Spoedtarief voor reis Politie en documenten brandweer bij gaslek Rioolrechten blijven gelijk Vandalisme stijgt fors In drukke zomerperiode Noodreparatie Da Costaweg Veel te doen op rioolgebied centraal in Studio 88 Weer vragen over disco Zevenhuizen Voor bijbels 8.250,- Politie groep Nieuwerkerk bijeen gefietst Afscheids receptie drs. M.I. Roder Kanker bestrijding 40jaar! r qc jiji qs; Christelijke bibliotheken in W’veen ”Het Paard” De mooiste grasparkiet mil l s 1 i Staringlaan Passage Meldingen N Jurisprudentie Snelheidscontroles Stankoverlast Diefstallen Vernielingen ’’Potloodventer” Aanrijdingen Pagina 17 Marthie Knoester in haar galerie met Yvonne Ypma en de donker geklede zusjes Sigrid en Ingrid Karssens. (Foto: WADDINXVEEN - Wie in het drukke zomerseizoen haastig via het Waddinxveense gemeentehuis aan geldige reisdocumenten wil komen moet daarvoor extra betalen. Op die manier willen Ben W. files bij de af deling Burgerzaken en pieken in de werkoverlast gaan voorkomen. Ver wacht wordt dat er hier ook tienduizend gulden aan extra leges in de ge meentekas zullen vloeien. iZ TO Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 oktober 1989 Waddinxveen Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de vooravond van zaterdag 7 oktober heeft de Waddinxveense rijkspolitie maatregelen getroffen in verband met diverse (neldingen van een gaslek aan de Da Costaweg. Een gasleiding bleek door onbekende oorzaak lek te zijn. Het energiebedrijf Midden-Holland werd ingeseind alsmede de vrijwillige brandweer. Er werd een noodreparatie uitgevoerd, waarna het gevaar geweken was. ZEVENHUIZEN - Minder ’’ellende” en dus reden tot licht optimisme. Dat laat het verslag zien van de Rijkspolitiegroep Nieuwerkerk aan den IJssel, waartoe Zevenhuizen behoort, over het eerste halfjaar 1989. WADDINXVEEN - De rioolrechten gaan dan wel niet in 1990 in Wad dinxveen omhoog, maar op termijn zal daar niet aan te ontkomen zijn. Vooral als de op stapel staande werken zullen zijn uitgevoerd. B. GLASER, ARTS Voorzitter van de Nederlandse Kankerbestrijding (KWF) in Wad dinxveen Bijna 8,2 mille fietsten jongeren uit de Goudse streek bijeen voor de aan- toelichting IC 4 i 16 j schaf van bijbels voor Polen. Het geld werd zaterdag in Reeuwijk aan ds. D.J. van Vuuren uit Maassluis overhandigd. (Foto: Jan Oskam jr.). de sectie extra zal toenemen. Tijdens de maanden voor dé zomer- In 1989 heeft in opdracht van Waddinx veen een onderzoek plaatsgevonden naar de toestand van de riolering in de Staringlaan (ged. Noordkade/H. Heij- ermanslaan). Op basis van het huidige inzicht en het schadebeeld zullen de herstelkosten minimaal 200.000,- be dragen. Daar uit het schadebeeld geconclu deerd kan worden dat de problematiek voornamelijk gezocht moet worden in de fundatie van het systeem, is opdracht gegeven voor een aanvullend onder zoek. Van de resultaten van dit aanvul lend onderzoek hangt af in hoeverre verdergaande renovatie van het sys teem noodzakelij k zal zij n In 1987 stelde de raad 200.000,- ter be- In de genoemde commissievergadering kwam de discotheek weer ter sprake, naar aanleiding van het verslag van de rijkspolitiegroep Nieuwerkerk aan den IJssel en de toename in meldingen in zake vandalisten. Van de 57 meldingen in het eerste half jaar ’89 blijken er 13 in verband te kun nen worden gebracht met de disco theek. Wat de zinnelijke losbandigheid binnen het danspaleis betreft vraagt de heer T.J. Overdijk (PvdA) zich af in hoe verre ”dit zwoel gebeuren” nog enige connectie heeft met plaatjes draaien en in hoeverre deze activiteiten niet extra aanzetten tot geweld en vandalisme. eC rr<’ ?oT SEl s ji: sCl SEV rfoii ioH bqc ?iat sbo: .aiC na: i >tzs; Ni °|T IK jk .na’ .00 üD ni olA, j qr Jjri oC I9(. Ion; oj/ GOÏ io( nb' 6 'J< olae uui. na: z'o ja: aaC jan 'in; 0a< .isn '.na'l B. en W. schrijven dan ook in de toe lichting op de gemeentebegroting dat na gereedkomen van het beheerplan zal, met inachtname van het uitgangspunt dat een en ander ook in de toekomst kostendekkend moet worden geëxploi teerd, een vooruitberekening voör de komende jaren worden opgezet. Eerder berichtten wel al de noodzaak van nieuwe rioleringen in de Zeehel- denwijk 350.000,-), Bomenwijk 500.000,-) en St. Victorwijk (ƒ500.000,- dl sn'"0” ■POLITIENIEUWSB Burgemeester Van Gent antwoordde, dat volgens artikel 49 van de Algemene Politie Verordening (APV) de disco- theekhouder zich niet schuldig maakt aan ernstige aantasting van de openbare orde en zedelijkheid. ’’Wellicht zijn de evenenmenten als walgelijk te omschrijven, maar zij zijn niet te verbieden. De exploitant draagt de verantwoording. Slechts in geval van een ernstige stoornis kan volgens art. 49 APV een verbod opgelegd worden, af hankelijk van de uitleg van de wet”. WADDINXVEEN - De naar Rotter- dam-Hoogvliet vertrokken mevrouw drs. M.I. Roder, tot deze zomer conrec- trix voor de brugklassen aan de samen werkingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg in Waddinx veen, krijgt donderdagmiddag een af scheidsreceptie aangeboden. Dat. gebeurt door de commissie van be stuur van de school die dag tussen 17.00 tot 18.30 uur. Marja Roder is 12 jaar aan het Waddinxveense HAVO-Athe- neum verbonden geweest. Per 1 augus tus werkt ze als rectrix aan de openbare scholengemeenschap voor MAVO- HAVO-VWO Albert Einstein in Hoog vliet. ZEVENHUIZEN - De discotheek van Ben Verburg, ”La Baraque” aan de Zuidplasweg te Zevenhuizenbaart en kele Zévenhuizense commissieleden van Algemeen Bestuurlijke Zaken/Fi- nancien c.a. nog immer zorgen. Op de laatste gemeenteraadsvergade ring stelde de heer J.T.M. Brouwer (CDA) in de rondvraag het college voor de erotische uitspattingen in de disco theek, waarvan de lingerie- en travestie tenshows en de modderbadgevechten met topless vrijwilligsters de hot items vormen, in te dammen. Burgemeester A.H. van Gent ant woordde niet op de hoogte te zijn van de gebeurtenissen en zegde toe hieraan aandacht te besteden. WADDINXVEEN - Tot en met zater dag 28 oktober wordt er in Studio 88 aan de Brugweg 88 in Waddinxveen de ex positie ”Het Paard” gehouden. De ten toonstelling ging zaterdagmiddag offi cieel open en is alleen op vrijdag en za terdag van 14.00 - 17.00 uur te bezoe ken. Op de expositie zijn beeldjes, aquarel len en penseeltekeningen te zien van Yvonne Ypma, Ingrid en Sigrid Kars sens en de galeriehoudster van Studio 88, Marthie Knoester. .i'j j Is!» h ro dod X 1 WADDINXVEEN - Het gaat goed met de bibliotheek die de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen het vorige winterseizoen is begonnen. De bibliotheek in het jeugdgebouw Het Anker is bedoeld voor mensen die in het kerk-, jeugd- en evangelisatiewerk iets willen nalezen of nazoeken. De bibliotheekcommissie heeft beslo ten niet in te gaan op vragen om het boe- kenassortiment uit te breiden met christelijke romans en jeugdboeken. Daarvoor wordt verwezen naar de bi bliotheek van de Christelijk Afgeschei den Gemeente aan de Dorpstraat. Daar is volgens de hervormden een ruime sortering verantwoorde lectuur te vin den voor zowel volwassenen als voor kinderen. De bibliotheek van de Christelijk Afge scheiden Gemeente is geopend op maandag (18.00-18.40 en van 21.00- 21.45 uur), woensdag 14.45-15.15 uur) en donderdag (18.30-19.45 uur), de bi bliotheek van de Centrale Hervormde Gemeente is geopend op dinsdag (19.00-19.45 uur) vrijdag (19.00-19.45 uur). 1.7^1.80 in een sueoe WADDINXVEEN De Neder landse kankerbestrijding (het Ko ningin Wilhelmina Fonds) bestaat 40 jaar. Goede reden om iets ex tra’s te doen. Waarom? Omdat te genwoordig 50% van de kankerpa tiënten geneest, omdat 70% van kinderen met leukemie geneest en omdat dat alleen mogelijk gewor den is door geldverslindende on derzoeken, research. Alleen door nog meer onderzoek en dus nog meer geld kunnen de re sultaten verbeteren en daarom wil de kankerbestrijding ter gelegen heid van haar 40-jarig bestaan iets extra’s doen. Uiteraard kan de kan kerbestrijding met nog meer geld ook de voorlichting verder ontwik kelen, patienten-verenigingen steunen en hulp bieden in voorko mende situaties. In samenwerking met de AVRO organiseert het KWF de actie ’’Overleven”. Op donderdag 19 ok tober is er een avondvullend televi- sie-programma met als hoofddoel: nog meer geld. Iedereen kan er aan meedoen. Zo zitten in de omroepbladen kaarten waarmee men de kankerbestrijding toestemming kan geven éénmalig een bedrag van zijn rekening af te schrijven. Deze kaart kan men ge woon op de post doen. Men kan ook gewoon een bedrag overmaken op giro 605 of bankrekening 43 00 30 037, de speciale nummers voor deze actie. Daarnaast is er de ballonnenactie. Alle detaillisten zijn benaderd om sponsor te worden van deze actie. Voor 100 gulden kochten tientallen van hen al een deelnamebewijs. De ballon wordt op naam van de be treffende winkelier op 16 oktober door schoolkinderen opgelaten. Vindt u zo’n ballon, stuur dan de ’’vinderskaart” op. De kankerbe strijding ontvangt van weekblad Margriet nog een tientje extra en de vinder loopt de kans om voor de tv- uitzending uitgenodigd te worden! Vele winkeliers in Waddinxveen zijn al benaderd en wij prijzen ons gelukkig met de grote bereidwillig heid van onze middenstand. U heeft vele stickers op de affiches bij diverse winkeliers kunnen aantref fen. Allemaal sponsors! Doet u allemaal mee? ’’Overleven” moet een groot succes worden. Waddinxveen mag niet achterblij ven. Wie sponsor wil worden of vragen heeft over de actie, neem gerust contact op met de heer A.J. Both, Acaciastraat 26, tel. 15777 of met B. Glaser, Souburghiaan 15, tel. 14100. Door de samenwerking van de ge meente Zevenhuizen en de rijkspolitie met projectbureau Halt in Gouda wordt er alles aan gedaan het vandalisme terug te dringen. In het eerste halfjaar 1989 werden 57 meldingen gedaan van vandalisme en dat zijn er meer dan in het hele jaar ’88. Halt spoort in samenwerking met poli tie de vandalisten op en geeft in overleg met justitie de vernielzuchtigen alterna tieve straffen. Het politieverslag vermeldt wel eén stij ging in het aantal doorrij dingen na aan rijdingen. Adjudant Van der Velde: ”Dit is een mentaliteitskwestie. Ik denk dat dit hoge cijfer mede door de invoe ring van de no-claim en de premie voor werknemers na elk schadevrij gereden jaar ongunstig beïnvloed wordt, maar ik kan deze uitspraak niet onderbouwen”. Het stimuleringsproject om herintre dende vrouwen part-time in politie dienst te nemen is, wegens bezuiniging, nu stopgezet. ’’Bovendien was de belangstelling niet groot. Er heeft zich één vrouw aange meld - uit Zevenhuizen - en daar is het bij gebleven”, aldus de groepscomman dant. Ondanks de bezuinigingen en de daar door ontstane onderbezetting in de ver schillende politiekorpsen, zijn de taken toegenomen. Politieambtenaren zullen beter moeten zijn toegerust om milieudelicten op te kunnen sporen. Ook in de opleiding wordt hieraan tegenwoordig aandacht besteedt. De groep Nieuwerkerk heeft een mi- lieu-ambtenaar in dienst gekregen, die op een breed vlak en met behulp van mi- lieuvluchten controles houdt op het ille gaal storten van milieuschadelijke af valstoffen, wat dikwijls alleen vanuit de lucht te constateren is. De Algemene Verkeersdienst Drieber gen van de Rijkspolitie heeft in septem ber op diverse data en tijdstippen radar- inelheidscontroles uitgevoerd op rijks weg A 12 ter hoogte van het Shell-sta tion ”Den Andel”. Er werden maar liefst 5.341 voertuigen Adjudant S. van der Velde, groepscom mandant van de post Nieuwerkerk, gaf in de Zevenhuizense commissieverga dering ABZ/Financiën een toelichting op dit verslag. Het rapport laat zien dat er in het eerste half jaar van 1989 minder (auto)inbra- ken zijn geweest en er een daling is van de criminaliteit. Oorzaak hiervan is de verscherpte sur veillance in de ’’risico-gevoelige” gebie den. Het vandalisme is nog steeds een heet hangijzer en ofschoon er geen sprake is van een daling, valt er wel een stijging in het aantal meldingen te bespeuren. Lennepstraat. Een daar geparkeerde groene Renault 18 werd aangereden waarbij forse schade aan het voertuig werd toegebracht aan één der portie ren. De tegenpartij bleef onbekend. Getuigen wordt verzocht in contact te treden met de politie. Op de kruising van de Kanaalstraat met de Stationsstraat vond in de middag van zaterdag 7 oktober een aanrijding plaats waarbij drie voertuigen betrokken wa ren. Op het kruisingsvlak stonden twee voertuigen voorgesorteerd, die uit te genovergestelde richting waren aan ko men rijden. Op het moment dat één van de voertui gen linksaf de Stationsstraat in wilde draaien werd het andere voertuig aan de rechterzijde ingehaald door een ach terop komende auto. Deze kwam in aanrijding met het afslaande voertuig dat op zijn beurt tegen de nog stil staande voorgesorteerde auto werd ge draaid. Eén voertuig werd total loss af gevoerd met een takelwagen. Openbare Werken heeft het kruisingsvlak van glas ontdaan. Diezelfde avond vond een aanrijding plaats op de Noordkade. Een stilstaand voertuig werd ingehaald juist op het moment dat de bestuurster van het stil staande voertuig linksaf wilde draaien. Omdat een van de betrokken partijen een militair was is de afhandeling over genomen door de Koninklijke Mare chaussee. In de namiddag van zondag 8 oktober vond een aanrijding plaats bij de Goudse Poort. Een automobilist die via 1 de Goudse Poort naar rijksweg A 12 wilde rijden werd na het passeren van de verkeerslichten aangereden door een uit tegenovergestelde richting komende personenauto. Deze auto wilde linksaf richting Gouda rijden en heeft vermoe delijk het rode licht genegeerd. Beide wagens moesten worden weggetakeld. Een bromfietsbestuurder, die deel uit maakte van een groepje bromfietsers dat over de Kanaalstraat reed, raakte bij de ter plaatse aangelegde wegvers malling een stoeprand en kwam ten val. Hij is per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis. Er werd een beenbreuk ver moed. WADDINXVEEN - De voor het pro ject ’’Bijbels voor China” gehouden fietspuzzeltocht heeft in Waddinxveen 8.250,- opgebracht, zo laat de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen weten. Dit bedrag gaat in z’n geheel naar de stichting ”De Bijbel in elk huis” te Maassluis. Deze zal het geld besteden aan bijbelverspreiding in China. Afgelopen zaterdag is in Reeuwijk het bedrag op symbolische wijze overhan digd aan de voorzitter van de stichting, ds. D.J. van Vuuren. schikking voor nader onderzoek of maatregelen in verband met eventuele lekkages in circa plm. 700 m’ faecaliën- riolering in het hooggelegen centrumge bied. Dit mede naar aanleiding van de vrees dat lekkages in het rioolsysteem aanleiding zouden zijn tot ongewenste lage grondwaterstanden. Het krediet is voor 50% besteed aan on derzoek (stelsel van peilbuizen, video- opnamen etc.) alsmede aan voegdicht- heid van 150 meter riolering ten zuiden van de winkels aan de Passage. De tot heden ontvangen rapportage geeft aan dat de toegepaste voegdicht- heid een onmiddellijke stijging van de grondwaterstand in de direkte omge ving van het riool teweeg heeft ge bracht. Echter de invloedsfeer is dusdanig ge ring, dat de effecten nabij de paalfunde- ringen van de op houten palen gefun deerde gebouwen nagenoeg nihil is. Steekproefsgewijze is geconstateerd dat in het hooggelegen gebied een aantal paalfunderingen, gedurende een pe riode van het jaar ’’drooggestaan” heb ben, evenwel nog zonder dat noemens- waardige schade aan die gebouwen is te constateren Het college poogt in 1990 in overleg met de betrokken deskundigen tot een af ronding van dit onderzoek te komen. De raad zal te zijner tijd hierover uitge breid worden geïnformeerd. Duidelijk is dat de jaarlijkse storting van 200.000,- in het fonds riolering (waardoor een reserve van plm. 400.000,- per 1 januari 1990 is opge bouwd) onvoldoende zal zijn om alle komende reparaties/vervangingen te kunnen bekostigen. Het college bezint zich op een extra donatie aan het fonds bij najaarsnota 1989. Inzake de gemeentelijke bijdrage aan het transportsysteem ten behoeve van de rioolwaterzuivering heeft de raad in september 1989 de nodige besluiten ge nomen. B. en W. vertrouwen erop dat dit in 1990 zal leiden tot het verdwijnen van de stankoverlast rond het gemaal aan de Willem de Zwijgerlaan. In de meerjarenbegroting 1990-1994 zijn de hogere lasten ten aanzien van de transportkosten (energie etc) geraamd. Voor verdere uitbreiding rioleringsaan- sluitingen in de buitengebieden (totaal nog 340 woningen) zijn geen plannen voor 1990 voorzien. Gezien de extreem hoge kosten, zal dit niet zonder bijdra gen van derden kunnen geschieden. ZEVENHUIZEN - De mooiste gras parkiet van Zuid-Holland is die van H. van Doorne uit Spijkenisse geworden. Dat was het resultaat van de procinciale kampioenschappen, die in Zevenhuizen zijn gehouden. Daar streden 43 vogel- houders met 600 kromsnavels in het dorpshuis Swanla om de hoogste eer. De organisatie van het festijn was in handen van de provinciale afdeling van de Parkieten Speciaal Club. De vogel- dagen werden druk bezocht. Te zien waren grasparkieten, neophema’s, pa pegaaien en kakatoes. Bijzonder waren de grijze roodstaart papegaaien. pp snelheid gecontroleerd, waarbij 458 bekeuringen vielen. Een groot aantal Automobilisten werd gefotografeerd en ëen kleiner aantal werd door snelle au- to’s van de politie direct aan de kant ge zet. Desgevraagd deelde een woordvoerder (nee dat de hoogst gemeten snelheid 187 km/u bedroeg (max. snelheid ter plaatse bedraagt 120 km/u). Volgens de zegs- htan zijn snelheden van 160 tot 180 km/u ter plaatse geen uitzondering. Met hame in de avonduren als het rustiger is Óp de weg worden hoge snelheden ge meten. Vanaf het NS-station Waddinxveen is op dinsdag 3 oktober een grijze dames fiets weggenomen voorzien van de post- tode 2771 HZ 8. Diezelfde dag werd vanaf station Noord pen zilverkleurige Batavus-damesfiets gestolen met de postcode 2742 AG 22. De fiets was pas drie maanden oud en Vertegenwoordigde een waarde van 1.000,-. Vanuit de nieuwbouw in de Zuidplas is in de nacht van dinsdag 3 op woensdag 4 oktober een Hilti-schiethamer ont vreemd. Bouwvakkers hadden ver zuimd de schiethamer op te ruimen zo dat deze onbeheerd was achtergebleven op de eerste verdieping van een in aan bouw zijnde woning. Een bedrijf, dat gevestigd is op het in dustrieterrein Coenecoop, heeft aan gifte gedaan van een insluiping in het kantoor. Onbekenden hebben in de pe riode tussen maandag 2 en woensdag 4 oktober een bedrag van ongeveer 1.500,- buit gemaakt. In de periode tussen woensdag en vrij dag 6 oktober hebben onbekenden in gebroken in een flatwoning aan de Tol- lénslaan. De inbraak werd ontdekt door een sleutelhouder. De bewoners van het pand waren op vakantie. De daders wisten binnen te komen door een balkondeur te forceren. In de wo ning werd enige wanorde aangericht, waarbij laden en kasten werden door zocht. Als de bewoners terug zijn van vakantie kan worden vastgesteld of er iets vermist wordt. Van een op de Fazantdreef geparkeerde BMW-personenauto zijn in de nacht Van vrijdag 6 op zaterdag 7 oktober vier wieldoppen ontvreemd. 1 poor een bankinstelling aan de Kerk- yveg-Oost is aangifte gedaan van be- jdad^ing van muren en het vernielen van een buitenlantaarn. De vernielin- geh werden rond dinsdag 3 oktober aan gebracht. I Op vrijdagavond 6 oktober, is bij de po litie aangifte gedaan van een die avond gepleegde ’’schennis der eerbaarheid”. De dader pleegde zijn daad bij het gymnastieklokaal aan de Staringlaan. oen twee meisjes vanuit de gymzaal naar hun gestalde fietsen liepen werden zij aangesproken door een man, die hun pa verloop van tijd zijn geslachtsdeel toonde. De meisjes begonnen hierop te gillen, waarna de man lopend verdween in de richting van de Noordkade. Het gaat om een blanke man, ongeveer "Om lang, brildragend, gekleed i lichte spijkerbroek en een bruin jack. Voor deelname aan de fietspuzzeltocht kwamen van de hervormde jeugdver eniging Maranatha maar 9 deelnemers opdagen. Op de regenachtige eerste ju lidag fietsten in totaal 45 jongeren de 35 of 65 kilometer lange sponsortocht. In Reeuwijk werd om precies te zijn 8.141,35 overhandigd als resultaat van de fietspuzzeltocht, welk geld in bijbels voor China zal worden gestoken. Ds. Van Vuuren was blij en dankbaar dit geld van de jongeren uit negen plaatsen in de Goudse streek gekregen te heb ben. In de avond van donderdag 5 oktober heeft de politie in korte tijd drie aanrij dingen opgenomen waarbij alleen ma teriële schade was. Op de Kerkweg-Oost werd een wegrij dende bromfietser aangereden door een passerende automobilist. 1 Op de kruising van de Henegouwerweg en de oprit naar de Coenecoopbrug werd een bromfietser geschept door een afslaand voertuig. Op het industrieterrein van Coenecoop kwamen twe auto's met elkaar in bot- sjng doordat een van bestuurders geen voorrang verleende. Tuisen vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober itrtien doorgereden na aanrijding op de Tollenslaan ter hoogte van de Jacob van c j' Feit is in ieder geval - zo staat er in de ’’Vanwege bovengenoemde maatrege- toelichting op de gemeentebegroting len in de legessfeer hebben wij een extra voor 1990 - dat de avondopenstelling legesbedrag geraamd van 10.000,-per van de sectie Burgerzaken blijkt steeds jaar. Wij beraden ons op het moment meer bekendheid te krijgen en de be- over de acceptabele wachttijd of behan- zoekersaantallen nemen sterk toe. Het deltijd van reisdocumenten. Indien de- is de verwachting dat, nu ook woon- ze, ondanks alle genoemde maatrege- ruimtezaken tot het takenpakket van de len, niet tot redelijke termijnen kan sectie behoort en men ook hiervoor op worden teruggebracht, zullen wij door de koopavond terecht kan, de druk op een tijdelijke inzet van een extra kracht j-x---1 x- zorgen, dat de inwoners snel een nieuw reisdocument kunnen krijgen”, aldus vakantie legt de enorme hoeveelheid het college, aanvragen voor reisdocumenten een bijna verlammende werkdruk op de sec tie. Veel inwoners komen laat, zo niet bijna te laat, tot de ontdekking dat reis documenten hun geldigheidsduur heb ben verloren. Het inzetten van alle menskrachten op de sectie, en ook dit jaar weer extra menskracht, kan dan voorkomen dat in woners hun reisdocumenten te laat ont vangen. Ondanks alle inspanningen vin den Ben W. dat inwoners in die situatie te lang moeten wachten en dat de ove rige taken van de sectie onder deze piekwerkdruk lijden! Spoedtarief Om die reden achten zij maatregelen noodzakelijk om de werkdruk in de zo mermaanden ten gevolge van met name reisdocumenten te spreiden door tij dens het zomerseizoen een verhoogd ta rief op de leges te hanteren. B. en W. willen hiervan stelselmatig mededeling doen in week- en wijkbladen en andere geëigende communicatiemiddelen. Vanuit het uitgangspunt, dat een klant vriendelijke instelling dé bepalende fac tor is bij de dienstverlenende taken van de sectie Burgerzaken willen B. en W. ook diegenen, die ondanks alle waar schuwingen toch te laat een nieuw reis document aanvragen van dienst zijn. Omdat door deze (te) late aanvragen mensen die wel op tijd aanvroegen lan ger moeten wachten, acht het college in die gevallen een spoedtarief ge rechtvaardigd. Daarbij overwegen B. en W. naast de behoefte dat een dergelijke dienstverle ning ook aanwezig was ten tijde van het verstrekken van reisdocumenten door de provincie en dat, indien door de Ko ninklijke Marechaussee aan de grens een tijdelijk reisdocument wordt ver strekt, daarmee ook extra kosten zijn gemoeid en daarna toch weer bij de ge meente een ander reisdocument moet worden aangevraagd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17