Burgemeester ondertekent Gouden zak uitgereikt Waddinxveen reparatie. Vijftien jaar Gouweslobbers Christian Dior bij mieke tegen politie regio R’dam Schade aan uw auto vereist deskundige protestbrief over politie ih a’s uit Midden-Holland Mede namens 13 andere colleg Gemeente- avond van remonstranten Vrijdag carnavalsavond AVENTURE RTW-zendtijd politieke partijen Open Cirkel creatief Belasting service FNV Ti veen BEJnnuwe Ket %l gemeeiiie MIEKE t Piet de Eerste Zorg Haarlem-Amsterdam Rotterdam-Den Haag In verband met de afstemming op de arrondissementsgrenzen wordt het Wgr-gebied Midden-Holland inge deeld bij de politieregio Rotterdam. De politieregio waarin ’s-Gravenhage is gelegen, wordt uitgebreid met het Wgr-gebied Delftse regio en Westland. A peldoorrt-A rnhem Afstemming V Nouvelle New/ Collection 3 arms Wij presenteren de nieuwe voorjaarslook AVENTURE van vrijdag 2 tot en met 6 februari 1990. Bij aankoop van drie produkten uit de nieuwe serie ontvangt u GRATIS een videoband waarop de diverse mogelijkheden van huidverzorging en make-up voor u worden gedemonstreerd. AVENTURE de nieuwe collectie voor het voorjaar 1990 van Christian Dior. G RAT IS ADVIES Op dinsdag 6 februari zal een schoonheidsspecialiste van Christian Dior in onze winkel aanwezig zijn. U kunt nu alvast een afspraak maken voor een gratis huidverzorgings- en make-up advies. De specialiste is aanwezig van 10.00 - 17.00 uur, dus wie het eerst is - I fe. GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk I H 'wis® Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 januari 1990 Burgemeester C. M. van der Linden met de zojuist ontvangen Gouden Zak. Links milieuwethouder K. W. Th. van Lang weekend A I FDCWB CknUMR D>or Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté WADDINXVEEN - De Waddinxveense carnavalsvereniging De Gou- weslobbers bestaat 15 jaar. Het derde lustrum wordt dit seizoen uitbundig gevierd. Dit jaar zwaait prins Piet 1 de scepter samen met prinses Marian, adjudant Sjakko, de raadsleden en de dansgarde ”De Gouden Lelies”. Veel mensen waarderen de inzet van De Gouweslobbers, hetgeen de vereni ging veel plezier doet. In de jaren dat Winkelcentrum “PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4. i Telefoon 01828-17689 ”Wij verzoeken u derhalve de Midden- Holland-gemeenten in te delen bij het korps Zuid-Holland-Midden”, aldus de burgemeesters in hun brief. ’’Daar naast verzoeken wij u om binnen een regionaal korps uitdrukkelijk ruimte scheppen voor samenwerking en be leidsafstemming op kleinere schaal, bij voorkeur op dat van de regio’s. Tot de regio Midden-Holland behoren de ge meenten Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moerkapelle, Moor- WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar verleent de FNV gratis advies en hulp bij het invullen van het be lastingformulier. Dit jaar kregen de belastingplichtigen er een pro bleem bij: de nieuwe belastingwet geving Oort. Voor de inkomstenbelasting en de teruggave over het jaar 1989 kan men in de maanden februari en maart met problemen en vragen te recht bij de FNV. De FNV is niet alleen de grootste vakcentrale, maar ook de grootste belastingcon sulent van Nederland, aldus de vak bond. Voor gratis hulp kan men een af spraak maken met de coördinator K. van de Bos. Hij is telefonisch be reikbaar op de zaterdagen 3,10,17 en 24 februari tussen 9.00 en 12.00 uur onder nummer 01827-4203. Voor Waddinxveen en Boskoop kan men contact opnemen met T. Lammertse, telefoon 01828-13360 of met A. v.d. Lecq, telefoon 01727-15931. Wie andere dan belastingvragen te stellen heeft aan de FNV, belt 01828-19627. Dat is het nummer van de secretaris van de FNV-afde- ling Gouda, A. Slinger. Soest. (Foto: Sjaak Noteboom). Wat betreft de indeling van de regio nale korpsen hebben de burgemeesters aanvankelijk met zorg vastgesteld dat de gedachten zich (blijkens de rege ringsverklaring) richtten op een koppe ling aan de grenzen van de arrondisse menten. Voor Zuid-Holland, waar drie arron dissementen bestaan, zou dat neerko men op de vorming van drie korpsen met als centrum-gemeenten ’s-Graven- hage, Rotterdam en Dordrecht. Inmiddels hebben de beide ministers besloten voor Zuid-Holland te streven naar vier regionale korpsen, waaron der één voor de regio Leiden/Alphen/ Bollenstreek (Zuid-Holland-Midden) ”Het voorstel om vier korpsen te vor men in Zuid-Holland heeft onze steun, niet echter de beperkte omvang van het korps voor Zuid-Holland-Midden. De gemeenten in de regio Midden-Hol land horen daar uitdrukkelijk bij”, al dus de burgemeesters. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden heeft namens de burgemeesters van Midden-Holland een pro testbrief ondertekend die aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie en aan de Vaste Kamercommissie voor de politie is gestuurd over de voorgestelde indeling van de regionale politiekorpsen. De eerste burgers van 14 gemeenten willen niet dat de gemeente- en rijkspolitie in deze streek deel gaan uitmaken van de nieuwe Rotterdamse politieregio. Men voelt veel meer voor de regio Leiden. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het rijkspolitiekorps Waddinxveen dreigt te worden ingedeeld bij'de nieuwe politieregio Rotterdam. Burge meester C.M. van der Linden en andere burgemeesters en politiemensen in de Goudse streek zijn daar tegen. Waddinxveen en omgeving zou moe ten worden ingedeeld bij Leiden. Gezien de Wgr-gebiedsindeling, de so- ciaal-economische samenhang, de af stemming op andere hulpverlenings diensten en de relatie van Schiphol tot Amsterdam hebben de ministers beslo ten Haarlemmermeer, Aalsmeer, Uit hoorn, Amstelveen en Ouder-Amstel in te delen bij de regio Amsterdam. Haarlemmermeer en Aalsmeer zullen dan ook deel gaan uitmaken van het ar rondissement Amsterdam. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. De Gouweslobbers bestaat wordt steeds uitgekeken naar de gezellige 50- plus middag in samenwerking met de Bond van Ouderen, welke ook veel ei gen inbreng heeft. Ook op deze middag zal burgemeester C.M. van der Linden aanwezig zijn voor het overhandigen van de sleutel van Waddinxveen. Tevens zijn er dit jaar goede contacten gelegd met de lei ding van ’’Huize Woubrecht” te Wad dinxveen, die ook op de grote avond aanwezig zullen zijn. ”Als Gouweslobbers zouden wij het zeer op prijs stellen als meer mensen zich voor ontspanning tot De Gouwes lobbers zouden werden. Ook bij de vele carnavalsverenigingen, waar wij ontvangen worden, ziet men veel spon sors uit het bedrijfsleven. Waarom is dit niet zo in Waddinxveen? Vinden Waddinxveners sociale contacten niet belangrijk”, zo vraagt prins Piet 1 zich wel eens af. i In verband met de afstemming op de arrondissementsgrenzen en de Wgr- grenzen is de grens tussen de regio’s Arnhem en Apeldoorn gewijzigd. De politieregio Arnhem omvat in de nieuwe situatie de Wgr-gebieden Arn hem en West-Veluwe/Valleigebied; Apeldoorn omvat de Wgr-gebieden Noord-West Veluwe, Oost-Veluwe, Oost-Gelderland en het zuidelijke deel van Midden-IJssel. waar Wgr-gebieden provinciegrens- overschrijdend zijn. In de volgende gevallen is er sprake van een (kleine) provinciegrensoverschrij- dende Wgr-indeling: Hattem, Loos- drecht, Ammerzoden, Hedel, Maas- driel, Mook en Gennep en een grotere overschrijding bij het Wgr-gebied Mid den-IJssel. Deze afwijkingen zullen worden meegenomen bij de inventari satie van knelpunten met betrekking tot de provinciegrenzen die de staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken vo rige week in de Tweede Kamer heeft aangekondigd. Indien op deze punten de provincie grenzen zullen worden aangepast aan de Wgr-indeling zullen de grenzen van de politieregio’s en van de arrondisse menten worden gelijkgetrokken. beleid en een blijk van waardering is voor al diegenen die dat beleid hebben ontwikkeld of in de praktijk gebracht (zowel de overheid als de inwoners van Waddinxveen). Dit beleid, dat is vastgelegd in de nota ’’Afval, houd het apart!”, wil bereiken dat de hoeveelheid afval in de huisvuil- zak minder wordt. Bij de officiële uitreiking waren naast medewerk(st)ers van gemeentereini- gingook leerlingen en leerkrachten van de Waddinxveense basisscholen aan wezig. In het kader van de milieuedu- ”Als burgemeester en/of gemeentebe stuurder dragen wij ook op andere ter reinen van hulpverlening verantwoor delijkheden. Wij wijzen op het bestaan van de Regionale Brandweer, de Ge meenschappelijke Gezondheidsdienst, de Regionale Milieudienst, de Ambu lancedienst, de Centrale Post Ambu lancevervoer en de Distributiekring. Ook bestaat er op dat niveau al een ja renlange samenwerking aan de basis tussen Rijks- en gemeentepolitie”. catie brachten zij in oktober van vorig jaar een bezoek aan de milieutentoon- stelling in het gemeentehuis. Voor de aanwezigen en alle leerlingen van de hoogste groepen van de basis scholen had de gemeente een aardig presentje dat duidelijk wil maken dat het nootzakelijk is om het milieu te sparen door afval te scheiden. Daar naast hoopt de gemeente dat het de spaarzin in zijn algemeenheid zal sti muleren. WADDINXVEEN - Met ingang van vanavond (woensdag 31 januari) zal de lokale omroep RTW maandelijks zendtijd beschikbaar stellen aan de Waddinxveense politieke partijen. De uitzendingen zullen gecombineerd worden met de rechtstreekse uitzen dingen van de vergaderingen van de ge meenteraad. Vanavond zullen de eerste twee pro gramma's worden uitgezonden. Tussen 7 uur en half 8 zal er, voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering, een programma van de WD worden uitge zonden. In dit programma zullen lijsttrekker Koos de Vogel en wethouder Karei van Soest onder meer vooruitkijken naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart. In de pauze van de vergadering zal de PCW een programma maken. Ook in deze uitzending zal worden vooruitge blikt op de gemeenteraadsverkiezin gen. Bovendien zal er live worden inge gaan op de discussies van de gemeente raad. Het is de bedoeling dat ook bij de vol gende vergaderingen zendtijd voor po litieke partijen zal worden ingeruimd. Voor de programma’s zijn alle Wad dinxveense politieke partijen of afde lingen benaderd. Partijen die nog niet hebben gereageerd kunnen nog in aan merking komen voor de uitzending van februari. Onder aanvoering van burgemeester Van der Linden constateren de burge meesters in de regio Midden-Holland dat de regering met voortvarendheid is overgegaan tot een verdere uitwerking van haar voornemens tot reorganisatie van het politiebestel. Het kabinet streeft blijkens het regeerakkoord naar één Nederlandse politie, die is opge bouwd uit regionale korpsen en waar voor zowel de burgemeesters als het Openbaar Ministerie verantwoordelijk blijven. Door deze korpsen wordt de dagelijkse politiezorg zoveel mogelijk gedeconcentreerd op lokaal niveau. Het korps voor Zuid-Holland-Midden zou globaal gesproken de vijf regio’s Bollenstreek, Leiden, Rijnstreek, Delft en Midden-Holland moeten om vatten, aldus de 14 van Midden-Hol land. Op die manier wordt bereikt dat buiten de agglomeraties Rotterdam en ’s Gra- venhage een meer kleinschalige, op het (verstedélijkt) platteland gerichte be leidsafstemming ten aanzien van de po litietaak mogelijk is, dat de regionale korpsen qua grootte meer vergelijk baar worden en dat gebruik gemaakt wordt van de reeds opgebouwde sa menwerking rijks/gemeentepolitie in Zuid-Holland-Midden WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 7 februari om acht uur houdt de hervormde ontmoetingskerk De Open Cirkel in De Schaapskooi aan de Nesse een creatieve avond. Bas Landweer uit Reeuwijk zal de aan wezigen dan onder het motto ’’Groei” kennis laten maken met keramische vormen. Klei zal een belangrijk be standdeel zijn deze avond. Er is uiteraard ook gelegenheid om te zingen, voor een goed gesprek, een kop koffie aan de bar of een gezellige ont moeting. De ministers mr. Ernst Hirsch Ballin van Justitie en drs. len Dales van Bin nenlandse Zaken zijn van plan 23 re gionale politiekorpsen op te richten. De ministers hebben hun beleidsvoor nemens vastgesteld op grond van het regeerakkoord en nadere afspraken die zijn gemaakt tijdens de kabinetsforma tie. De nieuwe indeling sluit nauw aan bij de huidige indeling in politieregio’s. De provincies Groningen, Friesland, Drente, Flevoland, Utrecht en Zee land krijgen elk één regionaal politie korps. De provincies Overijssel en Limburg worden verdeeld in twee re gionale politiekorpsen. In de provincies Gelderland, Noord- Holland en Noord-Brabant komen elk drie regionale politiekorpsen, terwijl in de provincie Zuid-Holland vier regio nale politiekorpsen zullen ontstaan. Bij hun verzoek gaan de burgemeesters er vanuit dat er voor de totstandkoming van de regionale korpsen een eind is ge maakt aan de merkwaardige situatie dat twee gemeenten (Bodegraven en Boskoop) in de regio Midden-Holland onder een ander arrondissement vallen dan de overige gemeenten. De huidige grens loopt zelfs dwars door twee land- groepen van de rijkspolitie heen. Al ge ruime tijd kondigt het Ministerie van Justitie aan dat er terzake een wetsont werp tot grenscorrectie zal worden in gediend. Een afschrift van hun schrijven hebben de 14 burgemeesters gezonden aan de districtscommandant der rijkspolitie, aan de hoofdofficier van Justitie in de arrondissementen ’s-Gravenhage en Rotterdam en aan de regionale pers. De grote carnavalsavond van De Gou weslobbers is vrijdagavond 2 februari om acht uur in de kantine van de tuin bouwveiling aan de Bredeweg, die ver zorgd wordt door Arie en Bep de Mik. De muziek is onder leiding van ’’Soul Prince” uit Den Haag en de Boerenka pel zijn de Gatenblazers uit Gouda. Tevens zijn als vijf gastverenigingen aanwezig ”De Bosuilen” uit Den Haag, ”De Haagsche Narren” uit Den Haag, ”De Jokers” uit Utrecht, ”De Slobbers” uit Papendrecht en "De Ku- bikanissen” uit Zwijndrecht. t WADDINXVEEN - De Remon strantse Gemeente houdt volgende week woensdagavond 7 februari om acht uur in het kerkgebouw aan de Zuidkade een informatieve gemeente- avond over de remonstranten en hun belijdenis. 1 Op deze avond, waar iedereen welkom is, is dr. E.H. Cossee uit Rotterdam de inleider. De Remonstrantse Broederschap is een vrijzinnig kerkgenootschap. De nadruk ligt er op het persoonlijk geloof van de leden en niet op de belijdenisge schriften van de kerk. Toch kennen de Remonstranten van ouds een belijdenis. Deze werd destijds opgesteld om beschuldigingen van ket terij is weerleggen. Ook in deze tijd bestaan er zeer verte kende denkbeelden over het belijden van de Remonstranten. Maarten ’t Hart laat één van zijn romanfiguren over de vrijzinnigen zeggen: ’’Daar loochenen ze de godheid van Christus” en een andere schrijver spreekt in dit verband van ”’t Kerkje zonder God”. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft dinsdag middag in het gemeentehuis de Gou den Zak uitgereikt gekregen. Deze Gouden Zak is een prijs van de Vereni ging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe-Waterweggebied die in 1989 aan Waddinxveen wordt toegekend als beloning voor een goed gemeentelijk afvalstoffenbeleid Het gemeentebestuur van Waddinx veen is zeer ingenomen met de toeken ning van de prijs, omdat het een erken ning is voor het gevoerde afvalstoffen- drecht, Nederlek, Nieuwerkerk" a.d. IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoon hoven, Vlist, Waddinxveen en Zeven huizen”. i Bij de indeling in politieregio’s is als uitgangspunt genomen dat er één re gionaal politiekorps per arrondisse ment komt. Gelet op het huidige aantal politie-regio’s en arrondissementen is daar in een aantal gevallen van afgewe ken. Daar waar op dit moment twee re gionale politiekorpsen in één arrondis sement komen te liggen (Eindhoven/’s- Hertogenbosch’s-Gravenhage/Lei- den, Arnhem/Nijmegen) zal over uiter lijk vijf jaar worden besloten of er een uitbreiding komt van het aantal arron dissementen danwel dat de genoemde politiekorpsen samengevoegd zullen worden. Er zal een nieuw arrondissement Fle voland worden gevormd, waarvan de grenzen samenvallen met die van de politieregio c.q. provincie. De huidige arrondissementsgrenzen zullen waar nodig met de provincie grenzen worden gelijk getrokken. Ver der zullen de grenzen van de arrondis sementen en die van de nieuwe politie regio’s worden gelijkgetrokken. De nieuwe politieregio’s zullen de pro vinciegrenzen blijven volgen, zoals bij de huidige politieregio-indeling het ge val is. In het algemeen volgen de regiogren- zen de buitengrenzen van gestapelde Wet gemeenschappelijke regelingen- gebieden (Wgr-gebieden) behalve daar ■J

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19