Bromfietser en fietser in het water Emotioneel afscheid van Noorus Cabaretduo in De Bonkelaar 1BEDRIJVEN1 Poppen voorstelling voor dejeugd in sportzaal Landelijke kadobon bij Wereldwinkel Vrijdagavond 10 november Kerngroep in raadhuis Tufstenen kunstwerk in Moerkapelle F i ^1/ B Winkeldievegge Drie delen Inbraken Diepe indruk Bromfietscontrole Aanhouding Overtredingen Autoradio Negeren stopteken Fietsen Aanrijdingen Schaamrood i Waddinxveen WADDINXVEEN - Langs de Onderweg is een bromfietser in de sloot gekomen, terwijl bij de Souburghlaan een fietser een nak pak haalde. r SF 'fg® V i i DE MENS I Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 november 1989 WADD- ■POLITIENIEUWS» Op aanwijzing van een winkelier aan de Passage heeft de politie pp vrijdag 27 oktober een vrouw aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Uit on derzoek kwam naar voren dat de vrouw twee truien met een waarde van 325,- had weggenomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. -in het nieuws- WADDINXVEEN - De leden van het segakoor Noorus uit de Sovjet-re- publiek Estland, die onder meer in een stampvolle Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde hebben geconcerteerd, zijn weer thuis in hoofdstad Ta- linn. Het kunstwerk zal bestaan uit drie de len: drie rechtop staande vlakken, waarvan het middeldeel schuin weg kantelt. Cees Andriessen: ”Bij het denken over het kunstwerk voor de begraafplaats is sloten muur, welke door het heengaan van de overleden mens doorbroken wordt. De doorbroken muur valt uiteen in drie afzonderlijke delen, waarvan het mid- dendeel schuin weggekanteld en ge- het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft het be drijf inmiddels de statuten gewijzigd en is de bedrijsomschrijving het verkrij gen, vervreemden en het exploiteren van vermogenswaarden geworden. WADDINXVEEN - Bij de Stichting Wereldwinkel aan het Koningin Wilhel- minaplein is nu ook de landelijke kado bon verkrijgbaar. Ook is gestart met de verkoop van textiel uit de Derde We reld. Zaterdag 28 oktober kreeg Liesbeth den Uyl de eerste landelijke kadobon aangeboden. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan was dit één van de twee nieuwe campagnes. De Wereldwinkels gaan samen met SOS Wereldhandel onder het motto ’’Stof tot nadenken” textiel uit de Derde Wereld proberen aan de klant te brengen. Door de EG-maatregelen sinds 1972 is textiel uit landen als India op de Nederlandse markt moeilijk ver krijgbaar. Ook de Waddinxveense Wereldwinkel was in Hilversum aanwezig bij het star ten van deze twee campagnes. Dus zo wel de kadobon als de textiel zijn in de Waddinxveense winkel te koop. In de Wereldwinkels, vorige week is de tweehonderdvijftigste geopend, is de boodschap de grote drijfveer van het onbetaald winkelieren. De klanten wordt verteld waar een produkt van daan komt weliswaar duurder is, maar dat concreet iets doet aan de situatie van de kleine boer en producent in de Derde Wereld. Opnieuw willen de vrijwilligers van de Wereldwinkel Waddinxveen vragen, bijvoorbeeld één keer in de veertien da gen, twee uur winkeldienst te doen. seert zand of aarde. Kortom het stoffe- lijke”, aldus Cees Andriessen. Het kunstwerk zal twee meter hoog ’Noorus’-avontuur is nog niet helemaal worden en 1.20 meter breed. Het her- opgemaakt, maar de verwachting is dat bergt door zijn eenvoud voor ieder een men quitte speelt. ”Als we er op toe persoonlijke gevoelswaarde, ondanks persoonlijke gevoelswaarde, ondanks moeten leggen zal dat niet veel zijn”, al- het feit dat de creatie abstract is gehou- dus Asscheman. den. Deze timmerwerkplaats is één van de vele voorbeelden van kleine ambachtelijke initiatieven in de Peruaanse hoofdstad Lima. Ze moet de werk gelegenheid in de Krottenwijk Villa El Salvador verbeteren. T)*Ï1SC1 VOTICl WADDINXVEEN - Zowel bij de Nederlandse organisatie voor ont wikkelingssamenwerking NOVIB als bij de Peruaanse ontwikkelings organisatie CIDI AG in Lima wordt enthousiast gereageerd op de voortdurende steun uit Waddinx veen. Dat zegt de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. De jaarlijkse bijdrage van Wad dinxveen voor het CIDIAG-pro- ject-financiële steun aan bedrijfjes met arbeiderszelfbestuur - in Lima zal dinsdagavond 14 november om acht uur in de kantine van het ge meentehuis worden overhandigd aan de NOVIB. Welzijnswethou- der Martin Kraaijestein zal dit doen namens Waddinxveen aan Pierre Hupperts van NOVIB. De economische crisis in Peru treft iedereen zwaar. ^»n^xamerhand is er sprake van een ware overlevlnga- «trijd. De cijfers zijn schokkend. Met name de armste Peruanen worden hard getroffen door de prijsverhogingen van vaak honder den procenten ineens. Een recent onderzoek in 14 wijken van Lima wijst uit dat een kwart van de bevolking daar honger lijdt. De crisis heeft directe gevolgen voor het werk van CIDI AG. Finan ciële ondersteuning geeft hen de ruimte voor het starten van een aantal nieuwe projecten die de eco nomische situatie van de huishou dens verbeteren en de werkgele genheid versterken. Na de pauze discussiëren de aanwe zigen onder leiding van Bernard Koeckhoven over uw en onze vra gen en opmerkingen betreffende ontwikkelingssamenwerking en de aktiviteiten van de kerngroep. MOERKAPELLE - Tien mille gaat het kunstwerk kosten dat bij de aula van de algemene begraafplaats Westhage in Moerkapelle gaat kosten. Met het ont werp van de Reeuwijkse kunstenaar Cees Andriessen hebben de leden van de commissie sociaal-cultureel werk maandagavond ingestemd. In de commissievergadering werd een ruw voorbeeld van het te maken kunst werk getoond. Als materiaal wordt ge bruik gemaakt van Ettringen tufsteen (geplette lagen lava-as). De steensoort is poreus, weinig weergevoelig en goed te bewerken. Overmand door emoties hebben de gastgezinnen van het Boskoopse streek- mannenkoor Die Gouwe Sanghers - die met Noorus in Waddinxveen optraden en waarvan een speciale stichting de overkomst van de Est! anders had gere geld - afscheid genomen van het Est- landse koor ’Noorus’. in korte tijd zijn er hechte banden ge groeid tussen de koorleden en families. Het definitieve afscheid kwam vorige week zondagmorgen op Schiphol, waar opnieuw een delegatie van ”Die Gouwe Sanghers” present was. Op dat moment dreigde een kleine kink in de kabel te komen. Zeven leden van ’Noorus’ gingen niet met het vliegtuig mee naar Moskou, zij bleven nog een nachtje in Boskoop en vlogen maandag morgen alsnog van Schiphol naar Frankfurt en vandaar naar Talinn. Dat in vrij korte tijd nauwe banden kun nen groeien bleek vorige week al tijdens een ontspanningsavond in het Bos koopse Rozenburcht, waar op grote schaal geschenken werden uitgewisseld, gepaard met veel omhelzingen. Tevreden terugblikken doet Henk As scheman, mede-organisator in de stich ting Stuvink. _2Na aiu mooiiijkhcUen die er zijn geweest rest nu nog maar eé’n indruk; het was geweldig”, aldus As scheman. ”Een hoogtepunt was zeker het optreden van ’Noorus’ in de Ont moetingskerk in Waddinxveen. Het pu bliek (zo’n 700 personen) was dolen thousiast. Juist doordat de afstand tus sen koor en publiek niet zo groot was, ontstond er een band en een fantasti sche sfeer”. ”In de Doelen in Rotterdam miste ik dat een beetje. Het is natuurlijk een ge weldige zaal om in te zingen maar helaas hebben we ons op de promotie van dat concert een beetje verkeken. Niemand wist immers hoe goed het koor was en dan is het moeilijk te verkopen. De meeste kaarten voor de Doelen waren door de leden verkocht”, vertelt As scheman. In het weekend van zaterdag 28 op zon dag 29 oktober is ingebroken in een tweetal bouwketen op het buitenterrein van het zwembad aan de Sniepweg. Door ruiten van de keten te vernielen wist men binnen te komen. Enkele goe deren werden op de bodem van het bui tenbad teruggevonden. De afgelopen week kreeg de politie vier meldingen betreffende inbraken in wo ningen. De eerste inbraak werd ge pleegd in de avond van dinsdag 31 okto ber in een woning aan de De Genestet- laan. Hier werd een bovenlichtje gefor- Naast de optredens hebben de leden van ’Noorus’ ook genoten van de Hol landse landschappen. Ze brachten een bezoek aan Amsterdam en Volendam. Met name de rondvaart door de Am sterdamse grachten maakte grote in druk op de jongelui uit Estland. Met be wondering is ook gekeken naar de Del tawerken. Dat de Nederlanders het wa ter op een dergelijke manier beteuge len, dwong bewondering af. Om een in druk van de waterhuishouding in het binnenland werd ook de Kinderdijk be zocht. Menige foto is gemaakt voor de molens. Tussen de bedrijven door was er ook ge legenheid voor gezellig winkelen met de gastgezinnen. Voor wat kleine dingen mocht men uit Estland wat zakgeld meenemen, maar ruimhartig werd het budget door de gastgezinnen uitge breid. Vooral kleding was in trek bij de Estlan- ders. Thuis is de keuze beduidend min der, wat ook geldt voor levensmidde len. WADDINXVEEN - Het poppenthea ter John de Winter treedt zondagmid dag 19 november om twee uur op met de voorstelling ’’Rode lucht boven het pa radijs” in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Het optreden is be doeld voor de Waddinxveense jeugd en kaarten kosten 3,50 per persoon. De voorverkoop is in handen van De Bon kelaar, Beukenhof (tel. 01828-17272). Met de nu aangekondigde voorstelling gaat een nieuwe reeks van start. De eerst geplande uitvoering moest op het laatste moment wegens ziekte van één der spelers worden afgelast. De volgende voorstellingen worden ge houden op 17 december (Theatergroep Maccus met Dieet voor Twee), 14 ja nuari (Studio Peer net Raam zonder Uitzicht), 11 maart (Dansgroep Ingrid Dalmeijer met De Toverpoort), 13 mei (musical Kwa-oe-a-kwa) en 17 juni (Theater Kwan met De zeven wonder lijke werelden van Kalo Dant). Zondag 19 november treedt dus in de sporthal Groenswaard het poppenthea ter John de Winter op. De voorstelling gaat over het meisje Madieka, dat ontsnapt van de blauwe berg, bij de verschrikkelijk onaardige blauwe moeder vandaan. Zij gaat op zoek naar de rode moeder die op de rode berg woont. Zij kan namelijk zorgen voor een warme gloed van liefde en geluk boven het land. Maar Madieka moet haar eerst zien te bereiken. Met behulp van vrien den die ze tegenkomt, lost ze het raadsel op en verslaat de blauwe moeder en ook haar tweede gezicht. John de Winter zelf zegt over zijn pop pentheater: ’’Mijn jeugddroom om ’’kinderen” mee te nemen in de wereld van de droom, de spanning en de humor lijkt te gaan lukken. Deze kinderen zijn het waarvoor ik steeds weer mijn kun sten mag vertonen, om hen steeds weer mee te nemen naar de wereld van de ’’fantasie”. werden doorzocht maar ook hier wordt tot op heden niets vermist. De derde inbraak werd in de avond van vrijdag 3 oktober gepleegd in een wo ning aan de Mauritslaan. Hier waren de bewoners slechts drie kwartier niet thuis geweest. De achterdeur werd openge broken. Mogelijk dat de daders zijn overlopen. De laatste inbraak werd in de avond van zondag 5 november ontdekt door bewo ners van een woning aan de Brugweg. Ook hier verkreeg men via de achter zijde van het huis toegang tot de wo ning. Ontvreemd werden sieraden, geld en betaalkaarten. In de nacht van dinsdag 31 oktober op woensdag 1 november werd vanaf de Wingerd een grijze volkswagen Golf ontvreemd. De wagen is voorzien van het kenteken KJ-18-BP. In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 november werd vanuit een op het Papa- verveld geparkeerde personenauto een autoradio ontvreemd. De wagen werd opengebroken. Op woensdag 25 en donderdag 26 okto ber zijn de eerste twee van een reeks re gionale bromfietscontroles uitgevoerd. De politie Waddinxveen heeft, deeluit makend van het samenwerkingsver band ’Hollands Midden en Krimpener- waard’ deelgenomen aan controles na bij de Julianasluizen, de Hanzeweg, de Goejanverwelledijk en de rotonde bij Stolwijkersluis te Gouda. Op deze locaties konden ook de brom fietsers die vanuit Waddinxveen kwa men worden gecontroleerd. In totaal werden bij deze controle respectievelijk 172 en 191 bromfietsen gecontroleerd, waarvan respectievelijk 50 en 44 be stuurders een proces-verbaal hebben gekregen voor het opvoeren van hun bromfiets en andere technische gebre ken. In totaal werden negen bromfietsen Uit het verkeer genomen voor nader onder zoek. De komende tijd worden de con troles herhaald. WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof zal vrijdag avond 10 november om half negen een theaterstuk voor jongeren opge voerd worden door de groep ’’Peeters Angst”. De toegang is gratis. ’’Peeters Angst” is een nieuw talent vol cabaretduo afkomstig uit België. Tekstschrijver en zanger Elvis Peeters komt uit Kessel (bij Antwerpen), gita rist Fred Angst uit Gent. Beiden hebben inmiddels hun sporen verdiend in de legendarische gitaar- rockgroep Aroma di Amore. De groep maakte commercieel geen brokken maar werd door insiders in het clubcir cuit fel gewaardeerd. Ook in muziek programma’s op de Belgische en Neder landse radio en tv kwam de groep spora disch onder de aandacht, o.a. bij Bart Peeters. Anno 1988 hield Aroma di Amore het voor bekeken, en maarkten ’’Peeters Angst” de stap naar het cabaret. Tek sten schrijven is altijd Elvis Peeters sterkste wapen geweest, hetgeen duide lijk blijkt in hun eerste productie Het Beest in de Mens. Hoewel Peeters Angst zich nog maar korte tijd in het theatercircuit bewegen, vallen ze al gauw op door hun vernieu wende eigenzinnige vorm van muziek- theater/cabaret. Nee, de Belgen passen zeker niet in het straatje van wat men Zaterdag 28 oktober raakte een brom fietsbestuurder op de Onderweg met zijn voertuig in de sloot nadat hij de macht over het stuur kwijt was geraakt. Het ongeval gebeurde nadat de brom fietser een tegemoetkomende auto wilde laten passeren. Hij begon hierbij te slingeren, ging en kele maken over de kop en belandde in het water. De automobilist is doorgere den. Het gaat om een betrekkelijk nieuwe witte personenauto van onbe kend merk. Mogelijk dat de bestuurder niets heeft gemerkt van de valpartij. Een tweede bromfietser die achter de eerstge noemde bromfietser reed kwam ook ten val maar liep geen verwondingen of schade op. De bestuurder van de witte personenauto wordt verzocht in contact te treden met de politie. Een 12-jarige fietser raakte op dinsdag 31 oktober op de dijk tussen de Sou burghlaan en de Staringlaan met zijn fiets te water nadat hij bij het passeren van twee voetgangers een flinke duw had gekregen. De jongen was in de veronderstelling dat de voetgangers hem wel zouden la ten passeren hetgeen dus niet gebeurde. Door de duw belandde de fiets geheel en de jongen gedeeltelijk in de langs de dijk gelegen sloot. Er wordt procesver baal opgemaakt voor eenvoudige mis handeling. Op verzoek van de politie van Gouda werd op woensdag 1 november een jeugdige Waddinxvener uit de bus ge haald die vanuit Gouda op weg was naar Waddinxveen. De jongeman werd ver dacht van diefstal van een cassetterecor der. Bij zijn aanhouding bleek hij deze inderdaad in zijn bezit te hebben. De jongen is overgedragen aan de Goudse collega’s. Bij een controle in de nacht van zater dag 4 november werd een automobilist aangehouden die onder invloed van al cohol bleek te verkeren. Een afgeno men ademanalyse viel te hoog uit. De man reed in een onverzekerde auto en had geen rijbewijs. Er is proces-verbaal opgemaakt. Op aanwijzing van een bezoeker van de vlooienmarkt aan de Bredeweg heeft de politie op zaterdag 4 november een au- toradio-cassetterecorder in beslag ge nomen. Volgens de bezoeker betrof het hier zij n afgelopen zondag te Rotterdam gesto len autoradio. De radio werd nu in één van de stands te koop aangeboden. De politie heeft de standhouder ver hoord. Deze verklaarde de radio op de vlooienmarkt gekocht te hebbben doch geen bezwaar te hebben tegen terug gave daarvan aan de rechtmatige eige naar. De politie onderzoekt een aangifte van de verkeersbrigadiersbrigade van de Theo Thijssenschool, die werkzaam is op de Kerkweg-Oost. Een automobilist zou een stopteken van een van de ver- keersbrigadiers hebben genegeerd. Aan de hand van het opgenomen kente ken zal de automoblist worden opge spoord. Op zaterdag 28 november werd een rood BMX cross-fietsje als gevonden woorwerp bij het politiebureau ge bracht. Tussen zaterdag 28 en zondag 29 okto ber werd vanaf het NS-station Wad dinxveen een bruine Eminent heren fiets weggenomen. In de avond van dinsdag 31 oktober werd bij sporthal de Sniep een Sparta Windsor damesfiets met drie versnellin gen ontvreemd. Vanaf de Beukenhof, nabij de Bonke laar, verdween in de avond van zaterdag 4 november een groene/geelkleurige opoefiets. Deze fiets was niet afgeslo ten. In de nacht van zaterdag 28 oktober vond op de Coenecoopbrug een fron tale aanrijding plaats tussen twee elkaar tegemoetrijdende bromfietsers. Beide bromfietsers liepen ernstige verwondin gen op zoals een kaakfractuur, botbreu ken in hand en sleutelbeen en een zware hersenschudding. Vermoedelijk heb ben de bromfietsers elkaar in de daar gelegen bocht te laat opgemerkt. Bij een aanrijding op maandag 30 okto ber op de Henegouwerweg tussen een bromfietser en een fietser raakte de bromfietsbestuurder gewond. Een van uit de richting Waddinxveen komende fietser wilde linksaf een inrit inrijden. Juist op dat moment sloeg zijn kapu- chon voor zijn ogen waardoor hij niets meer zag. Op dat moment raakte hij een tegemoetkomende bromfiets. De be stuurster hiervan brak haar pols en liep verwondingen op in het gezicht. De bromfietsbestuurster raakte bij de aan rijding ook een gouden ring met briljant kwijt. Een automobilist, die in de veronder stelling verkeerde dat de rijbaan van de Coenecoopbrug een tweebaansweg was, reed hierdoor op dezelfde dag op de voor hem linkerrijstrook. Juist op dat moment naderde uit tegenoverge stelde richting een vrachtauto die fron taal inreed op de op zijn rijstrook rij dende personenauto. Het laatste voer tuig werd zodanig beschadigd dat het moest worden weggetakeld. Een onverlicht hek op de Piasweg was de oorzaak van een eenzijdig ongeval op eveneens maandag 30 oktober. Een automobilist die het hek wilde ontwij ken kwam tegen een boom tot stilstand. De wagen werd flink beschadigd. Doordat een bromfietsbestuurder op dinsdag 31 oktober te laat afremde bij een verkeerslicht op de Brugweg reed hij tegen de achterzijde van een reeds stilstaande auto aan. De bromfietser liep hierbij letsel op aan zijn benen en is overgebracht naar het St. Jozefzieken- huis. Op dezelfde dag is aangifte gedaan van een die dag gepleegd doorrijden na aan rijding. Een op de Peuleyen gepar keerde Audi personenauto liep schade op aan de rechterzijkant bij het portier en het spatscherm. Een op de Nesse geparkeerde auto werd op zondag 5 november aangereden door een passerend voertuig. Hierbij werd een spiegel beschadigd. Aan de hand van een opgenomen kenteken is de poli tie op zoek naar de doorgereden veroor zaker van deze aanrijding. van een doorsnee theatergroep ver wacht. Met nu een poëtische teksten, dan weer absurde rockmuziek of grappige mono logen maken ze er een boeiende avond van. Elvis zet daarbij een stevig woor denspel neer; gebaseerd op het voorma lige Neerlands Hoop, doch met een vol doende eigen inbreng om niet tot een lauw aftreksel te verworden. Met hun debuutproductie Het beest in de mens wil het duo ook op de Neder landse podia flink aan de weg timme ren. Peeters Angst willen vooral 1 doel bereiken: veel optreden en door ervaring steeds beter worden. De afgelopen maanden kreeg de groep de kans op te treden om eem aantal Ne derlandse zalen en clubs. Na een moei lijke start in het Zuidpleintheater kwam in de daaropvolgende voorstellingen het stuk steeds beter uit de verf. Peeters Angst stonden dit j aar tevens op het Leidse Cabaret Festival. Hoewel ze met hun interpretatie van cabaret blijkbaar nog geen algemene waarde ring genieten, wist het duo toch een eer volle vermelding in de wacht te slepen. WALTEX GEREEDSCHAPPEN IM PORT BV, Waddinxveen, heeft het be drijf verplaatst naar Schiedam. Bij het bedrijf heeft L. Hans uit Zwijndrecht de directeursplaats overgenomen van P. van Stee uit Waddinxveen. Bij Waltex is voorts A L. Hans uit Zwijndrecht pro curatiehouder geworden Bij BV RIJNSOEVER ALPHEN AAN DEN RIJN Waddinxveen, met als vestigingsplaats Reeuwijk, is uitge treden directeur D. de Waardt uit Reeuwijk. In zijn plaats werden tot di recteur benoemd A. van Erk uit Berg ambacht en N.J.E. Koedijk uit Zeist. L. Stolk uit het Belgische Kalmthout is A.P. Rodenburg uit Voorburg en C.H. van der Harst uit Voorburg opgevolgd als directeur van TRANSPORTBE DRIJF A.P. RODENBURG BV, Den Hoorn, en met als vestigingsplaats Waddinxveen. L. Stolk is ook directeur geworden van ROHA-TRANS BV, Waddinxveen. Blijkens een wijziging in het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is T.E. ZWANENBURG uitgetreden als directeur van FORMIDO BOUW MARKT GEBR. ZWANENBURG BV, Bodegraven. Directeur van dit be drijf is G.N. ZWANENBURG uit Bo degraven. De Goudse Kamer heeft als nieuw be drijf ALTROMED BV, Waddinxveen, ingeschreven. Omschrijving bedrijf: de handel (im- en export) in medische arti kelen, het verzamelen en verhandelen van marktgegevens op medisch gebied, het organiseren van medische congres sen, zomede al hetgeen met het voren staande verband houdt en voorts het deelnemen in, het voeren van beheer over en het financieren van onderne mingen, van welke aard ook. Maat schappelijk kapitaal 200.000,-, waar van geplaatst'gestort 40.000,-. Direc teur: P.J.W. Versteeg uit Vlaardingen. G.J.F. FLUX-KERS uit Gouda is di recteur geworden van HAMENI BV, Waddinxveen, het in Gouda gevestigde bedrijf voor zonweringen. Ze was als gevolmachtigde al aan het bedrijf ver bonden. Bij ALCAPHARM BV, Waddinx veen, is procuratiehouder M. Schoon- derwoerd uit Haastrecht uitgetreden. Boskoper J.A. Modderkolk is finan cieel directeur geworden bij VAN LEEUWEN BV, VAN LEEUWEN TRUCSERVICE en VAN LEEUWEN BEHEER BV, Waddinxveen. ROLTREX BV, Waddinxveen heett het zaakadres gewijzigd in Voorburg. Het faillissement van EMINENT ELECTRONICS BV, uit Bodegraven, dat in Waddinxveen aan de Staringlaan een nevenvestiging had, is wegens ge brek aan baten opgeheven. MEUBELINDUSTRIE DINXVEEN BV, Heemstede heeft de vennootschaps- en handelsnaam veran derd in JOOK BV en is thans gehuisvest in Beverwijk. Het bedrijf was eerst in de oude Eminent-vestiging aan de Staring laan actief en ging destijds als starter aan de slag met financiële garantie van de gemeente. Blijkens een wijziging in ceerd en kon men inklimmen. Hoewel door de daders gezocht werd naar een buit werd er waarschijnlijk niets wegge nomen. De tweede inbraak betrof een woning aan de Peuleyen. Hier werd een tuin deur opengebroken. Kasten en laden Om details voor de overkomst te rege len is Asscheman zelf ook in Estland ge weest en kan er over meepraten. ”Het schaamrood stijgt je naar de kaken als uitgegaan van een in eerste instantie ge- je bedenkt hoe goed we het hier heb ben. Van bananen hebben ze daar nog nooit gehoord, de koorleden waren er dan ook gek op....” De vraag of een dergelijk evenement voor herhaling vatbaar is wordt door Asscheman bevestigend beantwoord: draaid”. ”Je moet dit alleen niet te vaak doen. ’’Zowel de breukvlakken als de ont- Niet alleen organisatorisch moet het te stane doorgang zou het leven-hier kun- nen betekenen naar het onbekende, maar kan ook een gevoel van bevrijding wel dat bij een volgende komst van dit of opstandig oproepen”. i-i.~..i ”De menselijk silhouet-vorm in het rechterdeel van het kunstwerk ver beeldt de ’’restvorm” of de achterblij- Sanghers” gaat nu weer over tot de orde vende herinnering aan de mens die heen van de dag. Concreet betekent dit de ging. De kleur van het tufsteen symboli- voorbereiding op het Sterrengala 1990. --v Dit concert staat gepland voor 23 no vember 1990. De rekening van het behappen blijven, maar de gewoonte slaat ook gauw toe. Ik verwacht echter koor de kaarten sneller uitverkocht zul len zijn”, is zijn overtuiging. Het streekmannenkoor ”Die Gouwe

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 27