Elke week Eén miljoen gulden voor nieuw beleid Actie tegen winterdieven verdwijnen er fietsen ie> ’’Werkdruk verminderen heeft de prioriteit” Van rijkspolitie Waddinxveen 59 99 Tien mille voor kruis punt Z’huizen Man loopt brandwonden op bij ongeval Directrice van ”De Zevenster” in Zevenhuizen Open dag Goudse kerk Drukkerij Het Groene Hart bv Meerjarenperspectief Aanleunwoningen Onder invloed Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Congres Snelheidscontroles Aangehouden Winkeldiefstal Voorlopige conclusie Aanrijdingen Veranderingen Verlichting Specificatie B 1 i F WADDINXVEEN - Fietsen blijven in Waddinxveen een kennelijk ge wild diefstalobject. Er gaat geen week voorbij of de Waddinxveense rijks politie meldt weer het verdwijnen van een aantal karretjes. Nu verdwe nen er vier fietsen. TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 Waddinxveen Ons hoofdkantoor te Woerden bestaat a.s. vrijdag 60 jaar i.v.m. hiermee zijn wij deze dag DE GEHELE DAG GESLOTEN!! GLASBEEK WADDINXVEEN - Met het begin van de herfst achter de rug en de win ter op komst wil de Waddinxveense rijkspolitie met de inwoners weer ge zamenlijk de strijd aanbinden tegen inbrekers. I Mevrouw Christine M. Staal, directrice van bejaardentehuis ”De Zevenster” in Zevenhuizen. (Foto: Sjaak Note- Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 september 1989 ƒ960.000,- per jaartotaal. aan milieuburo Midden-Holland) 17.000,-/jr. toteel eveneens 960.000,-/jr. totaal 250.000,-/jr. ELSEMIEK DE JONG Avento-regen jas r i boom). i Het kwijtscheldingsbeleid voor de laagste inkomens wordt volledig gehand haafd. 400.000,-/jr. 42.500,-/jr. 86.500,-/jr. 86.000,-/jr. 77.000,-/jr. Bezorgen deze huisdieren juist niet een werkdrukvermeerdering? ’’Absoluut niet. De mensen zorgen er zelf voor en dat gaat uitstekend. Ook dit houden van huisdieren is een positieve activering. Mensen hebben het nodig om ergens voor te zorgen. Het maakt dat zij hun gevoel voor verantwoording en discipline blijven behouden en dat heeft een gunstige invloed op de hele sa menleving in ons bejaardentehuis”. verpleging en het alarmsysteem, welk is aangesloten op het bejaardentehuis. inbraak te Nieuwerkerk en een inbraak in een kantine te Bodegraven. De politie wist destijds een van de da ders op heterdaad aan te houden. Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. Volgens mevrouw Staal zitten er men sen in het bejaardentehuis die de full time verzorging eigenlijk niet nodig hebben, maar zelfstandig in de zoge- Op dinsdag 19 september werd rond 11.45 uur op de Beukenhof een man aangehouden die onder invloed van al cohol zijn auto bestuurde. Aan het bu reau is de man een ademanalyse afgeno men. Er werd een rijverbod van vier uur opgelegd. Later in de week werd bij een nachte lijke routinecontrole een Waddinxve- ner aangehouden die eveneens te veel gedronken had. Hem werd ook een rij verbod van 4 uur opgelegd na een afge nomen ademanalyse. Galerij 5-7, 2771 XJ Boskoop, tel. 01727-15536 Als het om service gaat NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S POLITIENIEUWS Maandag 2 oktober staan wij graag weer voor u klaar. W Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - In de hal van de flat aan de Elzenhorst vond dinsdag 19 september een arbeidsongeval plaats waarbij een werknemer brandwonden opliep aan de rechterarm. Het ongeluk gebeurde toen de man een zuurstoffles opendraaide waarna een steekvlam ontstond. De man wist de kraan van de fles weer dicht te draaien en zocht dekking. Zowel de politie als brandweer werden hierop ingeschakeld. De arbeidsinspec tie stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Nabij de sporthal aan de Sniepweg is op vrijdag 15 september een groene Bata- vus herenfiets ontvreemd. Vanuit de stalling van de flat aan de Kerkweg-Oost is in de nacht van zondag 17 op maandag 18 september een groene damesfiets gestolen. Vanuit de fietsenstalling van het NS-sta- tion aan het Stationsplein werden een zwarte Opoefiets met witte stippen weg genomen en een groene damesfiets voorzien van de postcode 2741 XD 98. Vanuit een schuurtje achter een woning aan de Alpherbrink is een donkerrode- bruine damesfiets weggenomen. Op de fiets zitten voor en achter een kinder zitje. Op de Akkerwinde werd een groene he renfiets uit de bossages gehaald. Er is tot op heden geen eigenaar bekend. De fiets staat op het politiebureau. Bij een inbraak is een schuurtje op een volkstuin aan de Tweede Bloksweg zijn een draagbare radio, een waterpomp, een wekker en een gele houten boot ontvreemd. De deur van het schuurtje werd geforceerd. De meerjarenramingen zijn ook bijgesteld. Voor de jaren 1991 t/m 1993 worden nog bezuinigingen voorzien op bestaand beleid tot een bedrag van 500.000,- per jaar. Het aantal voornemens tot nieuwe structurele uitga ven is in de meerjarenbegroting beperkt gehouden. Door deze beide ’’ingrepen” is het nog te overbruggen tekort voor de jaren 1991-1994 beperkt tot 370.000,-, dat wil zeggen gemiddeld 100.000,- per jaar. Zo’n situatie kan volgens het college gekenschetst worden als een gezond beeld. Begin deze maand is er in Berlijn een congres geweest voor alle organisaties in de bejaardenzorg. Dit congres werd gehouden met het oog op 1992, het weg vallen van de grenzen en de eenwoor- ding van Europa. Mevrouw Staal: ”Dit congres gaf duide lijk weer hoe vooruitstrevend Neder land is met betrekking tot de bejaarden zorg. Na Denemarken staat ons land het hoogst genoteerd. Onze opleidingen en sociale voorzieningen zijn beter dan in de meeste andere Europese landen. Vooral Italië en Frankrijk scoren laag. Het tweede congres staat in 1991 op de agenda en zal in Kopenhagen worden gehouden” De afgelopen week heeft de politie twee snelheidscontroles gehouden. Op vrij dag 22 september werd gecontroleerd op de Kanaaldijk en het Noordeinde. Het controlepunt op de Kanaaldijk was gelegen tussen de Apollolaan en de Burg. Trooststraat. De hoogst gemeten snelheid lag hier op 95 km/h. Er vielen 6 bekeuringen. Op het Noordeinde geldt wegens de re- constructiewerkzaamheden een snel heidsbeperking van 50 km/h. De politie noteerde hier in een uur tijd maar liefst 28 overtredingen. De hoogste snelheid lag hier op 91 km/h! Is dat een reëel uitgangspunt met de toe nemende ’’vergrijzing” en het bezuini gen op personeel? ”Dat is het zeker. Juist in deze tijd van vergrijzing en bezuinigingen. De ge middelde leeftijd ligt momenteel rond de 83 jaar, niet zo gek veel hoger dan tien jaar terug. Maar de verzorging is in tensiever geworden, oudere mensen hebben nu meer lichamelijke klachten dan vroeger”. ’’Kijk, vroeger was het mogelijk om met 65 jaar in een bejaardentehuis te ko men. Nu ook nog wel, maar de leeftijd is niet meer alleen bepalend. Men moet wat mankeren, men moet punten sco ren wat lichamelijke of geestelijke klachten betreft. Voldoet men aan de gestelde indicatie, dan kan men opge nomen worden in het bejaardentehuis. Maar ook de intensievere verzorging moet daar dan op ingesteld zijn”. Vanaf een hek aan de Alb. Thijmlaan werd een bord ontvreemd met het op schrift ”Jeu de boulesvereniging Wad dinxveen”. Op maandag 18 september werd aan gifte gedaan van diefstal van vlaggen van een bedrijf aan de Wilhelminakade. De vlaggen stonden langs de rijbaan van de Noordringdijk. Gelijktijdig werd aangifte gedaan van diefstal van een reddingsboei van de Coenecoopbrug. In de nacht van woensdag 13 op donder- vrijdag 22 september raakte een inzit-, dag 14 september is ingebroken in een op de Souburghlaan geparkeerde cara van. Men wist binnen te komen door raamrubbers door te snijden. Uit de ca ravan verdwenen een leren jack, een trui, drank en kaas. Later in de week werd nog driemaal melding gemaakt van inbraken in cara vans, die respectievelijk geparkeerd overgebracht naar het ziekenhuis en kon na behandeling huiswaarts keren. Later in de nacht heeft de bestuurder zich aan het politiebureau gemeld. Hij verklaarde in paniek geraakt te zijn. Mercuriusweg. In de nacht van dinsdag Zijn auto bleek onverzekerd te zijn. 19 september hebben onbekenden het Na de aanrijding is door de brandweer assistentie verleend voor het schoon spuiten van het wegdek. De auto’s zijn afgesleept en worden nader technisch onderzocht. - 290.000,- totaal (is begrepen in de 960.000,- hiervoor). Met het terugdraaien van de klok is de ’’wintertijd” weer aangebroken, een tijd die zich kenmerkt door de lange donkere avonden. De politie weet uit ervaring dat dit te vens de tijd is dat het inbrekersgilde weer op pad gaat. Hoewel er op dit mo ment nog geen sprake is van een ver hoogde activiteit rond de woninginbra ken wil de politie toch de aandacht vra gen voor dit jaarlijks terugkerende pro bleem. Het vraagt een gezamenlijke aanpak waarbij de bewoners zelf een sleutelpo sitie innemen. Zij zijn het immers die in eerste instantie maatregelen kunnen ne men om de kans op een woninginbraak te verkleinen. Naast het ’’beveiligen” van de eigen wo ning neemt de ’’sociale controle” in de directe omgeving een even belangrijke plaats in. Het betekent dat buurtbewo ners eikaars eigendommen in de gaten houden en bij onraad de politie bellen. Een simpel voorbeeld hiervan is dat bu ren elkaar inlichten indien men voor enige tijd de woning verlaat. Op zondag 24 september heeft de poli tie Waddinxveen een tweede dader ge hoord van de inbraak bij Grit Optiek aan de Passage die veertien dagen gele den gepleegd werd. Het gaat om een 20-jarige Rotterdam mer die zijn aandeel in de kraak beken de. Hij bekende tevens een soorgelijke De politie heeft een 18-jarige Gouwe naar aangehouden wegens een vermoe delijk gepleegde winkeldiefstal bij Al bert Heijn. De man zou ingeslagen fris drank en kaas niet hebben afgerekend aan de kassa. Ook bij de Super aan de Groensvoorde werd een winkeldief betrapt. Een Am sterdammer wilde er hier vandoor gaan met medeneming van scheermesjes ter waarden van 50,-. Ook tegen deze man is procesverbaal opgemaakt. Hogere tarieven, hoeveel en waarom? Na enige jaren de O.G.B. niet te hebben verhoogd wordt nu een voorstel tot 2% verhoging gedaan, hetgeen overeenkomt met de opgetreden infla tie. Dit voorstel blijft derhalve binnen de grenzen die het beleidspro gramma stelt. Bij de afvalstoffenheffing is het reeds jaren gehanteerde uitgangspunt dat de opbrengst 100% dekking moet geven van de kosten. De kosten gaan in 1990 fors omhoog doordat, ondanks alle maatregelen (kringloophaltes, glasbakken, oud-papiersubsidie), de hoeveelheid aange boden vuil per woning nog steeds stijgt en door het feit dat de kosten van vervoer en vooral van de verbranding bij de A.V.R. zullen stijgen. Daarom is een tariefsverhoging van 5,7% nodig. Hierdoor stijgt de afval stoffenheffing van 12,45 naar 13,15 per maand. De jaarlijkse stijging van de legeskosten is reeds eerder afgesproken om de tarieven geleidelijk meer in verhouding te brengen tot de te maken kosten voor de dienstverlening. Voorgesteld wordt ook om de tarieven voor paspoortverstrekking in de zo mermaanden te verhogen en een extra bedrag te vragen bij spoedbehande- ling. Daarmee wordt tevens beoogd de topdrukte in de vakantietijd, wan neer ook eigen personeel met vakantie is, enigszins af te zwakken. Uit de nota bij de begroting blijkt dat deze tariefsverhogingen voor de inwo ners gemiddeld de volgende extra kosten betekenen: voor huurders 13,80perwoningper jaarenvooreigenaarbewoners 16,15perjaar. de toekomst wordt uitgebreid tot 46. Het is wenselijk dat deze 20 nieuwe wo ningen dicht bij het bejaardentehuis worden gebouwd, maar het bestuur van ”De Zevenster” en het gemeentebe stuur van Zevenhuizen hebben hierover nog geen vastomlijnde plannen. ”De Zevenster” voorziet ook in tijde lijke opvang voor ouderen die niet zelf standig kunnen functioneren, wegens ziekte bijvoorbeeld, voor een maximale periode van 6 weken. Ook dagopvang is mogelijk. Bedoeld voor die bejaarden die wel zelfstandig wonen, maar dit niet zonder hulp van derden kunnen. Het doel van de dagop vang is het doorbreken van het isole ment, waarin ouderen dikwijls zitten en het ontlasten van de thuiszorg, vaak be staande uit familieleden dan wel de ge- zins-/bejaardenverzorg(st)ers. Uit de voorstellen van Burgemeester en Wethouders blijkt dat met name de beleidssectoren milieu, verkeer, kinderopvang en storting in fondsen voor vervanging en kapitaallasten wegens noodzakelijke vervanging van kapi taalgoederen het uitgavenpatroon hebben gepaald. Voor een groot deel zijn de nieuwe uitgaven gericht op het instandhouden van hetgeen door de gemeente beheerd wordt of voor het verbeteren van die voorzieningen. Het is een realistische begroting, die een waardige afsluiting vormt van de thans aflopende 4-jarige bestuursperiode 1986-1990. Veel van de voorne mens uit het beleidsprogramma, dat de raad in 1986 heeft vastgesteld (en in 1988 heeft bijgesteld), zijn inmiddels gerealiseerd. Het is ook een belang rijke taak het thans aanwezige in stand te houden. ”Het project bestaat uit een cursus van een jaar, die in januari is gestart en eind december dit jaar afgerond moet zijn. Het hele personeel (ook de staf, hoofden en afdelingshoofden) volgen deze cursus, die hoofdzakelijk georiën teerd is op het observeren van de bewo ners van bejaardentehuizen. De bedoe ling is om de enorme werkdruk te ver minderen en zo economisch mogelijk om te gaan met de capaciteiten van het personeel”, vertelt de directrice Chris tine M. Staal van ”De Zevenster”. Tot slot nog iets over het achterlaten van de woning. Het simpel laten bran den van een lichtje in de kamer is onvol doende. Men zal dan direct doorhebben dat de woning verlaten is. De verlich ting moet zodanig zijn dat de indruk ge wekt wordt dat er normaal ’’leven” is in huis. pand betreden na het forceren van een raam. Binnen werden diverse ruimtes doorzocht. Ontvreemd werden compu terapparatuur, een telefoon, fototoe stellen en een verrekijker. Vanuit de garderobe van de samenwer kingsschool aan de Sniepweg werd een grijs/licht-blauwe -“j"" weggenomen. Er is aangifte gedaan van doorrijden na aanrijding, gepleegd in de nacht van maandag 18 september op de Burg. Trooststraat. Een aldaar geparkeerde beide Renault liep over de gehele rech terzijde deuken en krassen op. Omdat zij wilde uitwijken voor een eend raakte een bestuurster van een auto op dezelfde dag in de berm van de Zesde Tochtweg en vervolgens in de pa rallel gelegen sloot van die weg. De vrouw liep pijnlijke ledematen en snij- wonden in het gezicht op. Zij is door een arts behandeld. De auto werd totaal vernield. Ook op maandag 18 september werd een knulletje dat vanaf de Zuidplaslaan de Dreef wilde oversteken aangereden door een auto. Hoewel uiterlijk de ver wondingen bleken mee te vallen is de jongen voor observatie overgebracht naar het ziekenhuis. In de ochtend van donderdag 21 sep tember raakte een vrouw gewond bij een aanrijding op de kruising van de Ka naalstraat met de Stationsstraat. De vrouw reed met haar fiets vanaf de Sta tionsstraat de Kanaalstraat op en ver leende geen voorrang aan een passe rende auto. De vrouw is met kneuzin gen en een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis. Bij een aanrijding op de Piasweg op Het kan zelfs raadzaam zijn om op an dere kamers in huis de verlichting te ontsteken. Ook het aanzetten van de tv kan tot eerder bedoeld beeld bijgedra gen. Voor meer informatie kan men te recht op het politiebureau. GOUDA - Waddinxvener R.G. van der Put van de Lindengaarde maakt er als lid van het kerkpresidium van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen in Gouda iedereen op at tent dat in het gebouw van dit kerkge nootschap aan de Crabethstraat 10 in Gouda zaterdag 30 september open huis wordt gehouden van 11.00-15.00 uur. Op deze dag kan men informatie ver krijgen over genealogie, priesterschap, zustershulpvereniging, jeugdwerk, zen dingswerk en onderwijs binnen de kerk ZEVENHUIZEN - ’’Zorg op maat” is het nieuwe project waaraan vijf bejaardentehuizen in Zuid-Holland meedoen. Eén van die tehuizen is ”De Zevenster” in Zevenhuizen, waar directrice Christine M. Staal de scepter zwaait. soneelsleden dan vroeger het geval was”. ”De Zevenster” bestaat nu 18 jaar, waaraan U vanaf het begin als direc trice verbonden bent. Is er in die 18 jaar veel veranderd? ’’Enorm veel. Door de toename van li chamelijke klachten is er meer hulp no dig. Enige tijd geleden zijn wij begon nen met groepsverzorging. Anderhalf jaar geleden is de tuinkamer verbouwd en dat is nu een grote ruimte geworden. Het is de bedoeling dat hier tweemaal per dag een groep van 10 mensen met een vaste medewerkster en een vrijwil ligster bepaalde activiteiten onderne men. Het voordeel hiervan is dat je mensen op hun ’’kunnen” kunt indelen zodat ieder op hun eigen niveau geacti veerd wordt en betrokken blijft. Een andere grote verandering is het toelaten van huisdieren, wat op de bewoners een heel positieve uitwerking heeft”. Met het ’’beveiligen” van de eigen wo ning worden die maatregelen bedoeld, die er voor moeten zorgen dat de inbre ker niet of moeilijk de woning kan bin nendringen. Gedacht wordt hierbij aan hang- en sluitwerk en het aanbrengen van verlichting. Uitgebreide folders hierover zijn op het bureau verkrijg baar. Om deze extra lasten te kunnen zijn diverse bronnen aangeboord: - bezuiniging op bestaand beleid plm. 250.000,-/jr. - ruimte in de primitieve begroting door de groei en door een gunstiger uitkering uit het gemeentefonds - prijscompensatie gebruiken als dekking - verlaging subsidie Dienstverleningscentrum (zoals voorgesteld in de nota ouderenbeleid/2e tranche in 1991/1992) J - door verhoging O.G.B. met 2% - door verhoging afvalstoffenheffing met 5,7% - door verhoging legestarieven en hoger zomertarief voor paspoorten ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen zijn Burgemeester en Wethouders voornemens de raad voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen van 10.000,- (incl. BTW) als aandeel in de kosten van te treffen voorzieningen ter verhoging van de verkeersveiligheid van het betreffende kruispunt. Verder is aan de orde de instelling van een woonerf, zonder éénrichtingsver keer, in de Asterstraat en een gedeelte van de Dahliastraat. De raad dient nog een besluit te nemen tot de instelling van een ’’woonerf” voor deze straten. Op verzoek van de P.R.S. (Provinciale Revalidatie Stichting Zuid-Holland) is een invalidenparkeerplaats gereali seerd aan het Dorpsplein. Hiervoor dient door de raad formeel nog een be sluit te worden genomen. Burgemeester en Wethouders zijn voorts voornemens de raad voor te stel len een voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel Zuideinde 8d en 8e ten einde de bouw van een woning ter ver vanging van twee bouwvallige wonin gen mogelijk te maken. Hoe wordt de werkdrukvermindering dan bereikt? ’’Door mensen te observeren kan je op hun verschillende verzorgingsbehoef- ten inspelen. Er zitten momenteel in de bejaardentehuizen mensen die er eigen lijk niet horen. Zij zouden nog best zelf- naamde aanleunwoningen zouden kun- - nen wonen. Deze bewoners kunnen dan wel gebruik maken van de faciliteiten tende van een auto licht gewond. De aanrijding ontstond doordat een auto afremde en stil ging staan op de Pias weg. Een achterop komende auto reed vervolgens in op de nagenoeg stil staande auto. De bestuurder van de achterop ko mende auto is na de aanrijding lopend gevlucht waarbij hij een inzittend stonden op de Passage, Heemraadweg meisje gewond achterliet. De vrouw is en de Mozartlaan. Uit deze caravans werden boodschappen en frisdranken gestolen. Er is ingebroken in het gebouw van de woningbouwvereniging SSW aan de Jllllll - Waarop wordt bezuinigd? Dit gebeurt in drie sectoren: - Vermindering personeelsplan met 2V1 formatie (zonder gedwongen ontslag) 150.000,-/jr. - verlaging diverse onderhoudsposten bij begroting dienst Openbare Werken 70.000,-/jr. - minder uitbestedingen 15.000,-/jr. - minder subsidie 15.000,-/jr. WADDINXVEEN - Vlak voor het weekeinde hebben B. en W. van Wad dinxveen een sluitende gemeentebegroting voor 1990 gepresenteerd. Dit lokale huishoudboekje, dat in de laatste volle week van oktober door de ge meenteraad besproken gaat worden, laat 960.000,- aan nieuwe uitgaven zien. Burgemeester en Wethouders achten de noodzaak aanwezig om voor 960.000,- per jaar aan ’’nieuw beleid” ten opzichte van 1989 in de begroting op te nemen. Dit bedrag is als volgt verdeeld: 65.000,- voor het creëren van drie deeltijdbanen (verkeer, secreta riaat college en administratie van de dienst Openbare Werken); - 25.000,- voor incidentele bevorderingen; - 220.000,- voor rente en afschrijving van kapitaallasten voor aankoop nieuwe brandweerwagen; vervanging 80 lichtmasten; le fase vervanging centrale computer; nieuw woonwagencentrum Tweede Bloksweg en verkeersmaatregelen; - 50.000,- voor storting in het fonds bodemsanering; - 75.000,- voor storting in fonds vervanging infrastructuur (voor met name wegfunderingen); - ƒ290.000,- voor diverse materiële zaken (zie hierna); - 125.000,- voor te verwachten extra kosten voor o.a. milieu, kinderop vang en verkeerszaken; - 110.000,- voor de normale post onvoorzien 4,40 per inwoner); standig kunnen wonen. Er zitten ook mensen die een heel andere, individue ler verzorging nodig hebben. Door goed van het tehuis, zoals eten, hulp, wijk- te kijken, te observeren en positief in te ------ spelen op de mogelijkheden die je hebt kun je onderkennen wat wel kan en wat Op dit moment zijn er 26 aanleunwo- niet, met de inzet van veel minder per- ningen, doch de bedoeling is dat dit in De hiervoor genoemde materiële uitgaven ad 290.000,- zijn als volgt te specificeren: - 100.000,- voor diverse uitgaven bij de dienst Openbare Werken, nodig door de groei van de gemeente; - 20.000,- idem voor het Sociaal-Culturele Werk; - 45.000,- voor kinderopvang (waaronder het Gastouderproject); - 25.000,- voor de uitvoering van plannen in de onderwijsnota (milieu educatie etc.); - 5.000,- bemonstering baggerspecie (milieu-eis); s - 10.000,- maatregelen verkeersveiligheid; - 10.000,- hogere bijdragen aan gemeenschappelijke regelingen; - 67.000,- hogere kosten milieubeheer (voornamelijk te betalen 5' V OCWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9