Rookverbod in Zevenhuizen Kunstkring in bibliotheek tets m®i 1 ■b w BW -7 Oude film Heropening Rehoboth school Winst voor Kwiek-teams vrouwen Koudbuffet en danssucces voor dansschool v.d. Lubbe Moons Noordegraaf showt nieuwe Citroen XM Financiële steun burgers Zevenhuizen Moerkapelle groot succes Welfare- dag in AF-centrum Geslaagde avond Plattelands- Alarmering in Moerkapelle Expositie in raadhuis Zevenhuizen KERSTMARKT ”De Europese Gemenschap moet goed ontwikkeld worden” BW 1 Ifc» J few Mbo Rookverbod HALT Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Alarmering Junioren Openingstijden Meer meldingen CDA Contributies Video lg *rrms Rijneveld 86-2771XS Boskoop Noord-Oost Telefoon: 01727-16114 Onze sfeervolle is geopend van maandag t/m zaterdag. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF k J z 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 Drs. Arie Oostlander, Euro iFOCWA parlementariër uit Z’venhuizen Zeker nu met de ontluikende democra- Drs. Arie Oostlander, Europarlementariër uit Zevenhuizen. ELSEMIEK DE JONG. EuromTuin J Pagina 19 Drs. Arie Oostlander heeft zijn jeugd doorgebracht in Apeldoorn en volgde ook daar de HBS. Nu wel? ”Ja, nu wel. Ik ben daar 14 jaar werk zaam geweest en had het gevoel eruit te hebben gehaald wat erin zat. Dan wordt het tijd voor iets anders, ook gezien mijn leeftijd”. schikte positie. Maar het is heel belang rijk dat ook die zaken binnen de EG goed ontwikkeld worden”. Met welke landen is het goed samen wer ken en met welke niet? ”Met de Belgen en de Ieren is het goed samenwerken. De Italianen zijn vooral Van het Europees Parlement naar het Nationaal Parlement. Denkt U dat de CDA/PvdA coalitie het vier jaar vol houdt? ”Ik denk het wel. De CDA/VVD-coali- tie gaf een moeilijk politiek klimaat. Ik denk dat de christen-democraten en de socialisten het als regeringspartners wel vier jaar vol houden. Beide partijen zul len wat water bij de wijn moeten doen, waarbij de Partij van de Arbeid wellicht een iets grotere kan water nodig heeft”. Volgt U de Zevenhuizense politiek en de ontwikkelingen van een mogelijke herindeling op de voet? ’’Niet op de voet, maar ik heb wel gere geld contact met enkele raadsleden. Een herindeling in het algemeen tussen leen dealer van de Citroen, zij houden zich ook bezig met de inbouw van gasin stallaties, autotelefoons, air-conditio- ning en alarminstallaties. Voor een APK-keuring is men eveneens aan het goede adres. van Zevenhuizen/Moerkapelle worden twee gezonde dorpen samengevoegd. Tussen die twee dorpen zijn overigens altijd nauwe contacten geweest. Dan rijst de vraag, welk belang men denkt te kunnen dienen”. V blijft dus Zevenhuizenaar. ”Nee, dat niet. Een verhuizing zal in de toekomst toch moeten plaatsvinden. In de Raad van Europa zitten 115 CD A-af- gevaardigden uit 12 landen, waarvan 10 uit Nederland. Van die tien vertegen woordigers wonen er 4 in Zuid-Hol- land. Dat is teveel in een gebied. Het is belangrijk dat de afgevaardigden ver deeld over Nederland zitten. Aan mij werd het verzoek gedaan om naar de provincie Gelderland te gaan. Terug naar mijn geboortestreek en de bossen. Ook dat heeft zijn voordelen”. deel aan het Goudse HALT-project. Buro Halt Gouda is in 1987 van start ge gaan. Inmiddels zijn er in Nederland 45 Halt-buro’s. HALT staat voor het Het ALTernatief en tracht door het opleggen van alterna tieve straffen jongeren tussen 12 en 18 jaar bewust te maken van de gevolgen van hun vernielingen. Meestal door hun dit zelf te laten opruimen. bliotheek om 16 uur gesloten. Gedu rende de Kerstdagen (25 en 26 decem ber) en op Nieuwjaarsdag (1 januari 1990) is de bibliotheek de gehele dag ge sloten. men in een stuk inkomstenderving. Zij willen graag per uitgeleend boek een bedrag, omdat het boek dan minder vaak verkocht wordt. De Openbare Bi bliotheken worden per lezer ’’aangesla gen” om het leengeld op te brengen. In 1990 kost het abonnement voor vol wassenen 20,-, CJP-houders betalen 12,-, 65+ kaarthouders 4,50 per jaar. Op 28 november komen de leden van de commissie Financiën ca. bijeen. Onder werpen op de agenda zijn onder andere: een heffen en het innen van de hondenbe- In deze regio neemt ook Zevenhuizen Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk gepresenteerd aan de klantenkring en andere belangstellenden. Dit model is onlangs op de Nederlandse markt ver schenen. Noordegraaf is weliswaar al sinds vorig jaar november gevestigd op de huidige lokatie, maar aan de nieuw bouw op het terrein van ruim 8.300 m2 moest nog flink owrden gewerkt. Behalve de showroom en de werkplaats van elk 600 m2, wordt het grootste deel van het terrein in beslag genomen door occasions. 7 De heropening van de christelijke basis school betekende voor de kinderen een openingsfeest, ’s morgens in aanwezig heid van burgemeester A.W. Lips. Elke groep verlevendigde deze gebeurtenis met het zingen van een eigen couplet van het openingslied. Donderdag was er nog een feestelijke bijeenkomst voor bestuursleden, leer krachten en leden van de medezeggen schapsraad. Het leerlingenfeest was v] sloten door een gezamenlijke panne- koekenmaaltijd. Heeft Zevenhuizen voor U een prettig woonklimaat? ’’Zeker. Toen ik bij het wetenschappe lijk instituut voor het CDA ging werken zijn wij hier komen wonen, zo’n 15 jaar geleden. Onze drie jongens - nu volwas sen - hebben hier het basisonderwijs ge volgd. Zevenhuizen is een leuk en actief dorp met een aangenaam woon/leefkli- maat”. WADDINXVEEN - Vrijdag 24 novem ber wordt van 10.00-17.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen de jaar lijkse verkooptentoonstelling van het Welfarewerk van het Rode Kruis ge houden. De verkooptentoonstelling zal worden geopend door mevrouw A. Atema, be stuurslid Rode Kruis, afd. Waddinx veen. Allerhande fraaie handwerken en klei nere borduurwerken, uitermate ge schikt als cadeau voor de komende feestdagen, zullen te koop worden aan geboden. De opbrengst komt geheel ten goede van de deelnemers aan het Welfare werk. Als extra attractie voor jong en oud is er een rad van avontuur met altijd prijs, alsmede een verloting. Heeft u wel eens gepubliceerd? ”Ja, heel veel, gericht op de filosofie van de partij. Dat doe ik heel graag en daar heb ik nu ook de mogelijkheden voor. Sinds kort verzorg ik een column in de Volkskrant”. Dat gebeurde met een bijeenkomst in de school door het bestuur van de Ver eniging tot Stichting Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Moerka pelle. Na het officiële gedeelte was er gelegenheid het schoolgebouw te be zichtigen en was er een receptie, ’s Avonds was er een open huis. gingen de drie-partijen: Anti Revolu tionaire Partij, Katholieke Volks Partij en de Christelijk Historische Unie op in het huidige Christen Democratisch Ap pel). Na zijn studie psychologie is Oostlander lijk”. maar ook wordt er veel aandacht be steedt aan de economische belangen binnen Europa. De Europese Gemeen schap heeft bevoegdheden op econo misch gebied en die benadering is niet bij alle onderdelen wenselijk, zoals bij onderwijs, cultuur en de media. Deze ïitiek beslag weten te leggen op Oost- richtingen zitten relatief in een onderge- De politieke ontwikkelingen van Arie Oostlander hebben ook gevolgen voor zijn vrouw Enna, waar zij overigens zeer nuchter onder blijft. Zij doet veel ’’kerkewerk” en onder het mom van: ’’Mijn man de politiek en ik de kerk” geeft zij een duidelijke scheiding aan. Maar haar kennis van zaken en belang stelling voor het werk van haar man ver raadt haar grote betrokkenheid. lopende onderwerpen, maar dat zou in Tegelijkertijd is de nieuwe Citroën-XM het Nationale Parlement niet kunnen. Daar zijn weer anderen voor”. WADDINXVEEN - In de afgelopen speelweek kwamen vijf seniorenteams van tafeltennisvereniging Kwiek tot winst, twee teams speelden gelijk. Kwiek 2 blijft in de race om het kam pioenschap. In de tweede klasse werd gewonnen van Smash-2 uit Schoonho ven. Piet Swart won 2x, Rob Kappe kwam niet tot winst, Kees Vos speelt een sterke competitie en bleef met 3x winst ook deze wedstrijd ongeslagen. Het team gaat gelijk op met het Bleis- wijkse Combat-2. Vrijdag a.s. wordt voor Kwiek-2 be langrijk als zij aantreden tegen Combat- 2 in Bleiswijk. Kwiek-3 verloor met 7-3 van het Goudse Flamingo’s. Kwiek-1 speelde niet. Ronald Verboon, Gerard van Dam en Wim van Wageningen spelen zaterdag 25 november tegen Taveba-1 uit Barendrecht, om 14.00 uur in het clubgebQUW aan de J.W. Frisoweg. MOERKAPELLE - De activiteiten be treffende het flankerend ouderenbeleid zullen waar wenselijk worden veran- derd dan wel uitgebreid. De bestaande activiteiten hebben betrekking op de maaltijdverzorging en tijdelijke opna mes. bod in de voor het publiek toeganke lijke of voor gemeenschappelijk ge bruik bestemde ruimten per 1 januari 1990, en het evaluatierapport Halt over de periode 1987/1989. twee of meerdere dorpen vind ik niet al tijd een goede zaak. De dorpen verlie zen dikwijls hun dorpshart en vooral de de op stapel kleinste gemeenten verliezen hun eigen Welke zijn binnen het parlement uw aandachtsgebieden? ’’Voor mijzelf is dat het onderwijs, cul tuur en media. Daarnaast is de commis sie mensenrechten en vooral Oost-Eu- ropa een belangrijk aandachtsgebied. ZEVENHUIZEN - DrsArie Oostlander (53) werd begin dit voorj aar ge kozen als vertegenwoordiger van het CDA in het Europarlement. Hoog tijd dus voor een gesprek met deze Zevenhuizenaar over de vorderingen binnen de Raad van Europa, zijn politieke loopbaan en staande herindeling van Zevenhuizen met Moerkapelle. ZEVENHUIZEN - Burgemeester en Wethouders in Zevenhuizen zijn voor nemens een krediet van 40.000 gulden beschikbaar te stellen voor vervanging van armaturen in plan West. Tevens stellen zij voor een voorberei- dingsbesluit te nemen voor het perceel Zuidplasweg 14, teneinde de uitbrei ding van het eetcafé mogelijk te maken. Over onder andere deze zaken zal de commissie Openbare Werken ca. op 27 november a.s. een advies uitbrengen. MOERKAPELLE- Vorige week woensdag is aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle de verbouwde en uitge breide christelijke basisschool Reho both officieel in gebruik genomen. WADDINXVEEN - In het voorlaatste weekeinde heeft dansschool Van der Lubbe met een viertal leerlingen een behoorlijk succes behaald. Twee paren wisten in grote wedstrijden tijdens Neerlands grootste danswedstrijd Dans ’89 de kwartfinales te behalen. Zij wis ten dit te doen naast nog 750 deelne mers aan de open wedstrijd. Tevens konden zij getuigen zijn van de Wereld kampioenschappen professionals Latin American, waarin Gaynor Fairwether en Donny Burns op de eerste plaats be slag wisten te leggen. Afgelopen zaterdag heeft de dansschool in samenwerking met de familie Tissink Ook in het alarmeringssysteem, aange sloten bij de ouderen, zal wellicht het een en ander gaan veranderen. Zo heeft de gemeente inmiddels de be schikking over een vijftal apparaten, die geplaatst zijn bij ouderen, maar dit aan tal blijkt onvoldoende te zijn. Het alar meringssysteem in de bejaardenwonin gen aan de Wilde Veenen is sterk verou derd. Het bestuur van de stichting bejaarden tehuis Beth-San die deze woningen - be heert en verhuurt - heeft besloten het systeem in alle woningen te vervangen door een geheel nieuw systeem. Dit kan worden aangesloten op de even eens nieuwe centrale van het tehuis. Het bestuur is bereid om ook andere woningen - dan die welke tot het com plex Wilde Veenen behoren - hierop aan te sluiten. In de praktijk betekent dit niet dat hulp verlening vanuit het tehuis kan plaats vinden, maar het tehuis is wel bereid in uiterste noodzaak hulpverleners in te schakelen. Deze en andere onderwerpen zullen in de commissievergadering van 23 no vember worden behandeld. Het eerste juniorenteam speelde thuis tegen Smash-1. Winnen was hierbij be langrijk om een kans op het kampioen schap te behouden. Het team uit Schoonhoven was echter te sterk voor Marco Hoogendam. Addy de Wit en Jurgen Reichard, die allen lx tot winst kwamen. Smash won met 7-3 en werd daarmee kampioen in de eerste klasse. Kwiek-2 manifesteerde zich als kam pioen en won met 9-1 van Smash-3. Kwiek-4 heeft nog alle kans op het kam- pioenschap en hoeft alleen de laatste re- turnwedstrijden te winnen. Van de nationale politiek naar de Eu ropese politiek. Was dat een grote over- gang? ”In zekere zin wel natuurlijk. Het is al lemaal grootschaliger. Bij de Europese Gemeenschap zijn nu 12 landen aange sloten. Het is een aantrekkelijke club waarbij zelfs enkele Oost-Europese lan den graag zouden aansluiten. Voorts ziet mijn dagindeling er heel anders uit. Ik zit gemiddeld 1 week per maand in Straatsburg, twee weken in Brussel en dan blijft er nog hoogstens een week per maand in Nederland over. In Straats burg hebben de parlementariërs een ei gen werkkamer, waar zij desgewenst de plenaire vergaderingen kunnen volgen, omdat er in hun kamer microfoons aan wezig zijn. Tegelijkertijd vinden frac tie- en commissievergaderingen plaats. Een ander belangrijk verschil tussen het NP en het EP is de manier van werken. Ons nationale parlement heeft een echte regering tegenover zich. Dat brengt waarschijnlijk met zich mee dat het NP strak werkt en de functiegrenzen sterk zijn afgebakend. Ik schrijf bij voorbeeld graag rapporten over uiteen- In december zijn er enkele tijden gewij- Dit project heeft drie voordelen boven zigd. Op dinsdag 5 december is de bi de justitiële procedure. 1. De vandalisten worden geconfron teerd met hun vernielzucht. 2. De daad kan snel en doeltreffend be straft worden en 3. De vandalist(e) wordt een strafblad bespaard. Buro Halt spoort in samenwerking met de politie de vandalisten op en legt in overleg met justitie de straffen op. De samenwerking met Buro Halt heeft tot en met het eerste halfjaar 1989 nog niet geleid tot opsporing/aanhouding van de vandalisten, doch wel geresul teerd in een groot aantal meldingen in 1989 ten opzichte van het vorige jaar. ZEVENHUIZEN - Van 15 november tot 2 december 1989 houden de Zeven huizense fotografe Marri Krijgsman en de Goudse kunstenares Corrie Beil een expositie in het gemeentehuis van Ze venhuizen. Tijdens de openingstijden van het ge meentehuis kunnen de kunstwerken be- 'rijdag in het dorpshuis Op Moer, afge- zichtigd worden. Marri Krijgsman heeft zich sinds 1975 als fotografe in Zevenhuizen gevestigd. Haar dagelijkse werk bestaat hoofdza kelijk uit het maken van fotoreporta ges, pasfoto’s en portretten. Zij heeft een studio aan huis. In haar vrije tijd kan zij zich uitleven op zowel het crea tieve als het artistieke vlak. Tijdens de tentoonstelling zijn vooral oude en moderne gebouwen te bewon deren, die zij gedurende haar reizen naar Amerika en Canada op de plaat heeft weten vast te leggen. Corrie Beil uit Gouda exposeert met ke- ramieken voorwerpen, waaronder een prachtig schaakspel. Zij verkoopt haar werken in de Kunstuitleen Gouda en verder vervaardigt zij volgens opdracht. De Goudse geeft momenteel les aan de avondopleiding voor deeltijd KMBO ”De Viersprong” te Gouda. Tevens geeft zij glazuur- en scheikunde les aan de - sinds september gestarte - opleiding in het kader van het leerlin genstelsel keramische technieken. MOERKAPELLE - De christelijke ge mengde zangvereniging ’’Sursum Cor- da" te Moerkapelle kan terugzien op een zeer geslaagde filmvoorstelling van de oude dorpsfilm van Moerkapelle. In dorpshuis Op Moer werd deze film op zaterdag 11 november vertoond. De film werd ruim dertig j aar geleden opge nomen, op 15 mei 1959. Bij de aanwezi gen bracht de film vele herkenningen en herinneringen boven, zoals te merken was aan de reacties van de zaal. Had u zich al eens eerder verkiesbaar gesteld voor het Europees Parlement? ”Ja, in 1979. Toen heb ik meegewerkt Vader en zoon Noordegraaf zijn niet al- aan het CDA-verkiezingsprogramma. Samen met minister Jan de Koning (toen in de landbouwsector). Het was de bedoeling dat Jan de Koning het CDA daar zou verdedigen aan de hand van dat programma. Jan zei tegen mij: ”Ik moet even weg”. Ik heb hem niet meer terug gezien! Dus heb ik toen noodgedwongen zijn taak moeten overnemen en dat was gelijk mijn eerste ervaring binnen het euro parlement. In 1979 ben ik overigens niet gekozen. Een parlementsperiode duurt vijf jaar. In 1984 werd mij gevraagd het gehele verkiezingsprogramma te maken van de Federatie van Christen-Demo- craten binnen de Europese Gemeen schap. Dat heb ik gedaan, maar mij toen niet verkiesbaar gesteld als euro parlementariër. Het wetenschappelijk instituut voor het CDA maakte op dat moment grote ont wikkelingen door en ik vond het toen niet de tijd om op te stappen”. Als telg uit een ARP gezin is de politiek hem met de paplepel ingegoten. Vader Oostlander was destijds wethouder in Apeldoorn en een anti-revolutionair. Ook Arie steunde deze partij. (In 1980 verbaal zeer goed. Met de Engelsen en de Denen is het moeilijker en vooral CSU Beieren spant de kroon. Is ook altijd moeizaam ge weest. Zij zijn erg conservatief en een compromis is soms nauwelijk moge- WADDINXVEEN - In november wa ren er twee tentoonstellingen in de Openbare Bibliotheek. De eerste ging over ’’Boeken anders”: boeken die in vormgeving anders zijn dan gewone leesboeken. Bijvoorbeeld een rups die zich door een boek ”heen-eet” op zoek naar goed maar vooral lekker eten. Mooie oude boeken met uitklapbare tafrelen en ”voel-boeken”, die doordat illustraties als het ware op de pagina lig gen, ook geschikt zijn voor blinden en slechtszienden. Als tweede de expositie van de Gouwe Bloem ter ondersteuning van de ver- koopactie van handwerkmaterialen. Op donderdag 30 november wordt de jaarlijkse tentoonstelling van de Wad- dinxveense Kunstkring geopend. Wet houder Karei van Soest verricht deze plechtigheid, aangezien het thema dit jaar het milieu is. De expositie is de ge hele maand december in de bibliotheek te bezichtigen. Op vrijdag 1 december komt Sin terklaas in de bibliotheek. De Goedhei- ligman wordt om half vier ’s middags verwacht. Hij zou het leuk vinden als er veel mensen zijn voor een praatje en na tuurlijk een lied! Het is inmiddels jaren geleden dat de contributies verhoogd zijn. Het moet er in 1990 helaas toch weer een keer van komen. De reden hiervoor is dat het Mi nisterie van WVC sinds 1987 een leen- recht-bijdrage van de Openbare Biblio theken vraagt. Dit bedrag is in de daarop volgende twee jaren zeer sterk gestegen en in 1990 merken de lezers dit dan ook in de gewijzigde contributies. De leengeld-regeling is ingesteld om uitgevers en schrijvers tegemoet te ko- nog een aantal jaren werkzaam geweest als wetenschappelijk onderzoeker bij de Vrije Universiteit in Amsterdam. In Muiden/Muiderberg werd hij vervol gens raadslid, daarna direkteur van de Dr. A. Kuyper Stichting in Den Haag, het nu geheten Wetenschappelijk Insti tuut voor het CDA, waarna hij begin dit voorjaar werd gekozen in het Europees Parlement. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Waddinxveen, heeft op 14 november haar 55-jarig jubileum gevierd in het AF-centrum, Jan van Bijnenpad 1. Het zangkoor, de volksdansgroep Achalay uit Leiden en ”De Plattelands vrouw in vogelvlucht”, dat gebracht werd door een groep eigen leden, zorg den ervoor dat het een zeer geslaagde en heel feestelijke avond werd. WADDINXVEEN - Citroën-dealer Noordegraaf Waddinxveen BV aan de Noordkade heeft de nieuwe vestiging officieel in gebruik genomen. De ver bouwing, een gevolg van de verhuizing van het bij de Staringlaan gelegen pand (dat nu in gebruik is bij Gertjan van der Loo’s Partyservice) naar een nieuw on derkomen, is helemaal voorbij Foto: Sjaak Noteboom van Het Trefpunt het traditionele koud- buffet-dansant gehouden. De sfeer in de feestelijk aangeklede zaal was erg goed. Er kon gedanst worden op goede sfeervolle dansmuziek en gekeken wor-' den naar een voortreffelijke demonstra tie in de Ballroom van Peter en Lydia van Veen (regelmatig finalisten in een der hoogste klassen). Het koudbuffet was goed gesorteerd en zeer smaakvol, zodat men optimaal genoot van de goed georganiseerde dansavond. Het aanwe-; zige publiek wist van geen ophouden, wat betreft de voortzetting van deze goede traditie. Hulde aan alle organise rende medewerkers. De film is nu ook op videoband gezet en te koop. Velen maakten reeds van de mogelijheid gebruik de videoband te bestellen. Er kunnen nog bestellingen worden opgegeven bij: A. Verweij tele foon 01793-1446. Na de film werd een verloting gehou den. Bijna alle prijswinnaars zijn be kend. De winnaar van lotnummer 3111 kan de prijs afhalen op het adres: Coy- mansstraat 11 te Moerkapelle. ZEVENHUIZEN - Op donderdag 23 november zal in de commissie Sociale Zaken en Volksgezondheid ca. een con ceptverordening inzake het Gemeente lijk Sociaal Fonds worden behandeld. In haar toespraak op de begroting noemde de PvdA dit fonds een van de wensen op het verlangslijstje. ”Wij hopen dat dit fonds het karakter zal dragen van een ondersteuning naar de burgers toe bij financiële moeilijkhe den”, zo stelden de socialisten en voeg den eraan toe dat het karakter van dit fonds niet in de bedelingsfeer mag lig gen, om zo de drempelverlaging te be werkstelligen en dat de bijstandsnor men niet als toetsingsnorm zou mogen worden aangehouden. Ook mensen die net boven deze grens verkeren hebben een financiële ondersteuning vaak drin gend nodig, aldus de socialisten. Voorts zal de commissie zich onder an dere buigen over de vaststelling van het welzijnsplan 1990/1991 en het subsidie verzoek van Buro Slachtofferhulp Mid- den-Holland. De Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Regio Gouda heeft verzocht een subsidie van 12 cent per inwoner beschikbaar te stellen in verband met het opzetten van deze slachtoffer-hulpverlening. identiteit. Een onomstotelijk bewijs dat de samensmelting een economisch en dus vaak financieel belang waarborgt, tie in bijvoorbeeld Oost-Duitsland, wordt niet altijd geleverd. In het geval Hongarije en Polen. Er wordt indrin- Op de Vrije Universiteit in Amsterdam gend gepraat over de wereldvrede, studeerde hij psychologie, waarna hij zich specialiseerde in klinische en expe rimentele psychologie, waarbij vooral de filosofische kant erg aansprak. De fi losofie kronkelt overigens als een rode draad door de levensloop van de euro parlementariër. Vanaf 1975 heeft de po- lander en dat is sindsdien zo gebleven. Welke vorderingen zijn er in het afgelo pen jaar binnen het Europees Parle ment geweest? ”In juli zijn de voorbereidingen voor het Europarlement in volle gang ge- gaan. Vanaf augustus is de nieuwe pe- lasting, het instellen van een rookver- riode officieel van start gegaan. Het is *---■ - J dus nog wat vroeg om van enige vorde ring te spreken”. wijziging op de bepaling inzake het 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19