Tuinbouw cursus voor vrouwen I Nieuw schoolplein Bethelschool Moerkapelle: School zwemmen voor groep 3 Herindeling onduidelijk S3 BS Dansschool Franse leerlingen in W’veen Executie- Bonsai-geld voor Boskoops Rode Kruis Jazzdans- festival in sporthal Ouders Mgr. Bekkersschool vergaderden verkoop op Dansdag Koffiebar met spelavond Orgelconcert Vincent de Vries Frea Plantinga in De Boog over homeopathie Geen besparing Jonger r - O I y te w 1 T A k i H Pagina 9 Woensdag 8 november 1989 waren op bezoek in de Samenwer en r. De ’’turners” onder de leerlingen kunnen naar hartelust van deze duikel- SWS W Het schoolplein heefteen multifunctionele burcht gekregen. Jaarlijks wordt er in Moerkapelle een bedrag van 30.000 gulden gereserveerd voor het schoolzwemmen. Met het oog op het begrotingstekort werd een on derzoek ingesteld om tweeërlei rede nen. Enerzijds om te kijken in hoeverre er bespaard kan worden op het school zwemmen, anderzijds om te zien in hoe verre het schoolzwemmen nog voorziet in een behoeftevervulling. stangen gebruik maken. Tijdens het verblijf zijn er vele gemeen schappelijke activiteiten ondernomen, zoals gezamenlijke excursies, stadswan deling, presentatie van beide scholen. Deze week bezochten de leerlingen uit Roubaix samen met hun begeleiders Nederland. Daarbij worden ze in Wad dinxveen bij leerlingen thuis onderge bracht. Deze week is er eerst een kennismaking met maaltijd gemeenschappelijk op school en zullen de Franse leerlingen deelnemen aan allerlei schoolactivitei ten, bij de lessen Frans, muziek en teke nen. Verder reizen ze door Nederland om steden en musea te bezoeken. De organist Vincent de Vries concerteert op het orgel Br utkerk aan de Kerkweg-Oost. Kinderen van de Bethelschool spelen naar hartelust op deze burcht met apenrek. ----- geldt overigens alleen voor die kinderen van groep 3, die nog geen zwemdiploma hebben. De Nederlandse tuinbouw staat in hoog aanzien in de wereld. Het is een mo derne bedrijfstak, waar meer gebeurt dan alleen tomaten plukken of rozen snijden. In de tuinbouw is ook behoefte Voor belangstellenden wordt nog een voorlichtingsbijeenkomst gehouden in het gemeentehuis van Waddinxveen op maandagmiddag 13 november om 14.00 uur. Verder kan voor nadere informatie contact worden opgenomen met me vrouw B. van der Zouw, afdeling Alge meen Zaken van de gemeente Wad dinxveen, telefoon 01828-14433. De bij eenkomst verplicht tot niets. Belang stellenden kunnen er thuis nog rustig over nadenken. De organiserende docenten wilden tij dens die reis tot een uitwisseling komen met leerlingen van een middelbare school in Roubaix. Tevoren was er al een uitwisseling van brieven. WADDINXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” houdt TOOS-gymnas- tiek komende zaterdagmiddag 11 november het jazzdans-kringfesti- val. Het eigenlijke festival begint om half zes, maar vooraf is een optre den van een groep leden van K.D.O. Lekkerkerk met het num mer ’’Cats”. Dit optreden begint om half vijf. Van TOOS-jazz is er een optreden van de demo-groep van Arienne Zwijnenburg (zij zijn ook uitgeno digd voor de Landelijke Demogy- jade op 26 november in het Con grescentrum te Den Haag) en ook doen er 3 kindergroepen mee van Angeline Boogaards, die les geeft op de donderdag. Programmaboekjes (tevens bewijs van toegang) zijn verkrijgbaar aan de zaal. Prijzen ƒ5,-, kinderen t/m 12 jaar 3,-. Het einde is gepland om ongeveer half negen. van de hervormde WADDINXVEEN - De oudervereni ging van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan hield dinsdagavond haar jaarlijkse alge- rjiene ledenvergadering. Na afloop van het huishoudelijk gedeel te, waarin o.a. de bestuursverkiezing voor het schooljaar 1989/1990 plaats vond, kregen de ouders de gelegenheid om de expositie te bekijken over het projekt ’’Ziek zijn - beter worden”, daaraan de kinderen vanaf de herfst vakantie hebben gewerkt. Tevens werd de thuis geknutselde ruim telijke werkstukken door de ouders ge jureerd. MOERKAPELLE - In het nieuwe schooljaar 1990-1991 gaat waarschijn lijk ook groep 3 van de basisschool schoolzwemmen in Moerkapelle. De leden van de onderwijscommissie stonden hier maandagavond positief te genover, al moest wel meer duidelijkheid komen over de te besparen kos ten, nu een andere groep wordt gekozen. Op het schoolplein staan ook twee groepstafels met banken, die ook ge bruikt kunnen worden bij groepslezen. van de gemeente Waddinxveen het schoolplein op nieuw bestraat zal kun nen worden en zelfs nog uitgebreid. Dit geheel nieuwe pleinplan kon ge deeltelijk gerealiseerd worden doordat de jaarlijkse rommelmarkt, de maande lijkse oud-papier aktie, een ouder die gratis vakwerk leverde en enkele oud- leerlingen hierin een grote bijdrage hebben geleverd. Het resterende bedrag hoopt de school terug te krijgen van de gemeente Wad dinxveen omdat door het bouwen van de pleintoestellen duidelijk vandalisme beperkende maatregelen zijn genomen. Tijdens het concert worden werken ten gehore gebracht van onder andere F. Asma, J.S. Bach, W A. Mozart, W. Wolstenholme en W.Walond. Ook zul len enkele, liederen samen gezongen worden. schoolpubliek kunnen hun hart opha len. Voor hen zijn er duikelstangen ge plaatst waarop ze naar hartelust kunnen duikelen en zwaaien. Een evenwichtsbalk, een inrit voor ge handicapten en een houder voor de vlaggemast zijn op dit moment het laat ste wat er gemaakt is. En er zit nog meer in het vat. Het team hoopt volgend jaar nog een apenrek op het kleine schoolplein te realiseren. Ook zal door middel van ge kleurde tegels een hinkelbaan worden gemaakt. Het team hoopt dat met medewerking ZEVENHUIZEN - De herindeling van Zevenhuizen en Moerkapelle is in middels een nog onuitgevoerd plan dat al tien jaar bestaat en nog steeds is er geen enkele duidelijkheid. De val van het CDA/VVD-kabinet be tekende nog eens een extra stagnatie in de besluitvorming hierover. De Zeven- huizense gemeentefracties hebben in hun algemene beschouwingen op de be groting 1990 hun visie gegeven over dit - voor sommigen onmogelijk - plan. De partij van Gemeente Belangen heeft even de euvele gedachte gehad, dat met de val van het kabinet begin dit voorjaar ook het herindelingsplan zou vallen. Zij is daar nu echter niet zo zeker meer van aan mensen die willen omgaan met computers en alles willen weten over moderne teeltmethoden. Tijdens deze opleiding, waaraan voor de deelneemsters geen kosten zijn ver bonden, krijgen de cursisten een goede kijk op wat er allemaal te doen is in de tuinbouw. Ze krijgen te maken met groenteteelt, (snij)bloementeelt, pot plantenteelt, boomteelt, etc. Dit alles zowel onder glas als in de volle grond. Het gehele traject van de ver schillende teelten komt hierbij aan de orde. Grondbewerking - vermeerdering - planten - verzorgen - gewasbescher ming - bemesting - oogsten - vei- lingklaar maken en ga zo maar door. De opleiding is op de praktijk gericht. Gemiddeld 1 dag per week school en 4 dagen per week in de praktijk bezig zijn met de verschillende teelten middels een introductieperiode, excursies en stages. Er is een speciale begeleiding voor de praktijksituatie, zodat ingespeeld kan worden op individuele interesses en wensen van de cursisten. Aan het einde van de opleiding hopen de organisatoren iedereen aan de slag te hebben in een betaalde baan. Natuur lijk kunnen de cursisten daarna nog ver der leren, om echt een "vakvrouw” in de tuinbouw te worden. ZEVENHUIZEN - De hervormde kof fiebar in Zevenhuizen heeft vrijdag 10 november een spelavond. Gespeeld xyordt het spel "Trivial Persuit”. Het lijkt op het tv-spel Triviant. Het is een spel voor een goede en snelle denker. £en echt denkspel dus. Om 20.00 uur staat de koffie in de kof fiebar klaar in het Hervormd Centrum tjan de Dorpsstraat 156. maar vindt het evenwel een tijd- en geldverslindend plan. De VVD heeft vanuit de plaatselijke af delingen zowel de provinciale- als de Tweede Kamer VVD-leden actief bena derd en bewerkt. Dit om direct en dui delijk uit te leggen dat het herindelings plan zinloos, slecht gemotiveerd en kortzichtig is. Bovendien moeten de fi nanciële voordelen (zo deze er zijn) maar eens duidelijk op tafel komen. De christen-democraten zijn het niet eens met het concept-regeeraccoord, dat ten aanzien van de gemeentelijke herindeling slechts rept over het achter wege laten van nieuwe plannen en niet spreekt over de staatsrechtelijke positie van oude plannen. Na de val van het ka binet en het daardoor ontstane nood wetje kan het met de herindeling nog een aantal kanten uit. Dit noodwetje handelt over de uitge stelde verkiezingen van maart naar no vember '90 voor de burgers uit Moerka pelle en Zevenhuizen. Dit om te voor komen dat de betrokken burgers twee keer in een jaar naar de gemeenteraads verkiezingen moeten gaan. plan ontworpen. Het resultaat is boven verwachting. Op het schoolplein is een flinke multi functionele ’’burcht” gebouwd met apenrek. Niet alleen in maar ook onder de burcht is volop ruimte om te spelen omdat deze met hoge palen is gebouwd. Behalve deze burcht zijn er ook 2 groepstafels met banken gemaakt. Deze bankjes worden niet alleen in de speelpauze gebruikt maar hebben ook duidelijk een andere functie: ze worden namelijk ook gebruikt bij groepslezen. (als de temperatuur het toelaat). Ook de "turners” onder het basis- WADDINXVEEN - In één van de be drijfshallen op Coenecoop heeft een executie verkoop plaats gevonden Het betreft Vedette Sportswaer Neder- steeds meer gebruik hiervan. Dit is geen allerlei inventaris toevallig verschijnsel. Een aantal oorza ken ligt aan de basis van deze ontwikke ling: - De homeopathie begint zich lang zaam maar zeker te ontdoen van haar zweverige waas en is een therapie ge worden die een onbetwistbare weten schappelijke basis heeft; - Het publiek en de artsen worden zich steeds meer bewust van de grote risico’s van iedere chemische therapie; - De patiënt krijgt een veel uitgebrei- dere aandacht voor zijn ziekte; - Niet alleen het zieke orgaan wordt bestudeerd, maar de hele mens! Vanuit deze basis zal Frea Plantinga, natuurgeneeskundige te Waddinxveen, het onderwerp Homeopathie meer on der de loep nemen en samen met het pu bliek, via een aantal begrijpelijke voor beelden, kijken waar deze weg naar toe kan leiden. Met deze maatregel beoogt de ge meente een betere invulling van de ba sisbehoefte, maar valt het nog te bezien of er gesproken kan worden van een fi nancieel voordeel. Het aantal zwemleerlingen mag dan wel dalen, de vervoerskosten blijven het zelfde. Een ouderbijdrage wordt als niet wenselijk geacht, omdat zoiets juri disch en praktisch niet of moeilijk haal baar zal zijn. Wethouder J.C. Lindhoud sprak van een flinke besparing, alhoewel het ac cent in eerste instantie niet heeft gele gen op de eventuele financiële voorde len, naar of de keuze om groep 4 en 5 zwemles te laten geven wel de juiste is. Op de publieke tribune vroeg de heer Helmer - lid van de medezeggenschaps raad van de openbare basisschool Bur gemeester l.J.P. Keijzer - zich af of de besparing ten goede komt aan de basis school, waarop de voorzitter ontken nend antwoordde. In mei van dit jaar is een groep leerlin gen van de samenwerkingsschool op studiereis geweest naar Frankrijk. Om precies te zijn naar Lille en Roubaix. WADDINXVEEN - Het Gewestelijk Arbeidsbureau Gouda start samen met gemeenten in de Goudse regio een oriëntatiecursus in de tuinbouw. Het project is opgezet voor werkzoekende of herintredende vrouwen tot 25 jaar met belangstelling voor de agrarische sector, Een bepaalde vooropleiding of ervaring in de tuinbouw is niet nodig. Doel van de opleiding is kennismaking met alle sectoren van de tuinbouw, praktische ervaring opdoen met de teeltmethode en technieken in de tuin bouw en het vinden van een vaste baan. WADDINXVEEN - Ruim vierhonderd gulden heeft het in de sporthal "de Sniep” gehouden zaalvoetbaltournooi om de Bonsai-cup opgebracht voor het Rode Kruis in Boskoop. Dit zesde tournooi is gewonnen door het team van AKZO Coatings Research (Sikkens) uit Sassenheim, één van de teams die dit jaar voor het eerst deel nam. De ploeg haalde met drie overwin ningen en twee gelijke spelen acht pun ten. Sony (Badhoevedorp) werd daarmee onttroond. De wisselbekerhouder haalde weliswaar hetzelfde resultaat, maar verspeelde de Bonsai-cup door een minder doelgemiddelde. Als goede derde eindigde ditmaal Gra- fic-Bonsai dat de tournooiwinst liet lig gen doordat het tegen de latere kam pioen AKZO totaal van slag was en met 7-0 werd ingemaakt. Jammer voor de ploeg van sponsordoel- man Ed de Groot die juist tegen andere, van te voren favoriet geachte, teams zulke goede resultaten had neergezet. Al met al was het een sportief en een ge slaagd tournooi met aan het eind van de middag allemaal tevreden deelnemers. De prijs voor de topscorer bleef in Bos koop. Jan van Veen van Grafic-Bonsai wist er bijelkaar acht in te kegelen en dat was goed voor een fraai Bonsaiboek. AKZO-keeper Rene de Jager kreeg de minste doelpunten tegen (slechts een) en werd uitgeroepen tot keeper van het tournooi. Om doelpunten ging het toch vooral bij dit zesde Edo-Bonsai-tournooi. Per doelpunt werd er immers door sponsor Edo Plant een gulden in de kas van het Rode Kruis gestort. Het bleken er na af loop bijelkaar 82 te zijn. Het bedrag werd door Edo Plant nog verhoogd en met de giften en toezeggingen van de deelnemende clubs wist de afdeling Boskoop van het Rode Kruis zich zater dag toch ruim vierhonderd gulden. Daarnaast was er nog de opbrengst van artikelen die in het restaurant van de Sniep ten behoeve van het Rode Kruis werden verkocht. Tournooi-leider Wil Zaagman reikte de prijzen uit. Er waren ook Bonsai boompjes voor de scheidsrechters. En dat waren ditmaal twee sportieve dames die luisterden naar de namen C. Renes en C.P. Verkleij. Ze hadden de heren zaalvoetballers een middag lang aardig in toom weten te houden. De eindstand van het zesde Edo-Bon- sai-tournooi: 1. AKZO (Sassenheim) 8 punten, 2. Sony (Badhoevedorp) 8 pun ten, 3. Grafic-Bonsai (Boskoop) 7 pun ten, 4. Heineken (Zoeterwoude) 5 pun ten, 5. Edo-Bonsai (Boskoop) 3 pun ten. 6. Bokma (Zoetermeer) 0 punten. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 11 november om acht uur geeft Vincent de Vries een orgelconcert in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. Vincent de Vries werd op 2 april 1969 te Scheveningen geboren. Reeds op vijfja rige leeftijd kreeg hij zijn eerste piano lessen. Toen al bleek zijn talent over duidelijk. Enkele jaren later speelde hij alle 18 pianosonaties van Mozart. Op tienjarige leeftijd deed hij met suc ces toelatingsexamen aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. Hij volgde daar lessen bij de bekende Franse pianopedagoge Janine Dacosta en bij de concertpianist Theo Bruins. WADDINXVEEN - Het schoolplein van de hervormde Bethelschool aan de Heggewinde heeft een nieuwe gezicht gekregen. Reeds vorig jaar is al een begin gemaakt inet de renovatie van dit schoolplein. Op het kleuterplein is toen een alleraar digst klimhuisje gemaakt met een flinke glijbaan. Pit jaar is er hard gewerkt om het grote schoolplein van groep 3 tot en met groep 8 kindvriendelijker te maken, pamen met enkele bestuursleden en een WADDINXVEEN - De volgende week dinsdagavond 14 november door de Waddinxveense natuurgeneeskundige Frea Plantinga te houden vijfde gezond- heidslezing in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgensiaan gaat dit maal over homeopathie. De toegangs prijs is vijf gulden en de avond begint om kwart over acht De grondlegger van de homeopathie is een Saksische arts Samuel Hahnemann, geboren in 1755 te Meissen en gestorven in 1843. Doordat zijn medische overtuiging on- dermijnd werd door de ontoereikend heid van de therapeutische toepassin gen uit die tijd, wilde hij op een gegeven moment geen patiënten meer behande len en om in zijn levensonderhoud te voorzien, vertaalde hij boeken over ho meopathie. In één van die boeken las hij iets waar hij zich niet mee kon verenigingen na melijk: het gelijke geneest het gelijke, of in een voorbeeld: een koortsopwek- kend middel geneest koorst. Hij is het zelf gaan uitproberen en kwam tot de verbazende ontdekking, dat een homeopathisch middel bij een gezond mens een aantal verschijnselen oproept, terwijl een ziek persoon met diezelfde verschijnselen door precies dat middel genezen kon worden! Na talloze proefnemingen en gepubli ceerde artikelen verscheen in 1810 zijn "Organon der Geneeskunst". Dit boek gaf aanleiding tot bijzonder veel kritiek en persoonlijke aanvallen en hij verloor zijn toenmalige post als gezondheids- arts die hij in die tijd gekregen had in Leipzig. Maar toen hij een praktijk opende als homeopatisch arts kwamen de patiën ten in grote getalen toestromen, inclu sief nieuwsgierige medici die belangstel ling toonden voor zijn leer en deze zelf ook gingen bestuderen. Daarop kwa men de eerbewijzen los en werd hij in 1821 door de Prins van Anhalt-Kötlen benoemd tot medisch raadsheer, dat wil zeggen privé-arts. Vanaf die tijd is homeopathie een be langrijke therapeutische methode ge bleven en maken we heden ten dage Uit het onderzoek is gebleken dat ou ders steeds vroeger hun kinderen op zwemles doen, zodat de kinderen uit groep 4 en 5 dikwijls al één of meer zwemdiploma’s hebben. Het voorstel van het college-van B. en W. is dan ook om met ingang van het volgend schooljaar de kinderen van groep 3 te laten zwemmen, waarbij het accent ligt op het watervrees-vrij ma ken. Zwemles zal een aangelegenheid worden van de ouders. Als overgangsmaatregel voor het hui dige schooljaar ’89/’90 mogen de kinde ren van groep 3 meezwemmen met de kinderen van de groepen 4 en 5. Dit ■BsaiV: Franse scholieren uit Roubaix brengen deze week in Waddinxveen door kingsschool voor HAVO-Atheneum. (Foto: Sjaak Nooteboom). WADDINXVEEN - De samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg heeft Franse leerlin gen op bezoek gehad. Ze maakten giste ren lessen mee en werden verwelkomd door rector dr. A.W. Hendriks. land BV, waarvan werd verkocht in opdracht van de rijks- belastingen. Hierbij ging het om kan toor- en magazijninventaris, een tele fax, een Tulip-computer, een beveili gingssysteem, vloerbedekking, een keukenblok en een cv-installatie. WADDINXVEEN - De dansschool Waddinxveen van de Staringlaan was zpndag in de Maaspoort in Den Bosch aanwezig op de door de Holland Dance Promotions/Swinging World - in op dracht van de Nederlandse Vereniging v3n Dansleraren - gehouden 4e Natio nale Dansdag. Met 4000 bezoekers, onder wie 900 dan sbaren van zo’n 100 dansscholen, is het een lange maar geslaagde dansdag ge worden. Voorrondes voor beginners, brons, zil ver, goud en open klasse werden afge- wjsseld door showbloks met optredens \5n professionele dansparen en -groe pen. De dansschool Waddinxveen leverde écu uitstekende prestatie door met een Vijftal dansparen door te dringen tot de finales. fu de klasse brons dansten zich in de leeftijdsklasse tot 14 jaar in de finale Gaston en Brigitte Brouwer (3e prijs), iit de leeftijdsklasse van 14 tot 25 jaar Peter en Monique Teunisse (3e prijs), jan Noordam en Barbara Hagen (2e prijs) en in de leeftijdsklasse van 25 jaar èn ouder Raymond van Dam en Joyce Schuller (4e prijs). Ih de klasse zilver in de leeftijdsklasse 25 jaar en ouder behoorden tot de fina listen Jan Kleiweg en Lucienne Starren öe prijs). duder (met gouden handen) heeft het tpam voor het grote schoolplein een I X j a - 4 «ai I t

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17