GEMEENTE WADDINXVEEN Humanisten krijgen 25 per deelnemer subsidie Voor nieuwe reeks lezingen over Duitse filosofen in het buurtcentrum De Boog 9 HINDERWET OPROEP BOUWVERGUNNINGEN VOLKSGEZONDHEID COLLECTEVERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN VERKIEZING LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST NIEUWJAARSBIJEENKOMST VERGADERINGEN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Roosje Voshoeve 84 de Verordening Onroerend-goed- Waddinxveen, 13 december 1989. N.B. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.Th. van Soest: geen spreekuur. Tuinbouwweg 12 Bloemendaalseweg 5 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 5 januari 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. WADDINXVEEN - Voor een nieuwe reeks (Duitse) filosofenlezingen in het buurtcentrum in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan kan het Humanistisch Verbond Midden-Hol- land alsnog rekenen op een subsidie van 25,- per Waddinxveense deelne mer tot een maximum van totaal 625 ,- Dat is een gevolg van het door de ge meenteraad deels gegrond verklaren van een namens het bestuur van het Humanistisch Verbond door de Wad- t Tijdens bovengenoemde vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Waddinxveen, 13 december 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden BOUWPERCEEL: Sniepweg 13a Limaweg (nabij Snieppad) Coenecoop 135 het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak dinxvener dr. A. A. de Bruin ingediend bezwaarschrift. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 december tot 28 december 1989 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. A. De directie van P. Vermeer Verenigde bedrijven B.V Kruis weg 835, 2132 NG HOOFDDORP om vergunning tot het oprich ten of in werking hebben van een kantoorgebouw met opslagloods voor het opslaan van wegenbouwmateriaal en het plegen van klein onderhoud op het perceel Coenecoop 75; Terinzageiegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak Tot het beheer van de Commissie zullen de volgende accommoda ties behoren: Centrum voor Kunstzinnige Vorming Centrum voor Kunstzinnige Vorming De Bonkelaar De Boog De doelstelling van de Stichting Werknemerspool bestaat uit het beschikbaarstellen van personeel aan instellingen en organisaties die werkzaam zijn op het gebied van het sociaal cultureel werk in Waddinxveen alsmede het bevorderen van het goed functioneren van het sociaal-cultureel werk in de gemeente Waddinxveen. Het Gemaal De Overkant Zonnig Zuid De Paddestoel De Zuidhonk Leden van de Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming moeten aan de volgende voorwaarden voldoen: - inwoner zijn van Waddinxveen; - tenminste 18 jaar zijn; - enige kennis en/of affiniteit hebben met het sociaal/culturele werk. De taak van de Commissie bestaat uit: a. het bevorderen van het club- en buurthuiswerk, het jeugd- en jongerenwerk, de amateuristische kunstbeoefening en de kunst zinnige vorming; b. het adviseren van raad en burgemeester en wethouders op bo vengenoemde taken; c. het verstrekken van adviezen aan organisaties, instellingen en personen, welke werkzaam zijn in dit taakgebied; d. het beheer en de exploitatie van de gemeentelijke gebouwen welke door burgemeester en wethouders daartoe worden aange wezen; e. het tijdig verzamelen van activiteitenplannen, het toetsen en on derling afstemmen hiervan en het geven van adviezen aan de raad en burgemeester en wethouders hieromtrent; f. het verdelen van de financiële middelen op grond van de door de Commissie goedgekeurde activiteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vastgestelde begroting; g. het doen van voorstellen aan de Stichting Werknemerspool tot het aanstellen van personeel voor de uitvoering van de goedge keurde activiteitenplannen. van haar gemachtigde en plaatsvervangend gemachtigde bij het centraal stembureau. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) - Kerkstraat 13 - PeterZuidlaan3 - Beukenhof 5 - Constantijn Huijgenslaan 2 - Kanaaldijk 5 - Kromme Esse 2 - St. Victorstraat 2 - Lijsterbesstraat 18 - Zuidplaslaan beschikking van de openbare biblio theek komt, alwaar iedere belangstel lende zich kan oriënteren. Niettemin is nu heroverwogen dat de gemeente wel degelijk een subsidie kan toekomen aan organisaties die ten be- Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828- 14433, toestel 137. Voor het inleveren van de schadelijke stoffen kan gebruik gemaakt worden van de door de gemeente eerder verstrekte gele K.C.A.- tas. - 13.00 - 13.45 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 13.15 - 13.45 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; - 14.00 - 14.45 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; - 15.00 - 16.30 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Zuidelijke Dwarsweg 17 Limaweg 3 Marga Klompéhoeve 7173 en Aletta Jacobshoeve 30,32,34 De Akker 68 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 11358/89 (A), 12016/89 (B) en 9197/89 (C). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN VAN DER LINDEN Nadere informatie kunt u verkrijgen ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of 158. Op dinsdag 2 januari 1990 zal van 17.00-18.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een nieuwjaarsbijeenkomst gehouden worden waar Waddinxveners en Waddinxveense bestuurders elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar kunnen overbrengen. Inwoners, vertegenwoordigers van het Waddinxveense bedrijfsle ven en het verenigingsleven en verder iedereen die belangstelling heeft, wordt uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. B. De heer H.C. de Vreede, Abraham Kroesweg 26, 2742 KX WADDINXVEEN om vergunning tot het oprichten of in werking hebben van een tuinbouwbedrijf (technische installatie) op het per ceel Abraham Kroesweg 26; Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzakem'bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 december 1989 tot 14 januari 1990 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Daar komt bij dat in het van overheids wege gesubsidieerde (volwassenen) onderwijs geen voldoende aanbod van filosofisch onderwijs bestaat. De kos ten van het lesmateriaal behoren niet ten laste van de deelnemers te komen, aangezien het lesmateriaal geheel ter Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: het subsidieverzoek van het Humanis tisch Verbond af te wijzen. Maar voor zitter André de Bruin maakte van de mogelijkheid gebruik daartegen be zwaar aan te tekenen bij de raadscom missie voor de bezwaar- en beroeps chriften. Volgens het Humanistisch Verbond, dat eigenlijk een beroepschrift had moeten indienen in plaats van een be zwaarschrift, maar dat komt door on juiste informatie van het college van B en W voorziet de te houden lezingen- naar voren gebracht dat het bereik van Aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijst Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Wad dinxveen kan een politieke groepering, die een vereniging is met volledige rechtsbevoegdheid en waarvan de aanduiding niet reeds bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de Tweede Ka mer of Provinciale Staten is geregistreerd, aan het centraal stembu reau van deze gemeente verzoeken, de aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wenst de worden vermeld (niet meer dan 35 let ters of andere tekens), in een register in te schrijven. Indien men de aanduiding voor de komende verkiezing van de le den van de gemeenteraad op 21 maart 1990 wenst te laten registre ren, moet een verzoek daartoe uiterlrjk op 22 december 1989 schrif telijk worden gedaan bij het centraal stembureau. Voor deze regi stratie moet een waarborgsom van tweehondervijftig gulden wor den overgemaakt op een daartoe bestemde rekening van de ge meente. Degene die de betaling verricht, ontvangt een bewijs daar van. Na inlevering van een geldige kandidatenlijst voor de ko mende verkiezing wordt de waarborgsom terugbetaald. Bij het verzoek moeten worden overgelegd: a. een afschrift van de notariële akte waarin de statuten van de ver eniging zijn opgenomen; b. een bewijs van inschrijving in het register, gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken; c. een bewijs van betaling van bovenvermelde waarborgsom; deen verklaring van de politieke groepering houdende aanwijzing In het besluit dat aan de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad is voorgelegd wordt be paald dat het subsidie pas betaalbaar wordt gesteld na schriftelijke verant woording aan het college van Burge meester en Wethouders. Eerder dit jaar had de gemeenteraad zonder er een enkel woord aan te wij den op voorstel van B. en W. besloten Terinzageiegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ontvangen: Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. C de heer J. Slaman, Tweede Bloksweg 22,2742 KJ WADDINX VEEN om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Hinderwet voor een tuinbouwbedrijf onder glas op het perceel Tweede Bloksweg 22 Geïnteresseerden kunnen zich schriftelijk tot 7 januari a.s. kandi daat stellen. Voor eventuele nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer J.H. Eling, telefoon 14433, toestel 113. Kandidaatstellingen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Voor kandidaatleden voor de Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming en Bestuur Stichting Werknemerspool Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen. In de vergadering van 22 november 1989 heeft de gemeenteraad be sloten tot opheffing van de huidige Commissie Sociaal Cultureel Werk en de instelling van de Commissie Sociaal Cultureel Werk en Kunstzinnige Vorming. Op maandag 1 januari 1990 (nieuwjaarsdag) wordt géén huisvuil opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op dinsdag 2 januari op gehaald. Het huisvuil van dinsdag 2 januari wordt op woensdag 3 januari op gehaald. Het grofvuil van woensdag 3 januari wordt ongewijzigd opgehaald. U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigings dienst aan te bieden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken, telefoon 12926 en 14433. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. De gemeenteraad op woensdag 20 december 1989, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot 3e wijziging van belastingen. - Voorstel tot wijziging van de Legesverordening 1988 in verband met aanwezigheidsvergunningen voor speelautomaten. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit: a. voor het gebied van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost. b. voor een perceel, gelegen aan de Wilhelminakade. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor een ver- keersregelinstallatie op de kruising Kanaalstraat/Stationsstraat. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het ver nieuwen van de openbare verlichting langs de Bloemendaalse weg. - Voorstel inzake indicatiestelling nieuwe stijl Bejaardenoorden en Verpleeginrichtingen voor de regio Midden-Holland. - Voorstel inzake behandeling bezwaarschrift Humanistisch Ver bond Midden-Holland tegen afwijzing subsidieverzoek. - Voorstel tot vaststelling van de 5e begrotingswijziging 1990 (in verband met onroerend-goedbelastingen en enkele daarmee sa menhangende zaken). - Voorstel tot vaststelling van de Najaarsnota 1989. - Voorstel tot regeling van het krediet in rekening-courant voor 1990 bij de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. - Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1990. - Voorstel tot het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in 1990. - Voorstel tot 11e wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment, als gevolg van wijziging van de bestuurlijke struktuur van het A.B.P. - Voorstel tot vaststelling van de Bezoldigingsverordening 1990. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 14 december 1989 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burge meester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een garagebedrijf met een showroom het oprichten van een restaurant het oprichten van bedrijfs- en kantoorruimte het oprichten van een berging met carport het oprichten van een bedrijfsruimte het oprichten van een ligboxenstal het oprichten van een hobbykasje het plaatsen van dakramen in de achtergeveldakvlakken Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 4 januari 1990 een zitting wor den gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. cyclus in een culturele behoefte zonder enige ’’missionerende” functie. De inleiders en deelnemers zijn slechts ten dele lid van het Humanistisch Ver bond. Bovendien hebben de lezingen een informerend karakter. Het afwij zen van het subsidieverzoek wordt dan ook merkwaardig en inconsequent ge noemd, aangezien de gemeente wel an dere culturele activiteiten subsidieert. In een toelichting op zijn bezwaar schrift heeft dr. André de Bruin nog de lezingen-cyclus beduidend groter is dan het aantal - voornamelijk Wad dinxveense - deelnemers, dank zij uit gebreide publiciteit in het Weekblad voor Waddinxveen. Oorspronkelijk stelden B. en W. zich op het standpunt dat subsidiëring van een instelling met een kerkelijke of le vensbeschouwelijke grondslag geen taak is van de (plaatselijke) overheid. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Vluchtelingenwerk vergunning verleend voor een col lecte in de periode 18 t/m 22 december 1989. Het collecteren dient te geschieden in metalenverzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitmiatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Inenten kinderen geboren in 1980 Op woensdag 20 december 1989 is in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kostenloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor kinderen geboren in 1980 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gelegenheid tot DTP-incnting, begin volgend jaar. De juiste datum zal nog via deze rubriek be kend worden gemaakt. Op maandag 25 en dinsdag 26 december 1989 (le en 2e kerstdag) wordt géén huisvuil opgehaald. Het huisvuil van maandag 25 december wordt op woensdag 27 de cember opgehaald. Het huisvuil van dinsdag 26 december wordt op donderdag 28 de cember opgehaald. Het grofvuil van woensdag 27 december wordt op vrijdag 29 de cember opgehaald. Het huisvuil van donderdag 28 december en vrijdag 29 december, alsmede de bedrijfscontainers van vrijdag 29 december, wordt on gewijzigd opgehaald. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 28 december 1989 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Het lidmaatschap Van de Commissie is onverenigbaar met een be trekking van werknemer van een instelling op het gebied van het so ciaal-cultureel werk, kunstzinnige vorming en/of amateuristische kunstbeoefening in Waddinxveen en de functie van bestuurslid van een instelling werkzaam op bovengenoemde gebieden. De Commissie zal bestaan uit 7 leden. Het lid van het college van burgemeester en wethouders belast met de portefeuille Welzijnszaken en/of Kunst en Cultuur is voorzitter van de Commissie. De overige 6 leden worden benoemd door de raad, op aanbeveling van het college van burgemeester en wethou ders. Op vrijdag 15 december a.s. zal de Chemo-Car voor de vierde keer in de gemeente het klein chemisch afval ophalen. De Chemo-Car is een speciaal ingerichte auto voor ontvangst en vervoer van schadelijke stoffen zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verfresten, bestrijdingsmiddelen, fotochemicaliën e.d. De Chemo-Car stopt op acht plaatsen in de gemeente. Voordat de Chemo-Car op elke standplaats komt, rijdt hij de buurt rond terwijl een geluidssignaal weerklinkt. Daarna is hij op zijn standplaats te vinden, herkenbaar aan een haltebord. De halteplaatsen van de Chemo-Car zijn: - 08.30 -09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplaslaan nabij cirkelflats; - 09.30- 10.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 10.30-11.15 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; - 11.30 -12.15 uur Centrum, Passage ingang Stationszijde; Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. hoeve van de gemeente sociaal-cultu reel werk verrichten. Het feit dat de vorige lezingencyclus over Franse filosofen is bezocht door gemiddeld 35 mensen maakt duidelijk dat het initiatief van het Humanistisch Verbond voorziet in een daadwerkelijk behoefte. B. en W. blijken wel meer instellingen of organisaties met een levensbeschou welijke grondslag te subsidiëren. Daar bij is niet bepalend wie de activiteiten organiseren, maar waarvoor. Verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1Bredeweg 23: het oprichten van een distributiecentrum; 2. Marga Klompéhoeve: het oprichten van een antennemast. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de be palingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. ’’Veilingterrein Bredeweg” en ’’Plan in Hoofdzaak West”; 2. ’’Wijk Zuidplas 1980” (16e uitwerking van dat plan),

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3