Kunstcentrum reparatie. heeft tekort Schade aan uw auto vereist deskundige In nieuwe Onderwijsnota 1989 van Waddinxveens gemeentebestuur tonen eigen Kunststukjes Verlies Korbis Leerlingen Prijswinnaars kleurwedstrijd ’’Zuidplas” Niewenhuijse in Moordrecht Gouden Zak van Vereniging tegen Milieubederf 1 Samenvatting Commissie Debat Afgewezen Jury-rapport Uitgangspunt kt t*0CWA A VOOR EEN GOED BOEK NAAR arms A boekhandel y veldwijk b.v. P.issaqo W.i«id.n«vorn Tol 01H28 1?6?0 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 -"FOCWA, kenmerk voor vakwerk 5 /■ISIS Pligina 9 Extra aandacht voor I PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein bij de leerlingen van de Klaas de Vriesschool en hun zelfgemaakte hoofd- van W’veen Afvalbeleid krijgt een milieuprijs 1 amenzang De volwasseneneducatie wordt in de nota niet besproken. De wetgeving op dit terrein is op dit moment nog in een dermate pril stadium (de Invoerings wet Kaderwet Volwasseneneducatie (I.K.V.E.) is ingediend bij de Tweede Kamer eind juli 1988), dat er nog geen lijnen naar de toekomst zijn te trekken voor de Waddinxveense situatie. WADDINXVEEN - De Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied heeft de afvalprijs 1988-1989 voor Zuidhol- landse gemeenten toegekend aan Waddinxveen. De Gouden Zak, een keramiekprijs gemaakt door de Vlaardingse kunstenares G. Anemaat, is uitgereikt aan het college van Burgemeester en Wethouders, waarvan wethouder Karei van Soest (VVD) verantwoordelijk is voor het afvalbe leid. Lokaal beleid: samenwerking in het voortgezet onderwijs. - Tot de basisvorming het Parlement is gepasseerd, geen stappen tot invoering ervan ondernemen. - De samenwerking tussen scholen voor voortgezet onderwijs bevorderen met het oog op o.a. de doorstroming van leerlingen. Na de hervatting liet Korbis het echter zitten. RWR drukte door naar een 9-4 voorsprong via afstandschoten. Dat gat was te groot voor Korbis. Henk Naves scoorde nog wel op de stip en Marco van Leeuwen van afstand, maar verder kwam Korbis niet. inmidd ceerde p - GLAS» Het schot bij Korbis bleek niet goed te zitten. De 4-3 kwam uit een doorloper van Truus Visser. Vlak voor rust kwam Korbis na een periode van veel kansen missen toch op 5-4. deksels. (Foto: Sjaak Noteboom). In de Onderwijsnota worden de be langrijkste voornemens van B. en W. op een rij gezet. ontvangt voor de tractie- en loonkosten en vergoeding van de gemeente. - VOORLICHTING EN EDUKA- TIE: Deze worden als een belangrijk onderdeel bij de uitvoering van de akti- viteiten beschouwd. Zo vond in sep tember 1989 de tentoonstelling Afval, stink er niet in plaats. In de vergadering van 22 november heeft de gemeenteraad besloten tot op heffing van de huidige Commissie So ciaal Cultureel Werk cn de instelling van de Commissie Sociaal Cultured! Werk en Kunstzinnige Vorming. De Commissie zal bestaan uit 7 leden. Het lid van het College van Burge meester en Wethouders belast met dc portefeuille Welzijnszaken cn/of Kunst en Cultuur is voorzitter van de Com missie. De overige 6 leden worden be noemd door de raad, op aanbeveling van het college van Burgemeester en Wethouders. De doelstelling van de Stichting Wcrk- nemerspool bestaat uit het beschik baarsteilen van personeel aan instellin gen en organisaties die werkzaam zijn op het gebied van het sociaal cultucel werk in Waddinxveen alsmede het bevorderen van het goed functioneren van het sociaal-cultueel werk in de ge meente Waddinxveen. Tot het beheer van de Commissie zul len de volgende accommodaties beho ren: Centrum voor Kunstzinnige Vor ming (Kerkstraat 13), Centrum voor Kunstzinnige Vorming (Peter Zuidlaan 3), De Bonkelaar (Beukenhof 5), De Boog (Constantijn Huijgenslaan 2), Het Gemaal (Kanaaldijk 5), De Over kant (Kromme Esse 2), Zonnig Zuid (St. Victorstraat 2), De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18) en De Zuidhonk (Zuidplaslaan). Links de Gouden Zak, die de gemeente Waddinxveen heeft gewonnen. die-aanvraag af De Zwarte Zak ging naar de gemeentelijke aandeelhouders van de Afval verwerking Rijnmond. WADDINXVEEN - Terwijl nog niet alle financiële problemen rond de oprichting van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming (Kerkstraat, Beukenhof, Peter Zuidlaan) zijn opgelost wordt komende zaterdagmid dag 16 december op de meest feestelijke wijze de nieuwe Stichting Cen trum Kunstzinnige Vorming opgericht. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 december 1989 Lokaal beleid: ondersteuning, begelei ding en advisering. - Evalueren van het functioneren van de Schoolbegeleidingsdienst, teneinde de hoogte van de subsidie voor de pe riode 1991-1994 te kunnen bepalen. - Evaluatie opvanggroep anderstali gen en op basis daarvan continuering of uitwerking van andere alternatieven. - Programmatisch aanbod van activi teiten, zoals milieu-educatie, emanci patie, kunstzinnige vorming, verkeers veiligheid, informatica, bewustwor ding etc. per jaar aan alle Waddinx veense scholen. Het toevoegen van nieuwe initiatieven en het plaatsen van accenten in het aanbod. - De BOVO-commissie vragen kort verslag uit te brengen over de verhou ding tussen de leerstofafspraken Wad dinxveen 1982 en de eindtermen en ge koppeld daaraan zich uit te spreken over de wenselijkheid van herziening van de leerstofafspraken. WADDINXVEEN - Het winkelcen trum Zuidplas heeft de prijswinnaars bekend gemaakt van de gehouden kleurwedstrijd. Dit zijn ze: Jaco As- scheman (Fazantdreef 2), Charlotte Lelieveld (Zuidplaslaan 122), Miranda van Elswijk (Zuidplaslaan 57), Viola van Delft (Zuidplaslaan 272), Stefan Nooteboom (Haverakker 54), Kirsten de Quillettes (Boekweitakker 27), Niels Benders (Marga Klompehoeve 3), Patrick van Keulen (Gerstakker 13), Tamara Boom (Linzenakker 23), Dave Koole (Alletta Jacobshoeve 30), Geert v.d. Linde (Sniepweg 6), Herk- Jan Schoonlingen (Woubrechterf 4- 10), Elize Admiraal (Buizerdhoek 29), Niels Abels (Zuidplaslaan 33), Sabine Boom (Linzenakker 23), Leonie Dun selman (De Akker 13), Dingena Har dendood (Linzenakker 33), Bianca van Ommeren (Buizerdhoek 15), Annette Ruiten (Linzenakker 21), Gerard Rui ten (Linzenakker 21), Patrick van der Ark (Woubrechterf 1). Robin de Goey (Tarweakker 38), Wim Los (Grutto- dreef 19), Lydia van Berkel (Prinses Irenestraat 33), Linda de Jong (Linze nakker 14). De erste prijs (jongensfiets) is gewon nen door Sander Verkaik (Vlasakker 17). De I.K.V.E. tracht via intergemeente lijke samenwerking een afstemming te bereiken tussen het Voortgezet Alge meen Volwassenen Onderwijs, het Cursorisch Beroepsonderwijs, het Vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen en de basiseducatie. In de afgelopen juni-vergadering gaf de raad -weliswaar na urenlang debat- groen licht voor de oprichting van een Centrum voor Kunstzinnige Vorming. Over een aantal zaken op financieel en personeelsgebied zal de raad nog moe ten beslissen. Het centrum zal gehuisvest worden in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Op 1 januari 1990 zullen daar in ieder geval de lessen van de oude muziekschool gegeven worden. De Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen zal opgaan in een Stich ting Centrum Kunstzinnige Vorming. Openbaar voortgezet onderwijs. - Streven naar een schoolwerkplan voor de Prof. Kohnstammschool. Te vens naar het indienen van een veran- deringsplan voor een periode van 2 jaar, dat jaarlijks zal worden bijge steld. - Gedurende twee jaar aan de Prof. Kohnstammschool 10.000,- jaarlijks ter beschikking stellen voor de verdere opzet van een leerlingbegeleidingssys- teem. - Aan de commissie van bestuur van de Samenwerkingsschool HAVO/ Atheneum deze nota voorleggen om op basis van hun reacties hierover van ge dachten te wisselen c.q. consequenties te trekken. Openbaar basisonderwijs. - De nieuwe vakgebieden als geeste lijke stromingen en maatschappelijke verhoudingen zullen in overleg met de openbare basisscholen nader worden geconcretiseerd en opgenomen in het lesprogramma. - Bij de vaststelling van activiteiten en schoolwerkplannen streven naar goed overleg vooraf met het team en di rectie en een marginale toetsing achter af. - Stimuleren van de deelname aan al gemene managementcursussen. Opzet en uitvoering van een eenmalige cur- sus/conferentie voor directeuren en ad- junct-directeuren van de scholen voor basisonderwijs. - Het opnemen van teamdagen binnen het reguliere rooster en de begelei- dingsafspraak stimuleren. WADDINXVEEN - Met een kort woord opende wethouder drs. Martin Kraaijestein (PvdA) vorige week don derdagavond de Sinter-Klaas-de- Vries-expositie in de openbare school aan de Herman Heijermanslaan. Deze tentoonstelling met zelfgemaakte ■kunstwerkjes van de leerlingen duurde tot en met vandaag woensdag 13 de cember. De welzijnswethouder knipte met een handenarbeidschaar het lint door, waarna de deur naar de expositie ruimte in de Klaas de Vriesschool ge opend kon worden. Inmiddels is duidelijk geworden dat het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland weigert in te gaan op een verzoek van de gemeente Waddinx veen om een eenmalige bijdrage te ver strekken ten behoeve van het financie ringstekort dat resteert, inzake de ver- bouwing/inrichting van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming. GS schrijft aan de gemeente: ’’Hoewel wij uw initiatief om te komen tot een breed, geïntegreerd centrum voor kunstzinnige vorming van harte toejui chen, zien wij helaas geen mogelijkhe den uw verzoek te honoreren. Een der gelijke bijdrage past namelijk niet in onze provinciale taakstelling met be trekking tot de amateuristische kunst beoefening en kunstzinnige vorming. In die beleidsvelden dragen wij met name zorg voor een adequaat stcun- functie-aanbod. De daarvoor beschik bare middelen zijn al nauwelijks toerei kend, omdat de betreffende budgetten aanzienlijk werden gereduceerd van wege de doorberekende rijksbezuini- gingen van de afgelopen jaren. Gelet op bovenstaande wijzen wij uw subsi- Het schrijven van GS eindigt met de bemoedigende woorden: "Wij hopen dat u er toch in slaagt de ontbrekende 700.000,- langs andere wegen gefinan- cieerd te krijgen”. Daardoor is het mogelijk streefcijfers te formuleren en vervolgens de finan ciële konsequenties weer te geven: - Binnen Zuid-Holland is Waddinx veen een van de eerste gemeenten die vanuit de glasbak het concept van "kringlooppark” verder heeft uitge werkt. Kringloopparken, milieuparken of, zoals in Waddinxveen kringloophal- tes genoemd, vormen een voorziening waar de burgers thuis gescheiden bren gen. Een overzicht van alle afvalaktiviteiten van Waddinxveen volgt hierbij: Iedereen kreeg een catalogus, gemaakt door leerlingen van groep 7/8, en ou ders, onder supervisie van Donald v.d. Weide, de directeur van de school. Het voorwoord is geschreven door een oude bekende van de school, K. Kneepkens uit Brussel, die bij het re cente filmfestival het openingswoord sprak. Het was verrassend te zien wat de kin deren dit schooljaar allemaal gemaakt hadden. Alles met veel verschillende technieken. Veel werkstukken waren gemaakt in het kader van projecten (zoals muziek Dat gebeurt in de raadzaal van het ge meentehuis waar de stichtingsactc offi cieel zal worden gepasseerd. Voorts zal het nieuwe stichtingsbestuur aan de aanwezigen worden voorgesteld. Bo vendien kan onder het genot van een hapje en een drankje kennis worden gemaakt met alle bij de oprichting van de stichting betrokkenen. Naast deze muzikale vorming zal in het centrum ook lessen gegeven worden op het gebied van beeldende vorming, dansante vorming, dramatische vor ming, autio-visuele vormingen taalvor ming. De talrijke cursussen in Dc Bonkelaar zullen naar het nieuwe centrum verhui zen, de lessen voor dc groep minderhe den naar het wijkcentrum De Boog. Daardoor wordt het mogelijk, dat Dc Bonkelaar uitsluitend jongerencen trum wordt met onder andere een pop- gebeuren. Jongeren in Waddinxveen krijgen zo wat meer mogelijkheden tot vertier. Het nieuwe Centrum voor Kunstzin nige Vorming zal zich moeten ontwik kelen tot cultureel centrum in de Wad dinxveense gemeenschap, waar een breed publiek aktief of passief, iets van zijn culturele gading vindt. MOORDRECHT - De Waddinx veense organist Jaap Niewenhuijse be speelt op Tweede Kerstdag (dinsdag 26 december) in de Nederlands Her vormde Kerk van Moordrecht het orgel tijdens het traditionele Kerstconcert van de Stichting Orgelconcerten Moor drecht. Dit concert in een sfeervolle kerk vol brandende kaarsen begint om acht uur en is toegankelijk tegen betaling van 3,50 per persoon. De vaste organist Jaap Niewenhuijse zal op het orgel enkele werken spelen 7- van Bach, Handel, Adri Evers en van zichzelf. Nieuw dit jaar is de vocale me- 7 dewerking van de sopraan Paulien van der Werff, uit de school van Marinus Kraak van het Utrechts Conservato- rium. Ze treedt regelmatig op met het be- kende Bach-koor Holland en ze zingt in 4 Moordrecht onder begeleiding van het orgel enkele werken van Bach, Reger Peter Cornelius en Antonio Vivaldi. Voor de bezoekers zijn er enkele be- kende Kerstliederen als nummers opgenomen. Openbaar Onderwijs: algemeen. - B. en W. zien vooralsnog geen aan leiding voor het openbaar onderwijs in Waddinxveen af te wijken van de inte- kelcentrum Zuidplas. Men kan er pa pier, textiel, glas, blik en batterijen kwijt. - KOMPOSTVATEN: In 1988 nam Waddinxveen 300 kompostvaten in voorraad. Zo’n 165 kompostvaten zijn an burgers voor de geredu- 'an 50,- verkocht. AMELING: In Wad dinxveen staan thans 25 glasbakken ge plaatst. Omdat de gemeente 25.000 in woners heeft, houdt dit 1 glasbak per 1000 inwoners in. In 1989 werden bij een glasbakdichtheid van 1:1441 320 kg glas per inwoner gescheiden ingeza meld. - PAPIERINZAMELING: In Wad dinxveen werd in 1987 gemiddeld 43.4. kg per inwoner aan papier opgehaald. Omdat het landelijk gemiddelde over 1987 op 53.3 kg per jaar lag, richtte Waddinxveen haar taakstelling hierop en wenste zo snel mogelijk op jaarbasis zo’n 250 ton papier extra in te zamelen bovenop de 1063 ton uit 1987. Bij inza meling spelen particuliere organisaties en scholen en belangrijke rol. Hiervoor is een speciaal subsidiesysteem ontwor pen. - KLEIN CHEMISCH AFVAL: In Waddinxveen wordt k.c.a. opeen vast punt ingezameld en men maakt sinds maart 1989 gebruik van de Chemocar van de ROTEB voor mobiele inzame ling. Voorts zijn er batterijbakken op de scholen geplaatst en zijn glasbakken van batterijcontainers voorzien. - GROFHUISVUIL/KRINGLOOP- WINKEL: Het bedrijf Milieukompas zamelt grof huisvuil en metalen in en Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Volgens de organiserende vereniging zijn in de procincie Zuid-Holland veel gemeentebestuurders bezig om op ver dienstelijke wijze iets te doen aan de groeiende stroom huishoudelijk afval. Het bestuur van de Vereniging tegen Milieubederf heeft in 1986 besloten dit te waarderen door het instellen van een prijs: De Gouden Zak. Een gemeentebestuur die in een jaar erg in de weer is geweest om de hoe veelheid afval in de vuilniszak te ver minderen krijgt de Gouden Zak. Er zijn echter ook gemeentebestuur ders die niets doen, of wat nog erger is, na een heleboel praatjes over het mi lieu slechte maatregelen nemen. Die krijgen ook een prijs: De Zwarte Zak. De Gouden Zak zal worden uitgereikt. De Zwarte Zak zal worden toegekend. In 1987 zijn de afvalprijzen voor het eerst toegekend. De Gouden en Zwarte Zak bestaan uit keramiek. Nu overzicht is verkregen over de inza mel- en verwerkingsaktiviteiten in 1988 en 1989 is het bestuur van de Vereni ging tegen Milieubederf, optredend als jury Afvalprijzen 1988-1989, tot de conclusie gekomen dat de gemeente Waddinxveen in aanmerking komt voor De Gouden Zak. Voorts heeft dit tot de conclusie geleid dat de Zwarte Zak collectief toegekend wordt aan de AVR Aandeelhouder-ge- meenten die jarenlang grote dan wel kleine hoeveelheden huishoudelijk af val bij de Afvalverwerking Rijnmond N. V. in Rozenburg lieten verbranden. De Gouden Zak van de Vereniging te gen Milieubederf is dus toegekend aan de gemeente Waddinxveen. Deze af valprijs is een beloning voor een ge meente die in de periode 1988-1989 heeft laten zien haar beste beentje voor te zetten in de strijd tegen het dagelijks afval. Hoewel Waddinxveen (overheid zowel als burgers) op allerlei manieren aan de huisvuilstroom verwerkt, vallen twee aspekten duidelijk op: - Men streeft in Waddinxveen naar een zo goed mogelijke cijfermatige on derbouwing van de hoeveelheden huis vuil en de te scheiden componenten. - AFVALNOTA: Alle reeds opge dane ervaringen en plannen voor de toekomst werden in een nota in decem ber 1988 samengebracht. Samen met een aktieprogramma verscheen deze nota onder de naam: ’’Afval scheiden aan de bron”. Het rapport bevat gedetailleerde cij fers over ingezamelde afval vanaf 1979. Diverse cijfers werden ontleend aan de afrekeningen van het Gemeenschappe lijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek (G.V.B.) maar het originele van de gemeente Wad dinxveen is dat zij al die cijfers op een rij zette, ze interpreteerde en ze vervol gens gebruikte om een geformuleerd beleid ten aanzien van al het in de ge meente vrijkomende huisvuil op te zet ten. Daarmee vervult Waddinxveen een voortrekker-functie op het gebied van gescheiden inzameling in het Samen werkingsgebied Midden-Holland en Rijnstreek. - VERNIEUWING REGULIERE INZAMELING: Gemeente Waddinx veen zoekt naar een nieuw inzamelsys teem voor het huisvuil. In Waddinx veen wil men de inzameling door mid del van zakken vervangen door een vorm van containers, maar kiest er voor om dit tegelijk met de introduktie van gescheiden groenafvalinzameling te doen. Een onderzoek in GVB-ver- band moet tot uitgewerkte voorstellen leiden. - KRINGLOOPHALTES: In 1989 nam de gemeente een tweetal milieu- parkjes hier als kringloophaltes aange duid, in gebruik. Een aan het Koningin Wilhelminaplein en een nabij het win- In de nota ligt het accent sterk op on derwijsinhoudelijke aspecten. Bij een dergelijke onderwijskundige optiek staat de ’’vorm en inhoud van het on derwijs” centraal. Uiteraard zijn er vanuit die invalshoek verbanden met zowel de juridisch-ad- ministratieve als de financieel-econo- mische aspecten van het onderwijs. Zaken als de exploitatie van het basis en voortgezet onderwijs en het gebou wenbestand blijven onbesproken als vanuit die onderwijskundige optiek daar geen aanleiding toe is. Voor die aspecten verwijzen B. en W. onder an dere naar de onderwijsnota van 1986, waarin bijvoorbeeld op de financiering van het basisonderwijs volgens het LONDO-systeem uitvoerig is inge gaan. Vanuit de vertikale gelaagdheid van het onderwijs bezien zou er toegesne den op de Waddinxveense situatie aan dacht moeten worden besteed aan ba sisonderwijs (eerste laag), voortgezet onderwijs (tweede laag) en volwasse neneducatie. Daarbij kunnen de, niet in Waddinx veen aanwezige, maar wel voor Wad dinxveense inwoners belangrijke, vor men van onderwijs als speciaal onder wijs, middelbaar en hoger beroepson derwijs en wetenschappelijk onderwijs niet buiten beschouwing blijven. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft met 11-6 van RWR verloren. RWR toonde zich een sterke ploeg, die vrij snel tot schot kwam dat daarbij nog zuiver was ook. Korbis had daarop geen antwoord. RWR nam al snel een 2-0 voorsprong, voordat Frits Visser op de stip 2-1 kon scoren. Na 3-1 liet Henk Naves ook op de stip 3-2 aantekenen. en film). Andere objecten waren lossé opdrachten, waarbij een bepaalde techniek, of bepaalde materialen aan| dacht gekregen had in de blokuren op maandag-, dinsdag- en donderdagmid dag. Op deze middagen krijgen de kinderen alle tijd om bezig te zijn met muziek, tekenen dan wel handenarbeid in cur- susvorm. Elke cursusduurt 6 weken, waarna een nieuw onderwerp aan bod komt. Dc zeer creatieve vruchten die deze aan pak oplevert zijn vijf dagen te bewon deren geweest. nieuwe vakgebieden grale bestuursvorm, waarbij het col lege van Burgemeester en Wethouders en soms de gemeenteraad het bevoegd gezag is. Dit met uitzondering van de reeds bestaande art. 61 commissie van de Samenwerkingsschool. - Stimuleren van deelname aan lande lijke vernieuwingen, mits die een sterke schoolnabijheid kennen. Moge lijke deelname in de nieuwe opzet on- derwijsvoorrangsgebieden wordt be zien. WADDINXVEEN - In februari van het volgend jaar gaat de gemeente raad de pas verschenen Onderwijsnota 1989 van het college van Burge meester en Wethouders behandelen. In de weken daarvoor zal het stuk nog door de raadscommissie voor onderwijszaken worden besproken. Daarbij zullen dan ook de reacties vanuit het Waddinxveense onderwijs veld betrokken worden. Het onderwijs is, ook in Waddinxveen, voortdurend in beweging. Met de sa menstelling van de Onderwijsnota 1989 geeft het gemeentebestuur de kaders aan voor nieuwe initiatieven. Die initiatieven liggen op het terrein van de verbreding van de zorg voor ie dere leerling. Daarnaast is er een pro- gramma-aanbod voor alle scholen met .activiteiten op het gebied van de mi- lieu-educatie, de kunstzinnige vor ming, de informatica en verkeerson- derwijs. Ook de nieuwe vakgebieden als geeste lijke stromingen en maatschappelijke verhoudingen krijgen extra aandacht. Het gemeentebestuur denkt met deze initiatieven de teams op de scholen en de daarbij betrokkenen een stimulans te geven om met kracht hun onderwij- staak op te nemen en het Waddinx veense onderwijs verder te verbeteren. Tot 1 januari 1990 kunnen schoolbe stuur, medezeggenschapsraden, teams en andere betrokkenen op de onder wijsnota reageren en zal er overleg plaatsvinden. De procedure is zodanig aangepast dat behandeling van de nota in de commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken van januari 1990 is voorzien en in de raad in februari 1990. Da Onderwijsnota schetst het inhoude lijk onderwijsbeleid in de gemeente Waddinxgveen voor de komende ja ren. Zij staat daarbij niet op zichzelf, maar stoelt op zowel de onderwijsno ta’s van 1976 en 1986 als het beleidspro gramma voor de periode 1986-1990. Het beleidsprogramma 1986-1990 stelt expliciet: ”Als aanvulling op de on langs aanvaarde onderwijsnota wordt in de loop van deze raadsperiode een geactualiseerde inhoudelijke onder wijsnota vervaardigd”. Met het oog op deze voorgeschiedenis moet een "herhaling van zetten” wor den voorkomen en hechten B. en W. eraan nauwkeurig vast te stellen waar deze nota wel en niet op'ingaat. De nota kent dus haar beperkingen, maar kan vanuit die beperkingen juist krach tiger het onderwijs(kundig) beleid voor de jaren negentig vorm geven. Gousó z**

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9