Plezier in schilderen PvdA wil meer samenwerkings scholen VVD pleit weer voor her- en bijscholing Fractievoorzitter Jan van Wijk geeft weer profilering: WD-fractieleider Maria Wientjens: Liberalen voor particuliere peuterspeelzalen Lampionnen optocht van Zonnig Zuid Fietspaden zonder drempels Meer tijd voor betalen van lesgeld Mes in advies bureaus? Collecte Brandwonden Stichting PvdA: Avond openstelling een succes Loterij van De Paddestoel Geluidsarme glasbakken Aleid Abels en Ton van Steenbergen geven les Welzijn Pretbad VVD Woubrechtserf Discotheek Combinatie Voorlichting Verplicht I I mi I 1 4a Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 oktober 1989 1 i Hele PCW -fractie I voegde ze er aan nog aan toe. lingen. Het Overlegorgaan Werkgelegenheid i i WADDINXVEEN - De Waddinx- veense PvdA-fractie heeft vraagte kens gezet achter de hoeveelheid adviesbureaus die het college van B. en W. inschakelt voordat er be leidsbeslissingen genomen kunnen worden. Zo is regelmatig in de afgelopen ja- ren gebruik gemaakt van externe adviesbureaus voor het winkelcen trum; voor het zwembad; voor het verkeer in Waddinxveen en voor openbare werken door de Gront- mij en de Heidemij. ”Zou het niet mogelijk zijn, dat het college geadviseerd wordt door het interne managementteam, eens op een rij zette hoeveel ons dat de laat ste jaren nu gekost heeft en of het niet mogelijk is voor dit geld ie mand of meer mensen aan te trek ken”? vroeg de PvdA-fractievoor- zitter Bep Vermeij zich af. t l Brandwonden Stichting in de week van 31 oktober tot en met 4 november. Zij werden verrast met de prima outil lage van het lokaal. Het plezier in het werk wordt vergroot, nu zij kunnen werken aan de splinternieuwe tekenta fels. i i De fraktie van de VVD vindt dat de ge meente mee moet werken aan de ver huur van lokalen voor peuterspeelzalen aan deze particulieren. WADDINXVEEN - Zaterdagavond, aan het slot van een driedaagse bazar die donderdagavond geopend werd door welzijnsambtenaar J.H. Eling, is de trekking gehouden van de door de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel gehouden jaarlijkse bazar. De uitslagen zijn: le prijs: 714 (tuinset), 2e prijs: 688 (boot) en 3e prijs: 786 (le- vensmiddelenmand) Het sjoelen werd gewonnen door de he ren Kersbergen (148 punten), Tawan- kotta (140 punten) en Taktor (121 pun ten). De naam van de beer is ’’Snuitje” en werd door niemand geraden. De beer is per opbod verkocht. Het eerste begin om te komen tot een Centrum voor Kunstzinnige Vorming is er volgens de VVDDit betekent tevens een gewijzigde doelstelling voor het so- ciaal-cultureel werk. Dat De Bonkelaar jongerencentrum wordt met onder an dere een popgebeuren vinden de libera- van deze lessen. Gevorderden, maar ook mensen die pas beginnen met teke nen en schilderen, werken hier enthou siast en in een ongedwongen sfeer met uiteenlopende materialen en in allerlei technieken. Wegen voller in Waddinxveen Pagina 19 -z len een goede zaak. Jongeren in Wad dinxveen hadden tot nu toe niet zoveel mogelijkheden tot vertier. Het plan voor kinderopvang heeft de raad nog niet bereikt. Maria Wientjes: ’’Ondertussen moet het zeer goed lo pende Gastouderproject wel door kun nen gaan, nu zij voor 1990 geen rijks- subsidie meer ontvangen”. WADDINXVEEN - In de algemene beschouwingen over de gemeentebe groting voor 1990 heeft fractievoorzitter Bep Vermeij met genoegen vastgesteld dat de avondopenstelling van de sectie burgerzaken op de gemeentesecretarie een groot succes is, ’’want wij herinne ren ons nog heel goed hoe secptisch er tegen dit PvdA-voorstel werd aangeke ken. ”Wat betreft de invoering van drie ta rieven voor de reisdocumenten vindt onze fraktie, dat dat niet winstgevend mag zijn. Wij stellen het college voor om in de "piekmaanden” een hoger ta rief te vragen en in het voor- en najaar een lager tarief. Daarbij worden de ex tra inkomsten van 10.000,- op de be groting geschrapt”, aldus de PvdA. WADDINXVEEN - ”De hele PCW-fractie weet zich in haar handelen gebonden aan het gezag van de Bijbel, van kaft tot kaft”. het heden als de toekomst. Bovendien worden daarin de normen aangegeven voor het terrein groting voor 1990 over zijn politieke waarop de gemeenteraad zeggenschap heeft, hebben te denken, te spreken en te doen of te laten”. PCW-fractievoorzitter Jan van Wijk stelde dat het tot op heden gevoerde ge meentelijke beleid, dat in de begroting nauwelijks naar voren komt, zal moeten worden geconcretiseerd. ”Het nieuwe pretbad, de opening van een discotheek, een drastische aanpak van de milieu-problematiek, het cen trum voor kunstzinnige vorming en an dere zaken/bedrijven zullen hun, ook fi nanciële, stempel drukken op het toe komstig uitgavenplaatje en daarmee te vens op het toekomstige beleid”, aldus Jan van Wijk. ”Een aantal van deze en andere zaken funktioneert volgens de VVD met vol doende. "Welke mogelijkheden ziet het college om aan dit overleg meer inhoud te geven, zodat het een wezenlijke bij drage kan leveren aan het oplossen van de knelpunten in de werkgelegenheid? Wij zouden graag zien dat in dit overleg ook een vertegenwoordiger van het Ge westelijk Arbeidsbureau wordt opgeno men”. WADDINXVEEN - In Waddinxveen neemt de verkeersdrukte nog steeds toe, VVD-fractievoorzitter Maria Wientjens-van der Velden. ”De wegen worden voller, de verkeersveiligheid minder. Klachten over bijna- ongelukken nemen toe. En nog steeds wacht de raad op het volledige ver keerscirculatieplan. En in de tussentijd? Wordt er dan niets gedaan? Ja wel, een drempel hier, een druppel daar”. Fractievoorzitter Maria Wientjes-van der Velden herinnerde eraan dat de fraktie van de VVD al jaren pleit voor samenwerkingsonderwijs. ’’Hopelijk zien nu ook de schoolbesturen het nut en de noodzaak daarvan in”. Ze stelde dat de definitieve huisvesting van alle scholen in Waddinxveen inmid dels een feit is. Een feit is ook, dat een aantal van deze scholen alweer uit hun jasje zijn gegroeid en hun toevlucht moeten nemen tot noodlokalen. Met name in de wijk Zuidplas zal het basis onderwijs in de komende jaren een fors aantal noodlokalen nodig hebben. ’’Omdat voor de VVD de kwaliteit van het onderwijs voorop staat, zijn wij wei nig gelukkig met deze ontwikkeling. Wij willen er dan ook bij het college op aandringen om, door middel van over leg met de andere schoolbesturen, te» komen tot de stichting van een samen werkingsschool voor het basisonderwijs’ in de wijk Zuidplas (bijvoorbeeld in de ’’schil”). Een dergelijke school zal vrij-; wel zeker wel in aanmerking komen voor permanente huisvesting. Een be ter alternatief, dan jarenlange huisves-’ ting in noodlokalen”. en gezamenlijk een Christelijke ge meentepolitiek voorstaan, waarbij op elk onderdeel van het gemeentelijke be leid rekening wordt gehouden met de normen van Gods Woord. Kort gezegd: de hele PCW-fractie weet zich in haar handelen gebonden aan het gezag van de Bijbel, van kaft tot kaft”. ’’Maar het zijn druppels op een gloeiende plaat. Een groot integraal plan ontbreekt. En dan blijkt dat deze ad hoe oplossingen soms weer tot ge vaarlijke situaties leiden, zoals bij de nieuwe oversteekplaats in de Kanaal straat”. ’’Kortom, op deze wijze geld investeren in oplossingen is niet de oplossing. Wanneer kunnen wij nu echt een goed deskundig advies voor geheel Waddinx veen tegemoet zien?”, besloot Maria Wientjens. Deze zomer uitten de bewoners van het Woubrechtserf voor het eerst hun klachten over de gevaren in hun woon- straat-zonder-voetpad. Vooral toen na het doortrekken van het erf naar de Joke Smithoeve bleek dat het aantal verkeersbewegingen behoorlijk was toegenomen. In een vorige maand ver stuurde brief hebben ze hun bezwaren nog eens herhaald. De situatie op het WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 27 oktober om zeven uur wordt door de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid de lampionnenoptocht in de St. Victorwijk gehouden, die op vrij dagavond 13 oktober niet is doorgegaan vanwege het slechte weer. Mocht het weer wéér van dien aard zijn, dat het niet verantwoord is om rond te Ze denkt daarbij onder andere aan cur sussen in de scholengemeenschap ”de Wadde”, zoals destijds de cursus ver- koopkunde. "Is het college van mening dat een dergelijke aanpak - naast een re gionale aanpak - een bijdrage kan leve- Woubrechterf was ook voor de PvdA- ren voor het vervullen van vacatures?” raadsfractie aanleiding er in te duiken. ’’Principieel zijn wij tegen het opstellen van gemeentelijke instelling op zonda gen en het subsidiëren van die instellin gen welke hun activiteiten op deze dag plegen uit te oefenen. Principieel, maar praktisch, met name tegen de achter grond van de zeer actuele discussie over ’’discodoofheid” en ’’discovandalisme” zijn wij tegen de komst van een disco theek in Waddinxveen”. ”De praktische invulling van ons beleid heeft tevens tot gevolg dat wij de finan ciële consequenties van het ’’nieuwe” zwembad en het Centrum voor Kunst zinnige Vorming zeer zwaar inschatten. De gevolgen van het een en ander moe- WADDINXVEEN - Diverse drempels in de fietspaden in de wijk Zuidplas zijn door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven verlaagd. Dat is gedaan na klachten van bewoners, die hu:» grieven overigens ook hadden geuit in de eerder dit jaar gehouden enquete van de PvdA-raadsfractie in de wijk. Toen PvdA-fractievoorzitter Bep Ver meij daarover in de rondvraag van de raadsvergadering vragen stelde bleek uit het antwoord van verkeerswethou der Paul van Schie (CDA) dat de klach ten van de fietsers zouden worden ver holpen. Het karwei heeft ongeveer 6.000,- gekost. De nu verlaagde obstakels, die met veel minder problemen genomen kunnen worden, werden destijds na advies van de verkeersafdeling van de ANWB neergelegd. De drempels die nog pro blemen kunnen opleveren zullen bij ko mende herstratingswerkzaamheden al- -lemaal onder handen worden genomen. Het Woubrechtserf in de Zuidplas zou - als de omwonenden daar mee instem men - kunnen worden aangemerkt als 30 km-gebiedOp de straat worden stre pen getrokken, zodat er een visueel trottior voor spelende kinderen onstaat. Voorts is de aanleg van drempels voor zien om het autoverkeer tot een lagere snelheid te dwingen. Die profilering gaf PCW-fractievoorzit ter Jan van Wijk tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebe- waarbinnen wij, ook --J groeperingen, een samenwerkingsver band van Hervormde Kiesvereniging, SGP, GPV en RPF. Zoals bekend heeft de christen-democratische wethouder Paul van Schie deze en vorige maand al een paar oproepen aan de stemmers op de Hervormde Kiesvereniging gedaan niet alleen landelijk CDA, maar ook plaatselijk CDA te gaan stemmen. Jan van Wijk: ’’Duidelijkheid en het af leggen van verantwoording zijn twee pijlers waarop wij tijdens algemene be schouwingen plachten aan te geven, welke koers de PCW-fractie voor ogen staat. Thans komt daarbij dat al direct na de verkiezingen voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal in dit huis in het openbaar gesproken is over de raadsverkiezingen 1990 en bovendien in een ander verband de strijd om de ’’gunst” van de kiezer kennelijk begon nen is”. "Zodoende kunnen er voldoende leer lingen op de scholen blijven en is kwali tatief goed onderwijs van individueel la ger beroepsonderwijs tot voorberei dend wetenschappelijk onderwijs in Waddinxveen aanwezig, voor alle jonge inwoners”, aldus de PvdA. In de nota begrotingen van B. en W. staat volgens de PvdA dezelfde zin over het voortgezet onderwijs als vorig jaar: ”Het handhaven en versterken van de verschillende vormen van voortgezet onderwijs zijn daarbij ons uitgangs punt”. ”Wij dringen nu voor de derde maal in de algemene beschouwingen (dat wil zeggen in 1987,1988 en nu 1989) aan om dit soort adviezen ook te vragen aan ’’kwetsbaren” in onze gemeente, zoals leerlingen van basisscholen, medezeg genschapsraden, (brom)fietsers van bij voorbeeld van HAVO/Atheneum en De Wadde en van oudere weggebrui- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een deel van de ouders van leerlingen van 16 jaar of ouder in het voortgezet (spe ciaal) onderwijs heeft de acceptgiro kaart voor het voldoen van het lesgeld door een te late verzending niet tijdig ontvangen. De informatiseringsbank zal nu de rappel-acceptgirokaarten veertien dagen later verzenden dan was voorzien. In opdracht van de informatiserings bank biedt het rijkscomputercentrum de acceptgirokaarten waarmee de ou ders het wettelijk verschuldigde lesgeld van 1030 gulden moeten voldoen, aan de PTT ter verzending aan. In totaal worden 415.000 acceptgirokaarten ver zonden. De verzending gebeurt in fa sen. In elke fase wordt de uiterste be- taaldatum op de acceptgirokaart aange past. Een deel van de acceptgirokaarten heeft de ouders te laat bereikt. Het ge volg is dat er bij dat gedeelte van de kaarten een periode van ongeveer tien dagen (in plaats van de normale zeven tien dagen) ligt tussen ontvangst en ui terste betaaldatum. Voor de ontvangers is deze periode dus te kort. Daarom heeft de informatiseringsbank de-volgende maatregel genomen. Met het verzenden van de rappel-acceptgi- rokaart wordt veertiendagen gewacht. Zodoende krijgen de ouders om wie het hier gaat, extra tijd om het verschul digde lesgeld te voldoen. ”Als het over de Bijbel gaat, vinden ve len dat deze er alleen maar is voor het leven van het ’’daar en straks” en slechts aan de orde komt binnen de kerkmuren of in het prive-kader. De PCW vindt dat echter niet, want Gods Woord geeft naar onze mening houvast voor zowel ”De PCW is, zoals u weet, een combi natie van vier partijen, die alle hun ei gen identiteit hebben. Belangrijker is vii echter dat deze partijen ieder voor zich die in de aanbiedingsnota en de primi- tjeve begroting aan de orde komen, hebben altijd onze instemming gehad en zullen die ook blijven houden, met name daar waar de inhoud van ons rent meesterschap over het bouwen en be waren van Gods schepping aan de orde zal komen. Andere zaken zullen echter op onze afkeuring kunnen blijven reke nen, uit principiële of praktisch-poli- tieke overwegingen”. Volgens de PvdA is voorlichting nood zakelijk en moet die goed gebeuren naar doelgroepen èn naar alle burgers. ’’Gelukkig is Waddinxveen daarmee op de goede weg”, vindt Bep Vermeij. ”Het college geeft zelf aan dat zij beter geïnformeerd wil worden over wat er bij de bevolking leeft”. Ook moet er volgens de PvdA op gelet worden dat de taal, die gebruikt wordt bij voorlichting eenvoudig is, afgestemd op de groep die men wil bereiken en vooral praktische informatie geeft. De gemeentelijke basisadministratie behoeft inderdaad een gemeentelijke verordening vindt de PvdA. Deze moet ook duidelijk zijn, er mag niets in staan, dat voor tweeërlei uitleg vatbaar is. De privacy-bescherming van de Waddinx- WADDINXVEEN - Kringloophaltes met geluidsarme glasbakken. Daarvoor pleitte VVD-fractievoorzitter Maria Wientjens-van der Velden tijdens haar algemene beschouwingen over de ge meentebegroting voor 1990. De milieumaatregelen, genomen voor uitlopend op het milieubeleidsplan, hebben volgens haar een duidelijk ef fect gehad. De bevolking is veel milieu bewuster, de kringloophaltes worden intensief gebruikt, de inzameling van klein chemisch afval gaat voorspoedig. ”Wij willen dan ook pleiten voor uit breiding van het aantal kringloophaltes, die dan wel geluidsarme glasbakken moeten bevatten”. De VVD-fraktie hoopt dat het geschei den ophalen van groente-, fruit- en tuin afval in 1990 gerealiseerd kan worden door middel van containerisering van het huisvuil. Regionale compostering heeft daarbij de liberale voorkeur. Daarnaast zal door voorlichting en milieu-educatie de afvalberg moeten slinken, waardoor de kosten van afvalverwerking voor de burger op den duur minder kunnen wor den. De PvdA stelde dat verkeer één van de aspecten is, waar de Waddinxveense in woner dagelijks mee te maken heeft en dat sterke associaties oproept met on der meer de begrippen veiligheid en on gelukken. "Het verkeer moet dus heel hoog op het aandachtslijstje staan van het college. Is dat het geval? Naar onze voorzichtige inschatting niet echt en de nota begro tingen geeft dat ook aan”, aldus PvdA- fractievoorzitter Bep Vermeij Het door de raad aangenomen ver- keersveiligheidsplan (een plan dat op zich niet spectaculair is) ligt volgens haar nog steeds te wachten op uitvoe ring. Maar met ingang van 1990 (dat zijn 12 maanden) zal een werkgroep zich be lasten met de uitwerking van de voorge stelde maatregelen. Ze stelde hierover zes vragen: Waarom is de werkgroep niet al in 1989 begon nen, bijvoorbeeld kort na het aanne men van het verkeersveiligheidsplan?, Wanneer in 1990 wordt de uitwerking ter hand genomen Wat coördineert de werkgroep?, Wat stimuleert de werk groep?, Wat adviseert de werkgroep? en Wanneer merkt de inwoner van Waddinxveen iets? Over de wenselijkheid en prioriteit van uitbreiding van verkeersregelinstalla- ties op kruispunten (onder meer ter ver hoging van veiligheid van fietsers en voetgangers) is bijvoorbeeld maar één advies gevraagd. Graag had de PvdA gezien dat het be stuur van HAVO/Atheneum in de be groting de financiële ruimte maakte om kinderen uit (één-ouder) gezinnen, die een uitkering ontvangen, te helpen. Dit is niet gebeurd. ”Ook hebben wij niet uit de overigens nietszeggende versla gen van de Commissie van Bestuur kun nen ontdekken, dat het ooit als be- spreekpunt op de agenda heeft ge staan”. Er benieuwd is de PvdA naar de onder wijsnota, vooral naar de aandacht voor cte zorgverbreding, leerlingbegeleiding, andere ’’beleidsimpulsen”, vooreen be drag van 25.000,-. De fraktie vindt het verder een goede zaak dat naast de overheidsnormen ex tra geld voor onderwijs wordt uitgege ven, indien dat noodzakelijk is. Met nadruk wees de PvdA erop, dat we door het landelijk beleid nog steeds te maken hebben in ons huidige onderwijs met een proces van achteruitgang ten koste van jeugd en jongeren van Neder land. "’Bezuinigingsmaatregelen, die in de af- WADDINXVEEN - In de begrotingsdebatten heeft PvdA-fractievoorzit- ter Bep Vermeij het voorstel gedaan om voor het totale voortgezet onder wijs in Waddinxveen (openbare Kohnstamm-MAVO, samenwerkings-i school voor HAVO-Atheneum en christelijke LBO-MAVO De Wadde) ’’gemeentelijke” samenwerkingsscholen te maken met individuele afde- linOAn gelopen periode genomen zijn leggen i een enorme druk op leerkrachten, di- recties en schoolbesturen, die de kwali- teit van het onderwijs willen bewaren en 1 bewaken. Ook de gemeente Waddinx- veen als schoolbestuur van het open- baar onderwijs spreekt over de onder wijsnota met nadrukkelijke aandacht voor de kwalitatieve aspecten van het, onderwijs”, aldus Bep Vermeij. ”Nu is het zo dat successievelijk en stel selmatig onder velerlei noemer, zoals absolute gelijkheid, non-discriminatie, om er maar enkele te noemen, de Bij belse opvattingen worden verlaten en de samenleving opschuift naar een God loze samenleving”, ging Jan van Wijk verder. ”De PCW wil noch mag noch kan daarin meegaan en daarom voelen wij ons verplicht om onze grenzen die wor den bepaald door de Bijbel, hoewel die participatie in de weg kunnen staan, duidelijk aan te geven, ook al kan dat een marginale invloed en een oppositie- positionering betekenen”. ”Wij zijn daarom blij met de daarvoor gereserveerde gelden in de begroting, zodat de'continuïteit van dit projekt ge waarborgd wordt. De gesubsidieerde peuterspeelzalen kampen nog steeds met wachtlijstenHet is daarom verheu gend dat het particulier initiatief bereid is om in deze leemte te voorzien”. WADDINXVEEN - Volgende week zak er ook in Waddinxveen gecollec teerd worden voor de Nederlandse Brandwonden Stichting (giro 202122 en bank 707070643). De coördinator on het Gouwedorp is Ruud Scheps. Ook dit jaar kunnen tienduizenden Ne derlanders uit ervaring spreken wat het betekent om brandwonden op te lopen. Zij kunnen zich er inderdaad veel bij voorstellen: pijn en paniek en voor ruim 16.000 mensen bezoek aan polikliniek of opname in een ziekenhuis. De Nederlandse Brandwonden Stich ting probeert deze ongevallen te voor komen of tenminste het aantal ervan te verminderen. Daarnaast propageert de stichting, als het dan toch gebeurt, de juiste eerste hulp: ’’Eerst water, de rest komt later”. Dat voorkomt in ieder ge val erger. Voor dit werk ontvangt de Nederlandse Brandwonden Stichting geen subsidie. Daarom is ieders bijdrage nodig. Steun daarom de collecte van de Nederlandse 'gaan met de kinderen, dan zullen deze kinderen alsnog uitgenodigd worden veense burger moet zo veel mogelijk ge- om te gaan bingo-en. garandeerd worden. WADDINXVEEN - Her- en bijscholing is ook een zaak van de gemeente Waddinxveen, vindt VVD-fractievoorzitter Maria Wientjens-van der Velden. Nog steeds blijkt in Midden-Holland het vervullen van vacatures in een aan tal bedrijfstakken problematisch, zo stelde ze. ”Ook in onze gemeente is nog steeds veel vraag naar vakmensen, on der andere in de machinebouw en de tuinbouw. Net als vorig jaar moeten wij constateren dat vraag en aanbod op de arbeidsmarkt nog steeds niet goed op el kaar zijn afgestemd. Her- en bijscholing is nog steeds noodzakelijk”. WADDINXVEEN - De ateliers en les ruimten in de voormalige kleuterschool Woelwater aan de Peter Zuidlaan draaien al volop mee in het centrum voor kunstzinnige vorming, waarvan de hoofdvestiging in de voormalige Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat komt. ’’Woelwater” en ”De Bonkelaar” aan de Beukenhof vormen de dependances van het nieuwe kunstcentrum waar naar toe te zijner tijd ook de streekmuziek- school zal gaan verhuizen. In de voormalige kleuterschool aan de i i l kers. Vaak komen van deze groepen goede ideeën,” denkt Bep Vermeij. Overigens nam ze het laatste gedeelte i van haar betoog letterlijk over uit de al gemene beschouwingen van vorig jaar, j omdat het niets aan actualiteitswaarde had ingeleverd. "Wil het college in hel dere bewoordingen aangeven waaruit i de weerstand bestaat om op onze wens in te gaan?”, aldus Bep Vermeij. t i ”De voortvarendheid met betrekking tot de verkeersveiligheid moet omhoog, i niet hier eens een druppel en daar eens licht. Samenhang is geboden en beslui- teloosheid kunnen wij niet gebruiken”, J x__ i Aleid Abels geeft les in de voormalige kleuterschool Woelwater. Ze doet dat samen met Ton van Steenbergen. (Foto: Sjaak Noteboom). gebonden aan Bijbel ten worden gefinancierd binnen de be staande kaders en mogen naar de me ning van onze fractie niet worden ge bruikt als argument voor lastenverzwa ring van onze burgers”. ”Het scheppen van ruimte door verho ging van de OGB is naar onze mening een verkeerde weg. Eerder dient te worden bezien waarop bezuinigd kan te worden om genomen beslissingen te kunnen doorvoeren”. Peter Zuidlaan werken onder meer kunstenares Loes Huis in ’t Veld en de docenten Aleid Abels en Ton van Steenbergen. In een van de lichte en ruime lokalen worden driemaal in de week teken- en schildercursussen gege ven. Op maandagavond en donderdagmor gen door Aleid Abels, die dit hiervoor vier jaar in De Boog deed, op donder dagavond door Ton van Steenbergen, die hiervoor in De Bonkelaar les gaf. Ongeveer 45 cursisten maken gebruik ’’Welnu, de PCW hecht er dan ook aan om, overigens evenals in andere jaren, ons uitgangspunt in de gemeentepoli tiek te noemen en van een toelichting te voorzien, te meer daar er blijkbaar, hoe verwonderlijk dat voor ons ook moge zijn, bij vooraanstaande plaatselijke politici behoefte bestaat aan een duide lijke profilering van onze fractie”, stelde Jan van Wijk. .Ja

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19