BOUWKEET IN BRAND Oude Citroëns van W’veners Geen extra huizen voor Waddinxveen F ■Po s» Op de RAI in Amsterdam Nieuwe loods Boers Holland Volkstuinders vergaderen Iriscopie in De Boog Aandacht voor basis educatie in Waddinxveen CDA: Extra huizenbouw in W’veen MOS EN SPETTER PIANO’S -7 OPEL Concert van Immanuel- kerkkoor Een boekenbon? INRUIL - FINANCIERING - VERHUUR - LEASING ONDERWEG 8 - WADDINXVEEN - (018 28) 15155 boekhandel veldwijk Vernieling Diefstallen Asfaltering Aanrijdingen Schade aan uw auto vereist r"ZV deskundige jW reparatie. |y°c”fl Patat-mét Werkwijze Voet Woninginbraken Geopend van 9.00-1800 uur. Donderdag koopavond. «rrrni GM Pagina 13; TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE Dit is er aan de handDe nieuwe Opel- Spotlight is uit. Misschien heeft u ’m al ontvangen. Hij staat boordevol nieuws over Opel in de jaren ’90. Met de nieuwe Calibra. De 24-kleppen techniek van de Senator. De sublieme 92-modellen Waddinxveen van de Corsa, Kadett en Omega. En natuurlijk de ra zendsnelle Vectra 200016-klepper. Geen detail wordt u onthouden. De Opel- Spotlight 90 is van voorbumper tot uitlaat kompleet. HoewelKijk voor de zekerheid nog even na of pagina 17 niet ontbreekt. Want die pagina is geldwaard. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF d El OFFICIEEL OPEL DEALER Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 oktober 1989 aan de Zuidplaslaan bij in aanbouw zijnde woningen. NIET SEIZOENGEBONDEN! PASSAGE 53 - TEL. 12620 Auto van Velde i ISUZU T I I i WADDINXVEEN - Zaterdag 21 oktober zijn de Waddinxveense vrijwil lige brandweer en de rijkspolitie uitgerukt voor een brandende bouwkeet ZEVENHUIZEN A12 HEEFTU 'M AL GEZIEN? POLITIENIEUWS BOSKOOP ALPHEN houden plm. 2,- ofwel de koopkracht van één forse zak patat met minder”. ”Dat ”mét” blijft zelfs achterwege als wij de, op basis van de besluitvorming in 1985, voorziene verhoging van de CA1- tarieven niet meerekenen. Formeel doen B. en W. thans nog geen voorstel daartoe. Wij willen alvast, als schot voor de boeg melden, dat wij zullen pleiten voor pas op de plaats ten aanzien van deze tarieven. 2 w UI X -1 UJ WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Op de voor de tweede maal in het Amsterdamse RAI gehouden Histo- car, een tentoonstelling van klassieke automobielen, kwamen ook twee oude wagens uit Waddinxveen. Ze stonden met zeven anderen in de stand van de Citroen Club Neder land. De zwarte auto op de foto is de Trac tion Avant II B Normale (bouwjaar 1953) van Nico van Leeuwen, de eige naar van Garage Van Nielen aan de Kerkweg-West. linksaf en werd aangereden. De fietser werd met diverse verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis vervoerd. Een bestuurder van een vrachtwagen, die op dinsdag 17 oktober het veilingter- rein van de Bredeweg wilde afrijden, zag een mini-personenauto over het hoofd. De grote achterwielen van de aanhangwagen van de vrachtwagen zorgden voor flink wat schade aan de kleine personenauto. Hiervan zijn de Een autobezitter heeft aangifte gedaan van vernieling van zijn auto. In de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 oktober is zijn op de Weremeus Bunninglaan ge parkeerde voertuig met een verfsoort overgoten. Een op de Dorpstraat geparkeerde auto liep op donderdag 19 oktober schade op doordat uit een langsrijdende witte be stelbus een colaflesje werd gegooid. De dader bleef onbekend. nomen. In de avond van woensdag 18 oktober vonden kort na elkaar een drietal aan rijdingen plaats op diverse lokaties van de rijskweg A 12. In alle drie de geval len werd in file gereden waarbij achter opkomende voertuigen te laat tot stil stand kwamen voor afremmende au to’s. Eén van de voertuigen sloeg zelfs over de kop waarbij de bestuurder met de schrik vrij kwam. Diverse voertuigen moesten worden weggetakeld. In de periode tussen dinsdag 17 en woensdag 18 oktober vond een doorrij den na aanrijding plaats op de Kerk straat. Een gearkeerde auto werd door een onbekend gebleven tegenpartij be schadigd. WADDINXVEEN - In Waddinxveen mag volgend jaar geen extra hoe veelheid vrije sectorwoningen gebouwd worden. Dat is door het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland en het ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer bepaald. Met dit besluit werd op het gemeentehuis al rekening gehouden, omdat Waddinxveen al mee heeft gebouwd dan het streekplan Zuid-Holland/Oost toelaat. Een bewoner van de Tweede Bloksweg heeft aangifte van diefstal van een groene PTT buiten-brievenbus gedaan. De diefstal werd in dé nacht van zater dag 14 op zondag 15 oktober gepleegd. Een maand eerder is van de man ook al een brievenbus gestolen. Van een in de fietsenstalling van het NS- station Waddinxveen gestalde fiets werd op maandag 16 oktober een com plete kettingkast gedemonteerd. Inde nacht van woensdag 18 op donder dag 19 oktober is getracht in te breken in een op de Peuleyen geparkeerde per sonenauto. In het slot van het rechter portier werd achtergebleven stukje ij zerdraad gevonden. Het was niet gelukt het portier te openen. In de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 oktober is vanaf de leplaan een zwarte Puch Maxi weggenomen voor zien van het verzekeringsplaatje LJW 422. Een paar weken geleden is een groot deel van het veilingterrein aan de Bre deweg voorzien van een nieuwe laag as falt. Tegelijkertijd zijn er rondom het kantoor een aantal parkeerplaatsen bij gekomen. Hierdoor was het noodzake lijk de entree van het kantoorgebouw aan te passen: de aanwezige struiken hebben plaats gemaakt voor bloembak ken die inmiddels voorzien zijn van ver schillende bloeiende laagblijvende ge wassen. WADDINXVEEN - In het kader van de reeks gezondheidslezingen van de Waddinxveense natuurgeneeskundige Frea Plantinga behandelt ze volgende week dinsdagavond 31 oktober om kwart over acht in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan de irisco pie. De toegangsprijs is ƒ5,-. Ondanks het feit dat de oogdiagnose (of iriscopie) in haar huidige vorm al 100 jaar ruim bestaat en in haar "oervorm” al zo oud is als de mensheid, bestaan er helaas nog vele misverstanden, ver keerde meningen en vooroordelen over, zowel bij patiënten als bij profes sionele geneeskundigen, therapeuten en paramedici. Er is afgelopen week aangifte gedaan van een doorrijden na aanrijding. Het feit is vermoedelijk al op zaterdag 14 oktober gepleegd op de parkeerplaats van de voetbalvereniging Be Fair. Ter wijl de wagen daar geparkeerd heeft ge staan werd er een deuk in een portier gereden. Doordat er geen voorrang verleend werd ontstond op maandag 16 oktober een aanrijding op de kruising van de IJs- ermanweg/Beijerincklaan/Tweede Bloksweg. De tweede personenauto’s die bij de aanrijding betrokken waren liepen zodanig schade op dat verder rij den niet mogelijk was. Ér moest een ta kelwagen aan te pas komen. In de middag van dezelfde maandag reed een voeruig op rijksweg A12 tegen de vangrail in een poging een aanrijding met een naar links komende vrachtauto te voorkomen. De vrachtwagenbe stuurder moest in verband met een weg versmalling van rijstrook veranderen en zag daarbij de naast hem rijdende per sonenauto over het hoofd. Bij een aanrijding op de Esoornlaan bij de Jan Dorrekenskade West werd een fietser gewond. De man reed over de Esdoornlaan in de richting van de lep laan. Op het moment dat een bromfiet ser hem wilde inhalen sloeg de fietser 33 o m a S Z x De brandweer was de brand binnen een kwartier meester. Twee gasflessen, die bij de brandende keet stonden, werden door de spuitgasten afgekoeld. Een tweedé bouwkeet werd van de vlammen gered doordat een terreinwa gen van de verkeersgroep deze keet wegsleepte. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een oververhitte kachel. Later op de dag is de brandweer nog maals uitgerukt. Ditmaal betrof het een vuurtje tussen de loodsen van de hout- kentekendelen wegens de schade inge- opslag nabij het NS-station Waddinx veen. Vermoedelijk hebben spelende kinderen de hand gehad in dit vuur. Wl| WEL1WW Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk ’’Maar als we ons werkelijk willen open stellen en met een onbevooroordeelde geest kijken naar deze vorm van diag- nostiseren, zullen we ontdekken hoe fantastisch de ’’wereld van het oog” is”, aldus de Waddinxveense. Het oog bepaalt voor een groot deel de uitstraling van een persoon; hij wordt vaak beoordeeld op zijn oogopslag, hoe hij uit z’n ogen kijkt, of zijn ogen glan zen of dof zijn zoals bij ziekte en ver driet, of er tranen in de ogen staan ten teken van emoties, en of hij bloedar moede heeft. In heel oude Chinese en Griekse culturen hoorden de ogen altijd bij de totaaldiagnose. Na vele onderzoeken werd in 1670 de eerste iriskaart bekend, getekend door de Duitser Philippus Meyens. Overi gens loopt Duitsland met de zoge naamde alternatieve therapieën toch al sinds jaren voorop in Europa en de meeste worden via ziekenfondsen ver goed zonder dat de therapeut persé arts moet zijn (er zijn daarvoor gedegen op leidingen met dezelfde kwaliteitsstan daard als in Nederland). De daarna ontwikkelde iriskaarten, of topografieën, zijn in de loop der tijd verfijnd en aangevuld op basis van ja renlange onderzoeken èn ervaringen. WADDINXVEEN - De volkstuinders- vereniging Ons Genoegen houdt op donderdag 2 november om 20.00 uur haar jaarlijkse ledenvergadering in ho- tel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Voor de pauze zal het bestuur haar jaar stukken overleggen, waarin ook aan de orde komt het niet doorgaan van een complex aan de Kanaaldijk waarover al vier jaar met de gemeente wordt ge praat. Na de pauze zal een van de leden een uiteenzetting geven over het bestrijden van ongedierte. Wie interesse heeft in volkstuinen en nog niet beschikt over een tuin is van harte welkom op deze avond. In het nieuwe seizoen zijn er namelijk nog en kele tuinen vrij. Wie deze avond niet kan en toch een tuin wil kan de secretaris bellen (tele foon 01828-12739). WADDINXVEEN - Zoals bericht zal Waddinxveens onderwijswethouder Karei van Soest volgende week dinsdag middag om drie uur in het gemeentehuis van dit Gouwedorp de opening verrich ten van de reizende tentoonstelling ’’Basiseducatie in beeld gebracht”. De Stichting Volwassenen-educatie Midden-Holland ’’Roosje Vos” heeft deze tentoonstelling samengesteld. Beelden en teksten vormen één geheel en laten zien wat leren voor volwasse nen betekent. De expositie is tot 22 november te be zichtigen in de hal van het gemeentehuis Waddinxveen en zal daarna door de an dere Midden-Holland gemeenten rei zen. Eerst is er in de trouwzaal van het ge meentehuis een informatie-bijeen- komst over basiseducatie. Daarover zal voorlichting worden gegeven door me vrouw R. Boogaard en mevrouw R. van Pelt van de Stichting Volwassenen-edu catie Midden-Holland ’’Roosje Vos” en door de heer K. Knol van het Regionaal Educatief Centrum (REC), waarbij ge legenheid wordt geboden tot het stellen van vragenDaarna is er de opening van de fototentoonstelling ’’Basiseducatie in beeld gebracht” door wethouder Van Soest. Bij de invoering van de basiseducatie leek: ”Per maand vragen wij per huis- iun augustus 1987 is er veel veranderd. De bestaande situatie binnen De Bon- kelaar kon door de regelgeving voor de basiseducatie niet ongewijzigd blijven. De afgelopen twee jaar is er gewerkt aan een nieuwe opzet van het lesgeven; dit is niet altijd even vlekkeloos verlo pen. Er is nu een nieuwe start gemaakt in een andere accommodatie en wel in het cul tureel centrum De Boog. WADDINXVEEN - Het koor van de hervormde Immanuëlkerkgemeente geeft vrijdagavond 27 oktober om acht uur een gratis toegankelijk concert. Aan de uitgang is er wel een collecte ter bestrijding van de kosten van de uitvoe ring in het kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan. ,Op het programma van het Immanuël- koor staan Psalm 117 van Telemann (koor, strijkers en orgel), Geistliches Lied van Brahms, Dextera Domini van Rheinberger en Ave Verum van Elgar (koor en orgel), Cantique de Jean Ra cine van Fauré en 3 liederen van Oomen (koor en piano, sopraan en fluit). De medewerkenden zijn Hannie Slin gerland (sopraan), René Melisse (fluit), Liesbeth Kleinhaneveld (viool), An neke van Schie (viool), Hanneke van Schie (cello), Petra Slagman (piano) en Joke Alblas (orgel). Hannie Slingerland en René Melisse zullen een recitatief en aria uit een can tate van Telemann ten gehore brengen en René zal een fluitsolo van Fauré spe len. Ook de strijkers zullen een inter mezzo verzorgen zodat we er een heel afwisselend programma van kunnen maken. CDA-fractievoorzitter Jan Hielema gaf verder als zijn mening dat van de Wad dinxveense burgers in 1990 een lichte beperkte lastenverzwaring mag worden gevraagd. ”Een verhoging, afhankelijk van het soort huishouden, van zo’n 20,- tot 25,- op jaarbasis mag je toch niet on overkomelijk noemen. Zeker niet ge zien het terughoudend tarievenbeleid van de laatste jaren en de mogelijkheid tot kwijtschelding voor de lagere inko mensgroepen”, stelde hij een verge- De werkwijze voor een diagnose is als volgt: 1Éérst wordt de kleur van de iris, of re genboogvlies, bekeken: dit zegt veel over de erfelijke zwakten en de geaard heid van de cliënt; 2. De vorm van de pupil geeft informa tie over het zenuwstelsel en eventuele rugafwijkingen of wervelverschuivin- gen; 3. De gekartelde ring rond de pupil, die ca. 1/3 van het totale irisveld in beslag neemt, zegt het één en ander over de spijsvertering; 4. De structuur- en kleurveranderingen in het overige deel van de iris vertelt ons iets over klachten, die bezig zijn te ont wikkelen, of die zich al ontwikkeld heb ben; 5Als laatste kij ken we naar het oogwit is het wit of roodbeaderd? Na deze uitgebreide beoordeling heeft de iriscopist inzicht gekregen in de kwaal van de cliënt, maar ook in zijn ge aardheid, zijn erfelijke sterkten en zwakten, en zelfs zijn ’’aangekweekte” zwakten. Door dit inzicht kunnen ont wikkelingen van klachten en ziekten in een zeer vroeg pre-klinische fase) vastgesteld worden, zelfs ruim voordat de symptomen naar buiten komen! Een handicap om deze diagnosevorm voor waar aan te nemen is, dat in deze pre-klinische fase via allerlei soorten klinische onderzoeksmethoden geen af wijkingen gevonden worden; deze zien we dan als het feitelijk al te laat is en de ziekte zich al duidelijk heeft gemanifes teerd. Dat kan betekenen dat men de iriscopi- sche informatie laat voor wat die is, zo dat men het ’’erop aan laat komen”. Een 24-jarige Rotterdamse medewer ker van het transportbedrijf Boers aan de Bredeweg werd op maandag 16 okto ber gewond toen hij werd aangereden door een vorkheftruck. Door onbe kende oorzaak reed de bestuurder van de vorkheftruck over de voet van de me dewerker. De laatste is met letsel aan de voet overgebracht naar het ziekenhuis. WADDINXVEEN - CDA-fractievoor zitter Jan Hielema vindt het niet on denkbeeldig dat Waddinxveen de vraag voorgelegd krijgt om mee te helpen ex tra woningen in dit Gouwedorp te bou wen ter leniging van de huisvestings nood in de provincie Zuid-Holland. Hij zei dit in zijn algemene beschouwin gen over de begroting voor 1990 van de gemeente Waddinxveen. Jan Hielema: ”Op eens zijn wij tot de ontdekking gekomen dat er de ko mende jaren in de Randstad nog 1 mil joen woningen gebouwd moeten wor den, waarvan een groot gedeelte in Zuid-Holland. Al tien jaar wordt er gediscussieerd over de locatie Leiderdorp-Zoeter- woude die zo’n 20.000 woningen zou moeten omvatten. Beseffen wij wel dat het thans in één klap om zo’n 10 ”Lei- zo’s” gaat in de jaren ’90, bij voorkeur gelegen aan spoorlijnen”, aldus Jan Hielema. ”De uitvoering van het rijks- en provin ciaal beleid zal ongetwijfeld gevolgen hebben voor Midden-Holland. Na jaren van provinciaal gemopper over onze (bescheiden) groei, zou het wel eens kunnen gebeuren dat Waddinxveen ge vraagd wordt om mee te werken aan een deel van de oplossing”. Zullen wij in Waddinxveen in staat zijn een antwoord te geven op de behoefte aan sociale wo ningbouw en ouderenhuisvesting, ook onder een ander subsidieregiem?” De nu vastgestclde regeling geldt vooi één jaar. In heel Midden-Holland mo gen er 520 extra woningen worden ge bouwd. De nieuwe reeks woningen heeft te maken met de sterk toegeno- men woningbehoefte in de provincie} Zuid-Holland. Tot het jaar 2000 moei ten er 42.000 extra woningen worden neergezet. - - Dit zijn de twee oude Citroëns uit Waddinxveen, die in Amsterdam te zien waren op de Histocar. Het feit dat Waddinxveen geen extra vrije sectorwoningen mag bouwen in 1990 steekt schril af tegen de mogelijk heden van omliggende gemeenten. Zo mag Gouda 216 extra woningen bou- I wen, krijgt Zevenhuizen er 29 bij en kan De afgelopen week is de politie Wad dinxveen voor het eerst in de donkere najaarsdagen weer geconfronteerd met een serie inbraken in woningen. De eerste melding betrof een poging tot inbraak in een woning aan het Zuring- veld. Hier werd tussen zondag 15 en dinsdag 17 oktober een lichtkoepel ge demonteerd op een garagedak. Voor zover na te gaan is men niet binnen ge weest en werd er ook niets vermist. In de avond van vrijdag 20 op zaterdag 21 oktober werd melding gemaakt van in totaal vier woninginbraken. Ingebro ken werd in percelen op de Mauritslaan en de Van Waldeck Pyrmontstraat. In alle gevallen werden de woningen aan de achterzijde benaderd waarbij ra men of deuren werden geforceerd. De daders wisten bij deze inbraken beslag te leggen op geluidsapparatuur (tuner, versterker, cassettedeck), een cd-speler en een kleurentelevisie. Twee huiseigenaren konden nog niet opgeven wat er ontvreemd was. De technische recherche heeft een onder zoek ingesteld. WADDINXVEEN - Het transportbe drijf Boers Holland BV, gevestigd ach ter de tuinbouwveiling aan de Waddinx veense Bredeweg - heeft onlangs haar nieuwe loods in gebruik genomen. Naast het reeds bestaande fraaie kan toorpand is een moderne bedrijfshal verrezen. De temperatuur en lucht vochtigheid kan hier op het - voor de te transporteren produkten - juiste niveau worden gehouden. Tevens zijn er een flink aantal koelcellen in de hal aange bracht. In tegenstelling tot de oude situatie vindt de goederenstroom nu volledig in de hal plaats; er worden geen produkten meer buiten gelost of geladen. De aan voer van produkten gebeurt aan één zij de: de chauffeurs krijgen te horen bij welke van de 9 dockshelters zij kunnen lossen. Het halpersoneel zorgt dan voor de in terne distributie. Het aangevoerde pro- dukt wordt verreden en geplaatst bij één van de 18 uitgangen of in een afde ling waar het produkt overgepakt wordt. Ook de transportmiddelen zijn aange past aan de verbeterde goederen stroom. De heftrucks zijn verdwenen en vervangen door geluidsarme elektrische palletheffers. De lichte (geel met zwarte dak) auto is een AMI 6 Comfort (bouwjaar 1962) van Hans Tacq, redacteur van I het clubblad van de Citroen Club Ne- j derland en wonende in de Zuidplas. De Citroen Club Nederland is een ge- I zelligheidsvereniging met ongeveer 400 leden verspreid over het hele land, en staat open voor bezitters van Citroëns van ieder bouwjaar en type. Nadere informatie kan men hierover verkrijgen bij Hans Tacq (tel. 01828- I 15583). Het Gouwedorp, druk bezig met het Moerkapelle rekenen op 3 extra wonin} volbouwen van de woonwijk Zuidplas gen in de vrije sector. en het ontwikkelen van woningbouw- plannen in de renovatiegebieden Dorp straat en Brugcentrum, richt nu de aan dacht op Zuidplas-extra. Dat is het van Van Leeuwen BV aan de Piasweg aangekochte gebied, waar over een kleine vijf jaar verder gebouwd zal moeten gaan worden. De grondaan koop is eerder al door de provincie Zuid-Holland goedgekeurd, maar over het bebouwen van deze ’’schil” aan Zuidplas is nog volop bestuurlijk over leg nodig.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13