Houtwal en bomen Piasweg behouden Vera Beths en Reinbert de Leeuw Vernielingen aan school Rabobank D fes Nieuwe CD van Vox Jubilans h Ook politie tegen samen gaan regio’s Weidevogel- jaaravond in Gouda Meer bank voor je geld Op plek waar 6 koophuizen komen Thuis uw vakantie proeven? Vraag naarde reisvideo. 1 Brand Waardevol Reinbert de Leeuw Assistentie «RH Uniek Aanrijdingen Diefstallen Fietsendiefstal 7 i t I rxf Bral z J i I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 februari 1990 Pagina 11 ■POLITIENIEUWS! Met de omwonenden van het Otto-erf en het Woubrechterf heeft het gemeen tebestuur overleg gevoerd over de be bouwing van de plek, die de Zuidplas- bewoners overigens het liefst in de oor spronkelijk karakteristieke staat had den willen laten behouden. Als de gemeente bereid is de weg naar de zes te bebouwen huizen wat anders aan te leggen en de waardevolle bomen en de houtwal zoveel mogelijk te hand haven kunnen de omwonenden tevre den zijn met de nieuwe inrichting. Steeds meer agrariërs die de samen werking met vrijwillige weidevogel- wachters gezocht hebben, gaan zelf nesten opsporen en beschermen. Dat blijkt uit het jaarverslag ’’Weidevogel beheer in Zuid-Holland 1989”, dat tij dens de jaarlijkse weidevogeljaar- avond in Gouda wordt gepresenteerd. In 1989 waren in Zuid-Holland 181 vee houders en 139 vogelwachters in goede samenwerking aktief. Op bijna 3000 ha grasland werden nesten van weidevo gels opgespoord en voorzien van merk- stok of nestbeschermer. De merkstok attendeert de maaiende boer op een in het lange gras verborgen nest; een nest beschermer (rekje van betonijzer) be schermt een nest tegen vertrapping door vee. Totaal werden 461 nestbe- schermers geplaatst; 30 veehouders maaiden met een wildredder, een stang met kettingen die door gerinkel weide vogels en hazen uit het maailand jaagt. De overige bomen kunnen volgens de gemeente gerooid worden omdat ze qua vorm en gezondheidstoestand min der waardevol zijn en gezien hun situe ring midden in het bouwplan niet te handhaven zijn. In de namiddag van zaterdag 3 februari moest de brandweer uitrukken voor een begin van brand in de reclamever- lichting van Verbakel Mode aan de Zuidkade. Door kortsluiting had de neon-verlichting vlam gevat. In korte tijd was de brandweer het vuur mees ter. In het gemeentehuis is nagegaan wat er op de lokatie Telkamp aan de Piasweg te vinden is. Gebleken is dat er inder daad waardevolle tot zeer waardevolle bomen staan. Het terrein wordt aan de noord-oostzijde begrensd door een Reinbert de Leeuw werd geboren in 1938 en studeerde piano en muziek theorie in zijn geboorteplaats Amster dam. Aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag studeerde hij com positie bij Kees van Baaren. Reinbert de Leeuw schreef werken voor orkest en kamermuziek-ensem- bles en is co-auteur van de opera’s ’’Re constructie” (Holland Festival 1969) en "Axel” (Holland Festival 1977). Hij publiceerde een boek over Charles Ives en een bundel essay’s met de titel "Mu zikale anarchie”. Zijn activiteiten als uitvoerend musicus (pianist/dirigen tzijn bijzonder veelzij dig. Reinbert de Leeuw is mede-op- richter van de Rondom-Serie, die sinds haar ontstaan in 1972 een belangrijke rol in het Nederlandse muziekleven WADDINXVEEN Kerkweg-Oost 161 Telefoon 01828-14566 Bijkantoor: Groensvoorde 14 Op verzoek van de Nederlandse Spoor wegen heeft de politie twee Alphena- ren uit de treirr gehaald die zich verve lend hadden gedragen. De mannen hadden de coupé met chocolademelk bevuild. Na verhoor aan het bureau zijn de mannen weer de straat opge stuurd. ,7 pleit om de houtwal te handhaven en bij de verkoop van de grond te bedin gen dat deze instand gehouden moet worden. De oude knotwilgen aan de oostzijde zullen worden verplant naar een an dere lokatie in Zuidplas. De "gewone beuk" aan de Piasweg zijde wordt gespaard in overleg met de bouwer en toekomstige eigenaar. De beuk komt van oorsprong op de wat lichtere gronden voor en is daarom vrij uniek voor Waddinxveen. Omdat de beuk zich moeilijk laat verplanten, dient deze boom gespaard te blijven op de plek waar hij nu staat. Van het stationsgebouw van het NS- station aan het Stationsplein werd een ruit van de deur ingegooid met een steen. Twee op het Herculespad geparkeerde auto’s werden in de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 februari vernield. Van de voertuigen werden sloten ombruikbaar gemaakt, verstralers afgebroken en een voertuig werd bekrast. Een bezitter van een volkstuintje ach ter het NS-station heeft op zondag 4 fe bruari melding gemaakt van vernieling van diverse ruiten van zijn glazen op bouw. De ruiten werden met stenen in gegooid. werd door Jan Quintus Zwart van Te deum/Dureco overhandigd aan Vox Jubilans-dirigent Pieter Stolk/ Jeugdkoor-dirigent Jan Mulder (links) en hoboïst Han Kapaan kijken toe. (Foto: Vox Jubilans). WADDINXVEEN - ”De Heer is mijn Herder" is de nieuwe compact disc van de hervormd gemengde zangvereniging ”Vox Jubilans” uit Wad dinxveen en haar jeugdkoor. De CD is door Jan Quintes Zwart van Te Deum, het label van de muziekuitgever Dureco in Weesp overhandigd aan Vox Jubilans-dirigent Pieter Stolk en jeugdkoor-dirigent Jan Mulder. WADDINXVEEN - Personeel van scholen aan de Sniepweg, Peter Zuid- laan en de Sperwerhoek heeft melding gemaakt van diverse vernielingen op en aan de school. Aan de Sniepweg werden planten uit de tuinen ge haald en werden vernielingen aangericht in een fietsenhok. Bij de school aan de Sperwerhoek werd met verf gespoten op gevels. Voorts werden op de Peter Zuidlaan ruiten vernield. WADDINXVEEN - De begroeiing van de plek aan de Piasweg waar de boerderij van Telkamp heeft gestaan zal zoveel mogelijk worden ge spaard. Óp die plaats zullen zes koopwoningen worden gebouwd en dat zijn er twee minder dan aanvankelijk werd gedacht. De CD ziet er weer zeer verzorgd uit en is gestoken in een boxje met volledig tekstboekje. De koorwerken betreffen onder meer "Vat Gij mijn hand”, "Psalm 56”. "Jezus leeft in eeuwig heid” en ’’Volkeren ontwaakt”. Naast het grote koor ”Vox Jubilans” met zijn 160 koorleden dat onder lei ding staat van de bekwame dirigent Pieter Stolk, is op de CD ook het gelijk namige jeugdkoor onder leiding van Jan Mulder te beluisteren. Ter comple tering van het geheel werkt ook de in Waddinxveen niet onbekende sopraan Riet den Hertog aan de CD mee. Zij begon haar zangstudie bij Margaret Surveillerende collega’s van de Wad- dinxveense politie troffen in de nacht van vrijdag 2 februari een zwaar be schadigde auto aan op de Noordring- dijk nabij de Coenecoopbrug. In de auto bevond zich nog een persoon die wonderwel nauwelijks gewond was maar wel onder invloed van alcohol verkeerde. De man is een ademanalyse afgenomen. Vermoedelijk is hij tenge volge van de drank van de weg geraakt waarna hij tegen een betonnen muur tot stilstand kwam. Een bestuurder van een vrachtauto reed op vrijdag 2 februari een op de Aletta Jaconshoeve geparkeerde auto aan. De vrachtwagenchauffeur reed hierna door. Aan de hand van een ge noteerd kenteken kon de identiteit van de veroorzaker alsnog worden vastge steld. Er wordt proces-verbaal opge maakt. Bij een kop-staart aanrijding op zater dag 3 februari op de Henegouwerweg werden de drie betrokken voertuigen flink beschadigd. Doordat een afslaand voertuig te laat werd opgemerkt reden drie in file rijdende auto’s achter op el kaar. Twee voertuigen waren zodanig beschadigd dat zij werden weggeta keld. De rijke begroeiing op de voormalige boerderij-lokatie Telkamp aan de Piasweg, die wat het gedeelte rondom De nieuwe CD "De Heer is mijn Herder" van Vox Jubilans en jeugdkoor Vera Beths werd geboren in Haarlem. Zij ontving haar eerste vioollessen van haar vader, Gijs Beths, en studeerde daarna bij Herman Krebbers aan het conservartorium van het Muziekly- ceum in Amsterdam. In 1969 won zij het Oskar Back Concours en in dat zelfde jaar werd haar de Prix d’Excel- lence toegekend. Daarna sloot zij haar studie af bij Ivan Galamian in New York. De zomers in de Verenigde Sta ten bracht zij door op het beroemde Marlboro Festival van Rudolf Serkin. Haar brede muzikale belangstelling heeft geleid tot een veelzijdig en om vangrijk repertoire. Zo speelt zij niet alleen de bekende vioolconcerten met symfonie-orkesten, waarbij zij een veelgevraagd en geliefd soliste is (o.a. bij het Concertgebouworkest en de or kesten van de BBC), maar werkt zij ook samen met het jazzorkest van Wil lem Breuker. Vera Beths speelde onder dirigenten als Haitink, Fournet, Bruggen, Maaz- el, Süsskind, De Waart en maakte tour nees door o.a. Rusland, Hongarije, de Verenigde Staten, Engeland, Indone sië, Duitsland en Italië. Zij inspireerde componisten als Peter Schat, Louis Andriessen, Willem Breu ker, Misha Mengelberg, Geert van Keulen, Philip Glass en John Adams tot het schrijven van composities voor haar. Ook als kamermuziekspeelster heeft Vera Beths een grote reputatie opge bouwd. Zij maakt deel uit vanhet Rondom Kwartet -samen met Reinbert de Leeuw (piano), George Pieterson (klarinet) en Anner Bijlsma (cello)- waarmee zij een plaatopname maakte van Messiaen:;s ’’Quatuor pour la fin du temps”. Het werken met Stanley Hoogland als duo-partner heeft o.a. geleid tot Schu- bert-opnamen, met Hammerklavier. Diverse plaatopnamen zijn bekroond. Vera Beths bespeelt een Stradivarius uit 1727. Zij is als docente verbonden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Op de nieuwe compact-disc staan 17 geestelijk koorwerken. Ze werden vo rig jaar mei opgenomen in de Evange lisch Lutherse Kerk in Den Haag in sa- menwerking met de dirigenten Pieter Stolk, Jan Mulder, Jan Zwanepol (or gel), Han Kapaan (hobo), Frank Ane- pool (trompet), Arjan Post (trompet) en Riet den Hertog (sopraan). De tijds duur van de CD is ongeveer 65 minu ten. ”Vox Jubilans”, dat dit jaar zijn 45-ja- rig bestaan herdenkt, heeft al een lange platengeschiedenis achter de rug. Reeds onder leiding van de eerste diri gent Marinus Egberts werden onder het Te Deum-label van Dureco al enige platen opgenomen. Bestuur en leden zijn dan ook blij dat nü, zoveel jaren la ter, onder hetzelfde label weer een nieuwe opname - de inmiddels tweede CD - uitkwam. In de directe omgeving, aan de over zijde van de Piasweg, komt nog een en kele houtwal voor. In het poldergebied is de houtwal een zeer karakteristiek beeld en in die zin is de betreffende houtwal een waardevolle beplanting. De situering aan de noord-oostzijde veroorzaakt geen schaduw op de toe komstige percelen zodat er veel voor De samenwerking tussen agrariërs en vogelwachters en de weerssituatie heeft in 1989 geleid tot een redelijk goed broedseizoen. Het maaien begon afgelopen jaar weliswaar vroeg, maar de aktiviteiten vonden wel gespreid plaats. Zo konden vogelrijke percelen vaak later gemaaid worden en daar door legsels gespaard. Uit verschillende waarnemingen blijkt, dat steeds meer agrariërs zelf het op sporen van nesten op zich nemen. Zo had in de Klaas Engelbrechtpolder bij Schipluiden een agrariër met zijn vrouw al 15 van de 17 aanwezige nesten opgespoord en gemarkeerd. Ook blijkt hier en daar een onderlinge competitie tussen boeren op gang te komen: wie heeft de meeste nesten op zijn land? Desalniettemin zijn vrijwillige weide- vogelwachters nog steeds welkom. In de omgeving van Vlist bijvoorbeeld zit een veehouder te springen om hulp bij het beschermen van nesten op zijn land. GOUDA - In het zalencentrum Het Brandpunt aan de Turfmarkt in Gouda wordt maandagavond 12 februari om acht uur een gratis toegankelijke wei- devogel-jaaravond gehoudenNaast de presentatie van het jaarverslag staat de lezing ’’Broedplaatstrouw van de Grut to” door Nico Groen op het program ma. Vogelliefhebbers en andere be langstellenden zijn van harte welkom. De organiserende Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland zorgt voor ondersteuning van weidevogel- wachters door middel van uitleen van materiaal en organisatie van cursussen. Half maart start een nieuwe basiscursus weidevogelbeheer in Gouda; de kosten bedragen 25,- voor vier avonden en een excursie. Violiste Vera Beths (Foto: Steye Ravierz). vervult. Deze serie legt zich toe op de muziek van de 20e eeuw, van de late werken van Liszt tot Minimal Music. In 1974 richtte Reinbert de Leeuw het Schöberg Ensemble op, dat veelvuldig in Nederland optreedt en ook in het buitenland inmiddels grote roem heeft verworven met de uitvoering van het complete kamermuziek-oeuvre van Arnold Schonberg (1981), Anton We bern (1983) en Alban Berg (1985). In 1984 stond Schönberg’s ’’Pierrot Lu naire” op het programma, met de Duitse actrice Barbara Sukowa. Deze productie werd dat jaar uitgevoerd in het Holland Festival, de Berliner Fest- woche, in Italië en de Verenigde Sta ten. Reinbert de Leeuw dirigeert regelma tig de belangrijke Nederlandse orkes ten en ensembles; bovendien vervult hij geregeld gast-directies bij het Ne derlands Kamerkoor. Als pianist kreeg hij vooral grote be kendheid, zowel in binnen- als buiten land, door zijn interpretatie van de werken van Erik Satie. Zijn LP’s met werken van Satie behoorden jarenlang tot de best verkochte grammofoonpla ten (twee gouden platen en een plati na). Van de andere grammofoonplaten die van Reinbert de Leeuw verschenen noemen wij: met het Schönberg En semble werken van Arnold Schönberg. met het Nederlands Kamerkoor Schön berg’s complete werken voor koor, Messiaen’s ’’Quatuor pour la fin du temps”, Cage’s ’’Music for prepared piano”, en ’’Melodies, for violin and piano”, samen met Vera Beths, Ezra Pound’s "Testament de Villon”, Liszt's late piano-werken en kamermuziek en "Viva Crucis”, Antheil’s vioolsonate’s, "Ballet Méchanique” en "Jazz Sym phony”. Voor zijn grammofoonplaten ontving Reinbert de Leeuw verschei dene prijzen, zoals de Edison, en de Italiaanse onderscheiding "Premio della critica discografica Italiana" en de Hongaarse prijs ’’Grand Prix of the Hungarian Liszt Society”. Op zaterdag 27 januari werd vanuit een schuur achter de Berkengaarde een krat bier weggenomen. Getuigen heb ben twee knapen zien sjouwen met de krat. Een signalement is niet bekend. Tussen vrijdag 26 en maandag 29 ja nuari vond een insluiping plaats in een school aan de Mauritslaan. Via een raam heeft men de school betreden. In diverse lokalen werden kasten openge broken. Er werden diverse apparaten ontvreemd. De daders vonden tijdens het plegen van de diefstal ook nog tijd om een fles drank te nuttigen. In de periode tussen maandag 22 en maandag 29 januari is een brievenbus van een woning aan de Tesselschade- laan opengebroken. De inhoud werd ontvreemd. De politie onderzoekt een inbraak bij een sportzaak aan de Passage. In de nacht van woensdag 31 januari werd de politie door omwonenden gebeld nadat een alarm afging. Bij onderzoek kwam vast te staan dat onbekenden getracht hadden in te breken in de sportzaak. Diverse breekwerktuigen werden rond de winkel teruggevonden. Van de da ders ontbreekt ieder spoor. Het is nog niet bekend of er iets ontvreemd is. Bij een inbraak in een kelderbox aan het Floriserf werd niets ontvreemd. De inbraak heeft vermoedelijk plaatsge had tussen dinsdag 15 en woensdag 31 januari. Met grof geweld werd de kel derdeur vernield. In een woning aan de Jacob Catslaan werd in de avond van woensdag 31 ja nuari ingebroken. De daders wisten binnen te komen door een raam aan de achterzijde van de woning open te bre ken. Er werden een fotocamera, siera den en betaalkaarten ontvreemd. Later in de week, in de avond van vrij dag 2 februari werd een woning aan de Noordkade bezocht. Hier werd een voordeur opengebroken. In de woning werden diverse kamers doorzocht. Vermist worden sieraden en geld in verschillende valuta’s. Vanuit een bedrijf aan de Noordkade is op nog onbekende wijze een grijs/ groen gemoffeld geldkistje ontvreemd. De diefstal vond plaats tussen donder dag 1 en vrijdag 2 februari. Er bevond zich ongeveer 3000,- in het geldkistje Op zaterdag 3 februari is er aangifte ge daan van diefstal van twee wieldoppen van een Ford Fiesta die op de parkeer plaats van het Sweelinckhof gepar keerd stond. De auto bleek nog geen dag oud te zijn. Vanaf het veilingterrein aan de Brede- weg is een gold metalic Peugeot 504 (break) ontvreemd. De auto was voor zien van het kenteken FN-41-ZB. Het feit werd gepleegd tussen maandag 29 en dinsdag 30 j anuari Vanuit een op de Oltmanstraat gepar keerde Honda personenauto werd in de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 fe bruari geluidsapparatuur ontvreemd. Het gaat om een radio-cassetterecor- der, een versterker/booster en twee bo xen. Op onbekende wijze wist men een raam te openen. Vanuit een kantoorruimte van een be drijf aan de Wilhelminakade is in de pe riode tussen zaterdag 3 en maandag 5 februari en computer met beeldscherm en printer alsmede twee rekenmachi nes en een kopieerapparaat ont vreemd. Men had een ruit vernield om binnen te komen. In een garage aan de Van Dort Kroon- weg werd ingebroken in een gestalde auto. Na vernieling van een ruit werd de geluidsapparatuur uit de auto ge haald. Een uit de garage meegenomen bromfiets werd op de Van Dort Kroon- weg teruggevonden In de avond van maandag 5 februari werd vanaf De Akker een een-assige aanhangwagen ontvreemd van het merk Zolde type 750. De wagen had een blauw dekzeil. Op de aanhanger was het kenteken XP-54-BR bevestigd. Bij een inbraak in een volkstuinhuisje nabij ’t Weegje werden in de periode tussen maandag 29 januari en maandag 5 februari diverse goederen ontvreemd zoals bestek, levensmiddelen, gereed schap en keukenartikelen. Roest en vervolgde haar zanglessen aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waarbij zij ook afstudeerde als docerend musicus. Regelmatig werkt zij mee aan concerten van ”Vox Jubilans”, en ook op eerdere opnamen van het Waddinxveense koor is haar mooie sopraanstem te beluisteren. Ook geen onbekende bij "Vox” is de hoboïst Han Kapaan, die afgestu deerde aan het Amsterdams Conserva torium. Als solist treedt hij regelmatig op in radio en televisieprogramma’s, en ook buiten de landsgrenzen (Engeland, Canada en Amerika) is hij geen onbe kende meer. Organist Jan Zwanepol is de vaste or ganist van de Westerkerk te Kampen. Hij studeerde aan het Zwols - en Utrechts Conservatorium en ontving later ook nog oregellessen van Feike Asma. Hij is een geliefd begeleider van koorzang, zelf ook koordirigent van vier koren, en maakte concertreizen naar Duitsland, Zwitserland en Cana da. De beide trompettisten die aan de CD- opname meewerkten zijn solo-trom- pettisten van de Koninklijke Militaire Kapel. De nieuwe CD van ”Vox Jubilans” en jeugdkoor is in Waddinxveen te koop a 44,90 bij Boekhandel Burger, Dorp straat 39 en bij fam. N. Esveldt, Ber kengaarde 21. Inmiddels is er ook al weer een derde, een Kerst-CD, van Vox Jubilans en jeugdkoor opgeno men, welke medio oktober van dit jaar uitgebracht zal worden. houtwal, bestaande uit een zwarte els en een gewone es. Aan de oostzijde staan een drie knotwilgen. Aan de kant van de Piasweg staan vier vruchtbo men, een sierkers en een gewone beuk. De oude houtwal aan de noord-oost zijde blijft bestaan. Houtwallen wer den oorspronkelijk aangelegd als schei ding tussen percelen en om vee of wild uit akkers te houden. In dit geval be treft het waarschijnlijk geriefhout en "aankleding” van het boerenerf. Tussen vrijdag 26 en zondag 28 januari is vanaf de NS-stalling aan het Stations plein een groene Rivel damesfiets, postcode 2741 ML 99 gestolen. Op zondag 28 januari werd vanaf de Ni- colaas Beetslaan een bruine Sparta da mesfiets met de postcode 2741 ED 17 gestolen. In de avond van maandag 29 januari werd vanaf het Jan van Bijnenpad een oranje Batavus sprint damesfiets met twee zwarte fietstassen gestolen. Vanaf de Stationsstraat werd een zwarte opoefiets van het merk Atrix weggenomen met de postcode 2741 HS 32. Het feit werd gepleegd op vrijdag 2 februari. Vanaf sporthal ”de Sniep” werd in de avond van vrijdag 2 februari een don kerbruine Sparta herenfiets gestolen. Op zondag 4 februari werd aan de Pet- teplas een witte racefiets gevonden. Later in de week werden nog een zwarte en rode opoefiets gevonden. De fietsen staan aan het bureau op de rechtmatige eigenaar te wachten. Aan de Havikhoek werd op zaterdag 3 fe bruari een bij de flat gestalde fiets ge stolen. Diezelfde dag werd bij de Bre- derolaan een groene Gazelle herenfiets ontvreemd. Tot slot werd tussen donderdag 1 en vrijdag 2 februari vanaf het station een zwarte Lokomotief herenfiets gesto len. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De dienstencommissies van de politie in Zuid-Holland Midden, waartoe ook de rijkspolitiegroep Waddinxveen be hoort, hebben vorige week een ge meenschappelijke verklaring aan de minsters Dales (Binnenlandse Zaken) en Hirsch Ballin (Justitie) bezwaar ge maakt tegen opheffing van deze regio. De verklaring is aangeboden namens de ruim 1.800 politie-ambtenaren van de gemeentekorpsen Alphen aan den Rijn, Delft, Gouda, Katwijk, Leiden, Monster, Naaldwijk, Noordwijk en het district Den Haag van het korps rijks politie. De politieregio Zuid-Holland Midden zal volgens de plannen van de ministers worden opgesplitst in de regio’s Haag landen, Rijnmond en Leiden-Rijn- streek. Het betekent dat de kleinere korpsen worden samengevoegd met die van de grote steden Den Haag en Rotterdam. De dienstcommissies menen dat op splitsing van de regio nadelige gevolgen heeft voor de kwaliteit van het politie werk. "Zuid-Holland Midden bestaat nu uit kleine en middelgrote gemeen ten”, zo staat in de brief. ”De proble matiek van een ’groene regio’ is duide lijk anders dan van een regio met groot stedelijk karakter”. betreft zo veel mogelijk gehandhaafd zal worden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Violiste Vera Beths en pianist Reinbert de Leeuw verzorgen donderdagavond 8 februari om half negen het kamermuziek concert in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen. Het twee tal, dat in de plaats komt van het aangekondigde Rondom Kwartet, dat niet kon komen door ziekte van één van de leden van het kwartet, brengt 20e eeuwse werken van Aaron Copland, John Cage jCdhturi Naircanow Louis Gruenberg, Charles Ives en George Antheil./ •it

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11