Meidenwerk De Bonkelaar Fakkelwachtbij NS-station Hulp aan slachtoffers Zendmast RTW op flat Tollenslaan Introductie cursus kanovaren Etheruitzendingen voor grotere luisterdichtheid Volle winst Be Fair-jeugd Waddinxveens schaaknieuws Voor geluid in raadzaal 40 mille Nieuwe lantaarns Bloemen- daalseweg Gouwe Streek wil schaatsen in Coenecoop Jeugdkoor heeft piano PTT Post rond Kerst MOS EN SPETTER Vluchtelingen, mogen ze even? - 10 PIANO’S Kwiek-tournooi voor scholieren Weer disco in De Paddestoel Advies Uitslagen Koos de Vogel geen kandidaat- wethouder VVD Woonruimte Meidenwerk Eetcafé Wedstrijden Voordeel 30 mille Oude mast Tips Buslichtingen SINDS 1947. Tevens kunt u bij ons terecht voor nieuwe en gebruikte piano’s, accessoires, stemmen, repareren, etc. TELEFOON 01727-12080 12850 VOOR GELDZAKEN W.O. KOOPSOMMEN TREFFERS VERZEKERINGEN - Verkoopt éénmalig (Inruil) - 250,--1.500,- - Zaterdag 16 december a.s. - 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL St. Victorplein 2 Waddinxveen-(zuid) Tel. 01828-11697 (Open: do.-zat. van 09.00-17.00 uur) ,2 Ir Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 van de Mens, die dit jaar op zondag viel. Foto: Sjaak Noteboom). een van wijkt de gemeente af van het advies van Gedeputeerde Staten Zuid-Holland. Waar de antenne overigens precies ge plaatst gaat worden is nog niet hele maal zeker. Op een flat aan de Tollens laan, achter het RTW-gebouw zou tot een van de mogelijkheden kunnen be horen. "Daar zitten echter nog wel wat haken en ogen aan. Wij hebben dan te maken met één of meerdere eigenaren van de flatwoningen, de eventuele overlast, de bereikbaarheid in geval van schade en dergelijke. Ook wanneer het gereed komt is nog niet zeker, maar om naar een datum toe te kunnen leven, hebben wij maart 1990 geprikt”, aldus Ted van der Kaay van de RTW. Ook Waddinxveen herbergt enkele tientallen vluchtelingen. Enkele van hen waren te gast in de studio van de RTW Waddinxveen om over hun erva ringen te praten. Zij brachten ook mu ziek uit hun geboorteland, die met veel genoegen gedraaid werd. reikt kunnen worden”, vertelt de heer Van der Kaay, die vanaf het begin de motor achter de Stichting Lokale Om roep RTW is geweest. C.M. van der Linden Burgemeester van Waddinxveen Begin april dit jaar is een ambtelijk ad vies uitgebracht met betrekking tot de Meisjes: Finale tussen Pauline Knie riem (Leon van Gelderschool) en Jea nette van Triet (Eben Haëzerschool) werd gewonnen door Pauline: 23-21/ 19-21/21-15. WADDINXVEEN - Om misver standen te voorkomen heeft het be stuur van de afdeling Waddinxveen van de VVD in een zondag uitgege ven persbericht laten weten dat de nieuwe lijsttrekker van de liberalen bij de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar, Koos de Vogel, niet beschikbaar is voor het wet houderschap. Koos de Vogel laat via het VVD- bestuur weten dat hij het wethou derschap thans niet kan combine ren met zijn huidige maatschappe lijke functies binnen de Konink lijke Landmacht. Karei van Soest, de huidige wet houder voor de VVD, blijft dan ook de kandidaat-wethouder voor de komende raadsperiode 1990- 1994, aldus de VVD-Waddinx- veen. Naar aanleiding van uitspraken van WD-bestuurslid mr. T. van der Torren laat het WD-bestuur we ten dat de gebeurtenissen van de af gelopen tijd en de daarop volgende ontwikkelingen geen reden zijn om zijn positie ter discussie te stellen. Het bestuur hoopt dat Van der Tor ren zich nog lange tijd voor de VVD wil inzetten. De plaatsing van mr. T. van der Torren op een niet-verkiesbare plaats op de kandidatenlijst, heeft als volgt plaatsgevonden. De libe raal is door de kandidaatstellings- commissie op eigen verzoek op een niet verkiesbare (6e) plaats gezet. Al vanaf de opstelling van de kandi datenlijst heeft Van der Torren te kennen gegeven geen verkiesbare plaats te ambiëren. Jongens: Poule C-Finale tussen Ray mond v.d. Ende (Kon. Julianaschool) en Robin Mourik (Eben Haëzerschool) werd gewonnen door Raymond: 21-19/ 21-17. Poule B-Finale tussen Gerrit Jan van Heemst (De Savornin Lohman- school) en Jan Willem Russcher (Eben Haëzerschool) werd gewonnen door Gerrit Jan 21-14/21-10. Poule A-Finale tussen Justin Sterke (St. Paulusschool) en Thierry den Hertog (Bethelschool) werd gewonnen door Thierry 21-9/21- 19. Zevenhuizen moet wel een aantrekke lijk dorp zijn om in te wonen, gezien het grote aantal woningzoekenden. Om tot een toewijzing van woonruimte te komen hanteert de gemeente een puntensysteem, waarvan de criterialijst teruggebracht kan worden in de verde ling van drie hoofdgroepen: de per soonlijke, medische en sociale indica tie. Wat de economische binding betreft WADDINXVEEN - Het tafeltennis- tournooi voor leerlingen uit groep 7 en 8 van de Waddinxveense basisscholen is een groot succes geworden. In het clubgebouw van de organiserende ta feltennisvereniging Kwiek aan de J.W. Frisoweg is het zaterdag een drukte van belang geweest. Van veertien scholen hadden zich to taal 115 deelnemers ingeschreven, ver deeld over drie poules. Vanaf negen uur ’s morgens werden, op vijf tafels, ruim tweehonderd wedstrijden ge speeld. Op 9 januari is er een thema-avond voor meiden over sexueel geweld. José Manshanden van het Rutgershuis Rot terdam komt dan een praatje houden. De avond begint om 20.00 uur en alle meiden en hun vriendinnen zijn wel kom. Op 11 januari begint er een korte ken- ninsmakingscursus Drama voor mei den. Deze cursus zal gaan over de toe komst. Een breed onderwerp waar de bezoekers verschillende kanten mee uit kunnen. Het worden vier lessen en de hele cursus gaat 17,50 kosten. Vanaf 23 januari worden de meiden avonden en ook popworkshop- avonden gehouden. Gezocht wordt nog een vrouwelijke popworkshop-do- cent voor het maken van eigen muziek. Deze cursus duurt tien keer één uur en er zit natuurlijk een feestavond aan vast. De hele cursus gaat per persoon 35,- kosten. Verder zijn er natuurlijk nog de (dins- dag-)meidenavonden. Vanaf 17.00 uur koken de aanwezigen zelf en eten ze wat ze gekookt hebben (uiteraard) ook zelf weer op. Vanaf 19.30 uur is er de eerder genoemde popworkshop. WADDINXVEEN - Tijdens de Kerst en Nieuwjaarsperiode is er bij PTF Post sprake van een aangepaste dienst verlening. De openstelling van de post kantoren en de agentschappen veran dert nietmaar in het postverkeer is wel sprake van een aantal kleine wijzigin gen. Meidenwerk is specifiek jongeren werk. Vaak in het leven geroepen om dat het jongerencentrum hoofdzakelijk mannelijke bezoekers trok en de meis jes vaak (ook voor de bezoekers) bij zaak waren. Als er al meiden in een jongerencentrum kwamen was dat als aanhangsel/wandversiering van de jon gens en als vrijwilligster krijgen zij vaak huishoudelijke taken op zich (trokken ze naar zich toe). Jongerenwerk is bedoeld voor jonge ren met een lage opleiding tussen de vijftien en de twintig jaar oud. Voor de meiden geldt hetzelfde. De doelstelling van het meidenwerk is het sexe specifieke van het jongeren werk en de nadrukkelijke stempel die jongens op het jongerenwerk zitten te doorbreken. Meidenwerk probeert een gelegenheid te creëren waarin meiden aan hun ei gen zaken toekomen en een plaats heb ben waar ze ongestoord over jongens, make up en andere typisch meidenza ken kunnen praten, zonder daarbij te worden lastigt gevallen door bezoekers WADDINXVEEN - Het meidenwerk in De Bonkelaar aan de Beuken hof in Waddinxveen begint aan een nieuw seizoenOp het programma be gin volgend jaar staan een thema-avond, een drama-cursus, een popwork shop en de wekelijkse meidenavonden. WADDINXVEEN - De nieuwe zendmast van de lokale radio RTW voor het kunnen gaan maken van etheruitzendingen zal worden gezet op het dak van een flat aan de Tollenslaan. Het stichtingsbestuur krijgt hiervoor van de gemeente 20.000,-, zo is in de laatste raadsvergadering van Wad dinxveen besloten. Met de zendmast zijn de uitzendingen niet meer ge vonden aan de kabel, zodat de luisterdichtheid kan toenemen, zo ver wachten de amateur-radiomakers. ZEVENHUIZEN - In de Zevenhui- zense gemeenteraadsvergadering van donderdag 14 december zal gesproken worden over het verlenen van subsidie aan Buro Slachtofferhulp Midden-Hol- land. Voorts zal de raad voorstellen worden gedaan tot vaststelling van de Verordening Gemeentelijk Sociaal Fonds en Woonruimten en is de ge meente van plan in 1990 40 mille te re serveren voor de vervanging van arma turen in plan West. Door de toename van verkeers-, ge weld- en vermogensdelicten wordt het aantal slachtoffers alleen maar groter. Om nog adequater hulp te kunnen ver lenen vraagt het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland een bijdrage van 12 cent per inwoner per gemeente binnen het werkgebied Midden-Holland. Ook Zevenhuizen behoort hiertoe. De hulp bestaat uit opvang, begeleiding en doorverwijzing. Het Buro geeft geen materiele hulp. Voor de gemeente Ze venhuizen komt deze subsidieverstrek king overeen met een bedrag van 768,-. Ben Verburg, eigenaar van de disco theek ”La Baraque” heeft een aan vraag tot vergunning ingediend om het eetcafé in de discotheek te vergroten. Het bouwplan is echter in strijd met het van kracht zijnde bestemmingsplan ’’dorp”. Om tot een vergunningtoewij zing over te gaan, zal de raad accoord moeten gaan met een herziening van dit bestemmingsplan. GS willen de inschrijving laten plaats vinden zodra de economische binding ontstaat. De gemeente vindt wachttijd van 1 jaar redelijk. WADDINXVEEN - De openbare ver lichting langs de Bloemendaalseweg zal worden vernieuwd. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd hiervoor 140.000,- op tafel te leggen. In verband met het regelmatig optre den van storingen in de kabel van de openbare verlichting langs de Bloe mendaalseweg is door het Energiebe drijf Midden-Holland een onderzoek ingesteld naar de oorzaak daarvan. Ge bleken is hierbij dat de kabel dringend aan vervanging toe is. Omdat de kabel vervangen moet wor den wordt door het Energiebedrijf een nieuw verlichtingsplan opgesteld. Dit plan bestaat uit het vernieuwen van oude stalen masten en het plaatsen van nieuwe masten, waarbij de onderlinge afstanden worden aangepast aan de huidige normen. Overeenkomstig de minimale eisen van de provincie Zuid-Holland voor het eventueel toekennen van een subsidie worden de armaturen voorzien van een lamp 35W SOX. De kosten voor de uit voering van de werken worden ge raamd op 140.000,-, inclusief btw. De schaatswedstrijden waar het be stuur van De Gouwe Streek bij een vorstperiode aan denkt zijn wedstrij den op de le woensdagmiddag (aan vang 14.00 uur) van een ijsperiode voor de schooljeugd van 6 tot en met 12 jaar, op de le zaterdagochtend (aanvang 09.00 uur) van een ijsperiode voor de leden en donateurs van ”De Gouwe Streek”, op de le zaterdagmiddag (aanvang 14.00 uur) van een ijsperiode voor de inwoners van Waddinxveen en aan een nationale kortebaanwedstrij- den op de le zondag (aanvang 13.00 uur) van een ijsperiode. De schaatswedstrijden voor de school jeugd, leden en donateurs zijn gratis. Inschrijving vindt plaats direct voor aanvang van de wedstrijden. Nadere aankondiging zal plaatsvinden in dag en weekbladen en op scholen. Jaarlijks ontvangen gemeenten rijkswege een bedrag voor stads/dorps- vemieuwing. De provincie sluist 80% van dit bedrag door naar de gemeen ten. Voor 1990 zou Zevenhuizen mogen re kenen op een bedrag van ruim 70 mille, een aanzienlijk lagere bijdrage ten op zichte van ’89. Dit heeft de provincie doen besluiten voor 1990 nog de oude verdeelsleutel te hanteren. Het gevolg is dat de gemeente Zeven huizen voor ’90 een bijdrage krijgt van ruim 1 ton. In de komende raadsverga dering zal besproken worden hoe dit bedrag over de sectoren woningen, be drijven, infrastrucuur, welzijn en ove rigen verdeeld zal worden. van het mannelijk geslacht. De meidenwerkster Ilse Stecker pro beert wat meer emancipatoir bezig te zijn door het aanbieden van thema-ac- tiviteiten of cursussen waarbij men nu niet direct aan meiden denkt bijvoor beeld het maken van popmuziek. Het aanbieden van zo’n cursus is voor meiden toch vaak een steuntje in de rug naar de mannelijke bezoekers toe: iets presteren is goed voor je ego, iets doen wat mensen (mannen) niet van je ver wachten heeft een kick. Binnen De Bonkelaar is meidenwerk een hele nieuwe werksoort. Vrouwe lijke bezoekers zijn schaars en het werk moet dus vanaf de bodem opgebouwd worden. De bedoeling is dat er één dag in de week open staat voor meidenactivitei ten. Naast de meidenirdoop bestaat er bijv, de mogelijkheid tot het volgen van een zelfverdedigingscursus of het volgen van een popworkshop speciaal voor meiden. Door het organiseren van deze activi teiten komen er ook weer andere mei den naar het jongerencentrum. Vanuit deze nieuwe groep en samen met de oude groep kunnen nieuwe ideeën ont staan. Er is ook een functie voor het meiden werk in de voorlichting over de 1990 maatregelen. Meiden moeten dan im mers voorbereid zijn op economische zelfstandigheid. Binnen het meiden werk zou gedacht kunnen worden aan oriëntatie binnen de technische beroe pen, denk aan instanties als bijv. Tech- nika tien. De RTW heeft in het begin nog belang stelling gehad voor de oude mast aan de Staringlaan. De oude mast is echter te duur in onderhoud. De mast wordt voorlopig nog niet afgebroken, maar kan mogelijk gebruikt worden als zen der voor de PTT, zoals de laatste be richten laten horen. ’’Vanaf maart ’87 zenden wij uit via het kabelnet, na een voorbereidingspe riode van 4/5 jaar. Wij zijn erg blij met de mogelijkheid via de ether uit te zen den omdat wij nu meer luisteraars be- WADDINXVEEN - Op initiatief van de werkgroep Waddinxveen van Am nesty International is er maandag avond bij het NS-station Waddinxveen een fakkel wacht gehouden. Deze wacht duurde van vier uur tot kwart over zes en hield verband met de Inter nationale Dag van de Mensenrechten, die zondag onder meer in de Waddinx veense kerken aandacht kreeg. Zo greep de Gereformeerde Kerk de dag aan om de radio-uitzending via de RTW hierop te laten aansluiten. Het werd een interessant programma, waarin gesproken werd over en met mensen van organisaties binnen Wad dinxveen, die direct met bovenge noemde te maken hebben. Men doelt hier ten eerste op Amnesty International. Dit is de onafhankelijke. WADDINXVEEN - De (ingelaste) competitie van afgelopen zaterdag heeft voor de B-jeugd van Be Fair- voetbal de volle winst opgeleverd. B 1 won in en tegen Nieuwkoop met 1-3 door 2 doelpunten van Wijnand van Triet en een van Erwin Zalm. Door deze winst staat B 1 nu met 7 punten voor op de degradatie kandidaten. B 2 speelde in Bodegraven bij Esto een spannende wedstrijd. Met 3-4 werd ge wonnen van Esto. Alle doelpunten kwamen van Jeffrey Pons. De topper in de hoogste groep van de C-afdeling ging tussen WSE C-l en Be Fair C-L Met 1-1 werd er gelijkge speeld. De enige goal kwam van top scoorder van geheel Be Fair, Martin de Jong. A-l oefende bij NSV ’46, C 2 bij Haastrecht. WADDINXVEEN - Er is 40.000.- nodig om de raadzaal van het Waddinx veense gemeentehuis te voorzien van nieuwe vergader- en discussie-appara- tuur. Na elf jaar blijkt de huidige appa ratuur versleten te zijn. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad voorgesteld dit krediet bij begrotingswijziging beschikbaar te stellen. Enkele andere begrotingswijzi gingen zijn: - Beschikbaarstellen van een krediet van 1.000,- ten behoeve van de aan schaf van een naambord Prof. Kohn- stamm-mavo. - Beschikbaarstellen van een krediet van 5.600,- ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven ten behoeve van de aanschaf van een extra fotocopieer- machine. - Beschikbaarstellen van een krediet van 20.950,- ten laste van het fonds werkgelegenheid ten behoeve van ver volg TIM-cursus. - Beschikbaarstellen van een krediet van 19.000,- ten laste van de alge mene reserve, ten behoeve van het ver strekken van een gratificatie aan het personeel van Secretarie en Openbare Werken als waardering voor inzet in re latie tot het bereiken van de mijlpaal: 25.000 inwoners. onpartijdige mensenrechtenorganisa tie, die zich inzet voor mensen die ver volgd worden of gevangen zitten, van wege hun politieke of godsdienstige overtuiging of hun etnische afkomst. Ten tweede is er het vluchtelingen werk. Dit is de organisatie, die zich be zighoudt, die proberen om hier politiek asiel te krijgen. Zij zorgen voor op vang, begeleiding en helpen onder an dere bij het zoeken naar een geschikte woning of werk. evaluatie van de Lokale Omroep RTW. Dit gaf aanleiding tot een ver gaande discussie in diverse commissies. De commissies onderkenden o.a. het belang van uitzendingen via de ether en zijn in die context voorstander van sa menwerking tussen de RTW en radio Casablanca. Dit heeft geleid tot een intensief over leg tussen zowel RTW als radio Casa blanca. Het gemeentebestuur noemt het verheugend dat die samenwerking nu gestalte krijgt. Teneinde deze samenwerking optimaal te laten verlopen en de mogelijkheid aan de RTW te bieden om via etheruit zendingen een breder publiek te berei ken is de gemeente bereid financiële medewerking te verlenen. Bij het opstellen van de begroting werd uitgegaan van het feit dat er niets voor bande was. Er zou een nieuwe zender moeten komen, een nieuwe antenne en verder alle benodigheden voor het plaatsen van de zendinrichting. De jeugdcommissie van Kwiek had de organisatie in handen, daarbij onder steund door veel juniorleden die als scheidsrechter fungeerden. De wed strijden in een poule werden achter el kaar afgewerkt. Na elke gespeelde fi nale werden direkt de prijzen uitge reikt. Nog enkele tips die ten doel hebben PTT Post in staat te stellen de grote stroom correspondentie zo snel moge lijk te verwerken: a. Geen tijdgevoelige post, zoals rouwkaarten, geboortekaartenhuwe lijksaankondigingen enz. altijd afzon derlijk onder toelichting af aan het lo ket. b. Werp uw Kerst-en Nieuwjaarskaar ten zoveel mogelijk in de daartoe opge stelde speciale bussen in de postkanto ren of geef deze, gescheiden op ’’streekpost” en ’’overige bestemmin gen” af aan het loket. Op zaterdag 30 december zullen de brievenbussen en automaten - ter be scherming tegen vernieling - te 13.00 uur buiten gebruik worden gesteld. Op maandag 1 januari zullen de bussen te 17.00 uur weer zijn ontsloten Gedurende de maand december kan men profiteren van een speciaal tarief voor Kerst- en Nieuwjaarskaarten. Tot en met 31 december zijn op alle postin- richtingen decemberpostzegels te koop. Men kan ze alleen kopen in vel letjes van 20 stuks a 50 cent per stuk, dus 10,- per velletje. Deze zegels van 50 cent geleden als vol doende frankering voor alle Kerst- en Nieuwjaarswensen in Nederland. Dit betekent voor de afzenders een bespa ring van 5 cent op wenskaarten zonder enveloppe en 15 cent op Kerst- en Nieuwjaarskaarten met enveloppe. WADDINXVEEN - De extra disco- avond van de wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel aan de Lijsterbes straat is uitgemond in een groot feest. Een voor De Paddestoel ongewoon grote menigte jongeren ging totaal uit hun dak op de muziek van drive-in-dis- cotheek ’’The Flying Dutchman”. Op vrijdag 29 december is er weer zo'n avond. Men wil er in De Paddestoel dan een gigantische avond van maken om de jaren '80 waardig af te sluiten. Ook dan weer zorgt "The Flying Dutchman” voor de muziek. WADDINXVEEN - Een zonder inval lers uitkomend WSV 1 behaalde in Gouda tegen de reserves van Messema- ker een gelijkspel (4-4). Door dit resul taat zijn de Waddinxveense schakers praktisch uitgeschakeld voor het kam pioenschap. De wedstrijden tussen WSV en Messe- maker, of het nu het eerste of het tweede team betreft, hebben altijd een uitermate spannend verloop. Ook deze keer maakte daarop geen uitzondering. Een geladen WSV, immers Messenma ker 2 had tot nog toe alles gewonnen, trad aan om de kansen op het kam pioenschap in eigen hand te houden. De Gouwenaars kwamen echter al vrij snel op voorsprong door verlies van Eric Claassen. Philipse wist later nog wel gelijk te maken, doch door verlies van captain Jansen was deze gelijke stand slechts van korte duur. V.d. Hoek liet vlak voor het verstrijken van de speeltijd remise aan tekenen waar mee de stand 21/2-11/2 werd. Van de vier partijen die op dat moment nog niet uit waren stond Hans van Wouden berg gewonnen. Hennink, tegen oud- WSV’er Van Vuuren, V.d. Born en Kardol hadden echter allen min of meer gelijkwaardige stellingen. De partij van Van Woudenberg werd door Gouda gewonnen gegeven en in de an dere drie partijen werd remise over eengekomen, waardoor de eindstand op 4-4 werd bepaald. WSV 1, dat nu drie verliespunten heeft, kan nu slechts op een misstap ho pen van de koplopers Messemaker 2 en Moerkapelle2. De wedstrijd Gouda-Bloemendaal 1 - WSV 2 die bij de stand 2-1 werd afge broken, is in een 4 1/2-3 1/2 overwin ning voor WSV 2 geëindigd. Van de vijf afgebroken partijen werd die van Rit ter verloren, doch die van Maliepaard, De Bock en Muit leverden drie winst punten op. De partij van Smitskamp wer remise waardoor WSV 2 op 4 1/2 kwam. WADDINXVEEN - De Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek wil schaatswedstrijden houden op het bedrijvenpark Coenecoop, zo dra een vorstperiode daar voor natuu rijs heeft gezorgd. Als het zover is hoeven alleen de plan nen voor schaatswedstrijden voor de schooljeugd, voor de leden en dona teurs en voor de inwoners van Wad dinxveen uit de kast te worden gehaald. Ook een nationale kortebaanwedstrijd is dan voorzien. Het bestuur van de nu inmiddels drie jaar oude schaatsvereniging heeft er goede hoop op dat deze winter weer ouderwets geschaatst kan worden op natuurijs. Alle voorbereidingen zijn in gang gezet om schaatswedstrijden, een nationale kortebaan wedstrijd en schaatsmarathon te houden. De Gouwe Streek heeft als lokatie voor de schaats- en kortebaan wedstrijden gekozen voor de ’’singel” op het bedrij venterrein Coenecoop. De singel ligt evenwijdig aan de Kanaaldijk ca. 50 meter landinwaarts. Deze singel van 25 meter breed en 250 meter lang wordt door de schaatsver eniging gezien als ideale lokatie. Bij de gemeente is inmiddels vergunning aan gevraagd. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense jeugdkoor ”Vox Jubi- lans” is sinds enkele weken in het bezit van een electronische piano. Het grote voordeel van deze piano van het merk Kawai is dat hij ge makkelijk meegenomen kan wor den naar concerten. Tevens is de piano beter als begeleidend instru ment tijdens de wekelijkse repeti ties dan het orgel dat eerst altijd werd gebruikt. Om de kosten van de aanschaf van deze piano enigszins te dekken, houdt het jeugdkoor op vrijdag 29 december van 12.00 tot 16.00 uur een oliebollenverkoping in ”De Stuurhut” achter de Brugkerk. Voor slechts 6,- kan men 10 heer lijke oliebollen van hen kopen. In Waddinxveen kunnen ze eventueel bezorgd worden. De oliebollen zijn te bestellen via tel. 12847, tel. 12368 en tel. 18620. WADDINXVEEN - "Geef uw steun aan Vluchtelingenwerk Ne derland. Op woensdag 20 december a.s. tus sen 14.00 en 17.00 uur komen kin deren de machtigingskaarten uit uw omroepblad bij u ophalen. Laat onze gemeente voorop lopen bij deze belangrijke aktie. Laat onze kinderen niet voor niets lopen!” BOSKOOP - De Boskoopse Kano-ver- eniging 't Schouwtje organiseert vanaf 13 januari 1990 een cursus kanovaren in het overdekte zwembad De Sniep van Waddinxveen. De cursisten maken in 6 avonden met elk een half uur instructie kennis met de verschillende basistechnieken die nodig zijn om op een ontspannende manier te kunnen kanovaren. Men leert onder andere in- en uitstap pen, een juiste peddelhouding, voor- en achteruitvaren, bochten maken en wat te doen als men omslaat. Men hoeft niet in het bezit te zijn van een kano, hiervoor wordt gezorgd. De avonden zijn voor iedereen vanaf 12 jaar toegankelijk. Men moet wel kunnen zwemmen. De kosten voor deze cursus bedraagt 50,- per persoon inclusief het gebruik van een kano en instructie. Men dient zich wel van te voren op te geven bij P.H. Goudriaan, Zijde 352, 2771 EX Boskoop. Tel. 01727-13707. Ook voor inlichtingen omtrent deze cursus en de verdere activiteiten van de kanovereniging kan men op dit adres terecht. Bij het station Waddinxveen hield Amnesty Internationaal maandagmiddag een fakkelwacht naar aanleiding de Dag van de Rechten van de Mens, die dit jaar op zondag viel. (Foto: Sjaak Noteboom). gH 'F. 'TA

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17