Alleen Waddinxveen maakte doelpunten reparatie. De Gouwe sprint naar overwinning Schade aan uw auto vereist deskundige Heren 1 Be Fair verloor, WSE speelde niet ZTTC wint WSV 3 neemt NIEUWE TASSEN BE FAIR C-l Vergadering TOOS-gym Flyers als vanouds Biologische thee bij Wereldwinkel Dressuur- wedstrijden Reigersburgh Sint Maarten in Zuidplas Rentokil naar Finland Tournooien Florida in sporthal LOTERIJ SOOS voorsprong De Gouwe op 24 februari ,g door voor beker Onderlinge Moerkapelle Be Fair Waddinxveen-za Dames ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE’’ Ifocwa T I 16.15 uur de Gouwe 2-HZV1 17.00 uur de Gouwe 3-deDevel1 17.45 uur deGouwe2-hetY2 18.30 uur de Gouwe 1 -Brandenburg BVB 1 19.30 uur de Gouwe 1-MZPC1 (uit Hillegom) (uitZwijndrecht) (uit Amsterdam) (uit De Bilt) (uit Maastricht) Sponsors: Rucanor BV Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 4 NOVEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: dames heren heren dames heren I 3 Pagina 23 SPORT...RECREATIE - FK*-< Be Fair-voetbal in de nieuwe outfit van het "Waddinxveense Massa Sport van de Nesse. WADDINXVEEN - Op zaterdag 24 fe- i Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 1 november 1989 WADDINXVEEN - Be Fair verloor zaterdag met 3-1 van Spirit. De Waddinxveners houden 6 punten uit 8 wedstrijden. WSE speelde niet en blijft staan met 6 punten uit 7 wedstrijden. De regionale A-jeugd van de club uit de Oranjewijk verloor met 0-2 van Olympia. De jeugdige Waddinxveners hebben 6 punten uit 7 wedstrijden. Komend weekeinde ontmoet Be Fair thuis Papendrecht en speelt WSE uit tegen ONA. In de eerste klasse zaterdag won Wad dinxveen met 0-2 van DONK. WADDINXVEEN - In de Wereldwin kel bij het Koningin Wilhelminaplein is nu ook biologische thee te koop. De thee wordt zonder kunstmest en be strijdingsmiddelen verbouwd, wat ook beter voor de bodemgesteldheid van Sri Lanka is. Er zijn palmbladmandjes met theezak jes en mandjes met theeblaadjes te koop. Dus ook leuk om kado te doen. ”U geeft zoiets met een dubbele waar de, want u steunt kleine zelfstandigen in de Derde Wereld door rechtstreeks van hen te kopen”, aldus de Waddinx veense Wereldwinkel. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub speelde in de afgelopen week de vijfde wedstrijd in de eerste klas van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen ILAC 1 uit Gouda en won met 7-3. WADDINXVEEN - Stichting Wijk- werk De Zuidplas houdt zaterdagavond 11 november om half zeven weer het jaarlijks terugkerende Sint Maarten feest voor kinderen van 4-12 jaar. Hier bij wordt in groepsverband met zelf ge maakte (of gekochte) lampionnen gelo pen onder het zingen van één van de vele liedjes ter ere van Sint Maarten, in ruil waarvoor zij hopen dat de wijkbe woners met gulle hand snoepgoed enóf koekjes uitdelen als de kinderen aan bellen. Voorgaande jaren zijn er speciale knut- seldagen georganiseerd om de kinderen (en hun ouders) te leren hoe zij op een voudige wijze een lampion kunnen ma ken. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar worden nu uitgenodigd om zich op 11 november om 18.30 uur met hun zelf gemaakte (of gekochte) lampion te melden bij het wijkgebouw ”Het Zuidhonk”. Van daaruit wordt in groepsverband de wijk ingetrokken. Om plm. 19.30 uur worden de kinderen weer in het wijkgebouw terug verwacht, waar zij een kop warme chocomel of li monade krijgen. Aan deze aktiviteiten zijn geen kosten verbonden. WADDINXVEEN - Florida-badmin- ton houdt komende zaterdag 4 novem ber in sporthal ”de Sniep” de jeugd- clubkampioenschappen. Iedereen die de jeugd wil zien spelen is van harte wel kom van 10.00-17.00 uur. Zondag 12 november wordt weer het veteranentournooi van Florida georga- niseerd van 13.00-17.00 uur. Florida 1 (2e klasse bond) speelde zon1 dag 2-6 tegen de koploper Delft 2. Flo rida 2 (4e klasse bond) was weer com pleet na een langdurige afwezigheid van Rob Sikking (blessure) en speelde 7-1 tegen The Smash Fellows 1 Ook Florida 3 (2e klasse district) wist een eindstand van 7-1 te behalen tegen Nieuwkoop 2. Na een magere start is Florida 5 (4e klasse district) tegen Nieuwkoop 3 met 6-2 duidelijk in op mars. Zondag won Florida 4 (3e klasse dis trict) met 8-0 in de sporthal ”de Sniep” van een nog ongeslagen Delft 8. Zowel de enkel- als de dubbelspelen werden allen in 2 games overduidelijk beslist. Zeer spannend was de wedstrijd van Florida 6 (5e klasse district) tegen Aigis 10. Na een lange dames dubbel konden Nel Horsman en Frans Noorland de voorsprong niet meer behouden en ein digde de wedstrijd in een 4-4 gelijk spel wat ze 1 punt kost. in Nieuwkoop voor de jongste zwem- mertjes de volgende ronde van het lan delijke Speedo-tournooi gezwommen. Na de goede resultaten van de vorige A-l pakte een belangrijk punt thuis te gen Spirit (1-1). Doelpunt van Peter Verkerk, B-l verloor met 0-1 van VEP. B-2 won weer eens met 8-0 van Spirit. C-2 speelde gelijk met maar liefst 6-6 in Gouda tegen GSV C-l. Drie doelpun ten werden gescoord door laatste man Bram Gelderblom. In de zesde ronde van de onderlinge competitie liep koploper D. van Offe ren tegen zijn eerste nederlaag op. Hans van Woudenberg haalde hem onderuit. Hoewel van Offeren aan de leiding bleef, voelt hij de hete adem in de nek van de deze week niet spelende achter volgers Philipse en Claassen. De Niet kwam tot zijn vierde overwinning op rij Tegen Kardol, die in de opening een stuk wegblunderde, schoof hij zijn par tij gedegen naar winst. Hennink, Smit en Smitskamp, allen met zwart spelend versloegen resp. Th. Goor, P. van Offe ren en Alblas. Stam leverde knap werk door Ritter op een nederlaag te tracte- WADDINXVEEN - Boonstoppel Truckservice BV aan de Oranjelaan heeft het C-l-team van Be Fair-voetbal verrijkt met professionele tassen met de naam van de sponsor én de naam van Be Fair. Sinds de nieuwe tassen in gebruik zijn werd er niet meer verloren. Afgelopen zaterdag werd onder opval lend grote publieke belangstelling de topper gespeeld tegen koploper Nieu- werkerk. Binnen korte tijd stond Be Fair al met 2-0 voor, door doelpunten van Wim v.d. Starre en Marc Van Hars kamp. Voor de rust kwam Nieuwerkerk terug (2-1). Ook in de tweede helft leek Nieuwer kerk gevaarlijk te kunnen worden. Donk hierna fel jagend op de gelijkma ker creeërde hierdoor de op een counter loerende Waddinxveense ploeg. 6 Mi nuten voor tijd deed zo’n countermoge lijkheid zich voor. Een diepe bal van achter uit bereikte in valler Johan v.d. Wal, die ondanks zijn buitenspelpositie door mocht gaan. Deze ’’youngster” behield het overzicht en passeerde koel de Donk goalie. De wedstrijd was beslist en de Waddinxve ners doen weer volop mee in de dans om promotie naar de hoofdklasse. WADDINXVEEN - Door de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit werd op dinsdag 24 oktober in het Anne Frank- centrum de trekking van de jaarlijkse loterij gehouden. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan het ouderensooswerk. Op de volgende nummers zijn de prij zen gevallen: 34, 78, 83, 277, 288, 293, 332, 551, 577, 583, 766, 1056, 1078, 1084, 1126, 1132, 1461, 1721, 1755, 1786, 1794, 1914, 1869, 2233, 2290, 2360,2619,2665,2769 en 2861 laatste staat nu op de vijfde plaats. Smitskamp klopte Smit. Kardol had Muit lange tijd in de tang, doch kwam niet verder dan remise. Ritter en Alblas kwamen nog niet tot een beslissing. In de afgebroken stand heeft Ritter een pion meer. Versluis versloeg Brobbel en v.d. Hoek kende geen pardon voor Brinkhorst. H. van Offeren leverde knap werk door Ellers op remise te hou den. Mogelijk had er zelfs meer voor hem ingezeten! Maliepaard ging tegen van Sandijk ten onder. Joseph en Pon- sioen speelden de langste partij van de avond. Het eindspel van 2 Paarden en Loper -I- 2 pionnen werd tenslotte door Ponsioen gewonnen gegeven. D.J. van Offeren en H.E. van Offeren speelden remise. H. van Kleef versloeg mw. Tim mermans en zijn broer Rob deelde het punt met W. Goor. ren. Ellers, dit jaar met zo overtuigend uit de startblokken gekomen, moest buigen voor Muit. V.d. Starre klopte Torenbeek. De partijen van Oort-v.d. Hoek en van Sandijk-H. van Offeren eindigden in remise. Brobbel deed Pon sioen in het zand bijten. Brinkhorst bleef R. van Kleef de baas. V.d. Geer kwam tot zijn tweede remise. Nu deelde hij het punt met D.J. van Offeren. W. Goor zegevierde over mw. Timmer mans. De ’’nieuwelingen” H.E. van Of feren en H. van Kleef bonden elkaar de strijd aan. Beiden hielden een halve punt over aan hun eerste optreden op de schaakclub. In de onderlinge competitie hielden de nrs. een en twee, Philipse en Claassen elkaar in evenwicht, remise v.d. Bom deed knap werk door Van Woudenberg te verslaan en klom daarmee naar de derde plaats. D. van Offeren, zo goed uit de startblokken gekomen, zakte door een nieuwe nederlaag, nu tegen eveneens een Gouwe-overwinning. De zwemster Marion van Hooft won eerst de vrije slag in 0.28.8 vervolgens de vlin derslag in 0.32.0 en werd tweede op de rugslag in 0.33.9. Bij de jongens onder de 16 jaar won Mark v.d. Zijden het goud door over winningen op de vlinderslag (0.29.4), de vrije slag (0.26.0) en een tweede plaats op de schoolslag (0.32.3). In de klasse jongens onder de 16 jaar waren er zelfs twee medailles voor De Gouwe. De overwinning ging tegen alle verwachtingen in naar Jan Willem v.d. Hoek. Tweede werd zijn clubgenoot Dieter Hoofman. Jan Willem werd eer ste op de vrije slag in 0.25.2, eerste op de rugslag in 0.29.6 en tweede op de vlinderslag in 0.28.2. Dieter veroverde zijn plak door een overwinning op de schoolslag in 0.31.7, een tweede plaats op de vrije slag in 0.26.1 en een derde plaats op de vlinder slag in 0.28.8. Tenslotte was er een bronzen plak bij de heren voor Edgar ter Braake en een zil veren voor Erika Vlasman bij de dames. Speedo Zaterdag werd in het zwembad De Wel Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA. kenmerk voor vakwerk. Moerkapelle om daar de strijd aan te bi- nen met het gepromoveerde Moerka pelle II. Dit team, dat vorig jaar o.a. via een nipte overwinning op WSV II pro moveerde, bleek een geduchte tegen stander. Zonder direct aanwijsbare grove blun ders kwamen op verschillende borden de Waddinxveners in het geheel niet in i hun spel. Hennink en teamleider Jansen waren de enigen die het volle punt scoorden. Philipse, Claassen en v.d. Bom wisten hun partijen in evenwicht te houden, remise. Van Woudenberg, Kardol en v.d. Hoek moesten een ne derlaag incasseren, waarmee de neder laag (3 1/2-4 1/2) een feit werd. Door dit resultaat zal WSV in de reste rende wedstrijden alles op alles moeten Hennink, verder op de ranglijst. De zetten om het gestelde doel; promotie naarde eerste klasse te verwezenlijken. (0.33.5) en een tweede plaats op de vrije WSV I leed in de uitwedstrijd tegen de reserves! van Moerkapelle een teleur stellende en volkomen onverwachte ne derlaag (3 1/2-4 1/2). Een volledig team trok welgemoed, doch zeker niet overmoedig, naar Doelpunten van Wim v.d. Starre (2x) en Mare Streefkerk maakte daar een einde aan (5-1 winst). Er was uitstekend verdedigend werk van Cees Sol. Een betrouwbare keeper Maurice Hol bracht Be Fair C-l op één punt van Nieuwerkerk die nog altijd lijstaanvoer der is. ZEVENHUIZEN - Voorde heren-vol- leyballers van Rentokil-ZVH staan de komende weken in het teken van de Eu ropa Cup II. Aanstaande donderdag vertrekken de heren naar Tampere om het zaterdag 4 november om 15.00 uur (Finse tijd) op te gaan nemen tegen Rantaperkion Is- ku. En dit is een tegenstander van een hoog kaliber. Het thuisfront kan bij Radio West vanaf 14.00 uur een live verslag verwachten. Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in Amstelveen tegen het team van Bro- ther/Martinus. Bij deze ploeg speelt weer Marco Brouwers mee, die niet als assistent-bondscoach was geaccep teerd. Rentokil, dat zeer voortvarend begon, moest een gevoelige nederlaag incasse ren. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft in de thuiswedstrijd te gen HVO III uit Vlaardingen een wel haast beslissende voorsprong (4-2) ge nomen. De beide afgebroken partijen garanderen dat de winst in Waddinx veen zal blijven. Een uitslag van 5 1/2-2 1/2 lijkt zeer wel mogelijk. Na het gelijkspel tegen Overschie V trad WSV III in zijn tweede wedstrijd met twee invallers aan tegen HVO III. Na ruim twee uur spelen stonden de Waddinxveense schakers, middels een overwinning van De Niet en remises van Torenbeek en Stam, met 2-1 voor. Deze voorsprong werd met overwinnin gen van Prins en Th. Goor verder uitge bouwd. De tweede invaller, Besemer, verging het minder goed en moest de vlag strijken. Daarmee werd de stand 4- 2 bereikt. De afgebroken partij van Van Oort aan bord een, een lopereindspel staat volko men gelijk. P. van Offeren heeft echter aan bord 6 twee gezonde pionnen meer! Winst lijkt dan ook haalbaar, zodat de vermoedelijke einduitslag 5 1/2-2 1/2 voor WSV III zal worden. De opnieuw afgebroken partij van Hen nink uit de wedstrijd tegen Nieuwer kerk a/d IJssel I blijkt, na huisanalyse, toch remise. Het Toren tegen Paard eindspel dat geforceerd kan worden blijkt theoretisch niet te winnen. De einduitslag werd daarmee 4 1/2-3 1/2 voor WSV I. WADDINXVEEN - Zondag zijn er bij manege Reigersburgh aan de Piasweg de 4e B-O clubwedstrijd dressuur verre den. Uitslagen: 1. Sandra v. Hoorn op Rodey (125 pnt), 2. Caroline v. Oost op Rodey (121 pnt), 3. Marlies v.d. Spek Op Dimpel (120 pnt), 4a. Patricia Both op Ginger (119 pnt), 4a. Daniëlle de Bake op Reinhilde (119 pnt), 6a. Wille- mien Grootendorst op Reinhilde (118 (pnt), 6a. Janine v. Maaren op Dimpel (118 pnt), 8. Fleur v. Oost op Sonja (117 pnt), 9. Ilse de Jong op Sonja (115 pnt), 10a. Esther Boevee op Hannes (114 pnt), 10a. Patricia Overdam op Moppie (114 pnt), 12. Eefje Luder op Claudette (113 pnt), 13. Eline Meppelink op Han nes (112 pnt), 14. Ostara v. Greuningen op Claudette (111 pnt), 15. Laura de Jong op Hannes (109 pnt), 16. mark Ha- gedoorn op Annemoon 9108 pnt), 17. Marike Alberts op Sonja 9106 pnt), 18. Linda Wilke op Reinhilde (W5 pnt), 19. Tonny Treffers op Moppie (104 pnt), 20a. Miranda de Vries op Amy (103 pnt), 20a. Mareille Mul op Claudette (103 pnt), 22. Mariska v. Vliet op Sonja (99 pnt), 23. Esmaralda Berkel op An nemoon (96 pnt). WADDINXVEEN - In een goed ge vulde sporthal ”de Sniep” begon Flyers heren 1 vrijdagavond aan de wedstrijd tegen DAS 2 uit Delft, medekoploper in de competitie. Beide teams begonnen voorzichtig, maar dit duurde niet lang en het basketbalgeweld, in positieve zin, barstte los. DAS 2, waarin 3 spelers behorend tot de selectie van DAS 1 (eredivisie) had individueel meer klasse in huis, maar Flyers was eindelijk weer het team van vorig jaar, toen het kampioeri'werd en de beker won. Agressief en spelend als een complete eenheid. Voor de toeschouwers ontspon zich een wedstrijd om van te smullen. Schitte rende aanvallen uitgevoerd door Flyers, technische hoogstandjes door DAS (een spetterende dunk uit stand van D. Gemke was een juweel). In de eerste helft bleef Flyers 1 achter met scoren en de ruststand was 39-49 in het voordeel van DAS. Na de rust schroefde Flyers het tempo nog hoger op en halverwege de tweede helft le verde dit resultaat op. In de 10e en 11e minuut scoorde Flyers 11 punten zonder dat DAS ook maar iets kon terug doen. Hierna bleven beide partijen in evenwicht. Totdat de beide uitblinkers van de wedstrijd Ma- rijan Vujanic en Marlon Dorsiel op be slissende momenten hun verantwoor ding namen en via drie mooie scores van Marlon en een driepunter van Marijan Flyers een kleine voorsprong opbouw de, die daarna geroutineerd tot het einde werd vastgehouden. Einduitslag 90-87. Topscoorders: Marijan Vujanic en Phil Filipanalle twee met 24 punten Heren 2 speelde eveneens een wedstrijd die bol stond van de spanning, alleen hier was de uitslag in het nadeel van he ren 2. Zij begonnen de wedstrijd in een hoog tempo en drukten Popeye uit Bo degraven, ondanks het lengtevoordeel, in de verdediging en via 4 driepunters van Rudo van Loo werd de rust bereikt met een voorsprong 45-38. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid en nu pakte Popeye het lengte voordeel wel. Bij Flyers draaide alleen nog de scoringsmachine van uitblinker Rene Hazelaar, maar dit bleek net niet voldoende. Enkele fouten in de laatste minuut werden fataal en heren 2 verloor de wedstrijd met 81-82, ondanks de 36 punten van Rene Hazelaar. Heren 4 redde het niet tegen Guards uit Pijnacker. Over de gehele wedstrijd ge nomen waren onze heren bijna gelijk waardig aan hun tegenstanders, alleen een black-out tussen de 17e en 19e mi nuut in de eerste helft werd fataal. Guards scoorde 18 punten op rij en aan het eind van de wedstrijd toen de balans werd opgemaakt, stond er een einduit- •slag van 49-68. Na rust leek Waddinxveen eindelijk op een verdiende voorsprong te koemn, echter de fraaie voorzet van Kees de Zwart werd door Edwin de Vrindt tegen de paal gekopt. Met de sterke wind in de rug kreeg Donk wat meer greep op de wedstrijd, hetgeen enkele hachelijke si tuaties voor keeper Leo Appel tot ge volg had. Na 19 minuten kwam Waddinxveen dan toch op voorsprong, daar waar de matig leidende arbiter Edwin de Vrindt te recht voor buitenspel terugfloot, daar liet hij Rein Kreuk in duidelijke buiten spelpositie wel doorgaan. Rein Kreuk scoorde beheerst de openingstreffer. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de KNZB- kring Gouwe-Rijnstreek werden op zondag 29 oktober in het zwembad De Zijl te Leiden sprintwedstrijden gehou- ronde hebben de De Gouwe-zwemmer- den. De De Gouwe-zwemmers zetten tijdens deze wedstrijden een aantal uit stekende prestaties neer, waarbij een aantal van hen zich uiteindelijk voor een ereplaats over drie nummers wist te kwalificeren. Tijdens dit tournooi werd door de deel nemers een programma van 50 m sprint- nummers afgewerkt waarbij de beste prestatie over drie nummers uiteinde lijk bepalend was voor de eindstand. In de jongste klasse, onder de 10 jaar, was er bij de jongens een zilveren me- daille-plaats voor Koen Groenleer die via een eerste plaats op de vrije slag (0.32.8), een tweede plaats op de vlin derslag (0.40.2) en een tweede plaats op de rugslag (0.39.2) zijn winst binnen haalde. Ook een tweede plaats was er voor Bob de Bruyn bij de jongens onder de 12 jaar. Bij de meisjes kwam Wilma van ’t Hul lenaar op een gedeelde eerste plaats. Wilma pakte haar medaille-plaats door een overwinning op de rugslag (0.34.5), een eerste plaats op de vlinderslag (0.33.5) en een tweede plaats op de vrije slag in 0.30.3. De klasse meisjes onder de 14 jaar werd bruari speelt het eerste herenwaterpo- loteam van De Gouwe de tweede ronde van de nationale KNZB-beker tegen De Meer. De wedstrijd wordt gespeeld in het Waddinxveense zwembadcomplex. Op dezelfde dagen ontvangt het dames team van De Gouwe de waterpolosters van Rheden. Be Fair, dat speelde tegen Spirit, had vanwege een blassure van keeper Ton Lugthart en de afwezigheid van tweede keeper Klaas Brouwer een beroep ge daan op Hans Jongejan (keeper van het achtste) om de open plaats onder de lat in te nemen. Al in de derde minuut moest hij de bal uit het net halen toen een afgeslagen corner in de rebound met een prachtige volley net onder de lat in het doel plofte. Het eerste kwartier was er een duidelijk overwicht van Spirit. Be Fair kwam nauwelijks aan het eigen spel toe. Na deze beginfase namen de Waddinxve ners het initiatief over. Dit resulteerde in een aantal doelrijpe kansen die ech ter alle onbenut bleven. Zo liet Arjan Groenendijk zich de bal knullig ontfutselen door de uitgelopen keeper, schoot Leon Konijn na een vrije trap van Rob Asscheman voor open doel naast, rondde Otto Kempkes een goede solo met een te zwakke inzet kansloos af en kopte Arjan Groenen dijk na een voorzet van Frans Lalihatu naast. Eén keer kwam Spirit voor rust nog kort bij een tweede treffer toen Fred Klomp met Dick Griffioen een voetbalshowtje wilde opvoeren dat door ingrijpen van de Ouderkerkse spits werd onderbro ken maar dankzij een alerte Hans Jon gejan zonder gevolgen bleef. Na rust heeft Be Fair zichzelf de das om gedaan door achterin zeer knullig en on gecontroleerd terug te spelen op de kee per. Daardoor kreeg Spirit twee ca deautjes, die men gaarne accepteerde en Be Fair op een kansloze 3-0 achter stand zette. Pas in de 38e minuut kwam Be Fair pas De zaterdagploeg van Waddinxveen heeft zich op een indrukwekkende wijze gerevancheerd op de magere resultaten van de laatste weken. Tegen het lei dende Donk werd een 0-2 overwinning behaald. Vooral in de eerste helft domineerden de Vink Verzekeringen-boys en wisten hun tegenstanders op eigen helft terug te dringen. Binnen 10 minuten wisten zij zich drie reeële scoringskansen te creeëren, maar het vizier stond voorals nog niet op scherp. Edwin de Vrindt schoot tegen de Donk goalie aan, Peter Heeren kopte in kansrijke positie juist over en Kees de Zwart zag zijn schot ge pareerd. Een doelpunt hing echter in de lucht. Donk kon hier weinig tegenover stellen en kreeg na 40 minuten zijn eerste kans. Leo Appel greep gedecideerd in. Dames 3 speelde haar wedstrijd tegen Westland Stars en had alleen de eerste helft een beetje moeite met deze tegen stander. Via een ruststand van 30-15, liepen de dames ver weg en werd de wedstrijd gewonnen met 58 tegen 19. Opvallend was de hoofdrol van Adrienne Raaphorst, normaal volledig in dienst spelend van het team, nu de motor en topscoorder met 13 punten. Meisjes-adspiranten speelden hun beste wedstrijd tot nu toe. Vooral als team draaide het uitstekend. Met in de verde digende hoofdrol Evelyn v. Bockom Maas en aanvallend Brenda v. Leeuwen met 29 en Jessica v. Dijk met 20 punten werd de uitwedstrijd tegen Dunkinn ge wonnen met 40-57. Vrijdagavond zijn er wedstrijden om 19.15 uur en om 20.45 uur. Zaterdag wordt er om 17.15 en 18.45 uur begon nen. weer tot leven, toen Leon Konijn uit een voorzet van Richard Karsten (inge vallen voor Frans Lalihatu) doeltref fend met het hoofd scoorde. Twee minuten later kopte Fred Klomp de bal net naast de verkeerde kant van de paal, en schoot Peter Konijn zo ve nijnig in dat de keeper misgreep maar een verdediger de bal uit de doelmond kon koppen. Het opgelade vuurtje was echter veel te laat ingezet om Spirit nog te achterhalen. Zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Papendrecht op het programma, dat met 7-1 van Rijsoord won. Deze vier puntenwedstrijd is voor Be Fair van cru ciaal belang. Verlies betekent weer bij de onderste drie degradatiekandidaten, terwijl winst (dat alleen behaald kan worden als men de hele wedstrijd bij de les blijft) enige afstand van de staart be tekend. WADDINXVEEN - De afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS houdt op woensdag 1 no vember - vanavond - om 8 uur in de Toosoos aan de J.W. Frisoweg haar al gemene ledenvergadering. Aftredend is F. Meijer (penningmees ter). Als nieuwe kandidaat stelt het be stuur voor C.v.d. Klauw. Tegenkandi daten kunnen tot een half uur voor de vergadering bij het secretariaat aange meld worden. Aansluitend is de algemene ledenverga dering van de multisportvereniging TOOS. tjes ook ditmaal weer prima gepres teerd. Harry de Bruyn zwom ditmaal op de 100 m schoolslag bij de jongens 1980 een bronzen plak in 1.48.2. Eveneens brons was er voor Mark Nahon op de 100 m vrije slag bij de jongens ’78 in 1.11.2 terwijl Bob de Bruyn goud won in 1.08.6. Bij de jongens ’80 was er nogmaals brons voor De Gouwe, dit keer voor Marcel Zijderhand die op de 50 m vlin derslag net derde werd in 0.46.5. Ook op de lange nummers, de 400 m vrije slag, ging het goed met de De Gouwe- zwemmertjes, Mark Nahon pakte bij de jongens ’78 het brons in 5.25.7.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23