GEMEENTE WADDINXVEEN BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN BOUWVERGUNNINGEN COLLECTE VERGUNNING KLEDINGINZAMELING SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERORDENING OP DE COMMISSIE SOCIAAL- CULTUREEL WERKEN KUNSTZINNIGE VORMING VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD NIEUWE TARIEVEN VOOR REISDOCUMENTEN WADDINXVEENSE BEVOLKING BESTEMMINGSPLAN ’’BOMENWIJK ’89” TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 01820-15767 01727-14044 17613 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Verzoek om tijdelijke vrijstelling het algemeen maatschappelijk Kosten reisdocumenten 86,00 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. ningen verleend: BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een stal het oprichten van een berging Commissie voor Welzijnszaken 7 februari 1990, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 2 februari 1990 van 10.00- 12.00 uur. Waddinxveen, 31 januari 1990 De burgemeester voornoemd. Van der Linden Kanaaldijk, tegenover Coenecoop 67 Julianastraat5 Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 7 februari 1990, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor de Financiën op donderdag 8 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. (Doorbreken aanhoudingsplicht) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van qrtikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al- Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstèlling te verlenen. Waddinxveen, 31 januari 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Burgemeester Trooststraat 8: het vergroten van een woonhuis (begane grond achterzijde) De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Zuidkade I, Waddinxveen, 31 januari 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Waddinxveen, 31 januari 1990 De burgemeester voornoemd. Van der Linden Deze verordening treedt in werking met ingang van 6 februari 1990. Met ingang van deze datum is de bestaande ’’Verordening rege lende de samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van de Com missie Sociaal-Cultureel Werk” zoals vastgesteld bij raadsbesluit d.d. 4 juli 1984 ingetrokken. Waddinxveen, 31 januari 1990 De burgemeester voornoemd. Van der Linden Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) 01820-28011 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 2 februari 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Spoedtarief Indien aanvragers verzoeken de afgifte binnen een termijn van één week te doen plaatsvinden, wordt een toeslag van 15,00 in reke ning gebracht. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212 of 222. In 1989 vestigden zich: 637 mannen en 608 vrouwen. In 1989 vertrokken: 509 mannen en 520 vrouwen. Een vestigingsoverschot derhalve van: 216 personen. In 1989 werden geboren: 175 mannen en 172 vrouwen. In 1989 overleden: 69 mannen en 58 vrouwen. Een geboorteoverschot derhalve van: 220 personen. Binnen de gemeente verhuisden in 1989 263 gezinnen; 603 gezinsle den en 416 alleenstaanden. Totaal 1282 personen. In 1989 traden 330 Waddinxveners in het huwelijk en werden 103 echtscheidingen geregistreerd. Aan 22 inwoners werd in 1989 naamswijziging toegestaan. De woningvoorraad bedroeg op 1 januari 1990,8.883 woningen (in clusief een twintigtal woonschepen en woonwagens). De gemiddelde woningbezetting was op die datum 2,81 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 41,00 ƒ100,00 31,00 18,00 4,00 21,00 5,00 48,00 ƒ110,00 36,00 14433 14433 Voor nadere inlichtingen kunt u informeren bij de afdeling Alge mene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of 158. Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 6 februari 1990, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelij k bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Kandidaatstelling voor de gemeenteraad Op dinsdag 6 februari 1990 aanstaande zal plaatshebben de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente. Op die dag kunnen, van ’s ochtends negen uur tot ’s middags drie uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, op de secretarie van de gemeente worden ingeleverd de kandidatenlijsten als bedoeld in artikel H 1 van de Kieswet. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorbereidings besluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in over eenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bo venstaande bouwplannen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 1 februari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (pos tadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen).* In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 1 februari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (pos tadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De bouwplannen liggen met ingang van 1 februari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. De formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaringen van de aanduiding van de politieke groepering boven de lijst, voor verklaringen van ondersteuning en voor de verklaringen van in stemming zijn ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag van de kandidaatstelling. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. Landelijk gebied Oost, Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun- In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 1 februari 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van 1 februari 1990 gedurende drie maanden, op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, ter gemeentesecreta rie, afdeling Welzijn en Onderwijs voor een ieder ter inzage ligt de door de raad der gemeente Waddinxveen in zijn vergadering van 22 november 1989 vastgestelde Verordening regelende de samenstel ling, bevoegdheden en werkwijze van de Commissie Sociaal-Cultu reel Werk en Kunstzinnige Vorming 1989. De commissie is inge steld voor onbepaalde tijd. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van het perceel: Onderweg 16 - voor het tijdelijk oprichten, voorshands voor een periode van 5 jaar, van een noodwoning. De bouw zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: Landelijk Gebied West. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van genoemde periode vrijstelling te verlenen van het geldend be stemmingsplan. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van pas poorten en toeristenkaarten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. In deze periode komen er eveneens zeer veel spoedaanvragen binnen voor de afgifte van reisdocumenten veelal veroorzaakt doordat de mensen hun paspoort/toeristenkaart pas op het laatste moment nazien op geldigheid. Het gevolg van één en an der is dat ten gemeentehuize bij de sectie Burgerzaken moet wor den overgewerkt en andere noodzakelijke werkzaamheden moeten worden stopgezet om de stroom van aanvragen op tijd te kunnen verwerken. Veelal is het dan ook onmogelijk om de spoedaanvra gen tussentijds af te handelen, zodat mensen doorgewezen moeten worden naar de grensposten, waar een zgn. noodtoeristenkaart met een beperkte geldigheidsduur tegen aanzienlijk hogere kosten is te verkrijgen. Om aan deze onvriendelijke situatie een einde te ma ken en om een optimale dienstverlening te kunnen bieden, wordt getracht door middel van de invoering van een seizoentarief en een toeslag voor spoedbehandeling enige spreiding van aanvragen over het gehele jaar te krijgen, zodat de aanvragen binnen een redelijke termijn kunnen worden afgehandeld. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1Limaweg 1het oprichten van een carport met pergola; 2. Limaweg 51: het oprichten van een rijwielberging. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Dierenambulance Gouda-E.O. vergunning verleend voor een collecte in de periode 5 februari 1990 t/m 11 februari 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. periode 1 sept./31 maart. 1 apr./31 aug. aanvraag en verlenging paspoort 76,00 aanvraag paspoort voor personen beneden 16jaar aanvraag zakenpaspoort aanvraag toeristenkaart B aanvraag toeristenkaart B voor minderjarigen aanvraag wijziging bijschrijving Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Bloemendaalseweg ongenummerd (tussen de huisnrs. 19 en 19a): het oprichten van een woonhuis (agrarische bedrijfswo ning). De commissie heeft tot taak: a. het bevorderen van het club- en buurthuiswerk, het jeugd- en jongerenwerkde amateuristische kunstbeoefening en de kunst zinnige vorming; b. het adviseren van raad en burgemeester en wethouders over de sub a genoemde zaken, zowel op eigen initiatief als op verzoek; c. het verstrekken van adviezen aan organisaties, instellingen en personen, welke werkzaam zijn in het werk als bedoeld onder a; d. het beheer en de exploitatie van de gemeentelijke gebouwen welke door burgemeester en wethouders daartoe worden aange wezen. De commissie zal deze gebouwen (doen) gebruiken ten behoeve van de hiervoor sub a genoemde activiteiten. Burge meester en wethouders kunnen gebouwen aan het beheer en de exploitatie van de commissie onttrekken; e. het tijdig verzamelen van activiteitenplannen, van de instellin gen die behoren tot de sub a van dit artikel genoemde taak van de commissie, het toetsen en onderling afstemmen hiervan en het geven van adviezen aan raad en burgemeester en wethou ders inzake deze plannen; activiteitenplannen alsmede tussen tijdse wijzigingen hiervan behoeven goedkeuring van de com missie; f. het verdelen van de financiële middelen op grond van de door de commissie goedgekeurde activiteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vastgestelde begroting; de commissie is bevoegd nadere richtlijnen en voorwaarden vast te stellen ten aanzien van de verdeling van deze financiële middelen; in het bijzonder is de commissie bevoegd te bepalen dat aanstelling van personen in dienst van door haar c.q. de gemeente gesubsidieerde instel lingen, alsmede dat de hoogte van de cursusgelden en tarieven voor cursisten van de Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vor ming goedkeuring behoeven van de commissie; g. het doen van voorstellen aan de Stichting Werknemerspool So ciaal-Cultureel Werk tot het aanstellen van personeel ten be hoeve van de uitvoering van de goedgekeurde activiteitenplan nen van de instellingen werkzaam op het gebied van het sociaal- cultureel werk en het daartoe beschikbaar stellen van de beno digde financiële middelen. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Aktie ’89 vergunning verleend voor het inzame len van kleding op donderdag 1 en vrijdag 2 februari 1990. Voor de inzameling zullen witte zakken met rode opdruk worden gebruikt. De opbrengst van de inzameling wordt ter kennis van het gemeen tebestuur gebracht. Op 1 januari 1990 telde de gemeente Waddinxveen 25.088 inwo ners, waaronder 689 vreemdelingen. Ten opzichte van 1 januari vo rig jaar is dit een stijging met 436 inwoners. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bg-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het door de raad van deze gemeente op 20 september 1989 vastgestelde bestemmingsplan Bomenwijk '89 door Gedepu teerde Staten bij besluit van 19 december 1989, nr. RG/LPS/125486 is goedgekeurd. Aangezien bij Gedeputeerde Staten geen bezwaren zijn ingediend tegen de vaststelling van het bestemmingsplan is het plan op grond van het bepaalde in artikel 29, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening onherroepelijk. Het bestemmingsplan met het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van 1 februari 1990 voor een ieder ter inzage op werkda gen van 08.30 tot 12.30 uur op de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, alhier. doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op der Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Op de agenda o.a.: - Onderwijsnota 1989 (tweede ronde) - Advies inzake vergoeding studiereis naar Turkije door 2 leer krachten. - Advies verlening medewerking inzake de aanschaf van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Kardinaal Alfrink- school. - Rapport inzake het COGVO-deelplan 1992/1993. - Advies inzake de uitwerking van het vakgebied "Geestelijke Stromingen" binnen het schoolwerkplan (onder voorbehoud). - Advies inzake aanvragen vergoeding kosten van nieuwe aan schaffingen c.q. voorzieningen van bijzondere scholen. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 6 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Verkavelingsvoorstel lokatie Telkamp/Zuidplas - Vaststelling bestemmingsplan Vondelwijk/horen reclamanten. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van: perceel Piasweg 8 (lokatie Telkamp); perceel Nesse 12; percelen grond ten behoeve van aanleg Zuidelijke rondweg; perceel in exploitatie van A/Zuidplas ten behoeve van de IJsermanweg. - Ontwerp-bestemmingsplan wijk Zuidplas 1980, 3e herziening (vervallen bedrijvenstrook langs IJsermanweg). Op de agenda: - Advies inzake uitbreiding van werk; - Advies inzake het flankerend ouderenbeleid 1990. - Advies inzake de prijsveranderingen van zuivere koffie in relatie tot het betrekken hiervan door de Wereldwinkel. - Diverse rapporten met betrekking tot: rekening 1986; rekening 1987; rekening 1988; en begroting 1989 van de Stichting Dienstverleningscentrum. - Notitie inzake huisvesting Turkse moskee en het Gereformeerd Jeugdwerk. - Ter kennisneming: rapport inzake verslag periodiek overleg over gehandicapten beleid; nadere informatie inzake het economisch anti-apartheids- beleid van de Vereniging LOTA; brief van de Zuidafrikaanse ambassadeur m.b.t. anti-apart- heid; concept-statuten Stichting Welzijn Ouderen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3