D’66 wil onafhankelijke voorzitter beroepscommissie r Extra bus naar Gouda Saskia Erkelens (17) wint affiche-prijs I BOMEN EN BUREN I a. a. SOCIAAL RAADSVROUW I Functie wordt nu al vier jaar waargenomen door CDA-raadslid G. van den Berg Randstad- Paar danst honderd dansen ’s Morgens van Westnederland Sirébo in Boskoop RTW zoekt mixtalent r-DHS- tenten op televisie Nog geen inzameling van plastic i Veel reizigers Mei Licht Overleg Huisvesting Takken Werkgelegenheid Middenstand Gun uzelf Van Ginkel. ■MM MM Dan nu eerst evên naar Van Ginkel. Daar liggen de nieuwe zomerprogramma’s om plannen te maken. Van de voorpret te genieten en tijdig te reserveren bij het reisburo met de goede service. Waddinxveen, Passage 222, 01828-17522* groen ktechniek Schade aan uw au to ver eist r~7~T deskundige jW reparatie GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Bi Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 februari 1990 hoveniersbedrijf 01727-12900 DIT JAAR ZEKER VAN 'focwa ZON! Door drs. CORRIE DE BAKKER, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen ams WADDINXVEEN - D’66 wil dat er een onafhankelijke voorzitter, bij voorkeur een niet-gemeenteraadslid, komt voor de raadscommissie voor de beroeps- en bezwaarschriftenDie post wordt nu al vier j aar bezet door CDA-raadslid Gerrit van den Berg. Daarvoor werd die functie bekleed door oud-raadslid Hans Barth van D’66. werken te worden ingewilligd en die nen vakatures zowel voor deeltijd als voor de volle tijd te worden openge steld. De Waddinxveense sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 122. Westnederland enkele maatregelen ge nomen. De extra rit op lijn 187 zal de overbezette rit ontlasten. Bovendien geeft de nieuwe rit zeker aansluiting op de treinen en buslijnen op het NS-sta- tion Gouda. Ook zijn er maatregelen genomen om de afstemming te garanderen tussen de bussen die samen één rit rijden. Hier mee wordt voorkomen dat reizigers bij de halte blijven staan. De eerste weken van 1990 maakten ge middeld zo’n 125 reizigers gebruik van de rit van lijn 187 die om 8.10 uur aan komt in Gouda. Hiervoor worden door Westnederland drie bussen ingezet. Door de drukte is het helaas voorgeko men dat passagiers niet op tijd zijn meegenomen. Het grote aantal reizigers en de drukte van het verkeer zorgden er ook voor dat de bussen soms te laat in Gouda ar riveerden. Hierdoor misten sommige mensen de aansluiting op trein of bus. Om al dit ongerief te voorkomen heeft Vanaf zondag 27 mei gaat de dienstre geling voor 1990-1991 van start. Voor de inwoners van Waddinxveen bete kent dit extra ritten in de ochtend- en middagspits op de lijnen 177 en 187 naar Gouda en van Gouda terug naar Waddinxveen. Begin mei zal Westne derland hierover uitgebreide informa tie verspreiden. De extra rit vertrekt om 7.13 uur vanaf het Westnederlandkantoor in Boskoop en komt om 7.55 uur aan bij het station in Gouda. Enkele tussentijden zijn Boskoop Centrum 7.32 uur, Waddinx veen sporthal De Snlep 7.37 uur en Gouda Goudse Poort 7.46 uur. WADDINXVEEN - Vanaf komende maandag 12 februari krijgt lijn 187 een extra rit van Boskoop via Waddinxveen naar Gouda Station NS. Openbaar vervoerbedrijf Westnederland heeft hiertoe besloten in ver band met de sterke toename van het aantal reizigers. Zo kunnen bijvoorbeeld hoge beplan tingen niet alleen licht en uitzicht weg nemen. Ze kunnen ook last veroorza ken door afvallende bladeren en vruch ten. Binnen een bepaalde afstand van de erfgrens kan de begroeiing discussie opleveren met de buren. Voor bomen bedraagt die afstand twee meter en 1Een beleid met visie is gebaseerd op een structuurschets, die aansluit op het streekplan en die de basis legt voor uit werking in meer gedetailleerde be stemmingsplannen, die op tijd moeten worden herzien. 2. De ontwikkeling van ruimtelijke or dening plannen mag niet worden over gelaten aan deskundigen (projectont wikkelaars) of totaal afhankelijk wor den gemaakt van rekenkundige be schouwingen. Gezocht moet worden naar overlegvormen waarin het belang van individuen tot zijn recht komt en betrokkenen aktiéf ingeschakeld wor den. 3. D’66 is tegen erfpacht als doel op zich. Erfpacht kan als middel hanteer baar zijn, maar dan alleen op verzoek. 4. D’66 is van mening dat in eerste in stantie in Waddinxveen slechts gebon den moet worden voor de natuurlijke aanwas en economisch gebondenen. 5. D’66 is geen voorstander van wo ningbouw voor andere categorieën, maar zegt niet zonder meer nee tegen iedere vorm van groei. Ieder voorstel voor groei zal uiterst kritisch bekeken worden en daarbij dient de bevolking te worden geraadpleegd. Het gemeen telijk belang staat op de eerste plaats, maar D’66 wenst het bovengemeente lij k belang niet uit het oog te verliezen 6. D’66 meent dat door de gemeen schap gesubsidieerde huisvestingsmo- boskoop Staat een boom of heg, zeer tot uw on genoegen, in de verboden zone, dan kunt u natuurlijk het beste eerst probe ren in onderling overleg tot een oplos sing te komen. Lukt dat niet, dan kunt u in het uiterste geval naar de rechter stappen en verwijdering eisen van de beplanting. Ter bescherming van het weinige groen dat er nog is, is echter in veel gemeen- WADDINXVEEN/HILVER- SUM - In het gevarieerde Vero- nica-tv-programma ’’Take 5” wa ren zaterdagmiddag twee tentmo- dellen van de Waddinxveense ten- tenfabriek en kampeersport De Randstad van de Mercuriusweg te zien. Het ging hier om Randstad-Her- melijn van 1.370,- en om Rand- stad-Bunzing van 1.915,-. De Randstad-tenten kwamen in het televisieprogramma in beeld naar aanleiding van de caravan- en tenten-tentoonstelling in Zuidla- ren. Het Waddinxveense bedrijf was op de expositie vertegenwoor digd door dealer Filan Camping uit Assen. De Randstad werd vrijdagmorgen door de televisiemakers van de Veronica Omroep Organisatie (VOO) benaderd met het verzoek om de twee tentmodellen zaterdag morgen voor tien uur in de tuin van het Veronica-gebouw in Hilversum op te zetten. Om half elf begonnen de camera-repetities voor het we kelijks rechtstreeks uit te zenden programma van 16.20-17.25 uur. In het programma werd gezegd dat het ging om typisch Nederlandse tenten, die in de ’’Randstad” wor den gemaakt. Op die manier wist men heel slim het reclameverbod te omzeilen, aldus J .C. Stigter van het Waddinxveense De Randstad. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zal voorlopig nog niet worden gedaan aan gescheiden inzameling van plastic afval. Aanvankelijk was het de bedoeling de kringloophalte bij het Koningin Wil- helminaplein te voorzien van een plek voor plastic afval, maar omdat het plas tic spul handmatig moet worden ge scheiden en omdat daarmee hoge kos ten zijn gemoeid is hiervoor voorlopig van afgezien. Nader onderzoek wordt ingesteld naar andere mogelijkheden om plastic afval in te zamelen. Als men er op het ge meentehuis uit is zal hierover voorlich ting aan de bevolking worden gegeven. WADDINXVEEN - Met de zondag bij dansschool Waddinxveen aan de Sta- ringlaan gehouden dansmarathon ’’Be weeg! Leef! En dans een ton bij elkaar” hebben de danslustigen een bijdrage geleverd aan het werk van de Neder landse Hartstichting. Op initiatief van de Hartstichting en de dansorganisatie Swinging World gin gen leerlingen van de Waddinxveense dansschool van José Bruêns-van Rijn op pad om sponsors te zoeken, die een bijdrage wilden leveren voor elke dans die op de marathondag zou worden ge danst. Vrienden, kennissen, familie en bedrij ven werden benaderd om iedere dans financieel te honoreren. Ieder bedrag was welkom en de totale opbrengst komt geheel ten goede aan de Neder landse Hartstichting. Dus zag men deelnemers in dansschool Waddinxveen, die een groot aantal dansen op het programma hadden staan om een aardig bedrag bijeen te brengen. En dat gebeurde ook! José draaide in totaal 117 platen, waarop het gehele scala van ball-room en latin-american dansen aan het pu bliek kon worden getoond. Enkele continu wakende ogen hielden de kwa liteit en het aantal dansen angstvallig in de gaten. Direct na het startsignaal van 10.00 uur gingen de eersten - waaronder Paul van Vliet en Patricia van de Laan - van start. Tot 15.30 uur zouden zij nog zeer vaak op de vloer te zien zijn. Paul en Patricia behaalden uiteindelijk het record-aantal van 100 dansen. Zij werden op de voet gevolgd door Arie Lam en Noëlle Meijer met 81 dansen en door Arjan van de Weide met Mar jolein de Jong met 66 dansen. Hoe hoog het totaalbedrag uiteinde- lijik zal worden om aan de Hartstich ting af te dragen, is nog niet bekend. De deelnemers gaan de komende we ken met hun lijst met stempels langs de sponsors om het geld te innen. Zeker is, dat de sponsors van de 3 top pers zullen schrikken als zij dit enorme aantal vernemen. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De jury beoordeelde de inzendingen per regio, 33 scholen leverden vijftig winnaars op. Uit dit aantal werden de vijftien ’’ech te” kanshebbers gekozen tot er ten slotte één, de Noordbrabantse winna res, overbleef. Het doel van de ont werpwedstrijd was het propageren van het Prins Bernhard Fonds en de Anjer fondsen als cultuurfonds(en). Het Prins Bernhard Fonds en de Anjer fondsen besteden jaarlijks ongeveer negentien miljoen gulden aan culturele projecten en zijn samen het grootste cultuurfonds van Nederland. Op 10 augustus 1940 werd het Bern- hardfonds opgericht. Het vijftig jarig jubileum werd meteen aangegrepen om nog meer manifestaties te organise ren en een grootschalige fondsenwer- vingscompagne op poten te zetten. D’66 is van mening dat volwaardige woonruimte een eerste levensbehoefte is. Ieder beleid zal daarom gericht moe ten zijn op effectieve bestrijding van de woningnood en verbetering van de woonomgeving. De verdeling van schaarse ruimte brengt onvermijdelijk belangenconflic ten met zich mee. Eens te meer zijn de mocratische procedures hier belang rijk: duidelijk, openbaar en controleer baar. Beleidsdoelstellingen van D’66 over ruimtelijke ordening, grondpolitiek en huisvesting. voor heggen een halve meter. Buiten deze afstand kunnen de buren geen eisen stellen ten aanzien van bo men en heggen. Die halve meter geldt uiteraard niet als de heg dient als ge meenschappelijke scheiding tussen twee erven. In dat geval heeft u beiden de plicht de heg te verzorgen. Als de heg zonder uw medeweten door de buurman is verwij derd dan kunt u hem via de rechter dwingen op eigen kosten een nieuwe heg te planten. Een andere kwestie is dat takken sterk kunnen overhangen op uw erf. Als u dat niet wilt hebben, moet u eerst uw buurman vragen ze te verwijderen. Doen de buren dit niet dan kunt u ze zelf verwijderen of laten verwijderen, echter zonder op het erf van de buur man te komen. De buren kunnen de af gezaagde takken opeisen. Voorts mag u de vruchten houden, die uit overhangende takken op uw erf zijn gevallen. Van de vruchten die nog in de boom hangen moet u afblijven. Onder uw erf doorgroeiende wortels mag u zonder meer verwijderen. De kosten hiervan komen wel voor uw rekening. Het is verboden giftige stoffen in de ei gen grond te brengen bij doorschie tende wortels van een boom van de buurman met als doel het doden van deze boom. Als de boom daardoor dood gaat, bent u daarvoor aansprake lijk. Bedenk bij dit alles: een goede buur is beter dan een verre vriend! WADDINXVEEN - Komende zater dagavond zendt de lokale omroep RTW (101.1 MHZ in stereo) weer het programma Hitfront uit met tussen acht en tien uur Diederick Huizinga. Voor zijn programma is hij op zoek naar mensen die mixen kunnen maken, zodat hij die mix om half negen in zijn programma kan draaien. Geïntresseerden kunnen bellen tussen zeven en tien uur ’s avonds op tel. 01828-15503. Tijdens het programma Hitfront kan men bellen tel. 01828- 10379. Het informatieve jongerenprogramma wordt zaterdagavond geopend door Bert Voogd en afgesloten door Ferry van Loon. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Uit de Zuidhol- landse inzendingen voor de affiche- wedstrijd van het 50-jarige Anjerfonds is het werkstuk van de Waddinxveense Saskia Erkelens (17) als beste uitgeko zen. In totaal deden 800 middelbare scholieren uit het hele land mee aan de wedstrijd ’’Teken voor Cultuur” van het jubilerende Prins Bernhard Fonds en de regionale Anjerfondsen. De HAVO-leerlinge van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg kreeg 300,-, die aan -de Zuidhollandse eerste prijs was ver bonden. Het geld kan ze bestemmen voor het kopen van teken- en schilder materiaal, foto-apparatuur, muziek, een kunstwerk of het meedoen aan cur sussen voor dans en mimiek. Saskia Erkelens, die aan de Zesde Tocht weg woont, visualiseerde voor haar affiche een uiterst simpel idee. De tekst en het figuurtje werden in het zelfde handschrift geschreven. De be lettering vond men prachtig. De figuur kon op allerlei manieren worden inge vuld. De prijsuitreiking was vorige week in het Muziektheater in Amsterdam in een bijeenkomst met cabaretier Paul de Leeuw. Juryvoorzitter prof. W.H. Crouwe, voorzitter van het Prins Bern- hard Fonds, roemde de kwaliteit van de inzendingen. Er zijn in totaal vijftien Anjerfondsen in ons land. Samen vertegenwoordigen zij de twaalf provincies en de steden BOSKOOP - In Boskoop heeft zich de nieuwe Stichting Promotie Sierteelt Regio Boskoop, kortweg Sirébo, offi cieel gepresenteerd naar de buitenwe reld. Sirébo heeft tot doel de boomkwekerij- sektor en de totale sierteelt in de regio Boskoop onder de aandacht te brengen van zowel vakgenoten in binnen- en buitenland, als bij de grote toeristen- stroom die zich jaarlijks in de Randstad bevindt, maar daarbij de regio ten on rechte nog teveel voorbij gaat. Kortom: ”Als men in de wereld bomen wil, moeten ze uit Boskoop komen”. Eén van de aktiviteiten van Sirébo is de deelname aan de Floriade in Zoeter- meer in 1992. In samenwerking met toeristisch re creatieve organisaties als het VW en de ANWB zal de toeristische, groene promotie van regio Boskoop ter hand genomen worden. In Sirébo zijn vertegenwoordigd de boomteeltsektor, de gemeenten Bos koop, Reeuwijk en Hazerswoude en VVV Boskoop. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland is als externe adviseur bij de stichting betrokken. ten en zo ook in Waddinxveen, een kapverordening van kracht. De rechter zal hier zeker rekening mee houden. Vandaar dat in het Nieuwe Burgerlijk Wetboek wordt geregeld, dat de rech ter in plaats van te eisen dat een boom wordt verwijderd, ook een schadever goeding mag worden toegekend. De gemeentelijke overheid heeft vol gens D’66 slechts een beperkt aantal in direct werkende instrumenten beschik baar om de werkgelegenheid te beïn vloeden. De gemeente dient deze in strumenten aktief aan te wenden om de werkgelegenheid in stand te houden en te bevorderen. D’66 erkent het recht van werk voor ie dereen, maar verwacht souplesse en bereidheid tot omscholing van werk zoekenden. De ”1992-maatregelen” van Europa zullen ook voor gemeenten diverse za ken doen veranderen. Er komt een nieuwe hogere bestuurslaag bij. Ge meenten krijgen steeds meer te maken met opgelegde Europese regelgeving. De beleidsdoelstellingen over de werk gelegenheid zijn: 1. D’66 wil blijven onderzoeken op welke wijze op gemeentelijk niveau een bijdrage kan worden geleverd aan het terugdringen van de werkloosheid. 2. D’66 wil het aanwezige werk over zo veel mogelijk mensen verdelen door elke vakature binnen het gemeentelijk apparaat te onderzoeken op de moge lijkheid van deeltijdarbeid. Tenzij het dienstbelang zich hiertegen verzet, dient elk verzoek om in deeltijd te gaan D’66 is van mening dat de middenstand een belangrijke funktie vervult. De be leidsdoelstellingen van de Democraten over dit onderwerp zijn: 1. Al die maatregelen dienen genomen te worden die de bestaande midden stand versterken mede ten behoeve van de consument. Het nieuw ontwikkelde centrumplan sluit hierop aan en ver dient onze volle steun. 2. Er dient een soepel vergunningenbe leid met betrekking tot de uitbreiding van bestaande bedrijven gevoerd te worden. 3. Van de middenstand wordt verwacht dat zij zich cliënt-vriendelijk opstelt, met name voor wat betreft de ope ningstijden. De onafhankelijke voorzitter van de raadscommissie voor beroeps- en be zwaarschriften wordt opgevoerd in het dezer dagen verschenen ’’Gemeente- programma Democraten ’66 Waddinx veen 1990-1994”. De Democraten nemen als lijst 5 met acht kandidaten aan de gemeente raadsverkiezingen van woensdag 21 maart deel. Lijsttrekker is D;;66-frac- tievoorzitter Wim de Wit. Tweede is Sylvia Barth-van den Hondel en derde Han Flietstra. In de opvatting van D’66 is het gemeen tebestuur de ’’overheid” die het dichtst bij de burgers staat. Dit bestuur moet voor de burgers de meest vertrouwde overheid zijn. Derhalve dienen de ge meentelijke organen bij het uitoefenen van hun taak de grootst mogelijke openheid te betrachten. D’66 is van mening dat de gemeentelijke overheid een actief voorlichtingsbeleid dient te voeren. Beleidsdoelstellingen over het bestuur zijn voor de Democraten: 1. D’66 is van mening dat besluitvor ming wezenlijk moet plaatsvinden in de gemeenteraadsvergadering. Verschui ving van de besluitvorming naar de commissievergaderingen dient te wor den tegengegaan. 2. D’66 stelt zich een beleid voor, waar bij de bevolking vooraf geïnformeerd wordt over te nemen beslissingen en waarbij de burger de gelegenheid gebo den wordt het beleid te beïnvloeden. Een lokaal referendum moet mogelijk zijn. 3. D’66 is van mening dat de voorzitter van de commissie Beroep- en Bezwaar schriften bij voorkeur geen raadslid moet zijn. 4. D’66 gaat zelfstandig de verkiezin gen in waarbij geen College-akkoorden vooraf gemaakt worden. 5. D’66 is voorstander van een afspie gelingscollege. 6. D’66 hecht groot belang aan een goede samenwerking en overleg met naburige gemeenten, omdat veel pro blemen en regionaal karakter hebben. De Wet Gemeenschappelijke Regelin gen biedt daartoe goede mogelijkhe den. Democratische controle van zo’n ’’verlengd lokaal bestuur” is echter noodzakelijk. 7. Er dient voor gewaakt te worden, dat door middel van fraktievorming in het samenwerkingsverband de politieke kleur van de afgevaardigden de besluit vorming gaat beïnvloeden. De af gevaardigden zitten er namens hun ge meente en niet namens hun politieke partij 8. Het beoordelen van de organisatie van het gemeentelijke apparaat op ef- fektiviteit en efficiency dient een kon- tinu proces te zijn. 9. Het organisatie- en personeelsbeleid dient in een sociaal jaarverslag behan deld en kritisch getoetst te worden. gelijkheden ten goede moeten komen en blijven voor de minst draagkrachti- gen. Hierbij is D’66 voor een verplicht doorstromingsbeleid. 7. D’66 is van mening dat nieuwe woon wijken ruim opgezet moeten worden. Verdichting leidt tot vroegtijdige woonwijkverarming. 3. Aan milieu- en energieaspekten van de bedrijfsvoering dient veel aandacht geschonken te worden. 4. De lokale overheid moet zelf initia tieven nemen om in te spelen op ”1992”. Gemeenten kunnen gebruik maken van het Europees Sociaal Fonds, dat subsidies verstrekt voor op leidingen werkgelegenheidsprojecten mobiliteit, integratie, technische dienstverleningen advies. 5. Lokale overheden krijgen steeds meer te maken met EG milieu-regels, welke regels de lokale richtlijnen gaan beïnvloeden, zoals bijvoorbeeld die van het zwemwater, de gevaarlijke stoffen, afvalstoffen en luchtverontrei niging. 6. De gemeente moet zich oriënteren en voorbereiden op de gevolgen van de open interne markt voor de concurren tie tussen diverse ondernemingen. Het voorzieningniveau en investeringskli maat verdient daarbij speciale aan dacht. Saskia Erkelens van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum legde met haar affiche beslag op de Zuidhollandse prijs van het A njerfonds. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Een boom kan, na j aren een bepaalde plaats te hebben verfraaid, voor buren een bron van er gernis worden, doordat hij licht en uit zicht ontneemt, water aan de grond onttrekt of doordat de wortels de tuin in groeien. Niet zelden wordt de boom dan inzet van een burenruzie. Dergelijke problemen, die de gemoe deren danig kunnen verhitten, zijn na tuurlijk niet van vandaag of gisteren. Daarom heeft de wetgever voor een aantal veel voorkomende zaken regels opgesteld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9