Clubtitel voor bij disco Zevenhuizen Vechtpartij Vergunningen gokautomaten stuk duurder Mark v.d. Zijden Bij zwemafdeling van De Gouwe Kantoor- pand van Baas BV Uitgebreid repertoire Maskerade Zeebravink wint prijs Kerstmarkt Moerkapelle Kerst-Inn Zevenhuizen Nieuwjaars recepties Kerstconcert Kerkkoor en Concordia Kerstbingo in De Boog Consortium Rotterdam in Z’huizen Waddinxveen blijft boven de 25.000 Waddinxveen- zondag wint van Oudewater UI Dansschool Tarieven Diefstal auto Doorrijden Speedo Kinderstuk Verordening Inbraak Aanrijdingen Voertuig onbeheerd Schade vangrail Verloting Verlichtingsactie Wedstrijden H F VW Pagina21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 Het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer dat samen met de harmonie Concordia een Kerstconcert geeft in de V De gemeenteraad is namelijk ge vraagd voor deze bouwactiviteiten een voorbereidingsbesluit te ne men, zodat er planologisch niets in de weg staat om het kantoorge bouw neer te zetten. Qua vormge ving van het gebouw zullen door B. en W. wel zodanige eisen worden gesteld, dat een representatieve wand ontstaat langs de Gouwe. In verband met de te voeren proce dure verzoeken B. en W. de raad de behandeling van het verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, te laten afdoen door het college. WADDINXVEEN - Op dinsdagmid dag 2 januari van vijf uur tot half zeven wordt in de raadzaal van het gemeente huis een nieuwjaarsbijeenkomst ge houden waar Waddinxveners en Wad- dinxveense bestuurders elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar kunnen overbrengen. Inwoners, vertegenwoordigers van het Waddinxveense bedrijfsleven en het verenigingsleven en verder iedereen die belangstelling heeft, wordt uitgeno digd hierbij aanwezig te zijn. ZEVENHUIZEN - In de nacht van zaterdag op zondag vond er in en bij discotheek La Baraque (”Ben”) in Zevenhuizen een vechtpartij plaats. Het was een massaal gebeuren met als resultaat dat een Zoetermeerder (22) en een Zevenhuizense politieman in een Gouds ziekenhuis behan deld moesten worden. Er kwamen 20 politiemensen aan te pas om de orde te handhaven. Zij arresteerden twee 24-jarige mannen uit Nootdorp en Pijnacker. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 december om negen uur wordt er in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan een bingo-avond in kerstsfeer gehouden. Er zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen en er zullen weer de alom be kende Kerstpakketten zijn. Het ’’Consortium Rotterdam” ont stond in 1979 op een Pedagogische Academie in Rotterdam. Een aantal liefhebbers van oude muziek onder stu denten en docenten besloot ook na het afstuderen bij elkaar te blijven komen om muziek te maken. De dansschool Waddinxveen houdt de Nieuwjaarsinstuif in het gebouw aan de Staringlaan op zaterdagavond 6 j anuari om half negen. De toegang is gratis. soonlijk record gevestigd. Bij de dames werd onbedreigt Marion v. Hooft eer ste in 9.37.9, de tweede plaats ging naar Gillian v.d. Berg in 9.48.8 (PR-10.0). In de herenklasse waren er eveneens twee ere plaatsen voor de Gouwe. Tweede werd hier Sebastiaan Jonck- heere in 10.15.9 (PR-24.0) en derde Wilco v.d. Broek in 10.37.1 Tenslotte werd bij de heren ook nog ge streden op de 1500m. Hier was de ver deling: Eerste, in een nieuw kringre- cord, Jan-Willem v.d. Hoek in 16.24.6 (PR-4.7), de tweede plaats was voor Mark v.d. Zijden in 16.31.4 (PR-15.5) en de derde plaats was tenslotte voor René Jonckheere in 18.48.2 (PR- 1.39.0), gevolgd door Peter de Bruijn die vierde was in 19.48.3 in een nieuw PR-0.56.1. Tegen deze achtergrond hebben B. en W. geen planologische bezwa ren tegen het bouwverzoek. Om medewerking te kunnen verlenen, is een procedure als bedoeld in de Wet op de Ruimtelijke Ordening en van de Woningwet noodzake lijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft geno men. De wetgever biedt echter voldoende mogelijkheden de legesverordening hierop aan te passen. Ingevolge de wet op de Kansspelen (speelautomatenbe sluit), mag voor de afgifte van een aan- wezigheidsvergunning, voor een tijd vak van één jaar een maximum-bedrag worden geheven van 125,- voor de Weliswaar stapten sommigen na ver loop van tijd op, andere mensen kwa men erbij en voegden hun vocale en/of instrumentale kwaliteiten toe aan het geheel. Als ze professioneel in de mu ziek bezig waren, dan was het op een ander terrein dan dat van de oude mu ziek, zodat de groep wat dit betreft met recht een amateurensemble mag heten. Bij afwezigheid van de voorzitter Cees Kroon werden de bekers zondag in "de Sniep” door de heer Zijderhand uitge reikt. In de pupillenklasse (onder de 8 jaar) ging de eerste plaats, en de beker, naar Vicktor Terlaky. Bij de adspiran- ten, (de klasse t/m 10 jaar) werd dit jaar Koen Groenleer kampioen. Het eerste meisje in deze groep was Marije v.d. Boon, ook zij ontving een grote beker. Tenslotte was het ditmaal in de jeugdklasse (t/m 12 jaar) Wilma v.’t Hullenaar die als eerste eindigde. De eerste jongen in deze groep was Bob de Bruijn. In de nacht van zondag op maandag werd vanaf een parkeerplaats gelegen aan de Graskamp te Zevenhuizen een personenauto gestolen. Voor Sinterklaasavond kreeg de eige naar van een grijze Citroen stationcar een niet zo’n leuke surprise. Bij terug komst bij zijn auto zag hij in het rech- tervoorportier een flinke deuk. Deze deuk is veroorzaakt door een aanrij ding met een tot nu toe onbekend ge bleven motorrijtuig. De benadeelde had zijn auto gepar keerd op het parkeerterrein achter Hof van Holland, gevestigd in de Dorps straat. De aanrijding moet gebeurd zijn tussen 15.00 en 17.00 uur. WADDINXVEEN - Horecabedrijven in Waddinxveen moeten voor het hebben van een speelautomaat in hun zaak voortaan 500,- aan de ge meente betalen voor een ’’aanwezigheidsvergunning”. Dit bedrag wordt met 300,- vermeerderd voor iedere volgende automaat. Ontmoetingskerk op donderdagavond 21 december. (Foto: Dient Den Heer). Realisatie van deze bebouwing wordt door de gemeente niet langer voorgestaan. Woonfunkties op deze lokatie zouden zich niet goed verdragen met de daar aanwezige bedrijvigheid. Als vanouds zal de bingomaster de ge- luksballcn uit de bingomolcn laten ko men. Gespeeld worden er 10 ronden voor twaalf gulden en vijftig cent ZEVENHUIZEN - Het Consortium Rotterdam onder leiding van Ton van der Jagt verzorgt in de Vrijzinnige Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen zaterdagavond 16 december om half acht het tweede kamermuziekcon cert van dit seizoen. Het programma bestaat uit Midde leeuwse en Renaissance-muziek zowel gezongen als instrumentaal. De toe gangsprijs is 7,50 (leden van de orga niserende ’’Zeven Muzen” 5,-en jon geren tot 16 jaar gratis). De spelers van Consortium Rotterdam maken een muzikale reis door Europa en tonen de bezoekers vorstenhoven en dorpspleinen. De vrolijkheid van de kerstnacht en de wanhoop van de lief dessmart, de vraatzucht van de smul paap en de eerbied van de pelgrim ko men in een bonte mengeling aan de or de. De klank van de oude instrumenten, de afwisselende gezongen teksten en de uitleg bij al die vreemde muziek staan garant voor een gevarieerd program ma. Ten aanzien van de planologische aspecten merken B. en W. op dat het bouwplan is gelegen in het hui dige bestemmingsplan ’’Zuidkade- Wilhelminakade”, waarop de gronden ter plaatse zijn bestemd voor woondoeleinden. WADDINXVEEN J. Baas Ex ploitatie BV in Waddinxveen-Zuid wil aan de Wilhelminakade ten zuiden van de Zuidelijke Dwars weg een nieuw kantoorpand bou wen. Het complex zal bedrijfsmatig deel uitmaken van het daarachter gelegen aannemingsbedrijf, zo hebben B. en W. de gemeenteraad laten weten. Afgelopen zaterdag werd door de jong ste Gouwe-zwemmertjes weer gestre den in het landelijke Speedo-tournooi. Ditmaal stonden de lange afstanden op het programma. Ook hierop wisten zij weer prima prestaties te leveren. Als B. en W. schrijven dat aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad. Het verlenen van aan- wezigheidsvergunningen voor speelau tomaten zal in de gemeentelijke leges verordening apart worden geregeld. De nieuwe Waddinxveense tarieven voor de afgifte van vergunningen voor onbepaalde tijd komen overeen met de maximum-tarieven ingevolge de Wet op de Kansspelen. Voor het afgeven van vergunningen in het kader van de rubriek ’’beschikkin gen algemeen” in de legesverordening wordt eveneens de mogelijkheid ge schapen vergunningen voor onbe paalde tijd af te geven tegen een bedrag van 128,-, hetgeen neerkomt op twee maal het jaartarief van 64,-. eerste speelautomaat, vermeerderd met 75,- voor iedere volgende auto maat. In de toelichting op deze wet is aange geven dat deze tarieven als kostendek kend kunnen worden beschouwd (mede gelet op het feit dat in de prak tijk per vergunning twee tot drie speel automaten worden toegestaan). De be dragen zijn vastgesteld na overleg met de minister van Binnenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, (VNG). Bij de vaststelling van dit maximum is rekening gehouden met een door de VNG gemaakte schatting van de werk zaamheden, die de afgifte van de on derhavige vergunningen voor het ge meentelijk apparaat met zich mee brengt. Uit de wetgeving vloeit voort, dat ge meenten, ook als de vergunning voor langer dan vier j aar of voor onbepaalde tijd geldt, nooit méér leges kunnen vra gen dan vier maal het bedrag, dat voor een jaarvergunning kan worden bere kend. Dat wil zeggen: voor het afgeven van een aanwezigheidsvergunning voor on bepaalde tijd mag een maximum-be drag worden geheven van 500,- voor de eerste speelautomaat, vermeerderd met 300,- voor iedere volgende auto maat. De relatie met het kostprijsbeginsel is in dit laatste geval echter losgelaten. Volgens de VNG heeft de wetgever derde op 1827 en de vierde prijs op lot- Het ’’Kinderstuk” bestaat eigenlijk uit drie kleine voorstellingen, te weten: "Koning Chips”. Een koning uit een ver ver land eet de hele dag chips. Hij wordt dikker en dikker tot hij op een zekere dag ziek wordt. Ohh wat heeft hij een pijn. De dokter moet erbij ko men. Kan de koning nog worden gene zen? Hoe loopt dit af?, ”De goochelaar Moeftaboerti”. Een goochelaar-clown die in een wervelende show voor u een aantal trucs vertoont. Wat denkt u van een groeiende toverstaf of melk die op onverklaarbare wijze uit een glas ver dwijnt en in een ander glas terecht komt? en ”Akke en Oetel”. Akke en Oetel zijn twee arme mensen die in een dorpje wonen. Oetel is al de hele dag weg. Waar blijft die Oetel? Oetel blijkt voor heel veel geld in het dorpscafé een das gekocht te hebben. En wat voor een das. Niemand op de hele wereld heeft zo’n das. Een prachtige das! Hoe wel....? Op basis van de huidige legesverorde ning kan in Waddinxveen voor de af gifte van aanwezigheidsvergunningen voor speelautomaten alleen leges wor den geheven, door deze vergunningen te rangschikken onder de rubriek ’’be schikkingen algemeen”. Voor het afgeven van een gunstige be schikking kan dan ten hoogste in reke ning worden gebracht (afhankelijk van de werkingsduur van de beschikking) voor: een dag 8,-, voor twee dagen t/ m twee maanden 16.-, voor een kwar taal 32,- en voor een jaar 64,-. De beschikkingen met betrekking tot de speelautomaten worden in Wad dinxveen voor onbepaalde tijd afgege ven. Deze mogelijkheid is in de be staande legesverordening nu nog niet opgenomen. In feite kan hier thans hooguit het tarief voor één jaar worden gehanteerd. Een en ander impliceert dat dan ook de wer kingsduur van de aanwezigheidsver gunning tot 1 jaar beperkt wordt. Daar naast geeft de legesverordening thans niet de mogelijkheid om een differen tiatie naar het aantal speelautomaten aan te brengen. WADDINXVEEN - Tijdens het afge lopen inhaalweekeinde speelde het zondagelftal van Waddinxveen voor de competitie tegen Oudewater. De Wad dinxveners wonnen met 1-0. Ze staan nu met een door Oudewater gedeelde vierde plaats van onderen met 11 pun ten uit 10 wedstrijden. Bij de regionale jeugd won WSE in de hoofdklasse met 2-1 van Rijswijk. De Waddinxveners zijn een goede mid denmoter met 12 punten uit 12 wed strijden. De wedstrijd Waddinxveen-Oudewa- ter kenmerkte zich vooral door een de gelijk voetballend Waddinxveen. De eerste helft trok Waddinxveen direct het initiatief naar zich toe. Middenvel der Robin Leunissen werd veel in het spel betrokken, maar zijn passes kwa men niet altijd goed terecht. De voorwaartsen kwamen daardoor 1 weleens op het verkeerde been te staan. De druk op het Oudewater-doel hield echter wel aan, mede door het goede werken van Wim Hoogendoorn en Razi Licoumine. Kansen kwamen dus ook voor de spit sen Marcel van Leeuwen en Gerard Moliej. Marcel zorgde onder andere voor een daverend afstandschot dat maar net naast ging. Een doelpunt kon 1 niet uitblijven. Razi Licoumine trok na een dieptepass op links het strafschopgebied in. De Oudewatergoalie werd omspeeld en met een strakke schuiver werd Gerard j Moliej in stelling gebracht. Deze faalde niet en Waddinxveen leidde verdiend met 1-0. Dit werd tevens de ruststand. Na rust kwamen dezelfde elftallen bin nen de lijnen. Waddinxveen, weinig kansen weggevend, bleef op zoek naar de bevrijdende tweede treffer. Moge- lijkheden ook in deze periode. Gerard Moliej werd door de ingevallen Jan van Es de diepte ingestuurd. Zijn inzet kon maar net door een achterhoe- despeler van de lijn gehaald worden, nadat hij de keeper keurig gepasseerd had. De stand veranderde echter niet meer. Volgende week wordt de laatste ronde j gespeeld voor de winterpauze. Wad dinxveen speelt dan in en tegen het laaggeplaatste Ammerstol. Op zondag tussen 11.30 uur en 14.15 uur, werd aan de Bredeweg te Zeven huizen een brutale inbraak gepleegd. Midden op de dag bezocht het inbre kersgilde een woning. Tijdens dit ’’be zoek” werd de gehele woning door zocht en werd een bedrag aan geld weg genomen. In de Boslaan te Zevenhuizen werd vo rige week dinsdagavond een inbraak gepleegd in een woning. De daders hebben waarschijnlijk hun daad ge pleegd in de namiddag/begin van de avond. Na de inbraak werden door de bewoners wat sieraden vermist. In de discotheek waren volgens de poli tie wat problemen ontstaan waarop de portiers besloten om de groep van 20 personen hardhandig naar buiten te werken. Op het moment dat de groep buiten gewerkt was koelden deze hun woede buiten de discotheek. Surveillerende politieagenten grepen hierop direct in. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op vrijdag vond onderaan de afrit Ze venhuizen van de rijksweg A-12 een aanrijding plaats tussen twee personen auto’s. Een bestuurder stopte onder aan de afrit, voor de stopstreep. Een achterhem rijdende bestuurder had dit niet in de gaten en reed achterop de stil staande auto. Bij komst van de politie bleek dat de bestuurder die netjes was gestopt voor de stopstreep te veel gedronken had. Naast de materiële schade kreeg deze laatste bestuurder ook nog een proces verbaal wegens het rijden onder in vloed. Op zaterdag ontstond er in de Dorps straat een aanrijding. De aanrijding ontstond omdat de bestuurder van een kampeerbus een rechts gelegen inrit in wilde draaien. Om de bocht tc kunnen nemen stuurde deze eerst naar de lin kerzijde van de weg. Een achter hem rijdende automobilist dacht dat de bus aan die zijde bleef staan en passeerde het busje aan de rechterzijde. Op dat moment stuurde de bestuurder van de bus naar rechts. Materiële schade tot gevolg. Vorige week woensdag werd op het Noordeinde in Zevenhuizen een perso nenauto onbeheerd aangetroffen. De personenauto was niet afgesloten en de sleutels bevonden zich nog in het con tact. Daar de eigenaar van de auto niet in de nabijheid van zijn auto te vinden was zijn de sleutels, met het oog op de vele autodiefstallen die plaats vinden in het bewakingsgebied, veilig gesteld. Dit tot ongenoegen van de eigenaar van het voertuig die lopend naar het politiebureau kwam om zijn sleutels op te halen. Op de rijksweg A-12 was een aanzien lijke schade aangericht aan de vangrail. De veroorzaker had hiervan geen mel ding gemaakt maar had zijn visitekaar tje in de vorm van een nummerplaat ’’achtergelaten” waardoor zijn identi teit achterhaald kon worden. Hij wordt vooralsnog geconfronteerd met de re kening van rijkswaterstaat. zich hierbij gebaseerd op de jurispru dentie, die terzake samengevat het vol gende aangeeft: "Het belang dat de aanvrager heeft bij het verstrekken van de vergunning, mag mede bepalend zijn voor de hoogte van het tarief’. Verondersteld mag worden dat het be lang van de aanvrager bij het verlenen van een vergunning toeneemt, naar mate de werkingsduur van die vergun ning langer is. In casu is het belang van de aanvrager bovendien een puur commercieel be lang (winstoogmerk). Dit is voor ge meenten dan ook veelal een motief hun tarieven uit dien hoofde op het maxi mumbedrag te stellen. Het recent aangenomen wetsvoorstel tot limitering van onder meer de leges (verbod op het maken van winst) hoeft terzake geen belemmeringen op te le veren. Immers, de meer algemene re gels van de gemeentewet zijn onderge schikt aan die van een specifieke wet, in casu de Wet op de Kansspelen. WADDINXVEEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar is Mark van der Zijden algemeen kampioen geworden van de zwem- en poloclub De Gouwe. Met een verschil van plusminus 15 seconden op de volgende, in dit geval zwemster, Marion van Hooft, was de slotfase van dit kam pioenschap minder spannend dan vorig jaar toen de strijd tussen deze twee op slechts 0.2 sec. beslecht werd. Marion v. Hooft werd dus tweede in het algemeen klassement, maar zij was hiermee tevens eerste bij de da mes. De derde plaats ging ook ditmaal naar Jan-Willem v.d. Hoek. ZEVENHUIZEN - De in Zevenhui zen gehouden 22e vogeltentoonstelling van ’’Zang en kleur” is een groot succes geworden. De publieke belangstelling is een groot succes geworden. De pu blieke belangstelling was zeer groot. Nadat dinsdag 5 december 1989 de keu ring was verricht, waren de kampioe nen bekend. De grote kampioen was C. v.d. Berg, met zijn zeebravink bruin- wangpop. Deze behaalde 90 punten en werd hierdoor algemeen kampioen on derling. Jeugdkampioen werd M. Raaymakers met een roseicollis donkergroen. Deze behaalde ook 90 punten. De grote man bij de stammen kanaries was de heer B Wijnstekers. Deze stam was goed voor 360 punten. Op vrijdagavond 20.00 uur verrichtte oud-notaris Jac. Bos de trekking van de grote verloting. De eerste prijs viel op lotnummer 602, de tweede op 1833, de nummer 0047. Eventuele prijzen af te halen bij de heer A. Roos, tel. 01802- 2372. WADDINXVEEN - Het gemeentebe stuur blijft doorgaan de gemeenteraad te informeren over het inwonertal van dit Gouwedorp. Per 1 november 1989 bedroeg het aan tal inwoners van de gemeente Wad dinxveen 25.111. Op 5 december, de verjaardag van Sint Nicolaas, werd op een bijeenkomst in het gemeentehuis officieei de 25.000ste inwoner van Waddinxveen verwel komd. Zoals aangekondigd heeft de politie de controle op voornamelijk de jeugdige verkeersdeelnemers verscherpt. De nadruk, in deze donkere tijden, ligt op de verlichting. Vorige week dinsdag werden te Zeven huizen in de vroege ochtenduren ruim 90 (brom)-fietsers gecontroleerd. Ne gen maal moest de politie verbalise rend optreden daar de verlichting niet in orde bleek te zijn. ZEVENHUIZEN - Volgende week za terdagavond 23 december om acht uur is er weer in Zevenhuizen de Kerst-Inn, dit jaar georganiseerd door het GJV (Gereformeerde Jeugd Vereniging), de Zanggroep Zevenhuizen en Koffie bar ’t Praathuys. Het thema van deze avond is "Vrede, gerechtigheid en heelheid van de Schepping”. Over dit thema zal men door middel van een spel wat meer te weten komen. Een spel met leuke, creatieve opdrach ten en ook met korte overdenkingen. De Kerst-Inn wordt gehouden in één van de zalen van de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. Iedereen van 16 jaar en ouder is van harte welkom. MOERKAPELLE - In Moerkapelle wordt komende zaterdag een Kerst markt in typisch Duitse stijl gehouden. Daarvoor staan er in de Dorpsstraat vijftien feeërieke verlichte kraampjes opgesteld. Organisator Bram Noordam verwacht vijf- tot tiendui zend bezoekers. De door de winkeliersvereniging Moerkapelle opgezette Kerstmarkt duurt van 14.00-21.00 uur. Volgens de winkeliers leent de Dorpsstraat zich uitstekend voor een Kerstmarkt. Alhoewel de braderiecommissie de af gelopen jaren een behoorlijke ervaring heeft opgedaan met het organiseren van braderieën is een Kerstmarkt toch wel wat anders. Typische Kerstmark ten vinden we veel bij onze Oosterbu ren en ook al enige jaren in de grensste den van onze zuidelijke provincies. Er is alles aan gedaan om het juiste sfeer tje te creëren. Kramen met verlichting, onderbroken door veel groen en om lijst met passende muziek. Een Kerstmarkt vraagt ook van de deelnemers een selectie van artikelen in de cadeausfeer. Wat dat betreft zit het wel goed. Maar ook op sportief ge bied valt er het een en ander te beleven. Om alvast in de stemming te komep kan men zelf op de "latten” gaan staan en een eindje gaan langlaufen. Ervaren instructeurs van de Ned. Ski- vereniging (afd. Zoetermeer) zullen de bezoekers met raad en daad bij staan. Ook zullen zij de nodige demonstraties geven in langlauftechnieken. eerste behaalde Michelle Nahon een bronzen medaille plaats in 6.59.7 op de 400m vrije slag bij de meisjes ’80. Bij de jongens ’80 was er zelfs goud voor de Gouwe. Harry de Bruijn won dit nummer in 6.11.2. Even later zou ook zijn broertje, Bob de Bruijn, be slag leggen op een gouden medaille plaats op de 800m vrije slag (j.’78) in 10.35.4. Tenslotte was er nog een zilveren plak voor Koen Groenleer op de 400m vrije slag jongens ’79 in 5.41.9. Ter afsluiting van het kampioenschap zwommen de De Gouwe-zwemmers zondag de lange-afstandnummers, 400, 800 en 1500m vrije slag. Deze wedstrij den waren echter bedoeld als limiet- wedstrijden, waaraan ook andere ver enigingen deelnamen, en hadden geen invloed meer op de uitslag van het kam pioenschap. Bij de dames op de 400m vrije slag ging de derde plaats naar Annemieke Kroon, die hiervoor 5.59.8 nodig had. Bij de heren waren de eerste drie plaat sen voor De Gouwe. Derde was Loud Jonckheere in 5.23.0, de tweede plaats was voor Mare t. Braake (5.02.2) en eerste werd Jaco de Jong in 4.45.6. Bij de meisjes onder de 10 jaar was de verdeling van de eerste drie plaatsen als volgt: Eerste Marije v.d. Boon (6.30.7), tweede Michelle Nahon (7.00.8) en de derde plaats was voor Claudia v. Harskamp in 7.31.5. Bij de hierna gezwommen 400m jon gens onder de 10 jaar won Koen Groenleer de eerste plaats in 5.38.3, tweede was Arno v.d. Dussen in 6.00.6 en de derde plaats was voor Harry de Bruijn. Naast de 400m werd er ook gestreden op de 800m. Op dit nummer werd door de meeste zwemmers een nieuw per- WADDINXVEEN - De Waddinx veense toneelgroep Maskerade heeft dit seizoen een avondvullend stuk, een eenacter en een kinderstuk op het re pertoire staan. Verenigingen, bedrij ven en organisaties kunnen uit dit aan bod een keus maken. Op het programma staan "Een moor denaar in de groep”, ”Een lichte lunch” en een ’’Kinderstuk”. Het kin derstuk omvat eigenlijk drie kleine voorstellingen. Het avondvullende stuk is dit jaar "Een moordenaar in de groep”, een thriller in drie bedrijven, geschreven door Ph. King en J.Boland. De door de vereni ging zelf georganiseerde voorstellingen vinden op 2 en 3 februari plaats in het Anne Frank-centrum te Waddinxveen. Naast het avondvullend stuk heeft Maskerade dit jaar ook een eenakter ingestudeerd: "Een lichte lunch" ge schreven door P. van Straaten. WADDINXVEEN - Volgende week donderdagavond 21 decem ber om acht uur geven het Gerefor meerd Kerkkoor Dient den Heer en het orkest van de harmonie Con cordia in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen een gezamenlijk Kerstconcert. De toegang is vrij. Voor het eerst bieden beide vereni gingen de inwoners van Waddinx veen een muzikale kerstviering aan, dat in het teken staat van koor zang, samenzang met orkest. Het koor Dient den Heer, opge richt in 1946, telt 65 leden en staat onder leiding van Ben Kramer. Zij zingen Son of Mary, O Bethlehem in Juda’s Land, Mary’s Boy Child, Away in a Manger en Hallellujah. Het orkest van Concordia speelt A Christmas Suite, Bist du bei mir, Komt allen tezamen, Gloria in Ex- celsis, Komt verwondert u hier mensen en Ere zij God. Deze liede ren worden in samenzang ten ge hore gebracht. De bingo begint om 21.00 uur (zaal open om 20.30 uur). Na afloop van de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21