W’vener (27) verdacht van Ydo BV is drastisch verjongd verkrachting RIJDEN ZONDER KOSIHI? "DAT KAN” ZEGI VAN ES... Kinder theater gesloten Zwembad na Pasen GEBRUIKERSRAAD GOUWEBOS VOOR HET EERST BIJEEN MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 sportzaal Groenswaard Karwei van vijf miljoen gulden kan klaar zijn bij begin nieuw schooljaar 1/ 'Z f// A -v Aerobides van Eveline Swidde i I Introductie Geleidelijke groei CT. PER KM. Auto ontvreemd Winkeldiefstal Diefstal Impulsen Tennishal Pret Aanrijdingen Wel en wee Werkboek Ommekeer Problemen Voorwaarden OOK LEASING HUUEl/ANEsl -dc/ras Achterwillenseweg 142, KGouda. Tel. 15716/19136. J •A; TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN PIANOHANDEL Waddinxveen i I Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 januari 1990 1 I Verbouw pretbad in hoog tempo Sportwethouder Paul van Schie I I I I I I heeft de hele geschiedenis van het zwembadverbouw meegemaakt. kennis gesteld. Op woensdag 4 januari werd een 32-ja- rige inwoner van Den Haag aangehou den terzake diefstal in een supermarkt aan de Groensvoorde. Na verhoor kon de man zijn weg vervolgen. Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - De verbouwing en uitbreiding van het zwembad- complex verloopt voorspoedig. Voordat sportwethouder Paul van Schie (CDA) vorig najaar de eerste paal kon heien voor het ruim vijf miljoen gulden vergende karwei is er overigens zes a zeven jaren van praten, dis cussie en plannen maken aan vooraf gegaan. Deze eerste vergadering zal verder voornamelijk in het teken staan van de introductie van (de voorgeschiedenis van) het Gouwebos en de leden. Ook zullen de leden uit hun midden een voorzitter moeten kiezen. I 1 1 WADDINXVEEN - Vorige week donderdag werd door de Waddinx- veense rijkspolitie een 27-jarige Waddinxvener in zijn woning aangehou den. Hij wordt verdacht van een elders gepleegde verkrachting. Hij is in middels voorgeleid aan de officier van justitie en daarna in bewaring ge steld. NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S ■POLITIENIEUWS® en wanhoop dat er weer een kink in de kabel dreigde. ”Ik hoop oprecht dat de verbouwing voor hen voldoende bewijs is dat het nu echt gebeurt. Als ze ook nu nog twijfe len of het wel echt rond komt, mag ik hen dat niet eens verwijten. Wij heb ben het er naar gemaakt, maar wij ho pen en vertrouwen dat men zich nu weer kan opladen voor de nieuwe start binnen een jaar”. Paul van Schie is het personeel ook er kentelijk voor hun idee om het heien van de eerste paal eigenlijk te laten uit voeren door de jongste zwemlesleer ling, Leroy Hernandez uit de naastge legen wijk Zuidplas. "Vier jaar is hij, en hij is wellicht de enige die baat heeft gehad bij ons veel WADDINXVEEN - In de sport zaal Groenswaard is er komende zondagmiddag 14 januari om half drie weer een kindertheatervoor stelling voor kinderen. Het gaat hier om de solovoorstelling ”Wara- Wara” van Wijnand Stomp. Kaar tjes ervoor zijn in de voorverkoop bij De Bonkelaar verkrijgbaar (elke dag van 10.00-16.30 uur, tel. 17272). In ’’WaraWara” hangt aan een draadje tussen hemel en aarde de spin Anansi. Uitgehonderd kijkt hij om zich heen. Omdat er weer eens een periode van lange droogte heerst, heeft hij al dagen niet gege ten. Langzaam Iaat hij zich aan de draad zakken. Beneden aangeko men gaat hij op zoek naar iets eets- baars. Uiteindelijk vindt hij een mooi, groot WaraWara-ei. Gulzig als hij is neemt Anasi het ei mee naar zijn web. Maar al spoedig ontdekt hij dat er iets geheimzin nigs mee is. Anansi raakt verstrikt in zijn eigen spinsels en in een nieuw verwarrend avontuur. ’’WaraWara” is de tweede voor stelling van Wijnand Stomp over de spin Anansi. Van oudsher is Anansi een spin uit de Westafri- kaanse volksverhalen met magi sche krachten en menselijk eigen schappen. WaraWara is een voor stelling vol magische klank, bewe ging en muziek. - De exploitatie van het bestemmings plan Zuidplas liep voorspoedig. Een makelaar adverteerde zelfs met de slo gan: ’’Plezierig wonen dicht bij prima sport- en zwemaccommodaties”. En daardoor kwamen er gelden vrijte be steden in het belang van de hele bevol king (het fonds bovenwijkse voorzie ningen). - Waddinxveen kreeg van het rijk ex tra geld om de gemeentelijke investe ringen aan te moedigen. - De buurgemeente Boskoop moest tot haar spijt besluiten af te zien van de bouw van een nieuw zwembad. Dat deed Waddinxveen beseffen dat het Ydo heeft als middelgroot adviesbu reau daarom ook gekozen voor een ge leidelijke groei met adviseurs die goed bij het werkterrein passen. Dit leidde in 1989 tot een omzetgroei met zo’n 15% en een uitbreiding van het mede werkersbestand van 20 tot 23 personen. 1989 was voor Ydo het jaar van grote en belangrijke opdrachten. De advi seurs hielpen de Bloemenveiling Aals meer bij het oplossen van logistieke problemen tengevolge van de sterke groei. Voor Albert Heijn sloot Ydo een on derzoek af in de disRibutie-organisatie. De gebruikersraad adviseert het dage lijks bestuur van het recreatieschap ge vraagd en ongevraagd over onderwer pen die een directe relatie hebben met de gebruikers. Tijdens de eerste verga dering zal de kersverse gebruikersraad zich meteen al buigen over de inrich-, ting van de waterspeelplaats in deel- plan West (fase II). 23 ”Hun eerste besluit was een bedrijfslei der te selecteren en voor benoeming voor te dragen. Ik mag voorlopig hun voorzitter zijn, en heb het volste ver trouwen dat zijn, aangevuld met nog een vierde commissielid, deze bepaald niet simpele taak met elkaar zullen uit voeren”, meent Paul van Schie. Een apart woord heeft de sportwethou der nog over voor het personeel van het zwembad. Ook zij zijn als zeker zeven jaar geconfronteerd met woorden, sta pels papier, discussies en wat het ergste moet zijn, met onzekerheid over de toekomst van ieders werkplek. Gedwongen dus tot passiviteit, tot af wachten wat de politiek uiteindelijk zou besluiten. Omdat B. en W. hen de laatste jaren probeerden goed op de houden, zijn de zwembadmedewerkers vooral geconfronteerd met de bonte af- De gebruikersraad bestaat uit drie ver tegenwoordigers uit de gemeente Wad dinxveen (de heer G.H. van Lochem, mevrouw L.E.H. de Koning en de heer T. Broer) en drie uit Boskoop (de heer J. Moerenhout, de heer G.A. Vos en mevrouw E.A.P. Siegert-van Duijne) en wordt bijgestaan door de secretaris van het recreatieschap de heer H.J.B.C. Maas. Tussen donderdag 28 en zondag 31 de cember werd vanaf het parkeerterrein aan het Mevr. Kuipers Rietbergplant- soen een oranjekleurige personenauto, Opel Kadett kenteken RY-08-KV ont vreemd. De vermissing werd op zondag 31 december bemerkt. Een jeugdige Waddinxveense werd be trapt bij diefstal van goederen in een zaak aan de Passage. De ouders zijn in AUTO EXTRA WADDINXVEEN - De Waddinx veense Eveline Swidde geeft komende maandagavond 15 januari weer een de- monstratieles aerobic in De Bonkelaar aan de Beukenhof. De les duurt van acht tot negen uur en biedt de mogelijkheid kennis te maken met de bijzonder creatieve manier waarop Eveline Swidde het lichaam laat bewegen. Voor eventuele inlichtingen kan men in Waddinxveen het telefoonnummer 12181 draaien. Ontvreemd zijn de volgende fietsen: damesfiets (zwart, merk onbekend), damesfiets (blauw, Quick Silver), da mesfiets (zwart, model Opoefiets) en herenfiets (groen, merk Peerles). Rond de jaarwisseling werd uit een in de Apollolaan geparkeerd staande auto een autoradio gedemonteerd en meegenomen. Op maandag 1 januari werd uit een tuin van een woning aan de Minervalaan een krat bier (Schutters) ontvreemd. In de laatste week van 1989 werd inge broken in een kantine. Ontvreemd werden sigaretten, drank, snoep en een radiocassetterecorder. Totale waarde 2.400,-. Tussen woensdag 27 december en woensdag 3 januari werd ingebroken in een schaftkeet waaruit werden ont vreemd laarzen, een overall en een straalkachel. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op maandagavond 15 januari komt om acht uur in het gemeentehuis van Waddinxveen de gebruikersraad van het recreatieschap Gouwebds voor het eerst bijeen. ”In hoog tempo wordt nu door aanne mer L. Gesmart BV uit Alphen aan den Rijn met zijn onderaannemers en in stallateurs gewerkt aan een gemeen schapsvoorziening, die qua investe- ringsomvang nog niet eerder in dit Gouwedorp is gerealiseerd”, aldus de christen-democraat en lijsttrekker voor het CDA bij de in maart te houden ver kiezingen voor de gemeenteraad. ’’Alles bij elkaar vergt dit project im mers een investering van ruim 5 mil joen gulden! Zo’n bedrag is voor een gemeente als Waddinxveen niet gering. De besluitvorming om tot deze bouw te geraken is dan ook een moeizaam en langdurig proces geweest”. Meer dan zes jaar geleden voerden de wethouders drs. Martin Kraaijestein (PvdA) en Paul van Schie (CDA) de eerste besprekingen met diverse ex terne adviseurs om een antwoord te vinden op de vraag van de gemeente raad: ”Hoe moet het verder met het verouderde zwembad waar het bezoe kersaantal alsmaar terugliep”. Heel veel oplossingen zijn de revue ge passeerd, variërend van een overdek king van het buitenbad tot totale slui ting en samen met de gemeente Bos koop, nieuwbouw in het Gouwebos. Tot grote teleurstelling van het zwem badpersoneel leek de zwembadkwestie voorgoed in de la van onhaalbare wen sen te zijn geschoven. Hun pogingen om met goede voorstellen de proble men weer op de politieke tafel te krij gen liepen dood. ”Wij hadden nieuwe impulsen nodig”, stelt Paul van Schie. En die kwamen opeens van diverse kanten. Hij noemt er enkele: Nadat het college van B. en W. er in ge slaagd was om de sterk verliesgevende tennishal over te dragen aan een onder nemer, die kans zag er een bloeiend tennisbedrijf van te maken, is intensief gezocht naar iemand die dat ook zou aandurven met het Waddinxveense zwembad. Maar die ondernemer bleek niet te vinden, ook al gaf de gemeente hem de gehele bestaande accommoda tie cadeu. Inmiddels werden alle gemeenten, dus ook Waddinxveen, getroffen door de forse bezuinigingsmaatregelen van het rijk. ”Wij kregen aanzienlijk minder geld uit Den Haag, links en rechts moesten begrotingsposten worden ver laagd, en omdat de inkomenssituatie van de bevolking terugliep, was belas tingverhoging ook geen aangewezen middel”, verduidelijkt Paul van Schie. In zo’n tijd was het als college van Ben W. moeilijk bij de gemeenteraad aan te komen met een voorziening van vele miljoenendie door zijn aard altijd een zaak van forse jaarlijkse subsidie zal blijven. Maar het bad wordt zo uitgekiend dat Leroy Hernandez en zijn vriendjes en vriendinnetjes er ook na hun jeugd, veel en vaak kunnen en zullen komen. In de raad wordt het ontwerp wel eens een beetje denigrerend ”een pretbad” genoemd. ”Wat is er tegen pret eigenlijk? Plezier, ontspanning, gezond bezig zijn is iets wat we als volwassenen misschien te weinig meer meemaken. Over niet al te lange tijd staan wij klaar om iedereen te ontvangen. Uit Waddinxveen, uit Boskoop, uit Gouda ook, want wij gaan immers ook naar hun schouw burg”, aldus tot slot sportwethouder Paul van Schie. uitstellen. Anders zou het zeker een ander jongetje of meisje geweest zijn die was uitgekozen”. Tenslotte wordt het zwembad ook ge bouwd voor een heel groot deel van de talrijke jongere jeugd in Waddinxveen Zij zullen er spelen, leszwemmen, schoolzwemmen, wedstrijdzwemmen, polo’en, kortom hopen we, echt genie ten. Dicht bij huis, geen auto nodig, re latief goedkoop en héél gezond. Ydo BV is een bureau dat zich al bijna 50 jaar bezig houdt met het oplossen van organisatievraagstukken in bedrij ven en andere organisaties. Doelge richtheid, doelmatigheid, kwaliteit, flexibiliteit en ’’plezier in het werk” zijn daarbij de sleutelbegrippen. De afgelopen jaren heeft Ydo zich drastisch verjongd en vernieuwd vanui^ de kern.van zijn ervaring: de produk- tieproblematiek van het bedrijfsleven. Inmiddels is de klantenkring veel rui mer geworden: transport handel en overheidsbedrijven die baat hebben bij een praktische, directe benadering van hun problemen. Ydo wil geen full service-bureau zijn. Het vertrekpunt van de advisering ligt daarom altijd bij de primaire bedrijs functies van de onderneming en bij voorbeeld niet op het gebied van mar keting. Daarin zijn anderen beter ge specialiseerd. WADDINXVEEN - Drastisch verjongd gaat de organisatie-adviseurs van Ydo BV aan de Brugweg in Waddinxveen de jaren negentig in. De voorbereidingen voor dit jaar zijn al getroffen, zo staat er in het jaarver slag 1989 van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. Tussen zondag 31 december en dinsdag 2 januari is een nabij het toeleverings- pad bij de Passage geparkeerd staande auto aan de linkerzijde aangereden. De veroorzakende bestuurder heeft zich tot op heden niet gemeld. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie (tel. 13688). Op dinsdag 2 januari om 12.20 uur vond nabij de ingang van het veilingte- rein aan de Bredeweg een aanrijding plaats, waarbij een auto en een brom fietser waren betrokken. De Waddinx veense bromfietser werd per ambu lance naar het Sint Jozef-ziekenhuis te Gouda overgebracht. Tijdens een keermanoeuvre op het Noordeinde op dinsdag 2 januari om 16.15 uur ontstond een aanrijding tus sen twee personenauto’s. De kerende bestuurder had de andere auto niet op gemerkt. Lichte materiële schade was het gevolg. De nieuwe wet gemeenschappelijke re gelingen laat in het geval van het re creatieschap Gouwebos alleen toe dat er raadsleden in de recreatieraad zit ting hebben. Daarom is met de gebrui kersraad gezocht naar een mogelijk heid om de gebruikers die geen raadslid zijn beter bij het wel en wee van het Gouwebos te betrekken. Op woensdag 3 januari werd aangifte van diefstal van een autoradio gedaan. Een ruit van de in de Justus van Effen- laan staande auto werd geforceerd. In de nacht van woensdag 3 op donder dag 4 januari werd ingebroken in een tuinderij aan de Henegouwerweg. Via braak kwam men binnen. Ontvreemd werden een aggregaat, een boor en een waterpomp. Op vrijdag 5 januari omstreeks 18.00 uur overliep een bewoonster van de Nassaulaan een inbreker in haar wo ning. De inbreker vluchtte meteen. Een slaapkamer bleek te zijn door zocht. Er is een aantal sieraden meege nomen. En de Nederlandse Spoorwegen kreeg advies bij de renovatie van diverse on- derhoudswerkplaatsen. Grote onder delen van de geprivatiseerde PTT Tele com bv krijgen de hulp van Ydo bij de omschakeling naar bedrijfsmatig werken. De kleinere en middelgrote onderne mingen in de industrie bleven echter alle aandacht houden. Niet in de laatste plaats door de start van het project ’’Kwaliteitsorganisatie in Metalectro- bedrijven” in opdracht van de vereni ging FME (met subsidie van het Minis terie van Economische Zaken in het kader van het programma Kwaliteit en Logistiek). Het bedrijf heeft zijn voorbereidingen voor 1990 getroffen: Ydo ontwikkelde samen met de FME een werkboek ’’Kwaliteitsborging” en leidt op dit mo ment ruim 100 adviseurs op van andere bureau’s die moeten bijspringen als het kwaliteitsproject voor de Vereniging FME in het voorjaar van start gaan. Vanaf dat moment kunnen onderne mingen uit de Metalectro-branche en aanverwante bedrijven deelnemen aan workshops en krijgen zij begeleiding bij het opzetten en invoeren van een kwaliteitsprogramma dat volledig is toegesneden op de eigen organisatie. Ydo hoopt hiermee een bijdrage te le veren aan een industrie die in de jaren negentig slagvaardig, flexibel en kwali tatief op hoog niveau de internationale concurrentie een sla^Voor kan blijver# Er wordt volop gewerkt aan de verbouw en uitbreiding van het zwembadcomplex in het sportpark ”de Sniep”. De meeste werkzaamheden spelen zich af rond het oude buitenbad. Na Pasen zal het overdekte complex onder han- den worden genomen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het overdekte zwembad ”dë Sniep” gaat op dinsdag 17 april (de dag na Pasen) definitief dicht wegens de aan de gang zijnde ver- bouwings- en uitbreidingswerkzaam- heden. Er kan dan enkele maanden niet meer ihn het bad gezwommen worden. Het schoolzwemmen en het wedstrijd zwemmen wordt dan ook gestaakt. Net de verbouwingswerkzaamheden, die er toe moeten leiden dat voor zo’p vijf miljoen gulden het zwembadcom plex wordt veranderd in een pretbad met diverse extra’s, werd vorig najaar begonnen. Verwacht wordt dat het nieuwe bad met ingang van het nieuwe schooljaar 1990-1991 weer in gebruik genomen zal kunnen worden. -<* Als u een nieuwe of gebruikte Honda koopt of reeds bezit en nóóit meer met extra kosten gekon- fronteerd wilt worden, lees dan aandachtig verder. Slechts tegen een geringe betaling van Gouwedorp dan niet ook nog kon afha ken, en dat bovendien in de toekomst veel Boskopers in het Waddinxveense bad verwacht konden worden. De Waddinxveense zwem- en poloclub De Gouwe fuseerde met de Boskoopse en de Boskoopse scholen kwamen school zwemmen in Waddinxveen. - Er was dringend behoefte aan een herinrichting van de oude versleten voetbal- en hockeyvelden. - Iedereen raakte overtuigd dat een groot buitenbad niet meer van deze tijd is. - Er kwam een nieuwe directeur Openbare Werken (ing. S. van Hou ten), die onbelast door de teleurstellin gen uit het verleden ten aanzien van het zwembad, met nieuw elan een werk groep zwembad in het leven riep, waar spijkers met koppen werden geslagen. Een volledig uitgewerkt uitbreidings plan voor het overdekte bad kwam op tafel, compleet met een nieuwe exploi- tatie-opzet, gebaseerd op alle kennis die in de loop der jaren door de diverse adviesbureaus was vergaard. ”Dat realistische plan, waarin duidelijk werd gemaakt dat het tekort weliswaar aanzienlijk bleef, maar niet veel hoger dan bij het slecht bezochte oude bad op dat moment vroeg, was de ommekeer. De raad gaf het groene licht om op ba sis van die gegevens verder te gaan”, weet wethouder Paul van Schie. Aan vier zwembadbouwers werd ge vraagd een prijsopgave te doen, met de vrijheid voor hetzelfde of minder geld wisseling van hoop dat het zou lukken een alternatief plan op tafel te leggen. Eén van de gegadigden lukte dat. Ar chitect Guus Westgeest presteerde het om een nog beter plan te leggen dan door Openbare Werken was ontwor pen en bovendien binnen het gestelde financiële kostenplaatje. Wederom het groene licht voor uitwer king van de gemeenteraad. De zaak leek in sneltreinvaart naar de bouwfase op te stomen. Dat was bijna twee jaar geleden in maart 1988. Paul van Schie: ”Wat ons daarna nog aan problemen is overkómen zal ik snel overslaan. Voor de kenners noem ik een paar trefwoorden: risicoverzeke ring, surceance, waterzuiveringstech- nieken, Wet Hygiëne Zwembaden, an- nuïtaire versus lineaire afschrijving, koolfilters, nutsvoorzieningen en zo nog wat zaken, die grondige studie, heroverweging en nieuwe raadsbeslui ten nodig maakten”. Voor een deel van de gemèenteraad (PCW en D’66) werd het teveel. Het laatste raadsvoorstel kon niet rekenen op de steun van alle fracties, maar de drie collegepartijen PvdA, CDA en VVD bleven overeind en gaven soms het enige pijn toch hun fiat. Wel werden er extra voorwaarden ge steld. Er moet een vakbekwame be drijfsleider worden aangesteld, van wie verwacht wordt dat hij zijn salaris ruim schoots terugverdient. En er moet een aparte bestuurscommissie voor het zwembad worden ingesteld, die veel di recter dan het college van B. en W. als het ware het dagelijks toezicht houdt op een goede exploitatie van het bad. Op 1 november is die commissie in functie getreden. B. en W. hebben drie burgers van Waddinxveen met grote ervaring in het bedrijfsleven, bereid ge vonden deze niet geringe taak op zich te nemen. (bij een Civic 1.3 I.) krijgt u alle beurten en alle reparaties (hoe groot en duur ook!) geheel GRATIS! Voorbeeld: als u 10.000 km. per jaar rijdt betaalt u aan "premie" slechts f280,- en ook geen cent meer. Dat geven wij u zwart op wit. Daarna is alles voor onze rekening. Klant of niet! WAT kmh UNU? ENKELE VOORBELDEN- VOOR DE ACCORD 2.0 L IS DE PRIJS VASTGESTELD OP 3,4 CT PER KM. DE PRELUDf 2.0 L 3,4 EN DE LEGEND 4 CT. PER KM GENOEMDE PRIJZEN ZIJN EXCL BTW. EN TOT 120.000 KM OF TIEN JAAR. UW O Vergelijk eens (tiekosten tbieding répara en aan! met onze wordt dan rekensommetje^ uw Hoe l i

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13