Sint Nicolaas is Zevenhuizen Voorraad zilveren draagmedailles KRAPPE WINST VOOR ZTTC Eerste paal nieuwbouw Doeco b.v Het Praathuys jn Moerkapelle aardig geslonken gelukkig niet vergeten I vindt Sinterklaas Lezing Parkietenclub Sinterklaas in de Dorpstraat WSE-pupillen pakken titels Oudervergadering Groen van Prinstererschool Geen boodschap aan de Bijbel Een grondslag voor de Staatkunde POLITIE-NIE UWS ZE VENHUIZEN Thuishulp- centrale zoekt weer vrijwilligers Eerste Foto- en Keramiek- tentoonstelling in Zevenhuizen Koffiebar ”De worteltjes in Zevenhuizen zijn de beste Zilveren medailles Sint Nicolaas Keramiek Rookverbod Brandweer Inbraak Worteltjes Koets Kunstwerk Fotografie Hi o VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. wHSJ r Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 november 1989 Zevenhuizen aangekomen. (Foto: Marri Krijgsman) geestelijk gehandicapte NAAR ZEVENHUIZEN - Op zondag 3 de cember a.s. om 19.00 uur wordt er een jeugddienst gehouden in de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen. Deze jeugddienst wordt elke eerste zondag van de maand gehouden. ZEVENHUIZEN - Op de Noordelijke Dwarsweg raakten twee auto’s met el kaar in botsing. Beide auto’s naderden elkaar bij de brug uit tegenovergestelde richting. De een remde voor de ander doch gleed door de gladheid toch nog de brug op. waardoor hij in botsing kwam met de ander. Vanaf 1965 kent de gemeente Moerka- pelle onderscheidingen toe. Aangezien de voorraad draagmedailles voor de ko mende jaren niet meer toereikend is, is het noodzakelijk deze aan te vullen. Een tiental exemplaren wordt als vol doende beschouwd. De kosten bedragen 116 gulden per stuk incl. BTW. len voor het vervangen van de kleding. Kosten: 4.860 gulden. Ook de jeugd brandweer - sinds 25 jaar een begrip - zou graag nieuwe uniformen willen heb ben. Kosten: 5.245 gulden. P.tss.Hj.- To O’R28 12620 Komende vrijdag 1 december wil Sin terklaas graag langskomen bij de E-. F- en meisjespullen van WSE-voetbal. Om 17.30 uur om precies te zijn. Er hoeft thuis niet gegeten te worden, want om 18.00 uur wordt er patat uitgedeeld. Na-wat kleuren en zingen wordt de Sint dan om 19.00 uur verwacht en hij blijft met zijn Zwarte Pieten tot 20.00 uur. Een schitterend zwart-wit schaakspel van keramiek vormt de blikvanger van de tentoongestelde werken van Corrie Beil. Verder staan er van haar hand allerlei soorten pullen, schalen en vazen te pronken. Zowel de keramische voor werpen als de foto::s kunnen worden gekocht. Prijslijsten zijn aanwezig. 7 7 7 Alle leveringen gaan in Nederland en België, waar het bedrijf ook over een ei gen vestiging beschikt, via de keuken- studio’s en bouwmarkten. maar door 7 medewerkers, welke het langst De Reeuwijkse kunstenaar Cees An- driessen maakt gebruik van drie recht hoekige vlakken, waarvan het middel ste vlak schuin is weggekanteld, als zijnde de overgang van leven naar dood. Het kunstwerk zal worden ver vaardigd uit Ettringen tufsteen. Het grondoppervlak van de nieuwe lo catie van Doeco is plm. 9.000 m2, waar van plm 7.000 m2 wordt bebouwd. Met dit nieuwe pand hoopt Doeco gereed te zijn voor de toekomst die een optimaal werkend bedrijfssysteem, nog meer dan heden noodzakelijk is, vereist. Snelle levering uit voorraad blijft be langrijk voor deze onderneming. Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten om met ingang van 1 januari 1990 een algeheel rook verbod te doen ingaan in de voor het pu bliek toegankelijke, of voor gemeen schappelijk gebruik bestemde ruimten. Dit geldt voor het gemeentehuis in de voor het publiek toegankelijke ruimten, Moerveen, openbare basisschool, de beide aula’s op de begraafplaatsen, de voormalige openbare kleuterschool, kantine werkplaats gemeentewerken, kantine brandweer (met uitzondering van de zithoek aan de zuid-oostzijde). Deze lezing wordt gehouden komende donderdag 30 november om 20.45 uur. Omdat dit een zeer interessant onder werp is voor de vogelliefhebber is de toegang vrij Bij raadsbesluit van 3 maart 1987 is de vergoedingsregeling voor de vrijwillige brandweer voor het laatst aangepast aan de salarissen van het rijkspersoneel. Deze salarissen zijn 1 januari 1989 ge wijzigd. Een aanpassing van de vergoe dingen voor de vrijwillige brandweer dient dus nog te geschieden. De raad zal worden gevraagd accoord te gaan met de vastgestelde aanpassingen. De vrijwillige brandweer heeft ge vraagd een krediet beschikbaar te stel- De voorganger, ds. J. Voordouw uit 's Gravenzande zal het over het thema Geen boodschap aan de Bijbel hebben. De zanggroep uit Zevenhuizen verleent haar muzikale medewerking, begeleid aan het orgel door de heer Verhoef. van 2 verdiepingen voor kantoren en showroom. Het overgrote deel van het pand wordt benut voor magazijnopslag gezien het enorme pakket aan keuken- produkten dat Doeco levert (meer dan 2.000 items). De bedrijfsslogan luidt niet voor niets: ’’bijna alles voor de moderne keuken”. MOERKAPELLE - De gemeenteraad Moerkapelle zal zich o.a. in de ko- gezellige avond om wat bij te praten mende raadsvergadering van 28 november a.s. uitspreken over de aanvul ling van zilveren draagmedailles, vergoedingsregeling en kleding voor de vrijwillige brandweer en de aanschaf van een kunstwerk. was hij heel nieuwsgierig naar het nieuwe dorpshuis Swanla. Dus togen de Sint, zijn Pieten en de Ze- venhuizense kindertjes naar het dorps- In een pand aan de Rozenstraat werd in gebroken toen de bewoonster niet aan wezig was. De daders(s) kwam(en) bin nen door de achterdeur te forceren. Van een bewoner te Zevenhuizen werd in de nachtelijke uren zijn auto dooreen onverlaat bekrast. Gevonden werd een melkbus. Verloren werden 4 sleutels aan ring, au tosleutel, 65+ pas en strippenkaart. WADDINXVEEN - Afgelopen maandag werd op Coenecoop symbo lisch de eerste paal van 420 stuks geslagen voor het nieuwe bedrijfspand van Doeco BV. Doeco BV is een groothandel in keukenprodukten die momenteel gevestigd is aan de Staringlaan te Waddinxveen en werk biedt aan 35 medewerkers. Toen was het moment aangebroken dat burgemeester A.H. van Gent voor het gemeentehuis Sint Nicolaas hartelijk welkom heette. In zijn welkomst- woordje vertelde de burgemeester dat hij eigenlijk ook wel een beetje bang was geweest, dat Sinterklaas Zevenhui zen misschien was vergeten. Natuurlijk kan Sint Nicolaas niet in alle dorpen en steden tegelijk aankomen (alhoewel dat soms wel zo lijkt). De Goedheiligman antwoordde dat hij Zevenhuizen nooit zou overslaan. Want zijn schimmel vindt de worteltjes uit Ze venhuizen het lekkerst en bovendien Marri Krijgsman is fotografe en sinds 1975 woonachtig in Zevenhuizen aan de Korenstraat 37. Zij heeft een studio aan huis en haar dagelijkse werkzaamheden bestaan voor het merendeel uit het ma ken van reportages, portret-foto’s en pasfoto’s. De Goudse kunstenares Corrie Beil heeft zich vooral gespecialiseerd in ke ramische voorwerpen en geeft les aan de avondopleiding ”De Viersprong” in Gouda en glazuur- en scheikundeles aan de sinds kort gestarte opleiding in het kader van het leerlingenstelsel kera mische technieken. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben het Fl- en Dl-team van de voetbalver eniging WSE uit de Oranjewijk de herfsttitel in de wacht gesleept. In het pupillenvoetbal is het gebruike lijk dat de competitie-indeling halver wege het seizoen wordt bekeken, waar door het mogelijk is om twee maal per jaar kampioen te worden. WSE Fl behaalde de titel door een afge tekende 5-0 winst tegen Waddinxveen. Dl hoefde zelfs helemaal niet meer in actie te komen (de wedstrijd tegen Be Fair werd afgelast vanwege de slechte conditie van het veld door de weersom standigheden) om het kampioensmaal, bestaande uit patat plus frisdrank, in ontvangst te nemen. Per koets werden Sint Nicolaas en de hoofd Pieten naar het gemeentehuis ge bracht. In Zevenhuizen zelf was het erg rustig, maar in de Dorpsstraat en op het raadhuisplein was het een drukte van belang. De stoet werd vooraf gegeaan door mu ziekkorps ”De kleine trompetter”. Vrolijke Sinterklaasdeuntjes wisselden elkaar af en de menigte zong de kou uit het lijf. ZEVENHUIZEN - In dorpshuis Swanla te Zevenhuizen houdt de par- kieten-speciaal club een lezing welke verzorgd zal worden door H.J. van Doorne over "mutaties”, bij Agapornis personate en grote parkieten. GOUDA - De Thuishulpcentrale Gouda (Markt 27, tel. 01828-26273 op werkdagen van 9.00-11.30 uur) blijft in Midden-Holland op zoek naar vrijwilli gers en gastgezinnen voor het tijdelijk opvangen van geestelijk gehandicapte kinderen. De Thuishulpcentrale Gouda werkt voor gezinnen die een geestelijk gehan dicapt kind thuis verzorgen. Ouders kunnen hier terecht met hun vraag om een oppas, zodat zij ook eens een avondje weg kunnen, een gastge zin. waar hun kind bijvoorbeeld ééns per maand een weekend kan logeren of regelmatig een middag mag spelen, een gezellig aanloopadres, waar een bewo- de keramieken vazen en pullen zijn ZEVENHUIZEN - Op de eerste verdieping in het gemeentehuis van Ze venhuizen kunnen belangstellenden de tentoonstelling bezichtigen van Marri Krijgsman en Corrie Beil. Deze tentoonstelling is tot 2 december a.s. te bewonderen. ner van een gezinsvervangend tehuis re gelmatig een kopje koffie kan komen drinken en wat aanspraak heeft en om een vrijwilliger, die overdag een paar uurtjes in een gezin wil meehelpen als het voor moeder extra druk is. Voor deze vrijwilligers en gastgezinnen is het niet noodzakelijk dat zij ervaring hebben in het omgaan met deze kinde ren; veel belangrijker is dat zij enthou siast zijn en de bereidheid hebben dit werk voor een wat langere periode te willen doen. Vanuit de Thuishulpcen trale wordt zorg gedragen voor de bege leiding. Ook in deze regio zijn er verschillende ouders die op hulp wachten. Wie zich aangetrokken voelt tot dit werk of wie er meer over wil weten kan bellen op maandag en vrijdagmorgen tussen 9.00 en 11.30 uur op tel. 01828-26273. Elly van Tol of Riet Buis zullen de opbellers graag te woord staan. Indien de raad met het voorstel zal kun nen instemmen komt er nabij de aula op de begraafplaats Westhage een kunst werk. De gemeente heeft hiervoor een bedrag gereserveerd van 10.750 gulden inclusief de fundering, waarvoor de ge meente zorg zal dragen. De architect van de aula, W. Koetsier uit Zevenhui zen heeft een kunstenaar bereid gevon den voor dat bedrag het kunstwerk te realiseren. WADDINXVEEN - De Groen van Prinstererschool heeft afgelopen dins dag 21 november weer de jaarlijkse ou dervergadering gehouden. Het eerste gedeelte van de avond bestond uit het behandelen van het jaarverslag en het financiële verslag en het voorstellen van een nieuw MZR-lid. Ook konden er vragen worden gesteld over de gang van zaken op school. Na de pauze was de avond gewijd aan het onderwerp "Mag de tv aan?”. De directeur van de school de heer Dijkhuizen, hield een inleiding over dit -onderwerp, waarbij met behulp van de overheadprojector allerlei aspecten van het tv-kijken door kinderen werden be licht. Zijn er nog kinderen die vragen of de televisie aan mag of doen ze het ge woon? Als ouders vraag je je af: krijgen ze niet teveel, kunnen ze alles verwer ken? Onderzoekingen hebben uitgewe zen, dat het hier in Nederland best mee valt met het kijkgedrag van de kinde ren. Buitenspelen wordt nog altijd veel meer gedaan; wat betreft de concentra tie op school zijn er weinig problemen. Ook in de klassen is er aan dit onder werp gewerkt en zo konden de kijkcij fers van onze kinderen vergeleken wor den met het landelijk gemiddelde en dat kwam aardig overeen. Kinderen kijken graag tv (gemiddeld 1 a 1 1/2 uur per dag) voor ontspanning, gezelligheid (sa men kijken), informatie en om mee te kunnen praten. Bij het tv-kijken komen aan de orde emoties die getoond worden, tijdspron gen in een verhaal, wat is echt of niet echt, identificeren met personen. Be langrijk is om als ouders de kinderen te begeleiden bij het tv-kijken. Maar ook het eigen kijkgedrag eens in de gaten houden. Er werd ook nog een stukje videofilm getoond, waarin men liet zien het ver schil tussen gespeeld politieoptreden en de werkelijkheid in Amerika en in ons land. Tenslotte was er nog een groepsge sprek, waarbij ouders nog met elkaar van gedachten konden wisselen naar aanleiding van een aantal vragen. In de hal van de school hingen nog tekenin gen over tv-kijken en diverse onder zoeksresultaten van de klassen, zoals de meest bekeken programma's in de on- derzoeksweek en kijkuren en dergelij- kc. Na een geslaagde avond gingen de ouders naar huis met nog wat tv-kijk- tips. Dat foto’s maken meer is dan een weer gave van datgene wat men ziet, bewij zen de tentoongestelde werken van Marri Krijgsman. Op onnavolgbare wijze weet zij sfeer in haar foto's te leg gen. Een eenvoudig beeldje krijgt door haar technieken een bijzonder karak ter. De gefotografeerde wolkenkrabbers in Amerika zijn ware kunstwerken gewor den en passen als ’’schilderij” in elk in terieur. Ook zijn er werken van de schil der J.Chr. van Zuylen als reproductie op de gevoelige plaat vastgelegd, die niets aan scherpte of schoonheid verlo ren hebben. WADDINXVEEN - Het is ook voor Sint Nicolaas een hectische tijd deze we ken. En toch wil hij alle kindertjes graag een hand geven en een paar woordjes zeggen. Ook in de Dorpstraat zal de grote Kin dervriend aanwezig zijn. Van elf uur ’s morgens tot vier uur 's middags. Voor de kinderen heeft hij een verrassing, maar ook de groten vergeet hij niet. Zij maken kans op een extra attentie en ex tra prijzen. Deze prijzen kunnen worden afgehaald bij dierenwinkel.J’Het Beestenspul" op de hoek van de Dorpstraat-Kerkweg. huis. Sint Nicolaas bekeek alle tekenin gen van de kinderen en de Pieten strooi den gul de pepernoten in het rond en aten soms zelf stiekum ook een paar pe- 15-10 in de derde game een ruim zicht op nog een partijwinst, maar faalde in de afwerking. De volgende wedstrijd voor het eerste team is gepland op 1 december in het dorpshuis Swanla, tegen het derde team van Ilac uit Gouda. De vorige wedstrijd in deze competitie tegen, de Gouwena ren eindigde in een 7-3 overwinning voor ZTTC. pernootjes. En zo hadden de kinderen een heerlijke middag in het dorpshuis temidden van hun grote kindervriend. De expansie die de onderneming gedu rende haar 18-jarige bestaan heeft mee gemaakt, maakt voor de vierde keer uit breiding van het bedrijfspand noodza kelijk. Dit keer een zéér forse uitbrei ding: bijna een verdubbeling van het be- drijfsoppervlak. Het nieuwe pand krijgt een fraai front MOERKAPELLE - De studievereni ging "Moerkapelle-Zevenhuizen” van de SGP organiseert donderdagavond 30 november een bijeenkomst in een zaal van het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Moerkapelle. Spreker is de heer L.M.P. Scholten uit Capelle a.d. IJssel, hoofdbestuurslid van de SGP en lid van de gemeenteraad in zijn woonplaats. Hij hoopt deze avond stil te staan bij artikel 36 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis. Ieder een is van harte welkom, aanvang 19.30 uur. In de nacht van 1 op 2 november 1561 werd een geloofsbelijdenis in het kas teel van Doornik geworpen. Deze opge steld door de calvinistische predikant Guy de Brayook wel Guido de Bres ge naamd, en bestemd voor koning Filips II. In 37 artikelen werd uiteengezet wat de calvinistische visie over het geloof was. Het document verleende een dui delijke bijdrage aan de identiteit van het calvinisme in Nederland. Een van deze 37 artikelen was van groot belang voor de visie van de kerk op de staat: artikel 36, dat handelt over het ambt van de overheid. Juist dit artikel is later een voorwerp van discussie gewor den, vooral vanwege de visie die er uit spreekt. Toch wil de SGP onverkort vasthouden aan dit artikel. Wil men iets van de drijfveren van de SGP in de poli tiek weten, dan kan men niet om artikel 36 heen. Vandaar ook, dat de studiever eniging Voor dit doel deze avond belegd heeft, zowel voor haar eigen leden als voor belangstellenden. ZEVENHUIZEN - In Gouda speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC afgelopen vrijdag 24 november de negende wed strijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen Vrienden schaar 7. Het team van Vriendenschaar dat de eerste wedstrijd tegen de Zevenhuize naren met de ruime cijfers 10-0 verlo ren, boden dit keer iets meer tegenstand wat vooral te wijten was aan Marcel de Jong die voor Vriendenschaar twee par tijen wist te winnen terwijl hij in de vo rige wedstrijd niet van de partij was. Het team van ZTTC bestond uit Vin cent Buitena, Guus van Amerongen en Erwin te Paske. Allen wonnen twee partijen wat resulteerde in een krappe doch gelijkmatige overwinning van 6-4. Vincent Buitena was hoewel hij twee partijen won toch niet geheel in de wed strijd en had zoals al vaker de afgelopen weken moeite met zijn concentratie wat hem teveel onnodige nederlagen bezor gen. Guus van Amerongen wist in te genstelling met vorige week weer goed in zijn ritme te komen en bewees dat met twee duidelijke overwinningen. Ook Erwin te Paske genoot deze avond van de overwinningsroes en met even eens twee winstpartijen had hij een groot aandeel in de uiteindelijke over winning van ZTTC. De gelegenheidsdubbel werd gespeeld door Guus van Amerongen en Erwin te Paske. Door afwezigheid van Ad van Heyningen werd bij de stand van 3-0 voor ZTTC niet gedubbeld door het sterke dubbel Bultena/Heyningen maar door de al genoemde Te Paske en Van Amerongen. Waarschijnlijk iets beïn vloed door onderschatting ging deze partij verloren voor ZTTC, wat de uit eindelijke eindstand op 6-4 bracht. Het tweede team van ZTTC speelde met twee man in Gouda tegen team 17 van Vriendenschaar en verloren toch maar net met 6-4. ZTTC had zelfs met een speler minder kans op een overwin ning. Marco IJsselstein won twee par tijen en verspeelde zijn derde partij on verwacht door concentratieverlies. Ruud Vermeegen wist maar één partij op zijn naam te zetten en had in zijn tweede partij met een voorsprong van ZEVENHUIZEN - Koffiebar Het Praathuys heeft komende vrijdag 1 de cember een koffie/spel-avond. Gewoon een; en om een spelletje te doen. Neem dus gerust je scrable, monopoly of zeeslag mee want zin en tijd voor een spel is er altijd. "Ben je 16 jaar of ouder, kom en neem gerust je broer, zus, vriend of vriendin mee. We zien je graag om 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen", aldus koffiebar ’t Praathuys. De grote Spaanse kindervriend is dan toch in 7UWCMUT TTGTCNI II,. De eerste paal werd niet geslagen door directeur S. Doekemeijer, werkzaam zijn bij Doeco b.v. (Foto: Sjaak Noteboom). Marri Krijgsman en de door haar geëxposeerde foto’s. Het schaakspel en van de Goudse Corrie Beil. ZEVENHUIZEN - Afgelopen zater dag is Sint Nicolaas in Zevenhuizen aan gekomen. Vrijdagnacht zorgde de vorst voor een ijsvliesje op het water, maar gelukkig heeft Sint Nicolaas geen ijsbre ker nodig gehad. Statig voer de stoom boot de Hennipsloot af en meerde bij de Loswal aan. Honderden verkleumde kinderen, ouders en grootouders zon gen uit volle borst de Sint en zijn Pieten een hartverwarmend welkom toe. Eindelijk was de Sint dan toch in Zeven huizen aangekomen. i. I l I

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19