Rabobank O Volksdans groep treedt op in Gouda Voor Jantje Beton ruim 6,5 mille Janmaat Klokken in ’t nieuw Welf are werk Zevenhuizen Speculaas actie van scoutinggroep Gospelgroep in koffiebar Zevenhuizen Sint in buggie in Zuid Uitslag kleurwedstrijd Aan alles was gedacht: Muziek, veel tijd, volop aandacht SPAREN VOOR ’LATER’ STEEDS MEER IN TREK Bus Blij Actie 1 Leeftijd: Naam; Adres: Woonplaats: Tel. nr.: I Inleveren bij onderstaande adressen tot zaterdag 2 december. D. Sonneveld. K.W.Plein J. Wielaard, Dorpstraat J. Mulder, Passage Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 mooie prijzen. De gekleurde tekenin- in 7 trekkingen. Kleuren voor Sinterklaas (Advertentie) Belastingvoordeel Ook deze vorm van verzekerd sparen kan rekenen op een gunstige fiscale be handeling. Men kan de jaarlijkse premie tot een zeker maximum als aftrek post voor de inkomstenbelasting opvoeren. Voor 1989 is dat maximum 16.863,-. Er kan echter ook voor worden gekozen om het belastingvoordeel later te ge nieten. In dat geval hoeft bij uitkering van het totaal gespaarde bedrag geen belasting te worden betaald over de opgebouwde rente. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop De officiële opening was in handen van mevrouw J.M. van Gent-Kelderman, de echtgenote van de burgemeester. Deze Waddinxveense jongeren hebben direkt baat bij de collecte daar de helft van de opbrengst rechtstreeks naar de collecterende verenigingen gaat. Men zal zich herinneren dat het NJF in 1988 de speeltuinverenigingen ”De Overkant" en "Oranjewijk” financieel heeft gesteund. Ook de scoutinggroep "Klimop" koq dank zij de hulp van het NJF haar nieuw clubhuis financieren. Waddinxveen deze tekening ook af. De kleurplaten kunnen tot en met zater dag 2 december worden ingeleverd bij D. Sonneveld (Koningin Wilhelmina- - WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag is Sint Nicolaas in Waddinxveen ingehaald. Dat gebeurde met een heel goed georganiseerde intocht. Sint Nicolaas kwam aan bij de Nesse, waar de toespraken van de Goedheilig- man en van burgemeester C.M. van der Linden goed waren te volgen. De Spaanse kindervriend had alle tijd voor de vele aanwezige kinderen en het was mooi vriezend weer. WADDINXVEEN - In Waddinxveen heeft de collecte voor Jantje Beton maar liefst 6.513,25 opgebracht. De nationale jeugdcollecte, voor de leef- en speelruimte van de jeugd, vond plaats in de week van 6 tot 12 november en werd uitgevoerd door de plaatselijke scou tinggroepen en de jongeren van de gere formeerde jeugdraad (GJR). WADDINXVEEN - Vrijdagavond 24 november is de feestelijke opening van de nieuwe showroom van Janmaat en Zn. aan de Zuidkade 183. Iedereen kan dan kennis komen nemen van de uitge breide collectie klokken tussen half ze ven en half tien. WADDINXVEEN - De speeltuin vereniging Zonnig Zuid is zaterdag in de St. Victorwijk de gastvrouw van Sint Nicolaas. De Goedheilig- man heeft al laten weten dit jaar weer in zijn geliefde "Buggie” Waddinxveen-Zuid te bezoeken. Zijn gevolg - de diverse Pieten (er is weer een groot aantal) - heeft ge vraagd om weer mee te mogen naar de St. Victorwijk. De Sint rijdt nu wel een andere route. In overleg is besloten om de vol gende route te volgen: Ringvaart- singel St. Victorpiein St. Victor- straat Zuidkade deel Wilhelmi- nakade St. Victorstraat Zuid kade Burg. Trooststraat Heem- raadweg Burg. Trooststraat Mercuriusweg Apollolaan Mi- nervalaan Neptunuspad Apollo laan Herculespad Fortunalaan Zuidkade St. Victorstraat. Alle kinderen van leden t/m 8 jaar krijgen tijdens het bezoek een ka- dootje. Mocht het te slecht weer zijn, dan kunnen de kinderen hun kadootje in het Wijkgebouw aan de St. Victorstraat komen afhalen. De rondgang van de Sint is van 11.00 tot 13.00 uur (eventueel bij slecht weer afhalen van 11.00 tot 13.00 uur). Sint zal tijdens zijn rondgang ook de prijsbepalende lo ten van de door de gemeente goed gekeurde loterij bekend maken. gejuich begroet. Ook de Piet die al meer dan 20 jaar in laas - woensdag 5 december - de 25.000ste inwoner van Waddinxveen of ficieel gehuldigd zal kunnen worden. Dit aantal werd al in oktober bereikt maar met gaande en komende mensen duurt het even voordat sprake is van een stabiel inwonersaantal. Sint Nicolaas zei het geweldig te vinden dat hij nu door de burgemeester werd verwelkomd. De laatste jaren was de begroeting in handen van een loco-bur- gemeester. ”U kon dan niet, omdat u dan zeker één van uw feestjes had”, grapte Sint Nicolaas en niemand vind het erg dat de Spaanse kindervriend de eerste burger zo toesprak. In het gezelschap van Sint Nicolaas be vond zich ook een Zwarte Piet die al 25 jaar bij de intocht van de Goedheilig- man aanwezig is geweest. Zijn "baas" maakte daar met plezier melding van. En na de twee korte toespraken ging hij naar de wal om zich daar soms intensief en uitvoerig met de daar staande kinde ren bezig te houden. Rabobank komt met nieuwe vormen Steeds meer Nederlanders ontdekken het sparen gecombineerd met een ver zekering als een aantrekkelijke manier om geld opzij te leggen voor later. Bij deze manier van sparen wordt eenmalig een zgn. koopsom gestort of jaarlijks een premie betaald. Van dit bedrag is een klein gedeelte bestemd voor de ver zekering en voor kosten. Die verzekering houdt in dat er een uitkering wordt gedaan bij overlijden voor het verstrijken van de looptijd. Sint Nicolaas bezocht zaterdag in Wad dinxveen alle winkelcentra: Hij deed dat met een bus van Westnederland. Ook de kapel van Concordia reisde met hem mee. Tussen de middag onderbrak de Sint de rondtoer om de kinderen ge legenheid te bieden zijn intocht op de televisie mee te maken. De Spaanse kindervriend kan terugzien op een zeer geslaagde intocht. Ervarin gen uit het verleden hebben ervoor ge- plein), J. Wielaard (Dorpstraat) en J. Mulder (Passage). Er zijn hele mooie prijzen te winnen in diverse leeftijdsca tegorieën. Sint Nicolaas kwam op uitnodiging van de middenstandsvereniging Waddinx veen even na tien uur in Waddinxveen aan. Hij meerde met het motorschip Spanje langs de oever van de Nesse, waar dranghekken waren geplaatst voor ieders veiligheid. Aan boord bevond zich al de kapel van de Waddinxveense harmonie Concor dia. Terwijl de klanken van de Cormu- la’s (die de wachtenden in het Brugcen- trum hadden vermaakt) plaats maakten voor de Sinterklaasliedjes van de kapel ging alle aandacht uit naar de komst van de Spaanse kindervriend. Verlangend stond burgemeester Van der Linden met al die honderden ande ren te wachten op het moment dat Sint Nicolaas voet op Waddinxveense grond zou zetten. Voordat dat echter ge beurde mocht Waddinxveens eerste burger aan boord komen om daar al de Goedheiligman te verwelkomen. En dat was goed gekozen, want zo konden alle aanwezigen hem zien. De uitkering die zo’n koopsompolis na een aantal jaren oplevert, wordt in veel gevallen gebruikt als een aanvulling op het pensioeninkomen. Dit wordt on der meer gedaan omdat de betrokkene te maken heeft met pensioenbreuk of vervroegd met pensioen wil gaan. Ook kan de uitkering bijvoorbeeld worden gebruikt als extra inkomen op het moment dat één van de beide tweeverdie ners met werken wil stoppen. De Lijfrente Koopsompolis met een eenmalige inleg en een vaste rente is al enige jaren zeer in trek. De koopsom, het bedrag dat wordt ingelegd, is aftrekbaar van de inkomstenbelasting. Kleurplaten zijn tijdens de intocht in Waddinxveen al uitgedeeld door de Zwarte Pieten. Om alle kinderen te la ten kleuren drukt het Weekblad voor Sinterklaas zei blij te zijn weer in Wad dinxveen de kinderen te kunnen bezoe ken. Burgemeester Van der Linden had de Spaanse kindervriend gezegd dat er weer veel was gebeurd in Waddinxveen. Hij liet de hoogtepunten in het midden maar vond wel dat er in het Gouwedorp gelukkig weinig narigheid te bespeuren viel-, Waddinxveens eerste burger zei dat wellicht op de verjaardag van Sint Nico- ZEVENHUIZEN - In de Zevenhui- zense koffiebar liet Piaathuis komt vrijdagavond 24 november de bekende gospelgroep "New Destination”. Ze zingen Nederlandstalige en Engelsta lige liedjes uit hun repertoir. Een leuke muzikale avond dus. Wie zin heeft om te komen en 16 jaar of ouder is (neem gerust een vriend, vriendin, broer of zus mee) is welkom. Begonnen wordt om 20.00 uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Ze venhuizen. Persoonlijke omstandigheden Welke vorm een verstandige keuze is, is sterk afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden. Zaken die een rol spelen zijn bijvoorbeeld leeftijd en inkomen, het gewenste moment van uitkering en de hoogte van het te storten bedrag. In rekenvoorbeelden voor de koopsompolis wordt vaak uitgegaan van het maximumbedrag dat voor de inkomstenbelasting kan worden afgetrokken. Daardoor kan de indruk ontstaan dat een koopsompolis alleen aantrekkelijk is als men grote bedragen opzij kan leggen. Daarom heeft de Rabobank de Termijn Spaarpolis geïntroduceerd. Dit is een produkt voor spaarders die niet zoveel kunnen of willen sparen. Al met een minimum van 600,- per jaar kan hier worden geprofiteerd van de verzeke- rings- en fiscale voordelen. GOUDA - De volksdansgroep At Va ’Ani houdt een Griekse dansmiddag op zaterdag 25 november tussen 13.00 en 17.00 uur in het gymnastieklokaal van de basisschool "De Klimop” aan de Bloemendaalseweg 38 (ingang Ridder van Catsweg 360) in Gouda. De middag wordt geleid door de be kende dansleiders René en Lies Gosse die zich hebben gespecialiseerd in Griekse dansen. Alle liefhebbers van volksdansen wor den uitgenodigd mee te komen dansen. Nieuwe vorm De Rabo Pensioen Premiepolis is een nieuwe mogelijkheid om via sparen een aanvulling te verkrijgen op een later (pensioen)inkomen. Hierbij dient gedu rende een bepaalde periode, over het algemeen minimaal vijfjaar, tenminste 3.000,- per jaar te worden gespaard. Bij een inleg van 3.000,- gedurende 20 jaar kan men op 65-jarige leeftijd be schikken over zo’n 80.000,-; bij een inleg van 10.000,- gedurende 10 jaar is dat zo’n 118.000,-. WADDINXVEEN - Juwelier J. den Haag organiseerde een kleurwedstrijd in samenwerking met ’’Flik Flak”, het echte Zwitserse kinderhorloge. Na ju rering zijn de volgende prijswinnaars uit dé bus gekomen: le prijs (een Flik Flak wekker) Tamara van Hoven. 2e prijs (een Flik Flak horloge) Johan van Elswijk. 3e prijs (een Flik Flak horloge) Andrea Lindhout uit Moerkapelle. Voor de volgende zeven kinderen is er nog een troostprijs af te halen: Mark Havelaar, Annemarie de Koning, Michelle Horstink, Mariska van Loon, Dave Koole, Gert Kragten en Marijke Kramer, allen uit Waddinxveen. Bovendien mogen alle kinderen die meegedaan hebben hun minisetje kleurpotloden met puntenslijpertje en vlakgom als aardigheidje houden. De prijzen zijn af te halen bij juwelier J. den Haag in het winkelcentrum "Passa ge” te Waddinxveen. zorgd dat nu aan de kleinste details was gedacht om het Kinderfeest ook een echt Kinderfeest te laten zijn. In alle winkelcentra was het een grote drukte, mede doordat goed was aange- kondigd op welke tijdstippen Sint Nico laas en zijn Zwarte Pieten in één van de winkelcentra aanwezig zouden zijn. De Zwarte Pieten deelden niet alleen pepernoten uit, maar ook kleurplaten. De Waddinxveense jeugd die aan deze geldprijs van 250,-. Er worden in deze kleurwedstrijd meedoet maakt kans op weken 28 prijzen van 250,- uitgedeeld WADDINXVEEN - Scouting St. Vic tor (SSV) in Waddinxveen gaat een spe- culaasactie houden. De Waddinxveense scoutinggroep om vat maar liefst 7 speltakken voor meis jes en jongens van 5 tot 23 jaar. Verle den jaar hebben zij hun matcriaalhok omgebouwd tot "Beverlokaal” voor de jongste speltak. Onlangs is voor het ma teriaal daarom een opslagcontainer ach ter hun clubhuis aan de J.W. Frisoweg geplaatst. Om de kosten daarvan enigszins te dek ken treden de jeugdleden zaterdag 25 november naar buiten om gezamenlijk een aantal pakjes speculaas aan de man te brengen. Zij hopen daarbij op veel steun van de Waddinxveense bevolking, zodat de contributie beperkt kan blijven en dus geen drempel wordt. SSV kan dan een club blijven voor iedereen. Wie interesse heeft in het scoutingspel kan eens komen kennismaken. Iedere zaterdag is men welkom in het clubhuis aan de J.W. Frisoweg, nr. 73 tussen 10.00 en 17.00 uur. Met de andere helft van de opbrengst fi nanciert het Nationaal Jeugd Fonds (het fonds van Jantje Beton) waardevolle jeugdprojekten in het land, zoals speel- voorzieningenkinderboerderij en speeltuinen, peuterspeelzalen en jeugd- accommodaties. WADDINXVEEN - De Waddinx veense jeugd en de jeugdige lezers van het Weekblad voor Waddinxveen kun nen weer kleuren voor Sint Nicolaas, die zaterdag is aangekomen. Na een vermoeiende overtocht uit Spanje werd Sint Nicolaas door honderden kinderen met Waddinxveen komt, was er bij. De Pieten deelden aan alle kinderen kleurplaten uit, die zij tot 2 december mooi gekleurd of beplakt kunnen inleveren bij D. Sonneveld (K. W.-plein), J. Wielaard (Dorpstraat) en J. Mulder Passage). Intocht Sinterklaas werd echt Kinderfeest gen kunnen tot en met zaterdag 2 de cember worden ingeleverd. Voor de ouderen is vorige week donder dag officieus en zaterdag met de intocht van Sint Nicolaas officieel een begin ge maakt met de Sint Nicolaasactie 1989. Bij elke bestede tien gulden krijgt de consument een lot dat kans biedt op een ZEVENHUIZEN - Vandaag - woens dag 22 november - is in het bejaardente huis De Zevenster aan de Leliestraat in Zevenhuizen een verkoopmiddag ge houden van het Welfarewerk van het Rode Kruis. Hier werden door de bewoners van het tehuis en de bejaarden daarbuiten ver vaardigde handnijverheidsartikelen verkocht. E

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15