Slechte verlichting fietsers Expositie van Josiah Onemu In aanwezigheid van gedeputeerde T.F.J. Jansen Relatie- cursus voor vrouwen Nigereaanse beeldhouwer Aanranding in Zevenhuizen Langlaufen voor de schooljeugd Dames 3 van Flyers zijn onverslaanbaar Kerst bij RTW-radio Jeugdbende bij disco ingerekend De Schaapskooi in Kerstsfeer Vandalisme Natuurvormen Auto gevonden Onverzekerd Telefoonmaniak Aanrijding April Vuurwerk Heren Aanrijdingen Diefstal Doodgebeten Vernielers Poging inbraak Wateroverlast Laatste serie Scheuren Wat kost het? Winkeldievegge Inbraken Vernielingen Exposities r Waddinxveen j Pagina 23 Woensdag 20 december 1989 Noordeinde opgeleverd ZEVENHUIZEN - Volgens de rijks politie in Zevenhuizen kreeg een in woonster van Zevenhuizen de schrik van haar leven, toen zij op weg was naar huis. In het donker kwam een auto naast haar rijden en de bestuurder daarvan kneep haar in haar achterste en vroeg haar tevens, in wat andere be woordingen, of zij gemeenschap met hem wilde hebben. De man reed met een klein model auto, die donker blauw was. WADDINXVEEN - De Waddinxveense beeldhouwer Josiah Onemu ex poseert tot en«met 15 januari in Galerie Jan van Munster aan de Koningin Emmakade in Den Haag. Zijn tentoonstelling is vorige week vrijdag ge opend. Aannemersbedrijf Versluys uit Bode graven realiseerde ook in 1974 de in grijpende reconstructie van het Noord einde. Na die reconstructie werd het Nooreinde Tertiaire weg. Sinds 1975 was het een Quartiaire weg met een verkeersintensiteit van 4000 motor voertuigen per etmaal. De als gevolg van de inspraak geprojec teerde extra 2x15 parkeerplaatsen na bij de Zijde en de Snijdelwijklaan kon den nog niet gerealiseerd worden in verband met de aanleg van een duiker door het Waterschap Noordwoude, alsmede vanwege een nog lopende pla nologische procedure. In het kader van de Herziening van het Wegbeheeren de opheffing van de Wet Uitkering Wegen, zal per 1 januari 1992 het beheer van het Noordeinde buiten de bebouwde kom overgaan van de gemeente Waddinxveen naar de Provincie Zuid-Holland. Heren 1 ging vrijdagavond ook buiten Waddinxveen basketballen en wel naar Rowic in Dordrecht. De start van de Flyers heren tegen Rowic was niet zo sterk. Vooral de zóneverdediging van de gastheren speelde Flyers parten. Maar toen eenmaal het wapen daarte gen gevonden was, bleek Flyers een klasse beter te zijn. Na de rust werd Rowic dan ook onder de voet gelopen en werd de wedstrijd makkelijk gewon nen. Uitslag 62-93. Van een personenauto, die op het Ha- zeveld geparkeerd stond, heeft men de auto-antenne afgebroken. In Josiah Onemu’s werk zijn biologi sche en anatomische natuurvormen te rug te vinden. Zijn beelden hebben veelal een symbolische betekenis. Een duidelijk voorbeeld hiervan is het ge loof in reïncarnatie dat bijvoorbeeld tot i met de titel "Cycle of Life and Death”. Op de hoek van de Ringvaartsingel en de St. Victorstraat is een te Amsterdam gestolen Volvo 760 aangetroffen. De auto stond met een lekke rechtervoor band. Op zaterdag 16 december werd een on verzekerde auto van rijksweg A12 ge haald. De bestuurder bleek wel erg hardleers omdat voor hem nog een boete openstond, die hem was opge legd omdat hij toen ook al onverzekerd reed. De onverzekerde auto is nu inbe- slaggenomen. Een inwoonster van Zevenhuizen werd midden in de nacht uit bed gebeld door iemand die zich uitgaf voor recher cheur van de politie. Na allerlei onzin nige vragen gesteld te hebben, ging zijn belangstelling sterk uit naar haar uiter lijk en sexuele leven. Het komt vaker voor dat een dergelijk iemand zich uitgeeft voor rechercheur of arts, omdat deze titels kennelijk ver trouwen inboezemen. Een vrachtauto en een personenauto waren op de Burg. Klinkhamerweg be trokken bij een aanrijdinkje. De be stuurder van de vrachtauto was aan het keren en raakte bij het achteruitrijden met de treeplank de personenauto. WADDINXVEEN - Eerste Kerstdag (maandag 25 december) zendt de lo kale omroep RTW een Kerstpro- gramma uit van de Centrale Her vormde Gemeente. Het programma, dat om 9.00 uur ’s morgens begint, is via de kabel te beluisteren op FM 101.1. ■POLITIENIEUWS Onemu’s beelden zijn klein ot monu mentaal van formaat en meestal uitge voerd in brons of in door de beeldhou wer zelf ontwikkelde polyester verwer kingstechnieken. De Waddinxvener heeft zijn’kunstop- leiding gevolgd in Lagos, Den Haag, Wenen en Salzburg. Van 1977 tot 1985 was hij hoofddocent aan de Universi- teit van Benin in Nigeria, waar hij de afdeling beeldhouwkunst heeft opge richt en geleid. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft klachten ont vangen van weggebruikers die zich beklagen over de slechte verlichting van fietsers die ’s ochtends over de Onderweg richting Waddinxveen rij den. Inmiddels heeft de politie enkele gerichte controles uitgevoerd waar bij bekeuringen zijn uitgedeeld. De politie zal de komende tijd blijven controleren en verbaliséren. Op deze donkere, smalle weg is het zaak om gezien te worden. Vanaf 9.30 uur kan men luisteren naar een Kerstdienst vanuit De Hoeksteen. De dienst wordt geleid door ds. H. Schipaanboord. Om 11.00 uur begint er een programma met Christmasscarrols van een half uur. Daarna is er een programma vol proza/poëzie, afgewisseld met instru mentale muziek. Tot slot van deze extra lange uitzending gospelmuziek, waarin het belang van de kerstboodschap nog eens onder streept wordt. Uiteindelijk is het werk in april 1989, na een onderhandse aanbesteding tus sen een 6-tal gerenomeerde aanne mersbedrijven, opgedragen aan de laagste inschrijver, de aannemerscom- binatie Versluys/Mourik te Bodegra ven. In samenwerking met controleurs van het Korps Gevaarlijke Stoffen werd ge controleerd bij een bedrijf in Zeven huizen Hierbij werd in een vrachtauto en een container in totaal 3600 kg vuur werk aangetroffen, waarvoor geen ver gunning was. De gehele partij is inbe- slaggenomen en tegen de eigenaar is procesverbaal opgemaakt voor over treding van de Hinderwet en de Wet Gevaarlijke Stoffen. Flyers heren 2 ging op bezoek bij LUSV in Leiden. Beide ploegen zou den bij winst de koppositie in de com petitie veroveren. De wedstrijd ging gelijk op. Met rust had Heren 2 een kleine voorsprong, maar naar mate de tijd vorderde, ging bij Flyers het missen van bankspelers meespelen. De wed strijd eindigde met 70-70. Een verlenging was dus noodzakelijk. Na het verstrijken van de verlenging was de stand 74-74. Weer verlengen. En nu moest Flyers toch het moede hoofd buigen en trok LUSV aan het langste eind. Eindstand 90-80. Top scoorders: Hugo Sijlaar 21 en Rene Hazelaar 17 punten. Een automobilist zag op dinsdag 12 de cember een vluchtheuvel over het hoofd op de Beyerincklaan en reed deze wegmarkering op. Een verkeers bord werd vernield. De auto liep be hoorlijke schade op en is weggetakeld. Plotseling opkomende ijzel zorgde er voor dat op dezelfde dag een auto in een bocht van de Zuidplaslaan van de Vorige week werd er driemaal aangifte gedaan van diefstal uit auto’s. In twee gevallen werd de radio-cassetterecor- der weggenomen en in één geval niets. De auto’s stonden geparkeerd op de Goudsbloemstraat, De Meerkoet en het Hazeveld. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twéé personenauto’s ont vreemd, die op de Weth. Kreftlaan ge parkeerd stonden. In verband met de diefstal van één van de auto’s werden diezelfde nacht in Rotterdam twee in woners van die stad aangehouden, die met de auto, die inmiddels van valse kantekenplaten was voorzien, rondre den. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het gemeentehuis is vrijdagavond het Noordeinde officieel opgeleverd. Gedeputeerde T.F.J. Jansen kwam naar Waddinxveen om samen met wethouders P.F.J. van Schie (CDA) van Waddinxveen en H.M. van Teijlingen (VVD) van Boskoop het pro- ces-verbaal van oplevering te tekenen. Bij een bewoner van de Molenviergang waren door een of meerdere honden 6 kippen en 2 konijnen doodgebeten. Gezien de pootafdrukken moeten het vrij grote honden geweest zijn. De politie heeft een onderzoek inge steld naar aanleiding van de vernielin gen van een tuinhek aan het Papaver- veld op maandag 11 december. Een aantal knapen dat vermoedelijk bij stuurder hiervan sloeg links af richting deze vernieling betrokken was, zei dat men zelf voor reparatie van het hek zou zorg dragen. De volgende avond werden een aantal van deze knapen op heterdaad betrapt toen zij op het terrein van de Formido aan de Noordkade op zoek waren naar hout om de reparatie te gaan verrich ten. De politie heeft deze zaak nog in behandeling. Een bewoner van de Leliestraat werd 's nachts wakker van wat bonkende gelui den. Toen hij uit het raam keek, zag hij bij zijn buren een man bij de achter deur staan. Nadat hij een klap tegen het raam had gegeven verdween de man ijlings en reed later weg in een au to. Bij de buren bleek, dat de dader de glaslatten van de achterdeur had ver wijderd en dat de ruit gebroken was. GOUDA - Woensdag 3 januari van 10.00 tot 16.00 uur, houdt de Langlauf- vereniging Gouda een open dag spe ciaal voor leerlingen, van de Goudse scholen en uit de regio, in het voortge zet onderwijs. Op de ligweide van Zwembad De Tobbe (ingang in het Groenhoven park) heeft de LLV Gouda een kunst- stofloipe gelegd met een lengte van ruim één kilometer. Daarop kunnen alle technieken geleerd worden die voor het langlaufen van belang zijn: de diagonaalpas, dubbelpool, halve- en hele ploeg (om te kunnen stoppèn)vis graat, stappenpas (om een steile helling te kunnen beklimmen), etc. Omdat hij het tegelpad van de bewo ners van een woning aan het Zuideinde wilde sparen, reed de bestuurder van een dragline vanaf de dieplader recht streeks het land in. De zich daarin be vindende waterleidingbuis verdroeg het gewicht niet en brak. Hierdoor kwam de omgeving behoorlijk blank te staan. De Nigeriaan Josiah Onemu woont aan de Justus van Effenlaan en staat bij voorbeeld op de 10e plaats van de kan didatenlijst van de PvdA voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen Hij woont sinds 1985 in Nederland en is ook lid van de gemeentelijke commis sie voor kunst en cultuur. Josiah Onodome Onemu, die in Den Haag 40 werken laat zien, is in 1945 in Nigeria geboren. Hij kwam daar van jongs af aan in aanraking met kunst en voelde zich vooral aangetrokken tot de driedimensionele beeldhouwkunst. Traditionele beeldhouwers uit zijn streek hielden zich vooral bezig met sculpturen uit hout, klei of brons, waar bij góden of plaatselijke heersers wer den afgebeeld. weg af raakte en in de sloot terecht kwam. Daar in eerste instantie niet dui delijk was of de inzittenden uit de auto waren, werd ’’duikalarm” gegeven. Gelukkig bleek de inzet van de duikers niet nodig en wist de bestuurder met de schrik in de benen uit de auto te ko men. Op de Goudse Poort boven rijksweg A12 vond woensdag 13 december een kettingbotsing plaats waarbij vijf auto’s betrokken waren. Twee auto’s liepen zodanig schade op dat de kentekenbe wijzen werden ingenomen. Een op de Mercuriusweg geparkeerde auto werd op dezelfde dag aangereden door een onbekend gebleven tegenpar tij. Getuigen hebben op het bewuste tijdstip een vrachtwagen moeilijk zien draaien ter plaatse zodat vermoed wordt dat deze de schade heeft veroor zaakt. In de avond van vrijdag 15 december vond een doorrijden na aanrijding plaats op de kruising Brugweg-Hene- gouwerweg-Kerkweg-Oost. Een vanaf de Brugweg komende personenauto wilde rechtdoor de Kerkweg-Oost op rijden en werd daarbij aangereden door een van de Kerkweg-Oost ko mende zwarte Mercedes 190. De be- Boskoop. Hij is na de aanrijding weg gereden zonder zijn identiteit kenbaar te maken. In de ochtend van zaterdag 16 decem ber vond een aanrijding plaats op het veilingterrein aan de Bredeweg. Een stilstaand busje werd aangereden door een achteruitrijdende vrachtauto. Toen de chauffeur van de aangereden auto de vrachtwagenchauffeur op de aanrijding attendeerde, verklaarde deze ’’even om te rijden” om de schade te regelen. De chauffeur moet nog steeds terugkomen. Op de gereconstrueerde kruising van de Dorpstraat met de Beethovenlaan en het Noordeinde vond in de nacht van zondag 17 december een eenzijdig ongeval plaats. Een vanaf de Dorp straat komende personenauto vloog door onbekende oorzaak uit de bocht en ramde een verkeerspaal en twee bij de aldaar gelegen garage geparkeerde auto’s. De bestuurder die bij de aanrij ding betrokken was bleek onder in vloed van alcohol. Hem is een adema nalyse afgenomen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 22 december wordt in de hervormde kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse op bijzondere wijze het Kerstfeest ge vierd. Op vrijdag 29 december draait de film ’’Christenreis”. Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag zijn er open middagen van 14.30 tot 17.00 uur in samenwer king met de Open Cirkel. Op de ligweide van zwembad De Tobbe in Gouda heeft de Langlaufver- eniging Gouda een kunststofloipe ge legd met een lengte van ruim één kilo meter. Ook is er een afdelingsheuvel met een hoogteverschil van vier meter. Alle technieken kunnen geleerd wor den die voor het langlaufen van belang zijn. Op zaterdag 6 en zondag 7 januari or ganiseert de LLV Gouda de laatste se rie lessen voor zowel beginners als mede gevorderden. Deze lessen vor men een ideale gelegenheid zich voor te bereiden op de wintersportvakantie. De cursus bestaat uit vijf lessen van een uur, de laatste les is dan vóór de kro- kus-vakantie afgelopen. Een begin nerscursus bedraagt voor leden 90,- en voor niet-leden 110,-. Prijzen zijn inclusief toegang tot de baan en huur van langlaufski’s, schoenen en stok ken. Een cursus voor gevorderden kost voor vijf lessen 40,- voor leden en 50,- voor niet-leden. Deze prijzen zijn exclusief toegang tot de baan en mate- riaalhuur. Verder kent de vereniging dagkaarten en vijfrittenkaarten. Het vieren van Kerst houdt veel romantiek inVelen gaan eraan voorbij dat juist deze Kersttijd de somberste tijd van het jaar is voor veel mensen. Zo is er stil verdriet over scheidingen, sterfgevallen, honger en oorlog. Hoe vieren mensen op de Filippijnen hun Kerst? Of de papoea’s in Nieuw- Guinea, Brazilianen of mensen in Thai land? Dit en nog veel meer is inhoud van het kinderprogramma dat om 9 uur begint en duurt tot half 10. De afgelopen maanden is het Noord einde voor circa 3,4 miljoen gulden ge reconstrueerd. Het overgrote deel van dit bedrag werd gesubsidieerd door de provincie. De gemeenten Waddinx veen en Boskoop pasten de resterende 3/16 en 1/16 delen op. Het Noordeinde (tertiaire weg num mer 40) is een onderdeel van een be langrijke tertiaire route met duidelijke bovenlokale functie naar Boskoop, Leiden, Alphen en Haarlem. Van deze weg - met een verkeersintensiteit van circa 7500 motorvoertuigen per etmaal - is de gemeente Waddinxveen de offi ciële wegbeheerder. Als gevolg van het sterk veenhoudende dijklichaam en de toenemende ver keersintensiteit van de laatste jarén, waren onaanvaardbare zettingen en scheurvormingen opgetreden. Daarom bestond er met het oog op de verkeers veiligheid een duidelijke urgentie tot reconstructie. De noodzaak tot reconstructie werd ook door de deskundigen van de pro vincie onderkend en resulteerde begin 1989 in een definitieve subsidietoezeg ging- De definitieve reconstructieplannen zijn tot stand gekomen na een inten sieve inspraakprocedure. De verwer king van de vele reacties van belang hebbenden zorgden onder andere voor een versmalling van de rijbaan tot 6.30 meter, de aanleg van verkeersheuvels op de kruispunten en een wijziging van de voorrang bij de fietspaden. Zaterdag 23 december wacht er een sterkere tegenstander, n.l. de koploper van de competitie Blue Herons. De wedstrijd wordt in Vianen gespeeld, aanvang 19.15 uur. Zondag 24 december speelt heren 1 de Final-Four wedstrijden van het LUBA -tournooi in Leiden. De tegenstander is Fcsto Voorburg 2. uitkomende in de promotiedivisie. Deze wedstrijd begint om 16.15 uur in de Vijf Meihal te Lei den. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie heeft zes stelende en inbrekende jongelui aangehouden. In de nacht van donderdag 14 op vrij dag 15 december werd ingebroken in een winkelwagen die aan de Kerkweg- Oost geparkeerd stond. Via het dak is men de winkelwagen binnengekomen. Er werd een hoeveelheid versnaperin gen gestolen. Later in de week.wérd een zestal kna pen aangehouden. Hiervan legden en kele bekentenissen af in deze zaak. Ook verklaarden zij in oktober al te hebben ingebroken in deze winkelwa gen. Toen werd er geld ontvreemd. Het zestal was op zaterdag 16 decem ber aangehouden omdat zij in een ge stolen auto van Waddinxveen naar Ze venhuizen reden. Bij de dancing aldaar konden zij worden ingerekend. De auto waarin zij reden was enige tijd terug al ontvreemd bij een garage aan de Kerkweg-West en later teruggevon den op de J.W. Frisoweg. De in kennis gestelde eigenaat had de wagen daar nog even laten staan waarop de knapen de wagen weer gingen gebruiken. Uit verhoor kwam naar voren dat de knapen ook verantwoordelijk zijn voor een aantal vernielingen, diefstallen van auto-onderdelen. kratten bier en an dere levensmiddelen. Er wordt overleg gevoerd met de officier van justitie. Een dagkaart kost tijdens deze open dag slechts vijf gulden. Materiaalhuur en toegang tot de baan is bij de prijs in begrepen alsmede begeleiding van een ervaren langlaufer. Tip: Neem een extra paar sokken mee, mocht de juiste maat schoenen op dat moment niet beschikbaar zijn. Ook handschoenen zijn makkelijk als be scherming. Kleed je niet te dik, een paar dunne lagen is veel beter (kun je eventueel wat uitdoen als je het te warm krijgt). Mocht je in de kerstvakantie geen gele genheid hebben, maar toch eens de lange latten willen onderbinden: de baan is tot maart elke zaterdag en zon dag geopend van 9.30-16.00 uur. Dan gelden overigens wél de normale tarie ven voor entree, huur skimateriaal en eventueel te volgen lessen. Desgewenst kun je informatie inwinnen bij Hans Egeter, telefonisch in de avonduren be reikbaar onder nummer 01820-27788. Er is op dinsdag 12 december proces verbaal opgemaakt tegen een Amster damse die een winkeldiefstal had ge pleegd in een supermarkt aan de Passa ge. De vrouw nam een stukje kaas mee zonder betaling. Een meubelbedrijf aan de Zuidkade heeft aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen met een reclame bord van de zaak erop. De aanhanger stond geparkeerd op de kruising van de Zuidkade/Zuidelijke Dwarsweg. Vanaf de Peter Zuidlaan is tussen vrij dag 8 en zaterdag 9 december een grijze Princess damesfiets ontvreemd. In de nacht van donderdag 14 op vrij dag 15 december is vanuit een op de veiling Gouda en Omstreken aan de Bredeweg geparkeerde vrachtauto een partij kaas gestolen ter waarde van 13.000,-. Het gaat om de kaassoorten Belgoland en Rambol (smeltkazen). De deuren van de oplegger waar de ka zen inzaten werden opengebroken. Uit een tweede oplegger werd een doos met onderdelen ontvreemd. Deze op legger was niet afgesloten. WADDINXVEEN - Het derde dames team van Waddinxveen Flyers-basket- bal is onverslaanbaar. De Waddinx- veensen behaalden op het Haagse Jum pers een klinkende 67-40 overwinning. Jumpers stond op de tweede plaats in de competitiestand met twee punten achter op de Flyers-dames. Gezien de stand werd er een spannende wedstrijd verwacht. Helaas pakte het anders uit. De dames uit Den Haag waren geen partij voor de Flyers. Rustig opbouwend en de tijd nemend voor het schot speelde het dames 3- team de tegenstander min of meer het veld uit. Via een ruststand van 39-15 werd het uiteindelijk een klinkende overwinning 67-40. Topscoorders: Ineke Kuypers met 14 en Roulien Ben schop met 13 punten. Meisjes-adspiranten traden aan tegen Dunkinn uit Roelofarendsveen. Het werd een leuke en spannende wed strijd, die gewonnen werd door Dun kinn. De Flyers-meisjes kenden een zwakke start en de opgelopen achter stand werd niet meer goed gemaakt. Topscoorders: Brenda van Leeuwen 20 en Evelien v. Bockom Maas 8 punten. Heren 3 ging op bezoek bij het hoger geklasseerde DAS in Delft. Na de ge hele wedstrijd met een tiental punten achtergestaan te hebben, trokken de Flyers-heren toch aan het langste eind. Na prima gespeelde laatste minuten bleek dat Flyers de wedstrijd in zijn voordeel had beslist met een punt. Een goede prestatie. Dames 1 ging zaterdagavond op be zoek bij Midland in Utrecht. Een be langrijke wedstrijd voor de dames. De eerste helft was een gelijk opgaande strijd, met beide teams in een stugge zóneverdediging. Veel vrije schoten van Flyers werden jammer genoeg niet verzilverd. De rust ging in met een een 33-27 achterstand, veroorzaakt door slordig spel in de laatste minuut. Tot in de 10e minuut van de tweede helft bleef het verschil steeds 6 punten. Door een paar minder goede beslissin gen van de scheidsrechters moest Anita van Unen, die een goede wedstrijd speelde, met vijf fouten naar de bank. Flyers gaf de moed niet op en knokte voor wat het waard was. Dit bleek niet genoeg om de wedstrijd nog te winnen, maar het werd wel een spannend slot. Eindstand 57-56. Topscoorders: Anita van Unen 16 en Astrid Frikken 10 pun ten. WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen houdt volgende maand een cursus voor vrouwen over relaties. De cursus is verdeeld over 8 dinsdag ochtenden en begint op dinsdagmorgen 16 januari van 9.15 tot 11.30 uur in het Vrouwenraadhuis ”De Vlieger” aan de Staringlaan in Waddinxveen. Vrouwen die geïnteresseerd zijn, kun nen zich opgeven bij Frea Plantinga (01828-19179) of bij Géke Blaauboer (01828-16876). De cursusprijs voor deze 8 ochtenden bedraagt 40,-. In de cursus zullen Frea Plantinga en Géke Blaauboer aandacht besteden aan het eigen functioneren binnen rela ties, daarbij dieper inzicht verschaf fend in het waarom en het hoe van con flicten die zich in relaties (vaak veelvul dig) kunnen voordoen. Conflicten zijn aanwijzingen voor de betrokkenen om verder na te gaan wat voor mogelijkheden er tot dan toe on gebruikt zijn blijven liggen. Bovendien zijn deze spanningsvelden ’’prikkels” om echte oplossingen te creëren in plaats van de altijd maar tijdelijk werkende ’’oplossingen”. Er wordt niet zo zeer gelet op wat ver keerd gedaan wordt, maar eerder op wat er gedaan kan worden om vorde ringen te kunnen boeken in de commu nicatie tussen de betrokkenen in een relatie. Juist capaciteiten die latent aanwezig zijn en die voor de deelnemers meestal onzekerheid teweeg brengen, worden onder de loep genomen om deze te kunnen laten rijpen in de personen, zo dat ze - met succes - gebruikt worden voor herstel, bevordering en/of verbe tering en verdieping van een relatie. Vrouwen die gemotiveerd zijn en zich zelf willen (her)vinden, zullen, volgens de werkgroep, veel aan deze cursus hebben. Hoe groter de eigen investe ring is, hoe groter de "opbrengst" zal zijn. In de middag van woensdag 13 decem ber, werd vanuit een op het Floriserf ge parkeerde auto een handtas ontvreemd waarin zich geld en bescheiden bevon den. Vanuit een tuinbouwbedrijf aan de Abr. Kroesweg zijn in de nacht van woensdag 13 op donderdag 14 decem ber 87 gloeilampen ontvreemd met een waarde van ongeveer 44.000,-. De lampen werden vanaf een centrale buis gehaald en de bedrading werd doorge knipt. Tussen maandag 11 en dinsdag 12 de cember is een ruit vernield van de Be thelschool. Het is niet duidelijk gewor den hoe de ruit aan de achterzijde van de School kapot is gemaakt. Een winkelbedrijf aan de Kerkweg- Oost heeft aangifte gedaan van het be kladden van de zijgevel van het ge bouw. Er werden graffityleuzen op ge spoten. Tussen vrijdag 8 en maandag 11 decem ber is een aantal ruiten vernield van de badpost op het buitenterrein van het zwembad. Vermoedelijk is men over het hek geklommen om de ruiten te vernielen. Vorige week druppelden er nog twee aangiftes na van vernielingen aan au to’s in de omgeving Chopinlaan en de Beethovenlaan. Eerder werd al door vijf autobezitters aangifte gedaan van het bekrassen van hun auto’s. De ondertekening van het contract ter oplevering van de reconstructie van het Noordeinde. Foto: Sjaak Note- boom). Het werk van Josiah Onemu is reeds op een twintal exposities te zien geweest in Europa en Afrika, o.a. ook in het ’’Mu seum fuer Angewandte Kunst”, We nen, ’’National Gallery of Modem Art” in Lagos en het Tropen Museum, Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam (1987). Hij heeft verscheidene werken ver vaardigd in opdracht van de overheid in Nigeria, de Universiteit van Benin, en privé-personen. Zijn werken zijn in uiting komt in de serie van 5 beelden collectie bij musea, gemeenten en par- «rt i ticulieren. - J. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 31