Problematische Welfare Werk Waddinxveen brengt 3.375,- op 60 Deelnemers aan Sint Nicolaasactie 1989 reparatie. 1RTW-RADI01 schulden in vroeg stadium aanpakken Schade aan uw auto vereist deskundige blijven bij ons voorop staan” ’’Service en kwaliteit De Kaashakker meet zich nieuw jasje aan Milieu en volkstuinbouw- Alternatieve Ouderavond Koningin Julianaschool Film kijken bij Bethel giffen landbouw r Beethovenlaan Brugcentrum Uitbreiding Luifelbaan Groensvoorde Dorpstraat Noordkade Zuidkade Loterij Passage/Kanaalstraat Oranjegalerij Scherven Noten en zuidvruch ten GKB Huisvlijt Door drs. CORRIE DE BAKKER, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen 6 irocwA 1 anmi De Waddinxveense sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 122. GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk u o. o,..,!,. c. SOCIAAL RAADSVROUW i s. flk. W/iT\ ss Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 november 1989 i ZATERDAG 2 DECEMBER 1989 De Oranjegalerij aan het Koningin ^ilhelminaplein. (Foto: Sjaak Noteboorh). Het winkelcentrum Groensvoorde. (Foto: Sjaak Nofèboom). -- programma- WADDINXVEEN - Pieter Baelde, beter bekend als ”De Kaashakker” heeft zijn zaak aan de leplaan 89 te Waddinxveen drastisch laten verbou wen en moderniseren. Deze uitbreiding maakt het mogelijk de klanten een nog ruimer assortimentskeuze aan te bieden. - Wielaard voor de fiets - Kerver - Heemskerk BV - Boekhandel Burger - Lidi Stoffen - Van der Oest Lederwaren - ’t Pijke - Mia en Wim Rip Bloemsierkunst telijke kosten worden geconfronteerd als een gerechtelijke procedure tegen u wordt aangespannen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. De winnende roze loten zijn de num mers: 538-536-534 en 510. De winnende oranje loten zijn: 591-467 en 315. dinxveen. Zij bezoekt ook de thuisdeel- nemers en helpt hen waar nodig. - Frans Versluis - Van Leeuwen’s Zuivelbedrijf Na de eerste uitbreiding volgt in januari ’90 de tweede. Achter de winkel wordt een opslagplaats gebouwd, waarin ook de koelcel geplaatst kan worden een hoekje wordt ingericht als kantine. Het blijft overigens niet bij deze uitbrei- - Groeneveld - 't Handwerkhoekje - De Bas Speelgoed - Verweij Bloemen en Planten - Banketbakkerij Van den Berg - Keurslager Koot - Drogisterij Bouma - Harwa Woninginrichting - Bastiaan Optiek - Echte Bakker Gert Huizer - Verhoef - Visser -Van der Linde Textiel - Gebr. Bakker Meubelen - Janmaat Klokken WADDINXVEEN - Komende vrijdag 1 december wordt door de volkstuinver eniging De Peuleschil uit Zevenhuizen hun jaarlijkse ledenvergadering gehou den. Op deze avond is als spreker uitge- Als attractie voor jong en oud was er Tegelijkertijd gaan er een aantal nood zakelijke huishoudelijke apparaten ka pot. Lenen bij een bank is er niet meer bij, maar via een postorderbedrijf weet u toch nog aan de spullen te komen. Dan komt het moment dat u tot de con clusie komt dat u de lasten verbonden .pan de schulden niet meer kunt opbren gen. Voor u het weet is de schuldenlast behoorlijk toegenomen door in reke- administratiekosten en buitengerechtelijke incassokosten. En tenslotte kunt u nog met allerlei gerech- Waarom een kaaswinkel? Had het ook een snoepwinkel kunnen zijn? ”Ik kom uit een boerengezin. Mijn ou ders hadden een veehouderij in Bode graven. Mijn moeder maakte zelf de kaas en in het begin heb ik die kaas hier ook verkocht. Als veertienjarige werkte ik bij een kaasgrossier. Na mijn MAVO-diploma ben ik naar de middel bare detailhandelschool gegaan. De liefde voor kaas heb ik al heel lang. Ik ben een kaasboer in hart en nieren”. Dat blijkt ook wel uit de waardering die de klanten hebben voor de geleverde kwaliteit, service en kennis van zaken. Hoe druk het ook is, er is altijd wel tijd voor een advies. vruchten hun intrede gedaan voor een wel zeer smaakvolle combinatie. De no ten worden in eigen winkel ’s morgens ding. Pieter en Marian Baelde verwach- gebrand. Verser kan niet. ten binnenkort ook gezinsuitbreiding, met de komst van een decemberkindje. - ChristeHe Mode - Slager Smakman - Vis, Luxe artikelen - Vis Doe-het-zelf - ’’Mieke” Zelfs dé kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA. kenmerk voor vakwerk. en als zodanig goed op de hoogte zijnde van alle mogelijkheden met land en tuinbouw-giffen en met de eventuele al ternatieven. Uiteraard krijgen alle aan-, wezigen de gelegenheid vragen te stel len aan de heer De Gronckel. Helaas heeft men voor het komende tuinjaar nog al wat lege percelen liggen. Indien er belangstelling is dan kunnen liefhebbers ook naar deze avond ko men. De toegang is uiteraard gratis. Het milieu is heden ten dage het onder werp van gesprek. Met een eigen stukje tuin heeft men de gelegenheid om onbe spoten groente te eten. Op deze avond zal men ongetwijfeld kunnen vernemen hoe men op alternatieve wijze luizen kunt bestrijden. Het tuinen bij deze vereniging is beslist niet duur. Voor 0,50 per vierkante me ter kan men zich voor een jaar verzeke ren van een stuk grond. Er zijn percelen van 100, 150 en 200 vierkante meter vrijTotaal ongeveer 2000 meter. Wie belangstelling heeft kan langs ko men op deze vergadering in het clubge bouw van de Postduivenvereniging Stormvliegers, Zuidplasweg 8, te Ze venhuizen. schulden zijn gesaneerd, na te komen. Zoiets komt heel regelmatig voor. Een afwijzing volgt ook als de GKB denkt dat u best zelf in staat bent de proble men op te lossenOverigens, als één van de schuldeisers weigert om mee te werken is dat voor de GKB ook een re den om u af te wijzen. U kunt bij mij het GKB-inlichtingcnformulier ten be hoeve van regeling van schulden krij gen. - Lichtpaviljoen - Juwelier Den Haag - Monique Mode - Ici Mode - Grit Optiek - Kooyman Woninginrichting - Banketbakkerij Van den Berg - Passafleur - Van der Wal Speelgoed - Foto/Film Sjaak Noteboom - Music Shop - Boekhandel Veldwijk - Mulder Herenmode - Verzijl Sport - Van der Linde Textiel - Sonneveld - Van Mourik - Juwelier Spruijtenburg - Radio Dool - Sigarenmagazijn Van der Krans - Neeleman - Schraagen Optiek - Echte bakker Gert Huizer - De Bas Speelgoed - De Bas Doe-het-zelf - Brugslager De Bas - Foto De Rooy - Bedding-Cottage - Banketbakkerij De Vlaam - Flipse Naaimachinehandel WADDINXVEEN - Komende donder dag 30 november belegt de Waddinx veense SGP-studievereniging een avond over de alternatieve landbouw. Wat is geïntegreerde landbouw? Wat is ekologische of biologisch-dyna- mische landbouw? Alle belangstellenden zijn hartelijk wel kom om 19.30 uur in de Bethelschool aan de Heggewinde 22a in Waddinx veen. De inleider is G. van den Berg. - I De Kaashakker en zijn vrouw Marian en medewerkster Aline Olie in de ruim verbouwde winkel op de hoek van de leplaan. (Foto: Sjaak Noteboom). van de landelijke collecte ’’Geef s voor Dia betes” die van 13 tot en met 19 novem ber werd gehouden, bedroeg dit jaar in Waddinxveen 8.659,35. (In 1988 was dit 7.233,-). Dit mooie bedrag is ge realiseerd door de (wederom) grote in zet van 95 collectanten. Met de opbrengst kan het wetenschap pelijk onderzoek naar ontstaan en be strijding van diabetes meilitus voortge- zet en verder uitgebouwd worden. Dia betes is nog altijd ongeneeslijk. Mede dankzij de opbrengsten van de collectes die sinds 1982 worden gehou den zijn de laatste jaren een aantal nieuwe behandelingmethodes ontwik keld. Wie de collectant heeft gemist, en dit belangrijke werk toch wilt steunen, kan alsnog een bijdrage overmaken op giro nummer 5766 of banknummer 707070805 ten name van Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. Tijdens de anderhalve week durende verbouwing ging de verkoop gewoon door. De garage naast de zaak deed dienst als winkel, waarbij de producten op natuurlijke wijze gekoeld werden. Vorige week dinsdag kon de nieuwe winkel dan geopend worden en binnen een week deed het gezegde ’’scherven brengen geluk” van zich spreken. De nieuwe vitrineruit sprong spontaan in duizenden stukjes. Op 1 mei 1986 - de dag van de arbeid - startte Pieter en echtgenote Marian Baelde hun kaas- en broodwinkel op de hoek van de leplaan. Dat dit een ’’gou den greep” was, blijkt uit de groeiende klantenkring die de weg naar de Kaas hakker alras wisten en weten te vinden. Na een jaar kwam Aline Olie als vaste medewerkster de gelederen versterken en spoedig hielpen ook twee parttime- krachten, Centine Troost en de broer van Pieter, Arjan Baelde. Vooral op za terdag geen overbodige luxe. De modern verbouwde winkel heeft tot gevolg gehad dat ook een groter assorti ment kan worden aangeboden. Ware het eerst de wijnen die perfect aansloten bij een stukje kaas en wat brood, nu dan hebben de noten en zuid- WADDINXVÉEN - Aan de Sint Nico laasactie 1989 - die morgen (donderdag 16 november) officieus van start gaat met oog op de komst van de Spaanse kindervriend op zaterdag 18 november - kent een recordaantal deelnemende winkeliers van 60. Zij zullen drie weken lang bij elke be stede tien gulden een lot uitreiken waar mee kans kan worden gemaakt op in to taal 28 geldprijzen van 250,-. Het pu bliek wordt aangeraden in de winkels ook om deze lootjes te vragen. Dit zijn de aan de Sint Nicolaasactie 1989 in Waddinxveen deelnemende winkeliers: WADDINXVEEN - Vrijdag 24 november werd van 10.00 tot 17.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen de nodigd C. de Gronckel, ruim 40 jaar als jaarlijkse verkooptentoonstelling van het Welfarewerk van het Rode landbouwconsulent werkzaam geweest Kruis gehouden. an dere auto komen; het geld daarvoor heeft u niet, dus dat leent u. Maar dan gaat het ineens mis. U wordt ontslagen en krijgt daardoor met een lager inko men in de vorm van een uitkering te ma ken. Bij die uitkering wordt geen reke ning gehouden met Uw eerdere inkom sten uit overwerk. U gaat er al met al een flink stuk op achteruit in inkomen. WADDINXVEEN - Op dinsdag 14 no vember j.l. werd weer de jaarlijkse le denvergadering van de Prot.Chr. Ko ningin Julianaschool gehouden, onder ruime belangstelling van de ouders. In het algemene gedeelte werden di verse personen bedankt voor hun inzet en ook werd er een nieuwe kandidaat voor de MR benoemd. Na dit officiële gedeelte kon het kledingproject beke ken worden, dat door de hele school tentoongesteld werd. Vooraf gaande aan dit project werden er op school ver schillende mensen uitgenodigd om hun uniform c.q. beroep te demonstreren, o.a. een bakker, een brandweerman, een politieagent en een spinster die van schapevacht echte wol kon spinnen. Terwijl de kinderen bezig waren aan het project werd dit groepsgewijs door een van de ouders op de video vastgelegd. Deze film kon tijdens de tentoonstelling door de ouders bekeken worden. De kinderen hebben zelf gebatikt, grote jongen wordt gechanteerd, vreselijk ge- poppen gemaakt, kleding ontworpen en stoffen beschilderd. Tevens hadden zij zich erg verdiept in de historie van de mode doorde jaren heen. Er waren ver schillende kledingstukken opgehangen, zoals uniformen, toga’s, werkkleding en kleding uit Thailand, Indonesië en Eri trea. Dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. Biedt de GKB u geen hulp dan kunt u zich wenden tot het bureau maatschap pelijk werk, Jan van Bijnenpad 1, 7e etage tel. 16044 of 16134. Spreekuur van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Of u kunt een beroep doen op de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Waddinxveen, waar sinds kort van een projekt ’’schuldhulpverle ning” is. Spreekuur van maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuis plein 1, tel. 14433. BOSKOOP - Waarom al die agressie? Waarom geen goed resultaat op school? Waarom chanteren, stelen, intimideren en veroorzaken? ’’Mary Jane” is een spannende film en laat zien hoe het fout gaat met een on derwijzer die vals beschuldigd wordt, en in de gevangenis belandt. Een school- Het beste advies hierbij is natuurlijk: laat het nooit zover komenMaar als het toch gebeurt, wacht dan niet tot de pro blemen helemaal niet meer te overzien zijn. Ga zo snel mogelijk met de schuld eisers praten om een regeling te treffen. Mocht dat niet helpen, zoek dan hulp bij de Gemeentelijke Kredietbank (GKB) in Leiden. De GKB kan een schuldregeling ontwerpen om uw finan ciële positie weer gezond te maken. Dat kan neerkomen op schuldbemiddeling of schuldsanering of een combinatie van deze twee. Overigens springt de GKB lang niet bij elke problematische schuldsituatie in de bres. Zij wijst schul- deregeling in ieder geval af als er gezien Uw inkomen onvoldoende ruimte is om het aflossingsschema, zelfs nadat uw Een knap staaltje huisvlijt werd ten toongesteld in de grote ruimte van het AF-centrum. Prachtige geborduurde schorten, tafellakens, tafelkleedjes en schilderijen. Handgemaakte poppen en knuffels, veel gebreide babykleertjes en allerhande kleine artikelen vonden snel hun weg naar de kopers. In totaal werd er 3.375 gulden opge haald, meer dan het vorige jaar. De op brengst komt ten goede aan het welfare werk. In haar openingswoordje sprak het nieuwe bestuurslid Rode Kruis afdeling Waddinxveen, mevrouw T. Atema, trots te zijn op de prachtige werken die werden tentoongesteld. ”Het Welfarewerk loopt in Waddinx veen prima, de ledenwerving iets min der. Dit jaar werd schaatskampioene Yvonne van Gennip dan ook aangesteld als ambassadrice om het ledental van het Rode Kruis in Nederland te verho gen”, zo sprak mevrouw Atema. Bent U niet bang geweest voor de con- de Zuidplashof? Opbrengst Pieter: ”In het begin zeker wel. Natuur- lijk zou dat voor ons een behoorlijke CO II 66 ï6 concurrentie hebben kunnen beteke- nen. Maar het tegendeel blijkt waar, het WADDINXVEEN - De opbrengst is alleen maar drukker geworden. De klanten komen niet alleen uit Waddinx veen, maar ook uit Boskoop, Moerka- pelle en Zevenhuizen”. WADDINXVEEN - Het hebben van aardig extraatje. Dan moet er een schulden in de vorm van geldleningen hoeft geen problemen op te leveren; men zou zelfs kunnen zeggen dat dit type schulden tot het consumptie-pa- troon van de doorsnee Nederlander be hoort. Maar het aantal huishoudens dat door hun schulden wèl in problemen komt, stijgt drastisch. Het gaat dan om mensen die meerdere schuldeisers heb ben en die door financieel onvermogen hun verplichtingen niet langer kunnen nakomen. De oorzaken van die problemen zijn vaak terug te voeren op onverwachte in komensdalingen (door werkloosheid, echtscheiding e.d.) stijgende vaste las ten, onvoorziene uitgaven, overkredite- ring en onvoldoende financieel beheer. Het zou bijvoorbeeld op de volgende wijze kunnen gaan. U heeft een flinke hypotheek op uw huis, maar die valt best op te brengen. U en uw partner ning gebrachte werken beiden en bovendien heeft u u - dankzij regelmatig overwerk nog een 14.02-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma waarin o.a. actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uurover- zicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. Tijdens de uitzending kunt u telefonisch reageren: tel. 01379. 18.02-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. slagen, neergestoken en bijna verdron ken. Een zeer indringende film die al deze problemen laat zien, voortvloeiend uit drugsgebruik. ”We draaien deze film voor u op zater dagavond 2 december in het gebouw ’’Bethel” aan de Burg. Colijnstraat 83/ 85 te Boskoop”. Aanvang is om 20.00 uur en de entree is 3,50. Al deze werken worden vervaardigd door vrijwilligers, die dit tijdens de georganiseerde handwerkclubs maken, een rad van avontuur en een verloting, in het AF-centrum of Huize Souburgh. Mevrouw Gré Stel is sinds twee jaar de coordinator van het welfarewerk Wad- Elk heel uur (inter)nationale en lokale nieuwsberichten. e.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15