GEMEENTE WADDINXVEEN werk en scholing samen werken aan werk SCHILDERS VERGADERINGEN TIPS VAN MAX MILIEU HINDERWET KAMERMUZIEKCONCER T NIEUWE TARIEVEN VOOR REISDOCUMENTEN MILIEU- TELEFOON MIDDEN-HOLLAND VERLEENDE BO UWVERGUNNINGEN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN SPREEKUREN I I I I I VERKIEZINGEN VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD VAN WADDINXVEEN COLLECTEVERGUNNING WERKGROEP GEHANDICAPTEN IN OPRICHTING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Pagina 3 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 21,00 5,00 01820 28011 Opleiding tot Adspirant Gezel Schilder 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 februari 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Kosten reisdocumenten 86,00 Voor wie: Inhoud: Kosten: Startdatum: 5 maart 1990, bij "de Viersprong” te Gouda. 01820-28011 Waddinxveen, 7 februari 1990 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL het oprichten van een woonhuis Tweede Bloksweg bij nr. 24 Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.Th. van Soest: geen spreekuur. Kamermuziekconcert 8 februari 1990 (Gewijzigd programma) Concert van Vera Beths en Reinbert de Leeuw Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien deze pas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe pas worden verstrekt. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuw bewijs worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toe stel 158. Belangstellenden kunnen contact opnemen met mevrouw M. van de Wouw, afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 01828-14433, toestel 140. U zoekt naar werk; werk waarvan u resultaat ziet. Na een basiscursus van 10 weken kunt ‘u gaan werken bij een schildersbedrijf in de Goudse regio. Dan werkt u 4 dagen per week en 1 dag per week volgt u het vaktechnisch onderwijs; dit gedurende twee jaar. Een eigen bijdrage van 60,—, terwijl u met behoud van uitkering deel kan nemen. Tevens bestaat er een tegemoetkoming in de reiskosten. A. Remservice ’’Reeuwijk” voor een werkplaats annex verkoop autoaccessoires op het perceel Bloemendaalseweg 4a; De aanvragen A t/m E en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 8 februari 1990 tot 8 maart 1990 ter inzage bij de dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Een aanvraag ingevolge de Hinderwet om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning is ontvangen van: E. de directie van Van Leeuwen B.V.-voor een herstelwerkplaats annex verkooppunt van motorbrandstoffen op het perceel Pias weg 16; B. firma N. de Bruin voor een tuinbouwbedrijf op het perceel Bloemendaalseweg 13a; Spoedtarief Indien aanvragers verzoeken de afgifte binnen.een termijn van één week te doen plaatsvinden, wordt een toeslag van 15,00 in reke ning gebracht. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212 of 222. D. de heer G.J.B. van den Berg voor een tuinbouwbedrijf on der glas op het perceel Abraham Kroesweg 42; Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale-Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Kaartverkoop: Telefonisch reserveren 01828-14433. Kaarten afhalen tussen 09.00 en 12.00 uur vanaf 5 februari 1990. Kassa open vanaf 19.30 uur. Telefonisch gereserveerde kaarten kunnen tot 15 minuten voor aanvang worden afgehaald. Vera Beths en Reinbert de Leeuw zullen werken van 20e eeuwse Amerikaanse componisten uitvoeren. Er zullen stukken gespeeld worden van o.a. Charles Ives, Louis Gruenberg, Conlon Nancar- row, Aaron Copland, John Cage en George Antheil. Het concert komt in de plaats van het geplande concert van het Rondom Kwar tet dat wegens ziekte van een der musici niet door kan gaan. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 147. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Informatie: PBVE-Gouda, afd. Werk en Scholing Stadskantoor Agmetenstraat 24 2800 BB Gouda Telefoon 01820 - 88389 18,00 4,00 Voor het inleveren van de schadelijke stoffen kan gebruik gemaakt worden van de door de gemeente eerder verstrekte gele K.C.A.- tas. De chemo-car komt dit jaar op de volgende data: 6 april, 8 juni, 10 augustus, 12 oktober en 14 december. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de sectie Bur gerzaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon 14433, toestel 158. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 238/90 (A), 239/90 (B), 267/90 (C), 535/90 (D) en 443/90 (E). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN. VAN DER LINDEN. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden verstaan alle klachten over lucht-, water- of bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten dag en nacht be reikbaar onder nummer: Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Op vrijdag 9 februari a.s. zal de Chemo-Car voor de eerste keer dit jaar in de gemeente het klein chemisch afval ophalen. De Chemo-Car is een speciaal ingerichte auto voor ontvangst en Burgemeester C.M. van der Linden: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. ZOEKEND NAAR EEN BAAN Er zijn in de Goudse regio wel 30 banen voor WERKEN als huisschilder en tegelijkertijd LEREN voor schilder dat kan met de PBVE-cursus "Adspirant Gezel Schilder'' Werkzoekende mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder, met minimaal enkele jaren LBO of vergelijkbaar nivo. Een gezamelijk initiatief van: werkgevers in de schildersbranche in Gouda e.o. het Gewestelijk Arbeidsbureau de Stichting Vakopleiding Schilderen en Stukadoren de streekschool voor deeltijd kort MBO "De Viersprong" het PBVE-Gouda Informatiebijeenkomst: vrijdag 9 februari 14.00 uur "De Viersprong” Groen van Prmsterersingel 54 2805 TE Gouda Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 6 februari 1990 blijkens het bevolkingsregister woonachtig zijn. Stemmen elders De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in een ander stembureau in de gemeente Waddinxveen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt, kan hiervoor een ver zoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. Uiterlijk 7 maart 1990 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier dat ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. Uiterlijk 16 maart 1990 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken. Op dit verzoek wordt terstond een be slissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. Mocht u zich betrokken voelen bij het Waddinxveense gehandicap tenbeleid en actief willen bijdragen aan een betere positie van ge handicapten in Waddinxveen, dan wordt u bij deze van harte uitge nodigd u als lid voor de werkgroep aan te melden. 41,00 ƒ100,00 31,00 48,00 ƒ110,00 36,00 Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 1 maart 1990 een zitting wor den gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. periode 1 sept./31 maart. lapr./31aug. 76,00 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. U start met een basiscursus met veel praktijk- oefening van 10 weken, 26 uur per week. Als u die goed doorloopt, solliciteert u bij een van de schildersbedrijven, die voor dit project banen garant gesteld hebben. Daarna werkt u 4 dagen in loondienst en volgt nog 1 dag per week vak- lessen. C. mevrouw G.W. de Wit voor een snackkiosk op het perceel Zuidplaslaan, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sec tie C, nr. 2211 ged.; vervoer van schadelijke stoffen zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verfresten, bestrijdingsmiddelen, fotochemicaliën e.d. De Chemo-Car stopt op negen plaatsen in de gemeente. Voor het eerst wordt dit keer ook de kringloophalte aan de Zuidplashof aan gedaan. Voordat de Chemo-Car op elke standplaats komt, rijdt hij in de buurt rond terwijl een geluidssignaal weerklinkt. Daarna is hij op zijn standplaats te vinden, herkenbaar aan een haltebord. Terinzagelegging van en beslissing over geldigheid kandidatenlij sten 1. De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten (en in dien vereist, de verklaringen van ondersteuning) voor de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Waddinxveen zijn ter gemeentesecretarie voor een ie der bij de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken ter inzage gelegd. 2. Het hoofdstembureau zal op 9 februari a.s. om 17.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen een openbare zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten en over het handhaven van de daarop voorko mende geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van pas poorten en toeristenkaarten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. In deze periode komen er eveneens zeer veel spoedaanvragen binnen voor de afgifte van reisdocumenten veelal veroorzaakt doordat de mensen hun paspoort/toeristenkaart pas op het laatste moment nazien op geldigheid. Het gevolg van één en an der is dat ten gemeentehuize bij de sectie Burgerzaken moet wor den overgewerkt en andere noodzakelijke werkzaamheden moeten worden stopgezet om de stroom van aanvragen op tijd te kunnen verwerken. Veelal is het dan ook onmogelijk om de spoedaanvra gen tussentijds af te handelen, zodat mensen doorgewezen moeten worden naar de grenspostenwaar een zgn. noodtoeristenkaart met een beperkte geldigheidsduur tegen aanzienlijk hogere kosten is te verkrijgen. Om aan deze onvriendelijke situatie een einde te ma ken en om een optimale dienstverlening te kunnen bieden, wordt getracht door middel van de invoering van een seizoentarief en een toeslag voor spoedbehandeling enige spreiding van aanvragen over het gehele jaar te krijgen, zodat de aanvragen binnen een redelijke termijn kunnen worden afgehandeld. Nummering kandidatenlijsten raadsverkiezing Op donderdag 8 februari a.s. te 17.00 uur wordt in het gemeente huis van Waddinxveen een openbare zitting van het centraal stem bureau gehouden, voor de nummering van de bij het hoofdstembu reau ingeleverde lijsten voor de op 21 maart 1990 te houden verkie zing van de leden yan de gemeenteraad. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. Met gebruikmaking van een volmachtbewijs. - Het volmacht bewijs dient uiterlijk 7 maart 1990 te worden aan gevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentesecre tarie sectie Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart). De gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en ge machtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (21 maart 1990) buiten de ge meentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Leger des Heils vergunning verleend voor een collecte in de periode 12 t/m 25 februari 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. aanvraag en verlenging paspoort aanvraag paspoort voor personen beneden lójaar aanvraag zakenpaspoort aanvraag toeristenkaart B aanvraag toeristenkaart B voor minderjarigen aanvraag wijziging bijschrijving Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De standplaatsen van de Chemo-Car zijn: - 08.30 - 09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; - 09.15 -10.00 uur Wijk Zuidplas, cirkelflats; - 10.00 - 10.45 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; - 10.45 - 11.30 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; - 11.30-12.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 12.45 - 13.30 uur Centrum, Passage, ingang Stationszijde; - 13.30 -14.15 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 14.15 -15.00 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; - 15.00 -16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Tijdens het laatste overleg tussen de gemeente en (organisaties van) gehandicapten op 7 december j 1is het plan besproken om in Waddinxveen een aparte werkgroep Gehandicapten op te richten. Hierbij wordt gedacht aan een groep die samengesteld is uit zowel Waddinxveense vertegenwoordigers van gehandicapten-organisa- ties als individueel betrokkenen uit Waddinxveen. Het idee om een dergelijke werkgroep op te richten komt voort uit de gedachte dat gehandicapten en betrokken mensen zelf, vanuit hun eigen ervaringen, het best op de hoogte zijn van gevoelde knel punten en wensen. De werkgroep zou als permanent platform in de gemeente de belangen van gehandicapten kunnen behartigen. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouder maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van hierna genoemde bedrijven zijn ontvangen van: Concrete taken van een dergelijk platform zullen onder meer zijn: - advisering van de gemeente; - aanspreekpunt voor gehandicapten die advies willen over rege lingen op het gebied van huisvesting, recreatie, etc.; - verzameling van documentatiemateriaal. Commissie voor de Financiën op donderdag 8 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Subsidie-aanvraag Rijkspolitie personeelsvereniging ’’Langs de Gouwe”. - Legesheffing in verband met afgifte verklaringen van geen be zwaar door de provincie. - Onderwijsnota (financiële aspecten). - Beschikbaarstellen krediet in verband met Vergoeding van kos ten nieuwe aanschaffingen c.q. voorzieningen diverse basisscho len. - Financiële toedeling van de in het wensen- en middelenpakket 1990 geraamde stelpost Openbare Werken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3