Waddinxveen El najaarskampioen Be Fair-volley bal doet goede zaken Massa Sport steekt Russen in shirts Gouwe-dames {verslaan AZPC JIB Clubprijzen Reigersburgh uitgereikt Frans Hoek ook op mini- keeperskamp Waddinxveen WSV-jeugd kwam nog wat tekort Onbekend atleet wint veldloop M Pas de deux Heren Ouderavond Speldje 'Heren Illusie armer Onderlinge Talent ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” O wG O WWW Op de foto van links naar rechts Jaap Akkerhuis (coach Rentokil), Vasili Belokonenko (manager! coach Dynamo - i WADDINXVEEN - Zowel de dames als heren van Be Fair-volleybal de den zaterdag goede zaken en wónnen hun wedstrijd met 3-0. Beide teams traden aan in sportzaal Groenswaard tegen respectievelijk Sliedrecht Sport en Ridderveld. dames heren heren dames heren (uit Leidschendam) (uit Katwijk) (uit Leiden) (uit Lichtenvoorde) (uit Rotterdam) Moskou), Teun Bron (Massa Sport). (Foto: Sjaak Noteboom). in WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Teun Bron van Massa Sport aan de Nesse in Waddinxveen overhandigde zaterdag in de Zevenhuizense sportzaal Swanla 14 sportshirts aan Vasili Belokonenko, de coach/mana- ger van het Russische volleybalteam Dynamo Moskou. WADDINXVEEN - Het El-elftal van Waddinxveen-voetbal is afgelo pen zaterdag zonder te spelen najaarskampioen geworden. Helaas werd de te spelen wedstrijd afgelast zodat het feest zonder een wedstrijd werd gevierd. De jongens kwamen allemaal, evenals hun ouders, naar de kan tine waar een kampioensfeestje werd gevierd. De ouders hadden dit sa men met de jeugdcommissie georganiseerd. De kantine was versierd met slingers en spandoeken waarbij één spandoek door de spelers was ver vaardigd waarmee zijn hun leiders Danny en Astrid en hun trainers Mi chael en Marcel bedankten. ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 16 DECEMBER A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 16.15 uur de Gouwe 2-AZL1 17.00 uur deGouwe3-Katwijk2 17.45 uur deGouwe2-LZ-’863 18.30 uur de Gouwe 1-Livo1 19.30 uur de Gouwe 1-SVH 1 WINTERSTOP VAN 17/12-’89 TOT EN MET 19/1-’9O In deze winterstop wordt op ZATERDAG 6 januari 1990 een waterpolo- tournooi gespeeld met nog nader uit te nodigen dames- en herenteams. Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen r - I w 1 PMh hi L. t M Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 Pagina 31 SPORTRECREATIE 4 Navraag leerde dat het hier Ruud On land betrof,‘een uit het oosten van het land afkomstige atleet die pas één week als lid stond ingeschreven bij de Zoe- termeerse club. Onland gaf meteen zijn visitekaartje af. In de tweede ronde schroefde hij het tempo zodanig op dat al zijn belagers één voor één moesten lossen. Ook bij de heren-veteranen was de winnaar van de eerste loop door ziekte afwezig. Bij ontstentenis van Rien van der Wilt (Clytoneus Woerden) was het nu Bauke de Jong van Avantri-Schoon- hoven die de eerste prijs naar zich toe trok. Heren 2 heeft in Almelo een 11-5 ne derlaag tegen ZPA 2 geleden. De Gouwe had tegen deze sterke en snelle ploeg als enig team in de thuiswedstrijd 2 punten van ZPA weten af te pakken. In Almelo liep het echter allemaal an ders. De heren, die het zonder coach Peter van de Loo, Fred van de Hoek en Niek de Leeuw moesten doen, wisten alleen de eerste twee parten ZPA goed bij te benen. het mooie winterprogramma van Wad- dinxveen-voetbal. Met deze overwinning verstevigt Be Fair de positie in de top van de promo tieklasse. Aanstaande zaterdag treden de heren aan tegen oude bekende Us- selvogels uit Moordrecht. Deze wed strijd begint om 16.30 uur in sportzaal Groenswaard. Pony’s klasse licht: 1. Nanda Timmer mans met Danny v.d. Roovaart, 2. Ja nine v. Maaren met Marlies v.d. Spek, 3. Cindy Keijzer met Eline Kool. Pony’s klasse zwaar: 1Kim Born met Marjolein Bonte, 2. Alette v.d. Breg- gen met Ursula v.d. Made. Paarden klasse licht: 1Monique Kok met Patty Paling. Paarden klasse zwaar: 1Michelle Du bois met Bianca Verkleij, 2. Paula Laister met Dick v.d. Kleij. Paard en pony klasse licht: 1. Jeannct Smit met Chantal Kagchel. Paard en pony klasse zwaar: 1Conny v.d. Breggen met Aletta v.d. Breggen. Promotieklasser Be Fair, dat het met haar sterk verjongde team zo verras send goed doet in de competitie, trad aan tegen het Alphense Ridderveld. Be Fair bleek letterlijk en figuurlijk een maatje te groot voor de Alphenaren. Het aanvalsgeweld van Be Fair was niet van de lucht en bracht Ridderveld re gelmatig tot wanhoop. Met name de snoeiharde smashes van middenaan- valler Edwin van Erk bleken onhoud baar voor de Alphense defensie. Nadat de eerste set met 15-6 gewonnen was werd de tweede set de leukste voor het talrijke publiek. Spelverdeler Dirk Pijpers wist zijn aanvallers goed te vin den en aanvoerder Paul van Yperen kreeg met Van Erk de aanvallende hoofdrol. (15-11) Concentratieverlies in de derde set leidde tot slordigheidsfoutjes aan Be Fair zijde. Toch bleven de Waddinxve- ners met kop en schouders boven Rid derveld uitsteken en wonnen zij ook deze set (15-10). WADDINXVEEN - Zaterdag werd in het Gouwebos de tweede veldloop van dit seizoen gehouden. De organisatie van dit cross-competitie-onderdeel van de KNAU-afdeling Gouda was in han den van de Waddinxveense sportclub Antilope. Bij de heren was de winnaar van de eer ste wedstrijd, Ed van Gemeren van AV’47 uit Boskoop, geveld door groep. De kenners waren het er over eens dat nu Jos Schinkel van Avantri uit Schoonhoven de te kloppen man was, met zijn clubgenoot Jan Zijder- laan en de Boskoopse atleten Fred van Zoest en Jan de Jong als gevaarlijke outsiders. De jeugdcommissie van Waddinxveen- voetbal organiseert weer een avond voor de ouders van de jeugdleden. De ouders krijgen dan de mogelijkheid vra gen te stellen aan de diverse commissies van de jeugd. De bedoeling hiervan is dat er een goede samenwerking tussen de ouders en de commissies ontstaat en de ouders weten wie zij kunnen aan spreken. Vanaf dat moment liep Ruud Onland een gewonnen wedstrijd en werd hij niet meer bedreigd. Van Zoest liep sterk naar een tweede plaats en Schin kel en De Jong werden respectievelijk derde en vierde. Na eerst geposeerd te hebben voor de fotograaf werden de spelers verrast door een bos bloemen namens de ver eniging en een standaard die namens de ouders werd geschonken. Hierna ging het richting kantine waar samen met de ouders, onder het genot van een bord patat en limonade, werd nagesproken over het afgelopen half jaar. Het is een opmerkelijk halfjaar geworden want de jongens wisten alle wedstrijden te win nen en tevens een doelgemiddelde van 11 doelpunten per wedstrijd te realise ren. Ze kijken nu dan ook al uit naar het voorjaar waarin de nieuwe competitie wordt gestart. Maar eerst wacht hen nog met een 0-1 stand. Ook in de tweede periode wisten de Waddinxveners te gen het laag geklasseerde RZV slechts één keer te scoren. Niek de Leeuw, die de afwezige Mare Faber verving, benutte een man-meer situatie. In de derde periode kwam De Gouwe iets beter in de wedstrijd. Drie snelle uitbraken leverden evenzoveel tweede lijn de stand op 0-2 brengen. doelpunten op. De doelpuntenmakers waren achter eenvolgens Cees Boonstoppel, Marco Kraak en Kjeld Boonstoppel. In de vierde periode hielden de heren het verder voor gezien. RZV wist nog wel twee keer het net te vinden en bracht de eindstand op 2-5. Het ontbrak de heren van De Gouwe in deze wedstrijd aan motivatie en con centratie. In de wedstrijd van aan staande zaterdag tegen het Rotter damse SVH (aanvang 19.30 uur) zullen de heren uit een ander vaatje moeten tappen om de punten binnen te halen. Na de eerste van de zes te lopen ronden bleken deze vier atleten inderdaad als een kopgroep te hebben gevormd. Tot veler verrassing hadden zij gezelschap van een volslagen onbekende atleet in de kleuren van Ilion uit Zoetermeer. Jaap Akkerhuis, met Toon van der Burgt trainer/coach van de volleybal- ploeg Rentokil-ZVH en net terug met zijn, team uit Rusland: ”Er is daar werkelijk niets te koop. Ik heb aan Teun Bron gevraagd of hij misschien wat sportshirts had om aan de ploeg mee te geven en dat had hij. Zij zullen er erg blij mee zijn”. Als dank deelde Vasali Belokonenko speldjes uit van de Russische ploeg Dy namo Moskou waarmee een einde kwam aan het Europese avontuur van de Zevenhuizense volleybalploeg. Na bezoeken aan het Finse Tampere en het Russische Moskou begon de bodem van de schatkist van Rentokil-ZVH al aardig zichtbaar te worden. Alle tijd en aandacht wordt nu weer in de nationale competitie gestoken. Ferry Bonsel van de organiserende ver eniging Antilope vocht zich uitstekend naar een tweede plaats en was daarmee de beste Waddinxveners van deze dag. De zestigplussers Bram Lindhout en Wim Schildt konden in dit sterke veld nog uitstekend mee. Bij de junioren waren er twee Antilo- pers die zich bij de beste drie wisten te scharen: Rudi Ververs bij de jongens D 1 en Martijn van der Mey bij de jongens C. Goede prestaties werden ook gele verd door Bastiaan Gielliet en Leon Groen, die respectievelijk zevende en tiende werden in een veld van ruim vijf tig D-jongens. Dat ook veldlopen een familiesport kan zijn bewees de familie Zijderlaan, uitkomend voor Avantri. Elise Zijder laan werd eerste bij de dames, Ester Zijderlaan tweede bij de meisjes B en Mirjam Zijderlaan negende bij de meisjes D 2. Hun broers deden het niet veel slechter, met een eerste plaats voor Job Zijderlaan bij de jongens A en een vijfde voor Jan Zijderlaan bij de heren. 7 WADDINXVEEN - Ook oud-keeper Frans Hoek zal eind deze maand aan wezig zijn op het mini-keeperskamp jvan de voetbalvereniging Waddinx- )veen. Bekend was al de komst van ;Sparta-doelman Ed de Goey. Het mini-keeperskamp dat op donder dag 28 en vrijdag 29 december gehou- ;den zal worden op de voetbalvelden •van "Waddinxveên” en dat wordt geor ganiseerd door keepertrainer Inge Re- horst is groter van opzet dan de eerste aflevering eerder dit jaar. Naast Spartadoelman Ed de Goey zal ‘ook Frans Hoek acte de presence ge wen. De voormalige doelman van Vo lendam, en nu trainer bij Ajax, Volen- ■dam en Telstar en docent opleidingen 'bij de KNVB, zal op donderdagavond '28 december vanaf 19.30 tot 21.30 uur lezing houden over het totale keepers- gebeuren. 'Zelf is Frans Hoek bekend om zijn kee- jperskampen waaraan reeds honderden keepers uit geheel Nederland hebben deelgenomen en zijn zijn kampen be kend in België, Duitsland, Denemar ken en Zweden. 'Frans Hoek zal dus de keepers 2 uur ge- ,boeid bezighouden, maar niet alleen ,zij. Indien er mensen zijn die interesse •hebben om dit ook bij te wonen, deze •zijn van harte welkom in de kantine van .Waddinxveen in sportpark ”De Sniep”. Alleen moeten zij een kleine bijdrage leveren om de onkosten te be strijden wel 2,50 per persoon. Volgende week een compleet overzicht van wat er in deze 2 dagen allemaal staat te gebeuren. Op dit moment zijn er zo’n 35 keepers die deelnemen (in schrijving sluit op 15 december). Even tuele inlichtingen bij Inge Rehorst, tel. 01828-15207. (Jet eerste herenteam van De Gouwe heeft zaterdag in de wedstrijd in Rijs wijk tegen RZV de stijgende lijn van de voorgaande weken niet doorgetrok ken. Het vertoonde spel was slecht. De periodestanden maken dit duidelijk. De eerste periode werd, door een doel punt van Cees Boonstoppel, afgesloten Vorige week, een paar dagen na Sin terklaas klopten de harten van een dikke duizend toeschouwers in het vol gepropte Dorpshuis Swanla opnieuw vol verwachting, na de sensationele set- winst in Moskou hoopten de volleybal- fans op een kleine verrassing van hun favorieten: Rentokil-ZVH. Vijf kwartier later stonden ze weer in de kille buitenlucht van Zevenhuizen. Een illusie armer, een ervaring rijker. Met eigen ogen hadden ze gezien hoe de Russische reuzen van Dynamo korte metten maakten met hun gastheren. Zelfs van een feestelijke happening was geen sprake geweest. De Sovjets klaarden het karwei(tje) op de hen be kende manier: koel, degelijk, zonder franje, maar in zijn eenvoud wél bij zonder knap en zeker zo effectief. De Europese bekerhouder won moeite loos met 0-3: 9-15,7-15 en 5-15. "Wij hebben hier de wrange vruchten gekregen voor die setwinst vorige week”, stelde de Waddinxveense Jaap Akkerhuis nuchter vast. ”Ik weet dat De Russen waren in Zevenhuizen voor de Europacupwedstrijd tegen Rento kil-ZVH, die door de Zevenhuizena ren werd verloren met 0-3 (9-15, 7-15 en 5-15). De blauw-witte kwaliteits-sportshirts zijn van het bekende merk ’’Cruyff”, maar niet voorzien van de naam Massa Sport. ”Het is een cadeau aan het Russische volleybalteam, omdat er in Rusland zo weinig te koop is, ook op dit gebied. Zie het maar in de sfeer van Perestroj ka”, zo gaf Teun Bron als uitleg. WADDINXVEEN - Vorige week don derdagavond bond de jeugd van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) de strijd aan met WSV IV, een seniorennegental bestaande uit spelers die niet in de RSB-competitie uitko men. Ondanks manmoedig verzet bleek de jeugd toch (nog) wat tekort te komen en moest de eer met 5-3 voorlo pig aan de senioren laten. Misschien kan Remco Kloet in zijn af gebroken partij de stand een draaglij- ker aanzien geven. Al met al een eer volle nederlaag in een' ontmoeting waar de jeugd zeker het een en ander van heeft opgestoken! Aan bord 1 kwam Remco Kloet tegen Van Sandijk moeilijk uit de opening. Langzaam maar zeker wist hij echter het tij te keren. In de afgebroken stand heeft hij een licht positioneel voordeel. Hinke Pas investeerde zoveel tijd in het winnen van een pion dat hij in tijdnood geraakte en zich door de geroutineerde Brobbel pardoes mat liet zetten. Ronald de Pater hield.de stand tegen W. v.d. Geer'lange tijd in evenwicht. Een onnauwkeurigheidje kostte hem een pion, doch hij wist de partij alsnog remise te houden. Roos v.d. Knaap trok tegen teamleider DJ. van Offeren onvervalst ten aanval wat uitmondde in een onontkoombaar matnet. David v.d. Berg en Verwaal speelden een partij waarin de eerste na 2 pion nen achterstand goed terugkwam en alsnog remise wist te bereiken. Léon Willemen kreeg van W. Goor een he vige aanval te verduren die hij alleen ten koste van veel materiaal wist te'ke ren. Toen de aanval was uitgewoed zat er niets anders op dan op te geven. Maria v.d. Berg veroverde de Dame van mw. Timmermans, waarna zij de partij rustig naar zich toe trok. Pieter v.d. Kaaden verloor in de opening te gen A. Bos op knullige wijze een Paarc’ en kwam dit verlies niet meer te boven In een rechtstreekse confrontatie nam Hennink vorige week de koppositie in de onderlinge competitie over van Phi- lipse. Deze laatste zag v.d. Born, winst op Smitskamp, angstig dicht naderen. Er vielen in deze 13e ronde, die slechts een remise opleverde, een aantal op merkelijke uitslagen te noteren. Zo versloegen Th. Goor en de Niet, bei den nog wel met zwart, respectievelijk Eric Claassen en Hans van Wouden berg. Ritter klopte Smit. Het treffen tussen de gebroeders Dirk en Hans van Offeren werd door de eerste gewon nen. Stam leverde een knappe prestatie door v.d. Starre te verslaan. H. van Kleef moest buiten voor v.d. Hoek. Van Oort komt duidelijk terug van weggeweest. Tegen P. van Offeren kwam hij tot zijn vierde zege op rij. Ellers versloeg Alblas en Versluis en Torenbeek waren de enigen die het punt deelden. De volleybalsters, die uitkomen in de derde divisie G, moesten het zonder aanvoerdster Jannie Zeeman doen die in het buitenland verbleef terwijl Petra van Veldhuizen grieperig was. Marlies van Ringelensteijn en Mariska van de Velde namen derhalve de bui tenposities in bij de Waddinxveensen, waarmee het accent op de harde aanval kwam te liggen. Be Fair nam in de eerste set een snelle voorsprong (13-4) die het niet meer uit handen gaf. Sliedrecht had met name moeite met de service van Be Fair. De aanval kwam hierdoor in moeilijk heden en was een gemakkelijke prooi voor het Be Fair blok. Bij Be Fair vie len Joke Baans en Wilma de Jong op door hun goede spel. (15-10) Ook in de tweede set bleek Sliedrecht niet in staat Be Fair af te stoppen. Be Fair maakte net iets minder service- fouten en had de aanval van Sliedrecht nog steeds in de tang met een goed slui tende blokkering. (15-10) In de derde set had Sliedrecht het ge loof in eigen kunnen verloren. Een so lide spelende Anneke Verwoerd en de goed scorende driemeteraanval van Antoinnette Wijker waren teveel voor Sliedrecht dat het hoofd liet hangen en niet verder kwam dan 8 punten. Be Fair werd door deze overwinning drie punten rijker die het goed kan ge bruiken. Aanstaande zaterdag wordt de positie in de middenmoot verdedigd tegen het Woerdense Thornax. trainer Viktor Radin zijn jongens er ge nadeloos van langs heeft geven, omdat ze toen niet volledig bij de les waren. Het resultaat was vanavond zichtbaar. Dynamo speelde nu echt op volle oor logssterkte. Ze waren bijzonder gecon- j centreerd versaagden geen moment en hebben ons op alle fronten afge troefd”. Dat is geen schande voorde amateurs van ZVHdie half zo veel trainen als de profs van Dynamo. Akkerhuis: ”We hebben naar vermogen partij gegeven, al zijn sommigen een beetje onder hun niveau gebleven. Maar je speelt nou eenmaal zoals je tegenstander het toe laat. In Moskou was onze stop en pas sing beter dan Dynamo. Nu waren de zaken precies omgekeerd. Zij serveer den veel harder, scherper en effectvol ler. Dat zijn we niet gewend, daar had den we moeite meeHet is ook heel wat anders dan de pisboogjes die je weke lijks in de competitie op je bordje krijgt”. Het Russische nationale volleybal mag dan een beetje in een impasse verke ren, bij een club als Dynamo loopt nog genoeg talent rond. ”lk ben ervan overtuigd dat dit team in de naaste toe- komst de basis van de Sovjet-ploeg zal vormen”, opperde Akkerhuis collega Toon van der Burgt. ’’Mede omdat de vedetten van CSKA Moskou niet meer staan te dringen. Die willen het liefst zo snel mogelijk naar het buitenland naar Italië, waar ze veel geld kunnen verdie nen”. Brecht Rodenburg zou ook een leuk bedrag aan lires, francs, marken of gul dens op zijn bankrekening kunnen bij schrijven, ware het niet dat het 2.02 meter lange aanvalskanon zijn hart heeft verpand aan Zevenhuizen. Hij i vindt gezelligheid en sfeer belangrijker dan poen. Voor hem is volleybal nog steeds een plezierige hobby, naast zijn werk bij de sponsor van ZVH. i In de beide wedstrijden tegen Dynamo onderstreepte de pas 21-jarige Roden- burg ten overvloede waarom eerst Arie i Selinger en later Harrie Brokking hem zo graag aan de Nederlandse selectie willen toevoegen. Samen met de in de Italiaanse competitie geharde route- i nier Jan Clardeij was hij de enige, die i op dit hoge niveau niet hoefde onder- i doen voor de Russen. Zowel in aanval lend opzicht als in de blokkering was hij de absolute uitblinker bij ZVH. Ondanks het verlies had Brecht Ro denburg zich weer opperbest ver- maakt. ’’Deze potten geven mij enorm i veel voldoening”, grijnsde hij na af loop met een ’kouwe klets’ in de hand. ’’Vorig jaar begonnen we al te bibberen toen we hoorden dat we Leningrad hadden geloot. Nu zijn we er onbevan gen ingeknald. Daar keken die gasten in Moskou toch even gek van op. Toen we in de tweede set boven de tien kwa men, scheten ze in hun broek van angst. Vanavond stond het echte Dy namo tegenover ons. Daar was niks te gen te beginnen. Wij lieten individueel steekjes vallen, zij speelden foutloos”. Een spelmoment uit de Europacup-volleybalwedstrijd Rentokil-ZVH tegen Dynamo Moskou in de Zevenhuizense sporthal Swanla. (Foto: Arie Hoogduijn). WADDINXVEEN - Op het terrein van manege Reigersburgh aan de Pias weg zijn zondag pas-de-deuxwedstrij- den gehouden voor pony’s en paarden en werden de prijzen uitgereikt aan de clubkampioenen van 1989. De Reigersburgh-clubkampioenen van dit jaar zijn: Manege-pony’s: BO-dres- suur Sandra v.d. Hoorn, BO-springen Patricia Overdam, BO-drs en spr. Sandra v.d. Hoorn. Manege-pony’s: B-dressuur Mirjam Smit, B-springen Manuela Bikbergen, B-drs en spr. Marlies v.d. Spek. Privé pony’s: B-dressuur Corine Hor dijk, B-springen Marjolein Bonte, B- drs en spr. Nancy Both. Manege-pony’s: L-dressuur Petra v. Es. Privé pony’s: L-dressuur Marjolein Bonte, L-springen Aletta v.d. Breg gen, L-drs en spr. Pauline v. Rhijn. Privé pony’s: Z-springen Leonie v. Rhijn. V - V--- - •WADDINXVEEN - De waterpolosters van De Gouwe hebben in het «(enorme Sportfondsenbad in Amersfoort een zwaar bevochten 9-5-over- I.Winning behaald op het als derde geklasseerde en thuis nog ongeslagen kAZPC. Het oprukkende tweede damesteam won in Waddinxveen in een iiiiterst spannende wedstrijd met 4-3 van het hooggeklasseerde De Zijl/ LGB. Het eerste herenteam van De Gouwe verloor in een slechte wed- jstrijd van RZV in Rijswijk met 2-5. 'Tegen De Gouwe-dames werkte t AZPC enorm hard om de Waddinx- 'veensen van doelpunten af te houden. J Dit lukte AZPC tot 19 seconden voor «Jiet eind van de eerste periode. Pas toen Jkon Gillian van den Berg, op een pass •van Angela Faber, de ban breken. In het begin van het tweede part kon «Angela met een strak schot vanuit de IIJ1I OLU11V1 WZ. ►Door een drietal fouten op rij in de ver- dediging van De Gouwe, waaronder feen eigen doelpunt door Diana van der (Zijden, bracht AZPC de stand op 3-2. ►Aan het eind van de periode bracht de «goed op dreef zijnde Angela wederom (met een afstandschot de score op ge- lijke hoogte (3-3). Dat het een zware wedstrijd was mag (onder andere blijken uit het scorever- Joop in de derde periode. Eerst maakte Angela Faber vanuit een man meer si- tuatie nog 3-4, doch na het missen van (een 4-meter worp van Gillian ging er ►éven van alles fout. AZPC putte hieruit -kennelijk zoveel moed, dat de De (Gouwe-dames een alles-of-niets offen sief van AZPC even niet konden bij houden. AZPC scoorde tweemaal en bracht de stand op 5-4. Kennelijk beschikte het team van trai- ner/coach Wim Groen over een be hoorlijke conditie want het vierde en laatste part ging weer als vanouds. Riet Boere-Verweij bracht weer de nodige rust in de verdediging. Angela Faber .miste weliswaar ook een strafworp, maar de rebound was voor Astrid ►Coene (5-5), die even later vanuit een i man-meer situatie de stand op 5-6 bracht. Wendy de Frankrijker scoorde 5-7 en bezorgde daarmee het team, de coach en niet tevergetieryde supportersschare van De Gouwe voor het eerst een kleine adempauze. Een zucht van verlichting was alom hoorbaar toen Gillian met een keurige boogbal de stand op 5-8 bracht. Met Öog 25 seconden te gaan bracht Gillian met een afstandschot de eindstand op 5-9. Aanstaande zaterdag 16 december speelt het eerste damesteam van De Gouwe thuis tegen het eerste team van LlVO uit Lichtenvoorde. Aanvang 18.30 uur. Wj ,1

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 31