Voor tweede maal mini keepersweek Sensatie bij heren Flyers WSE, Be Fair en W’veen-zo. verliezen Alleen Waddinxveen-zaterdag boekt benauwde 1-2 winst Bij voetbalvereniging Waddinxveen Heren-waterpoloteams stelden wat teleur Klaverjassen en jokeren bij Waddinxveen- voetbal Wedstrijd om de TOOS-cup Flyers-heren in finale Luba-tournooi Programma WSE Waddinxveen-zo Bestuur Kleurwedstrijd Heren Waddinxveen-jeugd Waddinxveen-za Dames Be Fair Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 Pagina 25 SPORT „RECREATIE Dames De Gouwe redden de eer M ningmeester),' T.A. de Wit-Dekker WADDINXVEEN - Komende zater dag 25 november worden in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg de onder linge wedstrijd van TOOS-gymnastiek gehouden. ’s Middags is het de beurt van de adspi- ranten en de dames en heren. Deze wedstrijd begint om 13.30 uur. Zowel ’s morgens als 's middags is men van harte welkom in sporthal "de Sniep”. Op de tribune is plaats genoeg. Groep 4: Ellen Buitenhuis (stripboek), Sven Metsemaker (stripboek). De ge lukkigen uit groep 5 waren: Annette Ruiten (Toos-parkerpen) en Femke Korver (cassettebandje). (seer.), A. Zwijnenburg voorzitter (t.c.), J. Nieswaag (secr. t.c.), Arienne Zwijnenburg (jazz-zaken), mw. E. Ker- ver (lid t.c.) en mevr. E. Peeters (lid). Ook de Jeugdraad van TOOS blijft voortbestaan. Een aantal enthousiaste leden zet zich in voor de jeugd door het organiseren van allerlei activiteiten. Af scheid werd genomen van mevr. N. de Ruyg-Schardam. Zij heeft 16 jaar lang voor TOOS klaar gestaan in diverse functies. In groep 6 gingen de prijzen naar Karo- lien Swets (Toos-parkerpen) en Elvira Dijkhuizen (ctftsette-bandje). Toch zal Be Fair hier lering uit moeten trekken, dat de bal niet nodeloos heen en weer schuiven, maar direct en snel spelen kansen oplevert. Met deze we tenschap in huis zal a s. zaterdag thuis tegen Smitshoek gespeeld moeten wor den om de volle winst binnen te halen. Een handsbal leverde Be Fair een straf schop op die door Rob Asscheman werd benut (2-1). Met nog tien minuten te spelen drong Be Fair nog sterk aan. De bal werd nu zeer snel naar voren ge bracht, en dit bracht nog even de kans naderbij te komen. WADDINXVEEN - De heren van de basketbalvereniging Flyers Wad dinxveen hebben voor een sensatie gezorgd door met 92-84 te winnen van Blue Herons. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 24 november a.s. wordt alweer de zesde ronde verspeeld van de klaverjas- en jo- kercompetitie bij de voetbalvereniging Waddinxveen. Het kaarten vindt als vanouds plaats in de kantine van de vereniging in het sportpark ”de Sniep” en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is open vanaf 19.30 uur. DONDERDAG 9.IX) uur: Aanwezig - kennismaking; 9.30 uur: Theorie, daarna omkleden; 10.00 uur: Veldtraining; deze eerste training bestaat uit een algemene herha ling van de trainingen van het eerste kamp. Gastkeeper: Ed de Goeij van Sparta; 12.00 uur: Lunch, verzorgd door Waddinxveen-voetbal; 14.00 uur: Veldtraining; 15.30 uur: Pauze; 16.30 De irritatie bij de heren van De Gouwe zette zich gelukkig om in wat meer inzet en dat betekende de start van een in haalrace. Jaco de Jong wist drie maal te scoren en Niek de Leeuw benutte een strafworp. De heren van AZC/Tarvo hadden hun beste tijd gehad al wisten zij toch nog tweemaal tegen te scoren. Eric van Leeuwen bracht de eindstand op 8- 9. Dit leverde Be Fair een veldoverwicht op dat vuurwerk gaf in het schrafschop- gebied van De Zwervers. Het resultaat was echter een derde doelpunt van de Zwervers, welke een snelle counter koelbloedig zag afgerond. Na rust rondde Rob Asscheman in de 2e minuut een solo-actie met een schot dat net over de kruising ging. In de loop van de tweede helft kreeg Be Fair wel wat meer greep op de wedstrijd. Aanvoer der Aart Bos schoof op naar het mid denveld en probeerde met tomeloze energie z’n fout uit de eerste helft goed te maken, en z’n medespelers te inspire ren. de Leeuw die het iets beter met de scheidsrechter konden vinden. uur: Veldtraining; 18.00 uur: Diner, verzorgd door Waddinxveen-voetbal; hierna zal een bekend iemand een praatje houden over het keepersvak; 21.00 uur: Deelnemers gaan naar huis. VRIJDAG 9.00 uur: Aanwezig, gevolgd door theo rie; 10.00 uur: Veldtraining; 12.(X) uur: Lunch; 14.00 uur: Veldtraining; 16.00 kenen. Dit maal was het Remco Over dam die te laat reageerde. Wilfred Bon tje en Ronald Schens scoorden nog voor De Gouwe maar WZK wist drie maal tegen te scoren. Hierdoor was de wed strijd halverwege met een 5-5 stand nog in evenwicht. In de derde periode werden de man meer situaties goed door de thuisploeg uitgebuit. Jaco van Tol was de eerste die uit een numerieke meerderheid scoorde en na een tegendoelpunt van WZK de den ook Remko Overdam en Marc Fa ber dit hem na (8-6). Hierdoor leek De Gouwe wat meer grip op de wedstrijd te krijgen. Vlak voor het eind van de derde part wist WZK echter de achterstand tot een doelpunt terug te brengen. .Omdat momenteel de voorbereidingen in volle gang zijn kan een definitief pro gramma nog niet worden gegevenmaar uitgegaan wordt van het volgende pro gramma: WADDINXVEEN - In het bomvolle zwembad ”de Sniep” heeft het pu bliek weer kunnen genieten van spectaculair waterpolo van De Gouwe. De resultaten waren echter minder dan dat we gewend waren. Heren 1 en 2 stelden enigszins teleur en moesten na een spannende strijd, met een nipt verlies, de meerdere in hun tegenstanders erkennen. Dames 1 en 2 zetten beiden hun zegenreeks voort. WADDINXVEEN - Afgelopen zon dagmiddag speelde heren 1 van Flyers- basketbal de kwartfinale tegen sportli- gaclub Lisse. Flyers begon de wedstrijd met een 10-0 voorsprong, vanwege het feit dat zij een klasse lager spelen. De eerste helft was van goede kwaliteit. Waddinxveen Flyers nam meteen het initiatief en door goed verdedigen werd de reglementaire voorsprong knap be houden. Het grootste verschil bedroeg 19 punten, maar Lisse kwam elke keer knap terug. De rust ging in met een stand 46-39. Na de rust werd er door Lisse een zone sporthal ”de Sniep” zijn de mooiste verdediging gespeeld en met redelijk Nog steeds zonder Ton Kling en Erwin Pleus maar weer met Robert Kerkhoff en Jan Verbakel trad WSE aan tegen Woerden. Daar beide ploegen gelijk stonden een zogenaamde vier punten wedstrijd derhalve. De eerste helft kende een tam verloop. WSE etaleerde een wat beter veldspel (zonder dat de lezer zich daar erg veel bij moet voorstellen) maar Woerden had toch de beste kans op 1-0: Johnny Jansen schoot van plm. 20 meter buiten bereik van Richard Scheurwater tegen de lat. Een kwartier voor rust luidde een mis verstand in de verdediging van WSE een doelpunt van Woerden in. John Moons en Theo de Heer stonden op één lijn toen Johnny Jansen diep gestuurd werd. In de sub-topperwedstrijd Waddinx- veen-zondag-Lekkerkerk traden de Waddinxveners aan in het nieuwe tenue van shirtsponsor V.T.S. Lichtdrukke- rij. De wedstrijd begon erg gelijk opgaand. Waddinxveen, met de herstelde Marcel van Leeuwen weer in de gelederen, was op het middenveld wat meer aan de bal als Lekkerkerk, maar in de punt van de aanval kon het geen potten breken. Het meeste gevaar kwam via de techni sche Robin Leunissen, die met diepte- ballen onrust probéerde te stichten. Lekkerkerk gaf echter geen duimbreed toe, en kwam met gevaarlijke counters. Bij één van die aanvallen werd de bal van links voorgetrokken. Doelman Wilco Vermeij dook onder de bal door, zodat de bal bij een Lekkerkerk-aanval- ler terecht kwam, die goed inschoot (0- 1). Wilco werd bij deze aanval zodanig ge blesseerd dat hij vervangen moest wor den door Dennis van Ringelenstein. Na de algemene ledenvergadering be gin november ziet het bestuur van de multisportvereniging TOOS, afd. gymnastiek er als volgt uit: P. van Oos ten (voorzitter), C. v.d. Klauw (pen- Vrijdagavond waren de in grote getalen opgekomen supporters de grootste overwinnaars van de avond. Zowel het dames als heren team van Flyers zorgde voor een voortreffelijke basketbal- avond. Te beginnen met de heren. Zij moesten aantreden tegen Blue Her ons, de trotse koploper in de competi tie, geen onbekende. Het afgelopen sei zoen hebben de heren vier maal tegen deze ploeg uit Vianen moeten spelen. Toen was het viermaal winst. Nu was men er niet zo gerust over. Maar het pakte wederom positief uit. Onder impulsen van de twee uitblinkers Phil Filipan en Ab Stuyfzand werd er voortreffelijk basketbal gespeeld. Daarbij kwam nog, dat het vizier van het afstandschot op scherp stond (10 driepunters) en de overwinning is ver klaard. Bij de rust was de stand 59-43. In de tweede helft kon Blue Herons nog iets terug doen, maar de overwinning kwam niet in gevaar. Eindstand 92-84. Topscoorders Phil Filipan met 29 en Marijan Vujanic met 21 punten. WADDINXVEEN - In de voetbalcompetitie verloor Be Fair zaterdag met 3-1 van de De Zwervers. Ze blijven in de middenmoot staan met 8 punten uit 10 wedstrijden. WSE verloor met 1-2 van Woerden en kwam ook niet verder dan 8 punten uit 10 wedstrijden. De Waddinxveners staan overigens wel op de tweede plaats van onderen. Waddinxveen-zondag verloor met 0-1 van Lekkerkerk en kropen naar de derde plaats van onde ren met 7 punten uit 8 wedstrijden. Waddinxveen-zaterdag won met 1-2 van Schoonhoven. ten verdedigen. De tegenstander kwam langzaam dichterbij. Een driepunter van de tegenstander zorgde in de laatste seconden nog voor een hoop zenuwen. Maar de winst was er voor de Flyers-da- mes. Eindstand 52-51. Topscoorders: Anita van Unen mét 24 en Nathasja Bresser met 15 punten. Dames 3 speelde tegen Punch 2 uit Delft. Zoals bijna bij elke wedstrijd hadden onze dames ook nu geen moeite om de ongeslagen positie te handhaven. De eerste helft werd de tegenstander weggespeeld en met een comfortabele voorsprong kon men gaan rusten: 45- 11. In de tweede helft was er blijkbaar wat concentratieverlies. De tegenstander hield nu gelijke tred met betrekking tot het scoren. De einduitslag was 65-34. Topscoorders: Wilma Romeijn met 23 en Ineke Kuypers met 18 punten. Meisjes-adspiranten had een van de die dagen, dat er niets lukt. Ondanks dat bleef men toch redelijk dicht in de buurt van de tegenstander MSV uit Noord- wijk. Er werd hard gewerkt, maar een overwinning zat er niet in. Topscoor ders: Brenda van Leeuwen 14 punten en Evelien van Bockom Maas 9 punten. Jongens-junioren moesten zaterdag aantreden tegen Red Stars in Soest. Nog niet compleet speelden zij een goede eerste helft en met een voor sprong van 8 punten kon men gaan rus ten. In de tweede helft konden de jongens het goede spel niet meer vasthouden. Enkele domme fouten werden noodlot tig en de overwinning werd in de laatste 30 seconden prijs gegeven. Eindstand 64-61. uur: Afsluitend praatje en een uur later gaan de deelnemers naar huis. Keepers of keepsters die interesse heb ben, in de leeftijd van 10-16 jaar, kun nen zich opgeven bij Inge Rehorst, tel. 15207. Inschrijvingen tot 15 december. Op korte termijn zal via het Weekblad voor Waddinxveen het definitieve pro gramma worden gepubliceerd. ’s Morgens zijn deze wedstrijden voor de groepen jongens en meisjes I, II en III. De wedstrijd begint om 10.00 uur en is ongeveer om 12.30 uur afgelopen. Uit de ingeleverde kleurplaten, die uit gereikt waren tijdens de scholeninstuif in exemplaren uitgezocht. Deze werden beloond met een prijs. De prijzen gingen naar: groep 3 Gerard Ruiten (kleurpotloden), Linda Hoefna gel (geurstiften) en Marielle Roos (was- krijt). Be Fair, dat met 2-1 verloor van De Zwervers en dat Erwin Korevaar, Erny Dieckman en Jan Martin Houweling in de basis had voor de afwezige broers Pe ter en Leon Konijn en Michel Glas beek, heeft de nederlaag vooral aan zichzelf te danken. Op het vrij hobbelige veld voelde De Zwervers zich goed thuis en opende met een sterk offensief. Dit leverde voorals nog geen doelpunten op, maar gaf wel zicht op de speelwijze van Be Fair. In plaats van de bal resoluut naar voren te spelen op de snelle spitsen die Be Fair rijk is, werd de bal over zeer veel schij ven, met alle risico’s van balverlies, naar voren gedirigeerd. Dit risicovolle voetbal leidde het eerste doelpunt in. Het schuifwerk werd op het middenveld onderbroken en een snelle uitbraak van de Rotterdamers volgde. Een kien overstapje zorgde er voor dat de spits van De Zwervers vrij voor keeper Brouwer kwam die geen enkel verweer had op deze inzet van De Zwervers (1-0). Zo rond de 35e minuut werd een domme fout van aanvoerder Aart Bos afgestraft met het tweede doelpunt. Weer wachtte Be Fairs laatste man te lang de vrije bal naar voren te spelen. De bal werd hem ontfutseld en langs de uitlopende Brouwer in het net geplaatst (2-0). Bijna werd het daarna nog drie nul toen de bal uit een vrije trap hoog voor het doel werd geplaatst, Brouwer misgreep, maar met enig geluk toch nog wist te be- Met het inzetten van Frans Lalihatu voor de verdienstelijk debuterende Er win Korevaar werd de aanvalskracht nog verhoogd. Een loeiend schot van Erny Dieckman, formidabele redding, en een schuiver van Arjan Groenendijk in de verste benedenhoek, een klasse- redding van de keeper, leverde deze te late opleving op. In een zeer spannende en zenuwachtige wedstrijd moest het eerste herenteam van De Gouwe zijn meerdere erkennen in de medekoploper WZK uit Wasse naar. Een 10-9 nederlaag zorgde er voor dat WZK de twee punten mee naar huis kon pemen. De Gouwe bleef gedesillu sioneerd achter. De heren begonnen de eerste part voortvarend en na een goed opgezette aanval kwam Kjeld Boonstoppel in een vrije positie te liggen en scoorde 1-0. WZK wist echter al snel deze voor sprong ongedaan te maken. Na een ver- dedigingsfout van Marco Kraak werd keeper Kors van Tilburg gepasseerd. Door doelpunten van Kjeld en Cees Boonstoppel wist De Gouwe de eerste periode toch met een 3-1 voorsprong af derde part definitief de kant op. De te sluiten. middenachterpositie werd daarna over- Aan het begin van het tweede part kon genomen door Kazik Czerwony en Niek de tegenstander, op bijna identieke wijze als het eerste doelpunt, 3-2 aante- machtigen. Be Fair stelde hier weinig tegenover. Een enkel schot van Richard Karsten kon de De Zwervers-doelman nauwelijks verontrusten. De jeugdafdeling van voetbalvereni ging Waddinxveen heeft een goed voet- balweekend achter de rug met goed re sultaten. Met uitzondering van BI, Cl en Ml wist men de punten mee naar huis te nemen. Binnen de jeugdafdeling wordt momen teel hard gewerkt aan allerlei activitei ten en één hiervan is de oprichting van een spelregelteam. Zoals bekend worden er elk jaar in de regio wedstrijden gehouden die betrek king hebben op de spelregelkennis. Voor het laatst heeft Waddinxveen- voetbal hieraan mee gedaan in 1972 in welk jaar zij tevens winnaar werden. Nu is er opnieuw een team gevormd die zich gaat bekwamen in de spelregels. Om alvast te wennen aan het wedstrijd- gebeuren wordt er op vrijdag 24 novem ber een oefenpartij gespeeld in en tegen Nieuwerkerk. Zoals iedereen tot nu toe heeft kunnen lezen is de jeugdcommis sie erg actief bezig met het organiseren van diverse activiteiten om zoveel mo gelijk tegemoet te komen aan de wen sen van de jeugd, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Zaterdag 25 november wordt er in samenwerking met carnavalsvereniging De Gouwes- lobbers een groots carnavalsfeest geor ganiseerd, welke om 20.00 uur zal aan vangen. Dames 1 handhaafde met succes de eer ste plaats in de tweede klasse van de bondscompetitie voor een verdienste lijke 8-2 overwinning op het Ruurlose Roderlo. Deze stug verdedigende ploeg had tot op heden slechts twee verlies- punten opgelopen en dat betekende op papier een spannende 4-punten ont moeting. In het eerste partje werd Roderlo ken nelijk overrompeld door het snelle spel van de De Gouwe-dames. Door doel punten van Angela Faber en de goed op dreef zijnde Astrid Coene (2x) kwam De Gouwe op een 3-0 voorsprong. In het tweede partje tapte Roderlo uit een ander vaatje. Door stug verdedigen en door op zijn vriendelijkst gezegd wat dwalingen van het arbitrale duo scoorde Roderlo 3-1. Diane van der Zijden bracht de stand op 4-1 Ook in het derde partje hadden de De Gouwe-dames veel moeite met Roder lo. Het scoreverloop was identiek aan het tweede partje: 5-2. Na enkele uitste kende reddingen van de goed op dreef zijnde keepster Annemarie v.d. Pias ging in het vierde partje de conditie een rol spelen. Het team van Gouwecoach Wim Groen had duidelijk de langste adem. Hierdoor konden Wendy de Frankrijker (2x) en Angela Faber de score verhogen tot 8-2. Dames 2 versloeg WVZ 3 met 6-1Hier door staan zij op een tweede plaats in de competitie. Na een 0-1 achterstand kwam pas in het tweede partje de Gou- wemachine op gang. Marielle Kroon wist de ban te breken en scoorde twee maal. In het derde partje deed Corine Oudijk dit haar na en na een doelpunt van Elly Middendorp be paalde zij ook de eindstand en bracht deze op 6-1. de Gouwe leek aan het begin van de vierde part de marge weer op twee doel punten te brengen. Door een goede ’’break” kwam De Gouwe met een man meer door. Marc Faber schoot echter zelf in plaats van op de vrijliggende speler te plaat sen. Nadat ook nog een numerieke meerderheid onbenut was gelaten, kon WZK weer op gelijke hoogte komen (8- 8). Jaco van Tol bracht de thuisploeg twee minuten voor tijd echter weer op een voorsprong, zodat de twee punten als nog binnen bereik waren. In plaats van het consolideren van de voorpsrong bleef De Gouwe echter aanvallen. Hier door kreeg WZK de kans om via een snelle uitbraak de stand op 9-9 te bren gen. Met nog een halve minuut te spelen leek dit de eindstand te worden. Vlak voor tijd moest Wilfred Bontje echter onno dig het water voor 35 seconden verlaten waardoor WZK in het eindsignaal de kans kreeg om 10-9 te scoren. De Gouwe en het publiek bleven hierdoor diep teleurgesteld achter. Heren 2 speelde, ondanks een 8-9 ne derlaag, een redelijke wedstrijd tegen AZC/Tarvo 3. De eerste twee parten waren duidelijk voor de scheidsrechters en zij bepaalden dat De Gouwe halver wege met 7-3 achter stond. De heren van AZC konden voor het scoren van deze 7 doelpunten 5 maal ge bruik maken van een man-meer situa tie, 1 maal van een strafworp en wisten' slechts 1 ’’gewoon” doelpunt te scoren. Hier tegenover stonden 3 ’’gewone” doelpunten van Remco de Frankrijker, Rob van de Meer en Niek de Leeuw. Jan Verwey was als speler het meest de dupe van de beslissingen van de scheids rechters en moest aan het begin van de Deze verving hem uitstekend en keepte een puike partij. Voor rust wist Gerard Moliej bijna te scoren toen hij een te rugspeelbal onderschepte. Zijn inge schoten bal kon echter van de doellijn gehaald worden. Na rust geen hoogstaande pot voetbal, maar wel enorm spannend. Waddinx veen drukte Lekkerkerk geheel terug op eigen helft. Wachten was het op de maar deze kwam helaas niet. Kansen waren er vooral voor Mar cel van Leeuwen en Gerard Moliej, maar zij konden de mogelijkheden niet verzilveren, zodat de stand 0-1 bleef. Beste man was Dick Twigt, die als laat ste man goed leiding gaf en met voor- stopper Michael Sip weinig kansen weg gaf. Komende zondag wordt er uit gespeeld bij ESTO in Bodegraven. Let op het aanvangstijdstip van 14 uur. John Moons haalde hem niet meer in en bracht hem in een uiterste poging de bal te spelen, ten val. De scheidsrechter (die veel floot) zag hier terecht een strafschop in, voor Woerden benutte Scholman deze buitenkans. Kort voor rust moest de aangeslagen Robert Kerkhoff gewisseld worden voor A-junior Martijn Sol. Na rust, na een vinnige speech van Ad v.d. Herik, probeerde WSE uit een an der vaatje te tappen. Woerden werd meer en meer op eigen helft terugge drongen. Na plm. 15 minuten werd Jan Verbakel uitstekend aangespeeld door Martijn Sol, hij bediende Ramon Vakkers die de bal inschoot. De bal werd door de keeper losgelaten waarna Patrick Rijn beek er als de kippen bij was om de ge lijkmaker te noteren. WSE creëerde zich meer kansen edoch vrouwe For tuna zat op de lat van Woerden. Slechts sporadisch kon Woerden eruit komen. Edoch 15 minuten voor tijd sprintte Edwin Wouters (linksback) uit de dekking weg, hij kreeg de bal prima aangespeeld, speelde Patrick Rijnbeek simpel uit en gaf een strakke voorzet bij de tweede paal alwaar Theo Visser de bal doeltreffend inkopte (1-2), tegen de verhouding in overigens. WSE was uiteraard aangeslagen maar probeerde toch de stand nog gelijk te trekkende kansen daartoe werden ech ter niet benut. Rob Verbakel (off day) kopte tegen een verdediger, John Moons net over en Martijn Sol schoot de bal uit een voorzet van Marcel van Dijk (met Jan Verbakel uitblinker) net naast. Een 2-1 verlies, met de kater werd de kleedkamer opgezocht. Volgende week wacht de uitwedstrijd bij hekkesluiter VVSB in Noordwijker- hout: verlies daar kan WSE onderaan brengenmaar of het zover komt. WADDINXVEEN - De voetbalvereni ging Waddinxveen heeft na het succes volle mini-keeperskamp van augustus en gezien de reacties hierop besloten om in de winterperiode nogmaals een dergelijk kamp te organiseren. De orga nisatie is wederom in handen van kee perstrainer Inge Rehorst, die onlangs zijn verbintenis met Waddinxveen- voetbal voor 2 jaar verlengde, en ook dit kamp zal worden gehouden. De dagen zijn donderdag 28 en vrijdag 29 december én de kosten bedragen 25,- per persoon. Thema voor deze da gen zal zijn: ’’Training in de winterpe riode”. Het zaterdagelftal van Waddinxveen behaalde een benauwde 1-2 overwin ning in eri tegen de reserves van Schoon hoven. De Schoonhovenaren, die een uiterst bescheiden positie op de ranglijst inne men, maakten het de Waddinxveen- ploeg behoorlijk lastig. Niet zozeer met oogstrelend voetbal,, gelijkmaker, maar met veel inzet werd getracht de - Waddinxveenploeg in bedwang te hou den. Dit gelukte echter maar tendele. Na een kwartier kwam Waddinxveen wat gelukkig op voorsprong, een voor zet van spits Heeren werd door de Schoonhovengoalie verkeerd geta xeerd. De sluitpost lette meer op de in komende Pieter Grootendorst dan op de bal die vervolgens tergend langzaam in het doel verdween. Waddinxveen, dat geen vuist kon ma ken, temeer daar Edwin de Vrindt be hoorlijk aan de ketting lag bij zijn te genstander, vergat door te gaan. Bij één van de weinige uitvallen van Schoonhoven klikte het achterin bij de Waddinxveners niet helemaal en kwam Schoonhoven op gelijke voet. Nog voor rust kwam Waddinxveen op voorsprong. Een corner van Pieter Grootendorst werd onvoldoende weg gewerkt en Kees Zwart haalde vernieti gend uit. 1-2 Na rust een wat feller Schoonhoven dat na een kwartier dicht bij de gelijkmaker was. Leo Appel pakte uit een voorzet de bal niet klemvast, de inzet van de Schoonhovenspits, werd door Arjan Brouwer van de lijn gehaald. Keeper Leo Appel blesseerde zich dermate aan zijn hand dat hij voor onderzoek naar het hospitaal moest uitwijken. Veldspe- ler Kees Zwart nam zijn plaats in. Het spelpeil werd naarmate de wed strijd vorderde minder. De enige hoog standjes ontstonden uit stille momen ten. Een vrije trap van Edwin de Vrindt belandde op de lat. Een schot van Peter Heeren ging juist over. De goedgeleidende scheidsrechter Mul der maakte er gelukkig een eind aan, zodat Waddinxveen met twee punten richting huis kon vertrekken. succes. Langzaam kwam Lisse dichter bij. Ook kreeg Flyers met een fouten- last te maken, waardoor het scoren min der werd. Uiteindelijk werd het na een zenuwslo pende laatste minuut toch nog een over winning voor heren 1. De einduitslag was 76-75. Topscoorder werden: Phil Filipan met 18 en Marlon Dorsiel met 15 punten. Dit was na de overwinning op Blue Her ons vrijdag de tweede knappe prestatie van Waddinxveen Flyers in één week end. De finale-four wordt gespeeld op zon dag 24 december in de Vijf Meihal te Leiden. Na het succes van vorige zondag in het bekertournooi moesten de dames de accu weer opladen voor de volgende wedstrijd. De tegenstander was Crac kerjacks uit Amersfoort. Het werd een moeizame strijd, waarbij het Flyers-team de betere ploeg was, maar men kon niet echt afstand nemen in punten. Dank zij het uitstekende spel van Anita van Unen werd de rust be reikt met een voorsprong van 8 punten. Deze voorsprong hebben de dames in de tweede helft mét hand en tand moe- Keeperstrainer Inge Rehorst, gefotografeerd tijdens het laatste mini-kee- perskamp voor jongeren van de voetbalvereniging Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 25