Sociale Zaken loopt goed in gemeentehuis COLOPHON! L SGEVONDENl en 1 VERLOREN! Leiderdorper wint j eugdschaaktournooi i- F* Van den Berg scoort met ’’Ontbijtservice” KERK Zendmast bij Scouting St. Victor Origineel cadeau, je wordt er ervoor wakker gemaakt Anke Mensink Soos voor solo’s in De Boog opent in raadzaal expositie Donderdag en vrijdag open huis Van den Berg WADDINXVEEN - Met open hui zen in Waddinxveen en in Gouda gaat banketbakkerij-tearoom Van den Berg het 125-jarig bestaan van de zaak vieren. i r In vol bedrijf Waddinxveners Weekenddienst dierenarts: Verloren Spelregels Minima Hoofdkwartier Gouda wint Checklist IV L n l\d i en ste n Jeu de boulers uitgespeeld Sociale fraude i stand- I li 4T' Pagina 5 t I ZONDAG 15 OKTOBER 1989 4 -t ■BURGERLIJKE I - I Overleden: Van Belkum, Piet F., Oud 73 jaar; Grobben ev Riemens, Cornelia, oud 52 jaar; Vermeulen ev Compeer, Maria C.T., oud 66 jaar. Gehuwd: M. Gorissen en I. van Gent; H. Winters en M. van den Bosch; W. A. Dijkshoorn en C.P.M. van Baar. Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur streekdienst te Boskoop D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum WADDINXVEEN - In het volgende weekeinde van vrijdag 20 tot en met zondag 22 oktober iser weer het wereld wijde etherspektakel Jamboree On The Air (JOTA), waaraan in Waddinxveen wordt meegedaan door Scouting St. Victor in het clubhuis aan de JW. Friso- weg. Uitgeverij: VETAB.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Ad vertentie-afdeling Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per half jaar. Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. ”Het verbaast ons dat niet meer bak kers dit idee oppikken”, aldus Cees en Ton van den Berg, die deze maand met hun ontbijtservice het Misset-weekblad voor brood- en banketbakkers ”Bak- kerswereld” haalden. Verslaggeefster Anne Mieke Ravens- horst maakt daarin melding van het feit dat de ontbijtservice de banketbakker geen windeieren legt. Haar verhaal wordt op de voorpagina en middenin het tijdschrift geïllustreerd met mooie grote kleurenfoto’s. Ontbijtservice Van den Berg levert drie ontbijten. De prijzen variëren van 30, 50 tot 75 gulden per persoon, bij een af name voor twee personen. Een eenpersoonsontbijt is tot 15 gulden duurder en op een ontbijt voor meer dan twee personen wordt korting gege- f ZATERDAG 14 OKTOBER 1989 Arts: Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162. ZONDAG 15 OKTOBER 1989 Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162. Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.(X) en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur leedienst 14.45 uur ds. B. Gratz, Pernis BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Moienwerfstraat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting l I Weekblad voor- Waddinxveen WADDINXVEEN - Cees (38) en Ton van den Berg (35) van banketbak- kerij-tearoom-partyservice Van den Berg in de Waddinxveense Passage scoren steeds beter met hun twee jaar geleden ’’uitgevonden” ontbijtser vice. Het bezorgen van feestelijke ontbijten aan huis levert de beide broers, die nog een vestiging hebben aan de Luifelbaan in Waddinxveen en aan de Lange Groenendaal in Gouda, een extra jaaromzet op van 50.000 gulden. afstand wordt de mand afgehaald of te ruggebracht. ”Als ze de mand terug brengen, krijgen ze twee koffiebonnen om in de tearoom te besteden”, aldus Ton. Aan de festiviteiten nemen alle drie de zaken in Waddinxveen (Passage en Luifelbaan) en Gouda (Lange Groenendaal) deel. Van den Berg, vanuit de Krimpenerwaard naar Waddinxveen gekomen, beschikt nier alleen over een banketbakke rij, maar ook over tearooms, een ontbijtservice (elke werkdag vanaf 8.00 uur), een Partyservice en een Patisserie-afdeling, want het be drijf is lid van Patisserie Exclusief. De in 1864 in Stolwijk begonnen brood- en banketzaak is in 125 jaar uitgegroeid tot een familiebedrijf met veel facetten en dat zal tijdens de open dagen worden getoond. Het open huis in de hoofdvestiging aan de Passage is komende donder dag 12 oktober van 14.00-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur en komende zaterdag van 10.00-13.00 uur. Iedereen kan dan een kijkje komen nemen in de keuken, bakkerij en chocolaterie in vol bedrijf. Don derdagavond en zaterdagmiddag houdt de bekende presentator Arie Boertje een ’’openbare verkoping” van taarten en siroopwafels. Zater dagmiddag zorgt een Boerenkapel voor de muziek. Het open huis zal zaterdag 21 okto ber van 10.00-13.00 uur in de Goudse vestiging aan de Lange Groenendaal, die eerder dit jaar de poorten heropende, worden over gedaan met muziek van de Boeren kapel en een optreden van presen tator Arie Boertje. De bezoekers zullen een kijkje kunnen nemen in de siroopwafel- bakkerij en wordt geholpen door Van den Berg-medewerkers/sters in echte Hollandse klederdracht. JOTA is een fantastisch gebeuren waar scoutinggroepen over de hele wereld aan deelnemen. De bedoeling achter de JOTA is het maken van contacten met andere scoutinggroepen over de hele wereld. De contacten worden gelegd met twee meter zenders en andere zenders. Deze zenders worden bediend door gediplo meerde zendamateurs (de apparatuur is ook van hen geleend). Zij leggen de verbindingen met de an dere groepen, waarna leden met hun mogen praten over van alles. L Geboren: Ismet, z.v. N. Candan en F. Durmus; Jetske, d.v. C. Wiersma en C.C. Sekeris; Marit, d.v. J.L.H. Bentvelzen en J.F. Batenburg; Filiz, d.v. M. Akgözen H. Qelikoglu; Mark Christiaan, z.v. D. Monster en E.J. Uitenbroek; Jan Pieter, z.v. K.L. den Haan en H. Duijzer; Chyanne, d.v. R. Boere en G.M.A. Lafeber; Cornelis Jozef Maria, z.v. J.J.M. van der Ham en E.C.M. Straathof; Eveline, d.v. R. Verwey en J.C. Roos; Martine, d.v. J. Bruijstens en M. Jungschlager; Menno Herman Martin Pieter, z.v. P.G.A. Hulst en M. Jungschlager; Josina Marlijne, d.v. J. Goedhart en C.J. Verschut; Sabrina, d.v. W. BSas en A. Kok; Jan Pieter, z.v. M. de Rooij en P.A. van Kooten. Daisy Stephanie d.v. D. Geurtsen en C. Woerkens; Jeroen z.n. en Liselotte d.v. F.H.B. Gijzemijter en A.E.M. de Graaf; Ondertrouwd: P. Burger en J. Gorissen; J.M. Teunisse en M.N. Carrilero Stravers; J.G.M. de Heer en J. Jansen; L. van Langeraad en C.M.T. Heeren; J.L. Harrewijn en M. van Vliet; J.A. Donnars en M.P. Kieser van IJssel; N.J. A.M. Uitman en M. Drost. De negen Waddinxveense deelnemers waren minder succesvol. Alleen de 6-ja- rige Nathaniel di Paola won in zijn groep met 4 uit 5 de tweede prijs. Roos v.d. Knaap kwam met een derde plaats in haar groep nog het dichtst in de buurt van de prijzen. Remco Kloet, Maria v.d. Berg, Vincent en Raymond van Es, Pieter v.d. Kaad- en, David v.d. Berg en Stefan Compeer eindigden in hun groep allen min of meer in de achterhoede. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. J.W. Goossen Immanuëlkerk: 10.00 uur ds. A. A. van Houwelingen 17.00 uurds. A.A. van Houwelingen HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. WADDINXVEEN - De afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis, waar een reorganisatie is doorgevoerd, loopt goed, oordelen B. en W. in hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1990. Alle aanwezige vaca tures op de afdeling zijn vervuld, behalve die van de nieuwe part-time (50 procent) chef. Hiervoor is een sollicitatieprocedure gestart. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. P.J. Droogers, Werkendam 17.00 uur ds. A. Zoutendijk, Groningen De Hoeksteen: 9.30 uur ds. B. Oosterom, Kampen 18.30 uur ds. G.C. Kunz Bethelkerk: 9.30 uur ds. C. Graafland, Gouda 17.00 uurds. H. Visser, Katwijk aan Zee WADDINXVEEN - De 15-jarige Edwin van Haastert uit Leiderdorp heeft het zaterdag voor de 12 maal door de Waddinxveense Schaak Ver eniging (WSV) in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum gehouden jeugdschaaktournooi gewonnen. De tjokvolle ruimte bevatte maar liefst een record-aantal van 135 schakende meisjes en jongens. kt. I"il Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 oktober 1989 Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028), ven. Per kind rekent Van den Berg 10 gulden. Het ontbijt van 30 gulden vindt de grootste aftrek (70%). Ton van den Berg en kok Cees Oudijk stellen zelf de ontbijtmanden samen. Zacht groot- en kleinbrood wordt aangeleverd, crois sants, harde en hartige broodjes bakt Van den Berg zelf, voor een zo knappe rig en vers mogelijk resultaat. Banketbakker Ton van den Berg: ”We leveren een lekker, goed uitziend luxe ontbijt op mooi serviesgoed. En we be zorgen het in leuk aangeklede rieten manden. Omdat de ontbijten meestal kado worden gegeven, is men bereid er dat voor te betalen”. Met een ontbijt in een wegwerppakket kun je wat de broers betreft niet voor de dag komen, zeker niet als het als ge schenk dient. Schuilt daarin ook het succes, in die ge schenkensfeer? Organisator CeeS van den Berg: ”Ja, ik denk het wel. Ieder een heeft tegenwoordig alles. Men heeft meer te besteden en raakt daardoor ver zadigd. Dat merkjeduidelijk. Zo’nont- bijt is tenminste nog een origineel ka do”. ”En”, vult Ton aan ”een kado dat je bijblijft, want je wordt ervoor wakker gemaakt”. MEDISCHE.. De afgelopen periode van ongeveer een jaar stond voor wat de afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis betreft in het teken van de daar doorgevoerde reorganisatie. Deze is nu volledig doorgevoerd, inclu sief de schriftelijke vastlegging van nieuwe werkwijzen op de afdeling en de regeling ten aanzien van de organisatie voor de financiële administratie in nauw overleg met de externe accountants. Naast het extra werk dat de organisatie verandering opleverde, is het afgelopen jaar tevens een begin gemaakt met het inlopen van ontstane achterstanden en het beter op orde brengen van de admi nistratie. Daarmee worden thans goede vorderingen gemaakt. Tevens wordt meer aandacht besteed aan het uitoefenen van verhaal, onder houdsplicht etc. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Gevonden Strip met (zware) slaaptabletten; zilverkleurige wieldop; div. porte monnees en sleutels; zonnebril (Lennon model); twee bankbiljet ten; blauw boekje; zwart spijker- jack; driewieler. Do. bruine hondenriem met mus- ketonhaak; zilveren herenarm band; div. portemonnees en sleu tels; bankpas; zwarte kater met gele halsband; bankbiljet 10,-; zwarte rugtas met gympakken; gouden oorring; witte poes; bus- kaart Waddinxveen-Leiderdorp; hondeketting; gouden ring (wit en geel goud) met inscriptie; zilveren reverspeld; witte wieldop. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Deze ervaringen leidden ertoe dat een aantal spelregels werden opgesteld. In principe moet een ontbijt 24 uur van tevoren worden besteld. Ook de beta ling dient vooraf te geschieden. De mand'kan bezorgd worden tussen 8.00 en 9.30 uur van maandag tot en met za terdag, met een speling van een kwar tier vroeger of Jater. Dat laatste is nodig voor het geval zes adressen op hetzelfde tijdstip een ontbijt willen ontvangen. De prijzen zijn inclusief het gebruik van het serviesgoed en bezorgkosten, bin nen een bepaalde kilometerstraal. Daarbuiten geldt een bezorgtoeslag. Volgens afspraak en afhankelijk van de B. en W. zullen hun beleid voortzetten gericht op het versterken van de positie van de minima in het bijzonder op de Waddinxveense drie kernpunten, te we ten bevordering inschakeling arbeids proces, verbetering koopkrachtsituatie en bevordering maatschappelijke parti cipatie. Waddinxveen heeft studie gemaakt van de mogelijkheden (één-ouder) gezin nen met kinderen, die het voortgezet onderwijs volgen en een uitkering ont vangen, nader te helpen. Zo is het be- stuur van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum gevraagd of zij fi nanciële middelen hiervoor beschik baar wil stellen. De gemeente wacht nog op een definitief antwoord. Daarnaast hebben B. en W. de mogelij- kehden onderzocht in het kader van de Algemene Bijstandswet. Zij zien moge lijkheden, zij het strikt individueel. Betrokkenen zullen zo goed mogelijk door de gemeente worden voorgelicht. Overigens kunnen de scholen gevraagd worden zo terughoudend mogelijk te zijn ten aanzien van het opleggen van extra lasten voor ouders. De uitvoering van de Nota Schuldhulp verlening in Waddinxveen is ter hand genomen. In een vergadering van de commissie Economische en Sociale Za ken zullen B. en W. de raad hierover na der informeren. Voorlichting is een belangrijk instru ment om de cliënten op de hoogte te houden van de wettelijke mogelijkhe den: rechten en plichten. ”Wij hebben in de afgelopen maanden alle cliënten het boekje ”Wie is bang voor de sociale dienst” gestuurd (een gezamenlijke uit gave van FNV, CNV en de Stichting Co mité Consumentenorganisaties)”, aldus B.enW. ’’Momenteel bereiden wij een informa tieve folder voor, waarin een actueel overzicht gegeven wordt van het ge meentelijk minimabeleid”. De Passage in Waddinxveen is het ’’hoofdkwartier” van Van den Berg, daar worden alle ontbijten centraal be steld en klaargemaakt. Ook voor Gouda waar Van den Berg een siroop- wafel-banketbakkerij annex tearoom heeft. Vrijwel alles voor de ontbijten is in huis. Dat is het voordeel van een bedrijf als dat van Van den Berg. ”Als je een tea room bij je bakkerij hebt, ben je al een heel eind”, aldus Ton. ”Wij hoeven niet speciaal thee, koffie en beleg in te kopen”. Voor een samen werkingsverband tussen bijvoorbeeld bakker en slager ziet hij echter ook mo gelijkheden. De ontbijtservice is bij toeval ontstaan, twee jaar geleden kreeg Van den Berg het verzoek een luxe ontbijt voor twee te verzorgen, een relatiegeschenk, en wel voor de prijs van 350 gulden. ”Ik kwam maar aan 250 gulden, meer kon ik echt niet verzinnen”, vertelt Ton van den Berg. Van het een kwam het ander. Van den Berg werd ingeschakeld voor de Tros- ontbijtshow en langzamerhand kwamen aanvragen van particulieren binnen. ’’Toen hebben we voorzichtig een drie tal ontbijten samengesteld”, aldus Ton. ”We wisten niet hoe het zou gaan lo pen”. Cees van den Berg gaat verder: ”In het begin ging er nog wel eens iets mis. Dan kregen we een reactie van: ”Da’s leuk zo’n eitje, maar er zit geen zout bij”. Of er werd een potje jam vergeten”. Van alles maakten ze mee. Een gezin dat een ontbijt weggaf, maar achteraf geen geld bleek te hebben, vals opgege ven afzenders, mensen die niet thuis wa ren of niet opendeden en een door de fa milie verkeerd opgegeven afleveradres. ie Jan van Loon stond samen met zijn kop- pelgenoot Rien Boot aan kop. Op de tweede plaats stond het echtpaar Sprin ger, op de derde plaats Dino Giancaspe- roo en Willem van Bockom Maas, vierde het echtpaar Loes en Martin Roos, vijfde het koppel Hendriks/Slot en zesde Kees en Nel de Lange. Om tot een afsluiting te komen speel den dinsdag de nummer één tegen num mer twee, drie tegen vier enz. Alle zes teams konden zo nog in de prijzen val len. Zaterdag is onder regenachtige omstan digheden de jaarlijkse wedstrijd Wad- dinxveen/Gouda gespeeld. De lokatie was ditmaal het jeu de boulescomplex aan de Nieuwe Gouwe in Gouda. Gouda won deze ontmoeting met grote overmacht. De wisselbeker en de prij zen voor de eerste drie plaatsen bleven dan ook in Gouda. I Voor zichzelf heeft Van den Berg ook spelregels opgesteld. Voordat er een ontbijt de deur uitgaat wordt via een checklist gecontroleerd of alles erin zit. Het doosje bonbons en de bloemen in de twee duurste manden, de fles echte champagne in de duurste, een dagblad enzovoort. En doorgaans worden niet meer dan tien ontbijten per dag aangenomen, an ders loopt Van den Berg het risico dat niet op tijd wordt’geleverd. Want met het klaarmaken van de ont- De jongelui, variërend van 6-18 jaar, hadden een fijne en spannende schaak- dag. Verheugend was dat een aantal voor WSV onbekende schaakverenigin gen de weg naar de Waddinxveense tournooizaal gevonden hadden. Zo was er een flinke afvaardiging van het Wassenaarse ’’Bobby Fisher”, van ”De Scheve Toren” uit Pijnacker en het Leidse ”Op Eigen Wieken”. Het tournooi, dat onder leiding stond van jeugdleider v.d. Hoek, werd ge opend door WSV-voorzitter Toren beek. Namens de Rotterdamse Schaak bond was de le secretaris R. Dijk aan wezig. Vooral in de hoogste groepen, waarin de wat ’’oudere” jeugd was ingedeeld, had het tournooi een zeer spannend ver loop. Aan het slot moesten dan ook een aantal beslissingspartijen gespeeld wor den om de prijswinnaaars aan te wijzen. Winnaar van de hoogste groep werd dus de 15-jarige Edwin van Haastert uit Lei derdorp met 3,5 uit 5, echter pas na een beslissingsvluggertje tegen de 18-jarige Gerard den Hollander uit Alphen a/d Rijn. Aart Burggraaf uit Bodegraven won groep 2 met 4 uit 5. Hier was het Patrick Kiviet uit Berkel die, na beslissingspar tijen met zijn plaatsgenoot Benno Rich ters en Maarten van Veen uit Bodegra ven, met 3 uit 5 tweede werd. Groep 3 werd gewonnen door de Al- phenaar Eric Coppoolse (4 uit 5). Mar lijn Vos (Zwijndrecht) werd na een bar rage met Mariska Kouwenhoven (Was senaar) met 3 uit 5 tweede. De laatste werd daarmee wel het hoogst geëin digde meisje. Iedereen is daar van harte welkom om de etherverrichtingen, die vrijdagavond officieel van start gaan en pas zondag middag om twaalf uur zijn afgelopen, gade te slaan. Óp zaterdag is er een spe ciaal programma over JOTA met ’s avonds een videofilm voor de scouting- leden. Aan de J.W. Frisoweg staat drie dagen lang een 18 meter hoge zend mast. WADDINXVEEN - Gisteren - dinsdag 10 oktober - was de laatste competitie- avond van de naj aarscompetitie van de jeu de boulesvereniging ’’Waddinx veen”. bijtmanden is het bedrijf er niet. Er kan De winnaar van de voorjaarscompetitl veel tijd gaan zitten in het uit bed bellen van de geadresseerde, hetgeen overi gens tot smakelijke taferelen kan lei den. Het voert te ver die hier te verha len. Van den Berg hoopt dat collega’s het idee van de ontbijtservice oppakken en er door het hele land een soort netwerk ontstaat. Ton: ’’We krijgen steeds meer verzoe ken van buitenaf waaraan we niet kun nen beantwoorden. Zelfs vanuit Lim burg komen ze met de vraag of wij dan soms geen adresje daar in de buurt we ten. Tot nu toe moeten we die mensen teleurstellen, maar hopelijk komt daarin verandering”. Volgend jaar zomer wil Van den Berg misschien in Gouda starten met het ver zorgen van ontbijten aan de zaak. Cees: ’’Daar is veel waterrecreatie en toerisme. Ik heb afgelopen zomer in Zwitserland gezien hoeveel vakantie gangers uit ontbijten gaan”. Inmiddels is ook overgegaan tot de aan stelling van een ambtenaar bijzondere controle per 15 oktober 1989 in samen werking met de gemeenten Alphen aan den Rijn en Leiderdorp, waardoor meer aandacht zal worden besteed aan bestrijding van sociale fraude. De ge meentelijke fraudenota zal de leidraad zijn voor het te voeren beleid. B. en W. vinden het verheugend te kun nen constateren dat het werk binnen de afdeling goed verloopt en vertrouwen geeft voor de toekomst. Vorenvermelde positieve ontwikkelin gen hebben voor de gemeente ook gun stige financiële gevolgen, namelijk een daling van het gemeentelijk 10%-aan- deel in de kosten van de Bijstandswet. Rekening houdend met de kosten voor de ambtenaar bijzondere controle heb ben B. en W. per saldo 25.000,- min der in de begroting geraamd als ge meentelijk aandeel in de kosten voor uitvoering van de Bijstandswet. De landelijke discussie voor de verho ging van het gemeentelijk aandeel in de kosten van de Bijstandswet van 10% naar 20% is volop aan de gang. GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uurds. J.C. de Moor I 17.00 uur ds. P. A.C. Bongers Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. P. A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond is in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan de soos voor alleenstaanden - solo’s - het tweede seizoen ingegaan. Eens in de veertien dagen kunnen al leenstaanden, vanaf ongeveer 30 jaar, op maandagavond van 21.00 uur tot on geveer 24.00 uur deze soos bezoeken. De Boog wil alleenstaanden op deze avonden gezelligheid en, bij voldoende belangstelling, thema: :s aanbieden. Ook worden er van tijd tot tijd uitstap jes gemaakt. De eerstvolgende avond is op maandag 22 oktober. Alle alleenstaanden in Waddinxveen zijn van harte wlekom op deze avonden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Anke Mensink opent zaterdagmorgen 11 oktober om elf uur de dan in de raadzaal van het ge meentehuis van start gaande expositie van Waddinxveense amateurkunste- naars. Tot en met zaterdag 21 oktober wordt deze tentoonstelling gehouden met werken van Waddinxveense amateur- kunstenaars, zoals aquarellen, olieverf schilderijen, tekeningen, etsen, beeld houwwerk en keramiek. Aan deze tentoonstelling nemen 40 Waddinxveense vrijetijds-kunstenaars deel. De organisatie is in handen van de Waddinxveense Kunstkring en staat on der supervisie van de afdeling Welzijn van de gemeente. De openingstijden zijn dagelijks tijdens kantooruren, donderdagavond van 19 tot 20.30 uur en zaterdag 21 oktober van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. s De broers Ton en Cees van den Berg, landelijk bekend door hun ontbijtservice, in hun zaak, die deze en volgende week het 125-jarig bestaan viert. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5