Coenecoop voorbeeldig groen bedrijvenpark Renske naar andere school Treffers en Polgar geeft toekomst vorm Rehorst Bouw: I B or Gunstig 1990 Goudse Kamervoorzitter T. Hopman steekt loftrompet af over aanleg bedrijfsterrein Ouders verliezen kort geding Aquarellen van Joke Dijkhuizen Zelfde omzet bij Van Berkesteijn BV Schuttelaar milieu vriendelijker Jubelstemming in jaarverslag 1989 van Goudse Kamer BI a Hans Geel bij NCVB Edelman BV in Aalsmeer Van Noort BV verwacht weer omzetstijging Asac BV verdubbelt omzet in ’89 WADDINXVEEN/GOUDA - Asac Nederland BV (leverancier van com puters en randapparatuur), dat is ver huisd van Gouda naar het bedrijven park Coenecoop in Waddinxveen, heeft in 1989 de omzet verdubbeld ten opzichte van het jaar daarvoor. Dat meldt het jaarverslag 1989 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Per saldo 56 bedrijven erbij in W’veen WADDINXVEEN - Na Gouda hebben zich in deze streek in Wad dinxveen per saldo de meeste nieuwe bedrijven gevestigd. Het Gouwedorp verwelkomde tussen 1 december 1988 en 30 november 1989 per saldo 56 nieuwe bedrijven. In Gouda waren dat er 181, zo meldt het jaarverslag 1989 van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Grote Giften s Paprika Goed Expositie Veiling Onderzoek Grotere schaal Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. |F°C*C Middelgroot Daling woningbouw 'focwa i i Rehorst GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Pagina? Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 10 januari 1990 Rehorst Bouw heeft in 1989 diverse woningbouwprojecten gerealiseerd. bouwproduktie hebben gehad. De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd. Het agrarische achterland van Waddinxveen mag er zijn. De in het gebied I I I I I I i Topjaar voor I I met 1.300.000 kg. Ook van dit produkt lagen de prijzen hoger dan in 1988. De opbrengst van vollegronds- en kou- dekas teelten waren over het algemeen goed te noemen. Spercibonen, ook krijgen voor de autonome groei. Alle zeilen moeten worden bijgezet om met name in Europees verband de concur rentie aan te kunnen”. steeds meer een produkt dat in de ak kerbouw thuis hoort, waren een uitzon dering. WADDINXVEEN - Architectenbureau Treffers en Polgar BV van de Middelburgseweg in Waddinxveen schrijft in het jaarverslag 1989 van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken al met één voet in de jaren negentig te staan en te trachten de toekomst te verbeelden en vorm te ge ven. i i 5 I BOUW WAöÖWJXVgÊ'N WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond is de Waddinxvener J.D. Geel te gast van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB), af deling Waddinxveen. Op deze in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan te houden avond zal hij spre ken over ”Van Oosten en Westen zul len zij komen”. Hans Geel is adjunct- directeur van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO/LHNO De Wadde aan de Sniep, jaarlijks de clamator bij de dodenherdenking aan het Stationsplein en een begenadigd verteller en schrijver. In 1989 is er veel geïnvesteerd in de uit breiding van het bedrijfscomplex in Bergambacht als gevolg van de over name in 1988 van Rehorst Bouw BV. Er is nu een totaaloppervlakte van 8000 m2 bebouwd met kantoorruimten en fabriekshallen. Ook de vooruitzichten voor de eerstkomende jaren worden met optimisme tegemoet gezien. De prijs van de groene paprika lag be duidend hoger dan in 1988. Zowel de gele als rode paprika brachten minder op. Toch waren de bedrijfsuitkomsten zodanig goed, dat er in 1990 wederom een omschakeling van tomaten en komkommers naar paprika plaats zal hebben. De aanvoer van dit produkt nam toe met 2 miljoen kg. De aanvoer van witlof, dat door de ja ren heen één van de hoofdprodukten van de veiling was, nam met 100.000 kg af. De middenprijs lag plm. 11 ct per kg hoger. De laatste jaren vindt steeds meer omschakeling naar de jaarrond teelt plaats (watercultuur). Een aantal kleine telers heeft hierdoor afgehaakt. Eén van de belangrijkste hoofdproduk ten is spruitkool. Door het toetreden van een groot aantal spuitentelers van de veiling Leiden, groeide de omzet WADDINXVEEN/REEUWIJK - K. Edelman BV (cactussen, kamerplan ten, keramiek) heeft naast de hoofd vestiging in Reeuwijk en het bedrijf aan de Tweede Bloksweg in Waddinx veen in het afgelopen jaar een ruimte van ruim 2500 m2 in gebruik genomen in de Veiling Aalsmeer. De inkoop en aanvoer kunnen zodoende op de meest efficiënte wijze plaats vinden. Dat meldt het jaarverslag 1989 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - Van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV aan de Wilhelmi- nakade/Noordringdijk in Waddinx- veen-Zuid heeft - volgens het jaarver slag 1989 van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland in 1989 - een omzet gerea liseerd gelijk aan de omzet in het top jaar 1988. De hogere verkoopcijfers van de laat ste twee jaar werden in de tweede helft van 1988 en in 1989 omgezet in omzet. Dit had tot gevolg, dat de bedrijfsresul taten er ten opzichte van de beginjaren 1980 florissanter uitzagen. Wanneer de economie zich gunstig blijft ontwikkelen en de plannen door gaan om meer huizen te bouwen, ziet Van Berkesteijn Meubeltoonzalen de komende jaren, qua afzetmogelijkhe den, met vertrouwen tegemoet. In een voortdurende goede promotie van Waddinxveen als meubelstad ligt de weg naar succes en groei. Rehorst Bouw BV is een bouwbedrijf met een personeelsbestand van 80 me dewerkers en een omzet van ongeveer 40 miljoen gulden. Het bedrijf ont plooit activiteiten in de gehele Rand stad. Rehorst Bouw heeft zich geprofi leerd door een spectaculair optreden in de utiliteitsbouw, waarvan het Carlton Beach Hotel in Scheveningen wel het visitekaartje mag worden genoemd. Ook het onderhanden zijnde complex van de EGAM-garage in Gouda be hoort tot deze bouwdiscipline. Verder realiseerde het bedrijf diverse projecten in de sociale huur- en vrije sector woningbouw, o.a. de eerste fase Van de projektontwikkeling mag ge steld worden, dat deze het uitstekend deed, gezien de kwaliteit van het in juni 1989 opgeleverde hotel-restaurant ”De Arendshoeve” in Bergambacht en de brede interesse in het momenteel on derhanden zijnde project op het voor malige WACO-terrein te Krimpen aan den IJssel, waar ééngezinswoningen, twee-onder-een-kap woningen, bunga lows en luxe appartementen worden gerealiseerd. Haar werkstukken bestaan uit aquarel len van bloemen en landschappen. Tijdens haar vakantie schildert Joke Dijkhuizen ook graag en dat is terug te vinden in een aantal werkstukken uit Frankrijk en één uit Griekenland. WADDINXVEEN - In 1980 verwacht Van Noort Transport BV aan de Tuin- bouwweg in Waddinxveen opnieuw een omzetstijging, aldus het jaarver slag 1989 van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol land. Van Noort Transporten BV heeft in 1989 een semi-dieplader, onafhanke lijk, volledig gestuurd, met vier assen en uitschuifbaar tot een totale lengte van 23 meter aangeschaft. Met zijn mo derne wagenpark ziet men 1990 met het volste vertrouwen tegemoet. Voor Van Noort Poldervaart Verhui zingen, de andere bedrijfstak van het Waddinxveense transportbedrijf, is 1989 een goed jaar geweest. Veel parti culiere verhuizingen, verpakkingen, maar ook project verhuizingen zorgden voor een goed resultaat. Het bedrijf heeft onder meer de Kamer van Koophandel verhuisd. Ook voor 1990 is Van Noort Poldervaart Verhui zingen ervan overtuigd dat dit een goed jaar zal worden. Het jaar 1989 was voor de tuinbouw in zijn algemeenheid een goed jaar. Dit geldt zowel voor de vollegrondspro- dukten als voor de glastuinbouw. De gemiddelde opbrengst van de toma ten lag in 1989 iets lager dan het voor gaande jaar, dit geldt vooral voor de vleestomaten. De herfstteelt van de vleestomaten is voor de telers die tot begin december geveild hebben erg goed geweest. Ondanks de lagere opbrengst kan men toch tevreden zijn. De totale omzet op tuinbouwveiling Gouda en Omstreken in Waddinxveen liep door omschake ling op paprika met 2 miljoen kg terug. De middenprijs voor komkommers lag iets hoger dan in 1988 zodat gesproken kan worden van een goed jaar. Vooral de kwaliteit was in 1989 beter, mede door meer zon. De omzet op Veiling Gouda nam fors toe, met meer dan 5 miljoen stuks. (Foto: Jaarboek 1989 Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland). Naast koopwoningen zijn er in 1989 di verse utiliteitsprojekten gerealiseerd zoals het kantoor van de Rabobank te Bergambacht, het gemeentehuis van Bleskensgraaf en het modernste run- derslachthuis in Europa het Rotter- damsch Runderslachthuis. tuinbouwveiling WADDINXVEEN/GOUDA - Voor de tuinbouwveiling Gouda en om strek m aan de Bredeweg in Waddinxveen was 1989 een topjaar. De om zet steeg met ongeveer 15 miljoen en overschreed de 80 miljoen gulden, zo meldt jubelend het jaarverslag 1989 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. lijkheden om dit qua schaal in te passen in de gewenste landschappelijkheid van het gebied”. ’’Daarnaast is een uitbouw van de re-' creatieve mogelijkheden zeer goed mo gelijk. Want naast een goed werkge bied moet Midden-Holland ook een goed woongebied blijven. Daar hoort ook cultuur bijDat is de reden dat de Kamer van Koophandel een belang rijke financiële bijdrage heeft gegeven voor het realiseren van de Goudse Schouwburg”, aldus de vertrekkende Kamervoorzitter. De nieuwjaarsbijeenkomst van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland werd ook opge luisterd door een expositie van een 32- tal bedrijven. Daaronder bevonden zich ook de Waddinxveense bedrijven HG Reklame, PerCom Automatise ring CV, ’t Delftsche Huys BV,. Sui- kerdecoraties Margriet Lambooy en Vink Verzekeringen. vrij. Op dit terrein is een concentratie van hoogwaardige bedrijvigheid ont staan die een sterke interne groei ver toont. De Goudse Poort telt tal van bedrijven in de sfeer van de zakelijke dienstverle ning en de hightech. Bedrijfsterrein Coenecoop 1 te Waddinxveen is op een halve ha. na uitgegeven. Een additio nele 16 ha. (Coenecoop 2) komt in 1991 beschikbaar. Coenecoop is met name geschikt door de groothandel en lichte industrie. Daarom is in opdracht van de Kamer van Koophandel de gemeenten Gouda en Waddinxveen en de provincie door een extern onderzoeksburo een onder zoek verricht naar mogelijke bedrijfs- terreinlokatie in het woon-werkgebied Gouda/Waddinxveen. Daarbij wordt in de eerste plaats geke ken naar een lokatie geschikt voor kan toren en kantoorsachtige bedrijvig heid, als opvolger voor de Goudse Poort. Daarnaast wordt ook aandacht geschonken aan mogelijke lokaties op Asac’s verwachtingen voor 1990 zijn ook uiterst positief. Door het invoeren van een aantal organisatorische veran deringen zal omzetverdubbeling niet als doel gesteld worden. 1990 wordt een jaar van het steeds verder verbete ren van het service- en kennis-niveau van Asac om zo de komende jaren met groot vertrouwen tegemoet te zien. Omdat service en vertrouwen belang rijke criteria zijn om voor een bepaalde leverancier te kiezen besteedt Asac daar veel aandacht aan. Van de 120 me dewerkers werkt de helft op de service- afdeling. In de personal computer (pc)-markt te kent zich op het ogenblik een duide lijke verschuiving af in de vraag. In zijn totaliteit groeide de afzet van het afge lopen jaar met zo’n 10 procent. Dit was vooral het gevolg van een sterk stij gende vraag naar de zwaardere 386 pc’s voor werkplaatsautomatisering. In Waddinxveen was er sprake van 110 nieuwe vestigingen door nieuwe inschrijvingen (104) en ves tigingen van buiten het district van de Goudse Kamer (6). Omdat er 54 bedrijven verdwenen (39 door op heffing, 14 door vertrek uit het Goudse district en 1 door faillisse ment) blijven er 56 nieuwe onder nemingen over. Vanaf 1 januari 1987 publiceren de Kamer van Koophandel en het Ar beidsbureau in Gouda gezamenlijk een kwartaaloverzicht van de ont wikkelingen van de bedrijvigheid en de arbeidsmarkt in Midden-Hol land. Op deze manier kan een com pletere indruk van de werkgelegen heidsontwikkeling in het district worden verkregen. Het aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in Midden-Holland is, volgens mutaties in het handels- register, in de periode van 1 decem ber 1988 tot en met 30 november 1989 met circa 1030 arbeidsplaatsen toegenomen. Er werden in genoemde periode 1149 bedrijven ingeschreven, ter wijl 607 uitschrijvingen van bedrij ven plaatsvonden. Het aantal inge schreven bedrijven in het Handels- register nam daardoor uiteindelijk toe met 542. De meeste nieuwe inschrijvingen betreffen bedrijven met minder dan 5 werkzame personen. De grootste stijgingen deden zich per saldo voor in de volgende secto ren; groothandel (+51), zakelijke dienstverlening (+152) en bankwe zen (+101). Ook in 1988 waren dit de sterkst groeiende sectoren. WADDINXVEEN/GOUDA - Tot vrijdag 23 februari exposeert de Wad dinxveense Joke Dijkhuizen van de Schuberthof in tearoom Van den Berg aan de Groenendaal in Gouda. teit die veel beter zou zijn dan die op de Groen van Prinstererschool) spanden ze een kort geding aan bij de Rotter damse arrondissementsrechtbank. Op de laatste dag van de Kerstvakantie bepaalde rechtbankpresident mevrouw mr. L. de Bruin echter dat het school bestuur juist had gehandeld door schoolgrenzen te hanteren en dat deze ook als bekend verondersteld mochten worden. Niettemin heeft de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Waddinxveen beloofd die schoolgren zen te zullen gaan publiceren. Andere gevallen, waarin schoolgrenzen niet zijn gehanteerd, berusten op een ver gissing. Door de gunstige weersomstandighe den waren de opbrengsten hoog, waar door de middenprijs daalde. Vollegrondsla, zowel boter- als ijs bergsla brachten redelijke prijzen op. Snij bonen waren hoger in prij sdit gold ook voor bloemkool. I De tuinbouwveiling in Waddinxveen heeft het gehele jaar door, naast ex- portprodukten, aanvoer van een geva rieerd pakket groente, waar ook de de tailhandel alles kan kopen. Deze meer-aanvoer is ontstaan door toetreding van nieuwe leden en aan voer uit het nieuwe tuinbouwgebied in Moerkapelle en bij Waddinxveen. De grootste afnemer, Boers Waddinxveen BV, heeft haar accommodatie fors uit gebreid en gemoderniseerd. Er is geïnvesteerd in een kopersloods en in de automatisering. In 1990 zal zich een nieuw bedrijf "Unigro”, op het terrein vestigen, waardoor de koopkracht zal toenemen. gesitueerde tuinbouwveiling Gouda en omstreken had in het afgelopen jaar een topjaar voor wat betreft de aanvoer en de handel van hier verbouwde en geteelde groenten. (Foto: Archief). I WADDINXVEEN/GOUDA - Schei dend voorzitter T. Hopman van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, die in maart zal worden opgevolgd door de Schoonho- vense verffabrikant drs. R.A. Schreu der, heeft tijdens zijn dinsdagmiddag in de Goudse Schouwburg in Gouda uit gesproken nieuwjaarstoespraak de lof trompet afgestoken over de groene aankleding van het bedrijvenpark Coe necoop in Waddinxveen. Volgens de Goudse Kamer hoeven be drijfsterrein niet altijd ”in het zicht” van rijkswegen te liggen, want het be langrijkste is dat er bedrijfsterreinen bijkomen (zoals de ’’Waddinxveense Poort” in de polder Bloemendaal, waar de Kamer nog steeds aan vasthoudt) en dan het liefst in de buurt van belang rijke verkeersaders. ’’Voor een bedrijf hoeven het niet per se zogenaamde zichtlokaties te zijn. Van belang is dat bedrijventerreinen aanzienlijk goed ingericht worden, met groenstroken en waterpartijen, opdat de gevestigde bedrijven ook zelf een gewenst aanzien hebben. Het bedrij venterrein Coenecoop in Waddinxveen en de Goudse Poort in Gouda zijn hier voorbeelden van”, aldus de Kamer voorzitter dinsdagmiddag. Tij men Hopman maakte ook van de gelegenheid gebruik om weer eens te wijzen op de uitbreidingsmogelijkhe den rond de tuinbouwveiling Gouda en Omstreken aan de Bredeweg in Wad dinxveen. Daarover zei hij in zijn nieuwjaarstoespraak tot vertegen woordigers van het bedrijfsleven, de middenstand en de gemeenten in de Goudse Schouwburg: ”Een lokatie die zich ver van de be bouwde kom, dus geen hinder veroor zakend, uitstekend leent voor een aan zienlijke uitbreiding, is het bedrijven terrein van de Goudse veiling. Geluk kig is de provincie daar soepeler over gaan denken. De bedrijven in Midden- Holland moeten letterlijk de ruimte Voorzitter Tijmen Hopman van de Ka mer van Koophandel, die zijn nieuw jaarstoespraak ”Het Groene Hart moet kunnen blijven kloppen” had ge noemd, zei in een toelichting dat tegen het einde van deze maand het bedrijfs- terreinonderzoek Gouda/Waddinx veen zal worden gepubliceerd. De uitgifte van bedrijfsterrein in de Goudse streek is namelijk de laatste ja ren voorspoedig verlopen. In 1988 is in totaal 23 ha. bedrijfsterrein uitgege ven, een verdrievoudiging ten opzichte van het jaar daarvoor. De grootste groei dat jaar was de ge meente Waddinxveen met een kleine 10 ha. Inmiddels is er in de Goudse Poort, het belangrijkste bedrijfsterrein in de regio, geen enkel perceel meer WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen heeft giften van 5.000,- en van 2.500,- gekregen. De vijf mille kwam van een ’’dankbare luisteraar van de kerktelefoon”. De an dere gift van 2.500,- ontving de kerk per bak. De Stichting Zuidhollands Landschap heeft gemeld van de Gront- mij NV een gift van 5.000,- te hebben gekregen ter gelegenheid van de offi ciële opening van het regio-kantoor aan de Limaweg in Waddinxveen. t s De deur van deze school bleef voor haar gesloten omdat de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Waddinxveen vond dat de heer C.J.P. Engel en zijn vrouw hun dochter naar de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollens laan moest brengen, gelet op de sinds 1977 gehanteerde schoolgrenzen. Deze schoolgrenzen, zo beweerde het aan de De Genestetlaan wonende echt paar, staan nergens vermeld en werden slechts een keer en passant bij de aan melding meegedeeld. Omdat de heer en mevrouw Engel hun dochter naar de De Savornin Lohmanschool wilden sturen (gelet op een veiliger weg en van school en de onderwijskundige kwali- WADDINXVEEN - De 4-jarige Renske Engel is deze week voor het eerst in dit schooljaar naar de basisschool gegaan. Ze is door haar ouders aangemeld bij de rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Cats- laan, omdat ze definitief niet is toegelaten op de protestants-chtistelijke (middel)lange termijn voor de groot handel en lichte industrie. Tijmen Hopman: ’’Gelukkig zijn en worden er nieuwe bedrijfsterreinen ontwikkeld. Naar het oordeel van de Kamer van Koophandel zou dit op gro tere schaal moeten gebeuren. Neder land zal moeite genoeg hebben om zich ook in Europees verband te handha ven. De bedrijvigheid in kansrijke ge bieden als Midden-Holland is hierbij hard nodig. Dat de infrastructuur hier voor aangepast moet worden is vanzelf sprekend”. ”Het Groene Hart van Holland,moet blijven kloppen. De grootste ruimtege- bruiker van het gebied, de landbouw, heeft geen gunstig toekomstbeeld van wege de beteugeling in EG verband (superheffing). Alle reden dus om deze produktiebedrijven om te vormen tot eigentijdse bedrijvigheid. De groei van de zakelijke dienstverlening en high tech bedrijvigheid biedt volop moge- Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Rehorst Bouw BV aan de Dorpstraat, een dochter maatschappij van Beheermaatschappij Adriaan van Erk BV, noemt de vooruitzichten van het bedrijf voor dit jaar gunstig. Beide bedrijven zeg gen in het jaarverslag 1989 van de Goudse Kamer van Koophandel en Fa brieken te beschikken over uitstekende know-how op hun vakgebied, het geen een waardevolle inbreng betekent bij de uit te voeren werken. in Goverwelle/Gouda, waarbij eigen ontwikkelingen in de tunnelgietbouw werden toegepast voor zowel rechthoe kige als cirkelvormige bouwvormen. Tevens besteedde men veel aandacht aan energiezuinig en onderhoudsarm bouwen. Bouw- en handelmaatschappij Adriaan van Erk BV in Bergambacht is een mid delgroot bouwbedrijf met een perso neelsbestand van 70 werknemers en een jaarlijkse omzet van ongeveer 40 miljoen gulden. Het bedrijf houdt zich voornamelijk bezig met de bouw van premiekoopwo- ningen en vrije sektorwoningen in de Krimpener- en Alblasserwaard, maar ook in het overleg van Midden-Holland en de Rotterdamse regio. In het nieuwbouwprogramma van 1990 tot 1994 wordt voor de woningbouw uitgegaan van een daling van plm. 90.000 tot plm. 80.000. Deze verlaging lijkt niet zo dramatisch, maar is dat voor bepaalde bevolkingscategorieën wel, aangezien een steeds groter deel wordt ingenomen door de ongesubsi dieerde woningen ten koste van de ge subsidieerde woningen. De verwachting dat de rente weer zal dalen, het reëel besteedbare inkomen dat onder invloed van de zogenaamde Oort-maatregelen zal stijgen en een huurstijging welke boven het inflatie percentage zal liggen, geeft goede per spectieven voor een verdere ontwikke ling van woningbouw in de koopsector. In bepaalde marktgebieden en finan- cieringscategorieën treedt voor koop woningen een verzadeging op maar an dere doelgroepen dienen zich aan en zowel gemeenten als ontwikkelaars en architekten spelen daarop in. Hierbij worden de woorden kwaliteit en milieu steeds meer sleutelwoorden. En gelukkig wordt met het woord kwa liteit steeds meer naast de bouwtechni sche kwaliteit steeds meer naast de bouwtechnische kwaliteit welke in ver band gebracht wordt met materialen, verwerking en onderhoud, de ruimte lijke kwaliteit bedoeld en de kwaliteit van de samenhang van woning en woonomgeving, de architectonische beeldvormende kwaliteit en de kwali teit van een funktionele plattegrond die verschillende vormen van gebruik uit lokt en mogelijk maakt. Kwaliteit en milieu zullen ook in de ja ren ’90 sleutelwoorden worden, als be dacht wordt dat er vorm gegeven moet worden aan een woon- en leefmilieu voor plm. 1 miljoen nieuwe woningen in de Randstad (4e Nota Ruimtelijke Ordening) in de bouwlokaties van Den Haag, Leizo, de nieuwe wijken van Zoetermeer en Parkstad Zuid-Holland om maar enkele toekomstige woonge bieden te noemen. 1989 heeft weer een doorsnede te zien gegeven van de breedte van de activi teiten van Architekten- en Ingenieurs- buro Treffers en Polgar BV. Opdrachten in stadsvernieuwing, pro jectontwikkeling, herontwikkeling, NKS-woningen met premiekoop en vrije sector gecombineerd, utiliteits bouw, verbouw en nieuwbouw van ba sisscholen, stedebouwkundig ontwerp en duurdere koopwoningen werden uitgevoerd. De opdrachten gericht op onderzoek, inventarisatie, beheer en groot-onder- houd van woningen en gebouwen ver tonen de laatste jaren een stijgende tendens. De prognose van Treffers en Polgar voor 1990 laat zien dat de bouwproduk tie nauwelijks zal toenemen, aangezien de produktiviteit slechts fractioneel zal toenemen na een grote ontwikkeling in de laatste jaren en winterperioden welke nauwelijks hun invloed op de WADDINXVEEN - In de loop van dit jaar zal het totale assortiment suiker- i werken van de suikerwerkfabriek Schuttelaar BV aan de Wilhelmina- kade/Kanaaldijk in Waddinxveen- Zuid gemaakt zijn met natuurlijke kleur- en smaakstoffen en voorzien zijn van een eigentijdse milieu-vriendelijke verpakking. Dat wordt gemeld in het jaarverslag 1989 van de Goudse Kamer van Koop handel en Fabrieken. Daarin wordt echter mede namens het Waddinxveen de grote vraag gesteld of de consument ook de meerprijs zal willen betalen. De vooruitzichten voor 1990 worden posi tief ingeschat. Schuttelaar hoopt de ex port enigermate te kunnen vergroten. De gang van zaken binnen de zoetwa renindustrie kan voor 1989 als zeer be vredigend worden beschouwd. Gemid deld eet de Nederlander ruim 30 kg aan suikerwerk, chocolade en hartige ver snaperingen weg. De trend naar een gezonder eetpatroon wordt ook in deze branche steeds duidelijker. 1 zl

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7