GEMEENTE WADDINXVEEN OOK WINTERSPORT VOOR BEWONERS ÏRJW-RADIOI Unicef bij banken en in Wereldwinkel Gemeentegids Waddinxveen weer verschenen VAN ’’WOUBRECHT” TIPS VAN MAX MILIEU BO UWVERGUNNINGEN BEKENDMAKING BEKENDMAKING SPREEKUREN SPREEKUUR SOCIAAL RAADSVROUW VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Wenskaarten VERGADERINGEN Wereldwinkel TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 1< Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 GLAS IN DE GLASBAK AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Marga Klompéhoeve 90 het oprichten van een berging het oprichten van een berging Anna de Waalhoeve 21 Aletta Jacobshoeve 13 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. De Akker 83 Prinses Beatrixlaan 54 -prog ramma- 1. Sniepweg 34: het oprichten van een berging; 2. Vijverlaan 9: het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. WADDINXVEEN - In deze weken van Sinterklaas, Kerst en Oud en Nieuw blijft ook Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, alle aandacht van de Waddinxveners vragen. Zo zijn er al open huizen gehou den, waar Unicef-artikelen gekochten konden worden, maar er zijn nog meer activiteiten. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij dè dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Waddinxveen, 22 november 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Willem de Zwijgerlaan 5t/m51 (oneven) Wat is nu eigenlijk een gezinsvervan gend tehuis? Mieke Diks: ”Een verblijf voor oudere geestelijk gehandicapten, meestal ge vestigd in een bestaande woonwijk zo dat er contact mogelijk is met omwo nenden”. het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van 24 woonhuizen ’’Alleen voor het vervoer op zaterdag ochtend zouden we graag nog hulp van vrijwilligers kunnen gebruiken, (reac ties gaarne via tel. 11474)”. Wordt er verder nog iets georganiseerd voor en met de inwoners? Mieke: ”Er worden uitstapjes en ook Hoe is dat eigenlijk financieel geregeld hier? Mieke: ”De bewoners ontvangen een AAW-uitkering. Hiervan wordt het verblijf in dit tehuis vergoed en de be woners ontvangen zakgeld dat ze zelf kunnen besteden aan wat dan ook. O ja, wat misschien ook wel leuk is om te ver melden, dat hier een keer per maand een bewonersvergadering wordt gehou den, waarbij een van onze leidsters, An- net, notuleert”. 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 19.30-22.00 uur - Gemeenteraadsverga dering. Rechtstreekse uitzending van ~de gemeenteraadsvergadering. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. dat men zich dan zal realiseren dat Wad dinxveen nóg meer heeft dan bij een eerste blik al blijkt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: Inspraakbijeenkomst bestemmingsplan Landelijk Gebied West, 3e herziening Inspraakbijeenkomst bestemmingplan Bedrijvenpark Coenecoop II Een wenskaart van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 24 november 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Op donderdag 23 november a.s. is de sociaal raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker, de gehele dag én avond niet aanwezig. vakantiereisjes gemaakt. In januari gaat er bijvoorbeeld een groepje bewo ners naar de wintersport. Uiteraard komt dit wel voor hun eigen rekening”. Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) - glas is geen afval; - glas hoort niet in de vuilniszak; - glas kunt u kwijt in de glascontainer; Waddinxveen heeft er mo menteel 25; - niet alleen flessen, maar ook ander (gebroken) glas kan daar in; - grotere stukken (kapot) glas, zoals een gebroken ruit en dergelij ke, kunnen worden afgeleverd op de gemeentewerf aan de Noordkade 48 in de daarvoor bestemde glascontainer. De kamers van de bewoners zijn te vin den op de begane grond, de eerste etage en op de zolderverdieping. De grootte van de kamers verschilt. haald, waarbij enkele naar een dagver blijf gaan en de overigen naar de sociale werkplaats. Tijdens hun afwezigheid vinden er verschillende werkzaamhe den plaats in het tehuis, zoals schoon maken, de was doen, de administratie, vergaderen enzovoort. Rond vier uur komt de eerste groep bewoners thuis en om vijf uur de laatste”. "Een aantal bewoners gaat douchen en er wordt weer gezamenlijk in twee groe pen gegeten. Er is een kok in vaste dienst die hier zorg voor draagt. Alleen in het weekend wordt er zelf gekookt, dus door de bewoners zelf’. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op woensdag 29 november 1989 om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakbijeenkomst wordt gehouden over het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan Bedrijvenpark Coenecoop II. Het bestemmingsplan voorziet in de uitbreiding van het huidige be drijfsterrein Coenecoop en wel op het gebied dat globaal begrensd wordt door de Zuidelijke Dwarsweg, de spoorlijn Alphen-Gouda en het huidige bestemmingsplan Bedrijfsterrein Coenecoop. Inge zetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke- en rechtspersonen worden tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen, zoals vastge legd in het in voorbereiding zijnde concept-plan, kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. De bouwplannen liggen met ingang van 23 november 1989 gedu rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. Voorts bestaat de mogelijkheid om met ingang van 23 november 1989 gedurende 14 dagen op de afdeling Ruimte en Bouw van het gemeentehuis gedurende de morgenuren kennis te nemen van het beleidsvoornemen en gedurende deze termijn meningen kenbaar te maken ten aanzien van het ontwerpplan. WADDINXVEEN - Aan het Woubrechterf 4-10 in de wijk Zuidplas staat een gezinsvervangend huis, waar Mieke Diks de scepter zwaait. Het ge zinsvervangend tehuis ’’Woubrecht” werd vrijdagmiddag 7 april van dit jaar door burgemeester C.M. van der Linden officieel ingebruik geno men. Mieke Diks en de bewoners ontvingen toen alle belangstellenden. Met haar sprak onlangs de wijkkrant van de bewonersvereniging Zuid plas. Het interview van Bea van der Zalm werd onlangs gepubliceerd. misme was deze eerste Unicef-kaart een symbool van hoop, die omgezet is in tastbare hulp aan kinderen. Met de opbrengst van wenskaarten redt Unicef kinderen in Azië, Afrika en La tijns-Amerika van ondervoeding en ziekte, zorgt voor onderwijs, brengt schoon drink water enz. de gemeente-ambtenaar Pascal lingen. Het trefwoordenregister ach- t---- J- ---«-- In zijn voorwoord spreekt burgemees- sporen van de gewenste gegevens. ter C.M. van der Linden de hoop uit dat de foto’s voor de lezer aanleiding zullen zijn de werkelijkheid met eigen ogen te aanschouwen. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 24 november 1989 van 10.00-12.00 uur. een portretfoto ge- 15 september zullen vrijwilligers gehul digd worden die al vele jaren weer en wind trotseren om wenskaarten te ver» kopen en die de hele ontwikkeling van Unicef hebben meegemaakt. De opbrengst van de wenskaartenver koop komt ten goede aan de hulppro gramma’s in alle delen van de wereld waar Unicef actief is. Tien jaar geleden was één op de tien kinderen ingeënt te gen mazelen, tuberculose, difterie, kinkhoest, polio en tetanus. Nu is meer dan een op de twee kinderen ingeënt. Maar we mogen niet te vroeg juichen. Het Unicef immunisatieprogramma is een onderdeel. Daarnaast is emog veel te doen op het terrein van de geboorte beperking en gezinsplanning, gewas senteelt, onderwijs en watervoorzie ning. De hulpprogramma’s van Unicef voorzien aldus in de behoefte aan struc turele aanpassingen. Ter afsluiting van dit interview krijgt Bea van der Zalm nog een rondleiding van Mieke Diks door het tehuis. Ze laat de grote keuken zien met een enorme lange aanrecht met twee gasstellen, daarna de verschillende douche-ruim- ten, het waslokaal met wasmachines en droger en ook het tweede woonvertrek gelegen op de andere hoek van het te huis. Geheel anders ingericht dan het eerste woonvertrek, maar het ziet er ook weer gezellig uit. Dan, nadat Mieke netjes heeft geklopt en toestemming heeft gevraagd, wordt een kijkje genomen op de kamers van enkele bewoners. De inrichting hiervan is door de ouders/verzorgers en de be woners zelf gedaan, dus iedere kamer heeft een persoonlijk tintje gekregen. Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: ZATERDAG 25 NOVEMBER 1989 Elk heel uur (inter)nationale en lokale nieuwsberichten 14.02-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma waarin o.a. actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uurover- WADDINXVEEN - Huis-aan-huis wordt in Waddinxveen de nieuwe edi- Vrijdag 24 november kan men voor het kopen van Unicef-kaarten en kado-arti- kelen ook terecht bij de bank. Vrijwil ligsters zijn aanwezig in de Amrobank en in de Rabobank aan de Kerkweg- Oost. De collectie Kerstkaarten is bij de meeste mensen wel bekend, maar dat er ook andere artikelen te koop zijn zoals kinderpuzzels en postpapier is heel wat minder bekend. ”Na het eten wordt er afgewassen waar bij om beurten een van de bewoners helpt met het afdrogen van de vaat. Dan, als iedereen zover is, wordt er zo rond half acht koffie gedronken in het woonvertrek. Ook kunnen de bewoners op hün eigen kamer koffie drinken, want er is op alle kamers een koffiezet apparaat en een klein aanrecht aanwe zig. Zo is er volop gelegenheid om fami lie en vrienden te ontvangen”. ”’s Avonds wordt er op de Klubhoeve in Gouda voor onze bewoners het een en ander georganiseerd. Er is bijvoorbeeld een kookcursus en een fotocursus. Ook is een soos aanwezig. Wat betreft het vervoer kunnen we gebruik maken van de hulp van vrijwilligers uit Waddinx veen. Dat is heel fijn, want het gebruik van taxi’s is gewoon veel te kostbaar en het openbaar vervoer nogal tijdro vend”. Dit jaar is het 40 jaar geleden dat Unicef de eerste officiële kerstkaart verstuur de. De kaart was ontworpen door de toen 7-jarige Jitka Samkova uit Tsje- choslowakije als bedankje voor de hulp van Unicef aan haar dorp kort na de Tweede Wereldoorlog. Nu, 40 jaar later, is het verkopen van wenskaarten tot een belangrijke fonds- wervende activiteit uitgegroeid. Jaar lijks worden er meer dan 120 miljoen wenskaarten verkocht van en voor Uni cef. De opbrengst van de wenskaarten - in Nederland vorig jaar rond de 12 miljoen - vertoont een stijgende lijn en dat is vooral te danken aan de duizenden vrij willigers die zich ieder jaar weer inzet ten voor Unicef. ”40 jaar wenskaarten” is voor Unicef aanleiding om deze men sen eens voor het voetlicht te halen. Op zicht en op de halve uren hoofdpunten j uit het nieuws. Tijdens de uitzending kunt u telefonisch reageren tel. 10379. 18.02-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. ZONDAG 26 NOVEMBER 1989 10.00-11.00 uur - Kerkdienst. Uitzen ding van de Remonstrantse kerkdienst. 11.30-13.00 uur - RTW-Klassiek. Dit programma zal geheel in het teken staan van het concert dat door het Estlandse koor ’’Noorus” is gegeven op 24 okto ber in de Ontmoetingskerk in Waddinx veen. De presentatie is door Hans van Meurs. Dit concert bracht een uitver kochte Ontmoetingskerk tot staande ovaties. Een unieke gelegenheid dus i voor hen die er waren om dit concert nog eens te beluisteren, of om alsnog kennis te nemen van dit geweldige koor tie van de Gemeentegids Waddinxveen 1989-1990 verspreid. Het boek werkje is in dezelfde opzet uitgevoerd als al is. De omvang is 156 pagina’s. De vooromslag van de gids toont een sil houet van de toegang van ’t Weegje te gen een achtergrond van het Gouwe- bos. Daarmee zijn de twee belangrijke beeld gebracht. In de gids zelf wordt het thema ’’natuur en i van Kruijk in beeld gebracht. Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 28 november 1989, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Vervanging bomen Piasweg. - Najaarsnota 1989. - Aanleg omleidingsweg Brugweg. - Concept milieu-beleidsplan. - Verkeerszaken. In de Wereld Winkel kan men nu ook informatie over Unicef vinden en Uni- cef-wenskaarten kopen. In 1949 ver stuurde Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, het eerst een ’’offi ciële” kerstkaart. Veel organisaties zenden hun eigen kaart, maar voor Unicef was het de eer ste en tevens de laatste keer. Het jaar daarop werd die zelfde kaart te koop aangeboden en dit was het begin van een succesvolle, langdurige actie voor hulp aan kinderen wereldwijd. De eerste kaart was ontworpen door de zeven jarige Jitka Samkova uit Tsjecho- slowakije, om Unicef te bedanken voor de hulp aan haar dorp na de Tweede Wereldoorlog. Kleurrijk en vol opti- De derde herziening regelt de mogelijke realisering van een verbin dingsweg, gelegen tussen de spoorwegovergang in de Zuidelijke Dwarsweg en de Beijerincklaan. De noodzaak voor de weg vloeit voort uit de wens tot een betere ontsluiting van het bedrijventerrein Coenecoop. Ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke- en rechtspersonen worden tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen, zoals vastgelegd in het in voorbereiding zijnde concept-plan, ken baar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Voorts bestaat de mogelijkheid om met ingang van 23 november 1989 gedurende 14 dagen op de afdeling Ruimte en Bouw van het gemeentehuis gedurende de morgenuren kennis te nemen van het beleidsvoornemen en gedurende deze termijn me ningen kenbaar te maken ten aanzien van het ontwerpplan. ’’Maar,” zo vertelt Mieke ’’diegenen waarvan we voor plaatsing in dit tehuis wisten, dat ze nogal graag op de kamer blijven, hebben we de grootste kamers gegeven. De bewoners houden zelf hun kamers schoon. Natuurlijk wordt hier en daar door ons bij gesprongen, maar toch, het geeft hen bezigheid en een stukje verantwoording”. Wanneer voor een perceel een voórbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe- reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouw plan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende be stemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenstaande bouwplannen. weer enkele jaren het geval Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op woensdag 29 november 1989 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakbijeenkomst wordt gehouden over de in voorbereiding zijnde 3e herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West. Kan je iets vertellen over het dagelijks gebeuren hier? Mieke: ”’s Morgens wordt er in twee groepen gezamenlijke ontbeten. Daarna worden de bewoners opge- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.1)0-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Wie komt er voorplaatsing in aanmer king? Mieke: ’’Geestelijk gehandicapten vanaf 18 jaar met een redelijke mate van zelfstandigheid. De plaatsing gaat volgens een door een maatschappelijk werkster samengestelde wachtlijst. Óp dit moment wonen hier vier vrouwen en acht mannen. Het maximale aantal is veertien personen”. ren een handige en handzame informa- tiebron gebleken. De gemeentegids, waarvan Jesse exem plaren 5,95 kosten, is een officiële gids - die in samenwerking met Suurland’s TJltnn Iw/dd Vademecum BV in Eindhoven wordt Ullgeureia gemaakt. De oplage ervan is 11.000. De gemeentegids biedt uitgebreide in- Vlak in het begin staan alle leden van de formatie op het gebied van gezond- gemeenteraad met heidszorg, religie, onderwijs, maat- noemd. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 28 november 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Najaarsnota 1989. - Voórbereidingsbesluit ten behoeve van Landelijk Gebied Oost. - Bestemmingsplan Recreatiegebied Gouwebos. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 29 november 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Rapport inzake de nota ’’Niet apart maar geïntegreerd”. - Najaarsnota 1989. - Advies betreffende de indicatiestelling ’’nieuwe stijl” voor de regio’’Midden-Holland”. - Advies inzake subsidie 1987 en-1989 aan de Stichting Peuter speelzalen naar aanleiding van verslag 1987 en begroting 1989. - Advies inzake het door de LOTA voorgestane ’’voorkeursbe leid” (in het kader van het anti-apartheidsbeleid). schappelijk leven, cultuur en recreatie, sport, verkeer en vervoer, beroeps- en bedrijfsleven en industrie in de ge- j meente Waddinxveen en haar directe I recreatiegebieden in de gemeente in ‘omgeving. De gegevens in deze nieuwe gemeente gids zijn geactualiseerd en daar waar recreatie” .piet verschillende foto’s nodig uitgebreid met nieuwe ontwikke- Aa nmWtannnr Dnrnnl Itnnnn TJaI tr A pn r A <ri cfnr arh- terin de gids vergemakkelijkt het op- Verder is een plattegrond van de be- j bouwde kom en een straatnamenregis ter opgenomen. Voor de Waddinxve- i ners en zeker ook voor nieuwe inwoners J Hij zegt voorts ervan overtuigd te zijn is de gemeentegids in de afgelopen ja- J l_ J 1 II, XI VnnAi na an lionrlinmo infni-mo.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3