FIETSPAD BREDEWEG Eerste paal garage Hooftman ANTIEKBEURS Moerkapelle houdt hoofd boven water Zondag in de Kerkweg-flat o» Korbis wint Nieuwbouw in Vilde Veenen Moerkapelle Paspoort in Europees rood jasje Studieclub SGP over het verleden Grond voor particulieren in Zuidplas Gezondheids- >- lezing in De Boog Jan Wouters traint bij Waddinxveen Oosterse knoop- en weefkunst van drs. Maja Roder WADDINXVEEN - Ze werkte al weer twee maanden als rectrix van de openbare scholengemeenschap voor MAVO-HAVO-VWO Al bert Einstein in Rotterdani-Hoog- vliet, maar pas vorige week donder dag nam mevrouw drs. M.I. Roder afscheid van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg. Dertig nieuwe containers voor bedrijven Afscheid - F «SS’r,,,,r-T^lirr GAAT U VERHUIZEN? Twee kampen ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Gymnastiek kavels ASSCHEMAN WADDINXVEEN SCHOUWBURG "KUNSTMIN", GOUDA Jonger )eze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. >ver Subsidie Pagina 13 T da'srn 2743 DC Waddinxveen deze zo spoedig mogelijk positief af te ronden”. tober om 19.(M) uur in het raadhuis. Zoals de meeste fracties in hun be schouwingen stelden, kunnen naast de begroting 1990 twee opmerkelijke kant- Ten eer ste zou het dienstjaar 1990 weleens de laatste kunnen zijn van de raad in de huidige samenstelling. Of er na 1990 sprake zal zijn van een zelfstandige Moerkapclse raad blijft vooralsnog een vraagteken. Ten tweede sluit de begroting 1990 af met een tekort en dat is voor het eerst sinds jaren. L»e oroers namen op 14 juni 1986 af scheid als directeuren en maakten daar mee plaats voor hun zoons, H.J. en T.A. Hooftman. Het bedrijf is bijna 45 jaar oud en verwierf zich onlangs het Volvo-dealerschap voor het rayon Gou da. pen bestaat. De gemoedelijke en vrien delijke sfeer waarin vroeger altijd is ge-- werkt, is de laatste maanden ver te zoe ken”. Het Algemeen Belang wil hiermee waarschuwen voor een mogelijke situa tie, waarin sprake kan zijn van een te sterke overheersing van de helft plus één. De huidige ontwikkelingen leren dan ook, dat er een snelle service moet wor den geleverd tegen een redelijke prijs. Het autobedrijf moet daarom niet ach terlopen met de.invoering van nieuwe systemen. Op een 5.250 vierkante meter groot ter rein krijgt het nieuwe garagebedrijf een oppervlakte van 1600 vierkante meter. In de autobranche is het van groot be lang om vakkundig en snel te werken. WADDINXVEEN - Eigenlijk was de 4-9 winst van de korfbalvereniging Kor bis tegen Koag4 een tegenvallende uit slag voor de Waddinxveners, die inmid dels gewend zijn met dubbele cijfers te winnen. In het eerste kwartier was Koag beter. Korbis reageerde verrast. Na de 1-0 was het Wim Lebbing die 1-1 aantekendc. Door treffers van Truus Visser en Ester Visser bereikte Korbis een 3-3 rust stand. Koag zakte wat terug en al gauw bleek dat de dames van Koag verstek lieten gaan. Vooral Frits Visser kon domine ren en hij stak op alle fronten erboven uit. Hij scoorde zelf 4-8. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 oktober 1989 In haar voorwoord van de algemene be schouwingen legde de fractie Algemeen Belang wellicht de meest kritische noot. Een citaat hieruit: ARJAN BREEMAN Kerkweg-Oost 223 T Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen MOERKAPELLE - De socialisten en de twee christelijke partijen SGP en RPF in Moerkapelle vragen in hun algemene beschouwing over de be groting 1990 een onderzoek in te stellen naar de zin van het schoolzwem men. De PvdA vindt het schoolzwemmen evenwel een ’’nuttige lichamelijke oefe ning”, maar ziet wel graag in een onder zoek gesteld in hoeverre het zwemmen nog een basisbehoefte vervult. Zwemmen en het vervoer kost geld, waarop misschien bespaard kan wor den. Het vrijgekomen bedrag zou dan beter aangewend kunnen worden voor het boventalligheidsbeleid in het onder wijs. n het uitwerkingsplan ’’Wilde Veenen” an de rand van het nieuwbouwproject, eeft de gemeente Moerkapelle boven- ien twee kavels (360 en 300 m2) te oop aangeboden, voor de bouw van rije sectorwoningen en bedoeld voor iwoners van Moerkapelle. VERVOER VERHUIZINGEN Vrijdag 20 okt. 19-22 uur, zaterdag 21 okt. 12-19 uur, zondag 22 okt. 11-18 uur. Verenigde Nederlandse Antiquairs (VNA): 085-648181. Op dit moment maken de groepen 4 en 5 gebruik van het schoolzwemmen, maar het vermoeden bestaat dat de meeste kinderen dan al hun eerste di ploma op zak hebben. Tijdens het schoolzwemmen hun vervolgdiploma’s halen is op zich geen slechte zaak, maar de gemeente streeft zo wel haar doel voorbij WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 25 oktober om acht uur komt de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen weer bijeen in Het Trefpunt. De heer C. Mulder, verbonden aan het Instituut Oosterse knoop- en weefkunst komt voorlichting geven over nomaden tapijten. De motieven in deze nomadentapijten blijken niet zomaar een decoratie te zijn. De heer Mulder zal aan de hand van dia’s de geschiedenis hiervan vertel len. Het is zichtbaar vanaf de Kanaaldijk. De bouwstijl wordt modern met een ronde showroomput van glas, een cen traal gelegen receptie, magazijn en werkplaats. Er wordt veel aandacht be steed aan verdere details, zoals indeling en kleuren, ook in de werkplaats. van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, De school waar ze twaalf jaar aan verbonden is geweest. Marja Ro der verdeelde die periode in drie stukken van vier jaar. Achteraf moet ze toegeven vooral de op- bouwperiode het interessantst ge vonden te hebben. Op de afscheidsreceptie, die werd voorafgegaan door een bijeen komst met toespraken van de vice- voorzitter van het schoolbestuur, mr. G.J. Menken, en rector dr. A.W. Hendriks, had de oud-con- rector voor de brugklassen van de samenwerkingsschool alle aan dacht voor degene die afscheid van haar kwamen nemen, zodat er al gauw een aardige rij wachtenden ontstond. De 46-jarige Maja Roder, die nu nog in Waddinxveen woont, stu deerde geschiedenis in Groningen en was acht jaar lerares in Voor burg. Zij is ook redactrice van Di- rectpr, het maandelijks periodiek van de Algemene Vereniging van Schoolleiders. In Waddinxveen zat ze in de BOVO-commissie (aan sluiting Basis Onderwijs - Voortge zet Onderwijs. Het bedrijf houdt zich bezig met ver koop en onderhoud en maakte een ge stage groei door als gevolg van klant gericht denken en handelen en het in spelen op nieuwe ontwikkelingen. Vol vo Hooftman telt op dit moment 18 medewerkers. Gezien de situering in Boskoop - in het centrum - is gekozen voor een nieuwe lokatie op Coenekoop, vlak bij de nieuwe vestiging van Volvo Nederland. MOERKAPELLE - Alle christelijke partijen hebben in hun algemene beschouwingen over de begroting 1990 van Moerkapelle aangedrongen op een snelle realisering van het aan te leggen fietspad langs de Bredeweg. De SGP vindt het schoolzwemmen ook een belangrijke zaak, maar wellicht niet meer in die mate voor de groepen 4/5 "Onze fractie is van mening dat het be ter zou zijn, wanneer het kind op jon gere leeftijd van deze geboden moge- •lijkheid gebruik zou kunnen maken”, zo luidt aldus een citaat uit de toespraak van de staatkundig gereformeerden. Ook de RPF stelt een onderzoek naar de zwemvaardigheid op prijs, omdat het schoolzwemmen vooral ten goede moet komen aan diegenen, die de zwemkunst nog niet of onvoldoende machtig zijn. Wat tenslotte het basisprincipe van het schoolzwemmen is geweest. B. en W. zegden in de beantwoording toe een onderzoek te zullen instellen, zodat de daaruit voortvloeiende gege vens in commissieverband besproken kunnen worden. Alle vijf Moerkapelse raadsfracties hebben beschouwingen gehouden over de begroting 1990 en hun reakties gege ven op het voorgestelde dekkingsplan van het college. Deze openbare vergadering vindt zijn die slechts zijdelings met de zaak vervolg na de herfstvakantie, op 24 ok- MÈDERKAPELLE - Met het slaan van eerste officiële paal startte burge rmester A.W. Lips op woensdag 11 ok- t«g>ei de bouw van ?7 woningen. '$eor de ontwikkeling en uitvoering van hot project is Bouwbedrijf D. de Graaf im Moerkapelle verantwoordelijk. ISt bouwproject bestaat uit 6 woning- Jgtwoningen, 5 premie C-woningen, 10 premie A-woningen en 6 vrije sectorwo- r®gen. De premie C- en A-woningen .ferden voor respectievelijk 163.000,- ii 135.000,- verkocht. t bouwproject van 27 woningen is nt voor Moerkapelse begrippen, om- de gemeente jaarlijks een woning- rtigentering kent van 21 nieuwbouw- ningen per jaar. ndelijk gezien waren er echter lOpre- e A-woningen ’’over”, waarvoor in Moerkapelle voldoende belangstelling löstond en die in het project ’’Wilde ''eenen” ingepast konden worden. I De flat aan de Kerkweg-Oost gaat écht met sprongen vooruit. Misschien is dat teveel gezegd, maar alle symptonen van degeneratie zijn gelukkig zichtbaar. Dat is goed te zien. Neem nu zo’n prach- tige vrije zondag. Uit elke deur gilt wel I een harde radio. In het portiek moet je waden door de stapels reclamefolders en kranten. Intussen moet je door de hele flat uitkijken dat je niet in de hon- depoep stapt. Boormachines hebben we niet, maar vuilnis wel! Overal om precies te zijn. Gelukkig maar dat de flat een gehele opknapbeurt krijgt; al die kleurtjes staan immers veel vrolijker bij de ver scheidenheid van rondgestrooide recla mefolders en oude barbeques. Nee, zo’n zondag is me heilig. Zelfs de Brugkerk werkt mee aan het totaliseren van de herrie met het hardrockachtige gedreun van de kerkklokken! Tof! Ge lukkig maar dat iedereen de zondag be- ■n de 6 vrije sectorwoningen zijn er r®> 4 te koop vanaf 248.000,- v.o.n. f^kelaardij Perdijk bv. te Zevenhui- zihi is belast met de verkoop van de wo gen. Rond mei 1990 wordt de ople- ing verwacht. Met de aanleg van het fietspad is op Moerkapels grondgebied reeds begon nen, maar het eerste gewin is kattege- spin. De stagnatie van de aanleg zit hem in een aantal grondeigenaren halverwege de Bredeweg, die aan hun toestemming voor de aanleg van het fietspad enkele voorwaarden verbinden, zoals het bou wen van een meerdere huizen, aanleg van aardgas, etc. Burgemeester A.W. Lips wilde in de laatst gehouden gemeenteraadsverga dering - waarin de aanleg van het fiets pad in de rondvraag aan de orde kwam - niet ingaan op de vraag wie die grondei genaren zijn, maar gaf hij wel toe dat hun eisen te hoog zijn voorde gemeente Moerkapelle om hierop in te gaan. Bovendien ligt het grondbezit van deze eigenaren op Waddinxveens grondge bied, wat de zaak nog gecompliceerder maakt. De gemeente Waddinxveen wil overigens wel meewerken. Behalve dat de Bredeweg nu levensge vaarlijk is voor vooral fietsende kinde ren, komt ook de provinciale subsidie op de tocht te staan. MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - De studievereniging Moerkapelle/Ze- venhuizen van de SGP houdt maandag avond 23 oktober om half acht een bij eenkomst in een zaal van het kerkge bouw der Ger. Gemeente te Moerka pelle. Spreker daar is de heer G. Ottevanger uit Moerkapelle over het onderwerp ”De zin en toekomst van ons verleden”. Iedereen is van harte welkom. In Zevenhuizen en Moerkapelle zijn nog heel wat bouwwerken uit vroeger tijden overgebleven. Soms in het oog lo pend zoals de beide historische waarde volle kerken, soms vrijwel vergeten zo als de asschuren in beide plaatsen. Heeft het zin om gebouwen uit het ver leden, onverschillig welke, te bewaren, door te geven aan een volgende genera tie? Welke visie steekt achter het be houd van historische gebouwen? Welke keuzes moeten gemaakt worden en wat zijn daar de gevolgen van? Hoe wordt dit vertaald naar een beleid van de over heid? Het zijn zaken die ongetwijfeld aan de orde zullen komen of aan de orde kun nen gesteld worden. De heer Ottevan ger, is werkzaam bij een dienst van de provincie Zuid-Holland, die zich met monumentenbehoud bezig houdt. Bo vendien is hij bestuurslid van de Stich ting Oud Zevenhuizen/Moerkapclle. Vanuit beide invalshoeken is hij dus zeer bekend met dit onderwerp. Het is ook een onderwerp wat in de beide dor pen leeft, gelet op de zeer grote belang stelling bij de laatstgehouden monu mentendag en het in verhouding tot an dere plaatsen buitengewoon grote aan tal donateurs van de genoemde stich ting. Mede daarom wilde het bestuur der stu dievereniging van de SGP op dit onder werp dieper ingaan. 1 >e grootste kavel is voor een ton incl. i ;TW verkocht aan de heer C.F. Rut- i rink uit Moerkapelle, de andere kavel I ost 84.000,- incl. BTW en daar is de ge- i leente nog over in onderhandeling. I iouwbedrijf D. de Graaf had de twee I avels liever zelf in eigendom gehad, i mdat het nu maar de vraag is of de i vee particuliere bouwontwerpen pas- ;n in het hele - wit uitgevoerde - nieuw- I ouwproject. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ga rage Hooftman (Volvo-dealer) uit Bos koop heeft vorige week op het Wad- dinxveense bedrijventerrein Coenekoop de eerste paal geslagen voor een nieuwe bedrijfsvestiging. Dit gebeurde op woensdag 11 oktober. Het slaan van de eerste paal was voorbehouden aan de grondleggers van het bedrijf, de broers J.H. en J.P. Hooftman. rayon Gouda (inclusief Boskoop en om geving) verworven. WADDINXVEEN - Voor inwoners van Waddinxveen en voor hen die eco nomisch gebonden zijn aan Waddinx veen komen binnenkort in het bestem mingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” een aantal bouwkavels beschikbaar voor in dividuele bouw van vrijstaande en 2/1 kapwoningen. De prijzen en oppervlakten lopen uit een van 65.450,- tot 127.600,- en van 238 vierkante meter tot 464 vierkante meter. Er zijn enkele stedebouwkun- dige randvoorwaarden voor de kavels aangegeven. Gegadigden, ook zij die reeds eerder een verzoek tot aankoop van een per ceel grond hebben ingediend, kunnen tot 7 november 1989 bij de directeur van de dienst Openbare Werken en bedrij ven, Postbus 400, 2740 AK te Waddinx veen, een schriftelijk verzoek tot aan koop indienen, met vermelding van het gewenste perceel. Bij meer aanmeldingen voor een per ceel zullen door loting de gegadigden worden aangewezen. WADDINXVEEN - In verband met de uitbreiding van het aantal bedrijven in Waddinxveen, waarvoor door de dienst van Openbare Werken bedrijfsvuil wordt opgehaald, en door veroudering van het huidige containerbestand is het noodzakelijk deze uit te breiden en te vervangen door 20 containers van 750 li ter en 10 stuks van 1300 liter. Ten behoeve van deze uitbreiding is de raad voorgesteld een krediet van 34.500,- beschikbaar te stellen. De ka- pitaallasten van deze investering bedra gen, op basis van een afschrijvingster mijn van 10 jaar en een rentepercentage van 7 1/4 6.000,- per jaar. Deze kapi- taallasten kunnen worden gedekt uit de te verwachten opbrengst. WADDINXVEEN - Ajax-voet baller Jan Wouters traint vrijdag middag 20 oktober vanaf drie uur de B- en C- jeugd van Waddinx- veen-voetbal in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg. Iedereen kan komen kijken bij dit evenement in het kader van de herfstvakantie-activiteiten van de voetbalvereniging Waddinxveen en mogelijk gemaakt door Teun Bron van Massa-Sport aan de Nesse. Waddinxveen-voetbal heeft al va ker bekende voetballers op bezoek gehad, zoals Gerrie Muhren, Rob Alflen en Herman Verrips”. Aan dit lijstje wordt dan nu Jan Wouters toegevoegd, hetgeen in samenwer king met Teun Bron is gebeurd. Jan Wouters is een begrip in het huidige Nederlandse voetbal want wie kent hem niet? Hij kan gezien worden als ”Mr. Ajax” en is een toonbeeld voor menig jeugdspeler. Zijn onblusbare ijver en inzet to nen elke wedstrijd maar weer zijn enthousiasme voor het spelletje voetbal. Afgelopen zondag was hij te bewonderen in de wedstrijd te gen Fortuna S. waar hij weer per fecte staaltjes liet zien van een lange pass, goede kopbal en een goede mentaliteit. Door zijn optreden is hij dan ook méér dan alleen voetballer, ook een lopend PR-man voor de voet balsport op zich. Jan Wouters is niet alleen bekend door zijn hui dige club maar ook door zijn vele wedstrijden voor het Nederlands elftal, waarin hij een degelijke en betrouwbare speler is. De twee Boskopers legden bijna 45 jaar gelden de basis voor het bedrijf. Op 14 juni 1986 namen zij als directie af- dscheid. De huidige directeuren, de he ren H.J. en T.A. Hooftman, zijn dan ook zeer ingenomen met het feit dat de oprichters nu de eerste paal slaan voor het fundament van het nieuwe bedrijf. Hooftman Autobedrijf BV heeft on langs het Volvo-dealerschap voor het schouwd als wat anders dan een werk dag. Vergeleken met een doordeweekse dag is het echt een verademing; dan is het geluid van de radio’s verstomd en rate len de karretjes van de Aldi over het parkeerterrein en het portiek wordt he laas weer schoongemaakt. Nee, èèn dag met overdonderende herrie en chaos zorgt dat iedereen in de flat er weer een week tegenkan. Wat jammer dat de Aldi niet ook op zondag open is en met z’n ratelende kar retjes en eindeloze stroom op goedkope 1 levensmiddelen uitzijnde onder andere Zuidplasbewoners met hun auto’s, de zondagse feestvreugde versterkt. Mis schien is een Islamitische bedrijfsleider de oplossing! (Misschien heeft hij ook nog een leuke Black en Dekker!) De afscheid nemende oud-conrector voor de brugklassen drs. M.I. Roder. (Foto: Sjaak Noteboom). Eind dit jaar moet de afwikkeling en af rekening van de reconstructie rond zijn en in het eerste kwartaal van 1990 moet het fietspad voltooid zijn. Zo niet, dan gaat de subsidie naar een ander project. De Moerkapelse CDA-fractie is van mening als het niet goedschiks kan, dan maar kwaadschiks. "Onteigening moet niet uit de weg worden gegaan, des noods gaat de gemeente over tot aanleg buiten de bewuste gronden”, zo luidt een citaat uit de algemene beschouwing van de christen-democraten. De SGP-fractie toont zich geschokt, dat de eisen van een klein aantal grondeige naren, te maken hebben, onnodig de veiligheid van de schoolgaande jongeren bedrei gen. Het Algemeen Belang heeft er welis waar in haar algemene beschouwing tekeningen geplaatst worden: geen toespeling op gemaakt, maar heeft -J- ■- in de laatste gemeenteraadsvergadering de toestand zorgelijk genoemd. "Vóór het nieuwe schoolseizoen zou de reconstructie een feit zijn. Wij gaan nu de winter tegemoet met mogelijk weers omstandigheden, die de aanleg alleen maar meer kunnen vertragen”, aldus S E. Duursma AB). In een toelichting op deze, voorde frac ties onverkwikkelijke - zaak ant woordde het college, dat de aankoop van de gronden voor het fietspad langs de Bredeweg minder soepel lopen dan werd verwacht. ”Wij doen alles wat in ons vermogen ligt ”De huidige politieke situatie relative rend kunnen wij niet anders dan conclu deren, dat de raad thans uit twee kam- DEN HAAG - Vanaf woensdag 1 no vember 1989 zullen de gemeenten over gaan op de afgifte van een Nederlands paspoort dat er iets anders uitziet dan het huidige zwarte model. De nieuwe pas krijgt een Europese jas aan. Het belangrijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model paspoort is de kleur van de kaft (rood). Voorts is dit rode paspoort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte paspoort. De praktische gevolgen van de over- gang naar het rode model zijn beperkt. De zwarte paspoorten behouden hun geldigheid tot de erin vermelde datum, ook als deze na 1 november valt. Er is dus geen aanleiding om een nog geldig (zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe (rode) paspoort. Ook blijft het mogelijk kinderen in een pasoort bij te schrijven onder dezelfde voorwaarden als nu het geval is. Zwarte paspoorten kunnen na 1 november ech ter niet meer worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlenging wordt een nieuw paspoort uitgereikt. Deze wijziging is overigens van weinig betekenis, omdat de kosten voor aan schaf van een nieuw paspoort gelijk zijn aan de kosten van verlenging. Heiwerkzaamheden voor Volvo Hooftman op Coenekoop. Op de achtegrond wordt gebouwd aan een nieuw pand voor Volvo Nederland. VADDINXVEEN - Op dinsdagavond 4 oktober om 20.15 uur houdt de Wad- inx’veense natuurgeneeskundige Frea lantinga haar tweede gezondheidsle- ing in het buurtcentrum De Boog aan e C. Huijgenslaan. De toegangsprijs is ijf gulden. laar onderwerp is ditmaal de geeste- I jke gezondheid. Om geestelijk gezond 1 i zijn is volgens Frea Plantinga vaak eel moed nodig. Moed om open te zij n Êrlijk en oprecht, dus eigenlijk moed m helemaal jezelf te durven zijn. Het i iet begrijpen van de psychisch-emoti- i ele reacties doen deze angstaanja- ende vooroordelen ontstaan, vindt ze. Wanneer we om ons heen kijken, zien 'e allemaal mensen leven vanuit ang- ten, soms starre normen en waarden of 1 ttekens op hun ziel, net als wijzelf. loe deze situaties uiteindelijk op de to- i tie (dus ook lichamelijke) gezondheid i iwerkt, wordt door mij zoveel moge- 1 jk uitgediept, en belicht, zonder I ueorjoordelen”. ?Cn aantal voorbeelden van ”ziek-zijn” 'P geestelijk gebied is angsten, apathie, jsteloosheid, agressie, depressie, klep- omanie en huilbuien. LEZERS schrijven Fazantdreef 2 WW

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13