ICW legde basis 1RTW-RADI0! Politie pakt 16jongeren De Gouwe-waterpolo sluit jaar goed af voor nieuw project Contact kinderen met ambachtelijke beroepen Florida; Meer Voor vernielingen en diefstallen duidelijkheid Klaverjassen KOMM-INN Kerkbalans van 7 kerken Besluit gemeenteraad Zevenhuizen Woningt o e wij zing via puntensysteem Kerstbomen nog één keer verbrand? CDA-lijst met 25 namen 20341 124403 96365 167684 164155 Laatste lootjes Sinterklaas actie Speciale programma’s Hitfront Eetcafe Hondenbelasting Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Wandaden Pesterij Woonruimte Dames 1992 Willem II Heren Excursies Vroeg stadium Goede PR Volumebesluit ifocwa arms GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 december 1989 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 22 december wordt de achtste ronde ver speeld van de klaverjas- en jokercom- petitie bij Waddinxveen-voetbal. Het kaarten vindt als vanouds plaats in de kantine van de vereniging in het sportpark ”de Sniep” en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open en de koffie staat te wachten. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 19.30-22.00 uur - Raadsvergadering. Rechtstreekse uitzending van de maan delijkse raadsvergadering. MAANDAG 1 JANUARI 1990 10.00-11.15 uur - Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de kerkdienst vanuit de hervormde Immanuëlkerk te Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense gemeenteraad heeft unaniem in de raadsvergadering van 14 december j1haar goedkeuring uitgesproken over het voorstel tot vaststelling van de Verordening Gemeentelijk So ciaal Fonds. De Partij van de Arbeid heeft daarbij gesproken over een drastische drempelverlaging, terwijl de Gemeente Belangen de doelstel ling uitstekend vindt, maar er echter geen hoge verwachtingen aan ver bindt. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met Wim Rip, penning meester van de KNÓV-afdeling Waddinxveen. Zijn telefoonnum mer is 01828-14278. er volop werk voor vakmensen in de toekomst”. ’’Veel basisscholen meten hun niveau aan hoeveel kinderen er naar de MA VO, HAVO of VWO gaan. Dat is een verkeerde houding. Ook de tests die de kinderen op de basisscholen moeten maken om te bekijken voor welke school ze geschikt zijn zouden eens kri tisch bekeken moeten worden. Alleen zo zou je op een bepaald moment resul taat kunnen boeken”, aldus de heer Brand van het ICW. WADDINXVEEN - Op zaterdag 23 december schotelt het team van RTW’s Hitfront de luisteraars een speciaal programma voor. Na de ’Anita Feenstra-show’ tussen 18.00 en 19.00 uur, draait Anita tussen 19.00 en 20.00 uur uitslui tend rockballads. Van 20.00 tot 22.00 uur brengen Ed Schuurman en Gerben van Kruis- tum eerst hun normale programma en vervolgens een uur non stop soft-soul. De raad is accoord gegaan met een her ziening van het bestemmingsplan, zo dat het eetcafe van discotheek ”La Ba- raque” kan worden uitgebreid. De heer M. Zijderhand (GB) venti leerde in de rondvraag zijn zorgen om de discotheek, omdat vervelende ge beurtenissen, welke nauw samenhan gen met het danspaleis, de gemeente voortdurend een slechte pers bezorgt. De voorzitter bevestigde deze scha duwzijde, maar is tevens van mening dat de grote krantekoppen het wange drag in en rond de discotheek nog eens extra accentueren. WADDINXVEEN - De kandida tenlijst van het CDA, waarmee in maart aan de gemeenteraadverkie- zingen zal worden deelgenomen, ziet er volledig zo uit en in deze volgorde: 1. P.F.J. van Schie 2. J.A. Hielema 3. H.H. Heller 4. mw. Th.M.B. Gerts 5. W.S.J. Waterreus-De Vries 6. G. v.d. Berg 7. W. Neutel 8. M.J. Verhuist 9. M.M. Koeckhoven-Scholman 10. J.S. Wineke 11. mw. C.J. Ruiter 12. M. Barkat 13. W. Huyzers 14. J.G. Ribbens-Admiraal 15. D. Lekx 16.16. S. Zuidam 17. J.C. Oudijk 18. L. Willemstein 19. F.J.M. Schwiebbe 20. H.J. Groenendijk-Benard 21. C. Dijkshoorn 22. R. Hielema 23. A.L.J. van Vliet 24. L.J. Bloem 25. L. Gerts WADDINXVEEN - Bij de mid- denstandsvereniging Waddinxveen zijn nog niet alle prijswinnende lootjes ingeleverd naar aanleiding van de Sint Nicolaasactie 1989. Het gaat hierbij om de volgende nummers: -prog ramma- Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land heeft de gemeente verzocht om het termijn van invoering dan wel MAANDAG 25 DECEMBER 1989 (EERSTE KERSTDAG) 09.30-11.00 uur - Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de kerkdienst van de Centraal Hervormde Gemeen te. 11.00-12.30 uur - Kerstconcert. Spe ciale uitzending van het Kerstconcert van Concordia dat donderdag 21 de cember is opgenomen. Tussen 22.00 en 23.00 uur presen teert Ron Menke zijn programma en vanaf 23.00 uur kan er tot mid dernacht geluisterd worden naar kerstmuziek, afgewisseld met ro mantische plaatsjes. Op zaterdagavond 30 december van zes tot twaalf uur ’s avonds, presenteert het team van RTW’s Hitfront, de Top '90 van de 89. De deejays zijn die avond Anita Feen- stra, Ferry van Loon, Gert Voogd, Ed Schuurman, Gerben van Kruis- tum, Diederick Huizinga, Peter Teunisse en Ron Menke. De luisteraars kunnen een bijdrage aan het programma leveren door hun favoriete top tien over 1989 in te leveren. Wie mee wil doen kan een formulier halen bij de Music Shop aan de Passage. Er is een pla tenbon van 25,- mee te winnen. ZONDAG 24 DECEMBER 1989 11.15- 12.15 uur Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de Roomska tholieke kerkdienst vanuit de Ontmoe- tingskerk. 12.15- 13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua Nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en Nederlands-sprekenden in Wad dinxveen, ondersteund door muziek. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - De negende van de in totaal veertien speelweken heeft voor de badmintoncompetitie meer duidelijkheid gebracht. Het le team van Florida heeft het dit seizoen bijzon der moeilijk in de 2e klasse Bond en moet vechten om degradatie tegen te gaan. Dit is tegen Duinwijk 6 uit Haar lem goed gelukt. Florida won met 7-1. Naar aanleiding van vernielingen aan verkeersborden op de kruising Nrd. Dwarsweg - Burg. Klinkhamerweg heeft de politie van Zevenhuizen, in sa menwerking met collega’s uit Nieuwer- kerk aan den IJssel, de afgelopen maand een onderzoek ingesteld. Tijdens dit onderzoek werden 16 jon geren, in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, aangehouden. Zij waren allen afkom stig uit Zevenhuizen. Uit het onder zoek kwam naar voren dat deze jonge lui zich, in verschillende groepjes, had den schuldig gemaakt aan diverse mis drijven, die zij hadden gepleegd in Waddinxveen, Nieuwerkerk aan den IJssel en vooral Zevenhuizen. ZATERDAG 23 DECEMBER1989 Elk heel uur nieuwsberichten. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaai. Ont spannend informatief programma waarin actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren hoofd punten uit het nieuws. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren: 10379. 18.00-24.00 - Hitfront. Avondvullend informatief en hitgevoelig jongeren programma. Behalve (regionale) pop muziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. ZEVENHUIZEN - De rijkspolitie in Zevenhuizen heeft diverse misdrij ven opgelost door de aanhouding van 16 Zevenhuizense jongeren van 17- 21 jaar. Ze blijken voor in totaal zo’n 30.000,- schade te hebben aange richt. tra’s eraan toevoegen. Wij zijn van me ning, dat een goede PR, de bekendheid met dit project zal vergroten. Het is niet een zaak van de partijen alleen”, gaat de heer Brand verder. Maar het gaat ook om de aanwas van het beroepsonderwijs via andere oplei dingen, zoals MAVO en Leerlingwe zen. ”Het hele project is absoluut geen werkgevers-stunt. Je moet kijkemnaar wat goed is in zijn algemeenheid. Een stuk beroepsonderwijs verzekerd de toekomst voor jongens en meisjes wat betreft de continuïteit van de werkgele genheid in de breedste zin”, stelt de ICW-voorman. ”Het is een veel complexer geheel dan je zo op het eerste gezicht zou zeggen. Daarom heeft bijvoorbeeld ook de Ge meente Waddinxveen zitting in de or ganisatie, maar ook het Arbeidsbu reau, werknemers en werkgevers. De campagne, die ondersteund wordt met posters, lesbrieven, mailingen en de al eerder genoemde bedrijfsexcursies, gaat in januari van start en wordt ruim een maand later met een grote manifes tatie weer afgesloten. Toch blijft het niet bij deze ene keer. Er zal zeker een goede follow up aan het geheel worden gegeven”. WADDINXVEEN - In Waddinxveen worden de kerstbomen in het nieuwe jaar nog gewoon op ouderwetse wijze verbrand. De gemeente had hierin op woensdagavond 3 januari verandering in willen brengen vanwege het milieu. De kerstbomen zouden daarom niet meer verbrand worden, maar versnip perd. In 1991 en daarna gaat dat waar schijnlijk wel gebeuren. De wellicht laatste kerstboomverbran ding is woensdag 3 januari om 19.30 uur op een terrein bij de Petteplas en de Esdoornlaan. De kerstbomen kunnen op die dag vanaf 15.30 uur op genoemde lokatie worden ingeleverd. Grote partijen bo men kunnen door de Dienst Openbare Werken opgehaald worden. U kunt hiervoor telefonisch contact opnemen met de dienst Openbare Werken tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 tot 15.00 uur, telefoon 12926. Voor elke 2 ingeleverde bomen ont vangt u een lootje. Aan deze verloting is een aantal prijzen verbonden in de vorm van waardebonnen. Aan dege nen die de meeste kerstbomen hebben ingeleverd zal een extra prijs beschik baar worden gesteld. De uitslag van de verloting zal bekend worden gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 9 januari 1990. De wandaden lopen uiteen van dief stallen van fietsen, bromfietsen, krat ten bier uit schuren, vlaggen, verkeers borden, leesportefeuilles met geld an andere goederen. Ook pleegden zij vele malen baldadigheid, zoals het ver plaatsen van tuinmeubilair. Ook vandalisme schuwden zij niet. Zij vernielden heel wat particuliere- en ge- meenschapseigendommen. Zij zijn niet alleen verantwoordelijk voor het bekrassen van diverse auto’s, maar ook voor de vernielingen aan het gemeente huis en de telefooncel aan het Kerke- pad tijdens de jaarwisseling van 1987/ 1988 en die van 1988/1989. Het onderzoek is nog niet geheel vol tooid, enkele verdachten moeten nog worden gehoord, maar het totaal aan tal opgeloste misdrijven ligt tussen de 75 en 100 in. De meeste feiten kunnen worden gere lateerd aan uitgaan en drankgebruik. Na een avondje uit ging men op stroop tocht door de gemeente. Veel van de ontvreemde goederen konden bij de rechtmatige eigenaars terugbezorgd worden. Voorts bleek uit het onderzoek, dat één van de jongelui zich schuldig had gemaakt aan een nare vorm van peste rij, die nogal wat overlast veroorzaakte voor mensen. Door de toename van verkeers-, ge weld- en vermogensdelicten wordt het aantal slachtoffers alleen maar groter. Om nog adequater hulp te kunnen ver lenen vraagt het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland een bijdrage van 12 cent per inwoner per gemeente binnen het werkgebied Midden-Holland. Ook Zevenhuizen behoort hiertoe. De hulp bestaat uit opvang, begelei ding en doorverwijzing. Het Buro geeft geen materiele hulp. Voor de ge meente Zevenhuizen komt deze subsi die verstrekking overeen met een be drag van 768,-. Er zal worden gewerkt met vrijwilligers met als supervisor een deskundige coordinator. Gemeente Belangen acht het onaan vaardbaar dat vrijwilligers - die door gaans geen opleiding hebben gevolgd om deze gerichte hulp te kunnen bie den - worden aangesteld voor dit werk en ziet dit liever in handen van maat schappelijk werkers. De partij gaat derhalve niet accoord met het voorstel. Ook de PvdA is geen voorstander van dit gegeven, maar acht samenwerking dermate belangrijk om in 1990 de sub sidie hiervoor te verstrekken. Het CDA is het hiermee eens en wenst na ’90 een evaluatie om te beizen of de subsidieverlening in 1991 geconti nueerd kan worden. Het voorstel is conform deze wens aangenomen, met uitzondering van Gemeente Belangen. Om tot een toewijzing van woonruimte te komen hanteert de gemeente Zeven huizen in 1990 een puntensysteem, waarvan de criteria zijn: Aard van het huishouden, leeftijd van de ingeschre venen, de duur van de inschrijving als woningzoekende, de economische bin ding, de doorstroming binnen de ge meente, het ruimtegebrek, de medi sche en sociale indicatie. Wat de economische binding betreft wijkt de gemeente af van het advies van Gedeputeerde Staten Zuid-Holland. GS wil de inschrijving laten plaatsvin den zodra de economische binding ont staat. De gemeente vindt een wachttijd van 1 jaar redelijk. De vijf partijen zijn bijzonder content met dit duidelijke puntensysteem, waarvan men hoge verwachtingen heeft. Het CDA ziet na een redelijke ervaringstermijn graag een evaluatie gesprek met de woningbouwverenigin gen. De VVD had liever minder dan meer regels gezien, maar gaat desal niettemin accoord met het voorstel. WADDINXVEEN - Hoewel de toegang nog altijd gratis is, heeft het pu bliek in het zwembad ”de Sniep” afgelopen zaterdag waar voor hun geld gekregen. Men heeft kunnen genieten van enkele goede en spannende waterpolowedstrijden, waarbij de wedstrijd van het eerste herenteam van De Gouwe tegen SVH het hoogtepunt vormde. In een strijd waarbij beide ploegen afwisselend aan de leiding stonden versloegen de heren van De Gouwe het fysiek sterke SVH met 11-9. Na een moeizame start waarbij men al snel tegen een achterstand aankeek, won dames 1 uiteindelijk toch gemak kelijk met 11-3 van LIVO uit Lichten voorde. Heren 2 gaat nog steeds gebukt onder een vormcrisis en verloren on danks een verbeten strijd met 10-6 van LZ’86 3. Het aantrekken van een nieuwe coach, in de persoon van Henk van Erk, heeft nog niet het gewenste ef fect gehad. Heren 3 blijft vriend en vij and verbazen en speelden nu gelijk te gen het hoog geklasseerde Katwijk 2 (6-6). ook nog 6-6 aantekenen. Door het harde spel van SVH kreeg de Gouwe twee man-meer situaties die door Ro nald Schens en Marc Faber goed wer den afgerond 8-6. Wederom viel De Gouwe iets terug en wist SVH in de vierde periode terug te komen tot 8-8. Onder aanmoedigingen van het onderhand beruchte suppor- terslegioen van De Gouwe, die zo ver hit waren dat het zwembad nu reeds op een tropisch zwemparadijs leek, nam De Gouwe het initiatief weer over. Ro nald Schens en Remco Overdam scoor den uit twee ’’breaks” en nadat keeper Kors van Tilburg eerst in een bijna kansloze situatie een bal stopte, kon SVH toch 10-9 aantekenen. Met nog dertig seconden te spelen kreeg De Gouwe nog een goed uitge speelde kans die door Ed den Boon, na aangeven van Remco Overdam, be heerst werd afgemaakt 11-9. De heren van het tweede zijn hun vormcrisis nog niet te boven. Tegen LZ’86 3 hadden zij in de uitwedstrijd nog volkomen terecht gewonnen maar nu thuis gingen zij kansloos ten onder. Het zeer geroutineerde LZ’86 benutte de kansen veel beter dan De Gouwe en het was met name Jan Bakker van LZ’86 die De Gouwe met 5 doelpunten de das om deed. Jan Verweij opende nog wel de score maar daarna scoorde bakker drie keer op rij. Een door Niek de Leeuw benutte strafworp bracht de stand aan het eind van de eerste pe riode op 2-3. Na 3-4 in de tweede periode met o.a. een doelpunt van Kazik Czerwony en een gemiste strafworp van Niek de Leeuw was nog alles mogelijk. De derde part gaf uiteindelijk de doorslag. LZ’86 was telkens net iets sneller en be hendiger met de bal en tegenover 1 doelpunt van Jaco de Jong stonden 4 doelpunten van LZ'86. Het laatste partje was nu enkel nog een formaliteit en door twee doelpunten van Niek de Leeuw en Rob van de Meer werd de einduitslag 10-6. Hope lijk dat men in het nieuwe jaar een frisse start weet te maken. Ook in de negende competitiewcd- Team 5 had Aeolus 2 op bezoek en kon alleen de HE winnen zodat ze verloren met 2-6. Team 6 en 7 speelden thuis te gen Flair en eindigden met respectieve- lijk 5-3 en 4-4. Zo bestelde hij telefonisch onder een andere naam diverse goederen, zoals hout, stereo-apparatuur en een wasma chine en liet deze dan ergens bezorgen. Ook bestelde hij zo diverse dag- en weekbladen en een taxi. Enkele inwoners van Zevenhuizen hadden hiervan melding gedaan bij de politie. Indien zij door deze grappen schade hebben opgelopen, kunnen zij zich met de politie in verbinding stellen voor het verhalen daarvan. Als klap op de vuurpijl heeft de be wuste persoon eenmaal in Zevenhui zen en eenmaal in Boskoop de brand weer vals gealarmeerd. Alle personen zullen zich te zijner tijd voor hun ge drag bij de rechter moeten verantwoor den. WADDINXVEEN - Van 14 tot 28 ja nuari wordt de actie Kerkbalans 90 ge houden. Zeven kerken werken hierbij samen. Dit jaar voor de achttiende keer. Het doel van deze jaarlijkse geld werving is de instandhouding van het plaatselijk kerkwerk. Het zwaartepunt ligt dan ook bij de plaatselijke gemeenten en parochies. Het gaat daarbij om niet geringe bedra gen: landelijk alle kerken samen ruim 600 miljoen gulden. De samenwerkende kerken zijn: de Rooms-Katholieke Kerk, de Neder landse Hervormde Kerk, de Gerefor meerde Kerken in Nederland, de Oud- Katholieke Kerk, de Doopsgezinde So ciëteit, de Evangelisch-Lutherse Kerk en de Remonstrantse Broederschap. strijd, de laatste voor de winterstop, is het eerste damesteam van De Gouwe ongeslagen gebleven. In de eerste pe riode zag het er geenszins naar uit, dat de Gouwe-dames met acht doelpunten verschil zouden winnen. LIVO nam al snel een 0-1 voorsprong voordat Riet Boere-Verweij uit een man-meer-si- tuatie 1-1 kon intikken. LIVO nam hierop wederom het initiatief en scoorde 1-2. Met nog ruim een minuut te spelen kon het team van trainer coach Wim Groen het spel weer naar zich toe trekken. Eerst scoorde Wendy de Frankrijker met een fraaie boogbal 2-2, waarna Gillian van den Berg res pectievelijk 3-2 (man-meer) en 4-2 (pass Angela Faber) kon scoren. In het tweede partje gingen de Gouwe- dames massaal in de aanval, maar LIVO bood wederom enorme tegen stand, hetgeen soms uitmondde in enorme gevechten om de bal in het doelgebied van de dames uit Lichten voorde. Uit zo’n situatie scoorde Wendy haar tweede doelpunt (5-2). Even later werd Karin Beukema getor pedeerd en kon Wendy uit de strafworp haar derde doelpunt scoren (6-2). Dit spel zette zich ook in de derde pe riode voort, waarbij deze keer Astrid Coene onderuit werd gehaald. De vier- meterbal werd verzilverd door Mirjam Overdam (-2). Via een mooie pass van Astrid kon Diane van der Zijden 8-2 la ten aantekenen. De laatste minuten nam De Gouwe wat gas terug. Dit re sulteerde in een doelpunt voor LIVO (8-3), terwijl Mirjam nog een strafworp miste. In het vierde partje probeerde LIVO met allemacht de uitslag zo acceptabel mogelijk te houden. Dit verhinderde Angela Faber en Gillian niet om via ei kaars passes 9-3 en 10-3 te scoren. Ka rin Beukema maakte deze keer het kar wei af en scoorde 11-3. Het tweede da mesteam van De Gouwe speelde met 3- 3 gelijk tegen het eerste team van AZL uit Leidschendam. Mede gezien de uitslag werd er veel verdedigend werk verricht. Pas in de al lereerste seconde van de tweede pe riode werd tweemaal gescoord. De Gouwe nam een voorsprong via Co rinne Oudijk (1-0) en een seconde later maakte AZL gelijk 1-1 Halverwege de derde periode scoorde AZL 1-2. waarna Karin van Eeuwen, wederom in de laatste seconde, de stand weer gelijk maakte (2-2). In het vierde partje kwam AZL weer op voor sprong (2-3), terwijl Corinne Oudijk vlak voor tijd, via een strafworp. de eindstand op 3-3 bracht. ”Als je naar 1992 kijkt en weet dat dan de grenzen open zullen gaan dan weet je automatisch ook dat je met de inter nationale marktprijzen zult moeten kunnen concurrerenDat kan alleen als je voldoende vakbekwame mensen hebt”, gaat de heer Brand verder. ”De houding van diverse basisscholen mag ook wel iets veranderen. Je moet niet zeggen, dat iemand niet geschikt is voor bijvoorbeeld de MAVO en dus maar naar het LBO moet. Dat is een verkeerde gedachtengang, die je ook veel bij ouders tegenkomt. Kinderen moeten zich kwalificeren voor beroeps onderwijs. Diegenen die voor een be roepsopleiding kiezen, kiezen voor ze kerheid, want zoals al eerder gezegd is Het kruispunt Willem II (Piasweg/ Noordelijke Dwarsweg) is er - na re constructie - niet veiliger op geworden. Dit is de meing van Gemeente Belan gen partijlid H.J. Sleeuwenhoek. In de rondvraag noemde hij het ’’bochten werk” vooral voor grotere voertuigen listig en lastig. De problemen die de grote vehikels on dervinden op de, te smal geworden, B- wegen zal in commissieverband uitge breid besproken worden. In een spannende en harde wedstrijd tegen SVH uit Schiedam bleef het lang onduidelijk wie met de winstpunten naar huis zou gaan. De eerste twee pe rioden werden gekenmerkt door laks heid aan de zijde van de Waddinx- veense ploeg. Toch begon De Gouwe voortvarend. Na het overleven van een numerieke minderheid, gevolgd door een snelle uitbraak en een mooi afstandschot van Marc Faber nam de Gouwe een 1-0 voorsprong. Nadat SVH weer snel op 1-1 gekomen was, scoorde Ronald Schens vanuit een man-meer situatie zeer onverwacht 2-1. Door twee doel punten uit een man-meer situatie sloot SVH de eerste periode toch met een voorsprong af. De eerste helft van de tweede periode had de Waddinxveense ploeg het be tere spel. Doordat Cees Boonstoppel een man-meer situatie en Remco Over dam een man-meer situatie goed af ronde werd de leiding weer overgeno men. Daarna viel De Gouwe iets terug. Kansen werden niet benut en de verde diging maakte enkele onnodige fouten Hierdoor liep SVH uit naar een 6-4 voorsprong en leek het of zij definitief het heft in handen namen. In de derde periode speelden de heren van De Gouwe eindelijk het spelletje wat ze het beste ligt, n.l. een felle pres sing gecombineerd met een goede "break”. Kjeld Boonstoppel benutte een nummerieke meerderheid en na goed doorzetten van Wilfred Bontje, gevolgd door een goede pass, kon hij WADDINXVEEN - Zaterdagavond 23 december is er weer een Kom-Inn in het hervormd centrum Het Anker aan de Nesse, achter de Brugkerk. Kom-Inn is er voor 14-20-jarigen. Op de avonden van deze jeugdclub kan men zich onderhouden met leeftijdge noten en spelletjes doen. Zaterdag 23 december draait er een vi deo-film. Wie meer over deze activitei ten wil weten, bel dan met een van de volgende telefoonnummers: tel. 12391 of 14894. ZATERDAG 30 DECEMBER 1989 Elk heel uur nieuwsberichten. 09.00-18.00 uur - Dag ’89, Hallo ’90. Terugblik op Waddinxveen in 1989. Een marathonuitzending waarin ver schillende presentatoren de luisteraars door de maanden van 1989 meenemen. Tussen de onderwerpen door telefoni sche reacties en groeten van luisteraars en natuurlijk veel muziek. Ook zullen bekende Waddinxveners terugblikken op 1989 en alvast hun nieuwjaarswen sen aan RTW doorbellen. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma, met vanavond de uit zending van de RTW-Top 90, samen gesteld aan de hand van de persoon lijke top 10's van Waddinxveense luis teraars. ”De kinderen kennen inderdaad de be roepen niet meer”, stelt de Kamer van Koophandel. ’’Vroeger kwamen kin deren op straat in aanraking met de timmerman of met de loodgieter. In de werkplaats konden ze gewoon komen spelen, dat was niets bijzonders. Te genwoordig hebben de bedrijven hun deuren stevig vergrendeld en komen de kinderen niet meer in aanraking met die beroepen”. ”Als je met dat gegeven eenmaal zit, hoe krijg je dan kinderen van de basis school uit groep zeven en acht zover, dat naar een LBO willen om een vak te leren. Daarvoor moeten ze immers een goed beroepsbeeld hebben”. ’’Ruim een jaar geleden hebben we om die reden excursies naar het bedrijfsle ven georganiseerd met een twintigtal scholen. Voor januari 1990 is het nog grootser aangepakt en zijn er maar liefst in de regio 110 scholen benaderd. Het belangrijkste wat er tijdens zo;;n excursie wordt bekeken, is hoe een be paald produkt gemaakt wordt, niet wat er gemaakt wordt”, aldus de Goudse Kamer van Koophandel. In een vroeg stadium is er kontakt ge zocht met ondernemersverenigingen om aan het project mee te werken. Zo is men uiteindelijk ook bij het ICW te recht gekomen. Het ICW heeft er ver volgens een typisch Waddinxveense in vulling aan gegeven. De heer A.W. Brand, voorzitter van het ICW, zegt daar het volgende over: ”Je moet natuurlijk niet opnieuw het wiel gaan uitvinden. Het tekort aan be roepskrachten los je op deze manier niet snel op. Op de lange termijn echter kun je stellen dat het een goede uitwer king kan hebben. Het imago van het ambachtelijk werk wordt hiermee zon der meer opgewaardeerd”. "We wilden niets dubbel doen. Maar we wilden in Waddinxveen wel wat ex- Team 3 had Flair 7 uit Alphen op be zoek en verloor met 3-5. Een absoluut goede competitie speelt Florida 4 dit seizoen in de 3e klasse District. Ze staan le en blijven le. Eridos 7 uit Zoe- termeer kon in de sporthal De Sniep niet winnen en ging met een stand van 6-2 weer naar huis. Team 8 ging naar Nieuwkoop om een 7- 1 verlies goed te maken, maar eindigde met 5-3. C. Heerma v. Vos kreeg een zweepslag en moest de wedstrijd stop pen waardoor misschien een gelijkspel uitbleef. Team 9 - 7e klasse district - werd vorig weekend koploper door te winnen met 5-3 van Delft. Deze vreugde was van korte duur want in Nootdorp tegen Deo verloren ze met 7-1. Florida 10 ging met 3 invallers naar Nootdorp en wonnen met 0-8. Florida 2- 2e plaats 4e klasse Bond - moest de returnwedstrijd tegen Rotter dam 2 - 3e plaats - met 4-4 doen (wel met 2 invalsters) terwijl de uitwedstrijd eerder in het seizoen gewonnen werd met 5-3. Zonder tegenslagen is een le plaats misschien bereikbaar. WADDINXVEEN/GOUDA - Anderhalf jaar geleden boog hij de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland voor het eerst een commissie zich over de vraag waarom het Lager Beroeps Onderwijs (LBO) zo slecht aanslaat bij jonge kinderen. Eén van de conclusies was al snel dat de kinderen de beroepen niet meer kennen. Deze constatering was voor het Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) het startsein om sa men met het arbeidsbureau, de gemeente en werknemersorganisaties, een project op te zetten om kinderen in contact met (vaktechnische) am bachtelijke beroepen te brengen. beëindiging van de belastingplicht te wijzigen in 1 maand. Momenteel is dat een half jaar, wat als te grofmazig wordt beschouwd. Hoe wel dit financiële consequenties met zich mee zal brengen, wil de gemeente aan het verzoek van GS voldoen. Jaarlijks ontvangen gemeenten van rijkswege een bedrag voor stads/dorps- vernieuwing. De provincie sluist 80% van dit bedrag door naar de gemeen ten. In 1990 zal Zevenhuizen mogen reke nen op een bedrag van ruim 1 ton. Van dit bedrag zal ruim 40 mille worden be steed aan woningen, 20 mille zal wor den gereserveerd voor bedrijven, de in frastructuur zal een bedrag van 30.000 gulden opslokken en de overige 10.000 wordt in de pot ’’diversen” gestopt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19