1 Liever Bromsnor dan een dooie diender FIGUURCORRECTIE 1 wn iiifitell mieI<e I ^RTW-RADICU p AFSLANKEN EN Man pleegt ’’schennis” op J.W. Frisoweg 3 I Rijkspolitie in Zevenhuizen korpsen Klaverjassen Subsidie muziek- Leden voor stichting gevraagd c/ I ^FXXasscheman lliil I 1 Onder invloed Aanrijdingen Diefstallen 1 Gestolen auto’s Winkeldieven STYLER ”AE” - STICK Gun uzelf Van Ginkel. Bij uw bezoek aan onze winkel informeren wij u graag over de complete kuur en behandeling of over één van de produkten afzon derlijk. Eerst maar even langs Van Ginkel voor de nieuwe zomer- programma’s. Een schat aan mogelijkheden naar bijna elke bestemming, met alle middelen van vervoer, inclusief uw eigen auto. Van Ginkel steunt uw plannen met een perfecte service en een betrouwbare uitvoering. Waddinxveen, Passage 222,01828-17522*. COMPLETE KUUR VOOR 3 WEKEN AFSLANKEN EN FIGUURCORRECTIE DE ANTI KILO PIL VITALL+ WADDINXVEEN - Op de J.W. Frisoweg heeft vorige week donderdag 11 januari een geval van schennis plaatsgehad. Een fietster werd door een GAAT U VERHUIZEN? Waddinxveen De Anti Kilopil VIT’ALL+, de Styler-AE-STICK en 10 behande lingen met de SLIDE-STYLER bieden wij u aan voor 325 ERKENDE VERHLNZB^S Wilt U informatie? 01828 - 18708 tAV WADDINXVEEN 'f^Df/eege^oHied... Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 januari 1990 “I ZATERDAG 20 JANUARI 1990 Fazantdreef 2 ZONDAG 21 JANUARI 1990 met dit OOK AL VAKANTIE PLA na ELSEMIEK DE JONG da’stw. (Elk heel uur (internationale en lo kale nieuwsberichten). De Styler-AE-STICK is een speciaal pro- dukt uit de styler serie. De styler-AE- STICK activeert met behulp van kostbare liposomen en milt-extracten de verbran ding van de zogenaamde ”depot”-vetten of ook wel de "vetkussentjes”, die in de vet- cellen van het menselijk lichaam opgesla gen kunnen zijn. Nieuw in Nederland de Anti Kilopil, een jarenlang sukses in Amerika. Deze pil bevat Kelp. Lecithine, Vitamine B6 en Appelazijn, belangrijk voor de vet- omzetting in het lichaam. Het voorkomt opstapeling van vetten. Eenvoudig in het gebruik, 3 maal daags 2 tabletten een half uur voor de maaltijd. 12.00-13.00 uur -RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Concordia kan rekenen op 6.700,-, Voorwaarts op 4.000,- en de Cormu- la’sop 4.300,-. gegaan. De jongeren worden bezig ge houden, komen aan hun trekken en met deze regeling zijn de vernielingen binnen de gemeente met sprongen ach teruit gegaan”. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 januari om acht uur vindt de negende ronde van de joker- en klaverjascom- petitie plaats bij Waddinxveen-voet- bal. Het kaarten vindt als vanouds in de kantine van de vereniging plaats in het sportpark ”de Sniep”. De kantine is vanaf 19.30 uur open en de koffie zal warm en bruin zijn. Landelijk is men bezig om binnen de politiebezetting een afspiegeling van de maatschappij te bereiken. Geldt dit bok voor Zevenhuizen? De politie is je beste kameraad? ’’Waarom niet? Het heeft niet alleen te maken met vertrouwen en mentaliteit, maar ook de mogelijkheden binnen de bezetting. Momenteel is het landelijke beeld, dat praktisch alle korpsen on derbezet zijn. Wij zouden eigenlijk met 11 man moeten draaien en twee auto’s tot onze beschikking moeten hebben. Wij zouden dan meer aandacht kunnen besteden aan de zogenaamde ’’futilitei ten”, meer tijd hebben om met de bur gers een vertrouwensrelatie te leggen”. Terug naar ’’Bromsnor” dus? Peter Rubeling (zelf gesierd met een in drukwekkende snor):” Dat spreekt wat sterk tot de verbeelding, maar in essen tie is het juist. Contact met de burgers en niet alleen als er ellende is, midden in het dorp zitten. Weten, voelen en be grijpen wat er leeft. Pas dan ontstaat er een wisselwerking”. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen In de avond van vrijdag 12 januari is een automobilist aangehouden wegens zijn weggedrag. De man veroorzaakte op de Dreef een aanrijding waarbij ver der geen schade ontstond. Na een kleinbe discussie ter plaatse verdween de man weer in zijn auto. Volgens de betrokkenen was deze man echter onder invloed van sterke drank. Aan de hand van het kenteken is deze bestuurder van huis gehaald. Op het politiebureau weigerde hij de adema nalyse. De politie heeft het vermoeden dat meerdere weggebruikers last gehad moeten hebben van het weggedrag van deze man. Autobestuurders die op de avond op het traject Kanaaldijk-Dreef hinder hebben ondervonden van een Volkswagen Jetta wordt verzocht in contact te treden met de Waddinx- veense politie. POLITIENIEUWS -prog ramma 9.45-12.00 uur - Uitzending verzorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). De programma-onderdelen zijn: 9.45 uur: Een bezoek aan het Bijbels Museum, waar ook bijzondere vond sten uit Roemenië te zien zijn, 10.00 uur: Kerkdienst uit de Kruiskerk met als voorganger ds. L.S.K. Hoogen- doorn, 11.15 uur: Interview over een schriftelijke Bijbelcursus, 11.25 uur: Poëzie en de Bijbel, 11.30 uur: Bijbel- vertelling voor kinderen en 11.45 uur: Interview met schrijver Rob van de Berg over zijn Kinderbijbel. Byoux Drogisterij Porfumerie Salon de Beauté 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en Nederlands-sprekenden in Wad dinxveen, ondersteund door muziek. Tussen vrijdag 5 en zondag 7 januari is een op de Graanakker geparkeerde Opel personenauto aangereden. Er werd schade toegebracht aan het rech- ter-achterscherm. De tegenpartij is doorgereden. Een tweede geval van doorrijden deed zich voor tussen woensdag 10 en don derdag 11 januari. Een in de Meidoom- straat geparkeerde Lada liep kras schade op. Dat het ook anders kan werd op zater dag 13 januari bewezen. Bij het inpar keren raakte een autobestuurster een naast haar geparkeerde grijze perso nenauto waarvan het kenteken met KJ begon. De auto moet schade hebben aan het linkerportier. De vrouw heeft een briefje achter de ruitewisser ach tergelaten en wacht op nader contact met de benadeelde. In de ochtend van maandag 8 januari 11 januari een geval van schennis plaatsgehad. Een fietster werd door een bestuurder van een auto bij het scoutinggebouw aangesproken. De man In bouwketen in de nieuwbouw in de Zuidplas is ingebroken. De hangsloten waarmee de keten waren vergrendeld werden opengeknipt. Ontvreemd koperdraatr. bouwhamer en loodgietersgereed- schap. De totale schade wordt geschat op ongeveer 9.000,-. Ook in de keet op het bedrijvenpark Coenecoop werd ingebroken. Een deur werd geforceerd. Een Hilti-boor werd hier meegenomen. In de nacht van dinsdag 9 januari is ge tracht in te breken in de tennishal aan de Sniepweg. Hoewel een deur werd geforceerd is men niet binnen geweest. Vanaf de Passage werd tussen vrijdag 12 en zaterdag 13 januari een bruine Union damesfiets weggenomen. De fiets was voorzien van de postcode 2742 SK 356. informeerde bij het meisje naar een Waddinxveens ziekenhuis. Vervol gens toonde de man zijn geslachtsdeel. Het gaat om een 40-50-jarige man met een opvallend rood gezichtdik postuur, kalig hoofd en ongeveer 1.70 m lang. De auto waarin hij reed is vermoedelijk een blauwe 4-deurs Opel Kadett met getinte ramen. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lende informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. ’’Zevenhuizen is een kleine gemeente met een vrijwel autochtone bevolking. Ons korps is een afspiegeling hiervan. In de grote steden zijn veel meer cultu ren en rassen vertegenwoordigd, die je ook binnen het politiekorps terug moet kunnen vinden. Goed voor het even wicht en het vertrouwen en de samen werking met de burgers, want ook dat is heel belangrijk voor een politiefunc tionaris”. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma waarin actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren hoofd punten uit het nieuws. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren: 10379. Met de verdeling van deze subsidie is onder meer rekening gehouden met het aantal leden. ZEVENHUIZEN - Het rijkspolitiekorps van Zevenhuizen bestaat uit ne- Onlangs heeft het Buro Halt rapport gen man. Letterlijk, want ofschoon het korps eens twee vrouwelijke po- uitgebracht over de resultaten tot half litieambtenaren in dienst heeft gehad is dat nu verleden tijd. Het groeps- S9\Hotte 's samentverlling met bureau is gevestigd in Nieuwerkerk aan den IJssel, het postbureau Zeven- huizen aan de Burg. Klinkhamerweg. Een surveillance van de Waddinx- veense politie trof in de nacht van zon dag 7 januari een in Smallingerland ontvreemde auto aan op het terrein van het Shell benzinestation langs rijksweg A 12. In de auto lag een man te slapen. Hij is aangehouden. Het voertuig en de persoon zijn overgedragen aan de poli tie Gouda omdat het voertuig op het bewakingsgebied van de Goudse poli tie stond. Later in de week, op dinsdag 9 januari werd op de vluchtstrook van dezelfde rijksweg een in Renkum gestolen Opel Ascona achtergelaten. De Waddinx- veense politie heeft bemiddeld in te ruggave van de auto aan de rechtmatige eigenaar. Met welke filosofie is de Burgemeester Klinkhamerweg gereconstrueerd? De weg is zo mogelijk nog gevaarlijker ge worden dan voorheen. ”De BK-weg is een regelrechte ramp! De reconstructie bestond uit het ver smallen van de weg met de bedoeling deze onaantrekkelijk te maken voor het (sluip)verkeer. Recente telling heeft uitgewezen dat er gedurende de daguren weliswaar een lichte daling viel te bespeuren, welke winst weer moest worden ingeleverd aan een stij ging in de avonduren. Gemiddeld per week denderen bijna 77.000 auto’s over de BK-weg. Nee, een geslaagde reconstructie is het niet, er is ook een stijging in ongelukjes. Maar de schade blijft tot nog toe beperkt in materiele schade. Vooral trottoirs en lantarenpa len moeten het ontgelden”. project? ”Buro Halt spoort in samenwerking met politie de vandalisten op en legt in overleg met justitie de straffen op”. ”Er is een goede samenwerking. Mijn ontevredenheid geldt dan ook niet het project, maar meer de burgers. Het rapport laat weliswaar een stijging in het aantal meldingen zien, maar dit staat nog niet in verhouding met het ge pleegde vandalisme. De mensen mel den te weinig, zijn bang voor represail les. Volkomen ongegrond overigens. De burger ziet veel, weet dikwijls een nauwkeurige beschrijving van de groep vandalisten te geven, maar houdt toch zijn mond. De politie komt dit niet of te laat aan de weet. Jammer, deze angst om te melden, in de eerste plaats voor de burger zelf’. Een gesprek met postcommandant P. J. Rubeling over de verkeersveiligheid in Zevenhuizen, het vandalisme, de ge wenste veranderingen en de nieuwe discotheek kan daarom helemaal geen kwaad. De discotheek ”La Baraque” van Ben Verburg heeft de laatste maanden een niet al te beste pers gehad. Wat is daar de oorzaak van en hoe zit het met de so ciale funktie van de discotheek? Peter Rubeling: ”Een groep jongeren verveelt zich, voeg daar wat alcohol bij en de slogan ’’samen sterk” en het groepswangedrag is gevormd. Een heel vervelend randverschijnsel, niet in de laatste plaats voor Ben Verburg zelf. De groep is inmiddels gepakt en dat brengt voor velen een schrikeffect te weeg. Gevolg: het blijkt voorlopig weer rustig, totdat de volgende groep zich meldt”. ’’Vooral met de jaarwisseling heeft de discotheek een sociale en preventieve functie. Al 7 jaar mag ”La Baroque” om 24.00 uur haar deuren openen en deze sluiten nadat de laatsten zijn weg- Zijn er nog veranderingen op komst, bijvoorbeeld met het oog op de even tuele herindeling? "De herindeling zal hoodzakelijk een functieverandering teweeg brengen. Wat de samenwerking betreft zal het niets uitmaken. Binnen het landelijke politie-apparaat staat er wel het een en ander te gebeuren. Het verschil rijks- politie/gemeentepolitie wil men gaan veranderen. De gemeentepolitie heeft de burgemeester als hoofd. De burge meester beslist over de aanname van functionarissen, is bevoegd beheersbe- slissingen te nemen en heeft budgetair flexibeler mogelijkheden. De rijkspoli tie heeft als baas de minister van Justi tie. Van rijkswege worden normen op gesteld. Zoveel mensen en auto’s per korps. Maar er wordt niet gekeken naar locatie of behoefte”. ”Nu met de decentralisatie in beheer- seenheden op stapel kunnen die veran deringen voor de rijkspolitie veei gun stiger uitpakken. Maar dat zal nog wel een aantal jaren duren”. Op maandag 8 januari werd in een zelf bedieningswinkel van H. van Mourik op de Passage een vrouw betrapt op het meenemen van diverse goederen zon der te betalen. De goederen hadden een waarde van 13,-. De vrouw is op het politiebureau verhoord. Ook in een supermarkt aan de Groens- voorde werd een meisje betrapt op het wegnemen van winkelwaar. Zij is aan het bureau onderhouden over haar ge drag. Een op zaterdag 13 januari aangehou den winkeldievegge bezorgde de poli tie handen vol werk. De vrouw was in een winkel op de Passage betrapt bij het wegnemen van parfum. Op het po litiebureau gaf de vrouw, die de Neder landse taal niet machtig was, een valse naam ëh een vals adres op. Na veel zoe ken en praten bleek de vrouw in Wad dinxveen woonachtig te zijn. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. i Winkelcentrum “PASSAGE" Waddinxveen I Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 werden installatiedraad, groepenkasten, een en vond op het fietspad langs de Henegou- werweg bij de Coenecoopbrug een frontale aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. De bestuurders liepen respectievelijk een gebroken been en gebroken vingers op en zijn vervoerd naar het ziekenhuis. De bromfietsen waren totaal vernield. Omtrent de oor zaak tast de politie in het duister. Plaatselijke onbekendheid kwam een automobilist op dezelfde dag duur te staan. Op de kruising van de Kerkweg- Oost met de Kanaalstraat en de Juliana van Stolberglaan verleende deze be stuurder geen voorrang toen hij al zoe kende vanaf de Kerkweg-Oost linksaf de Kanaalstraat op wilde rijden. Hij werd door een vanaf de Kanaalstraat komende personenauto aangereden. In de middag van zaterdag 13 januari vond een kop-staart-aanrijding plaats op de afslag van de Henegouwerweg richting rijksweg A 12. Een voorgesor teerde auto werd door een achterop ko mende auto geramd. De aangereden auto belandde 30 meter verder tegen de vangrail en werd totaal vernield. De achterop rijdende auto werd bestuurd door een man die zwaar onder invloed van alcohol bleek te zijn. Ook zijn voertuig raakte zwaar ver nield. Óp het politiebureau heeft de man een ademanalyse ondergaan. Zijn rijbewijs is ingenomen. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense muziekverenigingen krijgen voor de aanschaf van nieuwe unifor men 15.000,-. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is begonnen met het wer ven van bestuursleden voor de Stich ting Welzijn Ouderen, de in oprichting zijnde stichting die te zijner tijd de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen moet gaan vervangen. In de gemeentelijke Nota Ouderenbe leid ”Hoe zo, oud?” is al de oprichting aangekondigd van een Stichting Wel zijn Ouderen. Voor deze stichting wor den nu kandidaten gezocht voor het - op persoonlijke titel - bekleden van een functie binnen het bestuur. De Stichting Welzijn Ouderen stelt zich ten doel: ”Het bevorderen van een gezamenlijk en samenhangend wel zijnsbeleid voor ouderen en het bevor deren van zelfstandigheid, maatschap pelijke integratie, emancipatie en par ticipatie van alle ouderen in Waddinx veen”. Van de kandidaat-bestuursleden wordt verwacht, dat zij: een bijdrage kunnen leveren aan het ouderenwerk en de noodzakelijke deskundigheid en/of be trokkenheid c.q. interesse bezitten ten aanzien van de werkgebieden: zorg, re creatie en educatie ten behoeve van ou deren en juridische- en/of financiële za ken. Aktiveert het lymfe-systeem door gelijk matige drukgolven te sturen vanaf de voetuiteinden, via de benen, de heupen en het buikvlak. Het resultaat is verbluffend. Opgezette vetcellen die de zgn. sinaasappelhuid ver oorzaken verdwijnen na een aantal behan- b delingen op een natuurlijke manier. De direkte uitwerking van de ROL- GOLF-MASSAGE is reeds merkbaar na een eerste behandeling. Een verhoogde urineerdrang is het bewijs, dat er "iets" wordt afgevoerd. Vochtophoping in de benen is reeds bezig te verdwijnen. Na enige behandelingen zijn de benen en heupen zichtbaar slanker geworden. Een goede lichamelijke conditie is het resultaat Uw vitaliteit is er op vooruit gegaan en uw huid mag weer gezien en bewonderd worden. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER VERHUIZINGEN 2743 DC Waddinxveen |j

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19