Inkomsten briefjes per post Leerzame wandeling Waclcle-speld voor Jan Willemstein Trimparcours in Gouwebos? Verzoek aan Tafelronde Historicus Verbouw Spellen- kermis en sleep-inn Orgelconcert Herman v. Vliet Nog kansen voor super- muziekprijs Zanger in koffiebar Klaas Faber bij Kunstkring Openbare Werken bezuinigt 80 mille zwembad HKVis een politiek anachronisme aan het worden” Lezing voor reumapatiënten Analyse Scholen Waddinxveen-Dl Herhaling Conclusies Verenigingsleven Leenbijstand Koopkracht 1 zfl r Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. gr g “1 I Pagina 13 W eekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 oktober 1989 Paul van Schie trekt weer aan HKV-stemmers Leerlingen van De Wadde verrassen hun directeur J. Willemstein, die vrijdag vierde 25 jaar aan deze school ver- t democraat die nog de volgende poli tieke conlusies trekt. bonden te zijn. (Foto: Sjaak Noteboom). 1 mir Blabeid en Ronald van Gemeren de tweede Waddinxveens doelpunten. WADDINXVEEN - Zanger Theo Tey- lingen is vrijdagavond te gast in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. De koffiebar is open om kwart voor acht, het programma begint om half negen. In een tijd van ghettoblasters, hip-hop muziek en ongekende digitale mogelijk heden schept Theo van Teylingen met zijn liedjes een eigen wereldje. Door zijn teksten heen loopt een rode draad: het verhaal van Jezus Christus. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het recreatieschap Bospark heeft de Tafelronde Waddinxveen gevraagd mee te werken aan het realiseren van een trimparcours in het Gouwebos, aan de kant van Waddinxveen bij het Noordeinde. De serviceclub heeft al lange tijd plannen om zo’n parcours uit te zetten, maar door allerlei oorzaken is het daarvan nog steeds niet ge komen. GOUDA - Maandagavond 23 oktober om half acht houdt de Vereniging van Reumapatiënten Gouda en omstreken in het verpleeghuis Bloemendaal aan de Livingstonelaan 4 in Gouda een lezing- avond. Dan zal spreken de heer M. v.d. Oever, chirurg te Gouda over ’’Reuma en aan verwante aandoeningen in hals, armen en handen”. Hierbij worden ook dia’s vertoond. In een eigen analyse schrijft Paul van Schie dat het CDA in Waddinxveen al tijd relatief hoog scoort bij Tweede Ka merverkiezingen. Bij Europese verkie- 54.130,- (excl. BTW). De opdracht aan de Grontmij voor het toezicht en de be geleiding is schriftelijk verleend. De speeltuinvereniging de Gruthof uit Boskoop hield een speurtocht met aan sluitend een kampvuur in het Gouwe bos. Gelet op de tamelijk droge periode zijn extra voorwaarden en bepalingen gesteld ter garandering van de brand veiligheid. De gereformeerde Streekschool voor basisonderwijs uit Waddinxveen heeft een sportdag in het Gouwebos gehou den. JOHN PESCH De Akker 18 "Hoelang vielen de praktisch denkende HKV-stemmers zich nog verwant met de SGP (een principiële getuigenispar tij) en bij het GPV (politieke uiting van één kerkgenootschap waar men alleen als lid van dié kerk kan toetreden?”, vraagt Paul van Schie zich af in het pas- verschenen CDA-Bulietin, een uitgave van de CDA-afdeling Waddinxveen. Onder het kopje ”Een prima verkie zingsuitslag" kijkt de CDA-wethouder terug op de op 6 september gehouden vervroegde verkiezingen voor een nieuwe Tweede Kamer. Nog nooit eer der in het bestaan van het CDA in Wad dinxveen werd een percentage van 34,7 van de geldige stemmen behaald. Tot nu toe was 1986 (Tweede Kamer) kop loper met 34,5 procent. WADDINXVEEN - Woensdag 25 ok tober - halverwege de begrotingsdebat- ten - zal in het sportpark ”de Sniep” of ficieel worden begonnen met de ver bouw van het zwembadcomplex. Met de werkzaamheden voor deze meta morfose, waarvoor volgend jaar het bad ook een poosje helemaal gesloten zal zijn, is al begonnen. Laat dezulken eens zo denken: zou ik het leuk vinden indien ik op een zater dagmorgen boodschappen wil doen en alle winkels zijn dicht omdat de winke liers zeggen "boodschappen? Niets mee te maken”. Ook de Zuidplas-bewoners betalen veel geld aan huur of hypotheek voor woon- en leefgenot. Laat dat geld ook op zon dagen niet weggegooid zijn door het moeten aankijken tegen de sokken van de buren en het luisteren naar een over spannen Black en Dekker. WADDINXVEEN - Waddinxveners die uitkeringen van de gemeente lijke sociale dienst krijgen hoeven niet meer hun ingevulde inkomsten briefjes naar het gemeentehuis. Zaterdag speelde Waddinxveen Dl te gen het Goudse Donk Dl, welke wed strijd door de Waddinxveense voetbal- jeugd met 2-0 werd gewonnen. Het was de eerste winst voor Dl. Ondanks het overwicht van de Gouwenaren waren de Waddinxveners in het doelpunten maken sterker, want de verdediging was met André Bierman als laatste man zeer sterk. Na de 0-0 ruststand maakten Sa- Parry en van de concertgever zelf. Ook zal er zoals gewoonlijk enkele lie deren samen gezongen worden. WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie heeft de heer J. Wil lemstein er vrijdagmiddag in zijn christelijke scholengemeenschap voor MAVO-LTO-LHNO De Wadde aan de Sniepweg bij stilgestaan dat hij 25 jaar lang op deze school werkzaam is. WADDINXVEEN - Tot en met zondag 29 oktober bestaat er nog de gelegen heid mee te dingen naar de Superprijs van Midden-Holland van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen (Postbus 170, 2740 AD Waddinxveen). Enige tijd geleden al is de inschrijving voor de derde editie van de Superprijs van Midden-Holland van start gegaan. Uit de ingezonden tapes blijkt een dui delijke voorkeur voor rock georiën teerde muziek. De stichting wil graag ook andere mu zieksoorten de kans geven zich te pre senteren, dus heeft ze een oproep ge daan aan bands die een andere soort muziek plegen te spelen om een demo in te sturen en kans te maken op de op name en release van een single. Dit houdt uiteraard niet in dat rockbands niet welkom meer zijn. Integendeel. Demotapes kunnen tot en met 29 okto ber gezonden worden naar SMCW, Postbus 170, 2740 AD Waddinxveen. De vijf bands die uiteindelijk zullen gaan strijden om de felbegeerde super prijs zullen half november bekend ge maakt worden. De single "Hey Mama” van de winnaar van vorig jaar ‘Beewear’, is vorige week uitgebracht en de eerste promotie-acti- viteiten zijn in vólle gang. Voor nadere informatie kan men ’s avonds contact opnemen met de vol gende tel.nummers 01828-10296 (Col lectief), 17653 (Ruud), 15441 (Martin), 10389 (Marcel) of 070-896023 (Ed). Al op de avond van de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen opende Paul van Schie de jacht op de HKV- stemmers. Hij liet - en herhaalt dat in het CDA-Bulletin opnieuw - toen heel duidelijk blijken dat naar zijn mening een ’’verscholen HKV” - deeluitma kend van de Protestantse Combinatie Waddinxveen samen met SGP, GPV en RPF - geen levensvatbaarheid heeft. Paul van Schie noemt het in ieder geval verheugend dat het landelijk CDA-pro- gramma zoveel aantrekkingskracht uit oefent op de 7% Waddinxveense kie zers die zich plaatselijk thuisvoelen bij de Waddinxveense Hervormde Kies vereniging (HKV). ”De vraag mag gesteld worden of deze kiezers, wanneer ze het Waddinxveense CDA-programma bestuderen, zullen ontdekken dat het gemeentelijk CDA- programma in vele aspecten een afspie geling is van het landelijk CDA-be- leid”, aldus Paul van Schie. "Het politieke bestaans-nut van de HKV mag dan in de dertiger jaren aan wezig geweest zijn, nu deze kiesvereni ging niet eens meer een eigen HKV- programma opstelt, zodat je het naast het CDA-programma kunt leggen om te zien waar beiden wezenlijk verschillen, vraag je je af of het HKV geen politiek anachronisme aan het worden is”. zingen en Provinciale Statenverkiezin gen iets minder, en relatief slecht bij ge meenteraadsverkiezingen ”De belangrijkste oorzaak daarvan is duidelijk aanwijsbaar. Alleen bij ge meenteraadsverkiezingen wordt de plaatselijke Hervormde Kiesvereniging actief, zij het "versluierd" omdat deze plaatselijke partij uit de dertiger jaren, de laatste twee gemeenteraadsverkie zingen, zelfs niet zelfstandig meer aan de raadsverkiezingen meedoet, maar zichzelf oplost in de lokale groepering P.C.W. die verder nog bestaat uit SGP, RPF en GPV”, analyseert de christen- WADDINXVEEN - Amateur-kunst- historicus Klaas Faber houdt dinsdag avond 17 oktober om acht uur een gratis toegankelijke lezing met dia’s voor de Waddinxveense Kunstkring in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan. De onderwerpen zijn voor deze avond, het Fauvisme in de schilderkunst (voor de pauze) en bloemstillevens in de loop der tijden (na de pauze). Klaas Faber is een amateur-kunsthisto- ricus, die ongeveer 20 jaar geleden met dit werk is begonnen. Hij houdt regel matig lezingen voor schilderclubs en schrijft artikelen over schilderkunst, waaronder het bekende blad "Teken en schilderen”. WADDINXVEEN - Waddinxveense CDA-politicus Paul van Schie, wet houder in Waddinxveen en traditioneel lijstaanvoerder van de christen democraten, blijft vinden dat stemmers op de Hervormde Kiesvereniging (HKV) niet alleen landelijk op het CDA zouden moeten stemmen maar ook plaatselijk, bijvoorbeeld al tijdens de volgend jaar op 21 maart te houden gemeenteraadsverkiezingen. Om te zeggen dat de wijk Zuidplas aan het achteruit gaan is, zou te veel gezegd zijn. Veel te veel. Maar toch, die typi sche allereerste symptonen van degene ratie zijn al zichtbaar. Om die waar te nemen, is een zondag wandeling door de wijk leerzaam. Men zit dan in tuinen was hangen, uit ramen wordt beddegoed gelucht, her en der is een boormachine te horen, hondepoep is overal te vinden en in elke straat wordt wel een auto gewassen. Vuilniszakken worden al vroeg in de middag buiten gezet. Zeker, de huizen in de Zuidplas zien er nog nieuw uit en de tuinen zijn mooi bijgehouden, maar de glans van netheid verdoft langzaam maarzeker tot onverschilligheid. En dat is zo jammer. De zondag is voor steeds minder men sen heilig, dat is bekend, maar buiten het religieuze aspect moet het toch mo gelijk zijn dat iedereen de zondag wil beschouwen als een dag die niet is als een werkdae. ste figuur in bestuursvergaderingen. De heer Groeneweg dankte de jubilaris hartelijk voor al zijn inspanningen, wenste hem Gods zegen toe en sprak de In verband met de voortgang van de aanbesteding voor de inrichting van deelplan West fase 2 is aan het bestuur van de Tafelronde Waddinxveen een brief geschreven inzake het trimpar cours. Bij het consulentschap Openluchtre creatie is de bereidheid gevonden een positief restbedrag te benutten om in het Gouwebos een trimparcours te rea liseren. Aan de Tafelronde is gevraagd of zij steun en medewerking aan dit plan wil len geven, eventueel mede in de vorm van een financiële bijdrage. Deze zomer heeft een werkbespreking plaatsgevonden tussen de Landinrich- tingsdienst, de provincie, het aanne mingsbedrijf, de Grontmij en het re creatieschap Bospark over de aanleg van deelplan West, fase 2. De start van de werkzaamheden werd daarbij vast gesteld op maandag 17 juli 1989. Het terrein wordt via het Noordeinde en de parkeerplaats ontsloten, waarbij de parkeerplaats als opslag dient. Ten aanzien van het toegangspad naar de ge meente Waddinxveen wordt een plan- wijziging doorgevoerd. Tevens heeft de Grontmij offerte gedaan voor het toe zicht en de begeleiding van de werk zaamheden voor een bedrag van f verleend aan cliënten, achten B. en W. van veel belang. Ook de doorverwijs functie naar de juiste hulpverleningsin stantie moet in dit verband worden ge noemd. De ten gevolge van de wijkindeling be staande vaste relatie tussen de bijstands maatschappelijk werker/ster en cliënt(e) draagt er toe bij dat de bij standmaatschappelijk werker/ster goed op de hoogte is van bestaande proble men. Waarom moet door het uithangen van de was enz. de zondag worden als een doordeweekse dag. Eén dag waarop al- Ii 1- - J ming. Maar als maar een paar zeggen ’’niks mee te maken”, dan is voor ieder een de zondag ’’kapot”. ”Wij hebben inmiddels maatregelen doorgevoerd om de ”rij-vorming” bij het periodiek inleveren van deze brief jes te voorkomen. Thans heeft de cliënt de keuze uit verschillende inleverings- mogelijkheden, waaronder per post. Deze getroffen maatregelen voldoen goed”, zo delen B. en W. in de toelich ting op de gemeentebegroting bij het hoofdstuk Sociale Zaken mee. Op dinsdag 17 Oktober zal er door de evenementencommissie van Waddinx- veen-voetbal een spellen-kermis wor den gehouden voor de C- tot en met de F-jeugd en de meisjes. De evenemen tencommissie heeft hierbij de hulp van de B-junioren gekregen. Tijdens deze dag wórden er allerlei spel vormen met en zonder de bal gedaan die allemaal indirekt te maken hebben met voetbal. Bij slecht weer heeft de evene mentencommissie voor een alternatief programma in het clubgebouw gezorgd. Vrijdag 20 oktober vindt de inmiddels traditioneel geworden "Sleep-inn" plaats. De jeugd zal dan weer in het clubgebouw van Waddinxveen over nachten. Voordat iedereen gaat slapen zal er eerst een speurtocht worden gedaan on der begeleiding en zullen de oogleden niet snel gesloten worden. WADDINXVEEN - De Bodegraafse organist Herman van Vliet geeft zater dagavond 14 oktober om acht uur in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost een orgelconcert. Herman van Vliet is in 1941 geboren. Hij ontving al snel orgellessen. Vervolgens studeerde hij bij Wim van der Panne. Daarna ging hij naar het Utrechts Conservatorium, waar Cor Kee en Stoffel van Viegen zijn leraren waren. Het einddiploma hier van werd behaald in 1965. Herman van Vliet volgde ook enkele cursussen interpretatie bij Feike Asma, zodat hij een alleszins veelzijdige oplei ding heeft gehad. De Waddinxveense concertavond be staat nu eens geheel uit koraal bewer kingen, voorspelen en fantasieën over koralen van de volgende componisten: J. Zwart, J.S. Bach, J.G. Töpfer, H. 1. Groen links scoorde in Waddinxveen opvallend laag: 2,1%. (vergelijkbaar met 3,2% in 1984; 2,2%/2,0% in 1986; 2,4% in 1987 en 4,3% bij de Europese Verkiezingen van juni 1989). 2. De racistische partij van Janmaat leefde weer eens op tot 0,8%maar dat is gelukkig nog niet de helft van 1984, toen 1,8% voor de Centrum Democra ten koos. 3. D’66 groeit gestaag: van 2,2% in 1984, via 6,3% in 1986 en 7,3% in 1987 naar 8,6% op 6 september. 4. De VVD vertoont in Waddinxveen minder verlies dan landelijk. In de jaren 1984-1986 scoorde ze rond de 21,5% in 1987 en 1989 is het niveau plm. 18,5%. 5. De PvdA tenslotte lijkt de terugloop van de laatste jaren ook in Waddinx veen te hebben gestuit. Het niveau van plm. 26% uit de jaren 1984-1986 is bij de twee verkiezingen van 1989 op een ni veau van plm. 22% gekomen. Alleen bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1986 was de PvdA de grootste partij in Waddinxveen. Bij de andere vijf verkie zingen sinds 1984, nestelden ze zich met toenemend verschil op de tweede plaats achter het CDA. ”Dit alles overziend kunnen we met enige spanning uitzien naar de eerstvol gende verkiezingen in maart volgend jaar, wanneer de nieuwe gemeenteraad moet worden gekozen. Laten we hopen dat de opkomst (in 1986:78,3%) die van de Tweede kamerverkiezingen (85,3%) zal benaderen. Dan pas kan de raad zich vertegenwoordiger van de gehele ge meente voelen”, besluit Paul van Schie. WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven wil volgend jaar dan wel de brandweer auto gaan vervangen en een nieuwe hy draulische pomp aanschaffen ter van- ging van de persluchtpomp, er zal in 1990 ook zo’n f 80.000,- bezuinigd gaan worden op diverse vaste onderhoud- sposten. Het gaat hier om de volgende bezuini gingen: - 15.000,- op onderhoud openbare verlichting tertiaire en - 15.000,- quartaire wegen buiten de bebouwde kom - f 2.000,- op onderhoud parkeerstro- ken en -plaatsen op onderhoud bruggen - 5.000,- op onderhoud/stroomver- bruik verkeersregelinstallaties - 5.000,- op onderhoud speelterrei nen en -toestellen - 10.000,- op kosten bestemmings plannen - 5.000,- op onderhoud verlichting binnen bebouwde kom - 5.000,- op onderhoud riolering/ drukriolering - f 10.000,- op uitgaven brandweer op onderhoud beschoeiingen en bagger- werken - f 3.000,- op diverse algemene kosten (waaronder reiskostenvergoeding) hoop uit dat het hem nog lang gegeven mag zijn de school te leiden. Als blijk van waardering ontving de di recteur een "Wadde-speld”, - zijn echt genote kreefg een zilveren armband -, en voor het echtpaar waren er wederom reisbohnen. Adjunct-directeur H. van ’t Spijker vond het een prestatie van mevrouw Willemstein haar man zo vaak af te kun nen staan aan de school en hij somde van haar man diens onderwijsaktes op, waaronder Frans en biologie, en ver bond daaraan op geestige wijze een aan tal anekdotes. Hij benadrukte ook de extra opdracht waarvan directeur en do centen in het Christelijk Onderwijs zich bewust moeten zijn. Tenslotte sprak administrateur A. Hil gers namens het onderwijs-ondersteu- nend personeel en zei dat onder leiding van de heer Willemstein het niet onder wijzend personeel veel zorg en aan dacht krijgt, en zich in zijn school abso luut geen nummer voelt. Ook hij bood felicitaties, goede wensen en reisbon- nen aan. Na het toezingen van enkele gelegen heidsliederen dankte de heer Willem stein de sprekers voor hun waarderende woorden en besloot met een klein filo sofietje over ouder worden en met de optimistische zienswijze: ’’Oude men sen zijn geen mensen die niet veel meer kunnen, maar die vaak jarig geweest zijn”. In 1988 werden 36 verzoeken om een bijdrage uit het gemeentelijk fonds deelname verenigingsleven gehono reerd. In de loop van 1990 zal uitbrei ding van de werkingssfeer van dit fonds worden gegeven ten behoeve van het volgen van lessen en cursussen in het Centrum voor Kunstzinnige Vorming. De immateriële hulp, welke door de bij- stanrk-maatschanneliilc werkers wordt Waddinxveen heeft haar beleid ten aan zien van het verstrekken van leenbij stand op een aantal punten aangepast. In het voorstel tot toekenning leenbij stand, bijvoorbeeld voor een gehele of gedeeltelijke woninginrichting, zal voortaan geen maximumbedrag meer worden vermeld, doch een concreet to taal bedrag, dat gebaseerd dient te zijn op de werkelijk door de aanvrager/ster noodzakelijk te maken kosten. Daartoe zullen de bijstandsmaatschappelijk werkers/sters de situatie dienen te be zien en de betrokkene prijsopgaven moeten laten overleggen. In de rappor tage zal dienen te worden aangegeven wat en tot welke bedragen uit een oog punt van redelijke bijstandsverlening aan te merken is als noodzakelijke kos ten van het bestaan in de zin van de Al gemene Bijstandswet. De aanvragers/sters worden zoveel mo gelijk vrij gelaten in de keuze van de door hen aan te schaffen goederen. De bijstands maatschappelijk werkers/sters dienen betrokkenen bij de behandeling van de aanvraag op die zekere keuze vrijheid te wijzen en anderzijds te wij zen op de wettelijke begrenzing. In ver band hiermede zullen gemeentelijke richtlijnen worden ontwikkeld, waarin mede door de vermelding van richtlij nen, eerderbedoelde begrenzingen zo veel mogelijk zullen worden geconcreti seerd. Directeur Jan Willemstein kwam op 1 september 1964 in dienst van de toen malige Koningin Wilhelmina-MAVO aan de Prinses Beatrixlaan. Hij zat toen al vijf jaar in het voortgezet onderwijs in Zwijndrecht. De leerkracht werd op 1 november 1968 adjunct-directeur en op 1 juli 1976 directeur. Voordat in de aula van de school de af scheidsreceptie begon was er eerst nog een bijeenkomst voor bestuur, docen ten ën onderwijzend personeelwaar di recteur JWillemstein veel lof werd toe gezwaaid en waar hij werd bedankt voor de inzet voor de school gedurende al die jaren. Honderden belangstellenden, leerlin gen en oud-leerlingen met hun ouders, vertegenwoordigers van tal van organi saties in en buiten het onderwijs maak ten hun opwachting om de heer Willem stein en zijn echtgenote tijdens een zeer geanimeerde receptie te feliciteren. De jubilaris werd letterlijk in de bloemen- tjes gezet en overladen met cadeaus en goede woorden. De gehele dag stond trouwens in het te ken van het onderwijsjubileum. In de ochtenduren had er al een huldiging plaats gevonden in de aula waarbij de leerlingen reisbonnen ten geschenke ga ven. Voorafgaand aan de receptie voerden enkele sprekers het woord tijdens een officiële viering die was belegd door het bestuur, waarbij behalve bestuursleden ook docenten, onderwijsondersteu nend personeel en familieleden van de jubilaris aanwezig waren. G. den Dekker, algemeen-adjunct van het ”Wadde”-bestuur, opende de bij eenkomst met gebed en memoreerde in een welkomtoespraak de vele verande ringen die de heer Willemstein in zijn loopbaan heeft meegemaakt; vooral noemde hij de mentaliteitsverandering bij jong en oud, die het werken in school niet eenvoudiger heeft gemaakt. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder K.W.Th. van Soest van On derwijs. Hij zei: ’’Zoals "De Wadde” uit de Waddinxveense samenleving niet is weg te denken, zo is ook de heer Wil lemstein een niet weg te denken figuur. Als directeur van een scholengemeen schap voor MAVO, LTO en LHNO staat hij in voor zijn leerlingen die door de goede voorbereiding op het later le ven, in vele beroepen terecht kunnen komen”. De wethouder herinnerde eraan hoe de jubilaris is meegegroeid met alle ont wikkelingen en schonk in hem de school derhalve een batterij box en een opberg- container voor chemisch afval. Ook de voorzitter van het schoolbe stuur K.F.W. Groeneweg zwaaide de zilveren directeur lof toe en herinnerde eraan dat hij deze functie in het voor jaar 12 1/2 jaar heeft vervuld. Nieuw bouw, verbouw en fusie, zij werden door de heer Willemstein met grote zorgvuldigheid behandeld, ook staat hij op de bres voor zijn personeel en leer lingen en is daardoor niet de makkelijk- Aan 328 Waddinxveners werd restitutie van de afvalstoffenheffing van 143,40 over het jaar 1988 verleend. Totaal werd 47.036,20 uitgekeerd. Omdat met name de kwijtscheldingsre geling qua uitvoering erg arbeidsinten sief is en cliënten, die voor meerdere kwijtscheldingensregelingen in aanmer king komen, diverse formulieren met verschillende financiële gegevens moe ten invullen, willen B. en W. onderzoe ken of het mogelijk is te komen tot een vereenvoudiging, zowel voor de cliënt als voor de uitvoerende medewerkers. ”Wij denken daarbij aan toepassing van eenvoudigere, meer uniforme criteria les rustig en netjes is. is toch een verade- voor de diverse regelingen en aan invoe ring van één aanvraagformulier voor verschillende regelingen”, aldus het college. Op het noodfonds werd in 1989 tot 1 september 1989 zeven maal een beroep gedaan. Het fonds voorziet in een be hoefte in de functie van allerlaatste vangnet. I WADDINXVEEN - De voetbalvereni ging Waddinxveen houdt volgende week op het veldencomplex in het sportpark ”de Sniep” weer allerlei herfstvakantie-activiteiten voor de jeugd. LEZERS schrijven 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13