Kunstcentrum heet Kreater FIETSTER IN SLOOT Suzanne Spaan in galerie ’’Studio 88” de politiek Culemborgse kunstenares toont objecten en collages Landelijke PvdA wil bredere avond- openstelling Minister van Justitie Academie op werkbezoek in W’veen campagne inzameling batterijen Open dag leerling- werkplaats Wijziging factoren OG-belasting Vrouwenraad duikt in ’t Baarsje bij Culinaire I d Aanmoedigings prijzen voor veilig verkeer Selectie Voorlichting Toetsing Glas Doorbraak Diefstallen Aanrijdingen Onderzoek Open Verbouwing Winkel dievegge Code Veelzijdig Vernielingen BL Waddinxveen -r v> Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 januari 1990 De Culemborgse kunstenares Suzanne Spaan bij drie van haar kunstwerken, die een kleurige drie-eenheid vor- Ze heeft daar zelfs een paar jaar in les gegeven in Gouda en in Culemborg. WADDINXVEEN - In de leerling- werkplaats van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf Gouwe en Rijn streek aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen wordt vrijdag 16 fe bruari van 13.00-21.00 uur een open dag gehouden. Van 1974-1977 was mr. Hirsch Ballin als wetenschappelijk assistent staats recht verbonden aan de Universiteit van Amsterdam en van 1977-1981 was hij hoofdambtenaar bij het Ministerie van Justitie (hoofdafdeling Staats- en strafrecht, stafafdeling wetgeving pu bliekrecht). Vanaf 1 juli 1981 was hij hoogleraar staats- en bestuursrecht aan de Katho lieke Universiteit Brabant te Tilburg. Tevens was hij sedert 1987 Regerings commissaris voor de toetsing van wet gevingsprojecten. WADDINXVEEN - Op initiatief van het CDA-Waddinxveen brengt minis ter mr. E.M.H. Hirsch Ballin maandag 5 maart een werkbezoek aan Waddinx veen. Het preciese programma voor die dag moet nog door het afdelingsbe stuur worden vastgesteld. POLITIENIEUWS» Voorts was mr. Hirsch Ballin onder meer plaatsvervangend lid van de Cen trale Raad van beroep, voorzitter van het Sectorenoverlegorgaan Justitie en binnenlands bestuur van het Weten schappelijk Instituut voor het CDA en De culinaire ambiance, het gebruik maken van eerste klas produkten, de gevarieerde menu- en wijnkaart, het kwalitatief hoge niveau van de gerech ten en het vakmanschap van de bedie ning hebben Etienne Cocquyt. Ria van Eijndhoven en Louis Willems ’t Baarsje doen selecteren voor de Culi naire Academie. Binnenkort zal het bij deze organisatie behorende schildje op de gevel van het restaurant aan de Zwarteweg worden aangebracht, terwijl ook in het maand blad en de gidsjes van Culinaire Am biance volop aandacht aan het Wad- dinxveense bedrijf zal worden geschon ken. Justitie-minister Ernst Maurits Henri- cus Hirsch Ballin werd op 15 december 1950 te Amsterdam geboren. Na het behalen van het diploma gym- nasium-A aan Het Amsterdamsch Ly ceum, studeerde hij Nederlands recht aan de Universiteit van Amsterdam (doctoraal examen 1974). Hij promoveerde in 1979 aan dezelfde universiteit op het proefschrift ’Pu bliekrecht en beleid: fundamentele kwesties rondom het functioneren van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid’. WADDINXVEEN - In ’’Studio 88” aan de Brugweg 88 in Waddinxveen, de galerie van de dit jaar naar Frankrijk verhuizende kunstenares Marthie Knoester, wordt in de maand februari een aandachttrekkende tentoon stelling gehouden. Deze nieuwe expositie wordt verzorgd door de Culem borgse kunstenares Suzanne Spaan. Ze laat daar vier weekeinden lang fascinerende objecten en collages zien. WADDINXVEEN - Kreater. Dat is de nieuwe naam van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming in WaddinxveenNa het treffen van de bouw kundige voorzieningen hiervoor zal de hoofdvestiging van het kunstcen trum zijn ondergebracht in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat en zijn er dependances aan de Beukenhof (De Bonkelaar) en de Peter Zuidlaan (ateliers kunstenaars). Directeur van het centrum is Roel van Schravendijk, tot 1 januari directeur van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen, die in het nieuwe kunstcentrum is opgegaan. De campagne voorziet in voorlichtings materiaal aan de deelnemende inza melpunten. Het informatiepakket be vat stickers, posters, advertentiestra- mienen, reglementen voor registratie en instructie over de afvoer naar de ge meentelijke KCA-depots. Tegelijk met de campagne wordt het meenteraadsverkiezingen op 21 maart een uitzondering worden gemaakt, om dat vrouwen best willen weten hoe het er aan toegaat in de gemeenteraad en hoe zij hun inbreng in de gemeentepoli tiek kunnen vergroten”, aldus de Vrouwenraad. Tijdens deze open dag wil men in de leerlingwerkplaats méér jongeren en volwassenen laten kennismaken met de vakopleiding in de bouw. Komend cursusjaar zijn er minimaal 4.000 leer-/arbeidsplaatsen beschik baar voor jongeren met een vooroplei ding LTO, MAVO of gelijkwaardig. De vakopleidingen in het kader van het leerlingwezen bestaan uit praktijk en theorie: werken én leren. Tijdens de open dag veel informatie ge geven worden over werken in de bouw. Over de opleidingen en de beroepen. Over de mogelijkheden. Over institu ten als het samenwerkingsverband, de SVB, de Regionale Opleidings Com missie en de Stichting Arbouw. Bovendien vraagt men aandacht voor de cursussen voor volwassenen in het kader van scholingsverlof. De SVB biedt inmiddels al 112 cursussen aan, die één tot zes dag^ji duren. men. Deze glasdecoratie is te zien in galerie Sudio 88 aan de Brugweg. (Foto: Sjaak Noteboom Het zwaartepunt van het door het Bouwcentrum voorgestelde onderzoek ligt in de toetsing van de huidige facto renbestanden met behulp van de onder meer in de databank vanhet Bouwcen trum opgeslagen referentiekaders. Bovendien zullen in het onderzoek te vens betrokken worden de door de ge meente verstrekte bestandsgegevens en andere daarop betrekking hebbende bijzonderheden (onder andere bestem mingsplannen, vervuilde grond, ver koopcijfers vanaf 1 januari 1987). Veel nadruk hebben B. en W. gelegd op de eis, dat de nieuwe factorentabel len een zodanige differentiatie dienen te hebben dat de onderlinge waarde verschillen zo goed mogelijk worden benaderd. Suzanne Spaan’s creativiteit ging ech ter onverminderd door en ze sloeg - zich daarbij verder ontwikkelend - moeiteloos nieuwe wegen in. Ook het ontwerpen van meubels hoorde daar bijvoorbeeld bij. Gaandeweg ging ze echter ook haar talent en vindingrijk gebruiken voor het maken van kunst werken voor in huis, bedrijven en in openbare gebouwen. Glas betekende wat dit betreft een onuitputtelijke bron voor haar. ”Ik vind het heerlijk om met glas te WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 24 januari werd de hulp van de rijkspolitie in Waddinxveen ingeroepen voor een vrouw die op de Brugweg te water was geraaktDe fietster bleek haar evenwicht te hebben verloren. Door omstanders werd zij weer op het droge geholpen. Een arts heeft de vrouw thuis onderzocht met het oog op onderkoeling. ’’Dit lidmaatschap is voor mij een door braak, omdat het gaat om een organisa tie met Nederlandse en Belgische top restaurants”. licht Daam Scharloo toe. "Ik zie het als weer een stukje erken ning in deze mooie bedrijfstak. En tus sen de Belgische restaurants voel ik me heel goed”. Van de Culinaire Academie maken 20 Nederlandse restaurants deel uit en 60 Belgische. ,A- Het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming te Waddinxveen begint al gestalte te krijgen. In dit centrum zullen mu zieklessen, lessen in beeldende vor ming en andere kunstzinnige activitei ten worden ontplooid. De naam ’’Kreater” is gekozen omdat deze naam goed aangeeft wat het be stuur van het centrum voor ogen staat: KREAtief bezig (leren) zijn in één of meer kunstzinnige disciplines maar ook het willen zijn van een plaats waar kunst beoefend en getoond kan worden (zoals in een theater). Het is de bedoeling om in de (nabije) toekomst ook allerlei vormen van thea ter naar het centrum te halen. Dit is echter afhankelijk van de investeringen die mogen worden gedaan. nieuwe vignet ’’Batterij Bank” geïntro duceerd, waaraan de inzamelcentra zijn te herkennen. Op dit moment zijn 1.500 inzamelpunten bij de Stichting Batterijen aangesloten, terwijl inmid dels 5.000 potentiële deelnemers door de stichting zijn benaderd. Verwacht wordt dat het retoursysteem geleidelijk aan zal zijn uitgebreid tot circa 12.000 detaillisten. Deelnemende detaillisten zijn onder meer de elektri sche vakhandel, de foto-, speelgoed- en ijzerhandel en grootwinkelbedrijven. De gemeenten hebben toegezegd alle medewerking te zullen verlenen. De Stichting Batterijen heeft een pro jectbureau opgericht om het inzamel systeem te coördineren. Zo zullen de gemeenten worden geïnformeerd over de deelnemende inzamelpunten in hun plaats en ontvangen de KCA-depots via hun gemeenten instructies over de behandeling en de aan- en afvoer van de NiCad-batterijen. Alle KCA-depots zullen de afgedankte batterijen van de detailhandel, afkom stig van particuliere huishoudens, gra tis accepteren. Om het landelijk inza- melresultaat te kunnen meten, zullen de hoeveelheden ingezamelde batterij en, evenals de verkochte, op het pro jectbureau worden geregistreerd. rijen aanbieden voor recycling. De bat terijen zullen op milieuhygiënische wijze worden verwerkt in bestaande, buitenlandse recycle-fabrieken, onder ander in Frankrijk. Vanuit de stalling van het NS-station werd op dinsdag 23 januari een bruine Union-herenfiets weggenomen. De fiets heeft als postcode 2761 GC 31. Uit een kelderbox van de Wingerdflat werd in de nacht van dinsdag 23 op woensdag 24 januari een geel witte Püch Maxi ontvreemd. De bromfiets is voorzien van het verzekeringsplaatje SMP 450. Vermoedelijk heeft men de kelderdeur opengetrapt. Vanaf de Elzenhorst is een bruine Ba- taVus Vrijbuiter herenfiets gestolen. De diefstal vond plaats op woensdag 24 januari. In het Gouwebos werd op dezelfde dag onbeheerd een groene damesfiets van het merk Arsenal met een kinderzitje gevonden. De fiets staat aan het poli tiebureau op de eigenaresse te wach ten. Vanuit een portiek aan de Tesselscha- delaan werd een groene Batavus-da- mesfiets ontvreemd. Vanuit de nieuwbouw in de Zuidplas werden diverse gereedschappen gesto len. Tussen donderdag 25 en vrijdag 26 januari werd ingebroken in twee bouw keten. Onder andere werd een cirkel zaag weggenomen. Op maandag 22 januari vond een aan rijding tussen twee personenauto’s plaats op het industrieterrein Coene- coop. Er werd geen voorrang verleend. In verband met de schade aan één van de voertuigen, werd het kenteken van deze ingenomen. Een schaap liep verwondingen op bijz een aanrijding op de Bloemendaalse- weg. Het dier werd aangereden op don derdag 25 januari door een passerende auto. De dierenambulance heeft zich ontfermd over het gewonde beest. Op de Beyerincklaan, tussen de Brede- weg en de IJsermanweg, raakte op de zelfde dag een auto te water. De be stuurder van deze bestelbus had een black-out en reed met zijn voertuig de sloot in. Hij wist zelf uit de bedrijfswa gen te komen. De wagen werd wegge takeld. In de vooravond van zaterdag 27 ja nuari werd een bromfietser geschept door een auto op de kruising van de Ka naaldijk met de Sniepweg. De overste kende bromfietser werd vermoedelijk aangereden doordat een passerende automobilist het rode licht negeerde. De aangereden weggebruiker klaagde over pijn aan de schouder, borstkast en been. De auto is voor een nader tech nisch onderzoek uit het verkeer geno men. Met de door het Bouwcentrum voorge stelde onderzoeksmethode kan Wad dinxveen zich verenigen. Naar B. en W. menen is daarmede een goed gedif ferentieerde factorentabel per 1 ja nuari 1991 gewaarborgd. In het totale bedrag zijn onder andere begrepen de kosten van eventueel ex tra uit te voeren taxaties ad 17.775,-, alsmede een gehele nieuwe liggingsta- bel ad ƒ23.700,-. Of deze bedragen in werkelijkheid no dig zijn hangt af van de uitkomsten van een door het Bouwcentrum in te stellen vooronderzoek. Hierover zal nog na der overleg plaatsvinden. De kans is aanwezig dat het werkelijke kostento- taal wel hoger zal uitvallen. Maar er is meer. De kunstzinnige werk stukken van Suzanne Spaan zijn heel open, frank en vrij. Ze verbergen ech ter ook nog iets. De goede kijker ont dekt soms een klein mensenhoofd. Ze zijn liefdevol verwerkt in enkele van de werkstukken en stemmen in zekere zin tot nadenken over de tijd en de wereld waarin we leven. De objecten en collages, groot en klein, maar altijd fijnzinnig en gevoe lig, bieden zonder uitzondering een heldere en vastomlijnde blik op Su zanne Spaan’s frisse talent en creativi teit, zonder dat de kijker ernaar zich daaraan gebonden hoeft te voelen. Er wordt van haar kant gelukkig niets op gedrongen. Want er zijn in haar werk steeds moge lijkheden om een stuk verder te kijken, om te ontsnappen, door onder meer een geraffineerd gebruik van de door zichtigheid van glas en spiegeleffecten. De geëxposeerde doorzichtige zwarte kooi met kleurig glaswerk heeft niet voor niets een luikje naar de vrije we reld gekregen van Suzanne Spaan. Het glaswerk dat ze in Waddinxveen laat zien heeft overigens altijd iets positiefs en feestelijks. De werkelijkheid laat de Culemborgse kunstenares in ieder geval op natuurlij ke, maar geraffineerde wijze haar kunstwereld binnen komen. En dat stoort nooit. Haar gevoel kan daarbij niet worden weggecijferd, ’t Is allemaal heel mooi om te zien en vooral ook om naar te blijven kijken. Hij was verder voorzitter van de rege- ringsadviescommissie die in 1988 het rapport ’Overheid, godsdienst en le vensovertuiging’ uitgebracht, lid van de Commissie kleine criminaliteit (Commissie-Roethof)vice-voorzitter van de Commissie wetgeving algemene regels van bestuursrecht en vicevoor- zitter van de Radboudstichting. Mr. E.M.H. Hirsch Balling werd op 7 november 1989 benoemd tot minister van Justitie. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Dat dit alles tot nu toe niet alleen maar toekomstmuziek is, blijkt uit alle activi teiten die op dit moment worden on dernomen. Zo wordt momenteel het gebouw aan de Kerkstraat grondig on der handen genomen. Op korte termijn zal de muziekschool in dit pand worden ondergebracht. Het gebouw aan de Peter Zuidlaan 1 kan zonder ingrijpende aanpassingen in ge bruik worden genomen en De Bonke laar wordt ingericht voor popmuziek. Kreater is van plan al in het voorjaar van 1990 met een pakket van activitei ten te komen. Gedacht wordt aan cur sussen op het gebied van muziek, teke nen en schilderen, ruimtelijke vormge ving, moderne dans, clownerie, drama, bloemsierkunst etc. Kreater zal begin februari huis-aan- huis een folder verspreiden met het complete cursuspakket en een aanmel dingsformulier. Ook zullen de toe komstplannen van Kreater daarin extra worden belicht. Verder zal er een inschrijvingsformu lier in worden opgenomen. Het is dus zaak om in de komende tijd de brieven bus goed in de gaten te houden, omdat in dit prille stadium het aantal inschrij vingen per cursus nog beperkt zal zijn. "Alle begin is moeilijk en dat geldt ook voor de oprichting van een centrum voor kunstzinnige vorming. Maar de handen zijn uit de mouwen bij het cen trum en de wil en het enthousiasme zijn er om van de naam Kreater een begrip te maken” aldus Roel van Schraven dijk van het Centrum voor Kunstzin nige Vorming”Kreater”, Zuidkade 8, 2741 JA Waddinxveen, telefoon 01828- 14422. WADDINXVEEN - Deze week is de Stichting Batterijen een landelijke campagne gestart voor de gescheiden inzameling van oplaadbare nikkel-cad- mium (NiCad) batterijen, die na ge bruik worden afgedankt. De actie is erop gericht te voorkomen dat deze batterijen met het milieubedreigende cadmium, worden gestort of in ver brandingsovens terechtkomen. Boven dien kunnen kostbare grondstoffen voor hergebruik worden teruggewon nen. De nikkel-cadmium batterijen kunnen worden ingeleverd bij de detailhandel en de gemeentelijke depots voor klein chemisch afval (KCA). Voortaan zul len de KCA-depots het afgedankte produkt apart van andere typen batte- In een supermarkt aan de Passage werd op maandag 22 januari een 18-jarige vrouw aangehouden die een zakje snoep en een pakje sigaretten zonder af te rekenen wilde meenemen. Na ver hoor is zij heengezonden. De Waddinxveners zijn de eersten die kennis kunnen maken met het fijnzin nige, gevoelige en smaakvolle werk van de creatieve Suzanne Spaan. Nog niet eerder heeft ze zich op een expositie ge manifesteerd. Dat gebeurt nu in het Gouwedorp, waar haar tentoonstelling ’’Objecten en collages” komende za terdagmiddag 3 februari om vier uur op informele wijze van start gaat. De ongeveer 25 tentoongestelde geva rieerde werkstukken van Suzanne Spaan zijn in de in ’t groen gelegen en sfeervol ingerichte galerie ’’Studio 88” voor iedereen te zien op vrijdag en za terdag tot en met 24 februari. De ope ningstijden zijn op die dagen van 14.00- 17.00 uur. In de meeste gevallen is de Culem borgse kunstenares dan zelf in Wad- dinxveense aanwezig om belangstellen den desgewenst met haar werk in aan raking te brengen en van een toelich ting te voorzien. Een afspraak maken voor een ander tijdstip voor bezoek kan natuurlijk ook. WADDINXVEEN - Er is 112.000,- nodig voor het onderzoek naar een nieuwe factorentabel voor de Wad- dinxveense onroerend-goedbelasting (OGB) per 1 januari 1991. Dit onder zoek zal ongeveer vijf maanden in be slag nemen en dus in juli/augustus tot besluitvorming in de gemeenteraad kunnen leiden, zo voorspelen B. en W. Feit is namelijk dat de huidige Veror dening Onroerend-goedbelastingen 1989 zal op 1 januari 1991 haar geldig heid verliezen. Gelijktijdig zullen ook de factorentabellen hun geldigheid ver liezen en door nieuwe moeten worden vervangen, naar B. en W. menen voor alsnog voor een periode van 3 j aren (tot 1 januari 1994). Naar aanleiding van de op handen zijnde wijzigingen hebben zij overleg gevoerd met het Bouwcentrum/Advies te Rotterdam aangaande de wijze, waarop het onderzoek voor deze nieuwe factorentabellen het beste zal kunnen geschieden. Dit overleg resul teerde in een offerte, waarbij voor het totale onderzoek een bedrag wordt ge raamd van 112.000,- (inclusief b.t.w.). DEN HAAG - Tot donderdag 15 fe bruari kunnen gemeenten, bedrijven, groepen en personen bij de provincie Zuid-Holland een voorstel indienen ter bevordering van de verkeersveiligheid. Een jury onder voorzitterschap van ge deputeerde T.F.J. Jansen van de pro vincie Zuid-Holland zal de inzendingen beoordelen en de prijzen toekennen. In de jury zijn verder vertegenwoor digd: Rijkswaterstaat, de Vereniging van Zuidhollandse gemeenten, de rijkspolitie en het Provinciaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid in Zuid- Holland. Door het ministerie van VeYkeer en Waterstaat is een bedrag van 50.000 gulden op jaarbasis beschikbaar ge steld voor deze aanmoedigingsprijzen. Het gaat vooral om initiatieven op re gionaal niveau die een wezenlijke bij drage leveren aan het terugdringen van het aantal verkeersongevallen. Zo hebben vorig jaar bijvoorbeeld twee ouderverenigingen in Rotterdam een aanmoedigingsprijs ontvangen. Deze verenigingen hebben een rapport opgesteld over de verkeersveiligheid op de schoolroutes. Op basis van enquetes, tellingen en on gevallengegevens zijn voorstellen ge daan om de schoolroutes te verbeteren De provincie Zuid-Holland heeft een aantal voorstellen overgenomen. Wie mee wil doen aan dit initiatief en voor een prijs in aanmerking wil komen kan een v.oorstel daartoe schriftelijk in dienen bij het Provinciaal Orgaan Ver keersveiligheid. Het adres is Konings- kade 12596 AA ui Den Haag. De Stichting Batterijen, waarin zijn vertegenwoordigd fabrikanten, impor teurs, inbouwers en distributeurs van batterijen, alsmede de detailhandel-or- advisêrend lid van het afdelingsbestuur ganisaties en de Milieudienst- en reini- K'J J -"■■ - gingsbedrijven, ondertekende in 1989 een gedragscode met de ministeries van VROM en Economische Zaken voor de aparte inzameling en verwerking van oplaadbare NiCad-batterijen. De aangesloten fabrikanten en impor teurs hebben zich reeds eerder ver plicht hun produkten te voorzien van duidelijk herkenbare informatie voor de gebruiker. De campagne richt zich vooralsnog op de inzamelpunten en zal in de loop van 1990 worden gevolgd door een publiek scampagne via publikaties in consu menten- en milieubladen en ’’Postbus 51”’ werken”, vertelt Suzanne Spaan. ’’Glas is heel veranderlijk van vorm. Aan de ene kant heel sterk, maar ook breekbaar en kwetsbaar. Je kunt er aan de andere kant heel mooie gebruiks voorwerpen van maken. Verder heeft het materiaal gezien nog zoveel andere mooie kanten. En in mijn werk wil ik die ook laten zien”. De objecten en collages van Suzanne Spaan laten zich niet in een paar woor den beschrijven. Wat opvalt is haar di recte gebruik van primaire kleuren als geel, rood, blauw en zwart. Daarbij weet ze zich ook in vrijheid gebonden aan bekende vormen als een kamer scherm, een kooi, vierkanten en drie hoeken. Die drie fraai opgehangen kleurige driehoeken met hele en gebroken wijnglazen vormen een magnifieke drie-eenheid, die in de Waddinxveense galerie "Studio 88” de aandacht van de bezoekers zal blijven trekken. Noord-Brabant van de Christen-De- mocratische bestuurdersvereniging. WADDINXVEEN - De avondo penstelling van het gemeentehuis op koopavond wordt uitgebreid met afdelingen waar het publiek di rect mee te maken heeft. Dat wil de PvdA, die dit punt heeft opgenomen in het hoofdstuk "Bur gers en gemeentebestuur” van het nieuwe partijprogramma "Veilig en rechtvaardig”, waarmee aan de gemeenteraadsverkiezingen wordt deelgenomen. Om de in het partijprogramma ge stelde beleidsdoelen te bereiken is èr volgens de socialisten een goed functionerende gemeentelijke overheid nodig. "Wij kiezen in dit verband eerder voor een "zich verbeterende en on dernemende overheid” dan over een ’’terugtredende en inkrim pende overheid”. De individuele burgers verdienen een klantvrien delijke behandeling, onafhankelijk van de vraag of zij wel of geen alter natieven elders voorhanden heb ben. De Waddinxveense gemeen telijke organisatie moet aangepast zijn aan de klanten en niet omge keerd”, aldus de PvdA die haar wensen vastlegt in de volgende punten: 1. Van raadsvergaderingen worden weer schriftelijke verslagen ge maakt. 2. Over zaken die in gemeenteraad en commissies aan de orde zijn wordt actieve voorlichting gege ven. 3. Het spreekrecht tijdens commis sie- en raadsvergaderingen wordt geëvalueerd en zomogelijk verbe terd. 4. Het gemeentebestuur zal de ef fecten van haar handelen meten en de bevolking horen door middel van enquetes. 5. Er wordt een inspraakmethode ontwikkeld om inwoners via de te lefoon in staat te stellen te reageren op commissievergaderingen die via de kabel in de huiskamer te ontvan gen zijn. 6. De effectiviteit van de hoorzittin gen voor de deelnemers wordt ver hoogd door daarna bij de besluit vorming in de raad aan te geven hoe met de inspraak is omgegaan. 7. Gemeenteraadscommissies leg gen regelmatig werkbezoeken af om zich onder meer op de hoogte te stellen van de feitelijke gang van zaken. 8. De avondopenstelling op koop avond wordt uitgebreid met afde lingen waar het publielcdirect mee te maken heeft. 9. De overheid heeft mede de zorg voor een bewaking van de privacy van de aan haar toevertrouwde ge gevens. Dit mag echter niet leiden tot de krampachtige houding met betrekking tot vragen en verstrek ken van gegevens aan ideële instel lingen. 10. Persoonlijke gegevens, voor zover die om beheersmotieven ge registreerd staan, bijvoorbeeld me dische, sociale en inkomensgege- vens, worden beschermd. 11. Om iedere burger duidelijk te maken op welke privacy kan wor den gerekend zal de raad een priva cyreglement vaststellen. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg in Waddinxveen-Oost is uitgenodigd lid te worden van de Culi naire Academie, waarbij nu zo’n 20-tal Nederlandse toprestaurants zijn aange sloten. Daam Scharloo (52), sinds mei 1983 succesvol actief in de horeca, is bijzon der ingenomen met het nieuwe lid maatschap van de uit het gastrono misch maandblad Culinaire Ambiance voortgekomen Culinaire Academie. Hiertoe behoren al bedrijven als Old Dutch Rotterdam, De Swaen Oister- wijk en De Kersentuin Amsterdam. Het succes van het lidmaatschap zegt Daam Scharloo mede te danken aan chef-kok Gerard Schalkwijk. In ’t Baarsje, met 40 zitplaatsen, werken ze ven mensen dagelijks aan het maken en presenteren van de lekkerste gerech ten. Suzanne Spaan, in 1947 in Voorburg geboren, kan gekenschetst worden als een veelzijdig talent. Een groot deel van haar jeugd bracht zij op Java in In donesië door, waar haar vader voor een Nederlandse multinational werkte. Na terugkeer uit de ’’Gordel van Sma ragd” doorliep ze de HBS in haar ge boorteplaats, trouwde, verhuisde naar Culemborg en kreeg vier kinderen. De dagelijkse beslommeringen weer hielden haar er echter niet van om in veel opzichten en op aanstekelijk en thousiaste wijze creatief bezig te zijn en te blijvenSuzanne Spaan ontwierp on der meer eigentijdse kleding voor jonge vrouwen. Ze maakte ook zelf ex- tra-vagante kledingstukken, die door een boetiek werden verkocht. Ze bekwaamde zich verder door een opleiding creatieve werkvormen te vol gen. Het zijdeschilderen was daarvan één van de onderdelen, welke ze heel goed onder de knie kreeg. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen gaat met het oog op de komende gemeente raadsverkiezingen een politieke avond houden. Dat gebeurt op donderdagavond 8 fe bruari om acht uur in het vrouwenraad huis De Vlieger aan de Staringlaan. Daar zal over het onderwerp ”De ge meenteraad óók voor vrouwen interes sant” het woord voeren VVD-fractie- voorzitter Maria Wientjens-van der Velden. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. ’’Hoewel men in de Vrouwenraad doorgaans niet over politiek praat, zal hierop met het oog op de komende ge- Er is aangifte gedaan van het bekrassen van een op het Papaverveld gepar keerde auto. Op de linkerzijkant werd een kras gezet. Op de Van Nassau Dillenburgstraat werd een auto-antenne omgebogen. Op de Da Costaweg liet men van een geparkeerde auto enkele banden leeglopen. Van een winkelpand aan de Zuidplas- laan werd een ruit vernield. De vernie ling werd gepleegd in de nacht van vrij dag 26 januari.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15