Satcom-schotels in verkoop bij PTT 60 Deelnemers aan Sint Nicolaasactie 1989 Vijf topdieren in de prijzen mar w Bij Mitsubishi-bedrijfswagendealer Boonstoppel jr. 15 Jaar koffiebar De Schaapskooi Iteke Weeda bij humanisten in Gouda De Groene Zijde Kinderjury over ”De Kunstrijder” Bij Nieuw Leven in Het Trefpunt XK-87-VN Campagne en VOOR EEN GOED BOEK NAAR A989 00 Beethovenlaan Brugcentrum Dorpstraat Luifelbaan Hoogtepunt Zuidkade boekhandel veldwijk b.v. Passage/Kanaalstraat BRUG CHR. AGRARISCHE SCHOOL Groensvoorde Noordkade Oranjegalerij De \eer’ pas’ ouóevs de Service Hobby 29 po't® V'nssc’?'O'eO' esPt0^en “'den daa,na' KT g h b r Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 november 1989 WADDINXVEEN - De jaarlijkse tentoonstelling van de Waddinxveense Boonstoppel "truckverkoper van de maand Hans Verhoeven krijgt van districtsmanager Ab Groen (importeur een spinternieuwe Mitsubishi Pajero TD voor een maandje Truckverkoper van de maand Het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Het winkelcentrum Brug. (Foto: Sjaak Noteboom). t In Het Trefpunt ruim 350 vogels Invalshoeken zijn onder meer: relaties, vrouwenwerk, de vrouw als moeder-op- voedster, de werkende vrouw toen en nu en de vrouw van de toekomst! Dis cussie wordt niet alleen op prijs gesteld, maar zelfs aangemoedigd. Iteke Weeda weet steeds weer door woord en geschrift de aandacht te vesti gen op kwesties die voor mannen en vrouwen, kortom voor iedereen, van belang zijn. Dit keer richt zij de aan dacht op de veranderde rol van de vrouw gedurende vier generaties. - Wielaard voor de fiets - Kerver - Heemskerk BV - Boekhandel Burger - Lidi Stoffen - Van der Oest Lederwaren - 't Pijke - Mia en Wim Rip Bloemsierkunst Bij de konijnen was het prijswinnaar de heer Wagenaar uit Rijnsaterwoude die tevens de mooiste cavia had. Bij de sier- duiven was het plaatsgenoot P. Noor- lander die voor de derde achtereenvol gend jaar het mooiste dier had. Zij wisten er toch vijf topdieren uit te halen. De inzenders van de prijswin naars waren bij de grote hoenders J. de Jong uit Reeuwijk en bij de kleine hoen ders de combinatie Pels en Veer uit Ter Aar. schotels korte tijd na bestelling geïnstal leerd kunnen worden. De PTT-woord- voerder wees erop dat de verkoop en in stallatie van schotelantennes tot het ta kenpakket van PTT-Telecom behoort. De activiteit is niet nieuw voor het be drijf, maar heeft zich tot nu toe beperkt tot de zakelijke markt. De bedoeling is dat de PTT vier soorten schotels gaat aanbieden, twee schotels van 60 centimeter, een van 75 en een van 120. Op de laatste schotel kunnen ruim dertig huishoudens worden aange sloten. De kleinste schotelantenne kost ruim 1.000 gulden, de prijzen van de an dere schotelantennes zijn nog niet be kend, maar ze zijn wel duurder dan 1.000 gulden. De PTT zegt nog geen mededelingen te kunnen over de ver wachte belangstelling voor de schote- lantennes. - Radio Dool - Sigarenmagazijn Van der Krans - Neeleman - Schraagen Optiek - Echte bakker Gert Huizer - De Bas Speelgoed - De Bas Doe-het-zelf - Brugslager De Bas - Foto De Rooy - Bedding-Cottage - Frans Versluis - Van Leeuwen’s Zuivelbedrijf - Verhoef - Visser - Van der Linde Textiel - Groeneveld - ’t Handwerkhoekje - De Bas Speelgoed - Verweij Bloemen en Planten - Banketbakkerij Van den Berg Deze vogels worden allen gekeurd door 5 keurmeesters van de Nederlandse - Janmaat Klokken 2440-2137-1099- 2125-1042-0994-2466- 0361. De prijzen zijn af te halen bij J. van Wijngaarden, Anna Paulownastraat 9, Waddinxveen. - Christelle Mode - Slager Smakman - Vis, Luxe artikelen - Vis Doe-het-zelf - ’’Mieke” WADDINXVEEN - Hans Verhoeven van Autobedrijf Boonstoppel jr. aan de Noordkade in Waddinxveen - sinds 1 september ook officieel be drijfswagendealer voor Mitsubishi, mag zich nu al ’’truckverkoper van de maand” noemen. VOORBEREIDEND BEROEPSONDERWIJS Zijde 105/ 2771 EV Boskoop/01727-13456 - HNG Bedrijfswagens Mitsubishi BV) de sleutels van plezierrijden. (Foto: Mitsubishi!Sjaak Noteboom). Niet alleen door de vele dieren, maar ook door de vele bezoekers was de ten toonstelling een succes. De vijf keur meesters, die er gekeurd hebbenwaren zeer tevreden over de zeer goede kwali teit dieren die aanwezig waren. bliek wordt aangeraden in de winkels ook om deze lootjes te vragen. Dit zijn de aan de Sint Nicolaasactie 1989 in Waddinxveen deelnemende winkeliers: - Keurslager Koot - Drogisterij Bouma - Harwa Woninginrichting - Bastiaan Optiek - Echte Bakker Gert Huizer GOUDA - Op woensdag 29 november om acht uur geeft de alom bekende, welbespraakte, Wageningse sociologe próf.dr. Iteke Weeda een boeiende cau serie over "Vrouwen!”. Zij vervangt Hedy d’Ancona die door ministeriële bezigheden plotseling verhinderd is. De bijeenkomst, die voor ieder toegan kelijk is, vindt plaats in de Agnietenka- pel te Gouda. Organisatie: Humanis tisch Verbond Midden Holland. Entree niet-leden 5,-. Leden, CJP-ers en hou ders van een bejaardenpas ƒ3,-. - Gebr. Bakker Meubelen vogelvereniging De Vogelvrienden is komende donderdag 23, vrijdag 2’4 en zaterdag 25 november in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Er zullen daar ruim 350 vogels te zien zijn. - Lichtpaviljoen - Juwelier Den Haag - Monique Mode - Ici Mode - Grit Optiek - Kooyman Woninginrichting - Banketbakkerij Van den Berg - Passafleur - Van der Wal Speelgoed - Foto/Film Sjaak Noteboom - Music Shop - Boekhandel Veldwijk - Mulder Herenmode - Verzijl Sport - Van der Linde Textiel - Sonneveld - Van Mourik - Juwelier Spruijtenburg Voordat zaterdag de tentoonstelling ten einde was werden de prijzen van de grote loterij getrokken. De nummers waren: 1243-1259-1885-0493-2421- 1887-2328-2198-1097-2327-2179-2066- WADDINXVEEN/DEN HAAG - De PTT gaat zo goed als zeker beginnen met de verkoop van schotelantennes aan particulieren. De schotels zullen worden geproduceerd door het bedrijf Satcom in Waddinxveen, dat zich heeft gespecialiseerd in de vervaardiging van schotelantennes. Nog deze maand wordt een bedrijfstest gehouden om na te gaan of de Satcom- schotelantennes voldoen aan de kwali teitseisen die PTT Telecom er aan stelt. Op basis van de resultaten van de proef wordt besloten of de schotelantennes in de Primafoonwinkels van het voorma lige staatsbedrijf zullen worden ver kocht. De verkoop zou half november van start kunnen gaan. Op de schotels van het bedrijf uit Wad dinxveen kunnen alle satellieten wor den ontvangen, waaronder ook de pro gramma’s van Véronique en TV10 van de bekende Astra-satelliet. Met de hui dige schotelantennes kan alleen de Astra-satelliet ontvangen worden. Een woordvoerder van de PTT zei giste ren dat het bedrijf zich met de verkoop van de schotelantennes in eerste instan tie zal richten op die gebieden waar tv- ontvangst via de kabel niet mogelijk is, de niet-stedelijke gebieden. Momenteel wordt al een aantal PTT- monteurs bijgeschoold voor het instal leren van de apparatuur en het onder houd ervan. De verwachting is dat de Natuurlijk is de campagne door de im porteur van Mitsubishi-bedrijfswagens opgezet om de verkoop te stimuleren. Geen probleem, want het overwegend jonge en enthousiaste verkoperskorps van de 50 bedrijfswagensdealer die het met "gestaalde perfectie” doen, is re cent stevig getraind en heeft vergelij- kingsritten met concurrerende produk- ten in het buitenland achter de rug. De jaardoelstelling van de dealerbedrijven geldt als basis voor de beoordeling, waar de Waddinxveense truckdealer geen moeite mee heeft. Boonstoppel jr. aan de Noordkade 18 is al sinds 1982 Mitsubishi-dealer. Er wer den naast de personenauto’s (Colt, Lan cer, Galant, Space Wagon) dan ook L 300 bestelauto’s geleverd, vooral aan ondernemingen in het midden- en klein bedrijf. Maar nu is het volledige pro gramma Canter bedrijfswagens daar aan toegevoegd. Hans Verhoeven (26) is als ervaren verkoper aangetrokken en heeft de "sales" slagvaardig ter hand ge nomen. Van groot belang voor bedrijven is dat hun wagens op de weg blijven. Vandaar de aanwezigheid van een groeiende ser- vice-afdeling voor bedrijfswagens. Daar kan de klant terecht voor gespe cialiseerd onderhoud en ook reparaties, in 24-uurs service. Directeur Arie Boonstoppel jr. ver huurt ook Mitsubishi bedrijfswagens over langere perioden aan het bedrijfs leven En hij stelt vast dat de leasing van bestelauto’s en vrachtwagens toeneemt. De combinatie van verkoop en service van zowel personenauto’s als bedrijfs wagens - met de populaire L 300 en de Pajero 4x4 er als het ware tussenin, voor particulier en ondernemer - vindt deze WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 24 november zal in koffiebar "De Schaapskooi" aan de Nesse het feit ge vierd worden dat zij 15 jaar bestaat. Dit zal gepaard gaan met een extra ge zellige versiering in de zaal, wat lekkers bij de koffie en het opvoeren van het ei gen programma ”ln den beginne Juist voor deze avond wordt iedereen vanaf 15 jaar uitgenodigd om deze avond bij te wonen. "Kom vroeg, want we beginnen op tijd (half negen)”. De plaats is nog steeds hetzelfde: achter de Brugkerk, ingfcmg aan de Nesse. Op donderdag 23 november is de keu ring en om 20.00 uur de officiële ope ning van de tentoonstelling, die daarna is geopend tot 22.30 uur. De tentoon stelling is op vrijdag 24 november ge opend van 14.00 uur tot 22.00 uur, met om 20.30 uur de huldiging van één van de leden die 25 jaar lid is. Om 21.00 uur is de trekking van de grote verloting. Zaterdag 25 november is de tentoon stelling geopend van 10.00 uur, met om 15.30 uur de prijsuitreiking tot 16.00 uur. Op donderdagavond, vrijdagavond en zaterdag zal er het rad van avontuur ge draaid worden met schitterende prij zen. Op de tentoonstelling zijn te zien: 80 kleurkanaries in 15 kleuren, 40 vorm en postuurkanaries in 5 soorten, 30 grasparkieten in 10 kleuren, 12 agapor- niden (dwergpapegaaien) in 8 kleuren, 40 grote australische en niet-australi- sche parkieten in 15 soorten, 50 zebra- vinken in 8 kleuren en 100 andere tropi sche vogels waaronder tropische duiven en kwartels. Bij elkaar ruim 350 vogels. WADDINXVEEN - De Waddinxveense konijnenfok- en pluimveever- eniging Nieuw Leven mag weer terugzien op een geslaagde tentoonstel ling in Het Trefpunt, die vorige week donderdagavond werd geopend door wethouder P.F.J. van Schie (CDA). Bond van Vogelliefhebbers, waarbij de Waddinxveense vereniging is aangeslo ten. Voor de vereniging is deze tentoon stelling het hoogtepunt van het jaar, en een unieke gelegenheid om met deze hobby naar buiten te treden. De keuring van de vogels is vooral voor de deelnemende leden zeer belangrijk, omdat dit een graadmeter is voor de kwaliteit van de vogels die men kweekt. De eigenaresse van de dierenspeciaal zaak "Het Beestenspul” aan de Kerk- weg-West is bereid gevonden om het voer voor de vogels tijdens de tentoon stelling gratis ter beschikking te stellen en laat ze op bescheiden wijze zien wat er in de handel is op het gebied van het houden van vogels. De prijzen van de eigen kweek vogels zijn beschikbaar ge steld door Verwey Verzekeringen. Er zullen waarschijnlijk altijd wel men sen zijn en blijven die wat sceptisch staan tegenover het houden van vogels in gevangenschap. Een vogel moet vrij zijn, moet de ruimte hebben, zegt men dan. Afgezien van de vraag of die ruimte, die vrijheid, er nog wel is, dient men zich wel te bedenken dat in vele gevallen de levensomstandigheden in die zo nood zakelijk gewaande ruimte er niet be paald beter op geworden zijn. Tal van door de mens ontstane factoren, maken het voor onze gevleugelde vrienden niet zo gemakkelijk. Menselijk ingrijpen, zoals de vestiging van industrieën, de aanleg van wegen, het gebruik van insectiden, de milieu vervuiling, en nog vele ander schade lijke handelingen hebben grote proble men veroorzaakt, ook voor de vogels. Maar ook de vogels en andere dieren zijn het kind van de rekening. Daarom alleen al, is het helemaal niet zo gek om een volière te bouwen en vogels te hou den. WADDINXVEEN - Aan de Sint Nico laasactie 1989 - die morgen (donderdag 16 november) officieus van start gaat met oog op de komst van de Spaanse kindervriend op zaterdag 18 november - kent een recordaantal deelnemende winkeliers van 60. Zij zullen drie weken lang bij elke be stede tien gulden een lot uitreiken waar mee kans kan worden gemaakt op in to taal 28 geldprijzen van 250,-. Het pu- - Banketbakkerij De Vlaam - Flipse Naaimachinehandel telg uit een familie van garagehouders een gelukkige. Het sluit prachtig aan op de bréde kring van klanten in Waddinxveen, Reeu wijk, Moordrecht, Moerkapelle en Ha- zerswoude tot zelfs Schoonhoven aan toe. Hans Verhoeven is overigens vast van plan truckverkoper van de maand te blijven tot het einde van de campagne. Het is een lust voor het oog en op elk moment van de dag, in welk jaargetijde dan ook, kun je van hun bonte veren- pracht, hun gezang, hun levendige en actieve gedrag genieten. Elke dag op nieuw is er wel iets nieuws te ontdekken en wat de vogels betreft. Ze voelen zich bijzonder happy en laten dat ook duidelijk blijken. Elk jaar weer worden honderdduizenden vogels in vo lières en kooien geboren. Het is boven dien een vaststaand feit dat vogels in de volière een aanmerkelijk langer leven beschoren is dat hun soortgenoten in de vrije-, maar o zo vaak vijandige en ver vuilde natuur. Daarom is de tentoonstelling een mooie gelegenheid om eens te kijken wat er zoal aan vogels worden gehouden. En misschien is een bezoek aan de tentoon stelling wel de start van een nieuwe hob by. De contributie van De Vogelvrienden is slechts 44,- per jaar voor volwassenen en voor jeugdleden tot 18 jaar is het 32,-. Als men op de tentoonstelling lid wordt krijgt men als welkomstgeschenk een prachtige kalender. Als lid ontvangt men het maandblad "Onze Vogels”, een blad vol informatie over het houden en verzorgen van vo gels, met vele schitterende foto’s. Daarnaast organiseert de vereniging 8 ledenvergaderingen per jaar waarbij vaak een deskundige op het gebied van vogels houden wordt uitgenodigd zoals een keurmeester, dierenarts of diervoe- derdeskundige. De toegang tot de tentoonstelling is gra tis en er zijn diverse vogels te koop. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kinderjury kwam op 2 november bij elkaar in de bibliotheek om het nieuwste boek van Jan Terlouw te be spreken, ”de kunstrijder”. De kunstrij der gaat over een stel gehandicapte kin deren die samen met een klus klaren. Patrick zit in een rolstoel, Tom is doof, Tony is ernstig spastisch en Lucy is blind. Patrick en Tom zien een meisje (Victoria) inbreken in een museum. Na haar een tijdje in de gaten gehouden te hebben, komen zij erachter dat zij ge stolen schilderijen terug brengt naar het museum. Victoria heeft een broer, To ny, die als gevolg van een auto-ongeluk ernstig spastisch is geworden. Victoria’s vader heeft schilderijen ge stolen uit het museum en ze thuis opge hangen zodat Tony ernaar kan kijken. Uit angst voor de politie brengt Victoria de schilderijen nu terug. Patrick en Tom gaan haar daarbij helpen. Ze maken fo to’s van de schilderijen en hangen die thuis op zodat het niet opvalt. De politie staat voor een raadsel wie de schilderijen terugbrengt, waarom en op wat voor manier. Patrick treedt met zijn rolstoel op als kunstrijder (titel): de schilderijen worden verstopt in zijn rol stoel het museum ingesmokkeld. De kinderjury-leden zijn het volledig met elkaar eens. Alle 12 vinden ze het een goed boek. Het verhaal is spannend en niet te moeilijk beschreven. Het let tertype is duidelijk. Het feit dat er geen illustraties in het boek staan, vinden de kinderen goed. Het verhaal op zich is spannend genoeg. Illustraties zouden de spanning alleen maar doorbreken en een hoop eigen fantasie wegnemen. In het boek komen tal van gehandicap ten voor. Hierdoor zou het boek onwer kelijk over kunnen komen. Dit element heeft de kinderen echter totaal niet ge stoord. Ze vinden zelfs dat de wereld waarin gehandicapten leven verduide lijkt wordt. Bovendien laat Jan Terlouw volgens hen ook zien dat deze gehandi capten ook nog heel veel kunnen on danks hun handicap. Het gemiddelde cijfer was een 8,4. ’od 8',a0 Namens het team van Boonstoppel jr. acht man sterk, nam hij de sleutels in ontvangst van een splinternieuwe Mit subishi Pajero TD met intercoller. Districtsmanager Ab Groen van impor teur HNG Bedrijfswagens BV heeft er geen enkele moeite mee dat daar een maand mee wordt pleziergereden door de mensen van Boonstoppel jr. Want dat is (samen met een forse horecache- que) de premie die er is gezet op de hoogste bedrijfswagenomzet per maand. x

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 7