van AF-ruimten gaan bekijken Ontstaan van stichtingen voor ouderen MENSEN= Werkgroep moet nieuw gebruik B. en W. komen met een wat aangepaste ouderennota Uniek NKF- project bij Apeldoorn Dankbrief plaatsen voor jeugd Plunderaar volkstuinen Voor dieren bescherming 7.380,- Reizende expositie in W’veen Voor De Gouwe 23 medaille- Met VARA terug in de tijd Gewijzigde openstelling PTT-M’kapelle Open Cirkel over zelf wijn maken ’’Kruistochten” in koffiebar I h L •1 E Uniek Techniek Estafette Overbelading Aanrijdingen Jongens Voortouw Vernieling Nieuw beleid PW- 1 w BÉ i Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 oktober 1989 Pagina 17 In actie met kabels van NKF Kabel BV uil Waddinxveen. (Foto: NKF) (12 juni hoog ni- -in het nieuws- gemeente ook subsidie zou verstrek ken. GOUDA - Herman Heijermans schreef diverse toneelstukken, die niet alleen het socialisme in het begin van de eeuw De wedstrijden werden besloten met twee estafettenummers de 4 x 100 m wisselslag meisjes ’73 en de 4 x 100 m vrije slag jongens ’73. De meisjesploeg, bestaande uit Ilse v.d. Dussen, Marion van Hooft, Sandra Berckenkamp en Barbara Pouw, eindigde als derde in 5.17.6. De jongensploeg met René Jonckheere, Mare Tobé, Edgar ter Braake en Mark v.d. Zijden kwamen na een verbeten gevecht in 4.10.5 als eerste aan de finish. MOERK APELLE - Met ingang van vo rige week maandag 2 oktober zijn de openingstijden van het postkantoor Moerkapelle gewijzigd. Op woensdagmiddag verschuift de openstelling van 15.00 uur naar 16.00 uur. Op vrijdagavond gaat het kantoor ook open en wel van 18.00 uur tot 19.00 uur. De volledige openstellingstijden zijn nu als volgt maandag/dinsdag/donderdag 09.00-12.00 uur en vrijdag 15.00-17.00 uur, woensdag 09.00-12.00 uur en 16.00-17.00 uur en vrijdagavond 18.00-19.00 uur. WADDINXVEEN - In het Waddinx- veense gemeentehuis zal onderwijswet houder K.W.Th. van Soest (VVD) dinsdagmiddag 31 oktober om drie uur de opening verrichten van de reizende tentoonstelling "Basiseducatie in beeld gebracht”. De Stichting Volwassenen-educatie Midden-Holland ’’Roosje Vos” uit Gouda heeft deze tentoonstelling sa mengesteld. Beelden en teksten vor men één geheel en laten zien wat leren voor volwassenen betekent. De expositie is tot woensdag 22 novem ber te bezichtigen in de hal van het ge meentehuis Waddinxveen en zal daarna door de andere Midden-Holland ge meenten reizen. Namens de Logoin de Torna schreef Fidéle Toe aan zijn ’’beste vrienden en vriendinnen” in Wad dinxveen, waarmee hij alle scholie ren bedoelt, om aan hun leraren de hartelijke dank over te brengen voor de zo vriendelijke ontvangst en voor het hartverwarmende ap plaus ”dat jullie ons gaven in de sporthal”. ”Wij denken dat door deze cultu rele uitwisseling jullie iets hebben ervaren van onze cultuur en dat jul lie door de groep Logoin de Torna het land Burkina Faso beter hebt leren kennen, met de verschillende dansen en muziek”. ”Wij danken jullie nogmaals heel hartelijk en wij hopen altijd contact te houden en banden van vriend schap te hebben". In november 1966 is op verzoek van het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen onderzoek is verricht naar de mogelijkheden een dienstencentrum op te richten, speciaal gericht op het bejaardenwerk. Het dienstencentrum met de voorzie ningen, ondergebracht binnen één com plex, moest aan zelfstandig wonende bejaarden in Waddinxveen alle moge lijke vormen van hulpverlening bieden. Al snel werd het plan opgevat om 145 bejaardenwoningen nabij het diensten centrum te realiseren. Bij het plan voor de accommodatie voor de dienstverlening is er vanuit gegaan dat het dienstencentrum beschikbaar zou moeten zijn, zowel voor de bewo ners van de flats als voor elders in de ge meente wonende bejaarden en hulpbe hoevenden. Voorts zou het in bredere zin de mogelijkheden hebben een so- ciaal-cultureel trefpunt te worden voor de wijk. Op 28 maart 1969 werd de eerste paal geslagen voor een groot woon- en dienstverleningscentrum in de wijk Groenswaard I door de toenmalige wet houder van sociale zaken, wijlen de heer F.M. van Tol. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de Waddinxveense gemeenteraad een historische schets gegeven van het ontstaan van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen en de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvestiging, bijna 25 jaar geleden. veense Bejaardenhuisvesting opgericht (6 december 1968). De Stichting heeft de 145 woningen en het dienstencen trum gebouwd en beheert deze tot op de dag van vandaag. De gemeente Waddinxveen garan deerde (12 december 1968) de rente en de aflossing tot 100% van de geldlening, die de Stichting Waddinxveense Bejaar denhuisvesting aanging voor bouw en inrichting van de bejaardenflat. Voorts werd er vanuit gegaan dat het dienstencentrum in zijn geheel ver huurd zou worden door de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting aan de i Dienstverleningscentrum 1970). Het Rijk gaf te kennen, dat er slechts subsidie voor een dienstverleningscen- De bijdrage van het Rijk - afhankelijk van de gemeentelijke bijdrage - aan de exploitatie van het dienstencentrum bood de mogelij kheid om ondermeer de huur van de ruimten te betalen. Als regel werd - indien aan de gestelde sturing gebeurt met behulp van optische WADDINXVEEN/APELDOORN - De Apeldoornse wethouder W.F. Vrie zen heeft vrijdag de officiële ingebruik stelling verricht van twee CATV-glas- vezelverbindingen tussen Beekbergen- Hoenderloo en Beekbergen-Loenen. Het is de eerste maal dat in Nederland een optische verbinding voor CATV is gerealiseerd, die voldoet aan de door PTT gestelde eisen en die volledig is geïntegreerd in een bestaand kabeltele visienet. De optische kabels en alle benodigde apparatuur zijn ontwikkeld en geleverd door NKF Kabel BV in Waddinxveen. Het bedrijf is tevens verantwoordelijk voor de installatie van het gehele sys teem. WADDINXVEEN - Vrijdagavond zal in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse in Waddinxveen een presentatie gehouden worden over ’’kruistochten”. Deze organisatie ver spreidt bijbels in landen waar christe lijke lectuur verboden is. De koffiebar is voor jongeren vanaf 15 jaar. Het programma begint om half ne gen. Vanaf kwart voor acht gaan de deuren open. Tweeëneenhalfjaar geleden vonden CAI-Apeldoorn en NKF Kabel BV el kaar in een afspraak de optische CATV- trunk te realiseren op het traject Beek- bergen/Hoenderloo/Loenen. Een uniek project, waar uiteindelijk het gehele TV- en FM-radiopakket via glasvezel over grote afstand wordt getranspor teerd. Signalen die aan de ontvangst- zijde voldoen aan de door PTT gestelde eisen. Tweeëneenhalfjaar geleden: ”Nu is er zelfs sprake van AM-techniek waarbij over relatief korte afstanden meer dan 30 kanalen over één glasvezel kunnen worden getransporteerd. Resulterend in een glasvezel-transmissie oplossing die volledig compatibel is met de be staande coaxiale kabel TV-netstructu- ren. Daarenboven biedt deze oplossing grote economische voordelen, het dreigt zelfs de coax kabel te verdrin gen”, aldus NKF-medewerker ir. A.M.F.J. van de Laar. ZEVENHUIZEN - Op het volktuinen- «jomplex bij de begraafplaats in Zeven huizen vindt iemand het nodig om de Vruchten te plukken van andermans ^erk. Al diverse tuinders werden de dupe van deze persoon. De politie heeft de zaak in onderzoek. Al diverse keren werd er door de politie èen verbaal uitgeschreven wegens een te zwaar beladen vrachtauto (zandwa- gen). Dit vanwege diverse klachten van de bevolking. WADDINXVEEN - De hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel houdt woensdagavond 25 oktober om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen weer een Open Cirkel-avond. Op die avond komt J. v.d. Berg uit Ze venhuizen als gastspreker. Hij maakte zelf wijn. Door middel van een dia- klankbeeld zal hij op een verrassende wijze vele facetten van de wijn tonen. schoolslag (1.41.7) voor zijn rekening en won goud. Op de 100 m vrije slag werd hij derde in 1.22.0 net achter zijn clubgenoot Koen Groenleer die met zijn tijd 1.18.3 de tweede plaats pakte. Bij de dames en heren leverden de De Gouwe-zwemmers met wisselend suc ces strijd. Jan Willem v.d. Hoek pakte twee maal goud, op de 100 m vrije slag (0.54.9) en de 200 m rugslag (2.19.1) en eenmaal zilver op de 100 m vlinderslag (1.05.0). Jaco de Jongweer volledig hersteld van een lelijke beenblessure, werd derde op de 100 m vrijeslag in 0.56.6. Tenslotte was er bij de dames een ereplaats voor Astrid Coene op de 50 m vrije slag, waarop zij in 0.29.3 tweede werd. tweede in 1.17.5. In dezelfde volgorde finishten beide zwemmers ook op de 200 m wisselslag in resp. 2.38.2 en 2.45.0. De leeftijdsklasse ’77 leverde De Gouwe vier medailles op. Wilma van ’t Hullenaar pakte twee maal goud, op de 200 m wisselslag (2.47.7) en de 100 m vrije slag in 1.09.6. Bij de jongens in deze groep waren het Sebastiaan Jonck heere die goud won op de 200 m vrije slag in 2.28.5 en Bob de Bruyn die de 100 m schoolslag op zijn naam bracht in 1.24.7 wat ook voor hen goud beteken de. In de groep ’71 was er slechts voor één Gouwe-zwemmer twee ereplaatsen. Dieter Hoofman pakte in deze klasse zilver op de 200 m schoolslag in 2.33.6 en brons op de 100 m vlinderslag in 1.07.6. Ook in de jongste groep, onder de 10 jaar, waren er prijzen te verdelen. Arno v.d. Dussen nam met succes de 100 m ken met de Waddinxveense zorginstel lingen en ouderenbonden. Dit heeft ge leid tot bijstelling van de nota op onder delen. Op 27 september heeft een oriënte rende gedachtenwisseling over de nota plaatsgevonden in de commissie voor Welzijnszaken. Op 2 oktober heeft in het gemeentehuis voor ouderen. De nota Ouderenbeleid kondigt een subsidieverlaging aan voor de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen, ter grootte van uiteinde lijk 170.000,-, mits alle aanbevelingen van het ’’Moret Advies” ten uitvoer worden gebracht. In de ’’Uitwerking wensen- en midde lenpakket 1990” is een verlaging van het subsidie aan de Stichting Dienstverle ningscentrum opgenomen van 86.500,- per 1 januari 1990 (le fase). Deze subsidieverlaging kan door de Stichting Dienstverleningscentrum worden opgevangen door de huur op te zeggen van een aantal ruimten in het Anne Frank-centrum, die, zoals het ’’Moret Advies” stelt, minimgaf'Wöfden gebruikt. De motivatie, die ten grondslag ligt aan deze subsidieverlaging, treft u eveneens in de nota Ouderenbeleid aan. Met de vrijkomende financiële middelen wordt, zoals reeds in dit voorstel aan de raad is vermeld, het geschetste vernieu wende ouderenbeleid gerealiseerd. ’’Aangezien wij ons bewust zijn van onze verantwoordelijkheid naar zowel de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen als de Stichting Waddinx veense Bejaardenhuisvesting, zijn wij bereid de Stichting Dienstverlenings centrum, indien nodig, (financieel) bij te staan bij de oplossing van eventueel nadelige gevolgen van de voorgenomen subsidieverlaging”, aldus B. en W. In het Anne Frank-centrum komen, door opzegging van de huur van een aantal ruimten, ruimten vrij voor ander gebruik. ”Wij zijn bereid om in nauw overleg met de Stichting Waddinx veense Bejaardenhuisvesting een werk groep in te stellen en daarin als ge meente te participeren, om de moge lijkheden van het toekomstig gebruik van de vrijkomende ruimten te onder zoeken”, stelt het college. Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn de volgende personen geslaagd voor één of meer certificaten van het Staatsexamen S.P.D. Uit Moerkapelle: B. BONHOF; uit Waddinxveen: R.A. KOOIMAN en P.J.F. REMMERS- WAAL. yoor het volledige S.P.D.-diploma (7 certificaten) slaagden uit Waddinxveen: M.A.M. v.d. POEL; uit Zevenhuizen: R.J.M. LAAN. Óp de Bredeweg vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto hetgeen te wijten was aan het feit, dat de vrachtauto, die voor de personenauto stond, achteruit gleed te gen de voorzijde van de personenauto aan. Op de Noordelijke Dwarsweg vond een aanrijding plaats tussen twee personen auto’s' De bestuurders naderden elkaar uit tegenovergestelde richting. Eén der bestuurders bleef niet wachten achter voor hem geparkeerd staande voertuigen doch reed deze voorbij toen zijn tegenligger hem reeds was gena derd. De weg was daardoor te smal ge worden, waardoor een aanrijding plaatsvond. Alleen materiële schade was het gevolg. WADDINXVEEN - Ook dit jaar is in Waddinxveen in de week van Wereld dierendag weer gecollecteerd voor de Dierenbescherming. Zo’n 60 vrijwilli gers gingen daarvoor op pad. In het algemeen waren de reacties van de mensen positief, en mede door gulle giften van het zaken- en bedrijfsleven was het eindresulaat 750,- hoger dan vorig jaar en wel 7.380,-. Dit bedrag komt voor een groot deel ten goede aan het Dierentehuis Midden- Holland, dat hier werkelijk om zit te springen. Óm een voorbeeld te geven: er moeten daar jaarlijks zo’n 1000 afstands- en zwerfdieren worden opgevangen en verzorgd tot een nieuwe baas of bazin zich over hen ontfermt. Het doel van de dierenbescherming is dus niet hulp aan huisdieren mét een goed tehuis, maar juist een inzet voor die dieren die worden uitgebuit, mis handeld, verwaarloosd of nodeloos ge dood. Zij staat op de bres voor deze die ren omdat zij niet zelf voor hun rechten kunnen opkomen. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld de gemeentelijke nota Ouderenbeleid Waddinxveen "Hoezo, oud?” in bij gestelde vorm te aanvaarden. Op die manier zal het ouderenbeleid plaat- Selijk nieuwe wegen in kunnen gaan slaan. In het beleidsprogramma voor de raad speriode 1986-1990 is een nota Oude renbeleid aangekondigd. In het beleids programma is hierover opgenomen: ’’Deze nota zal integraal van karakter zijn en alle beleidssektoren omvatten. Èen belangrijk uitgangspunt van de nota zal zijn dat ouderen daadwerkelijk bij het beleid betrokken zullen worden. Daarnaast zal als uitgangspunt gehan teerd worden het streven de ouderen zoveel en zolang mogelijk zelfstandig te laten zijn”. De gemeentelijke nota Ouderenbeleid ’’Hoezo, oud?” is op 5 september door het college vastgesteld. De nota staat in het teken van vernieuwend beleid op terreinen als huisvesting, zorg en so- ciaal-educatief en cultureel werk. Een beleid, dat recht doet aan de nieuw ste ontwikkelingen op het terrein van de ouderenzorg, zoals het streven naar zo lang mogelijk zelfstandig wonen en een grote mate van zelforganisatie door ou deren. een hoorzitting over de nota plaatsge vonden. Bij de hoorzitting waren plm. 60 personen aanwezig. Daarnaast is de nota Ouderenbeleid be sproken in de raadscommissies voor Welzijnszaken (27 september en 11 ok tober), de Financiën (28 september), Ruimtelijke Ordening c.a. (10 okto ber), Openbare Werken c.a. (26 sep tember) en Volksgezondheid en Milieu zaken (5 oktober). WADDINXVEEN - De zwemmers/ sters van De Gouwe hebben zondag hun eerste wedstrijd in de B-competitie ge zwommen. De Gouwe-zwemmers, die vorig jaar met hun vierde plaats in deze competitie net niet promoveerden, moesten ditmaal nog de vorm om tot uitnemende prestaties te komen. Welis waar scoorden zij met een totaal aantal van 23 medaille-plaatsen niet slecht, maar zij moesten de thuisclub VZC toch net voor laten gaan. De Gouwe-zwemmers pakten op de in dividuele nummers twaalf maal goud, zeven maal zilver en zes maal brons. De eerste overwinning ging naar Mark v.d. Zijden op de 400 m vrije slag in 4.13.4. Bij de meisjes ’75 waren het de Gouwe- zwemster Marion van Hooft, Ilse v.d. Dussen en Sandra Berckenkamp die voor hun club de winst binnen haalden. Marion won de 200 m vrijeslag (2.16.4) en werd tweede op de 100 m schoolslag (1.23.9). Ilse won op de 200 m rugslag brons in 2.43.8 en Sandra pakte op de 200 m vrije slag het zilver in 2.23.6. Bij de jongens ’75 kwamen de ereplaat sen op naam van René Jonckheere en Peter de Bruyn. Op de 100 m rugslag werd René eerste in 1.13.4 en Peter Uit het bovenstaande blijkt, dat de ge meente Waddinxveen bij het ontwikke len van de plannen voor een diensten centrum en een bejaardenflat het voor touw heeft genomen. Echter om in aanmerking te komen voor rijkssubsidie moest een en ander gerealiseerd worden door het particu lier initiatief. Om deze reden is de Stichting Waddinx- Van de school in Oud Verlaat werden twee ruiten ingegooid door een stel van dalen. De Waddinxvener JAC. DANKERS, die op de dertiende plaats stond op de lijst van de SGP bij de laatst gehouden vervroegde verkiezingen voor een nieuwe Tweede Kamer, heeft in totaal F72 stemmen op zich weten te verzame len. In kieskring Leiden, waartoe Wad dinxveen behoort, kreeg hij de meeste stemmen (68). Na zorgvuldige bestudering van de ge maakte opmerkingen hebben B. en W. besloten de nota Ouderenbeleid aan te vullen met een korte schets van het ont staan van de Stichting Dienstverlenings centrum Waddinxveen en de Stichting Waddinxveense Bejaardentehuisves ting. De historische schets geeft inzicht in de ontstaansgeschiedenis van beide Stich tingen en de betrokkenheid van de ge meente daarin en geeft derhalve tevens de verantwoordelijkheid van de ge meente voor nieuw beleid aan. Naar aanleiding van in commissie-ver- gaderingen gestelde vragen met betrek king tot de inkomenspositie van oude ren hebben B. en W. onderzocht welk cijfermateriaal terzake beschikbaar is. Het college heeft thans de beschikking tijdsbeeld te zien geven. Een aantal VARA-afdelingen heeft de handen ineengeslagen en met financiële steun van het Nivon is het gelukt om een uitvoering van Herman Heijermans ’’Brand in de Jongejan” naar Gouda te halen. Het stuk wordt gespeeld door een befaamd amateurgezelschap uit Ze venhuizen. De opvoering vindt plaats op zaterdag 28 oktober om 20.00 uur in Gouda in ”het Brandpunt” aan de Turfmarkt 58. De zaal gaat om 10.45 uur open. Het stuk speelt zich af in het begin van de eeuw en gaat over het onderzoek door de officier van justitie naar aanlei ding van de brand in een woonhuis, an nex sigarenfabriekje ”In de Jonge Jan”. Dit stuk is al in diverse plaatsen met groot succes gebracht. Tevens treedt op deze avond het caba ret ’’Cantecleer” voor het voetlicht. Maatschappij-kritisch cabaret, luchtig verpakt in luisterliedjes van hoog ni veau. Kaarten a 5,- voor VARA-leden en 7,50 voor niet VARA-leden zijn ver krijgbaar bij Kees van Leeuwen, Ere prijsstraat 3, Janie Voshol, Westerkade 93, Janie Tamerus, Kazernestraat 72 en Dick Suurbeek, Zoutmanstraat 9, allen te Gouda. Voor telefonische inlichtin gen: tel. 01828-22860. Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn de volgende personen geslaagd: Voor het officiële Praktij kdiploma Boekhouden (PDB) slaagden: H.L v. BEEK en Mej. S.V. MAAS (beiden uit Waddinxveen). A. HOOGENDIJK en Mej. A.H. JONGSMA (beiden uit Ze venhuizen). Voor het officiële Praktijkdiploma Mo derne Bedrijfsadministratie (MBA) slaagden: Mw. T. HEESTERMAN-V. HOVEN (uit Moerkapelle). Mw. W.L. BRINKMAN (uit Waddinxveen), M. BOSMAN en A.J. WIERSMA (beiden uit Zevenhuizen). WADDINXVEEN - De Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen heeft uit Bur kina Faso (Toma) een hartelijke bedankbrief gekregen naar aanlei ding van de deze zomer in de sport hal ”de Sniep” gehouden muziek- en dansvoorstelling Logoin de To rna. Er waren voor de scholieren uit het voortgezet onderwijs die dag twee bijzondere voorstellingen uit het land en de plaats waarmee vanuit Waddinxveen langdurige contacten worden onderhouden. Via de optische kabel - die zes glasvezels bevat - wordt het gehele pakket van 15 TV- en 21 FM-radiokanalen overgedra gen van Beekbergen naar Loenen inmiddels opgerichte Stichting (bijna 7 km) en naar Hoenderloo (bijna —1 --z,-> g km). Per glasvezel kunnen 12TV- of 30 tot 42 FM-radiokanalen worden overge bracht, zodat de totale capaciteit van de trum zou worden toegekend, indien de verbinding 72 TV- of ruim 200 FM-ra- -diokanalen beloopt. Hét systeem betreft hier AWS 3010. De overdracht van TV-kanalen is analoog met FM-modulatie overeenkomend met satelliettelevisie (ten behoeve van de inpasbaarheid zijn de TV-FM-pro- cessoren voorzien van een ingang op TV-middenfrequentieniveau). De aan- over een zeer recent onderzoeksrapport van de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Konsumentenaangelegenhe- den, waarin een groot aantal inkomens- gegevens is vermeld. B. en W. willen bij de uitwerking van de nota meer aandacht besteden aan pre ventieve gezondheidszorg en bewegen Dat vernieuwend beleid vraaagt om nieuwe kaders en een nieuwe organisa tie, die in de nota vorm krijgt door een Stichting Welzijn Ouderen. Dit heeft belangrijke gevolgen voor de huidige Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Nieuw beleid en groeiende zorg voor ouderen laten geen bezuinigingen toe. De financiële middelen die momenteel voor het ouderenbeleid beschikbaar zijn, zullen wederom daarvoor zij het op een andere wijze, en ten behoeve van de gehele groep ouderen in Wad dinxveen, worden aangewend. Dit laat ste komt onder andere naar voren in de recente aanstelling van een coördinator ouderenzorg en -voorzieningen. Dit nieuwe beleid geeft, tezamen met de voorgenomen continuering van het flankerend ouderenbeleid, antwoord uitbeelden, maar ook een uitstekend op de vragen van Waddinxveense oude ren nu en in de toekomst. Realisatie van de voornemens is echter mede afhanke lijk van de betrokkenheid en participa tie van diverse organisaties en perso nen, waaronder dé ouderen zelf. Zowel de betrokkenheid als de participatie wensen B. en W. te bevorderen. In een eerder stadium (mei 1989) is de concept-nota Ouderenbeleid bespro- Een foto van het optreden van ’’Logoin de Torna” in de sporthal de Sniep deze zomer. (Foto: Ko Krösschell). T voorwaarden werd voldaan - de subsidie splitters worden per optische zender van het Rijk bepaald op de helft van de twee ontvangers aangestuurd, gemeentelijke subsidie tot een maxi mum van 16.000,- per jaar, per func tionaris met een gehele dagtaak. Daarnaast verstrekte het Rijk een bij drage in de stichtingskosten van de wo ningen aan de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting. Na voltooiing van de plannen werd de bejaardenflat betrokken door de nieuwe bewoners en kon het diensten centrum starten. K- *«-* MiB

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17