GEMEENTE WADDINXVEEN Concordia verdient meer Gezinsbeurs in tennishal ISMAKOGIE Op 13,14 en 15 september Film in koffiebar Schaatsers presteren heel goed HINDERWET BOUWVERGUNNING VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD KAMERMUZIEKCONCER T BO UWVERGUNNINGEN UITSLAG LOTING KERSTBOOMVERBRANDING Jeugdorkest TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN VERGADERINGEN Pagina 3 Terinzagelegging aanvragen en stukken tiatief van het organisatiebureau Futura uit Nieuwerkerk aan den IJssel THE A SIEMONS, docente Ismakogie Duur van de beginners- en gevorderdencursus: 7 weken, \Vi uur per veertien dagen. Aantal deelnemers per groep: 10. Plaats: Trefpunt, Stationsstraat, Waddinxveen. Kosten: 95,- voor de tot. cursussen zonder bijk. kosten. Bij voldoende deelname cursustijd mogelijk op dinsdag middag en dinsdagavond. start 23 januari wederom met een beginners- en gevorder dencursus ISMAKOGIE,houdings- en bewegingsleer, wel ke leer tot doel heeft een verbetering van houding en een op timaal en natuurlijk gebruik van spieren en gewrichten in het dagelijks leven. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum op dinsdag 16 januari 1990, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. 01820-15767 01727-14044 17613 WADDINXVEEN - In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde gaf de Waddinxveense muziekvereniging Concordia vrijdagavond voor de vierde achtereenvolgende maal een nieuwjaarsconcert. Het aardige van zo’n concert is dat iedereen gratis mag komen luisteren en de voorzitter ie dereen persoonlijk een gelukkig nieuwjaar toewenst met een handdruk. Inlichtingen en/of inschrijvingen liefst vóór 17 januari a.s. tel. nr. 01828-15824. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 77 groen -171 oranje -943 oranje Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 januari 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Waddinxveen, 10 januari 1990 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de Cadeaubonnen zijn gevallen op de volgende nummers: - 482 groen ”Wie leverde de meeste bomen in?” i Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. M. MOS Sr. I Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 12 januari 1990 van 10.00- 12.00 uur. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Woubrechterf59 Sweelinckhof54 Onderweg 26 Kievitdreef 45 Anna van Hannoverstraat 1 BOUWPERCEEL: Noordeinde 100 Waddinxveen, 10 januari 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden houders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Kandidaatstelling voor de gemeenteraad Op dinsdag 6 februari 1990 aanstaande zal plaatshebben de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente. Op die dag, van ’s ochtends negen uur tot ’s middags drie uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aan te wij zen lid van dat bureau, op de secretarie van de gemeente worden in geleverd de kandidatenlijsten als bedoeld in artikel H 1 van de Kieswet. Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of 158. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) 01820-28011 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. waarin het publiek ijverig meeklapte. Het publiek dankte met een hartelijk appalus en de bloemen die uitgereikt werden waren verdiend. Het nieuwjaarsconcert bewees weer eens te meer dat Concordia het licht niet onder de korenmaat hoeft te hou den. Een het Waddinxveense publiek mag wel eens wat meer belangstelling tonen voor dergelijke initiatieven. 14433 14433 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12287/89 (A), 12389/89 (B), 12532/89 (C), 12611/89 (D), 12827/89 (E), 12761/89 (F), 12760/89 (G)en 1844/89 (H). Voor nadere inlichtingen kunt u informeren bij de afdeling Alge mene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of 158. A. de heer A. Hoogerbrugge voor een tuinbouwbedrijf op het per ceel Abraham Kroesweg 13; B. de directie van Fa. Chrygilo voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 21; C. de heer G. Meijndert voor een tuinbedrijf op het perceel Abra ham Kroesweg 54; D. de heer J.A. Uitbeijerse voor een veehouderij op het perceel Henegouwerweg 119a; E. de directie van Fa. Marek B. V. voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Abraham Kroesweg 29; F. de directie van Axis Aandrijvingen B.V. voor een werkplaats voor elektro-mechanische aandrijvingen op het perceel Coenecoop 133; G. de directie van Rehorst B.V. voor een groothandel c.q. opslag in verf en verfprodukten op het perceel Dorpstraat 130. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN VAN DER LINDEN Op donderdag 11 januari 1990 wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een Kamermuziekconcert gegeven door het Raoul Dufy kwartet met medewerking van Els Vreugdenhil op kla rinet. Op het programma staan werken van Brahms, Mozart en de com poniste J. Beyerman-Walraven. mente allegro, vrolijk en snel met een klagende ondertoon. Was het bewust dat het jeugdorkest als laatste speelde ’’Crescendo”?. In de muziek betekent dat sterker wordend. En daar hebben we alle vertrouwen in! Trotse vaders en moeders maakten snel een foto van hun muzikale dochter of zoon. En je mag ook best trots zijn op je kind als ze zo musiceren. Natuurlijk werd er een toegift gegeven, dit keer niet de ’’Radetsky Mars”, maar het ’’Glorie, Glorie, Halleluja”, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. ander als het stuk ’’Swinging Horse” heet. Magistraal klonk na de pauze het ’’Jesus Christ Super Star” naar de be roemde gelijknamige musical, voor harmonie bewerkt door Webber-Haut- vast. Dit werk dient aan te heffen met een juichtoon, ’’Jesus Christ Super Star”, hetwelk Concordia met enorme zeg gingskracht duidelijk liet horen in een wisselwerking van vreugde en drama tiek. Miller’s Moonlight Serenade zorgde voor-een romantisch sluitstuk van dit concert. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 13 januari om acht uur zal in de Zevenhui- zense koffiebar ’t Praathuis in het Her vormd Centrum aan de Dorpsstraat de film ’’Life Flight” gedraaid. Life Flight (Reddingsbrigade) laat ie dereen kennismaken met een wereld vol spanning en uitdaging. Vliegen per helicopter om levens te redden. Life Flight is buiten een spannende film ook een reële film. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 11 januari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet- Allemaal heel ongecompliceerd. Dat was ook het kenmerk van de hele avond. Op een gemoedelijke manier heette de voorzitter het aanwezige pu bliek welkom. De presentatrice kon digde de nummers aan en gaf in een voor iedereen begrijpelijke taal uitleg over het uit te voeren werk. Jammer, heel jammer dat de kerk maar voor de helft gevuld was. Welke ge dachte heeft men over Concordia? Een muziekgezelschap dat op hoogtijdagen wel eens door het dorp marcheert? Kom nou! Concordia is meer dan dat en dat weet men zo langzamerhand wel. Concordia is een volwaardig muziekge zelschap dat op uitstekende wijze een onderhoudend concert kan geven dat plezierig is om aan te horen. Ze spelen niet alleen maar marsmuziek, maar lie ten die avond bijvoorbeeld ook horen hoe je ’’Air poëtique for horn and band” moet spelen. Een prachtig werk van Ted Huggens, waarin hoornist H. Monster voortreffelijk soleerde. De harmonie omlijstte de prestatie van Monster zeer fraai. Dirigent Gerrit de Knegt gaf hem de ruimte zonder hem los te laten. De begeleiding viel als een soepele japon om een mooie vrouw. De bravour en bezieling waarmee Con cordia oude hits van de Beatles een nieuwe dimensie gaf gold als de beste graadmeter voor de prestaties van de band. Ook een modem werk van A. van Ve- luwen werd door Concordia met veel ’’schwung” gebracht. Hoe kan het ook De aanvragen A t/m F en alle andere ter zaken zijnde stukken en, voor wat betreft G, inclusief de ontwerp-beschikking, liggen vanaf 11 januari 1996 tot 11 februari 1990 ter inzage bij de dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Op woensdag 3 januari 1990 heeft de traditionele kerstboomver branding plaatsgevonden. Ook dit jaar is hieraan een verloting ver bonden. Voor elke twee ingeleverde bomen is een lot uitgereikt. Hieronder volgt de uitslag van de trekking van deze verloting. De prijzen bestaan evenals vorig jaar uit cadeaubonnen. CD’s (serie en nabestellingen) Voor aanvang van het concert zal de tweede serie CD’s kunnen worden afgehaald tot 15 minuten voor aanvang van het concert. Ook de nabestellingen zullen dan beschikbaar zijn en kunnen vanaf 11 januari worden afgehaald. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 25 januari 1990 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Wilhelminakade ongenummerd (nabij de Zuidelijke Dwars weg); het oprichten van een kantoorgebouw. gespreid”. De betreffende ondernemer kan zich in zo’n geval volledig concen treren op het belangrijkste: zaken doen. Heel duidelijk richt men zich echter ook op bedrijven met een kleiner pro- motiebudget, die bijvoorbeeld willen deelnemen met steun van een leveran cier, of die hun stand geheel zelf ver zorgen. Futura richt zich op het mid den- en kleinbedrijf en is van mening dat deelname voor alle bedrijven mo gelijk moet zijn. Kwaliteit en representativiteit nemen bij de Futurabeurzen een belangrijke plaats in. De standbouw, aankleding van de hal, attracties en promotie-cam- pagne zijn daarop afgestemd. Minstens zo belangrijk vindt men de wijze van deelnemen van de standhou der, omdat het voor een groot deel de exposanten zijn die het welslagen van een beurs bepalen. Er wordt niet alleen gestreefd naar een optimale spreiding van branches, maar ook naar representatieve deelname door de bedrijven in die branches. Bedrijfsleven en inwoners van Wad dinxveen kunnen in september een goed opgezet evenement verwachten, dat de onderlinge band zeker zal ver sterken. 2. rlj ex equo, familie Bal, Lindengaarde 30 en familie Den Drijver, Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen beiden met ±120 bomen. De prijzen van de winnaars in deze competitie zullen worden opge stuurd. De formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring van de aanduiding van de politieke groepering boven de lijst, voor ver klaringen van ondersteuning en voor de verklaringen van instem ming zijn ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag van de kandidaatstelling. Oproep leden stembureau Burgemeester en wethouders roepen vrijwilligers op die bereid zijn voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad op woensdag 21 maart 1990 als stembureaulid zitting te nemen in één van de stembureaus van de gemeente Waddinxveen. Het aantal plaatsen is beperkt, zodat niet zeker is of alle aanmeldin gen kunnen worden gehonoreerd. Een selectiegesprek is niet uitge sloten. U wordt verzocht bij uw schriftelijke aanmelding uw erva ring met werkzaamheden op dit gebied aan te geven. Belangstellenden worden verzocht zich uiterlijk 17 januari 1990 schriftelijk aan te melden bij het college van burgemeester en wet houders. Op de agenda o.a.: - Wijzigingsvoorstellen MR-reglement. - Nota onderwijsbeleid gemeente Waddinxveen. - Kwaliteitscriteria onderwijs: buitenschoolse activiteiten. - Aanschaf studienissen. - Onkostenvergoeding personeel na Oort. - Nota financiële offers ouders. - Advies onderhoudscommissie inzake technische maatregelen voor wat betreft roken. - Benoeming leden commissies en werkgroepen. - Gang van zaken op school. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indien, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 1 februari 1990 een zitting worden gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis als mede het oprichten van een garage het oprichten van een erfscheiding het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. 1. Zuidkade-Wilhelminakade, Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van hierna genoemde bedrijven zijn ontvangen van: WADDINXVEEN - De wedstrijd schaatsers van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek, welke onder de auspiciën van de KNSB hun wedstrijden op de Haagse kunstijs baan ”De Uithof” schaatsen, hebben daar zeer goed gepresteerd. Door verschillende rijders werd een persoonlijk record neergezet, terwijl anderen, zo vroeg in het seizoen al, die record al heel dicht benaderden. Dit alles is natuurlijk in de eerste plaats te danken aan de sportmensen zelf, die door een zeer solide droogtraining ge durende de zomermaanden de conditie op het pijl gebracht hebben die voor dergelijke prestaties noodzakelijk is. Een tweede, en zeker zo’n belangrijke reden, is het feit de leden van De Gouwe Streek dit jaar voor hét eerst op een voor de helft overkapte baan rij den, waardoor de ijstrainingen een veel beter verloop kennen dan voorgaande jaren, waar regen en wind de trainin gen soms danig verstoorde. Ook het feit dat de wedstrijden nu on der deze betere omstandigheden gere den worden, hebben tot zeer goede re sultaten van De Gouwe Streek geleid. Wie aan de toekomst wil bouwen, kan niet om de jeugd heen. Dat doet Con cordia dan ook niet. De harmonie heeft een opleidingsgroep van jonge pupillen die onder leiding van de dirigent Gerrit de Knegt op dit concert mochten laten horen wat zij waard zijn. En dat was echt veelbelovend. Het jeugdorkest begon direct na de gezel lige pauze (waarin burgemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen zich onderhield met een aantal leden van de band) met een pittig gespeelde junio- ren-mars, gevolgd door het overbe kende Finlandia. Met inzet, spanning en concentratie werd daarna een 4-delig werk uitge voerd ’’Dansereye”. Het eerste deel, het rondo (een vorm met een telkens terugkerend refrein) werd met vervoe rende muzikaliteit gespeeld, om te ein digen in het vierde deel met een la- Uiteraard dingen de prijswinnaars in deze competitie ook mee naar de prijzen in de verloting. In totaal werden ruim 4.000 bomen op de brandstapel gebracht. De prijzen kunnen tot en met 31 januari 1990 worden afgehaald op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Zoals gebruikelijk is ook een 3-tal cadeaubonnen ter waarde van 25,-, 20,- en 15,- beschikbaar gesteld voor respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats in de ’’Competitie, wie heeft de meeste bomen ingeleverd?”. Het resultaat hiervan is: - Ie plaats met 220 bomen, familie Boon, Beethovenlaan 29; - 2e plaats met 150 bomen, familie Slobbe, Charlotte de Bourbon- straat 2; - 3e plaats Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 2 februari 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. WADDINXVEEN - In Het Tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniep- weg wordt donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 september voor het eerst een gezinsbeurs gehouden. Het evenement wordt gehouden op ini tiatief van het orgt (tel. 01803-19261). ”Het is vrij uniek dat in een gemeente met de omvang van Waddinxveen een dergelijke beurs georganiseerd wordt”, aldus de heer A.H. Bijl van Futura. Zijn organisatie verwacht in de tennis hal tachtig tot honderd bedrijven en in stellingen voor drie dagen te kunnen huisvesten. Er zal in eerste instantie ge zocht worden naar bedrijven en instel lingen die regionaal actief zijn, waarbij een brede opzet met zoveel mogelijk branches voorop staat. Extra activiteiten moeten ervoor zor gen dat een bezoekje aan de beurs het karakter krijgt van een middag of Vorig jaar werd in Nieuwerkerk a/d IJssel voor het eerst een gezinsbeurs georganiseerd met hetzelfde concept als dat in september in Waddinxveen zal worden toegepast. In Nieuwerkerk wordt de beurs wegens groot succes geprolongeerd. Behalve in Waddinxveen en Nieuwerkerk worden ook in Alphen a/d Rijn en Capelle a/d IJssel gezinsbeurzen georganiseerd. Organisatiebureau Futura kan, indien gewenst, de beursdeelname voor be drijven geheel verzorgen, inclusief standbouw. presentaties en demonstra ties. Voor wie dat wil wordt ”het bedje De toegangsprijzen zijn ƒ11,50 voorCJP’eren65+ 8,25 ƒ7,50 ƒ10- ƒ15,- ƒ20,- ƒ25,- - 1000oranje -426oranje - 321 blauw -791 blauw -272geel 6 groen - 464 oranje - 901 geel - 364 geel -527 blauw - 725 blauw - 277 geel - 562 blauw - 891 paars - 405 groen - 553 blauw - 890 geel Hde heer H. van Benten om een nieuwede gehele inrichting om vattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een varkens- mesterij annex vetsmelterij op het perceel Tweede Bloksweg 54, positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 11 januari tot 25 januari 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Commissie voor de Financiën op donderdag 11 januari 1990, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Subsidieverzoek schaatsvereniging ”De Gouwe Streek”. - Afwijzen van de volgende subsidieverzoeken: a. Stichting Diergeneeskunde in ontwikkelingssamenwerking; b. Stichting Indonesië, Nederland, Suriname, Antillen; c. Nieuw-Lekkerkerkse konijnen- en pluimveefokkers. - Standpuntbepaling met betrekking tot particuliere initiatieven inzake kinderopvang. Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 16 januari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Advies inzake bezoek V.N.G.-contactfunctionaris op 28 novem ber 1989 - Overzicht van tien jaar door de commissie Bezwaar- en Beroep schriften behandelde zaken. - Advies inzake rekening 1988 van de Regionale Brandweer Mid den-Holland. - Advies inzake rapportage Regionale Brandweer inzake aange paste uitrukprocedure naar het veilingterrein Bredeweg. - Advies inzake de vuurwerkverkoop op de laatste twee werkda gen van het jaar. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw:"elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3