Dit zijn de 36 nieuwe bedrijven IRTW-RADlOf UNIEKE SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING KUNSTENAARS BIEDEN HUN WERK TE KOOP AAN 3 L4 H I Job Creation belooft in pasverschenen evaluatierapport Uitstekende klasseringen voor De Gouwe Knappe winst Excelsior 2 Cursussen ouderen in W’veen IN PROJECT WERD 780.000,- GESTOPT ZATERDAG 17 FEBRUARI IN DE BEURSHAL A.P. van Neslaan 1-3 Boskoop Schilderijen op ieder formaat en voor zéér aantrekkelijke prijzen. U BENT WELKOM ZÉÉR GROTE COLLECTIE OLIEVERFSCHILDERIJEN IN VERSCHILLENDE STIJLEN DNDERNE CENTRU sa a A-klasse Computer Waarde Gestarte projecten I Cijfers Verlengd Stichting Financiën 4 o ZATERDAG VAN 10.00 - 17.00 GRATIS TOEGANG!’ (o.a. landschappen, stillevens, klassiekers en modern werk) ill 9B& isi I 1 TVf Kit w Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 februari 1990 Pagina 15 De 113 arbeidsplaatsen van nu worden er 130 -pro gramma- Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. De stichting is daarom tot de conclusie gekomen, dat voortzetting van de stich ting zinvol en gewenst. De invulling van taken en bevoegdheden in de toe komst is op dit moment onderwerp van overleg. Oud-Waddinxvener REMCO VAN KESTEREN nu wonend in Blaricum, exposeert deze week eindexamen com puter graphics in de AV-Studio Acade mia aan de Blaak 10 in Rotterdam. De eindexamenexpositie houdt hij met Rik van Schagen en Bob Aardewerk. De deze week afstuderende Remco van Kesteren heeft in Waddinxveen op de mr. A. de Roosschool gezeten en op het HAVO-Atheneum. Vorig jaar gaf hij een lezing in De Boog over compu ter-graphics. Bij de officiële opening van de eerste bedrijfshal werd er geproostVan rechts naar links PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein, Zuidhollands ge deputeerde H.A. van der Meer, burgemeester C.M. van der Linden, KNOV-bestuurder C. de Bas en - zonder glas - D’66-raadslid W.L.J. de Wit. (Foto: Archief). nemers afkomstig uit Waddinxveen. Vier initiatiefnemers zijn jonger dan 30 jaar en 8 initiatiefnemers zijn gestart vanuit een werkloosheidssituatie. Zeven initiatiefnemers hebben een op leiding op middelbaar en 7 op hoger be roepsonderwijs niveau, de overigen hebben een MAVO/HAVO opleiding. Zeventien van de 26 initiatiefnemers zijn in het bezit van een vakdiploma. Voor wat betreft de bedrijsactiviteiten zijn de initiatiefnemers werkzaam op het gebied van ambachtelijke/indus- triële activiteiten, handel en de zake lijke dienstverlening. Zondag werden er in het zwembad ”De Sniep” A-klasse-wedstrijden gezwom men, waaraan ook door De Gouwe- zwemmers werd deelgenomen. Na het programma te hebben afgewerkt - het resultaat over drie afstanden was bepa lend voor de uitslag - kwamen de De Gouwe-zwemmers zeven maal in aan merking voor een medailleplaats. De eerste kwam op naam van Peter de Bruyn die met zijn prestaties op de 100, 200 en 50m schoolslag (1.22.6; 3.03.2; 0.38.2) derde werd bij de jongens on der de 14 jaar. Bij de meisjes onder de 16 waren er twee Gouwe-zwemsters die in de prij zen vielen, op de 100, 200 en 50m vrije slag Marion v. Hooft won dit pro gramma (1.00.5; 2.11.9; 0.28.5) en Ilse v.d. Dussen werd derde met 1.04.3; 2.18.0 en 0.30.4. Bij de dames was er eveneens eeii bron zen plakdie ging naar Astrid Coene op de 100, 200, en 50m vrije slag in 1.04.6; 2.24.6 en 0.29.5. Bij de heren konden Mark v.d. Zijden en Edgar ter Braake op de 100, 200 en 50m schoolslag na een prima gezwom men race een zilveren en bronzen me daille op eisen voor De Gouwe (1.07.6; 2.32.1; 0.31.1 en 1.08.7; 2.33.0; 0.31.9). Bij de jongens onder de tien en twaalf jaar werd een programma van twee af standen afgewerkt. Onder de 10 jaar zwom Bob de Bruyn de 100 en 50m schoolslag in 1.44.6 en 0.48.0 waarmee hij als eerste eindigde. Zijn broer Bob de Bruyn zou op de 100 en 50m school slag eveneens als eerste eindigen in 1.23.3 en 0.40.2. De gemeente Waddinxveen besloot hierop de bouw van de tweede hal zelf te financieren. De eerste paal voor de tweede hal kon daardoor in juni 1988 geslagen worden. Al in december 1988 werd de eerste oplevering gepland en konden de eerste huurders per januari 1989 het pand betrekken. Ook het tweede bedrijfspand is inmiddels ge heel verhuurd. In september 1989 werd door de ge meente de eerste bedrijfshal uit het faillissement gekocht en kwam aan de onzekere periode voor de huurders in deze hal een einde. WADDINXVEEN - Ook de tweede wedstrijd in de tweede helft van het landelijke Speedo-tournooi heeft voor de jongste zwemmertjes van De Gouwe weer een aantal uitstekende klasseringen opgeleverd. Tijdens deze wedstrijd, waarin alle zwemmers hun persoonlijke records verbeterden, werden er vijf medaille- plaatsen behaald. Bij de jongens ’80 zwom Harry de Bruyn op de 50m vlinderslag in 0.45.4 naar een nieuw persoonlijk record (- 4.4) en een bronzen medaille. Harry was dit keer goed in vorm wat later bleek op de 100m schoolslag. Hierop zou hij in 1.42.6 (PR-2.3) als tweede aantikken. Ook Harry z’n broertje, Bob de Bruyn, zou het in zijn klasse prima doen. Bob won op de 400m vrije slag bij de jongens ’78 in de zeer goede tijd van 5.08.5 (PR-2.6) en op de 100m vrijeslag was hij eveneens niet te kloppen door zijn concurrenten, die won hij in 1.07.5 (PR-0.2). Tenslotte pakte Koen Groenleer, die door zijn prestaties in de voorgaande ronde Speedo zwem mer van de maand was geworden, op de 200m wisselslag in een nieuw per soonlijk record (-1.0) van 3.07.2 een bronzen medaille op de 200m wissel slag. WADDINXVEEN - In en buiten Waddinxveen worden er speciale cursussen voor ouderen gehouden. Dat gebeurt door het Educatief Centrum in Gouda en in samen werking met de in oprichting zijnde Stichting Welzijn Ouderen in Wad dinxveen, onder het motto dat ”men nooit te oud is om te leren”. In Waddinxveen gaat het om de volgende cursussen: - Engels voor beginners op don derdagmorgen van 9-10 uur (start 8 maart). - Engels voor gevorderden (con versatie) op donderdagmorgen van 10-11 uur (start 8 maart). - Kijken naar kunst (kunstgeschie denis) op donderdagmorgen van 8.30-9.30 uur (start 8 maart). De cursusprijs bedraagt 75,- per cursus van 10 lessen en zal - bij vol doende belangstelling - worden ge geven in het gebouw van het Gouwe College aan de Prinses Bea- trixlaan 4 in Waddinxveen. Daarnaast wordt in Gouda de cur sus ’’Omgaan met de computer” georganiseerd om ook ’’ouderen” in de gelegenheid te stellen om wat meer te weten over computers en om eventuele drempelvrees weg te nemen. Tijdens deze cursus leert men op een plezierige manier met de com puter omgaan aan de hand van en kele softwareprogramma’s, zoals tekstverwerking (brieven), bestan den (adreslijsten/kaartenbak) en spreadsheet (rekenblad). De cursus ’’Omgaan met de com puter” zal worden gehouden in het gebouw van het Gouwe College, Turfsingel 67 in Gouda. De cursus prijs bedraagt 100,- per 10 lessen. Het cursusboek kost 11,50. Informatie en aanmeldingsformu lieren kan men verkrijgen bij het Educatief College te Gouda (tel. 01820-25865) of bij de heer R.A.C. Vunderink, Coördinator ouderen zorg en ouderenvoorzieningen van de Stichting Welzijn Ouderen (i.o), per adres Gemeentehuis, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (tel. 14433). WADDINXVEEN - Het commerciële Job Creation-project heeft tot nu toe 113 arbeidsplaatsen opgeleverd. Dat zullen er in oktober 130 zijn, 5 meer dan de 125 die bij het begin van het project onder de paraplu van de Stichting Waddinxveens Ondernemerscentrum werden voorzien. In het project, dat van oktober 1986 tot april 1989 duurde en toen met anderhalf jaar werd verlengd, is 780.000,- gaan zitten. ZATERDAG 17 FEBRUARI 1990 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma met muziek, sport, politiek, actualiteiten en reportages. Direct na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren hoofdpunten uit lokaal nieuws. Telefo nische reacties tijdens de uitzending op 10379. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma. Regionale popmuziek, vacaturebank, bioscoopagenda en uit gaanstips. Stichtingsvoorzitter drs. M. Kraaije stein: ”De waarde van het Job Crea tion-project is mijns inziens bijzonder groot. Behalve dat er een aanzienlijk aantal nieuwe duurzame arbeidsplaat sen zijn gecreëerd, kan gewezen wor den op de realisatie van het Onderne merscentrum, bestemd voor de huis vesting van startende en kleine uitbrei dende bedrijven en de uitbreiding en verdere diversificatie van de lokale be drijvigheid waaraan via dit project is bijgedragen. Verder zorgt het schep pen van nieuwe arbeidsplaatsen direct dan wel indirect via doorstroming op de arbeidsmarkt voor een aanzienlijke be sparing op de sociale uitkeringen”. Gestart buiten het ondernemerscen trum in Coenecoop: - Slijpinrichting ROP, slijpen van in dustriële gereedschappen, cirkelzagen, fraisen enz. - Interdata, automatiserings oplei dingscentrum - Firma Slooyer, aannemerij van bur gelijke- en utiliteitswerken - MBS - Molenaar’s Bouten Service, groothandel in bevestigingsmaterialen - Auto-snelservice, levering en mon tage van banden, uitlaten en schokbre- kers, uitlijnservice - Jacotrade BV, groothandel in toilet- tassen etc. - Kammeijer Trading, groothandel in gouden en zilveren sieraden - Unitech Consultants, ingenieursbu reau meet- en regeltechniek - Accountantskantoor Compeer, re gisteraccountants - Transia Biocontrol, computerge stuurde laboratorium analysers - DBM Communicatie, public rela- tionsadviesbureau - Juridisch adviesbureau Rakers, juri disch advies aan bedrijven In de periode 1986-1989 zijn uiteinde lijk 34 projecten van start gegaan. Eén project is inmiddels gestopt wegens verhuizing, te weten een handelsonder- neming die verplaatst is naar Emme rich - Duitsland. Van de overgebleven gestarte projec ten behoort een 8-tal tot de categorie uitbreidende kleinschalige projecten. Een ruime meerderheid van deze cate gorie is van start gegaan in het Onder nemerscentrum Coenecoop. Bij 6 projecten van deze groep waren op het moment van aanmelding minder dan 4 personen werkzaam. Van de 26 geheel nieuwe bedrijfsactivi teiten is bijna de helft van de initiatief- Gebouw Coenecoop II bevat de vol gende bedrijven: - Drukkerij Atwee, kleuren offset drukkers - NOMAFA BV, automatisch ope nende en sluitende bedrijfsdeuren - CMS Equipment en supplies, com puter soft- en hardware - Elumatec Ned. BV, groothandel in bewerkingsmachines voor de bouw en industrie. - Breman Waddinxveen BV, dakdek kers - Kulik Telecom BV, telecommunica tie apparatuur en installatiematerialen - Cuperus Consultants, software bu reau - DANA International BV, interna tionale handelsonderneming - Daelman systems BV, groothandel in industriële apparatuur - Accor BV, adviesbureau voor hard en software - Delmation BV, industriële automa tiserings- en besturingsprocessen - Holtec BV, technische documentatie - Service Centrum Midden Holland, levering en inbouw van autotelefoons en communicatie-apparatuur WADDINXVEEN - In de voorlaatste damwedstrijd, gespeeld in de clubcom- petitie van de dambond Midden-Hol- land, heeft Excelsiors tweede team een knappe overwinning behaald op Dam- lust 3 uit Gouda. Cor Stolker en Gerrit Heeren legden de basis voor de winst. Cor Stolker had zijn partij al vroeg beëindigd. Vanuit een Roozenburg-opening wist hij in het middenspel middels een slagzet op dam te komen en dat betekende meteen winst. Gerrit Heeren forceerde op positionele wijze schijfwinst. In het verdere spel kreeg hij nog meer voordeel en de tweede winst voor de Gouwedorp-be- woners kon door hem gemakkelijk be werkstelligd worden. Dirk Heeren 2 en Sjaak de Wit boekten dik verdiende remises. Jan de Heer speelde, evenals zijn teamgenoten, een goede partij. In het eindspel had hij licht voordeel, doch zijn tegenstander, die evenals Jan op dam was gekomen, dwong een punt af. Jaap van der Eist had schijfwinst ge boekt. Verrassend was het, dat zijn te genstander in een sterk uitgedunde stand het verloren materiaal kon terug winnen. Daarna resteerde niet meer dan een puntendeling. Dat blijkt allemaal uit het vorige week verschenen evaluatierapport Job Crea tion Waddinxveen van de Stichting Waddinxveens Ondernemerscentrum, (waarin deelnemen gemeente Waddinx- jveen, ondernemerskring Industrieel >Contact Waddinxveen (ICW), de Ne- -derlandsche Middenstands Bank, het (Arbeidsbureau in Gouda, het KNOV 'j(middenstand) en het architectenbu reau Stuurman Partners BV met Make laardij De Pater BV. Stichtingsvoorzit ter is wethouder drs. M. Kraaijestein t(PvdA), secretaris KNOV-bestuurder ■C. de Bas en penningmeester NMB- •medewerkers R. Vogel. In het evaluatierapport wordt het Wad- (dinxveense banenproject om klein- Jschalige bedrijven uit de startblokken te helpen geslaagd genoemd. Tijdens de operationele fase (oktober ‘1986-april 1989) zijn 34 bedrijfsinitia- tieven van start gegaan. Omdat één be drijf gedurende deze fase met de be drijfsactiviteiten is gestopt, zijn er uit eindelijk 33 bedrijven in de tweejarige nabegeleidingsfase terecht gekomen. Van deze 33 gestarte projecten beho ren 26 tot de categorie nieuwe bedrij ven en 7 tot de categorie uitbreidende kleinschalige bedrijven. De verwach ting is dat bij de 33 projecten uiteinde lijk bij het einde van het project (1 ok tober 1990) 130 arbeidsplaatsen zijn ge creëerd. Per 1 april 1989 waren reeds meer dan 50 arbeidsplaatsen gereali seerd. Tijdens de operationele fase hebben 270 personen met een bedrijfsinitiatief zich bij de stichting aangemeld. Met 184 zijn eerste gesprekken gevoerd waarna vervolgens 80 aanmeldingen in behandeling zijn genomen. Naast de thans 34 gestarte projecten zijn per mei 1989, 4 nog te starten pro jecten in behandeling, welke ook na 1 mei bij Job Creation in behandeling blijven. In de nabegeleidingsperiode tot 31 ok tober 1989 hebben 8 bedrijven het 2-ja- rig bestaan en daarmede het einde van de begeleiding bereikt. Deze bedrijven bleken samen goed voor 66 arbeids plaatsen. Daarnaast zijn de aanwezige arbeidsplaatsen bij de bedrijven in de begeleidingsperiode ca. 47, zodat het aantal arbeidsplaatsen op 113 uitkomt. In totaal drie bedrijven zijn niet meer in de telling opgenomen, 2 wegens ver huizing buiten het gebied Waddinx veen en 1 wegens liquidatie. WADDINXVEEN - In het bedrijven park Coenecoop staan twee bedrijfs hallen van de Stichting Waddinxveens Ondernemerscentrum. In de eerste be drijfshal zijn 11 bedrijven gehuisvest. In de tweede bedrijfshal zijn 13 bedrij ven gehuisvest. Hiermede zijn in beide gebouwen alle beschikbare ruimten verhuurd. Reeds in 1985 werden initiatieven ont wikkeld om tot de bouw van een onder nemerscentrum te komen waar star tende en uitbreidende bedrijven huis vesting zouden kunnen vinden. Rewa Holland BV, een dochter van het bouwbedrijf Rehorst, bleek bereid het centrum bestaande uit een tweetal be drijfshallen te bouwen en te exploite ren. Op 25 september 1986 werd door de commissaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. S. Patijn, de eerste paal geslagen voor de eerste be drijfshal. In juli 1987 werd deze hal op geleverd en konden de eerste huurders gehuisvest worden. Met de officiële opening werd gewacht tot de eerste bedrijfshal geheel gevuld zou zijn. De reeds in de bedrijfshal ge vestigde bedrijven ontwikkelden zich voorspoedig. Daarnaast kreeg Job Creation vele nieuwe aanmeldingen, waardoor al voor de officiële opening behoefte aan expansie ontstond. De gemeente Waddinxveen ondernam daarop initiatieven voor de bouw van een tweede bedrijfshal naast het be staande gebouw. De officiële opening van de eerste hal vond plaats op 29 januari 1988. Zuid hollands gedeputeerde H.A. van der Meer verrichtte de openingshandeling en zegde in een toespraak een subsidie voor het stichten van een tweede be drijfshal toe. Hiervoor hadden wethou der drs. M. Kraaijestein en een onder nemer het woord gevoerd. De tweede hal kon nu worden gebouwd en op 15 juni 1988 kon wethouder drs. Kraaijestein de eerste paal de grond in heien. De eerste oplevering van het ge bouw vond in december 1988 plaats en al onmiddellijk trokken de eerste huur ders in het gebouw. De tweede bedrijfshal diende enerzijds als opvang voor enkele sterk groeiende bedrijven uit de eerste hal en daarnaast voor de huisvesting van nieuwe onder nemingen. De officiële opening vond plaats op 21 april 1989. Burgemeester C.M. van der Linden verrichte de officiële opening en onthulde aansluitend een plaquette op het terrein nabij de hal. Beide be drijfshallen vormen tezamen het On dernemerscentrum ZONDAG 18 FEBRUARI 1990 9.45- 12.00 ulir - Programma van de Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Pro- gramma-onderdelen zijn: 9.45- 10.00 uur - Bijbelvertelling voor de jeugd: ”De Rijke man en de arme Lazarus”. 10.00-11.00 uur - Uitzending van de kerkdienst (opname van 8.30 uur). Pre dikant L.S.K. Hoogendoorn. Orga nist: F. Zwart. 11.10-11.40 uur - Groepsgesprek over het thema Rijkdom en Armoede. Met een aantal mensen wordt nagepraat over het thema. Gesproken zal worden over hoe in het dagelijks leven met rijk dom en armoede om te gaan. 11.40-12.00 uur - Interview met vereni ging ”De Verre Naasten”. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief en muzikaal nieuwspro gramma voor Arabisch en Nederlands sprekenden. De eerste fase van het Job Creation project waarbij nieuwe starters op weg worden geholpen, liep af in oktober 1988 maar werd verlengd tot april 1989 in verband met het feit dat de tweede hal nog niet gereed was. Per april 1989 werd deze fase afgesloten. De in het project gestarte bedrijven kunnen nog twee jaar een beroep doen op Job Creation waarvoor het kantoor nog twee dagen per week bezet wordt ge houden. Deze begeleidingsfase loopt af per oktober 1990. Meer dan 30 bedrijven zijn in de eerste fase van het project (de zogenaamde operationele fase) gestart of uitge breid. In het vervolg van dit rapport wordt hierop nog uitvoerig teruggeko men. In deze bedrijven verloopt de ontwikkeling van arbeidsplaatsen zon der meer gunstig. De verwachting is dan ook dat de doelstelling van het Job Creation Project, te weten het realise ren van 125 nieuwe duurzame arbeids plaatsen in Waddinxveen e.o. zal wor den gehaald. Naast het oorspronkelijke project ge richt op de begeleiding van onderne mers bij start of uitbreiding van hun be drijf is gedurende de verlengingspe- riode tevens een project gestart ten be hoeve van (kleine) bestaande bedrij ven in Waddinxveen, het zgn. knock- on-doors project. Kleine bedrijven met ideeën om te groeien maar die drem pels hebben om deze groei te realise ren, kunnen ondersteuning krijgen waardoor de plannen alsnog gereali seerd kunnen worden. Verder heeft de gemeente Waddinx veen met Job Creation een contract af gesloten, waardoor tot 1 oktober 1990 op beperkte schaal toch nog startende en kleine uitbreidende bedrijven die zich in of buiten het ondernemerscen trum willen vestigen kunnen worden geholpen. De Stichting Waddinxveens Onderne mers centrum heeft in de afgelopen ja- ren bijgedragen aan de discussie en de voorbereiding van nieuwe bedrijvig heid in Waddinxveen. Het bestuur, ge vormd als een samenwerkingsverband tussen overheid en bedrijfsleven, heeft een zodanige samenstelling dat vanuit verschillende invalshoeken specifieke kennis en inzichten over de bedrijfs- problematiek van startende en kleine uitbreidende ondernemingen wordt in gébracht. Burgemeester C.M. van der Linden en wethouder drs. M. Kraaijestein PvdAbij de opening van de tweede bedrijfshal in april vorig jaar. In Coe necoop omvat het Waddinxveense Ondernemerscentrum twee bedrijfshal len met 24 bedrijven (Foto: Archief). Aan de totstandkoming van de stich ting is een lange weg voorafgegaan. Rond 1984 kreeg de werkgelegenheid in Waddinxveen gevoelige klappen. De fabrikant van electronische orgels Emi nent was failliet gegaan en door inkrim ping bij de Nederlandse Kabel Fabriek NKF gingen meer dan 60 banen verlo ren. In december 1984 werd Job Creation BV. door het gemeentebestuur aange zocht om een studie te verrichten naar de werkgelegenheid in Waddinxveen en aanbevelingen te doen om de situa tie te verbeteren. Job Creation kwam tot de conclusie dat een ondernemers centrum gekoppeld aan een project voor startende en kleine groeiende on dernemingen circa 125 nieuwe banen zou kunnen opleveren. Voor de financiering van de bouw van het ondernemerscentrum werd een op lossing gevonden, daar Rehorst-doch- ter Rewa Holland BV bereid was het centrum te bouwen en te verhuren op basis van een aantal voorwaarden die door de gemeente waren gesteld. Tevens werd voor de bouw een provin ciale subsidie gekregen. Voor de finan ciering van het begeleidingsproject werden kernparticipanten gezocht en werd besloten dat voor het toezicht op het project gemeente en participanten samen een Stichting zouden oprichten. Al deze voorbereidingen vergden veel tijd. In april 1986 gaf de gemeenteraad groen licht voor de plannen al waren sommige partijen kritisch. De eerste paal voor het ondernemerscentrum ging op 25 september 1986 de grond in, het Job Creation-project startte offi cieel op 1 oktober 1986 en de officiële oprichting van de stichting vond op 19 november van dat jaar plaats. Het Job Creation-team startte in een kantoor in gebouw ”de Staring” in af wachting van het gereedkomen van het ondernemerscentrum. Het begin was moeilijk. Een publiciteitsactie werd op touw gezet om de nodige bekendheid te geven. Maar verschillende potentiële ondernemers wilden eerst de kat uit de boom kijken. De eerste hal van het ondernemerscen trum werd in juni 1987 in gebruik geno men door de eerste huurders. Dit gaf tevens een stimulans aan het gehele project en kwamen steeds meer poten tiële ondernemers zich aanmelden. De officiële opening, door de gedepu teerde van Zuid-Holland H.A. van der Meer had eerst plaats in januari 1988. Deze maakte bij de opening bekend, dat de provincie bereid was ook voor de tweede hal een subsidie toe te kennen. De bouwer Rewa bleek echter niet in staat de bouw van de tweede hal te fi nancieren, waardoor vertraging ont stond. Enige tijd later werd Rewa fail liet verklaard. De totale kosten van het banenproject (inclusief de verlenging) zijn geraamd op 780.000,-. Via bijdragen van de verschillende participanten in de Stich ting Waddinxveens Ondernemers Cen trum is dit bedrag beschikbaar geko men. De penningmeester van de stichting draagt zorg voor de inkomsten en uit gaven van de stichting. Daarnaast stelt het accountantskantoor D. van Doorn uit Waddinxveen jaarlijks de jaarreke ning op. Omdat het project nog niet is afgerond en er derhalve nog allerlei betalingen moeten plaatsvinden wordt het weinig zinvol gevonden om in het evaluatie rapport een uitgebreid financieel over zicht op te nemenWat de stand van za ken op dit moment betreft, kan gemeld worden dat de kosten van het project tot nu geheel binnen het geraamde budget zijn gebleven. Gebouw Coenecoop I bevat de vol gende bedrijven: - CombicareVOF, groothandel in me dische disposables - Phase Separations, groothandel in laboratorium materialen - Textielgroothandel Van der Krans, kinderkleding - Rauch Design BV, groothandel - Venture Management Services BV, administratieve software ondersteu ning - Jorritex, groothandel en import van kleding uit Verre Oosten - VEHAM BV, Grond, water we genbouw - Job Creation BV - Silco VOF, levering en montage van spanplafonds en wandbekleding - Varenhorst VOF, fabricage en groothandel in grondzeilen en luifels - Brand Installatietechniek, loodgie ters en gasfitters. A s’ b

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15