Gouwe-dames Be Fair hervat gaan door met verlies Alle damtitels voor Eben Haëzerschool 1 Nieuwkoop-WSE afgelast Waddinxveen in finale Be Fair Klaverjassen Puntje voor W’veen-zo zat er niet in TOOS-turners leveren goed resultaat Flyers doet goede zaken Club wedstrijd Reigersburgh Titel voor Florida 4 verlengt contracten Onderlinge Excelsior Nieuwe wet hygiëne zwembaden VERLIES WSV3 Zege ZTTC Kwiek behaalt overwinning ’’spelregels” Jeugd Poulewinnaars Uitslagen Junioren Be Fair WSE Simultaan Heren Dames fete-O Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 januari 1990 SPORT ...RECREATIE WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg hield haar eerste clubwedstrijd drsssuur in de klasse BO, B, L, M en Z. Klasse B manege-pony’s: 1. Karlijn v.d. Poel opThesco (117 pnt), 2. Leon- tien Krebaum op Topsy (112 pnt), 3.e.a. Cindy Boogert op Rino (108 pnt), 3.e.a. Dindy v.d. Hoek op Topsy Klasse L manege pony’s: 1. Manuela Bikbergen op Moppie (110 pnt), 2. Marlies v.d. Spek op Topsie (107 pnt). Klasse L privé pony’s: 1. Nina Hölzel op Billy (126 pnt), 2. Aletta v.d. Breg- gen op Lucky Boy (125 pnt), 3. Pauline van Rhijn op Blitslicht (122 pnt). Klasse M: 1Marjolein Bonte op Puck (125 pnt). Klasse Z: 1. Kim Born op Ramzes (184 pnt). John van Vliet, Peter Mulder, Richard van Dam, Martijn van Dijken, Rik van Velzen, Mirjam Romijn en Wim den Hertog. WADDINXVEEN - Zaterdagavond kreeg het bezoekende DDD uit Doetinchem geen voet aan de grond bij het eerste damesteam van De Gouwe. De Waddinxveensen wonnen uiteindelijk vrij gemakkelijk met 13-2. Jongens-adspiranten wisten de vorm van afgelopen weekeinde niet te evena ren. Tegen Springers 2 uit Gouda liep het niet zo best. Ondanks 2 driepunters van Juri-Jan Klaric konden de adspiranten de wed strijd niet naar hun hand zetten. Eind uitslag 36-84. Topscoorder: Juri-Jan Klaric met 12jpunten. getorpedeerd kon Angela de stratworp verzilveren. Dit was tevens het 100e doelpunt van de De Gouwe-dames. DDD kwam nog eenmaal terug en scoorde 6-2. Het derde en vierde partje was verder een formaliteit. De Gouwe-dames be hielden het initiatief en lieten bij tijd en wijle leuke combinaties zien. Annema- rie van der Plas hield haar doel verder schoon en de doelpuntenmachine liep gesmeerd. Gescoord werd door Astrid Coene (2x), Mirjam Overdam, Diana, Ange la, Wendy en Gillian. Eindstand 13-2. Brandenburg BVB, de naaste concur rente voor de titel in 2Bwon uit met 5- 2 van AZPC. Hierdoor blijft de marge op 4 punten in het voordeel van de De Gouwe-dames. Ook het tweede damesteam van De Gouwe kwam tot winst. In Katwijk wonnen zij in een spannende party met 3-2 van het Hillegomse HZV. Hier scoorden Annet van der Zijden (2x) en Elly Middendorp. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft het in de uitwedstrijd tegen Capelle 5 niet kunnen klaren en moest met een nederlaag (2 1/2 - 5 1/2) huiswaarts keren. Door dit resultaat kwam het team in zijn vijfde wedstrijd onder de 50 pro cent terecht. Van de resterende twee wedstrijden zal er nog een gewonnen moeten worden om het derde klasser- schap te behouden. Tegen koploper Capelle 5 werd een re gelmatige nederlaag geleden, hoewel deze groter uitviel dan strikt nodig was. Alleen De Niet en V.d. Knaap wisten knap hun partij te winnen, terwijl To renbeek een remise uit het vuur sleep te. Kopman Van Oort keek na het verstrij ken van de speeltijd tegen een verloren staand eindspel aan, dat dan ook door hem werd opgegeven. Van der Starre, Van Sandijk en Th. Goor (de laatste liet zich in zeer kansrijke positie nog verschalken) moesten allen na hevige strijd hun meerdere in hun Capelse te genstanders erkennen. In het eerste partje boden de dames van DDD nog enige tegenstand. Na de doelpunten van Angela Faber en Wendy de Frankrijker scoorde DDD in de laatste seconde 2-1. In het tweede partje scoorde Diana van der Zijden tweemaal en Wendy een maal. Nadat Gillian van den Berg werd Klasse B privé pony’s: 1Candy Row- lay op Stevie (121 pnt), 2. Kim Rowlay op Stevie (116 pnt), 3. Sabrina van Rijswijk op Speedy (112 pnt). De poulewinnaars zijn geworden: Eben Haëzerschool: Lucien Claassen, Peter Bruggenkamp, Cor van de Bas, Rogier Boogaard, Coen Baas, Arnold Harskamp, Ilona Buitenhuis, Jolanda van der Knijff, Maarten Verbree, Jean- net van Triet, Isabella van Eijk, Jeroen van Dijken en Christian Hogeweg. Willem van Oranjeschool: Vincent van Esveldt en John van Ommeren. Rehobothschool: Wilco van der Spek, Hugo Olie. Bethelschool: Cor van Elswijk. Koningin Beatrixschool: Petra van Helden. Moppie (108 pnt), 6.e.a. Debby v.d. Drift op Rino (105 pnt), 6.e.a.'Sandra van Hoorn op Rodey (105 pnt), 6.e.a. Petra v.d. Sluis op Rino (105 pnt), 9. Caroline van Oost op Rodey (104 pnt). Klasse BO: 1. Thessa Bresser op Ro dey (119 pnt), 2. Patricia Both op Gin ger (118 pnt), 3.e.a. Ester Boevee op Hannes (114 pnt), 3.e.a. Danielle de Bake op Reinhilde (114 pnt), 5. Mark Hagedoom op Annemoon (113 pnt). WADDINXVEEN - Met een beperkt programma zijn de voetbalclubs begonnen aan de tweede competitiehelft van dit seizoen. Be Fair verloor met 2-1 van Strijen. De Waddinxveners bezetten met 10 punten uit 12 wedstrijden de achtste plaats van boven. De wedstrijd van WSE, met 10 punten uit 11 wedstrijden, tegen Nieuwkoop werd afgelast. WADDINXVEEN - Ook zaterdag, de derde dag van het jaarlijkse schooldamtournooi van de damvereniging Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO)in Het Trefpunt, heeft de hervormde Eben Haëzerschool weer van zich doen spreken. Evenals de twee vorige zaterdagen wist het vertegenwoordigend team van deze school ook nu weer met ruime voorsprong de eerste plaats te behalen. WADDINXVEEN - Het bestuur van Be Fair-voetbal heeft, na ampele over wegingen, de contracten voor de se- nior-trainers en de verzorger met een jaar verlengd. Voor de hoofdtrainer A. Jansen wordt het dan het derde seizoen dat hij de A- selectie onder zijn hoede gaat nemen. B/C-trainer B. Koetsier gaat het vijfde seizoen in bij Be Fair. De keeperstrai ning zal door C. Verhoef worden ver zorgd. De verzorging van de spelers is wederom in handen van J. de Wild. Het bestuur en spelers zijn zeer content met de voortzetting van deze contrac ten waardoor de continuiteit gewaar borgd zal blijven. De verwachting is dan ook dat de vrij jonge spelersgroep in de A-selectie baat zal hebben met de vakkundige aanpak van de trainer. Voor de B-selectie geldt hetzelfde, ter wijl de C-selectie (waar de ontspanning voorop staat) zich in de ontspannen sfeer van de training zeer wel kan vin den. Voor de keepers is de vakkundige (nu gediplomeerde) leiding van C. Verhoef een welkome aanvulling op het trai- nerscorps. Voor de sterk groeiende jeugdafdeling van Be Fair zijn de be sprekingen met de diverse groeptrai- ners nog gaande. In Bodegraven werd Nieuwerkerk win naar (ook onder leiding van Inge Re- horst) met 405 punten. Waddinxveen 2, met in de gelederen Eric v.d. Krans, Patrick Simonis, Dennis Masselink en Ilona Simonis, werd tweede met 387 punten en het eerste team, bestaande uit Dennis van Ringelenstein, Majid Darrazi, Ronald Honkoop en René v.d. Sluis, werd verdienstelijk derde met 372 punten. Waddinxveen is de enige vereniging die in de finale met 2 teams uitkomt. De andere finalisten zijn: Reeuwijk, Nieu werkerk 2, Schoonhoven en Rijn streek. De winnaar vertegenwoordigt de KNVB-afdeling Gouda over enkele weken in de halve finale van West II. de druk op het Be Fair-doel nog ver hoogde. Met het terughalen van spits Rob Asscheman probeerde trainer Aad Jansen deze numerieke aanval lende meerderheid teniet te doen, maar anderzijds werd Be Fair beroofd van stootkracht voorin. Uit een snel genomen vrije trap van Pe ter Konijn kreeg Arjan Groenendijk een uitstekende kans, maar alleen voor de keeper staande verzuimde hij Be Fair op 0-2 te brengen. Meteen daarop werd het 1-1 toen Aart Bos een hoge bal verkeerd beoordeel de, een Strijense speler de bal oppikte en met een lob keeper Lugthart pas seerde. Het hek was nu van de dam. De Strijen se, vocaal gesteund door het fanatiek meelevend publiek, gooiden alle rem men los en drukte Be Fair zwaar in de verdediging. Dit leidde tot 2-1 toen uit een afgeslagen aanval de bal voor de voeten kwam van een Strijense mid denvelder, die met een formidabele uithaal een wereldgoal op zijn naam schreef toen de bal vanaf zo’n 25 meter net in de kruising het net trof. Bij de junioren gaat het Kwiek-1 voor de wind. Met 9-1 werd afgelopen zater dag Reeuwijk-1 huiswaarts gestuurd. Addy de Wit en Jurgen Reichard ble ven ongeslagen, Marco Hoogendam liet een steekje vallen en won 2x. Kwiek-2 was niet opgewassen tegen TTVN-1 de debutant in de eerste klasse moest met 3-7 de eer aan de Nieuwko- pers laten. Martijn Gilhuis won 2x, in valler Barry Verboom w<>i lx. Be Fair, dat met 2-1 verloor van Strij en, nam na tien minuten spelen het heft in handen. Vooral gestuwd door de beste man van het veld Erny Dieck- man, en gesteund door de sterke rug- wind, rukte Be Fair op naar het Strij ense doel. Dit leidde in de 25e minuut tot een ver diende voorsprong, waarbij Erny Dieckman de hoofdrol vervulde. Hij kreeg de bal aangegooid door keeper Ton Lugthart en rukte - door diverse spelers op het verkeerde been - te zet ten op, kaatste de bal met Peter Konijn die meteen doorspeelde op de sprin tende Dieckman. Hij joeg met een da verende knal de bal net onder de lat in de touwen. Drie minuten later had Be Fair de pech toen een bekeken inswinger van Eric Valk net naast de kruising ging. De laatste 10 minuten voor rust kwam Strijen sterk terug en moest Be Fair alle zeilen bijzetten om de voorsprong te behouden. Na rust ging Strijen 1-op-l spelen wat WSE speelde een oefenwedstrijd tegen ESTO omdat de competitiewedstrijd tegen Nieuwkoop werd afgelast. Het is maar goed dat deze wedstrijd niet doorging want de Waddinxveners bak ten er helemaal niets van. De wedstrijd was van een bedroevend niveau. Er werd dan ook van de afde- lingsclub ESTO met 3-2 verloren. De beide doelpunten kwamen we derom op het conto van Dennis Jager. Wederom omdat hij ook verleden week tegen Bodegraven twee maal scoorde. En niet zoals is gemeld slechts eenmaal. Het scoren gaat hem kenne lijk beter af dan biljarten. Voor de wedstrijd werden de spelers door voorzitter Jan Janssens veel suc ces toegewenst. Tevens meldde hij dat de Weekkrant van WSE meer aandacht gaat geven aan de verrichtingen van het eerste elftal. WADDINXVEEN - Het vierde team van Florida-badminton, dat zondag middag met acht teams thuis in de sporthal ”de Sniep” speelde, is overtui gend kampioen geworden door met 7-1 te winnen van Drop-shot 9. Ze kwamen met 3-1 voorsprong uit de singles. De titel was binnen na winst in de tweede mix-dubbel. De eindstand was 7-1, daar de heren en de dames dubbel ook zeer overtuigend werden gewonnen. Team 4 bestaat uit Ton Horsman (team-captain), Leo Besemer, Ronald Heitinga, Thea Fennema en Joke de Jong. Team 1 pakte de laatste strohalm met beide handen aan door met 7-1 te win nen van Leiden 1. Met nog één wed strijd in het verschiet is het theoretisch nog mogelijk om niet te degraderen. Team 2 won van de nummer 2 in de poule Ommoord 3 met 5-3, ondanks het missen van hun vaste speler Ronald Struijs, die met het eerste team mee- WADDINXVEEN - Het zondagelftal van Waddinxveen, dat met 0-3 verloor van Stolwijk, had tevoren ingecalcu leerd dat de wedstrijd tegen de koplo per moeilijk zou worden. Toch was er hoop bij de Waddinxveners om één puntje te kunnen binnenhalen om zo doende niet de aansluiting te verliezen met de ’’subtop”. Het mocht echter niet zo wezen. Reeds binnen 5 minuten was het 0-1, nadat een pass gemist werd en de snelle Remco Anker van Stolwijk keeper Wilco Vermeij kansloos liet. De hele eerste helft bleef Anker een doorlopend gevaar voor de Waddinx- veen-verdediging en mede dank zij en kele goede ingrepen van de Waddinx veense sluitpost duurde het tot 5 minu ten voor rust eer Stolwijk op 0-2 kon komen. Remco Anker doelpuntte nu met een harde en laag ingeschoten vrije trap van vlakbij de cornervlag. De bal ca ramboleerde na te zijn aangeraakt via de handen van de mistastende Wilco Vermeij in het doel. Waddinxveen zette hierna nog wel even aan en Robin Leunissen kreeg nog een halve kans, maar zijn schot kon doelman Hans Scheer van Stolwijk niet verontrusten. Na rust heeft de thuisploeg er voor het redelijk opgekomen publiek nog van alles aan gedaan om de wedstrijd een andere wending te geven, maar de fy siek veel sterkere Stolwijkers waren deze middag letterlijk en figuurlijk een maatje te groot. Er kwamen wel kansjes voor Gerard Molleij en Razi Lucoumini, maar een doelpunt kwam er niet en toen laatste man Rob Flier een kwartier voor tijd onnodig de bal aan Jan Noorlander van Stolwijk verspeelde en Rob noodge dwongen dezelfde speler neertrok in het strafschopgebied kon Stolwijk, via de terecht toegekende strafschop sim pel 0-3 aantekenen, waarna de wed strijd definitief was gespeeld. Komende zondag wordt er weer thuis gespeeld en dan kan de VTS-brigade tegen Cabauw de draad van de laatste wedstrijden van voor de winterstop weer proberen op te pakken. Ter afsluiting van de Waddinxveense schooldamdagen konden de scholieren zoals gebruikelijk hun krachten meten tijdens de simultaan, welke door twee spelers van de damvereniging Excelsior werd verzorgd. Enkele tientallen heb ben hieraan deelgenomen. Een deelnemer (André van Vliet) wist hierbij zijn wedstrijd te winnen en een flink aantal kinderen sleepte een pun- tendeling uit de strijd, te weten; Bianca Schaap, Jacomien Kodde, Laura Mul der, Gerard van Elswijk, Eline Alink, Isabelle van Eijk, Mariska Buitelaar, Fijke Mulder, Christian Hogeweg, Vincent Esveldt, Selim Kuzucuoglu, WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van Excelsior gaven Tij men den Ouden sr. en Gerrit van der Zij den, beiden medekoploper, elkaar niets toe en eindigden dan ook met een gelijkspel. Piet Swart vergrootte zijn moyenne ten koste van Ruud van Dijk, die daardoor wat zakte op de ranglijst. Verdienstelijk was de winst die de jeug dige, maar goede vorderingen ma kende Peter Verduin op Cor Stolker wist te boeken. Adriaan Blom boekte volle winst op rondspelleider Dirk Heeren I, die dit seizoen nogal wissel vallig speelt. Teun Twigt was tegen Kees Blonk op schijfwinst gekomen. Dit voordeeltje liet hij zich niet meer ontgaan en la veerde op beheerste wijze de winstha- ven binnen. WADDINXVEEN - Na in 1972 win naar te zijn geworden van de Goudse spelregel wedstrijden deed Waddinx- veen-voetbal vrijdagavond weer voor het eerst mee aan de voorronden hier van en met succes. Onder leiding van spelregelcoach Inge Rehorst wisten beide teams zich te plaatsen voor de finale, die op vrijdag avond 9 februari in de kantine Wad- dinxveen-voetbal zal plaatsvinden. WADDINXVEEN - Tijdens de eerste voorwedstrijd voor de districtskam- pioenschappen in de B-en de O-lijn in Waddinxveen zijn door de TOOS-tur ners goede resultaten geboekt. De wedstrijd, die over het algemeen goed georganiseerd was, begon om 9.00 uur met de nivo’s 5 (11- en 12-jari- gen) en 6 (9- en 10- jarigen). In het to taal waren er in deze eerste wedstrijd 62 deelnemers. In nivo 6B turnden de TOOS-leden Hans Peters en Jurjen van Pruissen mee. Zij doen voor het tweede jaar in dit nivo mee en toonden in vergelijking met vorig seizoen goede progressie. Hans begon goed aan de wedstrijd, maar zakte in het tweede deel iets terug en eindigde met een eindtotaal van 36.10 op de achtste plaats. Jurjen bleef de gehele wedstrijd goed turnen en mede via een 8.00 op lange mat be haalde hij een 41.20, een eindtotaal dat goed was voor een derde plaats.' ’s Middags was het de beurt aan de tur ners van de nivo’s 4, 3, 2 en 1 en hier waren er precies 60 deelnemers. In nivo 4B deed Maarten Verbree mee en het was goed te merken dat Maarten de jongste deelnemer in zijn nivo was, want hij kwam in vergelijking met de andere deelnemers een hoop kracht te kort. Maarten eindigde als tiende met 35.15. Sietse Siersema kwam uit in nivo 4C en heeft evenals Hans en Jurjen een be hoorlijke progressie in vergelijking met vorig seizoen laten zien. Sietse turnde 42.30 punten bij elkaar en dit leverde hem de vijfde plaats op. In nivo 3B waren er drie TOOS-deelne- mers, maar door een hinderlijke rug blessure moest Alexander Poot de wedstrijd na twee toestellen staken en bleven Arthur Blom en Albert Hoge weg over. Arthur en Albert draaiden een goede Wedstrijd en alleen op voltige lieten zij punten liggen. Via goede resultaten op vrije oefening, sprong en brug, wisten Arthur en Albert respectievelijk 43.35 en 45.40 bij elkaar te turnen, genoeg voor een eerste plaats voor Albert en een tweede voor Arthur. Peter Noorlander kwam uit in nivo 3C en behaalde 44.45, waarmee hij vierde werd. In nivo 2C deed Auke Siersema mee en hij verbaasde iedereen, incluis zichzelf, door via een puntentotaal van 41.25 op een keurige derde plaats te eindigen. De twee oudste TOOS-turners. Rene Kleiweg en Marcel Lugthart deden mee in nivo IC. Rene had niet zijn dag en maakte te veel fouten. Hij eindigde met een eindtotaal van 42.15 op de tiende plaats. Marcel had bijna geen mislukkingen. Hij turnde een goede regelmatige wed strijd en behaalde 45.90, een eindtotaal dat hem de derde plaats op leverde. Heren 1 van De Gouwe kreeg zaterdag het fysiek sterke HPC op bezoek. De uitwedstrijd was moeizaam verlopen, maar ditmaal kon HPC uit Heemstede geen tegenstand bieden en gingen zij met 16-4 ten onder. De eerste part kwam De Gouwe moei zaam en traag op gang. Goals van Jaco van Tol en Kjeld Boonstoppel zorgden voor een 2-0 voorsprong. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam De Gouwe beter in haar spel en doelpunten van Remko Overdam, Marc Faber en Ed den Boon zorgden aan het eind van de tweede part voor een voorsprong van 5- 2. In het derde part was het gedaan met HPC. Uit een van de vele goede combi naties scoorden Ronald Schens (2x), Jaco van Tol, Wilfred Bontje, Cees Boonstoppel en Remko Overdam en stond er een 11-2 stand op het score bord. In het laatste part was het helemaal ge beurd met HPC. De Gouwe zette door en HPC was helemaal van slag. Tegen over 5 doelpunten van De Gouwe ston den er 2 van HPC; eindstand 16-4. Zondag speelt De Gouwe een uitwed strijd tegen koploper WZK uit Wasse naar, aanvang 13.00 uur. Heren 2 speelde tegen DZV 2 geen on verdienstelijke wedstrijd maar verlo ren toch met 13-9. Tot in de laatste part waren zij eigenlijk de meerdere van DZV maar slordigheden en het missen van man-meer situaties leidde ertoe dat een 9-8 voorsprong werd omgezet in een 9-13 eindstand. Doelpuntenmakers: Eric van Leeuwen (4x), Remco de Frankrijker (2x), Niek Op zaterdag 27 januari streden 136 kin deren van de hoogste groepen van het basisonderwijs om de dameer. Na afloop van het tournooi reikte wet houder drs. M. Kraaijestein (PvdA) de prijzen uit aan de poulewinnaars (de nrs. 1 en 2 van elke poule ontvingen een vaantje en kregen van Trefpuntbeheer- der Tissink een consumptie aangebo den). Hierna reikte hij de bekers uit aan de 4 beste schoolteams. Het winnend team van de Eben Haë zerschool bestond uit: Lucien Claas sen, Rogier Boogaard, Arnold Hars kamp, Maarten Verbree en Christian Hogeweg. Van de maximaal 70 te be halen punten werden er 67 gescoord. Winnaar werd dus de Eben Haëzer school met 67 pnt 2e Bethelschool met 52 pnt 3e St. Paulusschool met 39 pnt. en 4e Kardinaal Alfrinkschool met 39 pnt. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Ook het in aanbouw zijnde nieuwe Waddinxveense zwembadcomplex valt met ingang van donderdag 1 februari onder de nieuwe Wet hygiëne en veilig heid zwembaden. Een besluit hiertoe van minister Hans Alders (milieubeheer) wordt binnen kort in het Staatsblad afgekondigd. Op grond van de wet worden eisen ge steld aan de waterkwaliteit (zuurgraad en chloorgehalte), waterbehandeling (zoals het reinigen van filters) en het onderzoek van het zwemwater. Wat het laatste betreft moet de zwem- badbeheerder zelf dagelijks een aantal zaken, onder andere het chloorgehalte, onderzoeken en een logboek bijhou den. Daarnaast moet een laboratorium maandelijks een onderzoek doen naar mogelijke bacteriologische verontrei nigingen. De meetgegevens van het la boratorium worden naar de provincie gestuurd. Andere eisen die verwoord zijn in de wet hebben betrekking op toiletten, douches, springplanken, het reinigen van de vloeren en dergelijke. Het oprichten en wijzigen van een zwembad zal vanaf 1 februari tijdig bij de provincie moeten worden gemeld. Ook de bestaande baden zullen aange meld moeten worden bij de provincie. Het is een taak van de provincie om de baden te controleren of zij aan alle ei sen van de wet voldoen. Bestaande baden hoeven niet onmid- dellij k aan alle eisen gesteld in de wet te voldoen. Afhankelijk van de aanpas singen die verricht moeten worden geldt een overgangstermijn die kan va riëren tussen drie maanden en tien jaar. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisver eniging ZTTC speelde dinsdag 23 ja nuari de tweede wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscom- petitie tegen het eerste team van Smash uit Schoonhoven. Na de krappe maar pijnlijke nederlaag van ZTTC tegen Kwiek 1, waren de Zevenhuizenaren dit keer gebrand op een overwinning waarvan Smash het slachtoffer werd (8-2). Door dit resultaat heeft ZTTC nu 2 punten uit 2 wedstrijden, en de vol gende tegenstander in het competitie- programma is Vriendenschaar 5 die op vrijdag 2 februari in het dorpshuis Swanla worden verwacht. WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen vrijdag met 6-4 gewonnen van het Goudse Vrienden- schaar-4. Een zwaar bevochten overwinning. Tot de stand 4-4 ging de wedstrijd gelijk op. Gerard van Dam en Wim van Wage- ningen wisten in hun laatste wedstrijd de volle winst binnen te halen. Opval lend was dat alle drie de spelers van een verschillende tegenstander verloren. Gerard van Dam, Wim van Wagenin- gen en Kees Vos waren alle drie goed voor twee winstpartijen. Kwiek-2 moest met 7-3 z’n meerdere erkennen in het Goudse Ilac-6. Kwiek- 3 speelde een goede wedstrijd tegen Vriendenschaar-9. Door 2x winst van Henk Bloks en Adrie Berckenkamp en 3x winst van Jac. Brand werd de eind uitslag 7-3. Kwiek-4 verloor met 6-4, van Boskoop- 1. Door de harde storm van donderdag kwam het volledig programma van de Ni TB afd. Gouda stil te liggen. Vier teams van Kwiek kwamen hierdoor niet achter de tafel. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 2 februari vindt de tiende ronde van de joker- en klaverjascompetitie plaats bij Waddinxveen-voetbal. Het kaarten is als vanouds in de kantine van de vereniging in het sportpark ”de Sniep” en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open en de koffie zal warm en bruin zijn. Flyers dames 1de kersverse koploper in de competitie, kreeg Juventus uit Schiedam op bezoek, de nummer vier van de competitie met twee verliespun- ten meer. In het begin van de wedstrijd wisten de (108 pnt), 3.e.a. Janine van Maren op Flyers-dames een voorsprong te nemen -J van 8 puntenDit bleef het beeld van de wedstrijd. Juventus kwam dichterbij, Flyers liep weer uit. De kracht van Flyers was, dat zij Juventus nooit op voorsprong liet komen, waardoor de tegenstander steeds achter de feiten aanliep. Via een ruststand van 36-29, werd de einduitslag 69-64. Topscoorders wer den de twee uitblinksters van de wed strijd: Anita van Unen met 26 en Astrid Frikken met 21 punten. WADDINXVEEN - In een volle sport hal ”de Sniep” sloeg voor de basketbal- competitie Flyers dames 1 de aanval op haar koppositie in de competitie af door winst op Juventus uit Schiedam en wist Flyers heren 1 de wedstrijd tegen de nummer drie van de competitie New Stars uit Nieuwegein eveneens in winst om te zetten. Het duel om de derde plaats in de he rencompetitie tussen Flyers en New Stars was na een helft spelen reeds be- 3 slist. In een geweldige eerste helft van Flyers was New Stars volledig kans loos. De gebroeders Stuyfzand heer sten onder de borden en Marijan Vuja- nic scoorde weer als vanouds. De rust stand bedroeg 67-31. De tweede helft was nog maar een for- de'Le‘euw‘(2x) en Kazïk Czêwony mahteit. Flyers kon rustig de wedstrijd uitspelen, waarbij er veelvuldig werd gewisseld, zodat iedereen behoorlijk wat speelminuten kreeg. Eindstand 106-71. Topscoorders: Wim Stuyfzand en Marijan Vujanic ieder met 27 pun ten. Heren 2 verging het niet zo best. De strijd om de tweede plaats tegen Dun- kinn uit Roelofarendsveen werd verlo ren. Als excuus mag gelden, dat een drietal basisspelers verhinderd waren. Desondanks kon men de eerste helft nog afsluiten met een geringe voor sprong 24-23. Maar in de tweede helft lukte dit niet meer. Flyers speelde te individueel, mede veroorzaakt door gebrek aan lengte, om het Dunkinn nog lastig te maken. Einduitslag 46-61. Topscoor der: Robbert Kaufman met 19 punten. Het kampioensteam van Florida 4. (Foto: Florida). deed. Door deze uitslag behoudt dit team de promotiekansen. Team 3 verloor met 2-6 van Shuttle 74- 2. Ondanks de verliezen van de laatste weken blijft dit team vol goede moed. Team 5 verloor met 0-8 van Shuttle 74- 4. Mildred Brussel als invalster kon niet verhinderen dat dit team ten onder ging- Team 6 verloor met 3-5 van Smash 70. De laatste drie partijen gingen net aan in drie-sets verloren. Team 7 speelde tegen Shuttle 74-6 en verloor met 3-5. Ook daar ging men strijdend ten onder. Team 8 speelde tegen Mijdrecht 7 en won met 6-2. Dank zij deze overwin ning behoudt dit team een goede klas sering in deze poule. Team 9 speelde gelijk in de wedstrijd tegen C.W.P. Florida liet een punt lig gen, waardoor het de koppositie weer moet delen met Delft. Team 10 verloor met 3-5 van koploper Drop Shot 16. Verrassend genoeg kwa men ze met 2-0 voor omdat beide heren hun enkelspelen wonnen. Toen Yvonne Verkerk haar single speelde moest ze opgeven vanwege een enkelblessure, die verzorgd werd in het Haagse Rode Kruis-ziekenhuis. Deze uitslag is dus enigszins geflatteerd. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25