Hasselthoevemet twaalf groente- en bloementelers Moerkapelle werkt tekort weg SSW vervangt CV-ketels Rabobank Q De Rabobank verhoogt haar spaarrentetarieven Nieuw glastuin bouwcomplex op grens Moerkapelle en Waddinxveen Rentokil- ZVH start teleurstellend Expositie over Annie M.G. Schmidt Officiële overdracht complex Van Hasseltweg WADDINXVEEN/MOERKA PELLE - In aanwezigheid van Moerkapeile’s burgemeester A.W. Lips en Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden is vrijdag middag de Moerkapelse Van Has seltweg officieel overgedragen door de Stichting Tuinbouwont wikkeling Waddinxveen-Moerka pelle aan de gemeente Moerkapel le. Met de overdracht is de laatste ontwikkelingsfase van het glastuin bouwproject ’’Hasselthoeve” afge rond. Dronken vrouw (38) van de weg Dodelijke val van man (33) Reservering Verlaging Vijfde set Zuidplas Uitvoering Overschot J. van Stolberglaan Mercuriusweg Bebouwing J MOERKAPELLE - De begroting voor 1990 in Moerkapelle sluit sinds ja- ren af met een tekort. Om dit tekort terug te dringen presenteerde het col lege van B. en W. aan de gemeenteraad een dekkingsplan voor de begro ting van volgend jaar. WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - Het nieuwe glastuinbouwcom- plex .’’Hasselthoeve” ligt in het tuinbouwgebied Waddinxveen-Moerka- pelle. Het gebied is 42 hectare groot en biedt sinds maart 1989 ruimte aan twaalf groente- en bloementelers. Hiermee is het bestaande tuinbouwge bied belangrijk uitgebreid. Hasselthoeve is een initiatief van de Stichting Tuinbouwontwikkeling Waddinxveen-Moerkapelle 1 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 oktober 1989 m.i.v 11 oktober 1989 5%% 5.8% 4!4% 3'/é% 414% s» fectiever gebruik van het aardgasnet en een grotere afzetmarkt voor de toeleve ringsbedrijven in de tuinbouw. De veiling ’’Gouda en Omstreken” aan de Bredeweg, hoopt, mede door deze uitbreiding van het tuinbouwgebied in de regio, een omzetstijging te realiseren van 25 ten opzichte van 1988. Hiermee wordt de totale omzet van de tuinbouw- produkten geraamd op 80 miljoen. te klein en kan het derhalve uitge smeerd worden over meerdere jaren. Zij vindt het niet nodig dat daar al in 1990 mee wordt begonnen. 4 4/4% 416% 214% 3%% 514% 3 4%% 516% 6 6/4% 6%% 63/4% 6%% 6/4% 614% 7 7 7/4% 216% 3%% 5/4% Vooral de post vervanging/vernieuwing riolering vertoont een riante afwijking met betrekking tot het plan van het col lege. Het college stelde voor deze post met 53.500,- te verlagen, zodat nog een re servering van 84.000,- drukt op de be groting 1990. De SGP-fractie wil het hele bedrag van 137.500,- nog niet opnemen op de re- serveringlijst 1990, omdat er geen sprake is van een structureel tekort en deze reserveringen niet gebaseerd zijn op reële gronden. ’’Alleen een goed basisriolerings- en be heersplan kan het uitgangspunt zijn voor reële reserveringen”, aldus de SGP. Rabobank Woonspaarplan tot 2500,- 2500 - - 5000,- vanaf 5000,- Spaar-Groei-Rekening tot 2500,- 2500,- - 5000,- vanaf 5000,- WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566- Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 - Tel. 01727-15540 Burg. Colijnstraat 22 - Tel. 01727-14141 Bijkantoor: Putteiaan 144 - Tel. 01727-12400 Rabobank Kinderspaarplan Rabobank Tienerrekening Zilvervloot Spaar-Plan-Rekening Spaar-Vast-Rekening looptijd 2 jaar looptijd 3 jaar looptijd 4 jaar looptijd 5 en 6 jaar looptijd 7, 8,9 en 10 jaar Termijnplanbrieven na 2jaar na 3 jaar na 4 jaar looptijd 5 jaar looptijd 6 jaar Rabobank Rendement Rekening minimum saldo 10.000,- Rabobank Beleggersrekening tot 25.000,- 25.000,- - 50.000,- vanaf 50.000,- Burgemeester en Wethouders stelden in hun beantwoording een verlaging in het onderhoud sportvelden van 15.000 gulden wat la te kras te vinden, maar te kunenn instemmen met een verlaging van 7.000,-. Dit bedrag zal worden toegevoegd aan de post Onvoorzien. De politieke discussies over dekkings- precentages voor de riool- en reinigings rechten in relatie tot de gemaakte kos ten, acht het college een zaak van de ge meenteraad. Het college is echter van oordeel dat de huidige dekkingspercentages onvol doende zijn en derhalve verhoogd die nen te worden. De voorstellen van de SGP ten aanzien van het dekkingsplan vindt bij het col lege geen genade, bovendien be vreemdt het haar gestelde over de ver hoging van de reinigingsrechten. ”Een dergelijke verhoging wordt niet onderschreven, omdat na de invoering van de minicontainers doorberekening van de kosten aan de burgers zal plaats vinden”, antwoordde het college. Echter de achterstand bleek te groot. Tot 13-14 kwam Rentokil bij en met een knullig balletje werd de set met 13-15 voor Nashua afgesloten. Nashua, ge sterkt door deze winst nam in de vierde set gelijk het initiatief en wist met dui delijke cijfers (5-15) een vijfde set af te dwingen. De beslissende vijfde set verliep zeer spannend. Toch bleef Nashua met hun snelle aanval, het initiatief behouden en kon de opmars van Rentokil op het laat ste moment toch keren. Met de maxi male score van 16-17 wist Nashua de set te besluiten. Nashua/VCG was zeer verrast dat ze in Zevenhuizen twee punten kon wegha len. Voor Rentokil betekende het een teleurstelling. Zaterdag spelen de Ze- venhuizense heren om 15.30 uur in Am stelveen tegen het team van Brother/ Marinus. Een jonge ploeg, die net als Nashua alles er aan zal doen om van Rentokil te winnen. Rentokil-ZVH zal zeker in Amstelveen meer gretigheid in hun spel moeten doen dan tegen Na shua om een winst binnen te halen. De spelers van Rentokil-ZVH, enkelen net hersteld van een griepje, hadden er zin in. Zo ook de tegenstander Nashua/ VCG. Rentokil begon gespannen aan de wedstrijd. Men probeerde Nashua onder druk te zetten met de service, wat in deze set op veel servicefouten uitliep. De beide ploegen hielden elkaar tot 6-6 goed in evenwicht. Daarna liep Rento kil-ZVH uit, waarbij Ronald Kooijman in aanvallend opzicht goed doorkwam (10-7). De voorsprong voor Rentokil- ZVH werd verder vergroot naar 13-8. maar het goed verdedigende Nashua ZEVENHUIZEN - De volleybalstart van de eredivisie bij de mannen heeft di rect al voor een verrassing gezorgd. De nummer twee van vorig seizoen en be- kerkampioen Rentokil-ZVH ging met 2-3 onderuit tegen Nashua/VCG. In een goed gevulde sporthal, speelde Rentokil-ZVH vrijdag tegen Nashua/ VCG uit Geldrop. De entourage, een goede speelvloer (speciaal door Nijha voor de TROS-televisie neergelegd), een huisorkest (de Stumpers) en een volle tribune was bijna ideaal om een goede prestatie neer te zetten. complex Oogstpad (25 hectare). Het bestuur van de Stichting Tuinbouw- naar, de pachter en de Stichting Tuin- ontwikkeling bestaat uit: J. de Mik kwam terug en wist de marge tot 13-12 terug te brengen. Uiteindelijk won Rentokil deze set met 15-12. In de tweede set liep het bij Rentokil duidelijk beter, de servicedruk op Na shua liep op en aanvallend kwam Ren tokil er beter in. Toch zag men dat de blokkering, een van de sterkste punten van Rentokil, niet goed ging. De punten moesten toch komen van de eigen aan val en dat gebeurde ook, zodat deze set met 15-8 winnend afgesloten kon wor den. Nashua/VCG kwam in de derde set sterk terug, met een uitstekend spe lende spelverdeler Misha Latuhihin. na men ze een 2-12 voorsprong. Nadat Maarten Verdonck in het team gebracht werd voor Jan Clardeij, kreeg het team een nieuwe stimulans en kon Rentokil langzaam maar zeker dichterbij komen. WADDINXVEEN - Tot en met ko mende vrijdag is in de openbare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplas- hof nog een tentoonstelling te zien over het leven en werk van de schrijfster An nie M.G. Schmidt. Via een 70-tal panelen wordt een over zicht gegeven van haar werk, gegroe peerd naar onderwerp zoals musical, kinderwerk, cabaret en toneel. Er is een videoband met een interview met de schrijfster en er zijn verschil lende cassettes te beluisteren. De expositie over het leven en werk van Annie M.G. Schmidt volgt op de feeste lijke opening van het door de Waddinx- vener Hans Peeters ontworpen school gebouw. Ook ouders van niet-leerlin- gen kunnen er een kijkje komen ne men. De tentoonstelling is te bezichtigen tij dens de schooluren van 8.30-16.30 uur. De mooie 64 luxe woningen van ver schillende grootte boven het winkelcen trum Zuidplas zijn nu allemaal be woond. Kregen de bewoners van de eer ste woningen de sleutels op 22 juni, de laatsten waren op 20 juli aan de beurt. De flat, waarvan de woningen eerst twee maanden lang aan Waddinxveners te huren waren aangeboden, wordt be woond door mensen die overal uit het land vandaan komen, hoofdzakelijk kleine gezinnen en een aantal alleen staanden. Elf bewoners hebben een economische binding met Waddinxveen, 14 personen zijn gepensioneerd. Daarnaast is er nog een flink aantal met een sociale binding. De gemiddelde leeftijd van de bewo ners is 43,5 jaar. De oudste bewoner is 73 jaar, de jongste 20. Op 28 juni werd het woon- en winkel centrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan door burgemeester C.M. van der Lin den officieel geopend. Voor de toekom stige bewoners waren er eerder een voorlichtingsavond in Het Trefpunt en een open huis in de woningen die toen klaar waren. De Stichting Tuinbouwontwikke ling Waddinxveen-Moerkapelle heeft de Van Hasseltweg op symbo lische wijze overgedragen aan de burgemeester van Moerkapelle, A.W. Lips. Tijdens de openingsceremonie werden uit een zeer grote groente kist duizend ballonnen opgelaten in de kleuren blauw en geel; de kleu ren van Moerkapelle. Na de feeste lijke overdracht kon het project ’’Hasselthoeve” worden bezich tigd. Het tuinbouwproject geeft een im puls aan de tuinbouw in het gebied Waddinxveen - Moerkapelle. In het project zijn twaalf nieuwe groente- en bloemenbedrijven ge vestigd, waardoor mede een omzet stijging van 25 procent wordt ver wacht voor de Cöop. Tuinbouwvei ling ’’Gouda en Omstreken”. De totale omzet van tuinbouw-pro- dukten voor de veiling komt daar mee voor 1989 op 80 miljoen gul den. De Stichting Tuinbouwontwikke ling is opgericht om de tuinbouw in het gebied Waddinxveen-Moerka pelle te stimuleren. De Stichting is een initiatief van de tuinbouwvei ling ’’Gouda en Omstreken” in sa menwerking met de gemeenten Moerkapelle en Waddinxveen. was. Inmiddels zijn er landelijk meer gevallen van dergelijke schade aan be- ganegrondvloeren bekend geworden. Er zijn initiatieven genomen om op lan delijk niveau tot een inventarisatie te komen. De Van Hasseltweg en het nieuwe glastuinbouwcomplex met twaalf groenten- en bloemenkwekers. Foto: Stich ting Tuinbouwontwikkeling) De nieuwe ketels zullen in de meeste ge vallen installaties zonder warmwater voorziening gaan vervangen. De bewo ner heeft in die gevallen zelf voor de warmwatervoorziening gezorgd door midden van een geiser en soms een boi ler. Alleen in de SSW-woningen aan het Hogeland in Zevenhuizen zijn de gei sers nog in eigendom van de woning bouwvereniging. Om veiligheidsrede nen worden er, terecht vindt de corpo ratie, steeds hogere eisen gesteld aan verbrandingstoestellen, waaronder gei sers. Dit kan ertoe leiden dat het plaat sen van een geiser in de keuken niet meer mogelijk is. Bij de vervanging van de ketel voor de centrale verwarming biedt SSW daar waar mogelijk is een zogenaamde combi-ketel aan, dus een ketel met warmwatervoorziening. Voor de meer prijs van het warmwatergedeelte wordt dan een huurtoeslag in rekening ge bracht. Hiertegenover staat dat de kosten van het huren van een geiser of boiler ko men te vervallen, de geiser uit de keu ken kan verdwijnen en het keukenpla- fond in de meeste gevallen niet meer vuil kan worden. ”Het is voor de bewoners van groot be lang dat zij op het aanbod van de wo ningbouwvereniging ingaan. Een eigen voorziening wordt ook steeds duurder en de gestelde eisen steeds stenger”, al dus de SSW, die in toenmende mate ke tels voor de centrale verwarming zegt te gaan vervangen. WADDINXVEEN - Een 38-jarige vrouw, die vrijdag 15 oktober met haar auto vanuit Schiedam op weg ging naar Praag in Tsjechoslowakije moest haar rit op rijksweg A 12 bij Waddinxveen al stoppen. Zij bleek namelijk zodanig onder in vloed van alcohol te verkeren dat haar rijgedrag de aandacht trok van een on opvallend surveillancevoertuig van de Ofschoon de meeste partijen in grote lijnen akkoord kunnen gaan met dit dekkingsplan, wijkt de fractie van de SGP daar toch enigszins vanaf. Het dekkingsplan van het college komt in ht kort neer op: - verhoging algemene uitkering, - invoering rioolrecht voor zakelijk ge rechtigden, - aanpassing raming onroerend goed- belasting 1990, - verhoging tarieven leges en rechten, - verhoging hondenbelasting, - doorberekening kosten gemeente werken, - niet meer opnemen van de post Be heersplan openbaar groen - verlaging van de post vervanging en vernieuwing riolering, - verhoging onroerend goedbelasting. De besparing die vorennoemde zaken met zich meebrengen dekken exact het tekort van 208.149 gulden. meester van Moerkapelle, de heer A.W. Lips, en van de burgemeester van Waddinxveen, de heer C.M. van der Linden. De heer T.W. Verweij, direc teur van ASB, is technisch adviseur. De stichting heeft veel medewerking ge kregen van de gemeentebestuurders van Moerkapelle en Waddinxveen. De uitbreiding van het tuinbouwgebied heeft een aantal voordelen: versterking van de tuinbouw in het gebied, vergro ting van de aanvoer op de veiling, het te rugdringen van de werkloosheid met hand van offertes van het energiebedrijf Rijnland te Leiden en het Gemeentelijk Energiebedrijf Gouda. De uitgifteprijs bedraagt 21,- per vierkante meter voor de groentetelers en 22,- per vier kante meter voor de bloementelers. Het waterbeheersingsplan is op advies van het Hoogheemraadschap Schieland opgesteld. Door de grote oppervlakte glasopstanden treedt bij veel regen snelle toevoer van het oppervlaktewa ter op, waardoor het graven van een ex tra waterberging noodzakelijk was. Voor onder andere de aanleg van de ontsluitingsweg werd contact gezocht met vier aannemers. Uiteindelijk is het werk uitbesteed aan de firma Van Herk uit Waddinxveen, voor een bedrag van ƒ994.000,-. Advies en Samenwerking Bouw BV (ASB) uit Waddinxveen maakte het be stek voor de bouw. Het architectenbu reau Stuurman Partners BV uit Wad dinxveen was eveneens betrokken bij de uitvoering. De kassenbouwers Dal- sem, Entex, Ammerlaan, Inveka, Kubo en Van der Hoven werden ingeschakeld bij de bouw van twaalf bedrijven. De Stichting Tuinbouwontwikkeling is politie. Deze wist de vrouw aan de kant een initatief van de Coöp. Tuinbouw- te krijgen waarna de behandeling door de Waddinxveense politie werd overge nomen. Aan het bureau weigerde zij iedere me- J aan een ademanalyse. Uit De eerste zeven punten vinden ook bij de staatkundig gereformeerden instem ming, waarbij zij bovendien nog een be sparing zien in het niet meer opnemen van het onderhoud aan de trimbaan, de bijdrage aan het Halt-projekt en een verlaging van 15.000,- aan het onder houd sportvelden. Vervolgens staat deze fractie een verho ging van rioolrecht/reinigingsrecht voor van ruim 21.000 gulden. Het voorgestelde dekkingsplan van de SGP dekt met een overschot van een kleine ton, inclusief de wettelijk opge nomen onvoorziene uitgave van 35.000 gulden. ”Een bedrag dat aantoont dat een ver hoging van de onroerend goedbelasting met 33.000,- niet noodzakelijk is”, stelt de SGP-fractie in haar algemene beschouwing. Momenteel hebben gemeenten tot 1994 de tijd de maximale verhouding in de ta rieven aan te brengen door de wette lijke verhouding van 1:1.25 toe te pas sen. Volgens de SGP is het thans bestaande verschil en het voorgeschreven verschil Het groot onderhoud aan de woningen langs de Juliana van Stolberglaan en het Koningin Wilhelminaplein bevindt zich in de laatste fase van oplevering. Alleen de balcons moeten nog onder handen worden genomenmaar dat zal nog voor het invallen van de echte winter gebeu ren. Overigens hebben de werkzaamheden langer geduurd dan de woningbouwver eniging SSW had voorspeld. Intussen zijn ook de grootonderhoudsactivitei- ten aan de eensgezinswoningen aan de Wingerd bijna afgerond. Bij diverse woningen hier moesten extra werk zaamheden bij de watermeters worden uitgevoerd. Het belangrijk deel bij deze werkzaam heden in Groenswaar 3 bestond uit in grijpende voorzieningen aan de begane- grondvloer van een groot deel van de woningen. Het onderozek heeft vooraf veel tijd ge kost, omdat het probleem vrijwel nieuw WADDINXVEEN - Een 33-jarige kas- senbouwer uit Lisse heeft vorige week woensdag bij bouwwerkzaamheden aan een kas aan de Abraham Kroesweg een dodelijke va) gemaakt. Hij was met een ambulance naar het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis ge bracht maar de daar gegeven laatste hulp heeft niet meer mogen baten. Naar de toedracht van het ongeval hebben de Arbeidsinspectie en de rijkspolitie een onderzoek ingesteld. De man was werk aan het uitvoeren in de kasconstructie op zo’n 8 meter boven het vloeroppervlak. Vermoed wordt dat de man is uitgegleden of een misstap ge maakt heeft waarbij hij op de betonnen vloer terecht kwam. In kritieke toestand is de man overge bracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam waar de man op vrijdag 20 oktober aan zijn verwondingen is over leden. Werknemerssparen ambtenaren/premie- spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening wijzigingen voorbehouden Meer dan vijftig jaar geleden werd de keld. In de gemeente Waddinxveen be- Hasselthoeve aangekocht door de fami- treft het gebieden Tuinbouwweg (20 lie Van Hasselt. De pachter van de hoe- hectare), Abraham Kroesweg (40 hec- ve, de familie Van Velde, heeft zich in- tare) en Van Dortkroonweg (80 hacta- middels gevestigd op een veebedrijf in re), in de gemeente Zevenhuizen het de buurt van Middelstum. Na lang onderhandelen zijn de eige- Burgemeester A. W. Lips van Moerkapelle ’’bevrijdt” een grote hoeveel heid ballonnen ten teken dat de Van Hasseltweg op de grens van Moerka pelle en Waddinxveen door de Stichting Tuinbouwontwikkeling Waddinx veen-Moerkapelle is overgedragen aan Moerkapelle. (Foto: Stichting Tuin bouwontwikkeling). WADDINXVEEN - De woningen van de woningbouwvereniging SSW aan de Apollolaan en omgeving in de St. Victorwijk krijgen niuewe ketels voor de centrale verwarming. De woningbouwverening SSW heeft zelf het eigen onderkomen aan de Mer curiusweg vergroot met 150 vierkante meter extra opslagruimte en met 110 vierkante meter extra kantoorruimte. De nu nog resterende kantoorruimte van 370 vierkante meter zal worden ver huurd. De extra eigen ruimte is bestemd voor de administratie en de technische dienst. Ook zijn er nu op de begane grond twee spreekkamers beschikbaar. Het te verhuren gedeelte is volledig ge scheiden van het SSW-kantoor- en heeft een eigen ingang. Deze kantoorruimte is op de begane grond en op de verdie ping gesitueerd. Voor de uitbreiding van de kantoor- en opslagruimte aan de Mercuriusweg werd op 6 februari van dit jaar de eerste I paal geslagen. De uitbreiding werd net voor het begin van de bouwvakvakantie opgeleverd. bouwontwikkeling tot volle tevreden- (voorzitter), L. Heling (secretaris) en heid accoord gegaan met de eigendoms- N. de Bruin van de Coöp. Tuinbouwvei- wisseling. De Rabobank stond garant ling’’Gouda en Omstreken”. voor de financiering, zodat de akte van. Het bestuur krijgt advies van de burge- overdrachtop26oktoberl988konwor- meester van den getekend. De heer J. Oosthoek, werkzaam bij de Proeftuin te Naaldwijk, stelde een nieuw verkavelingsplan op voor de Has selthoeve, zodat er twaalf bedrijven op konden worden gevestigd. De opper vlakte per bedrijf ligt tussen de 2,5 en de 4 hectare, waarbij zoveel mogelijk naar een werkzame lengte- en breedte-ver- houding werd gestreefd. De uitgifteprijs werd vastgesteld aan de veiling ’’Gouda en Omstreken” in sa menwerking met de gemeenten Moer kapelle en Waddinxveen. De stichting stelt zich ten doel de tuin- dewerking bouw in het gebied Waddinxveen- verder onderzoek bleek dat dé wagen Moerkapelle te stimuleren. waarin zij reed onverzekerd was en dat de vrouw zelf tot 1 april 1990 een ont- De Coöp. Tuinbouwveiling ’’Gouda en zegging had van de rijbevoegdheid. Omstreken” heeft eerder een aantal an- Het rijbewijs wat zij nog in het bezit had dere glastuinbouwgebieden ontwik- is ingenomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9