GEMEENTE WADDINXVEEN W’veens beste rijscholen Centrale Volksbank V erhalen wedstrij d Slaapkamercentrum Koot deelt gratis rookworsten uit 1RTW-RADI0I WILT U UW SPAARGELD IN KORTE TIJD VERRASSEND ZIEN GROEIEN? CVB Een boekenbon? J boekhandel veldwijk OP EEN 2 JAAR VAST REKENING OF 7% VOOR 1 JAAR VAST BESTEMMINGSPLANNEN SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING KAMERMUZIEKCONCER T FR A UDEBESTRIJDING Schade aan uw auto vereist I deskundige iW reparatie. INSPRAAK GEMEENTELIJK MILIEUBELEIDSPLAN VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Pagina 3 arms Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 14433 14433 DE ACTIE LOOPT T/M 30 NOVEMBER. MAX. INLEG ƒ500.000,- BANK GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 november 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.Th. van Soest: geen spreekuur. Waddinxveen, 8 november 1989. AUTORIJSCHOOL NIET SEIZOENGEBONDEN! PASSAGE 53-TEL. 12620 Inhoud Het plan mondt uit in een groot aantal beleidsaanbevelingen, waar van er hier een aantal genoemd worden: Waddinxveen, 8 november 1989 Burgemeester en wethouders voomoemd. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 15 november 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. De datum van inwerkingstreding van het besluit is bepaald op 9 no vember 1989. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende teke ning ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 Waddinxveen, 8 november 1989 De burgemeester voornoemd, (P.F.J. van Schie l.b.). Uiteindelijk zullen er drie winnende dromen worden uitgekozen. Die wor den dan van het begin tot het einde waarheid. De prijswinnaaars gaan een hele dag met het Slaapkamercentrum op stap. Natuurlijk gaat er een fotograaf mee zodat later alles nog eens goed kan worden bekeken. Tijdens deze aktie werden de consu menten in staat gesteld zogenaamde stickertjes te sparen en op een kaart te plakken. Wanneer de kaart vol was met 10 stic- ZUIDPLASLAAN 19-WADDINXVEEN-TEL.: 01828-14133 ZATERDAG 11 NOVEMBER 1989 Elk heel uur (internationale en lokale nieuwsberichten. Voorbereidingsbesluit TINEKE SMID Jac. van Lennepstraat 10, Waddinx veen. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 24 november 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Diabetes Fonds Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode 13 t/m 19 november 1989. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op woensdag 15 november 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. -prog ramma- Op donderdag 9 november 1989 wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het duo Anner Bijlsma op cello en Bob van Asperen op clavecimbel. Op het programma staan werken van Bach. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Tijdens bovenstaande vergadering kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Inspraak Het concept-gemeentelijk milieubeleidsplan ligt met ingang van donderdag 9 november 1989 gedurende veertien dagen voor een ie der ter inzage op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven. Gedurende deze termijn kunnen schrif telijk reacties worden ingediend bij: burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. (Naschrift redactie: En nu maar wachten op de volgende editie van de door het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat, de ANWB, de BOVAG en het CBR uitge geven Nationale Rijschoolgids. In de eerste editie staan in ieder geval de rij scholen die in 1987 en 1988 behoorden tot het hoogste kringgemiddelde voor wat betreft de slagingspercentages. De in de gids genoemde rijscholen voldoen in ieder geval aan alle toelatingscriteria, waaronder die van ’’leeftijd" van de rij school). Dat eigenaar Jan van der Klugt van het Slaapkamercentrum alles waar kan ma ken op het gebied van slapen, mag zo langzamerhand als een vaststaand gege ven worden verondersteld. Maar dat hij zich nu in een droomwereld gaat bege ven, is nieuw. Hijzelf vindt het idee ech ter best wel voor de hand liggen. ”Wij stellen als Slaapkamercentrum al tijd dat de slaapkamer een heel belang rijke sociale funktie heeft. Men brengt er een groot gedeelte van zijn leven in door. Bij dat leven horen ook dromen. Vandaar dat wij deze aktie hebben georganiseerd”, aldus Van der Klugt. Hoe gaat alles in zijn werk? Van der Klugt: ’’Kinderen kunnen hun droom opschrijven in een brief. Het kan werkelijk van alles zijn. Een keertje meetrainen met Ajax, een vliegreis in de cockpit van een vliegtuig, een optre den met een bekende ster, een bezoek aan een televisiestudio en ga zo maar door. De brief, waarbij de ouders best mogen helpen, moet voor 30 november afgeleverd worden bij één van onze fi lialen. Een deskundige jury zal zich er dan over buigen”. Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. De commissie kan be sluiten de hoorzitting besloten te doen houden. Aan de tweede voorwaarde voldoet mijn rijschool ruimschoots! De eerste voorwaarde was over het jaar 1987 voor mij niet haalbaar want in twee maanden kan je als beginner nu eenmaal geen do zijn leerlingen uit je zak schudden. In augustus 1989 ben ik in beroep ge gaan maar dit beroep is niet ontvanke lijk verklaard met als gevolg geen ver melding in de Nationale Rijschoolgids, terwijl het slagingspercentage van mijn rijschool toch beduidend hoger is dan het regio-gemiddelde in kring Gouda en zo’n vermelding voor mij als beginner juist zo belangrijk is. Nu weet heel Waddinxveen dat er twee ’’beste rijscholen” zijn met name ge noemd in uw artikel maar ik vind dat er zeker drie zijn en dat mag heel Wad dinxveen best weten want, zoals ik al in mijn beroepschrift stelde. De consu ment denkt al gauw ”Sta je er niet bij dan zit je onder het gemiddelde!” 14.02-18.00 uur: RTW Totaal. Ont spannend informatief programma waarin onder andere actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samengaan. Direct na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren hoofd punten uit het nieuws. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren (10379). 18.02-24.00 uur: Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. ZONDAG 12 NOVEMBER 1989 09.00-10.30 uur: Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de centraal her vormde Gemeente. Begonnen wordt met het kinderprogramma. In dit pro gramma komen drie onderdelen aan de orde: een weeshuis, melaatsen en de tandarts. Om 9.30 uur schakelt men over naar de Bethelkerk. De dienst die daar gehouden gaat worden is een doopdienst en wordt geleid door wijk- predikant ds. J.W.' Goossen. Na de dienst, om plm. 10.50 uur, kunnen lief hebbers van orgelmuziek hun hart op halen. Om 11.20 uur is er een muzikaal omlijst proza. Het laatste programma onderdeel is een impressie van de HGJB-koor- en zangavond die onlangs in de Bethelkerk is gehouden. De im pressie duurt een half uur en zal om 11.30 uur beginnen. 12.00-13.00 uur: RTW Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. 13.00-14.00 uur: Khabar oua Nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en nederlands-sprekenden in Waddinx veen, ondersteund door muziek. Ook bij de uitvoering van de sociale zekerheidswetten komt fraude voor. Óm deze fraude te bestrijden hebben burgemeester en wet houders van Waddinxveen besloten samen met de gemeenten Al- phen a/d Rijn en Leiderdorp een ambtenaar bijzondere kontrole aan te stellen. Op 15 oktober jl. is deze ambtenaar, de heer A. de Wagenaar in dienst getreden. Na een inwerkperiode zal hij ook voor Waddinxveen worden ingezet om bijzondere onderzoeken in te stellen. Het zullen die gevallen betreffen waarbij er ernstige ver moedens bestaan dat de uitkering ten onrechte wordt ontvangen. Overeenkomstig de destijds bij de behandeling van de fraudenota door de gemeenteraad ingenomen beleidsstandpunten zullen bur gemeester en wethouders van geval tot geval beoordelen of er aan leiding is om de zaak in handen van de ambtenaar bijzondere kon trole te geven. Hij zal dus uitsluitend werken na een daartoe van burgemeester en wethouders verkregen opdracht. Abonnementen ƒ50, C.J.P. en Pas65+ ƒ38,— Losse plaatsen ƒ11,25 C.J.P. en Pas 65+ƒ8,25 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Het Slaapkamercentrum, met een vestiging in Waddinxveen aan de Mercuriusweg, houdt een verhalenwedstrijd voor kinderen. Alle kinderen worden gevraagd hun dromen op te schrijven en die bij het Slaapkamercentrum (Waddinxveen), Meubelplein Leiderdorp, Diemen of Woonboulevard Cruquius Heemstede) in te leveren. Drie dromen zullen worden beloond. DirekteurJ.B. v.d. Klugt van het Slaapkamercentrum gezellig tussen zijn sterren Circus Custers. In november maakt hij ook drie kinderdromen waar. Op de agenda o.a. - Lokale omroep RTW (advies met betrekking tot zendappara tuur). - Centrum voor Kunstzinnige Vorming (statuten, verordening etc). Inleiding Burgemeester en wethouders Van Waddinxveen hebben een ge meentelijk milieubeleidsplan gepresenteerd waarin de hoofdlijnen voor het te voeren milieubeleid zijn vastgelegd. In dit plan komt naast de aanpak van typisch lokale milieuproblemen, zoals lawaai, stank, hinder, plaatselijke waterverontreiniging en huisvuil ook de gemeentelijke bemoeienis met de grootschalige milieuproblema tiek aan de orde. Tevens wordt beoogd te komen tot de integratie van milieuzorg op alle gemeentelijke taakvelden, d.w.z. dat bij de beleidsvoorbereiding de milieu-aspecten als vanzelfsprekend mee genomen zullen moeten worden. Daarnaast zijn belangrijke accenten uit het Nationaal Milieube leidsplan in onderhavig plan opgenomen. Behandeling hiervan zal plaatsvinden in de vergaderingen van de commissie voor Openbare Werken, Bedrijven en Sportzaken (28 november 1989), Financiën (30 november 1989) en Volksgezondheid en Milieuzaken (7 decem ber 1989)Vervolgens zal het plan ter vaststelling aan de gemeente raad worden aangeboden. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 14 november 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bebouwingsmogelijkheden/gebruik opstallen Bloemendaalse- weg8. - Gebruik perceel Bloemendaalseweg 22. - Bouwsuggestie Bonenakker 22. - Concept- 21e uitwerkingsplan wijk Zuidplas 1980 (noodlokalen). - Bouwplan Tuinbouwweg 12. - Invullingssuggestie locatie Dorpstraat/Veenkade. Abonnementen en plaatsbewijzen voor de kamermuziekconcerten kunnen telefonisch besteld worden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur onder nummer 01828-14433. Betaling vindt plaats aan de zaal. Verkoop van losse plaatsbewijzen uitsluitend vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert aan de zaal. Abonnementhou ders kunnen tegen gereduceerd tarief de concerten van de Rijn landse Orkest Vereniging bezoeken. Op de agenda o.a.: - Om 19.30 uur bezwaarschrift tegen de afwijzing van een verzoek om medewerking aan een vrijstellingsprocedure ex. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. - Om 20.00 uur bezwaarschrift tegen de ongeldigverklaring van een rijbewijs. - Om 20.30 uur bezwaarschrift tegen de afwijzing van een verzoek om een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet. - Om 21.00 uur bezwaarschrift tegen de toekenning van een uitke ring ingevolge de Algemene Bijstandswet. - Om 21.30 uur bezwaarschrift tegen de beëindiging van een uitke ring ingevolge de Algemene Bijstandswet. - Om 22.00 uur bezwaarschrift tegen de mate van urgentie verbon den aan de inschrijving als woningzoekende. kertjes, kon zij worden ingeievciu, waarna men een gratis Keurslager rook worst ontving. Dat vele mensen driftig aan het sparen sloegen blijkt uit het grote aantal rook worsten dat is weggegeven. Keurslager Koot spreekt dan ook van een groot succes en is vast van plan in het voorjaar een soortgelijke aktie te houden met een ander gratis vleespro- dukt. WADDINXVEEN - Gedurende de maand oktober heeft Keurslagerij Koot uit winkelcentrum Groensvoorde mee gedaan aan een grote, landelijke rook- worstaktie. Naar aanleiding van het artikel over "Waddinxveens beste rijscholen” in het Weekblad voor Waddinxveen van 1 no vember 1989 het volgende: Ten eerste moet ik duidelijk stellen dat ik niets ten nadele van het door u ge schreven artikel kan inbrengen, omdat het een juiste weergave van feiten is die gesteld zijn in de Nationale Rijschool gids 1989/1990. Maar nu mijn verhaal! Als beginnende éénmansrij school heb ik mij in de loop van het haar 1987 aan gemeld bij het C.B.R toen onder de oude naam ’’Koelinga-Waddinxveen”. Sinds januari 1989 is dat autorijschool ’’Tineke Smid”. Zoals valt te lezen in mijn beroepschrift heb ik in september 1987 mijn inschrijf- nummer ontvangen en het eerste exa men was op 27 oktober 1987, dus voor mijn rijschool betekent het jaar 1987 twee maanden!. In de jaren 1988/1989 is mijn rijschool uitgegroeid tot een kleine en goeddraai- ende rijschool met een hoog slagings percentage. Om in aanmerking te ko men voor vermelding in de Nationale Rijschoolgids moet je voldoen aan twee voorwaarden. Ten eerste moet de rijschool een mini mum aantal eerste examens hebben over een tijdvak van twee jaren. Ten tweede moet het slagings-percentage eerste examens op of boven het regio- gemiddelde liggen. Voor de eerste Nationale Rijschoolgids golden de jaren 1987 en 1988. Terug naar rrrtjn rijschool: 1987: slagings-per centage eerste examens 50.00%/regio- gemiddelde 36.27%, 1988: slagings-per centage eerste examens 64.71 %/regio- gemiddelde 36.10%. l - opstellen en uitvoeren van een gemeentelijk energiebesparings- plan; - bevordering aftap en hergebruik van freon uit oude koelkasten; - verdere uitvoering van de in het gemeentelijk rapport ’’Afval... houdt het apart” opgenomen activiteiten ten aanzien van corn- postvaten, glasbakken, oud papier, plaatsing van meerdere ’’kringloophaltes” ten behoeve van gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval; - uitvoeren van een zgn. ’’aktie tankslag” om bodemvervuiling door oude ondergrondse olietanks tegen te gaan; - streven naar het achterwege laten van toepassing van chemische onkruidbestrijdingsmiddelen in plantsoenen; - bevordering van gebruik van andere materialen dan tropisch hardhout; - extra impuls voor milieu-educatie aan scholen; - regelmatige voorlichting over milieuzaken aan publiek en bedrij ven; - zorgvuldige behandeling van milieuklachten. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 23 oktober 1989 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel, gelegen ten noorden van de Brugweg vanaf de Henegouwerweg tot de Middelburgse- weg. Achtergronden De laatste jaren heeft de ernst van de milieuproblematiek zich steeds duidelijker gemanifesteerd. Iedereen is er zich inmiddels van bewust, dat ten gevolge van menselijk handelen processen op gang zijn gebracht die de kwaliteit van ons milieu aantasten. Alleen een integrale aanpak van milieuproblemen kan dit proces keren. Milieubeleid is daarbij zeker niet alleen een zaak van hogere over heden: ook de gemeenten kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan het terugdringen van milieuvervuiling. De zorg om onze directe leefomgeving was aanleiding om het gehele gemeentelijk beleid systematisch door te lichten om tot een brede en planmatige aanpak van milieuproblemen te kunnen komen. De resultaten zijn vastge legd in een milieubeleidsplan, waarmede tevens uitvoering is gege ven aan (de evaluatie van) het beleidsprogramma voor de raadspe riode 1986-1990). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. LEZERS schrijven - krachtige aanpak van vervuiling aan de bron, met name via de Hinderwet, de Lozingsverordening riolering, de Wet Bodembe scherming en de Wet Chemische Afvalstoffen. Door het Rijk worden hiervoor vanaf 1990 extra gelden aan gemeenten ver strekt; - bevordering van het gebruik van fiets en openbaar vervoer door het scheppen van meer faciliteiten; - planmatige aanpak van aanleg/onderhoud/renovatie van riole ringen;

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3