Snelle naaldboom op schoolplein RpC ■COLOPHON! 1BIQSC0PEN1 bourne Vier gewonden bij arbeidsongevallen Export-instuif bij Goudse Kamer KERK BONSAIS Klimop groep naar Hellendoorn Van openbare Leon van Gelderschool Op Paulus- school drukke donderdag BIJ AH huidverzorging is Weekenddienst dierenarts: Filmhuis Gouda Contact Arcade Bioscopen Winkeldiefstal Milieu vervuiling geeft vele problemen. Eén daarvan en niet de minst gevoelige voor onszelf: huidproblemen. Hét antwoord daarop voor een verantwoorde Vernielingen I Informatie Systeem Middag Sprekers Aanrijdingen l\Lni\ diensten Diefstallen I NEDERLANDS Waddinxveen Als feestelijke extra attentie ontvangt u bij al uw cosmetica- en geuraankopen dubbele zegels voor het cosmetica pasje. Groensvoorde 10, Waddinxveen, telefoon 01828-13655 Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 Soest plant een metasequoia op het schoolplein van de Leon van Gelderschool als ZONDAG 26 NOVEMBER 1989 I Gehuwd: J. Vermeulen en K.M.J. van Noort; A. Bijkerk en H. Koster; H. A. Weck en J.C.H. Vergeer. afsluiting Weekblad voor- Waddinxveen Overleden: De Jong, Mike P oud 16 weken; Pols, Pieter, oud 47 jaar. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 12078. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Geboren: Martijn z.v. W.N.P. Bloedjes en M. Hartman; Tijs Ale xander z.v. J.M. Straatman en L.A. Colijn; Celine d.v. F.A. Pande-Iroot en J.M.T. van Weenen; Ayse d.v. S. Arslan en T. Ars lan; Jacob Johannes z.v. J.J. van Gils en L. Rozendaal; Johannes Stephanus z.v. P. van der Starre en M.G. van Willigen. Ondertrouwd: A.W. Mul en M. Westhuis; A.B. Jansen en M.S. Kersbergen. Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. nensingel 101 te Gouda. Nieuwe produkten van de Kamer in een nieuw gebouw. Een gebouw dat na af loop van het formele gedeelte van de avond bezichtigd kan worden. WADDINXVEEN - Vorige week vrij dag 17 november kreeg de openbare Leon van Gelderschool weer bezoek van milieu-wethouder Karei van Soest, die ter afsluiting van het milieuproject een boom op het schoolplein aan de Es- sengaarde plantte. De boom, een ’’Metasequoia”, is aan de school geschonken door de medezeg-, genschapsraad en de ouderraad. verder dan het atbreken van een hendel van een kluisdeur. In een kas aan de Bloemendaalseweg is op zaterdag 18 november ingebroken. Men forceerde het slot van een deur. Ontvreemd werden een keukenklok en Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, Boskoop, tel. 01727-17834. tel. 14162. Uitgeverij: VETA BV. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per half jaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Hoeksteen: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. J.W. Goossen Bethelkerk: 9.30 uurds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. L. Roetman, Ermelo Rehobothschooi, Sperwerhoek: 9.30 uurds. J.E. de Groot, Gorinchem Iinmanuëlkerk: 10.00 uurds. A.A. van Houwelingen 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. P. A.C. Bongers 17.00 uur ds. R. Fernhout, Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J. Roggeveen, Heemstede 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden} Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. E.H. Cossee, Rotterdam ZATERDAG 25 NOVEMBER EN ZONDAG 26 NOVEMBER 1989 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uurds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want Vr. t/m zo. 9 uur: LA SEINE A RENCONTRE PARIS en THE 400 MILLION. -Gouda- droglitarij-parfumarie-foto ■POLITIENIEUWS Een bouwvakker die in een nieuwbouw woning in de Zuidplas aan het werk was viel op vrijdag 17 november van de 2e verdieping op de begane grond. De man was achteruitlopend het open trapgat ingestapt. Met onbekend letsel werd de man overgebracht naar het ziekenhuis. De Kamer organiseert enkele malen per jaar een export-instuif, telkens bij een ander bedrijf. De bedoeling hiervan is ondernemers en exportmedewerkers van verschillende bedrijven in infor mele sfeer met elkaar in contact te bren- Za zo. en wo. 2 uur. Vr. t/m do. 7 en 9.30 uur: INDIANA JONES AND THE LAST CRUSADE. Vr. t/m do. 7 en 9.30 uur: K-9. Vr. t/m ma wo. en do. 7 en 9.30 uur: MY STEPMOTHER IS AN ALIEN. Za zo. en wo. 2 uur: BATMAN. Za zo. en wo. 2 uur: TARAN EN DETOVERKETEL. Di. 7 en 9.30 uur: DO THE RIGHT THING. Op zaterdag 18 november werd een man betrapt op het plegen van een win keldiefstal bij een supermarkt aan de Passage. De man nam een flesje after shave mee zonder te betalen. Na ver hoor is de man vrijgelaten. Nadat er regelmatig melkprodukten werden weggenomen bij een super markt aan de Groensvoorde kon op maandag 20 november de vermeende dief op heterdaad worden aangehouden door personeel van de supermarkt. De man haalde kort na het lossen de melk produkten weg. Hij verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen door geldgebrek. WADDINXVEEN - De politie heeft deze week vier meldingen gekregen van arbeidsongevallen waarbij in totaal vier gewonden vielen. Het eerste ongeval gebeurde op de Maarten Schoutenstraat. Bij reparatie van een vorkheftruck raakte de monteur bekneld tussen deze vorkheftruck en een andere vorkheftruck die tegen de kapotte heftruck aanreed. De man is met onbekend inwendig letsel naar het ziekenhuis vervoerd. GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land houdt dinsdagavond 12 december van 19.00-21.00 uur weer een ex port-instuif in het nieuwe gebouw van de Kamer aan de Burgemeester Van Reenensingel in Gouda. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Wilhelminakade tussen vrijdag 17 en zaterdag 18 november werden een fax en een elektrische schrijfmachine gesto len. Men was binnen weten te komen door het inslaan van een ruitje. In het pand werden bloedsporen gevonden. Mogelijk heeft de dader zich verwond bij het vernielen van het ruitje of het inklimmen. Op zaterdag 18 november werd aangifte gedaan van poging tot inbraak en in braak in twee woningen. Getracht werd in te breken in een woning aan de Mau- ritslaan. De dader probeerde via het raam binnen te komen maar dit bleek te goed te zijn afgesloten. Wel bleef een groot aantal braaksporen in het kozijn achter. Onbekenden gelukte het wel binnen te dringen in een woning aan de Mozartlaan. Hier wist men via de ach terzijde binnen te komen. In de woning werden diverse vertrekken doorzocht. Ontvreemd werden een kleurentelevi sie en sieraden. Deze attentie geldt tot de kerstdagen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur dhr. C. Hogchem 18.00 uur dhr. C. Hogchem Woensdag 29 november 19.30 uur ds. R. Kattenberg GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30uurds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur zend. Sj. Verkerk 18.30 uurds. H.G. Koekkoek Aanvankelijk kende men deze snel groeiende naaldboom alleen van fossie len. In de binnenlanden van China en in Californië bleek deze boom nog te be staan. Zaden ervan werden meege bracht naar de tuinderijen in Boskoop, waar men de boom opnieuw ontwikkel de. De leerkrachten hebben geprobeerd een bijdrage te leveren aan de attitude- Van een school aan de Lindengaarde werden in het weekeinde van zaterdag 11 tot maandag 13 november een hou ten schot en een regenpijp vernield. Op maandag 13 november werd aari- 1 van het leksteken van alle vier de autobanden van een op de Mo zartlaan geparkeerde Mini personenau to. VVD-wethouder K. VV. Th. van van het door de school gehouden milieuproject. van het aquaduct en werd teruggekaatst waarbij zij zich met de voorzijde van haar voertuig in de flank van de voor haar stilstaande auto boorde. De kente kens van de voertuigen zijn ingenomen. De auto’s werden weggetakeld. Een fietster werd na een aanrijding op dinsdag 14 november op de Kanaaldijk met onbekend letsel overgebracht naar het St. Jozefziekenhuis. Het ongeluk gebeurde toen de fietster gepasseerd werd door een auto met aanhangwagen. Door onbekende oorzaak raakte de vrouw vermoedelijk de aanhanger. Twee elkaar tegemoet rijdende auto’s raakten elkaar op donderdag 16 novem ber op de Brugweg. Tijdens het passe ren werd in ieder geval een spiegel van een der betrokken voertuigen vernield. Het andere voertuig is zonder te stop pen doorgereden. Op donderdag 16 november reed een gereedschap. bestuurder van een personenauto door onbekende oorzaak tegen de tunnel- wand van het tunneltje in de Nesse. De auto werd flink beschadigd. Een op de Wilgenhorst geparkeerde auto werd tussen vrijdag en zaterdag 18 november aangereden. Er ontstond schade aan de linkerzijde van het voer tuig. De tegenpartij is doorgereden. MEDISCHE..^. Het H LS een volledig geautomati seerd handelsinformatie systeem, voegt economische gegevens toe aan de reeds bij de Kamer bekende juridische en fi nanciële gegevens van bedrijven. Een compleet H.I.S. betekent, dat van ieder bedrijf bekend wordt en snel op te vragen is, wat men produceert, aflevert en waarin men gespecialiseerd is. Met deze gegevens kan de Kamer haar dienstverlening nog beter afstemmen op de wensen en behoeften van de be drijven in de regio. Vermelding in het H.I.S. is gratis. Aan het toekomstig gebruik ervan zijn kos ten verbonden. Na een telefonische screening, welke thans plaatsvindt, zul len in de tweede helft van januari 1990 in eerste instantie produktie-bedrijven en handelsondernemingen worden geënqueteerd. Het H.I.S. is ontwikkeld door een geza menlijke inspanning van de Kamer van Koophandel van Breda en Rotterdam en de NV Databank te Woerden. vorming van de kinderen ten aanzien van omgaan met afval betekent niet alleen dat de afvalberg minder groeit, maar dat er daardoor ook zuiniger kan wor den omgegaan met natuurlijke grond stoffen. De Leon van Gelderschool hoopt dat deze unieke boom een blij- struiken nodig die de eigenschap heb- vende herinnering aan het geslaagde ben een dwergvorm aan te nemen, project zal zijn. Door middel van een speciale techniek van snoeien gedurende een periode van vele jaren worden de miniatuur boompjes geleidelijk in een bepaalde vorm gekweekt. Het kweken van Bon sai’s komt van oorsprong uit China en vindt nu onder andere plaats in China en Japan. Bonsai’s kweken is in die lan den een oeroud ambacht. De boompjes worden van generatie op generatie doorgegeven. Bonsai is een echte vol wassen boom, die bij de juiste verzor ging honderden jaren oud kan worden. In Europa groeit de belangstelling voor Bonsai’s. BURGERLIJKE.... WADDINXVEEN - Vorige week don derdag was het een drukke dag op de St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan. Niet alleen was er de jaarvergadering van de oudervereniging, ook werden de creatieve middagen feestelijk afgeslo ten. In zijn toelichting op het jaarverslag sprak de voorzitter van de'oudervereni- ging zijn waardering uit over de goede samenwerking tussen het schoolteam en de ouders. Dat de ouders van de kinderen gaarne mee willen werken bleek uit de massale hulp van de ouders tijdens de festivitei ten in het afgelopen jubileumjaar. Na de vergadering was er een lezing door mevr. Elshof van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Met soms niet al te prettige lichtbeelden wees ze op de gevaren van heet water en hete olie voor kinderen. Een verbrandingsongeluk zit in een klein hoekje en kan hele nare en pijn lijke gevolgen hebben. Om de gevolgen hiervan wat te beperken drukte ze ie dereen meermalen de kreet ’’Eerst wa ter de rest komt later” op het hart. Daarnaast liet ze zien wat voor wonder baarlijk goede resultaten een behande ling in een van de brandwondencentra kan hebben. De goede samenwerking tussen ouders en team kwam ook in de middag naar voren. De kinderen maakten anderen deelgenoot van de creatieve produkten die ze de afgelopen vier donderdagen gemaakt hebben. Niet alleen was er driftig gevouwen, ge plakt, gezaagd, gehandwerkt, gekookt, getimmerd, geschilderd en met brood deeg gewerkt, ook had een aantal jon gens en meisjes een mini-musical inge studeerd. Weer anderen hadden aardig wat aan jazz-ballet gedaan, of een muziekstukje leren spelen. Een luid applaus kregen de kinderen van de onderbouw voor hun dierendansje. Het was weer een gezellige middag waar het ’’Paulusschoolgevoel” weer sterk naar voren kwam. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting Sprekers tijdens deze avond zijn mr. M.J. van den Berg, secretaris van de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland; P. Hoogendoorn, afdeling hoofd Handelsvoorlichting van de Ka mer van Koophandel voor Rotterdam en de Beneden-Maas en M. Rooder- kerk van het Euro Informatie Centrum, Den Haag. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen aan de inleiders. De export- instuif vindt deze maal plaats in het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophandel, Burgemeester van Ree- Diezelfde middag raakte een bestuur der van een ’baby-walsje’ bekneld on der dit werktuig toen dit kantelde. De bestuurder was met asfalteringswerk- zaamheden bezig op het fietspad langs de rijksweg A 12 en stuurde hierbij te veel naar rechts in de berm waardoor gen, waarbij tijdens een hapje en een drankje gedachten uitgewisseld kunnen worden met betrekking tot bepaalde landen en/of produkten, zodat men van eikaars ervaringen kan leren. Ook be ginnende exporteurs zijn hierbij wel kom. Om de contacten te bevorderen wordt een overzicht uitgereikt van de aanwe zige bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/wenst te exporteren en met welke produkten. De toegang is gratis. Tijdens deze bijeenkomsten zullen ook landelijke exportbevorderende organi saties aanwezig zijn, teneinde informa tie te verstrekken over hun activiteiten. het voertuig omsloeg. De man raakte bekneld onder de valbeugel. Ook deze man is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De arbeidsinspec tie stelde in deze gevallen een onder zoek in. Een marktkoopman raakte op vrijdag 17 november gewond nadat hij zijn be drijfsauto verzet had. Nadat de man uit gestapt was gooide hij het portier dicht waarbij hij met zijn pink tussen de deur kwam. Gevolg was dat de pink van de hand werd geslagen. Het slachtoffer is met de pink overgebracht naar het zie kenhuis. Het is niet bekend of de pink weer aangezet kon worden. Op zondag 12 november moest een op de W. de Zwijgerlaan rijdende motor rijder uitwijken voor een personenauto die vanaf de Prinses Beatrixlaan de Wil lem de Zwijgerlaan opreed en de mo torbestuurder geen voorrang verleen de. Door de uitwijkmanoeuvre ging de motorrijder onderuit, waarbij de be stuurder en de duopassagier licht ge wond raakten. Hoewel de autobestuur der in eerste instantie stopte reed deze vervolgens weg. Op zaterdag 18 novem ber kon de betreffende bestuurder ach terhaald worden. Hij weet de valpartij aan de te hoge snelheid van de motorrij der. Twee voertuigen raakten bij een aanrij ding op dinsdag 14 november in het aquaduct van rijksweg A 12 zwaar be schadigd. Een autobestuurder werd ge confronteerd met een nagenoeg stil staande auto waaropzij uitweek. Zij be landde hierbij tegen de betonnen wand Het hoofdthema van de export-instuif is: ”Het H.I.S. van start in Midden-Hol- land”. Tijdens de exportbeurs, die in Bleiswijk op 14 en 15 november is ge houden werd een demonstratie gegeven van het H.I.S de afkorting van Handels Informatie Systeem. Daarnaast zullen de diensten van het Euro Informatie Centrum voor het voetlicht gebracht worden. Bij het Euro Informatie Centrum, waarmee bedrij ven via de Kamer contact kunt leggen, kan men al zijn ’’Europese” vragen kwijt. Tussen zaterdag 11 en zondag 12 no vember werd vanaf het station een da mesfiets ontvreemd. Het gaat om een opvallende fiets in de kleuren geel met paarse stippen. Een dag later verdween op dezelfde lokatie een bruine jongens fiets. Vanaf de Tesselschadelaan werd op za terdag 11 november een groene dames fiets van onbekend merk maar met de postcode 2741 PB 3 gestolen. Op de Wilgenhorst werd op donderdag 16 no vember een bruine Gazelle herenfiets weggenomen voorzien van de postcode 2741 XZ 103. Vanuit een op de carpool-parkeerplaats aan de Usermanweg geparkeerde per sonenauto is op maandag 13 november een autoradio weggenomen. Een por tierraampje werd ingeslagen. Tussen dinsdag 14 en woensdag 15 no vember werd ingebroken in een kantoor aan de Limaweg. Hoe men toegang gifte gedaan heeft verkregen tot het pand is niet dui delijk ge- 'rden. De inbraak bleef be perkt tot -n poging. Men kwam niet WADDINXVEEN - De Waddinx- veense ’Klimopgroep’ van Scouting Nederland heeft een prijs gewon nen in een wedstrijd van Scouting en Avonturenpark Hellendoorn. Vrijdag 17 november is de prijs, die bestaat uit een gratis dagje in Hel lendoorn voor de hele groep, feestelijk overhandigd. Deze overhandiging van de plaats in het clubhuis van de Klimopgroep achter de Vondellaan, naast de voetbalclub WSE. WADDINXVEEN - Albert Heijn bij het Koningin Wilhelminaplein ver koopt twee weken lang Bonsai’s in de bloemenwinkel. Een Bonsai is een soort miniatuur boompje. De Bonsai’s die Albert Heijn verkoopt komen uit China en staan in handgemaakte aardewerk schalen. De plantenliefhebber kan vanaf maan dag 20 november kiezen uit verschil lende soorten Bonsai’s namelijk Car mona, Ulmus, Murraya en Sageretia. Deze Bonsai’s zijn in verschillende ma ten bij Albert Heijn verkrijgbaar en zijn speciaal bestemd voor de huiskamer. Natuurlijk zijn alle Bonsai’s voorzien van een echtheidscertificaat, naam en verzorgingstips. Bonsai-boompjes zijn nogal kostbaar omdat het kweken veel tijd en kennis vergt. De verkoopprijzen van deze Bonsai’s bedragen respectievelijk 39,- 59,- en 99,-, inclusief cadeauver- hef milieu. Zorgvuldig en bewust pakkingen kleine waaier. In de kleinere bloemenwinkels wordt uitsluitend het kleinste model van 39,- verkocht. Het woord Bonsai betekent, vrij ver taald, boom in pot. Voor het kweken van Bonsai’s zijn bepaalde bomen en

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5