Eben Haëzerschool Waddinxveen wint eerste damdag verder in zee met trainer Aeolus kampioen LEO WESSELING VOETBALDE MEE MET WSE 22.000 GEZINNEN s? W*. Waddinxveen- Kwiek-titel Martin v. Tol 2e damteam Florida verloor Jammerlijk verlies Bridgenacht van W’veen zaterdag gelijk (0-0) WSV 3 SPEELT GELIJK Homeopatische spierbalsem helpt direct! Vangst redelijk Belangrijkste damwedstrijd van ’t seizoen 'fNf kruiderij "de peperboom" Winst Be Fair-C-4 Hennink blijft aan kop WSV Poulewinnaars Spelregelteam Leo Wesseling Nieuw D-elftal Onderlinge Onderlinge T s. SPIERPIJN, KNEUZINGEN OF PIJNLIJKE GEWRICHTEN? 2 UW ADVERTENTIE BEREIKT aan de Stationstraat nog twee schooldamdagen, komende zaterdag en de week daarop. S& MIIMiilv 1 *90* ‘MUM ZZ Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 januari 1990 SPORT. RECREATIE J 1 t I Groen van Prinstererschool: Alexan der Been. St. Paulusschool: Alex Verhoef, Ra mon van Swieten. Mgr. Bekkersschool: Ive Elzakkers. sultaat dienen de Waddinxveners za terdag minimaal te winnen tegen het sterke Unio om in ieder geval de kans op promotie open te houden. i t I I i t De Savornin Lohmanschool: Richard v.d. Velde. Zaterdag 20 januari zullen de leerlin gen van de groepen 5 en 6 gaan strijden om de eer en de individuele winsten. Aanvang 09.30 uur. Zaal open 09.15 uur. z v. het eerste team van Aeolus volgend jaar uit gaan komen in de over gangsklasse. De sponsor beloonde dit team met reservespeler en samen met hun trainer en voorzitter op een gezel lige etentje in Gouda. De competitie zit er bijna weer op en Aeolus hoopt nog één kampioen te ver welkomen. Aeolus mag terugzien op een zeer geslaagde seniorencompetitie. Van de acht deelnemende teams zuilen waarschijnlijk 4 teams gaan promove ren en geen een team zal gaan degrade ren. Na de competitie zullen in februari de clubkampioenschappen weer van start gaan voor zowel de competitie-spe- lende leden, als voor de recreatieve le den van de badmintonvereniging Aeo lus, terwijl de jeugdcompetitie al weer gaat beginnen. De poulewinnaars zijn: Eben Haëzer school: Carolien Marchand, Ellen Bui tenhuis, Kirstin Aiink, Stijn Vlemmix, Marlies Sonneveld, Janja Uitbeyerse, Martine Rehorst. Jan Ligthartschool: Reamon Olden burg, Stefan Langenhuizen, Angelina Jongbloed, Evelyn v.d. Water, Amit At wal. Bethelschool: Marcel van Vliet, Jan den Engelsman, Tim Kruisman. Koningin Beatrixschool: Claire la Cha- pelle, Charles Boekholt, Jaco Assche- man. Kardinaal Alfrinkschool: Sebastiaan Smits, Spider Willemsen, Guillaume Petit. Leon van Gelderschool: Merel Scheur- (11-5) in Katwijk tegen KDC zal van kogel, Wai Hong Tsang. WADDINXVEEN - Trainer Ad Hoogerbrugge heeft zijn contract met de voetbalvereniging Waddinxveen met twee jaar verlengd. Tevens is er nog een optie van één jaar, zo heeft het bestuur van de voetbalvereniging kort nahet overwinnen van enkele bestuurlijke problemen meegedeeld. 54.55%, 3. Echtp. v. Dort Kroon 54.17%. Groep D: 1. Dms Hertog-v. Nielen 56.73%, 2. Hrn. v.d. Zee-Groot- aers 56.42%, 3. Dms Brinkhuis-v. Delft 54.15%. De nummers 1, 2 én 3 uit de groe pen B, C en D promoveren. In de stand om het clubkampioenschap heeft het echtp. Kuypers de leiding met een gemiddelde van 55.40%, gevolgd door mw. Ebens en de hr. Schutte met 55.03%, terwijl mw. Gerts en de hr. Wekking als derde volgen met 52.74%. Vrijdagavond 26 januari zullen 2 teams van Waddinxveen deelnemen aan de voorronden van de spelregelwedstrij- den. Voor Waddinxveen doen mee: Eric v.d. Krans, Dennis van Ringelen- stein, Majid en Yassmin Darrazi, Pa trick en Ilona Simones, Ronald Hon- koop, Dennis Masselink, Gregor Bloem en Rene v.d. Sluis. Tegenstanders zijn twee teams van Bo degraven en twee teams van Nieuwer- kerk. De wedstrijden zullen óm 19.00 uur beginnen en omstreeks 21.30 uur afgelopen zijn. Toeschouwers zijn ui teraard hartelijk welkom. Rohda kreeg veel minder kansen dan de dominerende thuisclub maar wist wel viermaal te scoren. Saillant detail was het korte (eenmalig?) optreden van ”good-old” Leo Wesseling. Door dat WSE op de zeer gebruikelijke za terdag speelde was hij noodgedwongen als tweede reserve opgesteld. Een ou derwetse strakke voorzet van links was zijn aandeel in de strijd. Volgende week is Leo Wesseling weer gewoon assistent-trainer wanneer WSE zal proberen ”het in uitwedstrij den nog ongeslagen zijn in de jaren ne gentig” te continueren in de uitwed strijd tegen SMV te Rotterdam. Op za terdag zal men voorlopig nog wel onge slagen blijven. TA e kruidengeneeskunde staat bekend otn zn J-x vaak verbluffende geneeskrachtige werking De spierbalsem van Bonusan vormt hierop geen uitzondering De bijzondere samenstelling van deze uit zuiver etherische oliën bestaande balsem is uniek Bij spierpijn, kneuzingen of pijnlijke gewrichten ver licht het direct de pijn en in korte tijd is zijn genees krachtige werking merkbaar Ideaal voor spierletsel ontstaan bij sporten en ande re camaliteiten Eigenlijk onmisbaar in elke huis apotheek Q Q Verpakking 80 gram J WINKELCENTRUM "PASSAGEWADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 0 telefoom01S28- 17c89 Cm pAuduili Uit kei MAH. aAAAA HüAIUAAAM' WADDINXVEEN - In Delft speelde het eerste team van Florida-badminton voor de competitie in de 2e klasse Bond en verloor met 5-3. Florida 2 wist een gelijk spel (4-4) te be halen tegen The Smash Fellows in Schiedam. Ze staan hiermee nog steeds op de 2e plaats voor de 4e kl. Bond en maken kans op promotie. FLorida 3 (2e kl. district) moest tegen Nieuwkoop 2 in deze 11e competitie- week ook met een 4-4 gelijkspel weer naar huis. Met de volgende wedstrijden hebben zij 1 punt hard nodig willen ze niet voor degradatie in aanmerking ko men. De aanhoudende stroom van nieuwe leden binnen de voetbalvereniging Waddinxveen heeft ertoe geleid dat met de komende voorj aarscompetitie van de D-pupillen een nieuw D-elftal zal deelnemen aan de competitie. Zoals al eens eerder werd gemeld is er een stijgende lijn wat betreft de jeugd leden en blijft de stroom nieuwe jeugd leden constant hetgeen een erg posi tieve ontwikkeling is. De jeugdcommissie probeert dan ook met man en macht deze stroom te beïn vloeden door erg enthousiast bezig te zijn met en voor de jeugd. In het nieuwe seizoen heeft de vereniging dan ook al een aantal nieuwe jeugdteams bij de GVB kunnen inschrijven. Vanaf de start van het seizoen ’89-::90 heeft de vereniging 2 meisjes teams WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool heeft de zater dag in Het Trefpunt gehouden eerste schooldamdag gewonnenEr volgen Gerrit van der Zijden herstelde zich meteen goed van de nederlaag van de vorige week door nu Adriaan Zwanen burg te kloppen. Tijmen den Ouden sr. en Piet Swart vergrootten hun gemiddelde via winst op Piet van Es, respectievelijk Bertus van Eijk. De 4e winst uit deze ronde was verrassend die van nestor Kees Blonk op rondspeJleider Dirk Heeren I. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft in de thuiswedstrijd te gen HZP/Schiedam 4 na een span nende strijd een gelijkspel (4-4) uit het vuur weten te slepen. Met vier punten uit evenzoveel wed strijden bezet het team een plaats in de middenmoot. Met nog drie wedstrijden voor de boeg moet het pas gepromo veerde team zich weten te handhaven. De strijd ging volkomen gelijk op. Op niet minder dan vier borden werd het punt gedeeld. Van Oort, De Niet, V.d. Starre en Stam kwamen allen tot remi se. Besemer en P. van Offeren haalden het volle punt binnen, terwijl Prins en Torenbeek ondanks hevige tegenstand het onderspit moesten delven. Donder dag ontvangt WSV 2 het eerste team van Schoonhoven. Zowel het bestuur van Waddinxveen- voetbal, waarvan het eerste elftal zon dagmiddag speelt tegen het eerste van Stolwijk dat met drie punten op de eer ste plaats boven de Waddinxveners staat. Het bestuur als Ad Hooger brugge zijn over en weer tevreden, het geen de reden is dat in een vroeg sta dium is gekozen voor een langere ver bintenis. Waddinxveen is met name tevreden over de wijze waarop de trainer zich opstelt tegen over de selectie en daarbij de rest van de vereniging niet uit het oog verliest. Met Ad Hoogerbrugge heeft de vereniging een trainer die de naam van de vereniging enthousiast en positief naar buitendraagt. Verder is de spelersgroep alsmede de begeleiding tevreden over de wijze waarop hij zowel.tijdens de training als de wedstrijd de zaken aanpakt en heeft dit ertoe geleid dat er een enthousiaste selectie is ontstaan. Het bestuur hoopt met Ad Hooger brugge en de andere trainers het tech nisch beleid binnen de vereniging ver der uit te bouwenDe j aren ’90 moeten voor de vereniging belangrijke jaren worden waarin getracht wordt terug te keren naar de KNVBDit is alleen mo gelijk als er een langdurig contract is met de hoofdtrainer. Tevens zal Ad Hoogerbrugge zich gaan bezig houden met de verdere uitbouw van het technisch beleid binnen de jeugdafdeling om het opleidingsniveau binnen de vereniging te vergroten. Dit moet als resultaat hebben dat het le dental de komende jaren verder gaat groeien en een hogere prestatiecurve. Ad Hoogerbrugge is zelf tevreden over de gang van zaken binnen de vereni ging en het vertrouwen dat in hem is ge steld. Verder verwacht hij met het nieuwe bestuur een goede relatie te on derhouden. Het bestuur is momenteel nog hard bezig met onderhandelingen van de andere trainers en is op zoek naar een nieuwe jeugdtrainer. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen, ondanks de winterstop toch nog een losse wedstrijd. Reden hiervoor is het nog steeds open, en dus nog goed vis- bare weer. Er werd gevist in de Haarlemmerring- vaart, waar de vangst redelijk tot goed was. Als eerste vijf eindigden: 1. P. Grootendorst (4440 gr), 2. H. Romeyn (3040 gr), 3. W. v.d. Wal (2960 gr), 4. M. v. Leeuwen (2600 gr), en 5. R. Jen ner (2460 gr) WADDINXVEEN - Groot feest was het afgelopen zaterdag voor Willem de Jong en zijn mannen want het C-4-team van Be Fair-voetbal behaalde voor het eerst dit seizoen de volle winst. Met 2-0 werd gewonnen van Floreant C-3 door doelpunten van Vincent Koolwijk en Christiaan Brandwijk. De verwachtin gen zijn hoog gespannen als zaterdag de wedstrijd uit bij Olympia C-4 moet worden gespeeld. Vier junioren teams van Be Fair-voet bal kwamen uit voor de competitie. In alle gevallen werd de volle winst gegre pen. B-2 won met 3-6 in en bij Haa strecht door o.a. 2 doelpunten van Mi chel Kuypers. C-2 won bij SPV met 2-5. Egon Ter- morshuizen en Martin de Jong scoor den beiden 2x, Edwin Kraan lx. C-3 won in en bij Aarlanderveen met 0-4. Doelman Sander v.d. Zijden liet zich niet passeren. De standaardteams waren weliswaar vrij van competitie maar speelden allen tegen de hoogste teams van Alphense Boys. A-l en C-l speelden gelijk met respectievelijk 2-2 en 3-3, terwijl B-l met 2-1 verloor van het B-regionaal team uit Alphen a/d Rijn. WADDINXVEEN - Zondag kon het eerste seniorenteam van de badmin tonvereniging Aeolus kampioen wor den van de eerste klasse. Een zeer goed begin voor dit sportieve 1990. De voorsprong van het eerste team op de nummer twee is zo groot dat nu al dit resultaat behaalt kon worden, met nog drie wedstrijden te gaan. Het team bestaande uit Yolanda Slot; Natasja van Es; Saskia de Heer; Marco Overes en Tjeerd Hillerts, voldeed aan zijn verplichtingen en won de uit-wed- strijd tegen Pijnacker met maar liefst 7- 1. Vier van de vijf leden van het eerste se- nioren-team zijn nog jeugdleden. Het behalen van dit kampioenschap, zon der één tegenpunt te krijgen, is voor dit jeugdige team een heel goed resultaat. De normale gang van zaken zal zijn dat WADDINXVEEN - Excelsiors tweede damachttal leek tegen het hoog geklasseerde DID-Bergambacht een stunt te gaan uithalen, maar uiteinde lijk moest in eigen huis een 7-9 neder laag worden geaccepteerd. Ruud van Dijk liet zijn opponent al snel als het ware in het stof bijten, Ruud tekende al voor het verstrijken van de helft van de gemiddelde be denktijd de eerste volle winst aan. Jaap van der Eist volgde dit voorbeeld en een florissante 4-0 voorsprong prijkte op het scorebord. Na deze winsten volgden 3 remises en 3 bordnederlagen. Jan de Heer boekte materiaal winst en zou meer dan het ene punt uit de strijd hebben kunnen halen. Jan Both, die evenals zijn tegenstander op dam was gekomen, moesten zwich ten voor de overmacht. Cor Stolker leek beter te staan en kon doorbreken naar dam. Hij moest hier mee echter wachten, daar diverse vang- stellingen dreigden. De punten werden gedeeld. Gerrit Heeren moest de winst aan de Bergambachtenaar laten. Sjaak de Wit boekte een goede remise en Dirk Hee ren II verslikte zich in het eindspel. In de sterk uitgedunde stand deed hij niet de juiste voortzetting en verloor. Re mise was haalbaar geweest. WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV werd de vijf tiende ronde afgewerkt. Hennink handhaafde zich aan kop door met zwart V.d. Born te verslaan. Phi- lipse blijft goed volgen via een zege op Th. Goor. De Niet-Smitskamp werd na enerverende strijd remise. Ritter ging tegen Claassen ten onder. Zo ook Smit tegen een dit seizoen goed op dreef zijnde Stam. Van Woudenberg klopte Kardol. D. van Offeren, die zo goed van start ging, zakt steeds verder weg. Nu moest hij voor Jansen buigen. Ellers-De Bock werd afgebroken in een onvervalst pionneneindspel dat er ook op het oog eenvoudiger uitziet dan het in werke lijkheid is. Van Oort zegevierde over Van der Hoek. De broederstrijd tussen H. en P. van Offeren eindigde in een deling van het punt. Brinkhorst leverde knap werk door V.d. Starre een halfje af te snoepen. Ook de remise van Versluis tegen V.d. Knaap verdient dit predi kaat. Alblas en Torenbeek deelden voor de tweede keer in dit seizoen het punt. De partij Muit-Maliepaard werd afgebro ken. Laatstgenoemde lijkt er met een pluspion en twee ver opgerukte pion nen comfortabel voor te staan. Van Sandijk en Besemer tekenden na lange strijd de vrede, remise. V.d. Geer versloeg H. van Kleef en Pen sioen klopte mevrouw Timmermans. H.E. van Offeren kwam tot zijn vierde overwinning in successie. Nu was D.J. van Offeren hef slachtoffer. Donderdag ontvangt WSV 3 voor de RSB-competitie HZP/Schiedam 4. WADDINXVEEN - De zaterdagploeg van Waddinxveen is er niet in geslaagd zijn eerste competitiewedstrijd na de winterstop winnend af te sluiten. Het tweede elftal van Schoonhoven, ver sterkt met enkele 1ste elftalspelers, bleek verdedigend dermate sterk dat de 2 mans voorhoede van Waddinx veen er niet in slaagde een bres te slaan. Waddinxveen startte met 2 spitsen. Ed win de Vrindt zat wegens ziekte op de bank, waardoor trainer Honkoop koos voor een 4-4-2 systeem. Gezien het wedstrijdverloop bleek dit een ver keerde keuze, want het was in de eerste helft vooral Schoonhoven dat zich di verse kansen wist te scheppen. Eenmaal was het Peter Hofman, de uit blinkende libero van Vink Verzekerin gen die tijdig zijn voet wist te plaatsen na een doelrijpe kans van Schoonho ven, terwijl keeper Leo Appel fraai in greep na een tweede doelrijpe actie. Schoonhoven kreeg in de eerste helft nog meerdere mogelijkheden, maar door te gehaast schieten vloog de bal 1- maal voorlangs en andermaal net over. Waddinxveen kwam niet verder dan een buitenspeldoelpunt van Rein Kreuk. In de tweede helft bleef Edwin de Vrindt helaas nog steeds aan de kant, waardoor de tweemansvoorhoede van Waddinxveen geïsoleerd bleef om enige doelrijpe kansen te creeëren. Ook Schoonhoven kreeg weinig moge lijkheden, temeer daar naast Peter Hofman, ook Klaas van den Hoek en Wim Schakel kort en kundig hun man afdekten. De Waddinxvenérs wilden wel, maar door een tekort aan stoot kracht in de voorhoede, ook nadat trai ner Honkoop de talentvolle Johan v.d. Wal gewisseld had voor de grillige, maar rechtsbenige Edwin de Vrindt, bleef de achterhoede van Schoonhoven staande. Enige commotie ontstond, toen mid denvelder Chris v.d. Stelt een afgesla gen aanval van Waddinxveen alsnog middels een fraaie lob verzilverde. De matig leidende scheidsrechter zag de Schoonhovenaar naast de paal niet staan en keurde het doelpunt wegens buitenspel af. Vlak voor tijd was het Arjan Brouwer die een rëele mogelijkheid kreeg de wedstrijd alsnog te beslissen, maar zijn linkerbeen bleek te matig. Door dit re- Pohdü Afgelopen zaterdag was zaterdag-vier- deklasser Rohda te gast. Ook nu weer drong trainer Ad v.d. Herik zijn spelers door een offensieve opstelling tot grote alertheid. Dat een dergelijke opstelling nooit tot een saaie 0-0 kan leiden bleek ook nu weer. Terwijl A-regionaal zijn competitie wedstrijd tegen DWO op het ernaast liggende veld afsloot met een keurige 6- 2 overwinning (na een 0-1 ruststand) vielen er vele doelpunten en werd een 5-4 eindstand bereikt. Uitslagen derhalve waar Korbis jaloers op kan zijn! Van WSE-kant scoorden Rob Verbakel, René Moons, Erwin Pleus, Willy Beelen en Robert Kerk- hoff terwijl eerstgenoemde ook nog eens tweemaal de lat teisterde. (een E 7-tal en D-elftal) extra kunnen inschrijven. Verder is er binnen het se niorenvoetbal een lichte stijging te her kennen qua leden en hoopt de vereni ging dit verder uit te bouwen. De ruimte op het complex in het sport park ”de Sniep” is dusdanig, dat er nog voldoende nieuwe elftallen ingeschre ven kunnen worden en zijn leden harte lijk welkom. Het kampioenteam van Aeolus-badminton met van links naar rechts Marco Overes (18jr), Natasja van Es (17jr), Saskia de Heer (17jr), Yo landa Slot (26jr) en Tjeerd Hillerts. WADDINXVEEN - Bij tafeltennis vereniging Kwiek is vrijdag gespeeld om het clubkampioenschap in de B- poule (competitieklasse 4-5-6). Er werd gespeeld in 4 poules, waarvan de nrs. 1 en 2 zich plaatsten voor de kwartfinale. In de halve finale wist Martin van Tol te winnen van Jacques Loef (21-18/21-19) en won Jaap Har denbol en Dick Cammeraat (21-14/19- 21/14-21). In de strijd om de derde plaats moest Jacques Loef zijn meerdere erkennen in Dick Cammeraat (17-21/21-23). De finale leverde een herhaling van een wedstrijd in de poule. Teamgenoten Jaap Hardenbol en Martin van Tol had den eerder op de avond tegenover el kaar gestaan. Jaap Hardenbol (verliezer in de eerste wedstrijd) leek zich te gaan revanche ren en won de eerste game (20-22). Martin van Tol kwam in de tweede game sterk terug en won met 21-18. In de derde game nam Jaap Hardenbol de leiding en dat bleef zo tot de stand 15-15, daarna nam Martin van Tol de leiding en gaf deze niet meer uit han den. Winnaar werd dus Martin van Tol, de tweede plaats was voor Jaap Harden bol en Dick Cammeraat eindigde als derde. I l i I M. s 3i -ar WADDINXVEEN - Volgende week donderdag zal het eerste damteam van Excelsior in Het Trefpunt haar belang rijkste wedstrijd van het seizoen gaan spelen. Na de op 8 januari geleden nederlaag HDC-Alphen moeten worden gewon nen om mogelijke degradatie te kun nen ontlopen. De Waddinxveense dammers traden in Katwijk met twee invallers voor Dick Dibbets en Piet Swart aan. De aan het eerste bord geplaatste Cor Stolker speelde een sterke opening en wist zelfs zijn Katwijkse tegenstander op de linkervleugel als het ware op te sluiten. Door sterk positiespel for- .ceerde Cor’s tegenstander schijfwinst. Ondanks goed verzet moest hij capitu leren. Adriaan Blom kwam tegen de ervaren Jan Passchier ook sterk uit de opening. Op de diverse dreigingen van de Excel- sior-speler werd tijdig een goed ant woord gevonden. De punten werden gedeeld. Dirk Heeren I had zeer sterk centrum- spel en daarbij beide vleugels van zijn tegenstander onder controle. Zijn te genstander plaatste een offer en meen de, dat dit tijdelijk was. In het midden spel voerde Dirk een combinatie uit, welke zowel door hem als door een en kele toeschouwer als direkt winnend werd ingeschat. Nadat enkele zetten van de combinatie waren uitgevoerd, bleek dat Dirk op een gegeven moment op slag bleef staan. Deze verrassende misrekening kostte hem meteen de par tij. Tijmen den Ouden jr. moest de strijd aanbinden met oud-problemist Zwet sloot. Tijmen had dan wel niet direkt het initiatief, maar naarmate het eind spel vorderde, hervond hij een rede lijke positie en alles leek op een remise af te gaan, totdat Tijmen een voortzet ting deed, welke hij in jaren niet heeft gedaan, wat hem meteen deed verlie zen. Damblindheid overkomt menig dammer. Naarmate het spel vorderde, moest Teun Twigt enigszins in de verdedi ging, maar ook hierin is hij ijzersterk. In de sterk uitgedunde 4-om-4 stand forceerde Teun doorbraak naar dam en laveerde verdiend de remisehaven bin nen. Dirk Heeren II had vrijwel de gehele partij een redelijk gelijkopgaande strijd. Tot het eindspel speelde hij zeer solide. Een foutzet van hem werd com- binatief afgestraft, waarna hij de winst aan de Katwijkse speler moest laten. Henri Berghout’s tegenstander had lange tijd wat meer grip op het cen trum, maar de Waddinxveense dam mer liet zich daardoor niet intimideren. In de fase middenspel-eindspel for ceerde Henri op positionele wijze schijfwinst en volgens verwachting zette hij dat voordeel om in de enige volle winst voor Excelsior. Na een wat gelijkopgaande, zeer onre gelmatige opening kreeg Cor Barelds in het middenspel het moeilijk en veel x. gedwongen spel. Nadat de dreigingen waren gepareerd, resteerde een gelijk- waardige eindstand, waarbij remise werd overeengekomen. r 1 - In de top van de onderlinge competitie vielen vorige week nauwelijks verras singen te noteren. Hennink hand haafde zijn riante leiderspositie door Eric Claassen voor de tweede maal dit seizoen te verslaan. Philipse blijft op gepaste afstand volgen via een over winning op V.d. Born. Smitskamp wees Th. Goor terug en klom daardoor op naar de derde plaats. Ook Hans van Woudenberg zit in de lift. Deze week was hij Ritter net een zet te vlug af. Kardol-De Bock werd na een moeilijke avond voor beiden afge broken. In het Dame-eindspel staat zwart een pion voor. Gebrehiwot moest de eer aan Ellers la ten. Van der Hoek zegevierde over H. van Offeren die zeker ook kansen ge had heeft. Brinkhorst versloeg Alblas. Brobbel en Muit hielden V.d. Knaap respectievelijk Versluis op remise. Ma liepaard had een goede week. Eerst gaf Muit de een vorige week eer der afgebroken partij tegen hem op, waarna hij zelf H.E. van Offeren ver sloeg. Van Sandijk-V.d. Geer werd in een moeilijk te beoordelen stand afge broken. D.J. van Offeren pakte tegen H. van Kleefhet punt. W. Goor ging ten onder tegen Ponsioen. Bos, dit seizoen nog weinig gespeeld, versloeg mevr. Tim mermans. WADDINXVEEN - Op het voetbal- complex in de Oranjewijk speelde WSE oefenwedstrijden tegen het Ber- kelse TOGB, waarvan met 3-1 werd verloren, en tegen Rohda, waarvan met 5-4 werd gewonnen. Zoals te doen gebruikelijk in oefen wedstrijden startte WSE tegen TOGB met een zeer offensieve opstelling: 4 spitsen en drie verdedigers, zonder laatste man. Dat dit een riskante opzet kan zijn bleek al te duidelijk: reeds binnen de minuut profiteerde TOGB (1-0). WSE was geenszins uit het lood en scoorde vrijwel in dezelfde minuut via Marco Scheurwater (1-1). Uiteindelijk trok TOGB toch aan het langste eind door met 3-1 te winnen. Ze benutten de geboden kansen beter dan de Waddinxveners, die geen beste in druk achterlieten. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 2 februari om acht uur gaat de derde bridgenacht van Waddinx veen van de bridgeclub Waddinx veen van start. Tot de volgende morgen 08.00 uur worden ongeveer 70 bridgespellen gespeeld waarna een gezamenlijk ontbijt is en de Trefpuntwisselbeker wordt uitge reikt. Vorige winnaars waren mw. De Redelijkheid en de heer Kok (in 1988) en mw. Hoedemaker en de heer Hart (in 1989). De wedstrijd wordt gespeeld in Het Trefpunt. Opgave als paar (kosten 35,-) bij mw. Ebens (tel. 01828- 13718) of de heer Straver (01828- 14717). De bridgeclub Waddinxveen is in haar wintercompetitie op de helft. De derde ronde van 5 avonden is af gesloten met de volgende resulta ten: Groep A: 1. Hrn. Heshusius-v. Ier se! 55.72%, 2. Echtp. Hoedemaker 55.63%, 3. Echtp. Verwoerd 55.34%. Groep B: 1. Echtp. Straver 57.13%, 2. Mw. de Redelijkheid- hr. Kok 56.21%, 3. Echtp. Kamp 54.33%. Groep C: 1. Echtp. Dessing 55.39%, 2. Dms Lodder-Knijff .zZ,,z..? Het Waddinxveense schooldamtour- nooi wordt voor de 18e keer gehouden. Zaterdag mochten de organiserende Vereniging voor Openbaar Onderwijs en de damvereniging Excelsior 126 kin deren van de groepen 3 en 4 van het ba sisonderwijs verwelkomen. In 21 poules van 6 werd gestreden voor de schoolpunten (elke school had mini maal een team van 5 spelers afgevaar digd) en voor de individuele poule- winst. Ook nu weer bleek de grote zaal van Het Trefpunt behoorlijk gevuld te zijn. Veel ouders, broertjes, zusjes en leer krachten toonden hun belangstelling voor de jeugdige dammertjes. Na ruim twee en een half uur spelen kon voorzitter P. Swart van de damver eniging Excelsior de namen van de poulewinnaars bekend maken. Naast het gebruikelijk vaantje stelde de be heerder van Het Trefpunt deze win naars ook nu weer een tractatie ter be schikking. Dagwinnaar werd het team van de Eben Haëzerschool, dat met 41 punten het als 2e geëindigde team liefst 4 pun ten voor bleef. Van het winnend team maakten deel uit: Carolien Marchand, Ellen Buitenhuis, Kirstin Alink, Rene Uitbeyerse en Janna van de Bas. Uitslag: 1. Eben Haëzerschool (41 pnt), 2. Bethelschool (37 pnt), 3. St. Paulusschool (33 pnt), 4. Koningin Beatrixschool (33 pnt).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25