GEMEENTE WADDINXVEEN Estlands koor 1RTW-RADI01 Valse start van van binnen Nog geen project WVC Spreker in koffiebar bekeken” ”De buik VERGADERINGEN Bnigcentrum SPREEKUUR SOCIAAL RAADSVROUW VOLKSGEZONDHEID Milieu F O TO TENTOONSTELLING ’’BASISEDUCATIE INBEELD GEBRACHT” LEERLINGEN VER VOER BASIS- EN SPECIAAL ONDERWIJS INENTINGSPROGRAMMA VOOR KINDEREN GEBOREN IN 1980 AANPASSING WET WERKLOOSHEIDS VOORZIENING (W.W.V.) AFSCHEIDSRECEPTIE COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ZATERDAG 28 OKTOBER 1989 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 WADDINXVEEN - ”De wijziging van de Tabakswet per 1 januari 1990, met name betreffende het verbod op roken in openbare gebouwen, zal ook voor Waddinxveen gevolgen hebben. Bent u bereid om de ’’verslaaf den” onder ons (bestuurders en ambtenaren) door middel van een collec tieve training bij te staan?” Paginal Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 oktober 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 N.B. De intentingspapieren moeten worden meegebracht! Inentingsprogramma inentingsdatum BMR1980 (le halfjaar) 24 januari 1990 DTP 1980 (2e halfjaar) 21 februari 1990 BMR 1980 (2e halfjaar) 21 maart 1990 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. gepresenteerde oplossing voor het ver- ZONDAG 29 OKTOBER 1989 noemingsbeleid het gemeentelijk pe de kring van uitkeringsgerechtigden?” Training voor rookverslaafden? Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken van 30 oktober 1989 is verplaatst naar 21 november 1989. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Voor meer informatie kan op werkdagen tussen 9.30-12.00 uur con tact worden opgenomen met de heer JRAvan de Meeberg van de afdeling Sociale Zaken, telefoon 01828-14433, toestel 230. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen van 31 oktober 1989 is verplaatst naar 14 november 1989. wijs aan te pakken en oplossingen voor financiële steun te zoeken voor mensen Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. soort inenting/jaargroep arts 20december 1989 DTP 1980 (le halfjaar) Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. Voor wie is de gemeentelijke verordening leerlingenvervoer? De gemeentelijke verordening leerlingenvervoer bevat regels voor het vervoer en de vervoerskosten van kinderen die basisscholen, scholen voor speciaal onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs bezoeken. terzake het oude raadhuis?” ’’Door de bezuinigingen in de afgelopen minder kleurig geworden. Acht u het mogelijk op enkele markante punten, van Waddinxveen, een wat fleuriger be- mevrouw T.S. Wilms de heer C.N. Vreeken de heer P.C.W. Hertogh de heer W.A. van Heel voor is mr. Waar kan ik informatie en aanvraagformulieren krijgen? Nadere informatie en aanvraagformulieren zijn te verkrijgen bij de afdeling Welzijn en Onderwijs, gemeentesecretarie (telefoonnum mer 14433, toestel 143). Burgemeester Spros sprak een woord van welkom en vertelde in kort bestek iets over Boskoop, de bevolking en de export van sierteeltproducten. Enthou siast vertelde hij de Estlanders ook dat al tientallen jaren geleden zakelijke con tacten bestonden tussen Boskoop en de Baltische staten, hetgeen tot uiting komt in de fraaie glas in loodramen van het gemeentehuis. Estlanders er niet van toch wat te zingen en zelfs toen klonk hel imposant. Het bleek een voorproefje van wat er verder op het programma stond. Waddinxveen, 25 oktober 1989 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Elk heel uur (inter)nationale en lokale nieuwsberichten. 14433 14433 Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 31 oktober 1989, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Najaarsnota. "Wat is inmiddels de stand van zaken met betrekking tot de ’’overeenkomst” Op maandag 30 en dinsdag 31 oktober a.s. is de sociaal raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker, niet aanwezig. -programma- 11.15- 12.15 uur - Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de Rooms-Ka- tholieke kerkdienst vanuit de Ontmoe- tingskerk. 12.15- 13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. Onderwerp van vandaag: Amerikaanse muziek. 13.00-14.00 uur - Khabar oua Nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en Nederlands-sprekenden in Waddinx veen, ondersteund door muziek. van de Piasweg?” ZEVENHUIZEN - In de Zevenhui- zense koffiebar Het Praathuis komt vrijdagavond 27 oktober om acht uur een spreker. Het wordt een leuke en leerzame avond want Bert de Jong komt iets vertellen over het Nederlands Bijbelgenoot schap. Inenten kinderen geboren in 1985 Op woensdag 1 november 1989 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen bof, mazelen en rode hond voor kinderen geboren in 1985 in de maanden juli t/m december. Aan deze kinde ren is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan ge bruik worden gemaakt van de volgende gelegenheid tot BMR-inen- ting, begin volgend jaar. De juiste datum zal nog via deze rubriek bekend worden gemaakt. Wanneer vraag ik een reiskostenvergoeding aan? In principe moet elk schooljaar vóór 15 juni voor de aanvang van dat schoolj aar een aanvraag worden ingediendEventuele aanspra ken ontstaan pas vanaf de datum van indiening van de aanvraag. Burgemeester en wethouders geven telkens een beschikking af voor ten hoogste één schooljaar. De minister van WVC, mr.drs. L.C. Brinkmanheeft inmiddels 50 bouwpro- met een minimum inkomen, ook buiten jecten op het gebied van vrijwilligers- jeugdwerk voor uitvoering aangewe zen. Door deze bouwactiviteiten kun nen 80 langdurig werkloze jongeren voor de periode van twee jaar aan het werk. De totale investeringskosten bedragen Voorwaarden voor het verkrijgen van een reiskostenvergoeding Voorwaarden voor het verkrijgen van een reiskostenvergoeding zijn onder andere: 1de afstand tussen de woning van de leerling(e) en de dichtstbij zijnde voor hem/haar toegankelijke school van de door de ou ders gewenste richting, moet meer dan 4 kilometer bedragen; 2. indien daartoe aanspraak bestaat, wordt er in principe een ver goeding verleend van de noodzakelijke kosten van het openbaar vervoer; 3. in het geval de leerling(e) op de peildatum (1 augustus van het betreffende schooljaar) jonger is dan 9 jaar, worden tevens de noodzakelijke reiskosten openbaar vervoer van een bege leidster vergoed; Aan de betrokken kinderen zal enige tijd voor de inentingsdatum een oproepkaart worden gezonden. Burgemeester J.J. Spros overhan digt als aandenken een linnen wand bord aan leden van het koor ’Noor- 4. alleen onder bepaalde voorwaarden kan aangepast vervoer (met een taxi of busje) worden toegestaan. Dit is o.a. het geval indien genoegzaam kan worden aangetoond, dat begeleiding niet door de ouders of anderen is te verzorgen én het kind op de peildatum jonger is dan 9 jaar; 5. voor de ouders van leerlingen van basisscholen, scholen voor on derwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (l.o.m.) of scholen voor onderwijs aan moeilijk lerende kinde ren (m.l.k.), bestaat er een wettelijk verplichte eigen bijdrage van 200,- per schooljaar, indien het jaarinkomen meer be draagt dan 27.000,-; 6. indien leerlingen waarvan de ouders in Waddinxveen wonen, met het oog op het volgen van voor hen passend speciaal onder wijs of voortgezet speciaal onderwijs in een internaat of pleegge zin verblijven, kunnen burgemeester en wethouders aan de ou ders een vergoeding van of tegemoetkoming in de reiskosten van het weekend- en vakantievervoer verlenen. keersluw maken ”De goedkoopste manier van afvalver werking is de verwerking bij de burger zelf. Helaas moeten wij constateren dat de uitgifte van compostvaten achter blijft bij andere gemeenten. Wij verzoe ken B. en W. thans reeds, vooruitlo pend op de behandeling van de milieu- nota, waarbij wij hierop uiteraard te rugkomen, een plan te ontwikkelen voor aktiviteiten om het compostvat be ter te promoten”. ”Op welke wijze willen Ben W. het op halen van papier door verenigingen en scholen aktiveren?” Op dinsdag 31 oktober om 15.00 uur zal wethouder K.W.Th. van Soest in de hal van het gemeentehuis de opening verrichten van de reizende tentoonstelling ’’Basiseducatie in beeld gebracht”. De tentoonstelling is samengesteld door de Stichting Volwassenen educatie Midden-Holland ’’Roosje Vos”. Beelden en teksten vor men één geheel en laten zien wat leren voor volwassenen betekent. De expositie is tot 22 november te bezichtigen in de hal van het ge meentehuis Waddinxveen en zal daarna door de andere Midden- Holland gemeenten reizen. Het enthousiasme van Die Gouwe San gers, die het koor eerder in Hongarije hoorden, sloeg snel over want ’Noorus’ heeft een onuitwisbare indruk achterge laten in Boskoop en regio. Het koor zet schijnbaar moeiteloos een prestatie neer, waar andere koren slechts van kunnen dromen. Meer elders in deze krant. us’, dat vrijdagmorgen jammer ge noeg incompleet het Boskoopse ge meentehuis bezocht. 14.02-18.00 - RTW-Totaal. Ontspan nend informatief programma waarin o.a. actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samengaan. Di rect na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. Tijdens de uitzending kunt u te lefonisch reageren: 10379. Deze week de volgende onderwerpen (onder voor behoud): Ouderen-informatie, slaan eerste paal zwembadverbouwing, na praten over Coenecooploop en politiek. 18.02-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. Op 20 september 1989 heeft de gemeenteraad van Waddinxveen de "Verordening tot eerste wijziging van de Verordening leerlingen vervoer gemeente Waddinxveen” vastgesteld. Deze verordening bevat een aantal wijzigingen van de verordening leerlingenvervoer, zoals deze werd vastgesteld op 24 juni 1987. In overleg met het Kruiswerk Midden-Holland, afdeling Waddinx veen, is het navolgende inentingsprogramma vastgesteld voor de kinderen geboren in 1980 (leerplichtige leeftijd). De inentingen vinden plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, tussen 13.30 en 14.30 uur. GOUDA - Volgende week zaterdag 4 november van 11-16 uur houdt het Sint Jozef-Ziekenhuis in Gouda voor het derde achtereenvolgende jaar een voor- lichtingsmarkt. Werden in de voor gaande jaren ’’Diabetes” en ’’Hart- en Vaatziekten” als thema gekozen, dit jaar wordt het spijsverteringsstelsel on der de loupe genomen. De titel van de markt is dan ook ”De Buik van Binnen Bekeken”, en infor matiemarkt over maag-, darm- en lever- stoornissen. Het doel van deze markt is om met het gekozen thema een zo groot mogelijk publiek in Gouda en omstreken meer duidelijkheid te bieden over ziekten en de eventueel daarmee gepaard gaande noodzakelijke onderzoeken, alsmede over preventie. De markt is er niet alleen voor patiënten of ex-patiënten, maar voor iedereen die - op welke manier dan ook - geïnteres seerd is in het onderwerp. Deze markt en het daarop aanwezige visuele mate riaal trachten we de drempel voor de be volking te verlagen en algemene vragen van bezoekers te kunnen beantwoor den. Wat is een CT-scan? Wat gebeurt er tij dens een scopie-onderzoek? Wat is een galsteen? Hoe ontstaat een maagzweer? Waardoor heeft men last van "oprispin gen”? Hoe bewerkstellig je een ’’goede stoelgang”? Met deze (en vele andere) vragen, kun nen de bezoekers terecht bij zowel in terne- als externe deelnemers aan de markt. De röntgen-afdelingen het labo ratorium houden deze dag "open huis”, de internist en de chirurg houden 2x een lezing, scopie-onderzoeken worden verduidelijkt en de CT-scan wordt ge demonstreerd. Diëtistes vertellen alles over "gezonde voeding”, terwijl diverse fabrikanten vanuit diverse kraampjes informatie verstrekken over genees middelen en medische apparatuur. Verder kunnen bezoekers op diverse lo- katies in het ziekenhuis informatie krij gen over bijvoorbeeld de patiëntenver enigingen die aktief zijn op dit gebied, de GGD. het Kruiswerk, het IKW (In tegraal Kankercentrum West), de zie kenfondsen en het Patiënten Platform. De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft, mede naar aanleiding van uitspraken van de Centrale Raad van Beroep van 10 en 19 mei 1989, bepaald, dat gehuwde vrouwen (nief-kost- winsters) alsnog gedurende de volledige maximale uitkeringster- mijn een W.W.V.-uitkering kunnen krijgen. Dit betreft de ge huwde vrouwen (niet-kostwinsters) die op 23 juni 1982 of daarna werkloos zijn geworden, voor zover voor hen een normale uitke ringsduur gold van eerst een halfjaar een W.W.-uitkering en daarna 2 jaren een W.W.V.-uitkering. De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Waddinxveen zal voor de gehuwde vrouwen/niet-kostwinsters, die al eerder een W.W. V.- aanvraag hebben ingediend, bezien of de destijds daarop genomen beslissing moet worden herzien. Degenen, die nog geen aanvraag hebben ingediend, krijgen alsnog de gelegenheid dat te doen. Als ingangsdatum van de W.W.V.-uitkering geldt 23 december 1984 voor degenen die al vóór die datum een dergelijke uitkering hadden aangevraagd. Deze datum geldt ook voor diegenen die reeds vanaf 23 december 1984 voor de resterende maximale uitke ringsduur een W.W.V.-uitkering hebben toegekend gekregen. Wanneer de aanvraag na 23 december 1984 is ingediend, geldt de datum van de aanvraag als ingangsdatum van de uitkering. 14 miljoen gulden met een subsidiebe drag van 6,8 miljoen gulden. Deze aan wijzing gebeurt in het kader van het in vesteringsplan Jongeren-bouwen-voor- Jongeren (jbvj). Doel van dit plan is het stimuleren van het vrijwilligersjeugdwerk door verbe tering van de accommodaties en tegelijk het scheppen van werk voor langdurig werkloze jongeren. Op deze manier doen zij werkervaring op, waardoor voor hen betere kansen op de arbeids markt ontstaan. Doordat per regio enkele projecten worden uitgevoerd, zijn zij voor twee jaar verzekerd van een baan. Die pe riode is lang genoeg voor het afronden van een opleiding onder toezicht van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Via het leerlingstelsel kunnen deze jon geren zich ontwikkelen tot vakmensen. De bouwprojecten (o.a. popoefenruim- ten, jongerencentra, scoutinghonken en speeltuingebouwen) zijn verdeeld over de volgende 9 regio’s: Hoogezand e.o Oost-Drenthe, Nijmegen e.o Oost-Utrecht, Haarlem e.o Delfland, Rotterdam, West-Brabant en Maas tricht e.o. Op 1 november 1989 zal de heer C. Boerman, chef van de sectie Al gemeen Onderhoud van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum de dienst gaan verlaten door gebruik te maken van de regeling vrijwillig vervroegd uittre den. Vanwege dit feit zal de heer en mevrouw Boerman-Quist op maan dag 30 oktober 1989 in de raadzaal van het gemeentehuis een recep tie worden aangeboden. De receptie, die begint om 16.00 uur en duurt tot 17.30 uur, is voor iedereen toegankelijk. En wat is er nu veranderd? De wijziging van de gemeentelijke verordening heeft met name als doel de verduidelijking van enkele bepalingen. Onder meer wordt geregeld, dat: - geen vergoeding van reiskosten voor particuliere scholen wordt verleend; - de aanspraak op een vergoeding niet eerder ontstaat, dan de leer ling^) 4 jaar is; - er voorwaarden door burgemeester en wethouders kunnen wor den verbonden aan de toestemming om één of meer kinderen door de ouders zelf te laten vervoeren en welke voorwaarden dat zijn; - voor een gedeelte van een schooljaar een overeenkomstig ge deelte van de wettelijke verplichte eigen bijdrage van 200,- ver schuldigd is. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Brandwonden Stichting vergunning ver leend voor een collecte in de periode 30 oktober t/m 5 november 1989. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 24 november 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw heeft op de donderdagavond een af sprakenspreekuur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. BOSKOOP - Lichte paniek afgelopen week toen slechts 23 leden van het Est- landse jongerenkoor ’Noorus’ op Schiphol en later in Boskoop arriveer den. Glasnost en perestrojka hebben geen eind kunnen maken aan de bu reaucratie in het oostblok want het ont breken van een stempeltje op de uit reispapieren was er de oorzaak van dat een deel van het koor in Moskou moest achterblijven. Dit deel van het koor was kort tevoren nog in Italië geweest en men ging er van uit dat het uitreiss tempeltje nog geldig was. Niet dus. De achterblijvers zagen met lede ogen hun bagage en koorgenoten wel richting westen gaan. Een tweede ’zending’ koorleden arriveerde een dag later op Schiphol en de rest reisde via Brussel naar ons land. Vrijdagmorgen was een officiële ont vangst in het Boskoopse gemeentehuis gepland. Deze ging volgens schema door, maar jammer was wel dat ’Noor us’ incompleet was. Het weerhield de Die concrete vraag legde CDA-fractie- voorzitter tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1990 op tafel jaren is de beplanting in onze gemeente van het college van Burgemeester en Wethouders. Hij besloot zijn algemene beschouwin- bijvoorbeeld bij het binnenkomen gen overigens met nog meer vragen: "Ziet het college kans om de bevolking planting (bollen) aan te brengen?” te aktiveren zelf aktief mee te werken ’’Kunnen B. en W. aangeven wat de aan een gerichte aanpak ten aanzien van planning is voor de door de gemeente kleine criminaliteit en vandalisme, met ---1--u~* name door preventieve maatregelen te gen diefstal e.d.?” ’’Versterking van het brandweerappa- raat krijgt veel aandacht. Kunnen B. en W. aangeven hoe dit past binnen de re gionale aanpak en een effectief rampen- WADDINXVEEN/DEN HAAG bestrijdingsplan?” Waddinxveen grijpt ^vooralsnog ’’Kunnen B. en W. een overzicht ver- 7 ”T- strekken van het aantal benoemingen in bouwen-voor-Jongeren Dat blijkt al- gemeentedienst van allochtonen?” ”Zi j n wij in staat om met het huidige be noemingsbeleid het gemeentelijk per soneelsbestand een goede afspiegeling Van de begeleidingscommissie van de bevolking te laten zijn?” jongeren-bouwen-voor-jongeren "Het blijkt dat ook de schuldenproble- Waddinxveens oud-burgemeester matiek buiten de kring van uitkerings- A.G. Smallenbroek voorzitter, gerechtigden toeneemt zijn B. en W. Ondanks deze ’’Waddinxveense” in bereid om samen met Madi Zuidplas breng is het nog niet gelukt een project een gezamenlijk plan van aanpak door uit dit Gouwedorp voor dat doel te se- middel van budgetvoorlichting op te lecteren. Hierbij kan onder meer ge stellen en uit te voeren?” dacht worden aan de bouwactiviteiten ’’Zijn B. en W. van plan om nog deze voor het centrum voor kunstzinnige beleidsperiode te trachten de problema- vorming dat in de oude Jan Ligthart- tiek van de ’’extra” ouderbijdrage voor school aan de Kerkstraat voor 1 januari projecten etc. in het voortgezet onder- volgend jaar moet zijn ingericht. WADDINXVEEN/DEN Waddinxveen grijpt vooralsnog naast bouwprojecten in 1990 van ’’Jongeren- thans uit een mededeling van het minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. ||K ilisr

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3