktober 1989, 16.30 uur; .6. de commissie onderwijs- en personeelszaken: woensdag 11 oktober 1989, 19.30 uur; 7. de commissie voor openbare werken, bedrijven en sportzaken: dinsdag 10 oktober 1989,15.00 uur; 8. de commissie voor economische zaken en sociale zaken: woensdag 4 oktober 1989,19.30 uur; 9. de commissie voor de financiën: donderdag 12 oktober 1989, 19.30 uur. WADDINXVEEN - De Waddinx veense hervormde gemengde zangver eniging ”Vox Jubilans” verleent zater- jtjj'trxxii werking aan de middagbijeenkomst op de ontmoetingsdag van de stichting Friedensstimme Nederland. De bijeenkomst is in de Doelen te Rot terdam. Vox Jubilans wordt die middag De vrachtauto bleek in het weekeinde op het grote Doelenorgel begeleid door te zijn ontvreemd in Zwaanshoek Jan Mulder. Het koor wordt begeleid (N.H.). Eventuele getuigen wordt ver- door dirigent Pieter Stolk. Het middag- zocht in contact te treden met de politie programma begint om 13.45 uur. Waddinxveen.

WvW | 1989 | | pagina 13