reparatie. Rabobank O Schade aan uw auto vereist deskundige De Rabobank verhoogt haar spaarrentetarieven Mulder Boskoop op 10e plaats Nieuwe woonwijk alleen tussen Beijerincklaan en spoorlijn Veiling in Westland RIAGG-cursus over kinderen na echtbreuk presenteert boomkwekerij- beleid Expositie De Sperwer groot succes Bingo in De Boog MOGEN WE EVEN AFREKENEN MET EEN HELE HOOP WATERBEDDEN WAANZIN Onderwerpen Jongeren Ouderen Minderheden Gehandikapten Verkeer Welzijnsbeleid Ingrijpend Belangrijker Vrouwen Kunst en cultuur Milieu Activiteitenplan fXZz srrmi vooroordelen zoals: - ze lekken - je wordt zeeziek - ze klotsen - ’t is koud WATERBEDDENSTUDIO GEBR. BAKKER EN ZN. WADDINXVEEN Noordkade 92a Tel: 01828-16248 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk vt»or vakwerk Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 januari 1990 Pagina 9 PvdA: Bouw taboe achter Noordeinde en in Oost 5!4% 6!4% adequate 4%% 3%% 4!4% de ranglijst van de winnaars heeft bereikt. FOCWfl 1 Werknemerssparen ambtenaren/premie- spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening 2!4% 4 5'/è% 4!4% 4'/6% 4%% 7%% 7!4% 7%% 7%% 7%% 7 7%% 7!4% 7*/è% 7W« 3 4%% 6%% 2'/è% 4 5Wo Aan de orde komen: bij wie gaan de kinderen wonen, bezoekregeling, hoe leert een kind weer een relatie op te bouwen met elk van de ouders apart, hoe kunnen ouders vermijden het kind blijvend in hun konflikten te betrek ken, wat betekent het om alleen op te voeden, hoe is het om een kind als ’’gast” te ontvangen en is overleg tus sen ouders over belangrijke opvoe- dingszaken toch nog mogelijk. Rabobank Woonspaarplan tot 2500,- (ongewijzigd) 2500,- -5000,- vanaf 5000,- WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566 - Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 - Tel. 01727-15540 Burg. Colijnstraat 22 - Tel. 01727-14141 Bijkantoor: Puttelaan 144-Tel. 01727-12400 Rabobank Kinderspaarplan RabobankTienerrekening Zilvervloot Spaar-Plan-Rekening Spaar-Vast-Rekening* looptijd 2 jaar looptijd 3 jaar looptijd 4 jaar looptijd 5 en 6 jaar looptijd 7, 8,9 en 10 jaar Termijnplanbrieven* na 2 jaar na 3 jaar na 4jaar looptijd 5 jaar looptijd 6 jaar Rabobank Rendement Rekening minimum saldo 10.000,- Rabobank Beleggersrekening tot 25.000,- (ongewijzigd) 25.000,- - 50.000,- vanaf 50.000,- m.i.v löjanuari 1990 Spaar-Groei-Rekening tot 2500,- (ongewijzigd) 2500,- - 5000,- vanaf 5000,- dere inwoners is daarbij het uitgangs punt. Zonodig wordt ten behoeve van het ouderenbeleid extra financiële mid delen ingezet, bijvoorbeeld om de ’’zorg” op een aanvaardbaar niveau te houden. Daarnaast staat de PvdA voor onder andere: goedkope maaltijdvoorziening; goed alarmeringssysteem; steun voor organisaties die voor ou deren aktief zijn; uitbreiding flankerend ouderenbe leid. Waddinxveen moet een aantrekkelijke gemeente voor jongeren zijn en blij ven. Naast werkgelegenheid, onder wijs- en scholingsactiviteiten behoort daarbij ook goede mogelijkheden voor sport, ontspanning, vorming en cul tuur. Er wordt een enquete onder de Wad- dinxveense jongeren gehouden om te onderzoeken hoe de wensen liggen. Mede o'p basis daarvan wordt in samen werking met het bedrijfsleven, het plaatse lijk verenigingsleven en het so- ciaal-cultureel werk een actieplan ont wikkeld. De nota Oude, j^eleid van de ge meente is de basis voor het beleid in de jaren ’90. De emancipatie van de ou- Van onderstaande spaarvormen (welke niet meer kunnen worden afgesloten) wordt de rente met verhoogd: Spaarrekeningen met opzegtermijn, Spaar-Direkt-Rekening', Spaar-Premie-Rekening en Spaarrekening Grijp-5. m.i.v 11 januari 1990 wijzigingen voorbehouden 1. Het beleid is wat de PvdA betreft ge richt op de integratie van minderheden in de Waddinxveense samenleving. 2. Zolang minderheden een achter stand hebben ten opzichte van Neder landers wordt een actief beleid ge voerd, specifiek gericht op deze catego rie. Prioriteit hierbij hebben werkgele genheid, onderwijs en Nederlandse taal. 3. Elke minderheidsgroep heeft recht op het beleven van zijn eigen cultuur. De waarden en normen van onze recht staat gelden daarbij wel als randvoor waarden. 4. Jongeren uit minderheidsgroepen verkeren in een extra knellende posi tie. Vanuit het werkgelegenheids- en welzijnsbeleid dienen permanent acti viteiten te worden ontwikkeld om deze kategorie jongeren perspectief te bie den. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. 1. De gemeente zorgt voor voorzieningen voor lichamelijk en geestelijk gehandikapten. Regionale samenwerking is daarbij gewenst. 2. Bij het nemen van beleidsmaatrege len wordt permanent aandacht besteed aan de mogelijke gevolgen voor gehan dikapten. 5. De kwetsbare positie van meisjes en vrouwen uit etnische minderheidsgroe pen rechtvaardigt een extra gemeente lijke aandacht. 6. De gemeente geeft voortdurend voorlichting over de ”1990 maatregel”. Het verkeer- en vervoersbeleid van de gemeente is voor de PvdA gericht op stimulering van het openbaar- en fiets- vervoer, op bescherming van voetgan gers en het terugdringen van het ge- zalen zal naar behoefte worden uitge breid. 5. De lokale omroep kan een aantal po sitieve funkties vervullen voor de plaat selijke gemeenschap, met name ten aanzien van het funktioneren van de lo kale democratie. Het medium heeft in het bijzonder een funktie op informa- tie/joumalistiek gebied. Gemeente lijke financiële steun is vooralsnog on ontbeerlijk. 6- Bewustwordingsactiviteiten op het terrein van ontwikkelingssamenwer king, vrede en veiligheid, anti-apart- heid worden van gemeentewege onder steund: inhoudelijk, financieel en zon odig ambtelijk. Het doel van het ge meentelijk beleid is het bevorderen van inzicht en kennis van de Waddinx veense bevolking over deze aangele- gënheden. De stellingname van de ge meente bij internationale vraagstuk ken behoort zijn uitwerking te hebben bij eigen gemeentelijk beslissingen, die daar relaties mee hebben. 7. De door de gemeente te subsidiëren instellingen dienen een democratische struktuur te hebben en voor een ieder toegankelijk te zijn. 4. Kinderopvang is een essentiële voorziening. In Waddinxveen is naast het gastouderproject behoefte aan een professioneel kinderdagverblijf, bui tenschoolse opvang en halve dagop vang. De realisatie dient op korte ter mijn te geschieden. Basisvoorwaarden zijn: kwalitatief goede opvang, betaal baarheid voor ouders en continuïteit. De rechtspositie van gastouders zal aanzienlijke verbetering behoeven. Het aantal professionele peuterspeel- Vanzelfsprekend zijn de welzijnsvoor zieningen er voor alle burgers in Wad dinxveen. Daarnaast moeten echter bijzondere voorzieningen beschikbaar zijn voor specifieke groepen van bur gers, zoals ouderen, gehandikapten, etnische minderheden. Het welzijnsbeleid wordt volgens de PvdA samen en in goed overleg met het particuliere initiatief gevoerd. Vrijwil ligers en beroepskrachten hebben beide een onmisbare funktie. De gemeente heeft een eigen verant woordelijkheid voor het lokale wel zijnsbeleid. 1. Het welzijnsbeleid dient onder an dere een aktieve bijdrage te leveren aan het verminderen van maatschappe lijke achterstanden van (groepen van) burgers in Waddinxveen. Dit dient on der andere in het subsidiebeleid tot ui ting te komen. 2. Door de decentralisatie van het bi bliotheek werk hebben de gemeenten een nog grotere (financiële) verant woordelijkheid voor het bibliotheek werk gekregen. De bibliotheek is een essentiële welzijns- en vooral informa tievoorziening. De bestaande (finan cieel) lage drempel moet gehandhaafd blijven. Uitbreiding met andere so- ciaal-culturele en kunstvoorzieningen, zoals onder andere uitleen van bladmu ziek, dient te worden bevorderd. 3. Het sociaal-cultureel werk zal meer drempelverlagende activiteiten kun nen ontwikkelen, door onder meer de akkommodaties beschikbaar te stellen voor de zgn. niet verenigingsgebonden bijeenkomsten. Dit past binnen de doelstelling van het sociaal-cultureel werk, geeft een lagere drempel en kan de exploitatie ten goede komen. Als ouders gaan scheiden is dat ook voor de kinderen een ingrijpend gebeu ren. Wie gaat scheiden zit midden in de emotionele en praktische problemen. In deze verwarrende situatie moet veel geregeld en bepraat worden. Soms merken ouders dat hun kinderen zich anders gaan bedragen. Ze zijn op eens lastiger of juist heel stil en geslo ten en het gaat op school niet goed. Sommige kinderen geven ogenschijn lijk geen problemen terwijl de ouders het gevoel hebben dat er ie.ts niet klopt. In acht bijeenkomsten wil het RIAGG met ongeveer Jien ouders in groeps- vorm bespreken hoe de scheiding, juist voor de kinderen zo goed mogelijk kan verlopen. bruik van auto, mede om milieurede nen. 1Binnen de bebouwde kom is de auto mobilist de ’’gast” van de fietsers, de wandelaars en de spelende kinderen. De inrichting van het wegennet dient daarbij aangepast te worden. Door gaand verkeer wordt daardoor zoveel mogelijk uit woongebieden geweerd. 2. In alle woongebieden wordt de 30- km-zone geïntroduceerd. 3. Extra aandacht vraagt het overste ken bij nog gevaarlijke kruisingen. Verkeerslichten en rotondes kunnen daarbij veelal uitkomst bieden. Ver keersgevaarlijke wegen, zoals bijvoor beeld de Piasweg, vragen om een gron dige aanpassing ten behoeve van de verkeersveiligheid 4. Uitbreiding van het fietspadennet is noodzakelijk, in het bijzonder voor de routes waar de jeugd veel gebruik van maakt. 5. De (nieuwe) winkelcentra dienen optimaal bereikbaar te zijn voor fiet sers. Ook goede fietsenstallingen die nen in het plan te worden opgenomen. BOSKOOP - Mulder Boskoop NV, de fabrikant van onder andere truck- mixers, beton- en bandtransportinstallaties waar ook heel wat Waddinx- veners werken, heeft in 1989 op de Amsterdamse Effectenbeurs een koersstijging geboekt van meer dan 90% waarmede zij de tiende plaats op Boomkwekerij-produkten zijn in de ja ren ’80 steeds belangrijker geworden door Bloemenveiling Westland. De cij fers illustreren dat: In 1980 bedroeg de omzet van deze produktgroep nog circa 200.000 gulden. Vorig jaar was dat rond 17 miljoen gulden. Reden genoeg om een beleidnota voor de komende jaren op te stellen. 1. De nota gemeentelijk emancipatie beleid dient als leidraad voor het te voeren beleid. De uitvoering vraagt om permanente aandacht vanuit de gehele ambtelijke organisatie. 2. Het emancipatiebeleid zal zich pri mair richten op vrouwen die nog in een achterstandspositie verkeren. In het subsidiebeleid wordt daar rekening mee gehouden. 3. Het scheppen van werkgelegenheid voor (herintredende) vrouwen heeft een hoge prioriteit. 4. Aktiviteiten worden alleen dan ge subsidieerd, indien de plaatsvindende aktiviteiten daadwerkelijk emancipa torisch zijn. Cultuurbeleid wordt volgens de PvdA steeds nadrukkelijker ook onderdeel van gemeentelijk beleid waarbij de ge meente vooral een taak heeft ten aan zien van de spreiding en het initiëren Cultuur en kunst is meer dan een luxe, maar bepaalt mede de kwaliteit van het bestaan. Kwaliteit van voorzieningen en spreiding van cultuur zijn twee be langrijke elementen van cultuurbeleid die in evenwicht dienen te zijn. 1De eerstekomende jaren zal de uit voering van de nota ’’Naar een Cen trum voor Kunstzinnige Vorming” cen traal staan. De gemeente schept daar de nodige faciliteiten en voorzieningen voor. 2. Een uitvoeringsruimte (kleine thea terzaal) wordt gerealiseerd in het nieuwe Centrum voor Kunstzinnige Vorming. 3. Bevordering van de deelname aan culturele activiteiten heeft een hoge prioriteit in het gemeentelijk beleid. 4. Actieve amateuristische kunstbeoe fening wordt bevorderd. De subsidies voor de amateuristische kunst zullen worden verruimd. Er dienen voorzie ningen te worden gerealiseerd door de uitvoering van podiumkunstactivitei- ten. 5. Aan professionele beeldende kun stenaars wordt medewerking verleend bij het verkrijgen van accommodaties voor de uitoefening van hun beroep. 6. Er dient een beschermend beleid ge voerd te worden ten aanzien van reeds geaccepteerde beeldbepalende panden en plekken. Hiertoe dient een plan te worden opgesteld. 7. Aan het realiseren van een oudheid kamer wordt (financiële) medewerking verleend. 8. Initiatieven en activiteiten van bur gers en instellingen op cultureel gebied worden zoveel moge lijk bevorderd. 9. Nieuwe cultuuruitingen geven vorm aan een veranderde maatschappij. Door middel van een flexibel gemeen telijk kunstbudget zullen nieuwe vor men van cultuur worden gestimuleerd. WADDINXVEEN - De tweedaagse clubtentoonstelling van de Waddinx veense postduivenhoudersvereniging De Sperwer is evenals vele voorgaande jaren ook nu weer het succes geworden waarop was gehoopt. Zo’n driehonderd duiven, in 18 klassen onderverdeeld, gingen door de handen van twee officiële keurmeesters. Uiteindelijk was het N. Hoogerdijk die met zijn duif, een oude duif, als win naar uit de bus kwam. M. Verbeek had de mooiste oude doffer, terwijl D. Heeren zowel de mooiste jonge doffer als de mooiste jonge duiven had. Bij de viertallen (het van te voren aan wijzen van een oude doffer, oude dui ven, jonge doffer en jonge duivin en de totaaltelling in punten hiervan) kwam R.A. v.d. Made als winnaar te voor schijn. Ook de publieke belangstelling was op beide dagen goed en bestuur en leden kunnen met plezier terugkijken op een geslaagd weekend. GOUDA - De Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg (RIAGG) aan de Ronsseweg 225 in Gouda (tel. 01820-16422) zal dit voorjaar de cursus ’’omgaan met kinde ren bij scheiding” vroeg van start laten gaan, namelijk 25 januari. De andere cursusavonden vallen op 1, 8 en 15 fe bruari, 1, 15 en 29 maart en 12 april, alle op donderdagavond van 19.45- 22.00 uur. De cursus wordt begeleid door Aad van Londen en Cynthia van der Feltz. De RIAGG-cursus is bedoeld voor mensen die er zo goed mogelijk voor willen zorgen dat hun kinderen niet in de knel komen tijdens of na de schei ding. De groep is voor vaders en moe ders, ongeacht aan wie de kinderen zijn toegewezen. Ex-partners worden niet in dezelfde groep geplaatst. Uiteraard kan elke ouder alléén meedoen. Het aantal deelnemers is maximaal 12. Er zijn 4 wekelijkse en 4 tweeweke lijkse bijeenkomsten. De eerste avond is kennismakings- en informatieavond. Tussen de tweewekelijkse bijeenkom sten vallen huiswerkbijeenkomsten, el ders gehouden. De cursus wordt in principe 2x per jaar gegeven - in voor - en najaar. Over de precieze dag van aanvang ontvangen zijdie zien opge ven, bericht. De cursusavond is van 19.45-22.00 uur. Bij voldoende aan meldingen is het mogelijk een cursus overdag te doen in het RIAGG-ge- bouw, Ronsseweg 225,2803 ZB Gouda (het gebouw ligt vlak achter het NS-sta- tion. In het zojuist uitgekomen zaken maandblad Quote van januari 1990 wordt gesteld dat Mulder Boskoop NV de meest rechthebbende is voor de titel ’’Aandeel van het jaar 1989”. Onder andere is vermeld dat de Brabantse ge broeders Van Mook, die via de beurs in In het 32 pagina’s tellende programma van de PvdA, voorzien van een rode kaft, staan 16 hoofdstukken. Dat de landelijke gebieden groen moeten blij ven en dat geen medewerking wordt verleend aan de woningbouw en de aanleg van bedrijfsterreinen bij Noord einde, Piasweg en Henegouwerweg staat in het hoofdstuk ruimtelijke orde ning en grondbeleid. Daarin staat ook dat nu het realiseren van Zuidplas-extra (het van Van Leeu wen BV aangekochte grondgebied) woningbouw gerealiseerd moet gaan worden aan de oostzijde van de Beije rincklaan, het gebied tussen deze laan en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. De ruimtelijke ordening moet volgens de PvdA bezien worden in een breder kader dan alleen het Waddinxveense grondgebied. Wonen, werken en re creëren vragen om tenminste een re gionale afstemming, onverlet de eigen gemeentelijke verantwoordelijkheid. In het gemeentelijk ruimtelijk orde ningsbeleid dienen de verschillende be langen goed tegen elkaar te worden af gewogen. Het flexibeler maken van be stemmingsplannen mag niet ten koste gaan van kwetsbare planologische functies. 1. Op middellange- en lange termijn is uitbreiding van bedrijfsleven- en wo- ningbouwlokaties in de regio Midden- Holland noodzakelijk om aan de be hoefte aan werkgelegenheid en bevol kingsgroei te voldoen. De PvdA is be reid in goed overleg met andere ge meenten daaraan een bijdrage te leve ren, passend binnen de ’’schaal” van Waddinxveen en het voorzieningenni- vo. 2. De ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente zal - na realisatie van het Zuidplasschil - in oostelijke richting plaats moeten vinden (dit is het gebied tussen de Beijerincklaan en de spoor lijn). 3. De landelijke gebieden moeten groen blijven. Geen medewerking wordt verleend voor woningbouw of in dustrieterrein langs de westkant van het Noordeinde, de westkant langs de Piasweg en de oostzijde van de Gouwe (Waddinxveense poort). 4. In bestemmingsplannen zal een aparte paragraaf worden opgenomen, waarin wordt aangegeven hoe karakte ristieke plekken en panden behouden kunnen blijven. 5. Bij de realisatie van bestemmings plannen worden niet steeds de meest gunstig gelegen bouwplaatsen voor wo ningbouw in de vrije sector bestemd. 6. Woningbouw moet meer experimen- teel/afwisselend gerealiseerd worden. Te veel uniformiteit wordt afgewezen. 7. Benodigde gronden voor de ontwik keling van de gemeente dienen tijdig verworven te worden. Speculatie wordt tegengegaan ondermeer door gebruik te maken van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten. 8. Uitgifte van grond in erfpacht is een goed instrument om gemeenschapsbe langen met name op langere termijn veilig te stellen. De voorkeur van de PvdA blijft erfpacht, maar om econo mische redenen is afwijking mogelijk. 8. De vernieuwing van de Dorpstraat en omgeving en Brugcentrum heeft de hoogste prioriteit. Contingenten die nen met voorrang aan beide gebieden worden besteed. De milieusanerings- operatie van het Dorpstraatgebied mag niet op de lange baan worden gescho ven. WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid is tegen huizen en bedrijven in de landelijke gebieden langs de westkant van het Noordeinde, de west kant langs de Piasweg en de oostzijde van de Gouwe (Waddinxveense Poort). Dat staat in het pasverschenen programma 1990-1994 ’’Veilig en rechtvaardig” waarmee de socialisten deelnemen aan de komende ge meenteraadsverkiezingen. De bedreiging van het leefmilieu is door overconsumptie en vervuiling zo groot geworden dat alleen een integra le, planmatige aanpak nog enig effekt kan hebben. Een aktieve lokale over heid is daarbij noodzakelijk, vindt de PvdA. Het beheren en leefbaar houden bete kent ook dat aandacht en geld nodig is voor het onderhouden van groenvoor zieningen. Voor een goede organisatie van het mi- lieubeleid is in tergemeentelijke samen werking in een groot aantal gevallen noodzakelijk. 1. Jaarlijks wordt een milieu-uitvoe- ringsprogramma vastgesteld, waarin alle onderdelen van het milieubeleid concreet en meetbaar zijn beschreven. 2. Preventie is een belangrijk onder deel van het gemeentelijk milieube leid. 3. Gescheiden inzameling van afval stoffen is uitgangspunt van beleid. 4. Een toenemend gebruik van com- postbakken wordt bevorderd door middel van een aantrekkelijke subsi dieregeling. 5. Regionale samenwerking met be- van vernieuwing, trekking tot het milieubeleid zal wor- 1- den bevorderd. 6. Milieu heeft - lokaal gezien - een sa menhang met beleidsterreinen, zoals verkeer en ruimtelijke ordening. Be scherming van het milieu heeft hierbij de hoogste prioriteit. 7. Een actief beleid wordt gevoerd om verontreiniging van bodemwater en lucht te voorkomen. Bij vervuiling worden onmiddellijk maatregelen ter beheersing of sanering genomen. Uit gangspunt is daarbij dat de vervuiler betaalt. 8. Er worden geen milieu-onvriende- lijke produkten, waaronder bestrij dingsmiddelen, gebruikt. 9. Gebruik van tropisch hout zal wor den voorkomen. 10. Dieronvriendelijke dierenverede- lingsactiviteiten zullen worden tegen gegaan. 11. Een rioleringsvemieuwingspro- gramma is noodzakelijk. Voor de uit voering zijn extra financiële middelen noodzakelijk. 12. In de Algemene Politieverordening komen voor milieudelikten hogere straffen. 13. De gemeente stimuleert en advi seert de sportverenigingen, club- en buurthuizen en middenstand met min der gebruiken en verkopen van pro dukten die schadelijke afvalstoffen (zo als blikjes, plastic tassen e.d.) achterla ten. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 januari om negen uur is er een bingo- avond in het buurtcentrum ”De Boog”. Er zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen. Als vanouds zal de bingomaster de ge- luksballen uit de bingomolen laten ko men. Gespeeld worden er 10 ronden voor twaalf gulden en vijftig cent. De bingo begint om 21.00 uur, zaal open om 20.30 uur. Na afloop van de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje met DJ Ronald. De nota is in belangrijke mate geba seerd op informatie uit onderzoeken. Bloemenveiling Westland ondervroeg hiervoor kwekers en kopers van boom kwekerij-produkten. Daarnaast wordt in de nota aandacht geschonken aan belangrijke ontwikkelingen in de boomteeltproduktie en op afzetmark ten. De nota heeft geleid tot een con creet activiteitenplan voor 1990. Bloemenveiling Westland nodigt boomkwekers uit de regio Boskoop uit, de voorlichtingsavond in De Rozen burcht bij te wonen. Het vernieuwde boomkwekerij-produktenbeleid zal dan worden toegelicht. NAALDWIJK/BOSKOOP - Bloe menveiling Westland presenteert maandag 22 januari in Boskoop haar boomkwekerij-beleid voor de jaren ne gentig. De tijdens een voorlichtings avond in De Rozenburcht aan de Ro zenlaan. Aanvang 20.00 uur. 1988 heimelijk een meerderheid op bouwden, het goed meenden en woord hielden. Het nieuwe elan uitte zich in 1989 in een florerende bedrijvigheid. Door de intensieve samenwerking met grootaandeelhouder Van Mook Be heer BV uit Oosterhout zijn reeds een aantal projecten op positieve wijze ge realiseerd. Onder andere het door Staalbouw L.W. van Mook BV in opdracht gekre gen Turnkey-project voor de meest moderne met computergestuurde be- tonwarenfabriek Biemans Beton Ne derland BV te Oosterhout, inclusief bijbehorende produktiehallen voor de fabricage van ca. 210.000 betonstenen per dag van hoogwaardige kwaliteit, waarbij aan milieuaspecten de grootste aandacht is besteed, werd gezamenlijk uitgevoerd, en inmiddels opgeleverd. Tevens zijn een aantal Betonmortel- centrales door Mulder Boskoop in op dracht verkregen en gezamenlijk uitge voerd. Het is in het jaarverslag genoemde ont werp voor een specieautomaat met au tomatische dosering geschikt voor af- zetsystemen, waarvoor nationaal en in ternationaal veel belangstelling be staat, hebben de proefnemingen met succes doorstaan. Met de verkoop is in middels een aanvang genomen. Klan ten hebben inmiddels uiterst positief op de werking gereageerd. Door Mulder Boskoop NV en Van Mook Beheer BV wordt van de syner- getische effecten optimaal gebruik ge- maakt. In het jaarverslag is gesteld dat aan de geïntegreerde betonpomp grote aan- dacht is besteed. Mulder Boskoop NV meldt dat reeds een aantal van ’s wereld j grootste combinaties truckmixer met een capaciteit van 12 m3 betonmortel met grote geïntegreerde betonpomp zijn geleverd. Deze zijn geplaatst Op een uiterst mo dem, eenvoudig bestuurbaar vijf-as- sige chassis van Terberg en Ginaf met een maximaal wettelijk toegestaan ton nage van 50 ton. De betonpomp heeft een capaciteit van 40 m3 beton per uur, met een pomphoogtebereik tot ca. 40 meter en een horizontaal bereik tot ca. 150 meter. ”Wij zijn "Verheugd over het herwon nen vertrouwen hetgeen zich uit in een ruim gevulde orderportefeuille”, aldus de directie van Mulder Boskoop NV.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9