Be Fair en WSE samen vier goals De Gouwe was onverslaanbaar Flyers op winst Basketbalsters Waddinxveen verliest en speelt gelijk kwam met banders erbij Kwiek 1 in gevaar Bij Den Edel twee zwarte Be Fair E-l koploper Verpletterende revanche van Gouwe-zwemmers Goede vangst Klaverjassen Jan Wouters Jeugd Wisselbeker Dames Be Fair Kampioenschappen Heren WSE Waddinxveen Heren Masters Waddinxveen-za Jeugd WADDINXVEEN - Wie zaterdagmiddag in het goed gevulde zwembad ”de Sniep” aanwezig was, heeft kunnen zien dat alle teams uit de water- poloselectie van De Gouwe de tegenstanders zonder pardon en zonder punten naar huis heeft gestuurd. De hoofdsponsor Rucanor en de ”sub”- sponsors J. Baas, reisburo van Gmkel, Peugeotdealer Boonstoppel BV en Vink Verzekeringen kunnen tot nu toe tevreden zijn over de prestaties van de zeventallen. WADDINXVEEN - Het eerste basketbalteam van Flyers-dames blijft het uitstekend doen in de competitie. Afgelopen vrijdagavond ondervond Gymnova uit Leidschendam weer de sterkte van de Flyers-dames. WADDINXVEEN - Be Fair won met 2-0 van Papendrecht en heeft 8 punten uit 9 wedstrijden. WSE won met 1-2 van ONA en heeft 8 punten uit 8 wedstrijden. Waddinxveen-zondag verloor met 3-0 van Floreant en staat met 7 punten op de 7e plaats. Waddinxveen-zaterdag deelde de pun ten (1-1) met De Jodan Boys. K k k ^Ron Willems VV aaainxveen-zo 2.00.0 min. grens kwam. De Gouwe Pagina 31 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 november 1989 SPORT ...RECREATIE Dames 1 versloeg haar naaste concur rente Brandenburg 2 met 4-3 en staat nu alleen aan kop. De heren stuurden MZ&PC met een 13-4 nederlaag terug naar Maastricht en handhaven hun top positie. HZV 1, een team dat enkele jaren gele den nog goed tegenstand bood aan da mes 1, werd door dames 2 van De shoppers uit Katwijk. Dit was een span nende wedstrijd. Met een ruststand van 29-28 werd begonnen aan de tweede stand om te zetten in een 8-7 voor sprong. maal een man meer kreeg toegewezen. Doelpunten van Marco Kraak en Jacco van Tol, beide uit een man-meer situa tie, Wilfred Bontje en Ed den Boon zorgden aan het eind van de tweede part voor een 7-2 stand. Het vierde part was een spannend en sportief gevecht om de overwinning maar beide teams kwamen niet meer tot scoren. Het bleef 4-3 voor De Gouwe- dames. Na het verlossende eindsignaal sprong trainer/coach Wim Groen dan ook letterlijk een gat in de lucht. Dit buitenkansje werd benut door Ron Kempkes, hij passeerde Ton Kling die de verkeerde hoek uitkoos (2-1). ONA probeerde het nog wel maar de betere kansen bleven voor WSE. Pa trick Rijnbeek, werd 10 minuten voor tijd naar de kant gehaald. Jan Willem van Triet verving hem. Bij zijn eerste balcontact schoot hij direct tegen de paal. Mario de Lang kopte nog een bal net over en daar bleef het bij. WSE haalde voor het eerst deze competitie een over winning in een uitwedstrijd. Een goed begin van de tweede periode derhalve. Wellicht kan deze tendens volgende week thuis tegen Altior voortgezet wor den (aanvang 14.00 uur). in 4.32.7. De tweede estafette overwin ning kwam op naam van Sandra Berc- kenkamp, Barbara Pouw, Ilse v.d. Dus- sen en Marion v. Hooft die de 4xl00m vrije slag wonnen in 4.24.3. Jongens-kadetten speelden tegen Gras- Zaterdag werden er in Bergambacht ju- dokampioenschappen gehouden waar aan de plaatsen Bergambacht, Woer- WADDINXVEEN - In de derde wed strijd van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW werd er zaterdag gevist in het Spui. Een prachtig water gelegen tussen de eilanden Voorne-Put- ten en de Hoekse Waard. Het water stroomt hier altijd sterk, of naar links of naar rechts, maar het zit vol van de grote gezonde sterke vis. Er werd dan ook goed gevangen waarbij zeer grote voorns en brasems. Als eerste vijf eindigden: 1. J. Rupke (17180 gr), 2. J. Verhoef (13480 gr), 3. A. v. Leeuwen (13320 gr), 4. R. Jenner (9200 gr) en 5. H. de Kwaadsteniet (6860 gr). De volgende wedstrijd in deze competi tie is aanstaande zaterdag 11 november. Vertrek hiervoor om 6.30 uur vanaf het N.S.-station Waddinxveen. Gouwe masterswimmer Nico Geers naar het Duitse Grünstadt af om deel te nemen aan open master kampioen schappen. Nico wilde hier een aanval doen op een aantal Nederlandse 50m bad records. Niet zonder succes, want de master ver beterde op drie sprintnummers het na tionale record in de klasse 50-54 jaar. Op de 50m vrije slag (0.29.3) le, de 50m vlinderslag (0.33.9) 2e en de 50m rug slag (0.36.6) le. Tevens legde Geers be slag op het goud bij de lüOm vrije slag 1.05.4, de 400m vrije slag en de 100m rugslag 1.22.8. Door de 4-3 overwinning op Branden burg 2 staan de dames van De Gouwe nu in de tweede klasse bond alleen aan kop. In mei won Brandenburg 2 nog meraat, Maurice Schuyt, Niels Ros, met 10-5 van dames 1, zodat geconclu deerd kan worden, dat het team onder leiding van coach Wim Groen sterker is geworden. Wegens blessures van en kele vaste speelsters werd Marielle Kroon aan het team toegevoegd. Na een halve minuut in het eerste part werd Wendy de Frankrijker goed aan gespeeld en zij scoorde 1-0. Hierna kwam Brandenburg opzetten en zij scoorden vanuit een man-meer situatie gelijk (1-1). In de derde periode werd een beetje gas teruggenomen. Na enkele gemiste kan sen werden twee snelle uitbraken door Kjeld Boonstoppel wel goed afgerond. Door uitstekend keeperswerk van Kors van Tilburg, hij stopte o.a. een straf- worp, kwam MZ&PC niet aan scoren toe. Ondanks het feit dat de wedstrijd in de vierde periode eigenlijk al gespeeld was, deed De Gouwe er nog een schepje bovenop. De Gouwe scoorde in deze periode nog vier keer terwijl MZ&PC uit een van hun vele man-meer situaties nog tweemaal wist te scoren; eindstand 13-4. helft, hierin was Flyers de betere ploeg. Coach Hugo BOonstoppel was met het j getoonde spel tevreden. Ondanks het harde spel van MZ&PC en de vele man minder situaties voor De Gouwe was er toch een ruime overwinning geboekt. Hierdoor blijft De Gouwe een belang rijke kandidaat voor het kampioen schap dat toch het streven van het ge hele team is. De Gouwe had de scheidsrechter niet echt mee. Zij kregen slechts vier maal een mammeer terwijl MZ&PC negen men een penalty mee toen John Moons op de rand van het 16-meter gebied, Ri chard de Vlaming aantikte die vervol gens maar wat graag het gras gezocht. De pressing van Brandenburg bleef ook in het begin van de tweede part voortdu ren. Na 1-2 was het weer de beurt aan de dames van De Gouwe en wederom kon Wendy de Frankrijker via een intikbal 2-2 aantekenen. Met nog minder dan twee minuten te spelen scoorde De Gouwe uit een man-meer situatie 3-2. Keepster Annemarie van de Plas was goed op dreef en vooral bij dreigende contra-aanvallen was zij ter plaatse en om de verre uitworpen van de Branden- burgse keepster op te vangen. Na ruim een minuut spelen kon Gillian van den Berg vanuit een man-meer situatie 4-2 scoren. De Gouwe-dames kregen hierna nog een aantal kansen, maar Brandenburg hield het hoofd koel en scoorde 4-3. Met Klaas Brouwer onder de lat en Marco Noordhoek en Richard Karsten in de basis heeft Be Fair de smet van vo rige week volledig uitgewist door gecon centreerd spelend Papendrecht de over- winning afhandig te maken. Deze zeer welkome overwinning heb ben het door Verzijl Sport gesponsorde elftal een heel wat gunstiger positie op de ranglijst opgeleverd. Na een overrompelende start van Pa pendrecht, dat weinig gevaar oplever de, nam Be Fair onder aanvoering van de zeer gedegen spelende Aart Bos en Dick Griffioen toen het heft in handen en zette met de strakke wind in de rug de Papendrechters op eigen helft terug. Zo rond de 20e minuut mocht Dick Griffioen net voorbij de middellijn een vrije trap nemen. De door Houtex ge schonken bal plaatste hij hoog in het strafschop, waar Leon Konijn met een formidabele kopstoot de keeper het na kijken gaf. Kort daarna kwam de technisch be gaafde Richard Karsten centimeters te kort om een voorzet van Arjan Groe nendijk te verzilveren. Een vrije trap in het strafschopgebied van Be Fair gaf even Papendrechtse dreiging, maar de door Klaas Brouwer vakkundig neerge zette muur stond goed opgesteld, waar door dit gevaar bezworen werd. Met nog een uitstekende kopbal van Leon Konijn na een voorzet van Michel Glasbeek die net naast ging, brak de rust aan. Na rust dromden de toeschouwers weer graag de onvolprezen tribune op, waar men beschut tegen regen en wind de tweede helft met enige zorg tegemoet zag. De Papendrechters kregen nu de sterke wind in de rug eh hoe zou Be Fair dit extra voordeel weerstaan. Deze zorg werd snel weggenomen door i in het zwembad ”de Sniep” de zwemwedstrijden om het clubkampioenschap 1989 begonnen in de komende vijf weken zullen de De Gouwe-zwemmers gaan uitmaken wie van hen de titel mag dragen. van de score voor hun rekening. Na een moeizaam gestreden strijd, waarin men meer moeite met zichzelf had als met de tegenstander, versloeg heren 2 het IJ 2 met 9-4. Zelfs heren 3 leverde zaterdagmiddag een ongekende prestatie. Zij speelden tegen het fanatieke De Devel 1 uit Zwijndrecht. Met nog anderhalve mi nuut te gaan wisten zij, in een zinde rende strijd en dankzij de steun van het meelevende publiek, een 6-7 achter op Jan Wouters. Via een afvalsysteem brieven er uiteindelijk drie mensen over en was de einduitslag: 1. M. van Doorn, 2. M. Darazzi, 3. R. de Jeu. Na de training konden de spelers nog vragen stellen aan Jan Wouters en Ron Willems waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Tevens werden er door Jan Wouters foto’s uitgedeeld met zijn handtekening en werd op diverse attri butenmeegebracht door spelers of sup porters, een handtekening gezet. Tpt slot vertelde Jan Wouters twee ge talenteerde spelers gezien te hebben te $eten M. Darrazi en S. Pattiwael. De dames begonnen de wedstrijd als een bliksemschicht. Na 10 minuten was et voor de tegenstander geen eer meer te behalen. De stand was op dat mo ment 35-4. De wedstijd was toen al gelopen en via eeïi ruststand van 49-18 kwam als eind stand 86-34 op het scorebord. Verheu gend was de goede terugkeeer van Gea Kók, na een langdurige blessure. Top scoorder werd Anita van Uunen met 25 punten. Flyers-heren 1 moest het opnemen te gen Jumpers uit Den Haag. Beide ploe gen staan in de middenmoot van de ranglijst. De eerste helft was van be hoorlijk niveau en ging gelijk op. Rust stand 37-36. Alleen werd er toen al dui delijk, dat de Flyers heren niet in hun beste doen waren. Er werd te individu eel gespeeld. Na de rust was het tussen de tweede en negende minuut een waar drama. Ter wijl Jumpers rustig scoorde (22 pun ten), speelde Flyers het klaar om de bal niet een keer in de basket te krijgen. Hierna werd men blijkbaar wakker en begon men aan een bewonderswaardige inhaalrace. Deze lukte niet helemaal, zodat Jumpers opgelucht het eindsig naal begroette en de winstpunten mee naar huis kon nemen. Eindstand 72-79. Topscoorder Phil Filipan met 20 pun ten, terwijl Mike Heerkens als starter een dikke voldoende scoorde. Héren 2 was de schrik van de vorige wedstrijd weer helemaal te boven. Te gen Leiderdorp werd er geconcentreerd gespeeld, geen overhaaste aanvallen, maar wel scoren. Een pluspunt is ook, dat Sven Thijs, ’’verlost” van de wapen rok, zijn draai heeft gevonden binnen hej team. Langzaam maar zeker werd de voorsprong uitgebouwd. Via een ruststand van 49-37, werd het 87-62. Topscoorder werd Rene Hazelaar met 27 punten. Heren 3 moest aantreden tegen de kop loper van de competitie, Saints 1 uit Délft. Ondanks het goede spel van he ren 3, bleek de tegenstander te sterk en werd het een nederlaag 37-80. Top scoorder werd Gert-Jan Oskam met 10 punten. Na een kwartiertje aftasten kreeg WSE in de wedstrijd tegen ONA meer greep op het spel van de Gouwenaren. Met verzorgder veldspel drong men lang zaam maar zeker richting het doel van Wilco van Berkel. Na 10 minuten spelen de eerste moge lijkheid voor WSE: Erwin Pleus brak door maar werd onderuit getrokken door Theo van Eek. Een officiële waar schuwing was op zijn plaats geweest. Door Patrick Rijnbeek werd de vrije trap vervolgens naast geschoten. Eddy Sluiter liep wel tegen een officiële waarschuwing op nadat hij herhaalde lijk overtredingen beging. Ook deze vrije trap leverde niet meer op dan een corner. Kort voor rust de terechte.openingstref- fer: Ton Kling trapte de bal ver uit en bereikte daarmee Robert Kerkhoff die de bal direct doorkopte naar Erwin Pleus. Op zijn beurt maakte hij alleen voor de keeper geen fout. De bal ver dween in de rechter onderhoek (0-1). Na rust eenzelfde beeld. Diverse malen werden de snelle spitsen diep gestuurd. In de tiende minuut na rust kreeg Erwin Pleus na een uitstekende pass van Theo de Heer de bal. Hij omspeelde de uitge lopen keeper en scoorde vervolgens simpel 0-2. Ook Patrick Rijnbeek kreeg een derge lijke kans. Hij stuitte echter op de ONA-goallie, waarna de bal voor de voeten van Erwin Pleus kwam die de bal juist naast het lege doel schoot. ONA perste er een offensief uit zonder direct doelgevaar te creëren. Wel kreeg WADDINXVEEN - Zaterdagavond behaalden Hans Wijnstok uit Waddinx veen en Frans Bouwmeester uit Bode graven (beiden lid van de Waddinx- veense sportschool Bert den Edel) hun zwarte band jiu-jitsu. Het examen bestond uit het demonstre ren van diverse verdedigingstechnieken wat een half uur in beslag nam. Na af loop werd hun de zwarte band uitge reikt door de voorzitter van het district Zuid-Holland, Roel v. Ravens. De voor het eerst uitkomende meisjes voetbalteams van de voetbalvereniging Waddinxveen doen het uitstekend in hun competities. Zaterdag wisten de junioren-meisjes net niet te winnen van tegenstander Flo reant. Op een loodzwaar veld werd er met 1-0 verloren. Vorige week wisten te binden met de duidelijke cijfers van 4-0. De pupillen-meisjes speelden afgelopen zaterdag gelijk tegen Ammerstol met 1- 1. De meisjes van Waddinxveen kunnen nog wel wat versterking gebruiken. De trainingen zijn dinsdag en donderdag van 17.45 totT8.45 uur. Voor informa tie tel. 01828-19407 (Ria v.d. Berge). Opvallende uitslagen van het afgelopen weekeinde waren bij de jongens van Waddinxveen de resultaten van zondag 1 en E-l. Met name E-l liet weer eens van zich spreken door met 15-0 te win nen van WSE E-2 en hebben hierdoor met 8 wedstrijden een doelsaldo van 75- 2 hetgeen een ongekend aantal is. Deze jongens leven dan ook al in een kam- pioensroes, maar weten gelukkig nog met beide benen op de grond te blijven staan. Het vierde team won met 6-4 van TTVN-5 en verdrong hiermee TTVN van de eerste plaats in de vierde klasse. Onderschatting en denken dat de buit binnen was, werd bijna fataal. Via 62-51 kwam Grasshoppers nog terug tot 62- 61. Het eindsignaal kwam als geroepen voor de Flyers-kadetten. Topscoorder werd Marcel Pentier met 22 punten. Jongens-adspiranten moesten aantre den tegen Popeye uit Bodegraven. De eerste wedstrijd werd verloren met meer dan 80 punten. Onder leiding van Sven Thijs gaan deze jongens steeds be ter spelen. De wedstrijd werd weliswaar verloren, maar het verschil was bedui dend kleiner. Uitslag 31-79. Topscoor der Niels Hage met 13 punten. Meisjes-adspiratnen speelden tegen DAS en konden weer eens een overwin ning in de boeken schrijven. Elke pe riode werd in winst omgezet en de eind uitslag was 50-21. Topscoorder werd Brenda van Leeuwen met 23 punten. Jongens-junioren gingen op bezoek bij Cady ::73. De eerste helft konden de jongens, ondanks het missen van drie basisspelers, de tegenstander bij houden en er ontstond een mooie wedstrijd. Ruststand 50-46. Na de rust kwam de toch wel verwachte terugslag. Mede door nog een blessure van een basisspeler stokte het scoren, waardoor de nederlaag een feit werd. Eindstand 108-72. Topscoorder Rudo van Loo met 46 punten. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 10 november wordt de vijfde ronde verspeeld van de klaverjas- en jo- kercompetitie bij Waddinxveen-voet- bal. Het kaarten vindt als vanouds plaats in de kantine van de vereniging in het sportpark ”De Sniep” en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open. r t----- Waddinxveen - voor de door Ajax-speler Jan Wouters op initiatief fan de voetbalvereniging Waddinxveen en met medewerking van Massa Sport gegeven training bestond bij de voetbal- Jeugd in het sportpark ”de Sniep” grote belangstelling. Er was die middag rond 2 uur al een drukte in de kantine van mensen die za- Cen te wachten op Jan Wouters, evenals WADDINXVEEN - Met een werkelijk verpletterend overwicht hebben de zwemmers en zwemsters van de Gouwe zondag hun tweede ronde in de B-com- petitie gewonnen. De De Gouwe- zwemmers passeerden daarmee in een klap hun concurrent VZC uit Vlaardin- gen, die in de eerste ronde met een ver schil van 30 punten op De Gouwe voor bleven. Met een voorsprong van bijna 180 pun ten maakte De Gouwe de achterstand ruimschoots goed. Naar zich laat aan zien zal De Gouwe in het landelijke klassement op klimmen van de zesde naar een plaats bij de eerste vier. Dat het hard ging kwam met name tot uitdrukking in het feit dat er tijdens deze wedstrijden door drie Gouwe le den in totaal vier limieten voor de Na tionale Winter Kampioenschappen be haald werden. Dieter Hoofman zwom op de 20üm schoolslag heren een limiet in 2.31.0 wat- tevens zilver betekende. De tweede li miet was voor de zwemster Marion v. Hooft die op de 200m wisselslag meisjes ’75 met 2.31.5 eerste werd. Tenslotte behaalde de De Gouwe- zwemmer Jan-Willem v.d. Hoek twee startlimieten. De eerste op de 200m wis selslag jongens ’71 in 2.15.2 wat hem goud opleverde en op de 200m vrije slag in 1.57.8. Ook op dit nummer won hij. Op het zelfde nummer werd zijn clubge noot Mark v.d. Zijden tweede in 1.59.4 U/ziz/z/rn maan waarmee hij voor het eerst onder de Waddinxveen-zondag heeft in de lastige zwemmers legden in totaal beslag op 32 uitwedstrijd tegen het Boskoopse Flo- medailles waaronder twee eerste plaat- reant het onderspit moeten delven (3- sen voor de estafette ploegen. 0). Het duel begon met een sterk Flo- De eerste kwam op naam van de ploeg reant, dat Waddinxveen op eigen helft bestaande uit René Jonckheere, Edgar vastzetten. ter Braake, Mark v.d. Zijden en Mare Persoonlijke duels op het middenveld Tobé die de 4xl00m wisselslag wonnen werden door de Waddinxveners verlo- ren, zodat de verdediging alle zeilen bij moest zetten om niet op achterstand te komen. Na een kwartier spelen had Waddinx veen geluk toen een keurig opgezette aanval afgerond werd met een loeihard schot op de paal. Na deze slechte ope- De heren speelden vanaf het eerste mo ment goed geconcentreerd en overrom pelden MZ&PC door een doelpunt van Ronald Schens in de eerste de beste aanval. Een uitgekiende achterwaartse pass van Kjeld Boonstoppel bracht Marc Faber in stelling en hij scoorde 2- Elly Middendorp (4x) het grootste deel o. MZ&PC scoorde uit een man-meer situatie maar Remco Overdam bracht de stand na de eerste periode op 3-1 WADDINXVEEN - Om negen uur za den, Gouda, Reeuwijk, Schoonhoven terdagmorgen begon de wedstrijd tus- en Waddinxveen deelnam. Alledeelne- r'-- r' K,:-c 1 mers waren ingedeeld in poules naar ge wicht, leeftijd en kleur band. Van sport school den Edel uit Waddinxveen vielen de volgende judoka’s in de prijzen: Op een le plaats kwamen: Ruud Kam- Otto Kempkes die een knappe actie op zette waarop Peter Konijn net iets te kort kwam om het af te ronden. Be Fair bleef het spel dicteren en kreeg rond de 20e minuut loon naar werken toen Ri chard Karsten zich knap vrij spelend een vlijmscherp schot losliet, waarbij de keeper met moeite de bal wegstompte. De alert reagerende Rob Asscheman ving deze op en met een prachtige om haal scoorde hij 2-0. De vreugde over dit doelpunt stak Rob niet onder stoelen of banken en zijn jui chende medespelers ontlopend snelde hij op de duck-out af om in een innige omhelzing trainer Aad Jansen in zijn vreugde te betrekken. In de laatste 10 minuten kwam Papen drecht nog enigszins terug maar met goed keeperswerk van Klaas Brouwer, en eenmaal zelfs de lat en de onver stoorbare inzet van Marco Noordhoek hield Be Fair zijn doel schoon. Zaterdag is het rustdag en speelt Be Fair l om 14.30 uur tegen Be Fair 2, dat afge lopen zaterdag koploper Spirit met 4-0 versloeg en nu zelf tegen de kopgroep aanleunt. ningsfase wist Waddinxveen eindelijk Op zaterdag 4 november reisde De wat meer uit de verdediging te komen via vooral de gevaarlijke Razi Licoumi- ne. Toch was het Floreant, die na een half uur spelen een verdiende voorsprong nam door uitblinker Sjaak Hoppezak. In een scrimmage voor het Waddinx- veense doel kreeg hij de bal van een Waddinxveense speler in de voeten ge speeld. Deze kans liet hij niet glippen en met een schuiver in de verste hoek liet hij Wilco Vermeij kansloos (1-0). Na rust een ander spelbeeld. Waddinx veen ging op zoek naar de gelijkmaker. Er ontstonden verschillende doelpunt rijke situaties, maar door vooral on macht van de voorwaartsen werd er niet gescoord. De nog altijd geblesseerde spits Marcel Op dinsdag zijn van Leeuwen werd erg gemist. Doordat a„ Waddinxveen achterin een tegen een ging spelen ontstonden er ook mogelij k- heden voor Floreant. Wederom was het Sjaak Hoppezak, die met een doelpunt a la Romario de Waddinxveen-verdedi- ging kansloos liet. Na deze tegenslag probeerde Waddinx veen nog van alles. Jan van Es, erin ge komen voor de uitstekend debuterende Erik van de Krans, stichtte op links nog wel gevaar, maar spits Gerard Moliej had zijn middag niet, zodat de Floreant- goalie zijn doel schoon kon houden. In de slotminuten wist Floreant het net zelfs nog een keer te vinden: 3-0. Volgende week heeft Waddinxveen rust en dan wordt er vriendschappelijk ge voetbald in en tegen Bodegraven. De zaterdagploeg van Waddinxveen- voetbal is er niet in geslaagd zijn achter stand op de fiere koploper in de eerste klasse, Jodan Boys 3, te verkleinen. In een aantrekkelijke wedstrijd werden de punten gedeeld: 1-1. De Gouwenaars, die met een mixture van routeniers en talentvolle jonge spe lers, over een uitermate goed ploeg be schikken, stuitten op een onverzettelijk Waddinxveen die er alles aan gelegen was om de aansluiting met de top in de eerste klassen te bewaren. In een gelijkopgaande strijd kregen beide ploegen kansen, maar was het Waddinxveen dat na 18 minuten de lei ding nam. Bij een goed opgezette aanval van ach ter uit belandde de bal bij Kees de Zwart, uit diens voorzet was het de al tijd gevaarlijke Edwin de Vrindt, die keihard uithaalde en de voordelige 1-0 voor bord bracht. De Waddinxveners konden de voor sprong niet lang koesteren, want de Jo- winning op het Haastrechtse TOP-1. dan Boys kwamen nog voor rust op ge- A A lijke voet. Een goed genomen corner werd onbereikbaar voor de goed kee pende Leo Appel ingekopt. Hierna wilden de Gouwenaars door gaan, en vooral in het laatste kwartier wisten zij Waddinxveen terug te drin gen, maar door goed keeperswerk van Leo Appel bleef Waddinxveen op de 1- 1. Na rust wederom een gelijkopgaande strijd, waarin beide elftallen over en weer kansen kregen de strijd in hun voordeel te beslissen. Het bleef echter 1-1. Een uitslag waarbij beide elftallen na afloop vrede mee moeten hebben ge had. Eva Stoffels, Christiaan Vermey, Lau rens v. Arnhem, Rutger Jan Bakelaar, Peter v.d. Leede, Johan v. Berkel, Erik Zuurmond, Geert de Boer, Rob Ver- wey, Vincent Hoogenboom, Peter den Uyl, Ivo Kerst, Raymond Bertels, Jas per v. Meurs, Jacoline Groenendijk, Nardi Veltman, Sjoerd Göddeke, Jan Peter v.d. Velde, Cor v. Elswijk, Steven Roes, Robin Willemse, Lodewijk Vor mer, André Kers, Matthijs de Boer, Frederik de Bas, Dennis v.d. Werf, Barry v. Bommel, Louis Kers. Op een 2e plaats kwamen: Martin de Kruyff, Martin Jongbloed, Michel v.d. Leede, Theo v. Berkel, Joris v. Dorp, Ferdi Munts, Monique Strijk, Arnold v. Bavel, David Wientjens, Erie Perdijk, Enno Manusiwa, Wesley Oostveen, Mark Douma, Angela Vermey, Dennis zjj Moerkapelle nog aan de zegekar Bremmer, Edwin de Vries, Victor Boe- -J J ■■c- re, Jelle Bloem, Kees Kroon, John Ba len, Gerrit Goossens, Vincent Flick, Henk Jan Verhoef, Johan de Wit, Den nis Leeuwangh, Paulien Winsemius. Op een 3e plaats kwamen: Niels Ben ders, Jordi v. Oostwaard, Roelien v.d.Berg, Joukje Göddeke, Mark v. Oostveen, Marcel v. Vliet, Mariëlie Bertels, Johan v. Elswijk, Guido v. Geenen, Marleen Knijff, Willem Jan Stouthart, Ronald v.d. Bor, Matthijs v. Campen, Robert de Gruyer, Janneke Maas, Ricardo Hofstede, André v. Vliet, Johan v. Mullem, Gerard Groen, Gerona Vermey, Ricardo Hoogen boom, Erwin Wientjens. Omdat Sportschool den Edel de meeste punten had vergaard mochten de Wad dinxveners de wisselbeker mee naar huis nemen. Het eerste jeugdteam gaat in de eerste klasse aan kop, dankzij een overwin ning op het Nieuwkoopse TTVN-1. Addy de Wit, Jurgen Reichard en Marco Hoogendam wonnen met 6-4 door alle drie 2x te winnen. Kwiek-2 gaat eveneens aan kop. In de tweede klasse werd met 7-3 gewonnen van TTVN-2. Martijn Gilhuis won 3x, de Waddinxveners op het score- Jaap de Lange lx en Leon Bouwman 3x. Kwiek-3 behaalde de eerste competitie- punten door een verrassende 10-0 over- sen Be Fair E-l en Nieuwerkerk E-l in de hoogste E-groep van de afd. Gouda. Dat is vroeg, maar heeft ook voordelen. E-l was namelijk al om 10.00 uur een beetje (herfst)kampioen en dan heb je een hele lange dag plezier. Met 3-1 werd gewonnen. Twee doel punten kwamen van Zouhir (Romario) en één van Andy, na een ruststand van 1-0. Door deze overwinning staan zij met 4 punten ”los”. Als het weer mee werkt zijn er nog officieel 3 wedstrijden te gaan, voordat dit team echt herfst- kampioen is. WADDINXVEEN - Het is het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging Kwiek nog niet gelukt om in de tweede competitiehelft tot betere resultaten te komen. In de uitwedstrijd tegen BT Lifters/ Oegstgeest kwamen alleen Wim van Wageningen en Gerard van Dam lx tot scoren, daarmee een 8-2 nederlaag in casserend. Zaterdag speelt Kwiek-1 thuis tegen het Baarnse Elan. Kwiek-2 is nog volop in de race om het kampioenschap in de tweede klasse. Ditmaal moest het Goudse Flamingo’s- 3 er met 7-3 aan geloven. Kees Vos won 3x, Piet Swart 2x en Rob Kappé lx. Kwiek-3 verloor met 6-4 van het Schoonhovense Smash-1. Ajax-voetballer Jan Wouters (links) was te gast bij de jeugd van de voel de spelers die een training van hem zou- balvereniging Waddinxveen. den krijgen. Tot ieders verbazing kwam Jan Wouters rjjet alleen maar had hij ook Ron Wil lems bij zich. Ron Willems was puur voor de plezier meegekomen en zou qiet mee trainen. Hij moet uiteraard voorzichtig zijn gezien zijn blessure van l-,5 jaar. Xan Wouters, iemand zonder sterallu- r£s, wist de spelers enorm te stimuleren en had bij de uitleg iedereen aan zijn lip pen. Niet alleen de spelers waren erg e.nthousiast maar ook het in grote getale gekomen publiek uit Waddinxveen. Na met de bal gespeeld te hebben, zoals (jet maken van schijnbewegingen en de bal hoog houden, werd er meer ge werkt. Er werd in een kringvorm een oefening gedaan waarbij de 4 spelers in de kring moesten proberen de bal te be machtigen, hetgeen een vermoeiend ge- ifeel is. $ierna werd het doel bij de training be trokken en mochten de spelers hun kus ten vertonen wat betreft het schieten. Als klapstuk van de training werden er strafschoppen genomen waarbij iedere speler zij n uiterste best deed om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Er werden eerst strafschoppen geno men op de doelman van BI en daarna Gouwe met 15-2 verpletterd. In het team van de coach Arie van Hoorn namen Corine Oudijk (5x) en P.v.'tWOUT

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15