OVERVAL OP VROUW Waddinxvener boer op met bouwmethode Bouw van 6 woontorentjes in Zuidplas J.L. van der Waals promoot doe-het-zelf houtskeletbouw Voorrangs- kruising Noordeinde Kerstfeest bij NCVB Volgend jaar voorontwerp W’veen-Oost Rookverbod openbare gebouwen OG-belasting voor aantal Zuidplas-strateri gaat u BRUIDSBOETIEK ANGELA A .^FXXasscheman LAT WADDINXVEEN lil rr 'n door Rehorst Bouw BV neergezet in zes woontorentjes. De zeer luxe appar tementen, voor en achter opgeven door water en met traphallen met vaste Vandalisme Beklad Aanrijdingen Waddinxveen Schoonmaken Huisnummering VERHUIZEN? Bouwmethode Prijzen Slachtofferhulp Uitgebreid Vernielingen Diefstallen 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 Pagina 25 WERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Moerkapelle Uitgangspunt Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 iisi WADDINXVEEN Fazamdreef 2 da's wo 'iAweegeHower 2743 DC Waddinxveen Een voorbeeld van een woning in houtskeletbouw naar de bouwmethode BV. (Tekening: Livingstone Building Industry). Het dorpshuis "Op Moer" werd enige tijd geleden volgekladderd door een stel jeugdige "kladderkatjes”. Met hulp van Buro Halt zijn de vandalisten opgespoord en aan het schoonmaak werk gezet. Dit is de eerste keer dat in de gemeente Moerkapelle vernielzuch tige jongeren daadwerkelijk zijn ge pakt en opdraaien voor de gevolgen van hun daad. Door een bank aan de Kerkweg-Oost is aangifte gedaan van het bekladden van een gevel. Met spuitbussen en viltstif ten was de muur met leuzen beklad. Bij een aanrijding op de kruising van de Kanaalstraat met de Stationsstraat raakte een betrokken bromfietser ge wond. De man, die komende vanaf de Stationsstraat de Kanaalstraat over POLITIENIEUWS De vrouw reed met haar auto naar de brievenbus en wilde vanuit het portier raam de brief in de bus steken. Op dat moment werd zijvolgens een medede ling van de Waddinxveense rijkspoli tie, aangesproken door een "Suri naams type” die de brief van haar af pakte. Óp hetzelfde moment opende een tweede "Surinaams type” het rech terportier en bedreigde de vrouw met een op een pistool gelijkend voorwerp. Deze man griste haar tas van de vloer, waarna de mannen er vandoor gingen. De tas werd later in de avond terugge vonden op het terrein van een wegres taurant aan de A4 vlak voor Schiphol. De Waddinxveense politie heeft weer een melding gehad van lui die goten willen schoonmaken bij particulieren. Op zich is hier niets op tegen doch in het onderhavige geval werd de afge sproken prijs met 35,--verhoogd. Reden waarom de politie bewoners aan wil raden duidelijk afspraken te maken met de schoonmakers. Het beste werkt een schriftelijke afspraak over de prijs voordat de werkzaamheden beginnen. wilde steken, verleende geen voorrang aan een op de Kanaalstraat rijdendp personenauto. De bromfietsbestuur der is met vermoedelijk een heupfraq- tuur overgebracht naar een ziekenhuis. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 20 december om kwart voor acht komt de afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) in De Hoek steen aan de Esdoornlaan weer bijeen. Op deze avond wordt het Kerstfeest ge vierd. dat dit jaar door eigen leden ver zorgd wordt. De muzikale omlijsting verzorgen Kees en Karen van Garde- ren. De 78 drie- en vierkamerwoningen aan de Marga Klompéhoeve worden vloerbedekking, zullen in het najaar van 1990 klaar zijn. De huurprijzen komen te liggen tussen de acht- en negenhonderd gulden per maand. (Teke ning: Architectenbureau Roggeveen BV). WADDINXVEEN - De Waddinxveense bouwpromotor J.L. van der Waals van de Anna Paulownastraat timmert behoorlijk in deze regio aan de weg met het bouwsysteem van zijn werkgever, de in Breda gevestigde Livingstone Building Industry BV. Het gaat hier om een geheel nieuwe vorm van houtskeletbouw. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond is er een overval ge pleegd op een Waddinxveense vrouw, die een brief wilde posten in de brievenbus bij de nachtkluis van de Rabobank aan de Kerkweg-Oost. De rijkspolitie heeft de zaak nog in onderzoek. Het bouwplan kende een langdurige voorbereidingstijd van zo’n anderhalf beeld een natuurstenen vloer hebben jaar. en de traphallen worden van vaste Een dergelijke aanpak betekent dat de ontwerpen voor de woningen in alle op zichten uitgekiend zijn. Van de vloer tot het dak. De kopers hebben de ze kerheid dat alle produkten en materia len die worden gebruikt optimaal zijn afgestemd op het doel: goed en goed koop wonen. De Livingstone-Bouwmethode wordt steeds meer toegepast in Nederland. De integrale bouwformule blijkt steeds vaker een succesformule. Steeds meer bouwers en reeds honderden bewoners zijn hiervan overtuigd en kozen daarom voor Livingstone Building In dustry. van Livingstone Building Industry beids- en rentekosten, heeft de Livings- tone-woning een ander, zeer belangrijk voordeel boven de traditionele bouw: de enorme isolatie. De bouwelementen worden in de fabriek gevuld met een steenwol isolatiedeken. Deze steen- woldeken zorgt voor een uitstekende geluids- en warmte-isolatie. In vergelij king met traditionele woningen treedt een verdubbeling van de isolatiewaar- den op. De gasrekening kan dus maan delijks met 50% gereduceerd worden. Ten behoeve van het Noordeinde zal te zijner tijd een herziening van de huis nummering worden voorbereid, aange zien het "tussenbouwen” van wonin gen in deze huisnummering veel ondui delijkheid te weeg brengt. De kruising Noordeinde/Beethovenlaan is door het college van Burgemeester en Wethou ders aangewezen als voorrangskrui- sing. Dat is een gevolg van de ingrijpende re constructie van het Noordeinde tussen Waddinxveen en Boskoop. De T-krui- sing met de Dorpstraat heeft nu een vloeiende afbuigingsvorm gekregen, zodat het verkeer uit de richting Bos koop eveneens duidelijk wordt ge maakt dat het zijn weg het beste via de Beethovenlaan kan vervolgen. Op de Brugweg vond op dinsdag 5 de cember een aanrijding plaats waarbij ook een bromfietsster betrokken was. De bromfietsster wilde, rijdend op de Brugweg, een voor de hefbrug stil staande file auto’s passeren. Juist op dat moment kwam een auto uit de file naar links. De bromfietsster kwam ten val en is met een hersenschudding over gebracht naar een ziekenhuis. weer terug in Waddinxveens grootste woonwijk in wording. De volgens het bouwbedrijf 78 mooie 3-4 kamerappartementen (onderver deeld in 6 kleine woongebouwen) wor den gebouwd nabij de Marga Klompé hoeve in de wijk Zuidplas. Het aparte ontwerp van architectenbu reau Roggeveen BV te Waddinxveen zal gerealiseerd worden door Rehorst ”De huidige ontwikkelingen in de bouwmarkt wijzen steeds meer naar verdergaande bouwvoorbereiding, in dustrialisatie en allerlei kostenbespa rende produktiemethoden. Veelal geldt dit met name voor grote massa- projecten waarbij het eindresultaat een vaak sober en fantasieloos karakter heeft”, aldus de Waddinxvener. Livingstone Building Industry BV brak met deze afspiegeling van een nieuwe bouwmethode waarbij naast industria lisatie juist het individuele karakter van elke gebouwde woning en daarmee van elke individuele koper gegarandeerd wordt. De Livingstone-bouwmethode is een geheel nieuwe vorm van houtskelet bouw. Waarbij modulaire elementen in grote aantallen worden geproduceerd. Elementen die in elke woning worden verwerkt. Dit vormt de Livingstone-ge- dachte dat met een beperkt aantal stan daardelementen een grote variëteit aan woningen geproduceerd moet kunnen worden. Het eindresultaat is een industrieel ver vaardigde woning, met als kenmer kende eigenschappen een konstante hoge kwaliteit en prijstechnisch zeer aantrekkelij kDe bewoner kan dankzij de flexibiliteit van de bouwmethode de woning geheel naar zijn wensen aan passen. Na het storten van de fundering is met een bouwploeg van 4 man binnen een week het casco wind- en waterdicht met de pannen op het dak. En na slechts zes weken kan de sleutel van de geheel compleet afgewerkte woning aan de bewoner worden overgedragen. Naast de korte bouwtijd, waardoor veel geld bespaard kan worden op ar- ten die werken met het systeem, ont dekken de onbeperkte ontwerpmoge- lijkheden. Ook voor opdrachtgevers worden de mogelijheden verruimt. Immers bou wen met Livingstone, betekent een forse besparing op de bouwkosten in vergelijking met traditionele bouw. Danzij Livingstone kan men met het zelfde budget dus een stuk ruimer bou wen. De verkoop van woningen gaat via het erkende aannemingsbedrijf, de dealers van Livingstone Building Industry. De 200 aannemers-dealers zijn verspreid over heel Nederland. Zodat een opti male en snelle servicegraad bereikt wordt. Goedkoper bouwen is zowel een kwes tie van een goed systeem als een goede organisatie. Teneinde de materiaalprij- zen zo laag mogelijk te houden, wordt bij de gecontracteerde leveranciers centraal ingekocht. Door deze centrale inkoop zijn de prijzen uiterst concurre rend. Met ingang van het jaar 1990 stelt de gemeente een bedrag van 400 gulden beschikbaar aan het Bureau Slachtof ferhulp Midden-Holland, zo werd op de raadsvergadering unaniem door de raad overeengekomen. Dit bedrag is opgebouwd uit het aantal inwoners maal 12 cent. Het ligt in de bedoeling dat meerdere gemeenten zich aansluiten bij het Bu reau Slachtofferhulp Midden-Holland. De eerste hulpverlening zou vanuit het .Bureau Slachtofferhulp kunnen plaats vinden. Daarna kan eventueel worden doorverwezen naar de plaatselijk werkende instelling of naar instellingen die andere specialistische hulpverle ning kunnen bieden. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen voor het gebied van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost aan de oost zijde van de Henegouwerweg. Dit om eventuele bouwactiviteiten daar in de hand te kunnen houden. Bij de brief van 15 januari 1982 heeft de toenmalige staatssecretaris van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening Waddinxveen al een afschrift gezonden van het Koninklijk Besluit van 8 ja nuari 1982 houdende de beslissing op de ingestelde beroepen (waaronder van de raad) tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door Gede puteerde Staten aan het bestemmings plan "Landelijk Gebied Oost”. Zoals bekend is, heeft de Kroon onder meer ambtshalve goedkeuring onthou den aan een groot aantal planvoor- schriften. Mede als gevolg hiervan is het bestemmingsplan geen goed toet singskader meer voor het verlenen van bouw- en/of aanlegvergunningen. Her ziening van het bestemmingsplan is mitsdien noodzakelijk en ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening ook verplicht. Voor de herziening van het bestem mingsplan is stedebouwkundig bureau Wissing opdracht verstrekt. Naar ver wachting zal een eerste voorontwerp de eerste helft van het volgende jaar ge reed zijn. Mitsdien is televisielegging van de algehele herziening van het plan op korte termijn niet haalbaar. Op 21 december 1988 heeft de raad voor het gebied van "Landelijk Gebied Oost” reeds een voorbereidingsbesluit genomen, waarvan de geldigheidsduur op 4 januari 1990 vervalt. Dit voorbe reidingsbesluit bevatte een aanlegver- gunningenstelsel. Om nu te voorkomen dat na genoemde datum ongewenste bouwactiviteiten plaatsvinden, dan wel ongewenste werken - geen bouwwerken zijnde - of werkzaamheden worden uitgevoerd (bijvoorbeeld het scheuren van gras land ten behoeve van sierteelt), achten B. en W. het gewenst dat door de raad (opnieuw) een voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening wordt genomen met daaraan gekoppeld een aanlegvergun- ningenstelsel; een en ander voor het ge bied zoals dat in zijn geheel bestreken wordt door het bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost”. De bouwmethode is zeer flexibel en heeft vele toepassingsmogelijkheden. Schoolgebouwen, vrije sektorwonin- gen. zoals bungalows, villa’s en twee onder een kap woningen, utiliteits bouw en woningwetwoningen zijn uit voerbaar in het Livingstone-systeem. Wie bouwt met Livingstone, wordt ver rast door de korte bouwtijd. Architek- Een dergelijke aanpak betekent ook dat de ontwerpen van de woningen in alle opzichten uitgekiend moeten zijn. De verhoudingen in prijs-kwaliteit, wooncomfort en architectuur. De koper behoudt de vrijheid om deze ontwerpen in hoge mate aan zijn per soonlijke wensen aan te passen: het wijzigen van de gevelindeling en platte gronden is vrij en zelfs het vergroten c.q. verkleinen van het ontwerp is mo gelijk. Er zijn thans zo’n 20-tal kant en klare basisplannen voorhanden. Nog nimmer werd een bouwmethode ontwikkeld welke in alle details zo doordacht is. Daardoor kan uiterst effi cient gebouwd worden. Niet alleen door de aannemer, maar evengoed door de zelfbouwer. Is eenmaal de koop tot stand gekomen, dan draagt Livingstone de zorg voor een juiste planning van de bouw. De doe-het-zelver krijgt alle kansen zich uit te leven en werkend heel wat geld uit te sparen. Al naar gelang de hoe veelheid werk en de handvaardigheid die hij zelf meebrengt, kunnen deze be sparingen enige tienduizenden guldens besparen. Tussen vrijdag 8 en zaterdag 9 decem ber zijn vijf op de Chopinlaan gepar keerde auto’s bekrast. Alle auto’s lie pen aan de zijkant krassen op, die er met een onbekend voorwerp zijn ingé bracht. In de avond van vrijdag 1 december werd vanaf het NS-station aan het Sta tionsplein een zwarte Locomotief-he- renfiets gestolen met de postcode 2743 EB. Later op vrijdag 8 december werd een in zebra-kleuren geverfde Opoe- fiets vanaf dit station weggenomen. Vanaf station Noord werd op maandag 4 december een rode Batavus-dames- fiets ontvreemd. Vanuit een kelderbox aan de Wilgen horst is een rood-witte Honda MT bromfiets gestolen voorzien van het verzekeringsplaatje LLD 710. De kel derdeur bleek met geweld ingetrapt te zijn. Vanuit een portiek aan het Kon. Wil- helminaplein is een Puch goldline bromfiets weggenomen voorzien van het verzekeringsplaatje HSB 645. Er is aangifte gedaan van diefstal van een eethoek met vier stoelen. In het weekend van vrijdag 1 december tot 4 december zijn de meubelen weggeno men uit een op de Staringlaan gepar keerde vrachtauto. In het zelfde weekend werden vanaf de nieuwbouw in de Zuidplas 16 kozijnen met bergingsdeuren ontvreemd. De kozijnen stonden opgeslagen tegen een container. Vermoedelijk hebben de daders de beschikking gehad over een vrachtwagen of aanhangwagen. Vanuit de Zuidplas werden voorts nog eens 15 bekistingsplaten ter waarde van 850,- gestolen. Een bewoner van de Beethovenlaan heeft aangifte gedaan van diefstal van een setje van 24 girobetaalkaarten. Men heeft het vermoeden dat de dief stal is gepleegd toen de bewoonster zich op de bovenverdieping bevond en de achterdeur onafgesloten was. Vanaf het bedrijventerrein Coenecoop is tussen maandag 4 en vrijdag 8 decem ber een aanhangwagen ontvreemd. Het gaat om een tandem-asser met een waarde van ongeveer 3.200,-. Op de Kanaalstraat kwam op woens dag 6 december een bromfietser ten val nadat hij geraakt was door een opleg ger van een passerende vrachtauto. De aanrijding vond plaats op het nieuw aangelegd fietspad bij het Warnaar- plantsoen. De vrachtwagen is doorge reden. Vermoed wordt, dat de betrok ken chauffeur niets gemerkt heeft. Een op het Noordeinde rijdende auto mobilist rommelde dezelfde dag wat aan zijn autoradio waarbij hij het zicht op de weg even uit het oog verloor. Ge volg was dat hij een verkeersheuvel op reed en een verkeerspaal uit de grond reed. Zijn wagen liep zware plaat- schade op. Een bewoner van de Johannes Postlaan heeft aangifte gedaan van ’’doorrijden na aanrijding”. Zijn op de J. Postlaan geparkeerde auto liep een deuk op in de motorkap. De tegenpartij is onbe kend gebleven. Hetzelfde overkwam op donderdag 7 december de eigenaar van een op de Prinses Beatrixlaan geparkeerde auto. Deze auto liep een deuk op aan de rechterachterzijde. Ook hier ligt de da der op het kerkhof. WADDINXVEEN - Diverse nieuwe straten in de wijk Zuidplas zullen defi nitief worden gebracht onder de ge meentelijke verordening onroerend- goedbelastingen 1989. B. en W. heb ben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad daarvoor een derde wijziging ter goedkeuring voorgelegd. Voor het uitvoeren van deze wijziging stellen B. en W. de raadsleden verder voor achtduizend gulden te halen uit de post onvoorziene uitgaven van de ge meentebegroting voor dit jaar. Dit geld is nodig om de door het Bouw- centrum/Advies gehouden onderzoek, waarbij is gebruik gemaakt van de waardegegevens van een 37-tal peil- punten (34 woningen en 3 winkels), te betalen. In verband met het gereedkomen van een gedeelte van de bebouwing in Zuidplas kreeg het Bouwcentrum/Ad- vies te Rotterdam opdracht voor een onderzoek aangaande de definitieve vaststelling voor de factoren voor lig ging in het desbetreffende gebied, in verband met de heffing van de onroe- rend-goedbelasting. Dit onderzoek heeft inmiddels plaats gevonden en resulteert in een verho ging van de aldaar geldende liggings- factor van 1.00 naar 1.10. Het betreft hier de woningen in de navolgende straten: Aletta Jacobshoeve, Anna de Waalhoeve, Joke Smithoeve, Marga Klompéhoeve, Mina Druckerhoeve, Roosje Voshoeve en Zuidplaslaan vanaf nummer 200. Het advies behelst voorts de vaststel ling van een liggingsfactor van 1.20 voor het gebied ten noordwesten van het Woubrechterf en het Otto-erf. Dit gebied omvat de woningen gelegen in de straten Herbaren-erfOtto-erf (nrs. 25, 27 en 29), Nicolaaserf alsmede de woning Piasweg nr. 14. Bij de vorige factorenherziening zij n de liggingsfactoren voor deze woningen reeds vastgesteld op 1.20, met uitzon dering echter van die van de woning Piasweg 14, het huis van burgemeester C.M. van der Linden. Met uitzonde ring van de woning Piasweg 14 behoeft in deze straten thans geen aanpassing van de liggingsfactor plaats te vinden. In het onderzoek zijn eveneens betrok ken de winkels in de Zuidplaslaan. Voor deze winkels wordt een liggings factor geadviseerd van 1.25. Deze waardering komt overeen met de vast stelling van de liggingsfactor van de winkels in het centrumgebied. Als gevolg van de factorenaanpassing kan de opbrengst van de onroerend- goedbelastingen structureel ingaande 1990 met 9.000.- worden verhoogd. Daar vindt u een schitterende kollektie 11‘JO fl WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week woensdagmiddag de officiële eerste paal geslagen voor de bouw van 78 3-4 kamerappartementen in de wijk Zuidplas. Met de bouw van deze zes woontorentjes tegenover het woon- en winkelcentrum Zuidplas is het bouwbedrijf Rehorst Bouw BV Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur'verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto pakmatenalen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Bouw BV in opdracht van het Bedrijfs- vloerbedekking voorzien, pensioenfonds voor de Metaalindustrie Bij het slaan van deze "eerste paal” wa- te Amsterdam. ren het college van burgemeester en De appartementen bieden grotendeels wethouders, de opdrachtgever, diverse uitzicht over de waterpartijen, welke gemeente-ambtenaren, de architect en aan de oost- en zuidzijde van de 6 flats de constructeur aanwezig. zijn gelegen. Ze zullen een luxe karak ter hebben. De entree’s zullen bijvoor- WADDINXVEEN - Binnenkort is ro- 1 ken in openbare gebouwen verboden. De overheid wil zo de ruim elf miljoen 1 niet-rokers beschermen tegen tabaks- rook. In alle 50.000 overheidsgebouwen, ge- J zondheidszorginstellingen, scholen en welzijnsvoorzieningen geldt vanaf 1 ja- 1 nuari 1990 een rookverbod. Hieronder I vallen bijvoorbeeld het Witgele-Kruis- gebouw, de bibliotheek, het buurthuis, 1 het zwembad en het consultatiebureau. Dit rookverbod geldt voor, alle hallen, gangen, trappen, liften en toiletten, maar ook voor vergaderzalen, wacht kamers, kantines en ruimten waarin zich loketten bevinden. Kortom, alles wat voor publiek toegankelijk of voor gemeenschappelik gebruik bestemd is. Een rookverbod in openbare gebou wen is redelijk, nu meer dan 11 miljoen Nederlanders niet (meer) roken. Bo vendien is meeroken schadelijk. Zo is vastgesteld, dat een kamer van 4 bij 4 meter door de rook van tien sigaretten al is vervuild tot de alarmfase bij lucht- i verontreiniging. Bij postkantoor en bibliotheek is de brochure "Laat een ander niet meero ken” beschikbaar. Er staat ook in hoe verbodsstickers aan te vragen. i In Moerkapelle heeft het college van B en W. tijdens de laatste gemeente- raadsvergadering de mededeling ge daan dat, met ingang van 1 januari .1990. een rookverbod wordt ingesteld in de voor het publiek toegankelijke of voor gemeenschappelijk gebruik be stemde ruimten. Algemeen Belang raadslid S.E. Duursma is wat betreft dit verbod van mening dat de overheid zich niet overal mee moet bemoeien en vraagt zich af, of een verbod zonder dwangmiddel tot naleving ervan wel zin heeft. Een sanc tie, op het rookverbod bestaat niet, er wórdt nu een beroep gedaan op de mentaliteit van de burgers. Uitgangspunt bij de ontwikkeling van het Livingstone bouwsysteem was dat een woning door doe-het-zelvers ge bouwd en moest kunnen worden. Dat betekende eenvoudige montage en hanteerbare elementen. Livingstone Building Industry speelt daarmee in op nieuwe ontwikkelingen in de markt. De koper kan zelf bepalen welke werk zaamheden hij op verantwoordde wijze kan verrichten, de unieke montagein- structie begeleidt hem hierbijZo kan de zelfbouwer zelf bepalen welke werk zaamheden hij uit wenst te voeren om daarmee zelf de woning te kiezen die bij zijn budget past. Maar ook als hij zijn woning sleu- telklaar laat bouwen zal hij profiteren van de kenmerken van deze unieke bouwmethode. Het bouwtempo van de aannemer komt voor hem aangenaam tot uitdrukking in zijn woonlasten. I 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 25