GEMEENTE WADDINXVEEN =GEVONDENi 1.107 Vestigingen en 5.588 arbeidsplaatsen 1 VERLORENS Een jaar is weer verstreken Van 19 naar 21 zetels WATERSCHAP DE GOUWELANDEN OPENBARE BEKENDMAKING BOUWVERGUNNINGEN BOUWVERGUNNINGEN Bezoek commissie I Verloren Gevonden VERGADERINGEN VOLKSGEZONDHEID VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD UITSLAG LOTING KERSTBOOMVERBRANDING BIJSTAND VOOR BIJZONDERE BESTAANSKOSTEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING OPROEP BESTUURS- KANDIDA TEN TEN BEHOEVE VAN DE STICHTING WELZIJN OUDEREN (i.o.) 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 januari 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 I Cadeaubonnen zijn gevallen op de volgende nummers: - 482 groen ”Wie leverde de meeste bomen in?” 2. Brugweg 103: Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. AARD VAN HET BOUWPLAN: N.B. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! I MEVR. M.A. VAN DIJK 9 4 I Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend dat in verband met de slechte onderhoudstoestand van de draaibrug in de Winterdijk te Waddinxveen (het betreft de brug, gelegen in het uiteinde van de Molenvliet van het gemaal van de polder Bloemendaal) en de daardoor ontstane verkeerstechnisch gevaarlijke situatie, zij voornemens is de onder havige brug te vervangen door een nieuwe vaste brug. Als gevolg hiervan wordt de voorheen onbeperkte doorvaarthoogte door de brug beperkt tot 1,40 m. Belanghebbenden die menen dat hun belangen daardoor worden geschaad kunnen binnen een termijn van dertig dagen na dagtekening van deze be kendmaking bezwaren tegen bovengenoemd voornemen indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap, Postbus 1612770 AD BOSKOOP. Boskoop, 17 januari 1990. Het dagelijks bestuur voornoemd, dr. J.W. Hekkelman, dijkgraaf. K. Heinen, secretaris. WADDINXVEEN - De 88-jarige mevrouw M.A. van Dijk uit Huize Sou- burgh aan de Prins Bernhardlaan (kamer 17) maakt aan het begin van het nieuwe jaar het volgende gedicht: De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1Groenswaard I en II 2. Brugweg ’80, Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvragen deze vrijstelling te verlenen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Waddinxveen, 17 januari 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden 19e uitwerking Bredeweg 11 Sniepweg 34 Vijverlaan 9 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de afdeling Sociale Zaken, telefoon 14433, toestel 238. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sec tie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. Voor nadere informatie kunt u zich eveneens tot de heer Kraaije stein wenden (telefoon 14433). Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINXVEEN - De Streekarchief dienst Midden-Holland, waarvan ook Waddinxveen lid is, krijgt bezoek van de raadscommissie voor welzijnszaken, die wordt voorgezeten door PvdA-wet houder drs. M. Kraaijestein, tevens lid van het stichtingsbestuur. Het bezoek zal door de commissie in het begin van de nieuwe raadsperiode worden afgelegd. Stichting Welzijn Ouderen (i.o.) p.a. Gemeentehuis t.a.v. de heer M. Kraaijestein Postbus 400 2740 AK Waddinxveen Een jaar is weer verstreken Een jaar is weer voorbij Die twee en vijftig weken Vormden een lange bonte rij Wij mochten dankbaar beleven Dat rampen ons land bespaard zijn gebleven Het nieuwe jaar is weer ingegaan Laten wij er even bij stille staan En terug denken aan wat is geweest Het leven was niet altijd een feest De tijden zijn ernstig, soms te zwaar Maar als wij een steun zijn voor elkaar Toch niet te moeilijk om te leven En de moed nooit op te geven Dragen wij allen een steentje er toe bij Opdat het mag worden, wat zonnig en blij Vooral ook gezondheid is een grote schat Daar waar wij dankbaar zijn, gedenken wij dat? En moge God ons ook de vrede geven Om voortaan zonder angst te mogen leven Dan gaan wij weer verder met goede moed Dit nieuwe jaar toch hoopvol tegemoet. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 19 januari 1990 van 10.00- 12.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Bankbiljet 100,-; blauwe gymtas met gymspullen; div. portemon nees met geld en/of bescheiden; div. sleutels; herenhorloge, goud kleurig; donker bruine handschoe nen; goudkleurig dameshorloge met zwarte band; baby-armband met bloedkoralen; gele stoffen tas met gymspullen; pepermuntdoosje met 5 ringen; plastic tas met rokje. Div. sleutels; brilkoker met bril. Commissie voor Kunst en Cultuur op 22 januari 1990, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Programmering 1990: Kamermuziekconcerten; Exposities; Karakteristieken; Amateurexpositie. - 50 jaar Anjerfonds - Enquête naar aanleiding Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of 158. Inenten kinderen geboren in 1980 Op woensdag 24 januari 1990 is er in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kostenloze inenting tegen bof, mazelen en rode hond, voor kinde ren geboren in 1980 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kin deren zal een oproep worden verzonden. Aan deze funktie is geen bezoldiging verbonden. Onkosten, welke voor de stichting worden gemaakt, kunnen worden gedeclareerd. Reacties dienen binnen 10 dagen na deze publikatie te worden ge zonden aan: Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op woensdag 24 januari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de ruimtelijke ordening. - Bezwaarschrift tegen een beschikking inzake de verlening van een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet. van fotopresentatie Karakteristieken. - extra kosten kleding vanwege bijv, incontinentie of het dragen van een prothese; - eigen bijdrage bevallingskosten voor een alleenstaande moeder; - cursuskosten voor herintredende vrouwen; - reiskosten voor het volgen van een door het arbeidsbureau of de afdeling Sociale Zaken aangewezen opleiding. Uiteraard is bovengenoemde opsomming niet volledig. Voorts kan voor mensen van 65 jaar en ouder bijzondere bijstand worden toegekend in: - extra dieetkosten op doktersadvies; - taxikostenvergoeding wegens deelname aan het maatschappelijk verkeer; - extra kosten warme maaltijdvoorziening dienstencentrum. Oproep leden stembureau Burgemeester en wethouders roepen vrijwilligers op die bereid zijn voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad op woensdag 21 maart 1990 als stembureaulid zitting te nemen in één van de stembureaus van de gemeente Waddinxveen. Het aantal plaatsen is beperkt, zodat niet zeker is of alle aanmeldin gen kunnen worden gehonoreerd. Een selectiegesprek is niet uitge sloten. U wordt verzocht bij uw schriftelijke aanmelding uw erva ring met werkzaamheden op dit gebied aan te geven. Belangstellenden worden verzocht zich uiterlijk 17 januari 1990 schriftelijk aan te melden bij het college van burgemeester en wet houders. derland), namens bouw en ambacht Th. Lammertse en namens de detail handel J.C.M. Heemskerk (Heems kerk BV). In enkele Kamercommissies hebben zitting ir. P. van Vliet (bedrijfs-huurad- viescommissie en commissie economi sche ontwikkeling), J.C.M. Heems kerk (commissie detailhandel, am- bacht-commissie energie en commissie economische ontwikkeling), Th. Lam mertse (commissie detailhandel, am- bachtcommissie financiën en diensten en commissie energie), G.Th.B. Mul- leman (commissie economische ont wikkeling en commissie financiën). Het verschil tussen het feitelijke inkomen en het voor betrokkene geldende sociaal minimum vormt daarbij de draagkrachtruimte. Verder moet de bijstand voor bijzondere bestaanskosten uitkomen boven het zogenaamde drempelbedrag van 171,- per kalenderjaar en dient rekening te worden gehouden met vermogen, dat hoger is dan het zogenaamde vrij te laten bescheiden vermogen. Die vrijla ting bedraagt momenteel voor een echtpaar en een éénouder-gezin 15.800,- en voor een alleenstaande 7.900,-. Er zijn 61 agrarische bedrijven met 197 arbeidsplaatsen, 170 industriële bedrij ven met 2.513 arbeidsplaatsen, 166 groothandels met 853 arbeidsplaatsen, 185 detailhandelzaken met 610 arbeids plaatsen, 492 bedrijven in de diensten sector met 1.402 arbeidsplaatsen en 33 overige bedrijven met 13 arbeidsplaat sen. In Waddinxveen, met 25.000 inwoners, een oppervlakte van 2.926 hectare en met nog een halve hectare beschikbaar in Coenecoop 1 en 14 hectare in Coene- coop 2 (begin 1991), fungeert als ge meentelij k contactpersoon voor het be drijfsleven drs. B. van der Zouw. Het Gouwedorp kent als onderne mingsorganisaties de afdeling Wad dinxveen van het KNOV (midden stand), de ondememerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW), de Stichting Meubelstad Waddinxveen en de winkeliersvereniging Winkelcen trum Brug. In het bestuur van de Goudse Kamer zijn diverse Waddinxveners vertegen woordigd zoals namens de industrie G.Th.B. Mulleman (Stoel- en meubel fabriek H.A. van Berkesteijn BV), na mens het vervoerswezen ir. P. van Vliet (NV Verenigd Streekvervoer Westne- WADDINXVEEN - Het is zeker dat de Waddinxveense gemeenteraad in mei met twee zetels zal worden uitge breid van 19 naar 21. Volgens officiële cijfers, die zijn goed gekeurd, telde Waddinxveen op de tel datum 1 oktober 1989 bijna 25.100 in woners. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveense bedrijven hebben vol gens de cijfers in het dinsdag verschenen jaarverslag 1989 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland welgeteld 5.588 ar beidsplaatsen in 1.107 vestigingen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Uiteraard dingen de prijswinnaars in deze competitie ook mee naar de prijzen in de verloting. In totaal werden ruim 4.000 bomen op de brandstapel gebracht. De prijzen kunnen tot en met 31 januari 1990 worden afgehaald op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken. Van de kandidaat-bestuursleden wordt verwacht, dat zij: a. een bijdrage kunnen leveren aan het ouderenwerk; b. de noodzakelijke deskundigheid en/of betrokkenheid c.q. inte resse bezitten ten aanzien van één of meerdere van de hierna volgende werkgebieden: - zorg, recreatie en educatie ten behoeve van ouderen; - juridische- en/of financiële zaken. Zoals gebruikelijk is ook een 3-tal cadeaubonnen ter waarde van 25,-, 20,- en 15,- beschikbaar gesteld voor respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats in de ’’Competitie, wie heeft de meeste bomen ingeleverd?”. Het resultaat hiervan is: - Ie plaats met 220 bomen, familie Boon, Beethovenlaan 29; - 2e plaats met 150 bomen, familie Slobbe, Charlotte de Bourbon- straat 2; - 3e plaats ex equo, familie Bal, Lindengaarde 30 en familie Den Drijver, Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen beiden met ±120 bomen. De prijzen van de winnaars in deze competitie zullen worden opge stuurd. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Voor bijzondere kosten, die hoger zijn dan het drempelbedrag ad 171,- dient u direkt een aanvraag om bijstand in te dienen. Indien u in een kalenderjaar meerdere uitgaven hebt gehad die onder ge noemde drempel ad 171,- blijven, maar die bij elkaar opgeteld uitkomen boven deze 171,-, wordt u geadviseerd aan het eind van het kalenderjaar een aanvraag om bijstand in te dienen. Nogmaals wordt u erop gewezen, dat bij de bepaling van de hoogte van de bij zondere bijstand aan de hand van een draagkrachtberekening zal worden nagegaan of u zelf over middelen beschikt om die kosten te kunnen betalen. doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Op woensdag 3 januari 1990 heeft de traditionele kerstboomver branding plaatsgevonden. Ook dit jaar is hieraan een verloting ver bonden. Voor elke twee ingeleverde bomen is een lot uitgereikt. Hieronder volgt de uitslag van de trekking van deze verloting. De prijzen bestaan evenals vorig jaar uit cadeaubonnen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1. Mozartlaan 105: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten vaneen woonhuis. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. Wij k Zuidplasnabij de het plaatsen van een -- hoogspanningskast het vergrotenNan een woonhuis het oprichten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 18 januari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Be drijven, Raadhuisplein l te Waddinxveen. Gedurende deze ter mijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein l te Waddinx veen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Als men bijzondere kosten heeft gemaakt, die lager zijn dan het hiervoor genoemde drempelbedrag van I7l,- per kalenderjaar, kan men in principe geen bijstand krijgen. Als in dat jaar echter meerdere uitgaven zijn gedaan, waarvan de kosten bij elkaar boven die I7l,- uitkomen, wordt voor dat meerdere (dus boven I7l,-) bijstand toegekend. Vanzelfsprekend dient dan wel rekening te worden gehouden met een eventuele draagkracht. Om u meer dui delijkheid te geven wat nu precies als bijzondere bestaanskosten worden aangemerkt, treft u hieronder een opsomming van derge lijke kosten aan: Gebleken is, dat in elke gemeente de toekenning van bijstand in bijzondere bestaanskosten verschillend wordt uitgelegd. Bijzon dere bestaanskosten zijn kosten die door bijzondere individuele omstandigheden worden bepaald. Het gaat hierbij om goederen en diensten die naar aard en omvang buiten het normale bestedingspa troon vallen. De uitvoering van de bijzondere bijstandsverlening is in handen gelegd van de gemeente. De gemeente beoordeelt of be paalde kosten noodzakelijk zijn en of ze als bijzonder zijn aan te merken. Waarvoor precies bijzondere bijstand kan worden verkre gen, is nergens vastgelegd. Iedereen - dus mensen met een bijstandsuitkering of met een an dere sociale uitkering, maar ook mensen met een inkomen uit ar beid - kan bijstand in de bijzondere bestaanskosten vragen. Het moet hier dan wel om kosten gaan die echt noodzakelijk zijn, die niet voorkomen hadden kunnen worden, terwijl bij de bepaling van de hoogte van de bijzondere bijstand wordt nagegaan of men zelf over middelen beschikt om die kosten te kunnen betalen. Dat laat ste wordt bepaald aan de hand van een draagkrachtberekening. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 2 februari 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken vergunning verleend voor een collecte in de periode 21 t/m 27 januari 1990. Het collecteren dient te gescheiden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. ƒ7,50 ƒ10,- ƒ15,- ƒ20,- ƒ25,- -lOOOoranje -426oranje -321 blauw -791 blauw -272geel 6 groen - 464 oranje - 901 geel - 77 groen -171 oranje -943 oranje - 364 geel -527 blauw - 725 blauw - 277 geel - 562 blauw - 891 paars - 405 groen - 553 blauw - 890 geel In de gemeentelijke Nota Ouderenbeleid ”Hoe zo, oud?” is de op richting aangekondigd van een Stichting Welzijn Ouderen. Voor deze stichting worden nu kandidaten gezocht voor het - op persoonlijke titel - bekleden van een funktie binnen het bestuur. De Stichting Welzijn Ouderen stelt zich ten doel: ”Het bevorderen van een gezamenlijk en samenhangend welzijnsbeleid voor oude ren en het bevorderen van zelfstandigheid, maatschappelijke inte gratie, emancipatie en participatie van alle ouderen in Waddinx veen”. - kunst- en hulpmiddelen, die niet of slechts voor een gedeelte door het ziekenfonds worden vergoed, zoals bril, kontaktlenzen, orthopedisch schoeisel, steunzolen, elastische kousen, gebitspro- these, boortoestelpruik e.d.; - indirekte studiekosten voor kinderen tot 16 jaar die vervolgon derwijs volgen (bijv, voorgeschreven sportkleding, kosten schoolfonds, kosten van stages, excursies, schoolreizen of reis kosten naar school) tenzij de betreffende school voor dergelijke kosten een noodfonds in het leven heeft geroepen. Direkte stu diekosten, zoals boeken en leermiddelen, kunnen worden ver goed via het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De hoogte van de indirekte studiekosten wordt individueel bepaald; - eigen bijdrage in medische voorzieningen; - eigen bijdrage taxivervoer bij bezoeken aan specialist of zieken huis; - eigen bijdrage alphahulp, gezins- of bejaardenhulp; - eigen bijdrage kosten advocaat en griffiekosten bij echtschei ding; - extra waskosten in geval van ziekte of handicap; - extra stookkosten op doktersadvies; - extra reiskosten in verband met bezoek ziekenhuis, verpleeg huis, inrichting of gevangenis;

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3