Grote drukte op open huis Besluit over Brugweg-Noord reparatie. Rabobank O Scouts verleggen weer hun grenzen Eerste brommers Schade aan uw auto vereist deskundige van de weg af Nieuwe voorzitter van Kwiek Bij 125-jarige banketbakkerij Van den Berg Ontbonden Thema-avond koffiebar Kwiek 1 verliest Jongelui kraken Het Vlot Kunstwerk Moerkapelle NEDERLANDER SPAART ANDERS EN MEER I I Bekertournooi Experiment Vals biljet Conclusie Fietsdiefstal Inbraken Aanrijdingen Programma Jeugd Auto te water 'Illustraties Aanhouding I $focwa arrmi Waddinxveen i GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk -I Veel belangstelling was er voor het tweedaagse open huis van de 125-jarige banketbakkerij-tearoom-partyservice WADDINXVEEN - Bij afzonderlijke beschikkingen heeft de officier van jus titie in Rotterdam de vennootschappen Timmer- en Meubelfabriek P. Both en Zonen BV, Waddinxveen, en Van Meurs BV, Waddinxveen, ontbonden. De veiligheid voor vooral fietsers en voetgangers op de huidige Brugweg zal sterk worden verhoogd door aanleg van die weg. Aangezien de aanleg van de weg niet vestiging in Gouda wordt voortgezet. Rond het jubileum werden en worden diverse activiteiten gehouden, waarbij het publiek betrokken is. WADDINXVEEN - Voor het uitzendfestijn JOTA (Jamboree on the air) is komend weekeinde het clubhuis van de scoutinggroep Pieter Maritz aan Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 oktober 1989 - S WADDINXVEEN - De banketbakke- rij-tearoom-partyservice Van den Berg in het winkelcentrum de Passage heeft een grandioos tweedaags open huis ach ter de rug ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan. Velen kwamen achter de schermen van het bedrijf met twee vestigingen in Het eerste seniorenteam speelt in het landelijke NTTB-bekertournooi. In de eerste ronde (4e divisie) speelt Kwiek tegen Dordrecht en De Treffers uit Roelofarendsveen. Beide wedstrijden worden gespeeld op zondag 22 oktober in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg, aanvang 14.00 uur. Een aantal van deze jongens zal over dag al bezig zijn met een experiment. Als het weer het toelaat zal een poging worden gedaan om met een vlieger een De afgelopen week werd bij een Wad- dinxveense bank een vals bankbiljet van 100,- aangebodenHet biljet is uit rou latie genomen. Sparen bij de bank staat weer in de belangstelling. In de eerste helft van 1989 zorgden de Nederlanders samen voor een groei van de spaargelden van maar liefst 4,7 miljard. Er wordt niet alleen méér gespaard, er wordt ook anders gespaard. Dat blijkt wel uit de steeds grotere variatie in spaar- en beleggings- produkten. Dit constateert de Rabobank, de grootste spaarbank in ons land, aan de vooravond van de traditionele spaarweek. r- ■POLITIENIEUWS Slechts één van de twaalf kinderen vond het bekroonde kinderboek wel een goed boek. De overige elf juryleden hebben geen goed woord over voor dit boek. Als ze zelf hadden mogen kiezen hadden ze het nooit meegenomen en ze ker niet uitgelezen. Als gemiddeld cijfer kwam er een 5.4 uit de bus. Kwiek zijn: Dick Sol (secr.), Henny v.d. Meulen (penningm.), Herman boom (jeugdzaken), Wim de Wit. Kwiek-2 draait uitstekend in de tweede klasse. Het Bleiswijkse Combat-2 werd met 8-2 verslagen waardoor Kwiek on geslagen aan kop gaat. Piet Swart won 2x, Kees Vos 3x en invaller Henk Bloks 2x. Kwiek-3, eveneens in de tweede klasse uitkomend, won overtuigend met 10-0 van Vriendenschaar-11 Kwiek-4 heeft het als debutant in de tweede klasse moeilijk. Ditmaal werd met 6-4 verloren van Smash-3 uit Schoonhoven. Henny v.d. Meulen, Herman Simons en Leo Buurman staan hierdoor op de laatste plaats. Van den Berg in het winkelcentrum de Passage. salon aan de Brederolaan. Vooralsnog wordt er niets vermist. Op zondag 8 of maandag 9 oktober had een insluiping plaats aan de Zesde Tochtweg, waarbij diverse goederen werden ontvreemd. Ook werd hierbij een personenauto, BMW voorzien van het kenteken 61-TJ-19, ontvreemd. Ter plaatse werd een bromfiets aangetrof fen, welke bleek te zijn ontvreemd in De Lier. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen voor de aanleg van de omleidingsweg Brugweg-Noord. Overigens kunnen er nog allerlei financiële redenen ko men die de aanleg frustreert. de J.W. Frisoweg weer omgebouwd tot zendstation. Want JOTA is een vast terugkerend gegeven in elk derde weekeinde van oktober. ZEVENHUIZEN - Koffiebar ’t Praat huis in Zevenhuizen houdt vrijdag avond 20 oktober om acht uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat een thema-avond. Het thema is Jij en de gemeente, en le ven in gemeenschap”. Het doel van deze avond is ”hoe kan je getuige zijn”. TTVN-5 uit Nieuwkoop. (Advertentie) te brengen. B anketbakkerij -tearoom-partyservice Van den Berg kan terug zien op een ge- zenden over de radio. slaagd open huis, dat deze week in de De jongens van 12 tot 16 jaar, de ver kenners, zullen ’s middags van twee tot ongeveer half zes achter de zenders te vinden zijn. Ook zij houden zich bezig met andere communicatie-mogelijkhe- den en verdiepen ze zich in de electroni ca. ’s Avonds is het de beurt aan de leiding en de rowans en stam. Deze jongens van 16 jaar en ouder zullen vooral achter de zender te vinden zijn, of ze vermaken zich met de rest van de apparatuur in het clubhuis. Ook zullen bezoeken worden gebracht door en bij scouts van andere groepen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Paginal? I Zoals bekend zijn er plannen in voorbe reiding voor de aanleg van een nieuwe weg, gelegen tussen de Henegouwer- weg en de Middelburgseweg. Realisering van deze weg houdt in, dat op de huidige Brugweg dan alleen nog (doorgaand) fietsverkeer en gemotori seerd bestemmingsverkeer zal plaats vinden. De wisseling van de wacht gebeurde tij dens de laatst gehouden jaarvergade- v.d. Meulen ring van de Waddinxveense tafeltennis- Simons (wedstrijden), Ronald Ver- vereniging. Andere bestuursleden van In Waddinxveen zijn weer vier fietsen gestolen. Het gaat om een groene da mesfiets (Juncker-Gazelle, framenum mer GH 83551), een groene herenfiets (Batavus, groen zadel), een groene he renfiets (Phoenix, framenummer 66651878) en een beige damesfiets (Ba tavus, type Topper). Gevonden werden een zwarte dames fiets (Fongers, framenummer DF55) en een groene damesfiets (Super sport met postcode). In de nacht van zondag 8 op maandag 9 oktober werd getracht in te breken in de kantine van de manege aan de Piasweg. Er werd niets ontvreemd. Mogelijk is men gestoord doordat de hond aan sloeg. Op dinsdag 10 oktober werd aangifte van inbraak in een zuivelwagen gedaan. Uit de kassa werd 1.025,- ontvreemd. Op zaterdag 14 oktober werd vanaf een kapstok in de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum een mintgroen jack (rode binnenvoering) met paars/ rode schouderstukken van 200,- ont vreemd. In de nacht van vrijdag 13 op zaterdag Op het parkeerterrein van de veiling aan de Bredeweg werd zaterdag 7 okto ber tussen 14.30 en 15.30 uur een beige Peugeot 205 aan de linkerzijde aangere den. De Waddinxveense rijkspolitie verzoekt eventuele getuigen van dit on geval, waarbij de veroorzakende be stuurder is weggereden zonder zijn identiteit bekend te maken, met haar contact op te nemen. Op de kruising Staringlaan/Groens- voorde/Weidezoom werd op donderdag 12 oktober een fietser aangereden door een personenauto. De fietser reed vanaf de Staringlaan het kruisingsvlak op en meende voorrang te hebben. Na de aan rijding reed de automobilist zonder te stoppen door. De voorvork van de fiets was ontzet. Op de kruising bij de hefbrug reden op vrijdag 13 oktober twee personenauto’s tegen elkaar. De bestuurder, komend vanaf de Henegouwerweg, reed ver moedelijk te veel links door de bocht richting Kerkweg-Oost. Beide bestuurders verweten elkaar het rood verkeerslicht te hebben gene geerd. Twee getuigen konden de politie wat duidelijkheid geven, daar zij had den gezien dat een van de automobilis ten door rood was gereden. Op de hoek Juliana van Stolberglaan/ Souburghlaan raakten op zaterdag 14 oktober een bromfietser en een auto mobilist elkaar. Lichte materiële schade was het gevolg. Alleen materiële schade was het gevolg van een aanrijding, welke ook op zater dag 14 oktober plaats vond op de Noordkade. Een linksafslaande be stuurder werd ingehaald, waarbij het bekend gevolg. mogelijk is ingevolge de geldende be stemmingsplannen Landelijk Gebied Oost en Brugweg ’80 is het noodzakelijk een nieuw juridisch planologisch kader te ontwikkelen door (onder andere) te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid (een voorbereidings besluit) voorhet gebied, waarbinnen de nieuwe weg kan worden aangelegd. Het exacte aansluitpunt op de Middel burgseweg wordt nog nader bestu deerd. Om een eventuele tracé-aanpas- sing niet uit te sluiten, is in verband hier mede een wat ruime begrenzing opge nomen. MOERKAPELLE - De gemeente Moerkapelle heeft een bedrag van 10.000 gulden gereserveerd voor het la ten vervaardigen van een kunstwerk, nabij de aula van de begraafplaats ’’Westhage”. De commissie van Woonruimtezaken en Sociaal Cultureel Werk ca. heeft op haar vergadering van maandag 9 okto ber de Zevenhuizenaar W. Koetsier uit genodigd. om een uiteenzetting te ge ven over de mogelijkheden van het kunstwerk. Koetsier werd belast met de architec tuur van de aula van de begraafplaats, die anderhalf jaar geleden in gebruik kon worden genomen. Om nu het kunstwerk te laten passen bij de bouwstijl van de aula, fungeert de ar chitect als een soort tussenpersoon tus sen de gemeente en de kunstenaar. Koetsier opperde het idee om het kunst werk van ’’Ettringen tufsteen” te laten maken. Deze steensoort bestaat uit ge plette lagen lava-as, afkomstig uit heel oude vulkanen. Het steen is niet te hard, redelijk goed te bewerken, weinig weergevoelig en qua kleur en materiaal in harmonie met de aula. Het is bovendien betaalbaar, in verhouding met het dure brons. De steensoort leent zich goed voor het ’’hakken” van reliëfvormen, maar min der goed voor een duidelijke belijning van een beeltenis. Als kunstenaar werd de naam Andries- sen uit Reeuwijk genoemd. Een nog jonge kunstenaar, die het werk voor het aangeboden bedrag zou kunnen ver vaardigen. De commissie zal spoedig enkele ruwe idee-schetsen worden overhandigd. Indien binnen de commissie overeen stemming is bereikt kan het voorstel aan de raad worden voorgelegd. Omdat niet iedereen tegelijk kan zen den, is er om dit hele gebeuren heen op zaterdag 21 en zondag 22 oktober een uitgebreid programma gemaakt, ’s Morgens, van 10 tot 12, zullen de wel pen (jongens van 7 tot 11 jaar) op ver schillende manieren met elkaar commu niceren. Er worden berichten overge seind met primitieve hulpmiddelen als vlaggen, maar ook met moderne appa ratuur als telex en natuurlijk het echte WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft in Baarn met 6-4 verloren van Taveba-1 De Waddinxveners slui ten hiermee de eerste competitiehelft af op de voorlaatste plaats. Voor Gerard van Dam, Wim van Wage- ningen en Ronald Verboon dreigt de-’ gradatie als zij in de returns geen beter resultaat behalen. Zaterdag 21 oktober speelt Kwiek thuis tegen het Goudse Vriendenschaar-2. WADDINXVEEN - De rijkspolitie is begonnen met het controleren van bromfietsers. Bij de woensdag 11 oktober gehouden actie - drie motorrij ders van de politie pikten bromfietsers uit het verkeer - werden 25 brom fietsen gecontroleerd. Waddinxveen en één in Gouda een kijkje nemen op donderdag en zater dag. Alle bezoekers kregen een goede in druk van de werkzaamheden in de ban ketbakkerij en de partyservice. Boven dien was het een goede gelegenheid om de ontbijtservice onder ieders aandacht Het eerste jeugdteam van Kwiek won met 6-4 van het Bodegravense BOK-1, dankzij winst van Addy de Wit (lx), j Marco Hoogendam (2x) en Jurgen Rei chard (3x). Kwiek-2 won met 6-4 van Vrienden- schaar-4. Door deze winst staan Leon Bouwman (2x), Martijn Gilhuis (2x) en Jaap de Lange (lx) bovenaan. Kwiek-3 verloor met 7-3 van Vrienden- schaar-5. Kwiek-4 won met 10-0 van Vriendenschaar-11. Carla Loef, Paula Daalhof, Pepijn Janssen en Stefan de Kogel delen de eerste plaats met antennedraad de lucht in te krijgen. Daarna wordt geprobeerd of het moge lijk is met behulp van deze antenne ra- dio-verbindingen te maken. De Pieter Maritz-groep gaat met deze JOTA dus nog letterlijker ”de lucht in”. Op maandag 9 oktober omstreeks 10.00 uur raakte langs de Henegouwerweg een auto te water. De betreffende per sonenauto werd op een aanhangwagen vervoerd. De in de richting van Bos koop rijdende chauffeur had niet be merkt dat in de bocht nabij het gemaal (tussen Waddinxveen en Boskoop) deze personenauto op onverklaarbare wijze van de aanhangwagen was gescho- teh en vervolgens in de sloot belandde. Pas in Alphen aan den Rijn werd de chauffeur hierop opmerkzaam ge maakt. WADDINXVEEN - Tafeltennisver eniging Kwiek heeft in de persoon van Dick Lekx een nieuwe voorzitter. Hij nam de voorzittershamer over van Henk Bloks. Fiscus Of er sprake is van een aantrekkelijk rendement, wordt ook bepaald door de vraag of de fiscus een aandeel opeist van de rentevergoeding. Gelukkig is de situatie op dat punt inmiddels sterk verbeterd. De toegenomen belangstelling voor sparen is waarschijnlijk voor een deel daaraan toe te schrijven. Sinds vorig jaar is voor een gezin waarin naast de ouders twee minderjarige kinderen sparen, maximaal 3.000,- ontvangen rente vrijgesteld voor de in komstenbelasting. Dat betekent dat zo’n 60.000,- kan worden gespaard (bij een gemiddelde rente van 5%) voordat de fiscus in beeld komt. Als het sparen wordt gecombineerd met andere beleggingsmogelijkheden, kunnen de vrijgestelde bedragen nog aanzienlijk hoger uitvallen. Het is in een aantal gevallen zelfs mogelijk - met name als gespaard wordt voor de ou dedagsvoorziening - om gespaarde bedragen op te voeren als aftrekpost voor de inkomstenbelasting. De keuze van de meest aantrekkelijke spaar- en beleggingsmogelijkheden is sterk afhankelijk van de persoonlijke situatie en van de individuele wensen van de klant, zo meent de Rabobank. De bank is bij die keuze een goede ad viseur. Kwiek’s nieuwe voorzitter Dick Lekx (tweede van rechts) neemt de voorzittershamer over van Henk Bloks, van wie hij in aanwezigheid van andere bestuursleden van de Waddinxveense tafeltennisvereniging afscheid neemt. (Foto: Sjaak'Noteboom). r Waddinxveen - ”Het viot” van W. Hofman, welk boek door de volwas sen jury ter gelegenheid van de Kinder boekenweek werd beloond met de Gou den Griffel, is vorige week donderdag in de openbare bibliotheek ook beoor deeld door de Waddinxveense kinder jury. Dit ’’beste kinderboek van 1988” verdiende volgens ’’onze” meisjes en jongens zeker geen Gouden Griffel. Öe kinderen vonden Het Vlot saai, ab soluut niet spannend, heel verwarrend. Van de hak op de tak. Wim Hofman springt veel te snel over van het ene op het andere onderwerp. De sprongen in de tijd zijn veel te groot wat het geheel onduidelijk maakt. Het feit dat het ei genlijk maar over drie personen gaat is saai. De dingen die gebeuren zijn heel ejg overdreven, onwerkelijk. Het Vlot gaat over Wim Hofman tijdens zijn jongensjaren vlak na de Tweede Wereldoorlog. Hij woonde toen in Vlis- stngen dat bijna helemaal verwoest was door bommen. Hij speelde er tussen de puinhopen, werd gepest en ook nog ver- 14 oktober werd ingebroken in de kap- lïefd. -'1“ n- I3e hoofdpersoon, die ook Wim heet, is een echte dromer. Hij fantaseert graag over reizen en heldendaden en dan ver geet hij alles en iedereen. Geïnspireerd door het boek Huckleberry Finn bouwt hij een vlot van aangespoeld wrakhout. Hij wil er een verre reis mee gaan ma ken, maar het vlot zinkt meteen. De kinderen van de kinderjury konden zjch absoluut niet voorstellen dat zij zich zo zouden laten tiranniseren als Wim doet. Daardoor komt het geheel Onwaarschijnlijk over. Veel kinderen begrijpen het ook niet altijd. Sommige kinderen vinden het wel goed geschre ven, maar het verhaal zelf absoluut niet góed. Volgens de kinderen vergeet de schrij ver bepaalde gebeurtenissen af te ver stellen. Ineens heeft hij het er niet meer «ver. Hoe verder je in het boek komt, hoe onduidelijker het geheel wordt. Één kinderjurylid merkt op dat de •hoofdstuktitels niet goed gekozen zijn. Het zijn geen spannende titels, maar ^nietszeggende titels. Ook de titel van 'het boek krijgt de nodige kritiek. Er «wordt maar één hoofdstuk over het vlot Verteld. Dit is te weinig om het hele jftoek zo te noemen, i ■De meeste kritiek hebben de kinderen op de illustraties die ook door Wim Hof man zelf zijn getekend. Om te beginnen jde omslagillustratie. Deze is heel lelijk, heel onduidelijk en heel erg kinderach tig. De kinderen zouden het boek alleen hierom al nooit uit zichzelf meenemen. Ook de illustraties in het boek krijgen veel kritiek. Geen enkel kind vindt ze mooi. De kritiek varieert van ’’vies”, ’’kinderachtig” tot ’’niet reëel”. De kin deren kunnen nauwelijks geloven dat de illustraties getekend zijn door een volwassene. Het lijken eerder kinderte keningen. Bovendien staan er zoveel illustraties in dat het storend wordt. De jury had lie- jver mooiere illustraties gezien of geen illustraties zodat de eigen fantasie meer gaat werken. De bladspiegel is onduidelijk. Aan de ene kant komt dat door al die illustraties overal tussendoor en aan de andere kant doordat iedere bladzijde nog een extra kopje heeft. Op iedere linker bladzijde staat de titel ”het vlot" en op iedere rechter bladzijde staat de titel van het hoofdstuk. Rendement Bij de keuze van een spaarvorm let de klant vooral op twee zaken: hoe snel kan ik over mijn geld beschikken als ik het nodig heb en hoe hoog is de rente? Tot voor kort was het bijna een wetmatigheid dat de spaarrente hoger werd naarmate het geld langer werd ’vastgezet’. En voor een belangrijk deel gaat deze regel nog steeds op. Afhankelijk van het doel waarvoor wordt gespaard, kiest de klant de spaarvorm die het juiste evenwicht biedt tussen rente en be schikbaarheid. Met name grote spaarders hechten steeds meer waarde aan een aantrekkelijk rendement. Zij zoeken manieren van sparen, waarbij een relatief hoog rente percentage samengaat met de mogelijkheid om het geld snel op te nemen. Rekening houdend met deze wensen van de klant zijn nieuwe spaarvormen ontstaan, waarbij ook de hoogte van het gespaarde bedrag invloed heeft op de rente. De Rabobank Rendement Rekening is een voorbeeld van zo’n spaarvorm. Zo lang het saldo 10.000,- of meer bedraagt, geeft deze rekening nu een rentevergoeding van 5,8%, terwijl per kwartaal 25.000,- zonder beper kende voorwaarden kan worden opgenomen. Hoe groot de belangstelling is voor deze mogelijkheid, blijkt wel uit het feit dat er iedere maand gemiddeld zo’n 6000 rekeninghouders bijkomen. Er zijn verschillende redenen om geld apart te leggen. Bij de meeste mensen gaat het om het welbekende appeltje voor de dorst. Gewoon iets achter de hand hebben voor het dagelijkse levensonderhoud. In iets minder gevallen wordt gespaard om te reserveren voor onvoorziene situaties en voor inciden tele grote aankopen, zoals een auto. Een verhoudingsgewijs kleine groep spaart met grote bedragen voor bijvoorbeeld de oude dag of voor de kinde ren, kortom ’voor later’. Voor al deze cliëntenwensen is een breed scala van spaarprodukten waarmee aan de spaarbehoeften kan worden voldaan. Hiervan bleken 8 bromfietsen te veel vermogen te hebben. Daarnaast wer den 4 bromfietsen voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Öeze bromfietsen hadden een vermo gen van meer dan 1,9 Kw Eén van deze vier bleek een 80 cc-mo- torfiets te zijn, welke was voorzien van eèn vals bromfietsverzekeringsplaatje. Deze ’’motor” is inbeslaggenomen. Óp zaterdag 14 oktober werd een 17-ja- nge inwoner van Vught op de Waddinx veense kermis aangehouden op verzoek van de gemeentepolitie Vught. De jon gen, die bij een kermisexploitant werk te, wordt verdacht van diefstal en een inbraak. Door samen te werken met gemach tigde radio-zendamateurs kunnen scouts overal in de wereld via de ether met elkaar communiceren. Iedereen is welkom een kijkje te komen nemen in het clubhuis om te zien hoe scouts hun grenzen kunnen verleggen. Tijdens dit weekend staat er naast het clubhuis een hoge, door de scoutingle- den gepionierde, toren waarin de anten nes bevestigd zijn. In het clubhuis staat de radio-apparatuur van de amateur op gesteld. Als er radiocontact is met een ander JOTA-station, worden de gegevens ge noteerd en het gesprek kan beginnen. Op de plaats van het station wordt een vlaggetje in de landkaart geprikt. Zo komen er na verloop van tijd steeds meer vlaggetjes op de kaart.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 27