Zuid-Holland Eén agent minder in Moerkapelle 150jaaroud w w/ iPl Bedrijf zocht contact over nieuwe ontwikkelingen Waddinxveense zamelt weer in voor Polen 1 Neutje taboe in raad Zevenhuizen? Bazar van De Gouwebloem Milieugroep Zevenhuizen Caravans in trek Zevenhuizen wil sterkere Poolse band Alle fracties bemoeien zich met de HKV-stemmers Hondenbelasting gaat omhoog Half Inbraak Geflatteerd Derde Wereld Verblindend Aanrijdingen Mini-container Teleurgesteld Contact Groep Meebeslissen Trimbaan Politie Houvast Kritische noot Groen links I f Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 november 1989 NKF BV praat CDA-wethouder Paul van Schie. Raad bestrijdt lokroep CDA den en het rijksarchief in beide provincies. i terwijl de overige leden van de liberale fractie over dit onderwerp helemaal zwegen. In een woning aan het Begoniaplein werd ingebroken in de avonduren. De dader(s) heeft/hebben de achterdeur geforceerd om zo binnen te komen. GPV geflatteerd laag, omdat nu een maal bij de gemeenteraadsverkiezingen blijkt dat een aantal landelijk CDA stemmende burgers dan op de HKV stemmen. Bovendien vindt er bij de ge meenteraadsverkiezingen een samen werking plaats tussen die vier kleine rechtse partijen”, aldus de christen-de- mocraat. Hij gaf echter opnieuw aan met de vraag te blijven zitten waarom de HKV’ers landelijk wel het CDA steunen en niet plaatselijk. Dat deed hij op de verkie zingsavond ”na het afleggen van de bur gemeestersketting” en vervolgens nog eens diepgaander in het laatste nummer van het CDA-Bulletin. ”Ik blijf van mening dat het plaatselijk profiel van het CDA niet wezenlijk van het landelijk afwijkt. Maar die discussie moet niet in deze raadzaal, maar in onze komende verkiezingstournee gevoerd worden, denk ik. Dat PvdA-collega Martin Kraaijestein nu reeds welge meende stemadviezen via het Week blad voor Waddinxveen afgeeft aan de hervormde burgers geeft aan dat de dis cussie niet eens beperkt zal blijven tot HKV en CDA”. Het CDA zou dan op 8 van de 19 zetels uitkomen en de SGP op 1. ”Op de avond van de verkiezingen heb ik toen als loco-burgemeester de relativerende opmerking gemaakt dat die fictieve computeruitslag voor het CDA geflat teerd hoog was en voor de SGP, RPF en is. In deze tijd van ingrijpende verande ringen in de internationale betrekkin gen past ook uitstekend het aanhalen van banden tussen gemeenten onder ling in verschillende landen”. Tot zover het citaat. De fracties van PvdA en CDA in Ze- .vlu.ui^vu langt ujvi gvpivlt voor een gemeentelijke aanpak van ont- 1 wikkelingssamenwerking. Een ’’kers verse” gespreksgroep of stuurgroep is inmiddels door het college ingesteld. De groep bestaat uit 11 personen, waar onder burgemeerster A.H. van Gent de. Een zodanig verloop zou jammer zijn”. "Daarom zou ik gaarne Uw reactie ver nemen op mijn suggestie om nader te overwegen c.q. te onderzoeken, in hoe verre een relatie van permanente aard tussen onze beide gemeenten mogelijk De hondenbelasting gaat dus met in gang van 1990 met een tientje omhoog. Met deze, door het college van Burge meester en Wethouders voorgestelde verhoging, waren alle partijen het eens. Sinds 1983 is de hondenbelasting niet meer verhoogd. Het' brengt de ge meente 2000 gulden per jaar extra op. Het reinigingsrecht gaat niet omhoog, omdat deze al voldoende verhoogd wordt met de invoering van de mini container. Indien de gemeente besluit tot invoe ring van de mini-container, zal de aan schaf hiervan verplicht zijn voor de bur ger en zullen de reinigingsrechten met ongeveer 30 gulden worden verhoogd. ”Een half jaar vóór de gemeenteraads verkiezingen ontkomt de geïnteres seerde burger er niet aan zich af te vra gen wat de Tweede-Kamerverkiezings- uitslag in Waddinxveen betekent als je deze vertaalt naar de gemeenteraadssa- menstelling”, had Paul van Schie aan de raadsleden uitgelegd. Volgens de RPF is de verlichting op het Moerkapelse voetbalveld te scherp en werkt verblindend voor de automobilis ten, wat levensgevaarlijk is en ’’bijna- ongelukken” tot gevolg kan hebben. De RPF-fractie pleitte in haar betoog voor verandering van de verlichting dan wel bijstelling van de lampen. Wethouder Jac. van der Spek meent de zaak niet zo zwaar te moeten opnemen en gaf het advies: "Wat meer op de weg te kijken en minder in de lucht”. Volgens de wethouder loopt het met de ongelukken niet zo’n vaart en durft hij daaromtrent alle verantwoording op zich te nemen. ZEVENHUIZEN - Caravans blijken bij dieven in Zevenhuizen nog in trek. In een caravan welke stond gestald op de camping in Zevenhuizen werd inge broken. Door de dader(s) werd(en) één van de ruiten uit de caravan verwijderd, waarop binnen kon worden rondgeke ken. Diverse artikelen werden wegge nomen. Verder deden ook enkele andere cara- vanbezitters, die hun caravan op het campingterrein hebben staan, aangifte van inbraak in hun caravan. Van iedere caravan werd een ruit verwijderd. Beide partijen hebben echter gespro ken over het achterwege laten van het roken en alcoholgebruik en dichtte de gemeenteraad een voorbeeldfunktie toe en niet een halve voorbeeldfunktie. Een beetje roken is ook roken en zwak- alcohol is ook alcohol. Voor de niet-ro- kers is het voorlopig slechts goed toeven in de raadzaal tot 21.00 uur. Het wachten is nu op de andere helft Op rijksweg A12 raakten bij Zevenhui zen twee personenauto’s met elkaar in aanrijding. De ene bestuurder zag niet dat de andere die voor haar reed afrem de, waarop hij achterop haar reed. Op de Bredeweg vond een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een per sonenauto. De bromfiets reed over het fietspad langs de veiling terwijl de auto net het veilingterrein afreed en de bromfietser te laat bemerkte. Op het Noordeinde in Zevenhuizen werd door een nog onbekend gebleven bestuurder een lichtmast en een ver keersbord omvergereden. van de voorbeeldfunktie van gemeente bestuur en gemeenteraad. MOERKAPELLE - Moerkapelle heeft de gemeentebegroting voor 1990 vastgesteld. Zo gaat de onroerend goedbelasting van 2 gulden naar 2,30 voor gebruikers en gaat de OGB voor zakelijke gebruikers met 20 cent omhoog naar 3,20, gaan de kosten voor rioolrecht voor beide groepen met twaalf gulden omhoog, stijgt het gemeentelijke legestarief met 10 procent en gaat de hondenbelasting met ingang van volgend jaar een tien tje omhoog. Al deze verhogingen brengen ruim 208.000 gulden in het laatje, waarmee de Moerkapelse begroting sluitend is geworden. veen. Zij zijn vrijdag 27 oktober voor het eerst bijeen gekomen. Bij de keuze van de groepsleden is geen rekening gehouden met geestelijke of politieke opvattingen. De groep kan op diverse manieren haar taak invullen, waarbij ”de collecte voor een goed doel” maar een heel klein facet hiervan is. De activiteiten van de stuurgroep zullen ook gericht zijn op de eigen, plaatse lijke bevolking. Met name waar het be treft voorlichting en bewustwording. De groep bepaalt zelf een zekere strate gie voor haar werk en heeft geen op dracht meegekregen, zo heeft het col lege van Burgemeester en Wethouders, tijdens de laatst gehouden gemeente raadsvergadering, de vragen hierom- WADDINXVEEN - De lokroep van CDA-wethouder en beoogd lijst aanvoerder Paul van Schie aan de stemmers op de Hervormde Kiesver eniging om niet alleen landelijk CDA te stemmen (zoals tijdens de laatste Tweede Kamerverkiezing), maar ook plaatselijk heeft het vorige week gehouden driedaagse begrotingsdebat voor een belangrijk deel beheerst. PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein. De mini-container is voorlopig van het raadstoneel verdwenen. Nauwkeuriger onderzoek en een brede discussie in commissieverband lijkt gewenst, omdat de invoering ervan nog enige haken en ogen heeft. Duidelijk moet nog worden of en zo ja in hoeverre de besparingen de kosten van invoering van container en verwer king van afval zullen gaan dekken. Met de invoering van de mini-container komt de gemeente voor hoge investe ringen te staan, die doorberekend zul len worden aan de burger. De verho ging van de reinigingsrechten worden geraamd op 30 gulden per jaar. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De provincies Noord-Holland en Zuid-Holland vieren en herdenken in 1990 hun 150-jarig bestaan als af zonderlijke provincies. Ze doen dat met een sober programma van activi teiten op cultureel, historisch en recreatief gebied, met de nadruk op de betekenis van de Hollanders nu. Noord- en Zuid-Holland hebben de acti viteiten gezamenlijk ontwikkeld, met medewerking van de Culturele ra- met gemeente WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen praat dezer dagen met de directie van NKF Kabel BV over de nieuwe ontwikkelingen rond dit bedrijf. Dat zei wethouder drs. Martin Kraaijestein (PvdA) vo rige week donderdag in de rondvraag van de gemeenteraad in antwoord op vragen van D’66-raadslid Wim de Wit. vendien is de schenking van een brand weerauto een eenmalige aangelegen heid”. ”Dit kan er gemakkelijk toe leiden, dat de relatie Chelmno-Zevenhuizen een incident is; een intergemeentelijk, in ternationaal contact van voorbijgaan- voorlopig als voorzitter en voorts de he ren J. Boersma, W. Grijze, M. v.d. Lin de, R.P.F. Phaff, P.J. Rietveld en C.D. Verbeekeen de dames F.M. v.d. Linde- v. Dun, M.W.A. Peddemors-Acker- mans en A. Sytsema-Bakker, allen af komstig uit Zevenhuizen en mevrouw E. Krosschell-Koopman uit Waddinx- Hoewel de christen-democraat pro beerde de discussie daarover door te schuiven naar de komende verkiezings tournee voor de op 21 maart te houden gemeenteraadsverkiezingen trapten alle andere partijen - met PCW-fractie- voorzitter Jan van Wijk voorop - daar niet in. In zijn algemene beschouwingen had het uit de Hervormde Kiesvereniging afkomstige raadslid Jan van Wijk zich er al over verwonderd dat Paul van Schie de strijd om de ’’gunst” van de kiezer kennelijk al was begonnen en dat met name de christen-democraat een duide lijker ’’gezicht” van de PCW-fractie wil de. Hij vroeg naar de informatie die de ge meente zou hebben gekregen van de NKF-directie en of de grootscheepse sa menwerking van het bedrijf met het Finse electronicaconcern Nokia nog ge volgen heeft voor de werkgelegenheid in de vestiging aan de Noordkade. NKF, dat de laatste jaren herhaaldelijk openlijk heeft verklaard te streven naar internationale samenwerking, vindt dat een 1 verscheidene landen aanzienlijk betere toegang heeft op de Europese markt dan NKF dat ooit alleen zou kunnen hebben. ’’Voor NKF (eigen omzet een kleine 500 miljoen gulden) speelde ver der het dilemma dat het in Europese verhoudingen te groot is voor servet en te klein voor tafellaken”; vertelde Ap pel. De samenwerking krijgt in de eer ste plaats vorm doordat Nokia een meerderheidsbelang van 51 procent krijgt in het kapitaal van NKF Holding. De Westduitse en Turkse dochters van Nokia gaan naar NKF, maar de Finse kabelactiviteiten blijven honderd pro cent eigendom van Nokia. Op de beurs is teleurgesteld gereageerd op de plannen. NKF werd beschouwd als een van de voornaamste overname kandidaten, maar behalve VCI zal geen enkele aandeelhouder zijn stukken aan Nokia kwijt kunnen. Directeur Appel zei dat het niet de be doeling is dat Nokia een bod doet op de overige 49 procent van de aandelen. NKF en Nokia willen dat een groot per centage aandelen in handen van buiten staanders blijft zodat de beursnotering Martin Kraaijestein antwoordde dat de directie inderdaad contact had gezocht met de gemeente en dat er op zeer korte termijn een gesprek zou volgen. In het driedaagse raadsdebat is er verder geen woord gewijd aan de toekomst van NKF. Volgens de definitieve bedrijfsplannen zal de vestiging in Waddinxveen na 1 juli 1992 verplaatst gaan worden naar Delfzijl, terwijl er intussen sprake is van een afslankingsoperatie waarbij de werkgelegenheid van 170 kantoormen sen op het spel staat. NKF en het Finse electronica-concern Nokia maakten vorige week bekend dat ze samen een internationale groep van kabelproducenten willen vormen. Zij zijn van plan door middel van overne mingen de groep uit te breiden tot een onderneming die tot de grootsten in de wereld behoort. ’’Onze samenwerking is geen eindpunt maar een eerste stap, we willen een Eu- ropower op kabelgebied worden”, al dus president-directeur A.P.F. Appel in een toelichting op de plannen. NKF en Nokia produceren samen voor ruim 1,5 miljard gulden aan kabels maar dat moet in twee jaar uitgroeien tot twee a drie miljard, zie Appel. Na het Franse Alcatel (jaaromzet in kabels 5 miljard), het Britse BICC (4 miljard) en het Italiaanse Pirelli (3,5 a 4 miljard om zet in de kabeldivisie), zou Nokia/NKF op de vierde of vijfde plaats komen. Om te voorkomen dat NKF simpelweg het Nederlandse filiaal van Nokia Kabel zou worden is een managementsover- eenkomst gesloten. Een directie van vier man (twee Finnen, twee Nederlan ders) gaat alle activiteiten van NKF en Nokia Kabel besturen. Dat betekent dat de NKF-directeuren mede beslissen over investeringen in Finland, in bedrij ven die volledig eigendom zijn van No kia. De hele constructie is nog niet defi nitief vastgelegd, de twee partners heb ben een intentieverklaring getekend. Voor het einde van de winter moet de zaak beklonken zijn. Nokia zal zijn be lang van 51 procent kopen van de tot nu toe grootste aandeelhouder in NKF, Venture Capital Investors (VCI). Ach ter het in Rotterdam gevestigde VCI, dat ook de belangrijkste financier is van TV10, schuilt een klein aantal grote be leggers. Zij zullen het meerderheids- pakket in NKF verkopen tegen de ’’ge middelde beurskoers van de laatste maanden”. Die ligt in de buurt van 360 gulden, VCI zal voor zijn pakket dan ongeveer 180 miljoen gulden ontvan gen. Appel zei niet door VCI onder tijdsdruk te zijn gezet. De beleggersgroep wilde best van de aandelen af om de winst te incasseren, maar had daar geen haast mee, meende de NKF-topman. De trimbaan in Moerkapelle zal worden ontmanteld om verdere onderhouds kosten te besparen. Van de trimbaan wordt weinig of geen gebruik gemaakt, terwijl de gemeente jaarlijks een bedrag van 1000 gulden spendeert aan het onderhoud van de trimtoestellen en het groen. De fracties van de SGP en Algemeen Belang, die weer aardig voor elkaar ge worden zijn na de moeilijkheden over de nadere samenvoeging van Moerka pelle en Zevenhuizen, zien nog brood in een eventuele verkoop van de trim baan! Wie biedt? Met ingang van het eerste kwartaal 1990 zal de politiebezetting van Moerkapelle met 50% worden verminderd, door het vertrek van één politie-ambtenaar. De gemeente hoopt dat invulling van deze vacature niet zo lang duurt als de vorige keer. Toen nam het bijna een jaar in beslag, voordat de nieuwe poli tiefunctionaris aangesteld kon worden in Moerkapelle. De bezetting van twee man in het korps is minimaal gewenst. Noord-Holland en Zuid-Holland zijn bij Grondwetswijziging van 1840 afzon derlijke proyincies geworden. Al in 1807 was het toenmalige gewest Hol land onderverdeeld in twee ’’departe menten”, Amstelland in het noorden en Maasland in het zuiden. In 1814 werden in de Grondwet de pro vincies in het leven geroepen. Holland was er daar één van. In dat jaar kreeg Holland afzonderlijke gouverneurs voor het noordelijke en het zuidelijke gedeelte. Er kwamen op aandrang van de Staten van Holland, die voor het hele gebied van Holland functioneerden, in 1814 ook twee colleges van gedepu teerde staten. De Provinciale Staten van Holland ver gaderden afwisselend in Den Haag en Haarlem. Die situatie bleef zo tot in 1840 een volledige bestuurlijke schei ding van Noord- en Zuid-Holland tot stand kwam, omdat men op rijksniveau de provincie Holland ”bij vergelijking met alle andere te groot in uitgestrekt heid, bevolking, rijkdom en opbrengst” vond. ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen is de Milieugroep Zevenhuizen opgericht. In het dorpshuis Swanla vond een eerste informatieve bijeenkomst plaats van een in de lokale milieuproblematiek geïnteresseerde groep mensen. Voortgekomen uit tal van kerkelij ke en maatschappelijke organisaties heeft de groep zich voorlopig ten doel gesteld het milieubewustzijn van particuliere- en bedrijfshuishoudingen in Zevenhui zen van nuttige en gedegen voorlichting te voorzien. Het scheiden en hergebruiken van vuil is een goed alternatief waarvan in vele gemeenten al volop gebruikt wordt ge maakt. Zevenhuizen dreigt achter te lo pen en de milieugroep kan in deze een juiste stimulans geven aan gemeente, particulieren en het lokale bedrijfsle ven. Besloten werd een onderzoek in te stel len naar reeds aktieve lokaal opere rende milieugroeperingen en haar akti- viteiten alsmede aansluiting bij een overkoepelende organisatie voor de mi lieuproblematiek. Dinsdagavond 7 november om acht uur vindt in het dorpshuis Swanla in Zeven huizen de tweede bijeenkomst plaats van de ’’milieugroep Zevenhuizen”. Deze avond zullen de eventuele aanslui ting bij een landelijke vereniging/orga- nisatie en het eerste aandachts- en ak- tiepunt aan de orde komen. De milieugroep bestaat na de eerste bij eenkomst reeds uit 20 personen. Gezien de ernst van de situatie (nationaal, pro vinciaal en lokaal) verwacht de groep een hoge opkomst. Vandaar dat hij nog maar eens aangaf dat zijn fractie vindt dat Gods Woord ook de gemeenteraad houvast geeft voor nu en in de toekomst en dat de raadsleden zich in hun handelen alle vier gebonden weten aan het gezag van de Bijbel van kaft tot kaft. Overigens kon Jan van Wijk zich vinden in de opvatting van Paul van Schie om de verkiezingsdiscussie buiten de raad zaal te houden, ”zij het dat wie kaatst de bal kan verwachten”. In ieder geval vond PvdA-fractievoor- zitter Bep Vermeij het gelonk van CDA-er Paul van Schie naar de stem mers op de Hervormde Kiesvereniging een ’’genante vertoning”. De vraag waarom het CDA bij landelijke verkie zingen beter scoort dan tijdens de ge meenteraadsverkiezingen beant woordde PvdA-raadslid Marie Boere bij interruptie door het verschil in aan trekkingskracht tussen drs. Ruud Lub bers en Paul van Schie te wijzen. Hun partijgenoot wethouder drs. Mar tin Kraaijestein verwierp gelijk maar even de suggestie van de christen-demo- cratische Paul van Schie dat de PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1986 maar een ’’eenmalig succesje” zou heb ben gehaald door uit te groeien tot Waddinxveens grootste politieke partij ’’Waddinxveen is een pluriforme ge meente met uiteenlopende groeperin gen. Ik heb respect voor andere partij en. De PCW had, heeft en houdt heel duidelijk haar plaats in het lokale ge beuren. Ik vind dat je terughoudend moet zijn om het bestaansrecht van een partij te betwisten, behalve dan die ene met dat Kamerlid in ons parlement”, gaf Martin Kraaijestein als zijn mening. De Algemeen Belang-fractie heeft in haar algemene beschouwing aange drongen op een vriendelijker en gemoe delijker samenwerking binnen de raad, zoals die daar vroeger altijd geweest was. De twee kampen waaruit de raad nu be staat is gevaarlijk en werkt weinig con structief, zo meent de fractie. De overige fracties hebben hierop posi tief gereageerd. De problemen zijn ont staan door een meningsverschil van Al gemeen Belang en de overige raadsfrac ties over de herindeling van Moerkapel le. ”Als PvdA hebben we er bijvoorbeeld geen bezwaar tegen als Groen Links aan de gemeenteraadsverkiezingen zou meedoen. Liever niet natuurlijk, maar we willen niet zoals het CDA landelijk bij de kabinetsformatie met D’66 heeft gedaan partijen wegwerken. Dat is onze houding niet”, zei de PvdA-wethouder in zijn politieke beschouwingen naar aanleiding van de komende gemeente raadsverkiezingen, waaraan hij overi gens niet meer als kandidaat-wethouder zal deelnemen, maar als kandidaat- raadslid. CDA-fractieleider Jan Hielema be toogde in zijn bijdrage respect te heb ben voor de PCW en gaf aan het vaak eens te kunnen zijn met de principiële uitgangspunten van deze fractie. Hij stelde echter in de raadsdebatten terug houdend te willen zijn in het getuigen, ”ook als je ziet hoe daar in de wandel gangen in het gemeentehuis op wordt gereageerd”. Wim de Wit (D’66) mengde zich in de PCW-discussie door vast te stellen dat de PvdA kennelijk veel angst heeft voor het CDA door de HKV-stemmers aan te raden ook plaatselijk hun partij te blijven steunen. ”Ik zie helemaal geen reden voor die angst”. VVD-wethouder Karei van Soest deed het lonken van het CDA naar de HKV- stemmers af met de zin; ”Als alle spij toptanten van het CDA gewoon weer VVD stemmen komt alles wel goed”, wezenlijke betekenis heeft. ”Die note ring hebben we nodig om toegang te houden tot de kapitaalmarkt”, aldus Appel. NKF is in 1986 via een management buy-out losgekoppeld van Philips. De directie nam bij die gelegenheid 15 pro cent van de aandelen welk belang bij de beursintroduktie, twee jaar.geleden, is - verminderd tot tien procent, kabelondernemmg met partners uit De onderneming heeft 1.500 medewer- kers en vervaardigt kabels voor tele communicatie en het transport van energie. Bij een omzet van 443 miljoen gulden werd yorig jaar 25,6 miljoen ver diend. De kabelactiviteiten van Nokia zijn twee keer zo groot als die van NKF en geven werk aan 2.000 mensen. De Industrie- en voedingsbond CNV wil zo snel mogelijk met Nokia praten voor nadere informatie. Voor de bond is nog onduidelijk wat de gevolgen zijn voor NKF, dit in verband met het strate gisch plan dat NKF uitvoert. Directeur Appel zei gisteren dat de samenwerking met Nokia geheel los staat van het stra tegisch plan. Daarin zou aanvankleijk de vestiging in Waddinxveen worden gesloten, maar die beslissing is na fel verzet van het personeel uitgesteld tot 1992. WADDINXVEEN - De Waddinx- vèense mevrouw Heeren uit de Prunus straat 44 (tel. 14922) gaat weer begin nen met het inzamelen van kleding voor Pfilen. Zé was daar eerder dit jaar na lange tijd mee gestopt, maar ze heeft de draad weer opgepakt nu blijkt dat er enorme behoefte bestaat aan een contactadres in, Waddinxveen voor deze inzameling. Daarom heeft mevrouw Heeren beslo ten toch door te gaan. Men kan haar bellen en weer kleding afgeven. Binnenkort zal ze weer een bedankbrief publiceren uit Polen, waar men zéér blij is met kleding en schoeisel. Het programma van activiteiten omvat onder meer: een beeldende-kunstprijs- vraag, een bijeenkomst van Provinciale staten van Noord- en Zuid-Holland in de Ridderzaalde publikatie van een ge denkboek, een symposium, een compo- sitie-opdracht, een korendag, een 1840- project van historische verenigingen, kleine tentoonstellingen in musea, een Holland-route voor fietsers, molenrou tes en historische wandelingen. De Toer-in (het jaarlijks cultureel/re- creatieve programma van de Culturele Raad Noord-Holland) zal in het teken staan van het 150-j arig bestaanVoor de besturen en medewerkers van Noord- Holland en Zuid-Holland komen en kele speciaal op hen gerichte pro- gramma-onderdelen. Over de viering en het activiteiten-programma ver schijnt begin 1990 een brochure. Voor het onderwijs zal een lesbrief en een boekje worden vervaardigd. Voor de viering van het 150-jarig bestaan is een apart beeldmerk ontworpen, dat als herdenkingsteken voor alle activiteiten zal dienen. ZEVENHUIZEN - De raadsfracties van PvdA en SGP in Zevenhuizen vin den dat B. en W. met hun voorgestelde matigings- en ontmoedigingsbeleid op het gebied van alcohol en tabak een voorbeeld voor de bevolking moeten zijn. De socialisten zijn voorstanders van een rookverbod tijdens commissie- en raadsvergaderingen en het niet meer verstrekken van alcoholhoudende dran ken tijdens deze vergaderingen. ’’Hiermee zou de gemeenteraad aan moeten geven, dat zij willen matigen in het alcoholgebruik”, aldus de PvdA. Ook de SGP sprak woorden van gelijke strekking. Tot dusver werd er tijdens de vergade ringen wel eens een neutje geschonken dn mocht er na 21.00 uur gerookt wor den. Óp de wensen van de socialisten en staatkundig gereformeerden reageerde burgemeester A.H. van Gent: ’’Tijdens de vergaderingen wordt alleen nog fris drank verstrekt en zwak-alcoholische dranken. Bier dus”. Waarop vervolgens de voorzitter behoedzaam het gouden vocht in het glas liet glijden. WADDINXVEEN - Vrijdag 10 en za terdag 11 november wordt in het Anne Frank-centrum in Waddinxveen de jaarlijkse bazar van Stichting De Gou webloem gehouden. De opening van deze bazar is vrijdag middag 10 november om 14.00 uur en’ zal worden verricht door wethouder drs. M. Kraaijestein. De openingstijden zijn vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De bazar is bedoeld voor de bekostiging van de jaarlijkse reis, attenties bij ver jaardag, Kerstmiddag en de bezigheids therapie voor de ingeschreven deelne mers. ZEVENHUIZEN - Zevenhuizen gaat de banden met het Poolse dorp Chelm- np, dat deze zomer al een brandweer auto van het gemeentebestuur kreeg, versterken. De geschonken brandweer wagen kwam beschikbaar als gevolg van een reorganisatie van het brandweer korps van Zevenhuizen. In een brief aan de voorzitter van de ge meenteraad van Chelmno, mevrouw E. Janiszewska, schrijft de voorzitter van de gemeenteraad Zevenhuizen, burge meester A.H. van Gent, prijs te stellen op een continuerende relatie tussen de beide gemeenten. Een citaat uit de brief: ”De relatie tus sen Zevenhuizen in Holland en Chelmno in Polen is in zekere zin op toevallige wijze tot stand gekomen. Bo- f venhuizen hebben lange tijd gepleit :- trent van enkele raadsleden beant woord. De SGP-fractie juicht op zich ontwikke lingssamenwerking toe, maar vindt het niet correct dat de instelling van de ge spreksgroep buiten de politiek om is ge gaan. ”Als er in onze gemeente iets aan ont wikkelingssamenwerking moet worden gedaan, laat dan alle politieke groepe ringen meepraten en meedenken, ook vooraf’, is de mening van de staatkun dig gereformeerden. Zij staan zowel materiele als geestelijke hulp voor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9