De Gouwe naar winter titelstrijd Gouwe-loop op 3 maart Strafworp nekt De Gouwe Medewerking gemeente ZTTC tenonder Hip-Hop in De Bonkelaar Volleybal- dames blijven ZVH-volleybal dendert door Flyers-dames handhaven koppositie Promotie Florida Schakers WSV winnen: 5-3 Topbasketbal in sportzaal Finale van spelregel- wedstrijd Competitie ligt nog stil Gouwenaren winnen bridge- wisselbeker Het Trefpunt Lichtwedstrijd Be Fair-jeugd Heren Dames Om één uur C-klasse Oranje A-klasse Onderlinge ZVH WSE ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 10 FEBRUARI A.S. Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen WADDINXVEEN - Het heren-waterpolozevental van De Gouwe heeft zondag na een spannende wedstrijd met 9-8 van koploper WKZ uit Was senaar verloren. De dames van De Gouwe verloren van Roderlo in Zut- phen. Het tweede damesteam won in eigen huis met 5-3 van het Goudse GZC. De Waddinxveensen bezetten nu een verdienstelijke tweede plaats in de competitie. 17.45 uur de Gouwe 2-HZ-Zian 2 18.30 uur de Gouwe 1-UZSC1 19.30 uur de Gouwe 1-Katwijk 1 heren dames heren WADDINXVEEN - De zwemselectie van De Gouwe heeft zich het afge lopen weekeinde verzekerd van deelname aan de Nationale Winter Kam pioenschappen in Drachten. Tijdens limietwedstrijden in Spijkenisse ble ven de De Gouwe-zwemmers wel op zeven nummer onder de deelname- grens. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: (uit Den Haag) (uit Utrecht) (uit Katwijk) I Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 februari 1990 SPORT,.. RECREATIE A WADDINXVEEN - Zaterdag 3 maart houdt de Waddinxveense sport club Antilope voor de 21e keer de jaarlijkse Langs de Gouwe-loop. Aan de loop kunnen zowel wedstrijd- als prestatielopers meedoen. Mark v.d. Zijden zwom met zijn tus sentijd van 0.54.0 (100 m) op de 200 m vrije slag ook een limiet en finishte in .2.02.7 als tweede. Ook op de school slag nummers wisten twee Gouwe- zwemmers limieten te behalen op de 100 m voldeden Edgar ter Braake en Dieter Hoofman met 1.09.0 precies aan de gestelde norm, waarbij zij op een ge deelde derde plaats uitkwamen. Op de 200 m bleek Dieter over net iets meer capaciteiten te beschikken en eindigde in 2.41.2 als derde. Bij de meisjes waren er twee limieten, voors van WZK maakten het de verde diging van de Gouwe erg lastig. Aan het eind van de tweede part was de stand 5-5 door twee doelpunten van de goed spelende Remco Overdam. Het derde part nam De Gouwe een 7-5 voorsprong door doelpunten van Ro nald Schens en wederom Remco Over dam. Diverse man-meer situaties en 2 straf- worpen hadden beslist tot een grotere voorsprong kunnen leiden. Het ontbre ken van koelbloedigheid in de verhitte strijd leidde er echter toe dat WZK we derom langszij kwam, 7-7. Werden er aan de dameskant bijna al lemaal overwinningen behaald, bij de heren viel er geen enkele te bespeuren. Heren 3 had nog het beste resultaat. Rentokil-ZVH was. Met de setstanden 15-6, 15-7 en 15-4 zorgde Rentokil dat de volle winst weer binnen gehaald werd. Voor aanstaande zaterdag staat om 15.15 uur de uit-wedstrijd tegen Zovoc in Zoetermeer op het program ma. Na 8-7 in de laatste part wist Ronald Schens wel een strafworp te verzilveren en bracht hij de stand op 8-8. Met deze uitslag had iedereen vrede kunnen heb ben en had De Gouwe met één punt achterstand aan de play-offs kunnen beginnen waar zij WZK nog twee maal tegenkomen. Het liep helaas anders. Ver in de laatste minuut kreeg WZK een strafworp en brachten zij de eind stand op 9-8. Komende zaterdag speelt heren 1 om 19.30 uur in het zwembad de Sniep te gen Katwijk 1. Heren 2 speelde een zeer teleurstel lende wedstrijd tegen AZC3. We derom bracht de laatste periode de be slissing. Een 3-3 stand werd binnen en kele minuten omgezet in een 7-3 ach terstand en een door Kazik Czerwony in de laatste seconde benutte strafworp bracht toen weinig uitkomst meer. De overige doelpuntenmakers waren Eric van Leeuwen, Jaco de Jong en Niek de Leeuw. Een 58-63 nederlaag tegen het hogef geklasseerde Jumpers was geen schan de. Alleen jammer, dat een minder goede eerste helft een achterstand be tekende van 21 punten, waardoor het goede spel in de tweede helft geen winst meer kon opleveren. Topscoor ders: Gert Jan Oskam en Ton Baan met 12 punten. Heren 4 kon het niet redden tegen Lei den en verloor de wedstrijd met 46-60. Topscoorder Derk Deenik met 19 pun ten. Jongens-junioren hadden een off-day. Tegen Red Stars uit Soest wist men de eerste helft nog bij te blijven. Rust stand 25-32. De tweede helft draaide uit op een kat en muis spelletje. Er lukte bijna niets bij de Flyers-jon- gens en ging het even goed dan leek het net alsof de ring dichtgeplakt was en draaide de bal eruit. Einduitslag 39-89. Topscoorder: Peter van Zoest met 7 punten. Jongens-kadetten traden aan tegen de koploper BVO uit Alphen aan den Rijn. Een minder goede eerste helft, waarin een achterstand van 30 punten werd opgelopen, werd gevolgd door een goede tweede helft, waarin de Flyers toch lieten zien, dat zij niet voor niets op de derde plaats in de competi tie staan. Alleen het was niet genoeg voor een overwinning. Einduitslag 35- 66. Topscoorder Marcel Pentier met 14 punten. mooie overwinning. Uitblinkster en topscoorder was: Rou- lien Benschop met 18 punten. Meisjes- kadetten 1 behaalde ook een overwin ning en wel op het hoger geklasseerde Dunkinn. Uitslag 50-45. Topscoorder: Marion Houweling met 16 punten. Meisjes-kadetten 2 deed al niet minder en behaalde een klinkende overwin ning op het uit de eerste klas terugko mende Springers. Uitslag 79-42. Hier viel op de 30 punten-score van Cindy Helbers. Meisjes-adspiranten wisten drie Festo Voorburg drie periodes bij te houden. Alleen in de derde periode ging het mis en dit kostte de overwinning. Einduit slag 42-62. Topscoorder Brenda van Leeuwen met 22 punten. De De Gouw-dames troffen, na een lange rit, in Zutphen een sterk verdedi gend en gemotiveerd Roderlo aan. De Waddinxveensen werden steeds snel opgevangen en kortgehouden. Dit is funest voor een ploeg, die het voor een groot deel van snelheid en techniek moet hebben. Een en ander resulteerde zelfs in het feit dat De Gouwe bij een 2-2 stand pas in de tweede part op voorsprong wist te komen (doelpunten van Mirjam Over dam, Gillian van den Berg en Karin Beukema). In het begin van het derde partje was het Angela Faber, die voor 2-4 kon zor gen, waarna zij door een derde per soonlijke fout de bank op mocht zoe ken. Dit was ook het moment, dat De Gouwe steeds slordiger begon te spe len. Door het gejaag van Roderlo werd de balbehandeling steeds slechter en keer op keer werden doelrijpe kansen gemist. De enige die overeind bleef was keep- ster Annemarie van der Plas. Door en kele fraaie reddingen behoede zij De Gouwe voor erger. Halverwege de laatste minuut kwam Roderlo nog beangstigend dichtbij door 3-4 te sco ren, terwijl met enkele seconden te spelen dor Gouwe-dames een prima kans onbenut lieten, doch de winst was binnen. Duidelijk is, dat de druk op dames 1 steeds groter wordt. Met nog twee wed strijden te spelen ziet het er echter naar uit, dat de Gouwe-dames ongeslagen de play-offs in kunnen gaan. Aanstaande zaterdag speelt het le da- mes-team van De Gouwe om 18.30 uur thuis in zwembad ”De Sniep” tegen UZSC uit Utrecht. 1 Om 13.00 uur wordt gestart met de wedstrijdloop voor dames en heren over een afstand van 10 km. Ook dit Tenslotte werd er een zondag onder niet geringe publieke belangstelling in het zwembad De Sniep door De Gou- wezwemmers deelgenomen aan een C- klasse wedstrijd. Met name de jongere zwemmertjes leverden hier goede pres taties. Bij de meisjes onder de tien jaar, op de 100 m rugslag, leverde dat Michelle Na tion een mooie bronzen medaille op in 1.45.8. Bij de jongens, onder de 14 jaar, sleepte Sylvio v.d. Sluys een zilveren medaille in de wacht op de 100 m rug slag in 1.25.2. WADDINXVEEN - Donderdagavond 8 februari spelen de C-l en C-2 elftallen van Be Fair-voetbal lichtwedstrijden. C-l werd uitgenodigd door BSC ’68 om in Benthuizen om 19.00 uur uit te ko men tegen hun hoogste C-elftal. Een uur eerder spelen Be Fair C-2 en Wad dinxveen C-l op het gebako-veld hun lichtwedstrijd. De spelers van Rentokil-ZVH traden dinsdagavond aan in het dorpshuis Swanla tegen het nationale volleybal team van trainer/coach Harry Brok- king. Voor Oranje een wedstrijd ter voorbereiding voor de kwalificatiewed strijden, voor deelname aan het B-we- reldkampioenschap, tegen Finland. Tevens zou de recette van deze wed strijd en de giften van het publiek ten goede komen voor een ambulance voor Polen. Rentokil-ZVH gaf het nationale team goed partij en met name Jan Clardeij en Brecht Rodenburg wist vaak te sco ren. Toch was het verschil in het aantal trainingsuren te zien, en Oranje won de wedstrijd met 3-0. De extra vierde set werd door Rentokil-ZVH gewonnen. Allereerst zwom Jan-Willem v.d. Hoek in 2.16.5 op de 200 m rugslag heren, waarmee hij tevens eerste werd op dit nummer. Zijn clubgenoot René Jonck- heere bleef, met een verbetering van zijn PR van ruim 5 sec. in 2.30.5 nog net 2.5 sec. boven de limiet maar werd wel derde op de 200 m rugslag. genheid aangrijpen voor een laatste vormtest voor de openings-klassieker van het wegseizoende Twintig van Al phen a/d Rijn. Om 14.00 uur valt het startschot voor de jeugd-prestatieloop over 1,8 km. Om 14.15 uur start de prestatieloop. De afstanden die gelopen kunnen wor den zijn 3,5 km - 6,8 km - 10 km -13,2 km -16,4 km. Beide prestatielopen zijn door de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie voorzien van het predikaat ’’TARVO- Sterrenloop”. Voor inlichtingen kan men bellen met H.F. Kraan tel. 01828- 14008. Al eerder in het weekeinde hadden de De Gouwezwemmers tijdens A-klasse wedstrijden prima prestaties geleverd. Marion van Hooft won de 400 m vrije- slag bij de meisjes onder de 16 jaar na een spannende race in 4.39.3 en bij de jongens waren er twee prijswinnaars. Mark v.d. Zijden won het ditmaal van zijn clubgenoot Jan-Willem v.d. Hoek na een vrij gelijk opgaande strijd wist Mark uiteindelijk een winnende voor sprong op te bouwen en eindigde in 4.43.8 op de eerste plaats gevolgd door Jan-Willem op de tweede plaats in 4.46.0. Door zijn overwinning in de RSB-wed- strijd tegen EBSV, die ook in de onder linge meetelt, vergrootte Hennink zijn voorsprong op rivaal Philipse. Stam maakte het Smitskamp ongekend las tig. De partij werd afgebroken. In een open stelling met de Dames nog op het bord heeft Stam 2 pionnen voor de kwaliteit. Ritter kwam al snel een pion voor, doch D. van Offeren won uiteindelijk de partij. Van Oort en Th. Goor speelden een partij compleet met eindspel. In een stand van 2 tegen 3 pionnen kwam Goor in zetdwang en moest op geven. Ellers had wjenriginpeitfrzijiiaf- gebroken partij/tegen De Bock tot winst te voeren. Brinkhorst leverde knap werk door Van der Knaap te ver slaan. Van der Starre bezorgde Alblas een nul. Ook Bloem kwam weer tot winst. Nu moest Prins het tegen hem afleg gen. Muit zegevierde over Ponsioen. De afgebroken partij W. Goor-H. van Kleef werd door van Kleef in zijn voor deel beslist. H. van Offeren herstelde zich na enkele nederlagen door nu V.d. Geer te verslaan. Brobbel bezorgde H.E. van Offeren een nederlaag. P. van Kleef, na enkele weken afwezig heid weer van de partij, moest in Ver waal zijn meerdere op het schaakbord erkennen. Van Oosten boekte tegen mevr. Timmermans iu zijn tweede par tij zijn eerste zege. Mede hierdoor deed zich het unieke feit voor dat deze week van de 12 gespeelde partijen er geen enkele in remise eindigde. Martinus doet het in de eredivisie-com- petitie verrassend goed. Zij staan daar mee nu op een tweede plaats met slechts twee punten achter op de fiere koploper Rentokil-ZVH. De bekerwedstrijd tegen Reflex in Kampen, de eerste wedstrijd van de halve finale, is verzet naar donderdag 8 februari. De return wedstrijd in Zeven huizen is daardoor ook verzet naar donderdag 15 februari. De opbrengst bedroeg - inclusief giften - 3.029,-. De dames van Rentokil-ZVH speelden in eigen huis tegen hekkesluiter Ka- linko uit Scheveningen. De Zevenhui- zense dames hadden slechts 43 minuten nodig om een 3-0 overwinning te beha len. Trainer Willem Jan van Yperen liet zijn vaste aanvalsters aan de kant zitten en om de andere aanvaller wat wedstrijd- minuten te geven. Vanaf het begin was duidelijk dat Kalinko geen partij voor WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof in Waddinxveen wordt vrijdagavond 9 februari vanaf half negen weer een hip-hopparty ge houden. De toegangsprijs is 7,50. Er worden in principe geen alcoholhou dende dranken geschonken. Op de eerste hip-hopparty in het nieuwe jaar komt de Amsterdamse for matie Councillors Off War naar Wad dinxveen. De Councillors Off War is een vriendengroep, die sedert 1986 bij- elkaar is. Ze bestaat uit een scratser/ d.j twee dansers en een aantal rappers. Ze zijn begonnen met rapwedstrijden en vanaf die tijd rapten ze het clubhui zencircuit van Amsterdam af. Ook werden ze uitgenodigd om op te treden op plaatsen buiten Amsterdam. The Councillors rappen de ’’hard-core” dat is lekkere en gezellige dansmuziek. voor Marion van Hooft op de 100 m vlinderslag en de 100 vrijeslag. Marion pakte zilver op de vrije slag (1.00.9) en brons op de vlinderslag (1.10.0). De laatste zwemster van De Gouwe die een limiet behaalde was Wilma van ’t Hullenaar op de 200 m wisselslag in 2.40.2. Ilse v.d. Dussen wist op de 200 m schoolslag in 2.39.6 tenslotte nog be slag te leggen op een bronzen medaille. De heren van De Gouwe speelden in Wassenaar met veel inzet en wisten WZK veelal op snelheid te kloppen. De vele kansen die ze creëerden wisten ze echter niet goed af te maken. WZK was fysiek sterker en met name de mid- WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV speelde vorige week donder dag de vijfde competitiewedstrijd thuis tegen EBSV 1 uit Bergschenhoek. De wedstrijd, die een week eerder wegens de storm werd afgelast, ook dat kan bij schaken, werd een 5-3 overwinning voor de Waddinxveense schakers. Met zeven punten uit vijf wedstrijden kan WSV slechts afwachten of koploper Messemaker eem misstap wil maken. Aanvankelijk zag het er niet erg veel belovend uit voor de WSV-ers. Van der Born en Kardol kwamen moeilijk uit de opening, waarbij de eerste zelfs een paar pionnen moest inboeten. Naar mate de tijd verstreek wist men echter het tij te keren. Na een grote afwikke ling kwam Kardol met een voile kwali teit meer uit de strijd. Toen zijn tegen stander een schaakje overzag dat hem een stuk kostte kwam WSV op 1-0. Hennink had vanaf het begin het initia tief. Won een pion, later nog een en bracht zijn tegenstander zo in de pro blemen dat deze door zijn vlag ging (2- 0). Van Woudenberg kon geen beslis send voordeel verwerven en kwam tot remise. Na 3,5 uur spelen was de stand 2,5-0,5. Van de vijf afgebroken partijen stond er niet een minder voor WSV. Integen deel, met uitzondering van de partij Van der Born, die overigens na de aan vankelijke achterstand weer knap langszij was gekomen, stonden ze zelfs een tikkeltje beter. Het zekere voor het onzekere nemend, misschien een beetje angstig, werd in de partijen van Philipse, Claassen, Van der Born, Jansen en Van den Hoek re mise overeengekomen. De eindstand werd daardoor 5-3 voor WSV. WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair houden de slechte lijn 'nog even vast. De belangrijke wed strijd tegen AV’40 werd namelijk door de pupillen van trainer/coach Gerard Lupgens met 1-3 verloren (15-8,12-15, J16-17,14-16). Be Fair maakte veel per soonlijke fouten en speelde niet slim genoeg. De ploeg kan niet meer be schikken over Marlies van Ringelen- stein vanwege haar studie in het kader van een politieopleiding. Be Fair 4 (dames) verloor van Forum/ Jodan Boys met 0-3. De Goudse volley- baldames hadden geen enkele moeite met de laaggeplaatste Waddinxveners. ZEVENHUIZEN - Vrijdag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC in het dorpshuis Swanla de derde wedstrijd in de eerste klas van de Goudse tafelten- niscompetitie tegen het vijfde team van Vriendenschaar. Het zeer sterke team uit Gouda be zorgde de Zevenhuizenaren de tweede nederlaag van dit seizoen en is onge twijfeld een van de kanshebbers voor het kampioenschap. Het team van Vriendenschaar werd het vorig seizoen tweede achter het toen ongeslagen ILAC 2, en bestond deze avond uit G. van Eijk, M. Nieuweveld en J. de Vrind. ZTTC kwam er tegen deze heren nauwelijks aan te pas, wat met de stand 3-7 ook duidelijk mag zijn. Het tweede team van ZTTC deed het met een 9-1 overwinning op Kwiek 1 iets beter dan het eerste team. Alleen invaller John Walter liet een steekje liggen, maar speelde als invaller zeer verdienstelijk. Rob Kegel en Erwin te Paske wonnen al hun partijen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 9 februari worden bij Waddinxveen- voetbal de finales van de spelregelwed- strijden van de afdeling Gouda van de KNVB gehouden. Aan deze finale zullen twee teams van Waddinxveen deelnemen. De wed strijd zal plaatsvinden in de kantine van de vereniging in het sportpark ”de Sniep”. De kantine is vanaf 18.00 uur open en de koffie staat te wachten. Lijstaanvoerder Rentokil-ZVH uit Ze venhuizen won in de eredivisie met 1-3 van Nashua/VCG. De Zevenhuizense heren hadden het in Geldrop zeer zwaar door vermoeidheid. Met de stug verdedigende ploeg delfde toch het on derspit. Vrijdag staat om 19.30 uur de wedstrijd tegen het team van Brother/Martinus op de rol. Dit jonge team van Brother/ WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal heeft de koppositie weten te handhaven bij Cracker jacks in Amersfoort, waar de thuiswedstrijd eerder in het seizoen met veel moeite in winst was omgezet. De eerste helft was dit ook merkbaar aan het spel van Flyers. Er werd te ge haast gebasketbald, waardoor veel aanvallen op niets uitliepen. Tegen het einde van de eerste helft kwam men weer in het normale spel en dat was ook nodig. Want Crackerjacks had intussen al een voorsprong van 9 punten opge bouwd. Nog voor het rustsignaal kon den de dames deze achterstand bijna goedmaken. Ruststand 24-23. De tweede helft ging Flyers als een bliksemschicht van start. Snelle breaks en goed verdedigen brachten de dames in een mum van tijd op een voorsprong van 10 punten. Vooral verdedigend zat het goed in elkaar. Crackerjacks scoorde de eerste 7 minuten geen enkel punt. Hierna speelden de dames de wedstrijd professioneel uit en ondanks enkele scheidsrechterlijke dwalingen was de winst voor Flyers: 43-56. Meisjes-junioren waren de klap van de bekerwedstrijd van zondag 28 januari te boven (uitschakeling door Vlissin- gen met 49-50) en speelden een be hoorlijke wedstrijd tegen MSV uit Noordwijk. Met degelijk spel werd in de eerste helft de basis gelegd voor een ZEVENHUIZEN - De volleybaltrein uit Zevenhuizen dendert maar door. De ene concurrent na de andere wordt (voorlopig) op een zijspoor gerangeerd door ZVH/Rentokil. De trotse koploper in de eredivisie stuurde vorige week vrijdagavond op overtuigende wijze Brother/Martinus richting wachthuisje. Voor zo’n 700 toeschouwers in dorpshuis Swanla werd de nummer twee op de ranglijst met 3-0 verslagen: 15-11,15-7en 15-10. Martinus’ trainer/coach Bert Goed koop incasseerde het verlies in Zeven huizen met een glimlach. Zijn jongeren lieten af en toe prachtige staaltjes vol leybal zien; met name Marco Klok maakte duidelijk waarom hij wordt aangemerkt als de toekomstige nieuwe ster van Oranje. Maar ze speelden te onevenwichtig om de gastheren serieus te kunnen bedrei gen. De routine van Marco Brouwers (rugblessure) werd node gemist. Of Martinus mét Brouwers echter meer mans was geweest tegen ZVH? De mannen van het trainersduo Van der Burgt/Akkerhuis zijn de laatste tijd niet af te stoppen. Zelfs niet nu steraan- valler Brecht Rodenburg niet volledig bleek hersteld van een griepvirus. Maar ook met een niet-topfitte ’kop man’ bewees ZVH een belangrijke kandidaat te blijven voor de titel. Ze venhuizen is meer dan Brecht Roden burg en Jan Clardeij. Zo stond Don Verdonck aan het stuur van de volley baltrein, die Martinus op een zijspoor rangeerde. Wie volgt? De dames van Rentokil-ZVH wisten zaterdag in Zoetermeer weer een 3-0 overwinning te boeken. Ditmaal was Zovoc de tegenstander. Trainer Willem Jan van Yperen, had het team op enkele plaatsen gewijzigd, daar Tanja Bresijn herstellende van een griepje langs de kant bleef. Rento kil-ZVH had de eerste set nodig om in hun spel te komen. Daardoor kon een goede verdedigende Zomoc lang bijblij ven en kon Rentokil-ZVH op het eind pas het beslissende gat slaan. Met 11-15 werd deze set gewonnen. In de tweede set liep het bij de Zeven huizense dames al direct beter. Vooral de middenaanval van Monique Ver meulen en Joyce Ruigrok waren voor de Zoetermeerse dames onhoudbaar (5-15). Ook in de derde set kon Zovoc niet in de wedstrijd komen, door een strakke opslag van Rentokil. Met 4-15 wonnen de dames van Willem Jan deze set. De dames liepen verder uit, daar de achtervolgers Sliedrecht Sport en VS Haag een puntendeling overeenko men. Zaterdag staat om 17.30 uur in Swanla de wedstrijd tegen Sliedrecht/ Sport op het programma. Woensdagavond (vanavond) spelen de dames eerst om 20.00 uur tegen tweede divisieploeg Molenwiek/C in het kader van de NSW-beker. Voor de Zevenhui zense dames een test wat ze tegen een tweede divisie team kunnen. i WADDINXVEEN - Komende zon dagmiddag 11 februari speelt Flyers he ren 1 om 16.15 uur in de sportzaal Groenswaard de bekerwedstrijd in de kwartfinale tegen het in de promotiedi visie uitkomende Ests-Akrides uit Vel- sen. Ests-Akrides behoort tot de top van de promotiedivisie en is hard op weg om de verloren plaats in de erdedivisie te rug te winnen. Verzekerd van een nieuwe sponsor wilde club uit Velsen binnen drie jaar aan de top staan van de basketbalcompetitie. De eerste aanzet hiertoe is het aantrekken van een sterke Amerikaanse speler en wel Keith Williams van Miniware Weert. Flyers, de bekerwinnaar van vorig sei zoen, begint de wedstrijd met 20 pun ten voorspromg. Of dit genoeg is zal veel afhangen van de vorm van de dag maar ook van de steun van veel suppor ters. WADDINXVEEN - Het negende team van Florida-badminton heeft door een gelijkspel tegen Mini-Shuttle- 3 promotie afgedwongen naar de zesde klasse. Helaas werd het kampioen schap op een haar na gemist. Door een gedeelde eerste plaats moest het puntensaldo uitkomst brengen. Dit was helaas niet in het voordeel van Flo rida, waardoor Delft kampioen gewor den is. Het team bestond uit de volgende spe lers: Christa van Ham, Margo Hoogen- doorn, Mary Steenland, Henk van Boxtel, Bert v.d. Knaap en Peter Mac kay. Florida 1 heeft met 5-3 de laatste wed strijd tegen Sio 3 gewonnen. In een ge- lijkopgaande strijd moest de laatste partij de beslissing brengen. Dit ge- mengd-dubbel werd door Ilona Groe- neveld en Dick van Teylingen gewon nen. Doordat medekandidaat degra dant ook heeft gewonnen degradeert het vlaggeschip van Florida. Leyton 3 - Florida 2 kende als uitslag 0- 8. Door deze afgetekende overwinning wordt de kans op promotie behouden. Na afloop van de competitie wordt dan nog een halve competitie gespeeld met als inzet promotie naar de derde klasse landelijk. WADDINXVEEN - De winterstop van de voetbalclubs is nog niet echt voorbij, want de weersomstandigheden hebben hervatting van de competitie nog niet mogelijk gemaakt. En dus spe len de voetbalteams oefenwedstrijden. De regen zorgde ervoor dat WSE weer geen competitiewedstrijd kon spelen, zodat er vriendschappelijk werd ge speeld tegen zondag-tweedeklasser Zwijndrecht. De Waddinxveners behaalden na een twee-twee ruststand een 5-5 eindstand. In de eerste helft scoorden Patrick Rijnbeek en Dennis Jager (direct uit een corner) en stond Rob Verbakel re serve. De laatste kwam direct na rust in het veld, keek niet en scoorde 2-3, voor Zwijndrecht derhalve. Een bezoek aan een opticien lijkt zin vol. De eindstand werd bereikt middels doelpunten van Patrick Rijnbeek (strafschop), Robert Kerkhoff en Den nis Jager (laatste minuut, een vrije trap in de bovenhoek). Vermeld dient nog te worden dat het doel op prima wijze werd verdedigd door Evert Clijnck, normaliter doel man van het derde. WSE 2 kon ongehavend de strijd aan binden met het Leidse Roodenburg om de toppositie in de reserve 4e klasse. Middels doelpunten van Ramon Vak- kers en Ron Scheurwater (kort voor tijd) werd een 2-1 overwinning be haald, een stap vooruit in de richting van de reserve 3e klasse. Traditiegetrouw voert het parcours -jaar weer zullen vele-atleten deze gele- langs de Alberdingk Thijmlaan, het .Wilgenlaantje, de Linnaeusweg te Bos koop, Noordkade, Staringlaan en de Bosboom Toussaintsingel. Start en fi nish zijn bij de atletiekbaan aan de Al berdingk Thijmlaan. Het organiserend comité onder leiding van Huub Kraan heeft nog angstige momenten gehad, toen het er op leek dat de loop dit jaar niet door zou kun nen gaan vanwege werkzaamheden aan de gasleiding tussen Waddinxveen en Boskoop. Door de welwillende medewerking van de gemeentelijke instanties en de ver antwoordelijke aannemingsmaat- schappijen zijn de problemen uit de weg geruimd. Eens te meer blijkt daar mee dat deze loop niet meer van de wedstrijdkalender is weg te denken. WADDINXVEEN - De zestig bridgers die elkaar vrijdagavond en -nacht in Het Trefpunt in de derde bridgenacht van de bridgeclub Waddinxveen be streden hebben er deze keer voor ge zorgd dat de spanning tot het einde be waard bleef. Na de eerste zitting van 21 spellen stond het echtpaar Van As met 60.81% aan de leiding, gevolgd door de dames Bakker-Hendriks (60.62%) en de he ren Kool-Wannée (60.07%). Aan het eind van de tweede zitting (na 42 spellen) voerde het echtpaar Van As nog steeds de ranglijst aan (58.52%), met kort daarachter de dames Evers- Poot (58.15%) en het echtpaar Ver- woerd (57.42%). In de derde zitting sloeg bij velen waar schijnlijk de vermoeidheid toe, want er kwamen zeer sterk uiteenlopende sco res en de ranglijst werd volledig door elkaar gegooid. Door 73.08% te scoren schoten de Goudse spelers Langerak en Ver- waayen in eens door naar de eerste plaats, terwijl ook de winnaars van vo rig jaar met een score 65.75% toch nog de tweede plaats wisten de bereiken. De einduitslag: 1. Hrn. Langerak-Ver- waayen (59.83%), 2. Mw. Hoedema- ■ker-Hr. Hart (57.26%); 3. Echtp. Ver- woerd (57.02%), 3. Dms. Menger-Ka- mermans (56.47%) en 5. Hrn. Evers- Burger (56.35%).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17